Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5742) Womb válasza Atticus85 (#5741) üzenetére


Womb
senior tag

Menzúra kérdésben: Lényeg az, hogy a hosszabb menzúrájú gitáron vastagabb húrt is feltehetsz, ugyanolyan húrfeszesség mellett, mint a rövidebb menzúrás gitárokra.
Sima hangolásnál, nincs igazán jelentősége, viszont ha seggig hangolsz, akkor a rövidebb menzúráson már érthetetlenebb, mosottabb lesz a szand, hiába teszel fel hajókötél vastagságú húrokat.
a földig hangoláshoz találták ki a bariton gitárokat, melyek már értelmesebben szólalnak meg hagyományos társaiknál.
Bár a bariton cucc kissé magas szegény, de ez más kérdés.
No meg terpeszteni kell ám rendesen, hogy bejátszd a bariton gitár nyakát :)

A Te esetedben nyugodtan használhatsz 24,75-öst, vagy 25,5-öst, nem játszol ítélet metált.

Szerk. Mielőtt megkérdeznéd, a bariton 27. tökömtuggya mennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#5743) Eastman válasza Atticus85 (#5741) üzenetére


Eastman
őstag

...kiegészítve annyival, hogy a hosszabb menzúrájú hangszernél a bundok hosszának hossza is hosszabb mint a nem hosszú menzúrájú gitárok bundjainak hossza.

Melynek előnye, hogy magasabb fekvésekben (a testhez közel) nagyobb helyet találnak az ujjbegyeid, tehát könnyebb a szólózás ott. Hátránya akkor van, ha kicsik a tenyereid és rövidek az ujjaid, mert alacsony fekvésben (a gitár fejéhez közel) kevésbé tudsz nagy hangközöket átfogni (4-5 esetleg 6 bundot).
...viszont első fekvésben az akkordozás könnyebb a hosszú menzúrájú gitár nyakán. Ha hosszúak az ujjaid és viszonylag kicsik az ujjvégeid, csak a hangzásbeli különbség és a használni kívánt húrvastagság dominál(hat) a választásnál. Lapáttenyerek + vastag virsliujjak kombónál javaslom a piccolo basszusgitárt ami jó mer' nem rossz!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5756) Womb válasza Szten Márs (#5755) üzenetére


Womb
senior tag

Igen, ezek irányáras gitárok. Legalábbis gondolom...
Ha a linkelt csókák nem engednek, nem fogják tudni eladni a cuccukat, ha az új ára 77 a gitárnak.

Az eladó, a Hangmester fórumon van már évek óta, megbízható a srác, 75-ért hirdette irányban, de nem igazán kapkodtak utána. A mostani ajánlata már korrekt, és érthetőnek is mondható, ha pld egy japán Ibanez Rg-t már kap az ember 100-ért.

Pár kimásolt hirdetés a fórum, Vintage topikjából:

2011-05-02 22:25 | #9171
Eladó Vintage V100 IT Les Paul szép állapotban, nagyon minimális esztétikai hibákkal, ÁLLAT hanggal! Kizárólag anyagi okok miatt lett eladó.
55 000 Ft fix
-------------------------
V100 fehér garis eladó
50 ezer
vas megye
0630 910 6370
nemjoc@gmail.com
-------------------------
Eladó Vinate V100 BB szólógitár, hibátlan, szinte gyári állapot, kb 3 éves, karcmentes.Kipróbálható Szombathelyen és Veszprémben.
Adok hozzá straplockot, és Veiger minőségi puhatokot!
60e ft
badrian250[kukac]gmail.com
Csere nem játszik!
---------------------
Sziasztok!

Eladóvá vált a Vintage v100WR gitárom (wine red-vörös szín, mini humbucker)
Ha jól emlékszek 4-5 éve lett vásárolva, második tulaja vagyok(papírját hirtelen nem találom).
Elektronilag rendben van, sérülése nincsen, de az aranyozott részek egy kicsit kopottak a húrlábnál.
Sajnos a bundok nem tökéletesek; egy húrcsere, és talán egy nyakbeállítás is ráférne.
A gitár Szegeden van, de vonattal személyesen elviszem a nyugati pu.-ig.
Jár hozzá egy rockbag puhatok.
Irányár: 50 000 Ft (ha ennyiért elviszed adok hozzá egy masszív, álló hercules gitár tartót)
Képeket megpróbálok szerdáig felrakni, addig is ha van kérdésetek írjatok ide: burny13 kukac gmail.com
(ugyanitt eladó egy Marshall mg15dfx gitárkombó, és a fent említett gitártartó)

------------------------

[ Szerkesztve ]

(#5776) combonari


combonari
tag

Sziasztok!

Húrozással kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem. Először is, milyen márkájút vegyek? (Yamaha F310-P akusztikus, fémhúros gitárom van) Ma vettem egy csomag D'Addario "Extra light .010-.050" húrt. Felhúrozásnál már kapásból 2 elszakadt :((( Tudna valaki ebben segíteni? Előre is köszönöm! :R

(#5777) bucsupeti válasza combonari (#5776) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Hát akkusztikus gitárra 10-es húrt tenni.... Alíg fog szólni. Én a 12-es készletet ajánlom.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#5778) Womb válasza combonari (#5776) üzenetére


Womb
senior tag

Kolléga jól mondja, az extra light nagyon soványan szólaltatja meg a gitárodat.
12-es szettel kezdj, ha nem vagy... nagyon fiatal :)
A Daddario szépen szóló húr, a (szakadás annyira azért nem jellemző rá), viszont hamar veszt a fényéből.
Ha ugyanott szakad, nem biztos, hogy a húr hibás.
Lehetséges, hogy a húrláb, vagy a szemöldök (nyereg) nincs jól eldolgozva, esetleg sorjás, éles (a húrok rögzítésénél) stb...
Mondanám azt, hogy használj Elixir húrt, de kurva drága, bár nagyon sokáig tartja a fémes hangját.

[ Szerkesztve ]

(#5779) Szten Márs válasza combonari (#5776) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk én már tettem más gitárjára .10-es készleteket (ok, nem sokszor, talán 3 alkalommal került volt pont ilyen méret) .010-es készletet, de nem szakadt el egy sem... ami azt illeti más méretű sem szakadt el még nálam húrozásnál. Szerintem esélyes, hogy vagy gyári selejt volt az a csomag, amit vettél, vagy valamit elrontassz a húrozásnál.
Azért írtam, hogy más gitárjára, mert én magam szintén 0.12-est használok, nem 0.10-est, de az, hoyg melyiket érdemes venni, igazából több dologtól függ. Itt írtam a húrokról részletesebben.
A gitárhúrozásról meg itt olvashatsz.

(#5836) sti10p


sti10p
senior tag

Én újrakezdő leszek és már sok mindenre nem emlékszem, akusztikus gitárra milyen típusu, vastagságú DR húrokat ajánlanátok ami olyan "pont jó"?

A DR amúgy mennyire ajánlott, vagy van jobb is?

XY

(#5868) X2N válasza izomhod (#5865) üzenetére


X2N
senior tag

Én kezdésnek húrcserét. :) Milyen számokat szeretnél megtanulni?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5869) izomhod válasza X2N (#5868) üzenetére


izomhod
senior tag

hétvégén szépen kipucoltam a gityót, húrcsere megvolt, most 9es garnitúra van fenn, hogy a kis ujjacskáim ne fájjanak, míg belejövök megint:)

nem konkrét számokat akarok megtanulni, de anno ment a stairway is (szólók nélkül persze), szóval nem a legjob mérgen gondolkodom a későbbiekben.

inkább olyasmi érdekelne, hogy bizonyos akkordmenetekbe bele tudjak majd imprózni ezt-azt

zeneelméletileg nem állok a helyzet magaslatán, alap dolgokat tudok csak, kis szekund nagy szekund, ez a lényeg :)

[ Szerkesztve ]

(#5875) Printszkrín válasza alienpapa (#5873) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Pedált nem tudom, de vegyél egy 13-56-os húrkészletet, tedd fel, hangold H-ra.
A dolog itt kezdődik, hogy a gitárok mélyhúrja onnan indul, mint egy 7 húrosé.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5878) X2N válasza alienpapa (#5873) üzenetére


X2N
senior tag

Le kell hangolni C-re, B-re vastagabb húrokkal, meg valami jó erősítő + láda, ha kell meglököd egy tubescreamerrel. [link] Magában a pedál kevés.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5885) Eastman válasza Atticus85 (#5883) üzenetére


Eastman
őstag

Jobban együtt rezeg a nyak anyaga a testtével. Jobban "dolgozik" a fa.
Úgy látom, hogy testen átmenő húrozású. Ettől jobb a hangkitartása (sustain).

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5904) izomhod


izomhod
senior tag

ti milyen sűrűn cseréltek húrokat a gitárokon?

akusztikus/elektromos gondolom egykutya

ha tokban áll fél-egy évig, akkor is érdemes?

(#5908) Eastman válasza izomhod (#5904) üzenetére


Eastman
őstag

A villanygitáron kb 3 havonta (csak itthon játszom vele). De...

"Idővel a húrok elveszítik kezdeti szép hangzásukat. Ennek fő oka, hogy szennyeződések ragadnak rájuk ujjainkról és a fogólapról, nem számítva persze az anyag elfáradását. A megoldás: minden gyakorlás után át kell őket alaposan törölni alkoholos kendővel. Ezt én először nem hittem el, de a gyakorlat megcáfolta hibás vélekedésemet. Azóta mániákusan..., bár hozzáteszem, hogy én ezt csak fémhúrokkal, azaz elektromos gitárjaimon teszem meg. A nylon húrok általában hamar elhasználódnak. Az akusztikus gitárhúrok alsó, vastagabb húrjai ugyanis általában nylon húrok fémszállal körbetekerve, amelyek 2 -3 hónapos gyakorlás után foszlani kezdenek."

...ezt néha alkalmazom. Forrás.

Az viszont érdekel, hogy ti leengeditek-e a húrokat mikor nincs használatban a gitár.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5909) Szten Márs válasza Eastman (#5908) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Az viszont érdekel, hogy ti leengeditek-e a húrokat mikor nincs használatban a gitár."

Gyakorlatilag minden nap használatban van :) Mindenesetre nálam nem a válasz, de gondolom nem is ilyesmire gondoltál, hogy arra a pár órára, amíg épp nem használom, le kéne engedni.

Szerk.:
Beleolvasgattam ebbe az oldalba most, amit linkeltél. Nem kifejezetten tetszik, amiket ott írkálnak, azt hiszem nem megy a könyvjelzők közé...

[ Szerkesztve ]

(#5910) Eastman válasza Szten Márs (#5909) üzenetére


Eastman
őstag

Sajnos nálam nincs. :(((

Mi akasztott ki? Van egy stílusa az írónak az biztos. Ezt a (fém)húr tisztogatós módszert már több gitárostól hallottam, most rákerestem és Pénzes úr oldalát dobta a gép.

...közben jött egy videó is.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5911) Womb válasza Eastman (#5908) üzenetére


Womb
senior tag

Nem szoktam leengedni, még akkor sem, ha nem sokáig nem használom.
Ha vetemedésre hajlamos, akkor tök mindegy, hogy a húrtól, vagy húr nélkül a feszítő pálcától teszi. Normális hőmérsékleten, minimális páratartalom mellet kell tárolni, ha huzamosabb ideig nem használjuk a gitárt.

Volt egy ébenfa fogólapos gitárom (Carvin DC127) és nem nyúltam hozzá több, mint fél évig.
Más gitárral toltam, nem volt rá szükség.
Fél év után előveszem, döbbenten tapasztaltam ,hogy néhágy bund milliméterre kiáll, az eksön pocsék, stb...
Játszottam vele kb 20 percet, és azt vettem észre, hogy minden visszaállt az eredeti helyére.
Bundok vissza, húrmagasság fasza, megint hamis lett (ugye először hangolnom kellett).
Persze utánajártával a dolognak kiderült, hogy ez tök természetes dolog, ébenfa fogólapos gitároknál. Kényes fajta, legyen az drasztikus hőmérséklet változás vagy páratartalom, megérzi.

(#5913) Szten Márs válasza Eastman (#5910) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még igencsak finoman fogalmaztam. Egészen elképesztő és felháborító néha, amiket írkál. Aki így áll hozzá a dolgokhoz, annak nem kéne tanítania, azt hiszem.

De oké, jöjjenek a példák, de hosszú lesz:

"Járhatnék-e hetente kétszer?
Beugratós kérdés!
Ha kezdő tanítvány teszi fel, akkor néhány hónap múlva abba fogja hagyni. Az ilyen embernek ugyanis csak lelkesedése van, ám nincs meg hozzá a kellő kitartása."

Kell-e kommentelnem? Mondom, "akkor ne tanítsál, vazze!" Baromi jó, hogy már alapból lenézi azokat, akik hozzá fognak járni és eldönti, hogy úgysincs meg a kitartásuk, hogy horribile dictu heti kettő alkalommal is tanuljanak. Ha tanárt keresnék kb. ennél a sornál hagynám ott a honlapot, és néznék másik után, vagy ha személyesen érdeklődnék, ennél a mondantál távoznék szó nélkül. Mindenesetre megvan a véleményem azokról a tanárokról, akik lenézik a hozzá járókat, hozzá jelentkezőket. Ugyanúgy, ahogy a gitártanuláshoz, a tanításhoz is kell egyfajta alázat. Nyomokban sincs nála meg.

Aztán:

"Bárminemű tanulási folyamatnak egyébként igen jól elkülöníthető szakaszai léteznek:
1. - a lelkesedés felfutó szakasza (első félév)
2. - az unalom leszálló szakasza (második félév)
3. - a „most mi legyen vele” színuszos, vegetálós szakasza (második félév után)
4a. - vagy a „gitár sarokba támaszt” szakasza (egy év)
4b. - vagy a „még egyszer megpróbálom” szakasza (másfél év)"

Meg sem fordul a fejében, hogy valaki végig élvezze a dolgot és lelkesedjen... hogy ne legyen unalom leszálló szakasza, ne legyen vegetálós szakasz, és a négyes sem épp ebbe a két verzióba legyen lehetséges. Ismétlem: meg sem fordul a fejében. Elképesztő.

"Milyen zenét tanítasz?
Mindenfélét."

Valószínűleg ő az egyetlen ember a Földön, aki mestere minden gitárstílusnak és képes is tanítani mindegyiket. De hát nagy ember lehet, azért is írkálhat olyasmiket, mint fent...

"Tipikus jelentkezők szoktak lenni a 40 éven felüliek, akik már egyszer abbahagyták, de most újra kezdenék. Nos, ők lehetőleg ne jelentkezzenek. (...) De üzenem nekik: nagy valószínűséggel nem fognak megtanulni gitározni."

Erre mit mondjak? Gratulálok, ismét :(((

Ennyit a tanítási részről. A technikai rész... hmm, nos...

"Klasszikus gitár esetén kérjünk nylon húrokat akusztikus gitárra kb. 2000 forint értékben. (...) Az ennél drágább húr felesleges luxus"

Ja végülis a karbon húrokat is csak viccből találták fel, és felesleges is velük kísérletezni, meg a bevonatos húrok is felesleges luxust jelentenek, igaz, hogy többször tovább bírják, mint ahányszor drágábbak...

"Western típusú akusztikus gitárok fémhúrral felszereltek. De ne felejtsük el, hogy a fémhúrok "eszik" a bundokat, azaz néhány év múlva gitárunkat majd bundoztatni kell. 2010-ben ez kb. 30000 forint. Ebből következően -bár nem feledve a fémhúrok szép, csilingelő hangzását-, én western típusú gitáromra is nylon húrokat tettem."

Kopnak a bundok? Komolyan? Akkor ne vegyél gitárt és nem fognak kopni. Vagy vegyél, és szereld le a húrokat, ne is tegyél másmilyet rá, úgy még kevésbé fognak kopni a bundok, mint a fent írt módszerrel. Eszem eláll, komolyan. Minek vesz akkor fémhúrost? Egy akkora testet, olyan merevítésrendszerrel amúgy sem úgy szólaltat meg egy nylonhúrkészlet, ahogy kéne. (Tudom, vannak parlor fémhúrosok, meg az om testméret sem nagy, de azoknál is máshogy van kialakítva a merevítés, másra vannak tervezve, plusz az akkora testtel arra utaltam, hogy a legtöbb eladott fémhúros azért dreadnought, utána meg talán a jumbo következik... ) És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a fémhúros és nylonhúros akusztikus gitár két teljesen különböző világ. Az én fülemnek legalább annyira, mint amennyire különböző világ egy bármilyen akusztikus meg egy bármilyen elektromos. Teljesen más hangulat, érzés. És ez így van jól. Hogy viszonyulhat a gitárzenéhez az az ember, aki ezt a természetes sokszínűséget csak így bal kézzel simán megöli és ezt még hirdeti is?

Kb. eddig jutottam, én a magam részéről nem vagyok hajlandó tovább olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#5914) Eastman válasza Szten Márs (#5913) üzenetére


Eastman
őstag

Mondom, nem ismerem. Hallottam már a Pénzes-féle oktatásról, de csak megemlítve. A Muszty-Dobay Csalamádé barátságosabbnak tűnik.

Az biztos, hogy nagy(lehet) az egója Mr. P-nek. ...meg az önbizalma.
Azt viszont már több tanártól is hallottam, hogy keményen belefáradnak egy-egy tehetségtelen, lusta, fel-fel lángoló, stb. tanítványba. + kb. 25 gitáros haverom tanít is úgyhogy ez gyakran téma. Azt rosszabbnak tartom, ha a tanár tűr és csak a heti fejpénz lebeg a szeme előtt. Valahol korrektebb a legelején tisztázni, hogy mely' rétegig ás le a "mester" az aranyat keresve. Balettóráról pl. kíméletlenül kivágják azt aki 2-3 kilóval nehezebb, nagyok a keblei vagy nem jól tartja magát. Sőt, be sem kerül a komolyabb suliba.

Szerintem "edző" szíve joga, hogy kit választ. ...bár a távol-keleti bölcsek szerint a Mester nem választhat tanítványt, hanem a tanítvány választ Mestert. Mindenesetre az alapok fontosak, aztán továbblépni bármikor lehet.

Húr kérdéskör: ...szerintem a linkelt oldalon elsősorban kezdő tanulóknak írta le a gondolatait akiknek nem biztos, hogy Elixírrel kell kezdenük.

Mint említettem, nem ismerem Pénzest, nem is védem, csak igyekszem mindig két oldalról ránézni egy dologra.

A munkámban nekem is van egy (jó vagy rossz) stílusom. Sokszor az első találkozásnál már érzem, hogy sosem látom többet a vendéget, máskor a bemutatkozáskor már nem kérdés, hogy hozzám jár majd masszázsra.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5947) Printszkrín válasza Szten Márs (#5946) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Lebeszéltük-(tem) róla. :DDD
A tapasztalatom az, ha valaki vesz egy LP-t, (vagy bármilyen másolatát)
az egy-két éven belül kénytelen beruházni valamilyen Stratóra.
Egyszerűen vannak dolgok, amihez kell, és az LP kevés.
Most persze nem azt mondom, hogy egy KX 1Q kiváltja mindkettőt, mert ez
lehetetlen, de legalább lesz egy erős LP jellegű gitárja, ami ha kell felezhető,
és nem lebeg a húr mint a cipőpertli, ha lejjebb akar hangolni, vagy drop
hangolással akar játszani.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5958) sti10p válasza benvolio (#5953) üzenetére


sti10p
senior tag

Ha jol hallom ezek nylon húrok :F , és az a hangszedő, ilyet se láttam még :F , no meg valami kis effekt is van azért rajta :F , kíváncsi lennék hogy lehet ilyen hangzást összehozni...

XY

(#6039) Printszkrín válasza Atticus85 (#6038) üzenetére


Printszkrín
senior tag

de nagyon bejön a Cort M520 is.

Persze, nekem is, de tiszában vagy a KX 1Q-hoz képest a különbségekkel?

M520:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 24.75" (629 mm)
Test: mahagóni
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: fehér pont poziciójelölők
Hangszedő: BBLP(-P) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3-állású pickup kapcsoló
Hardver szín: króm
Húrláb: TonePros Lic. Locking C-TPFP bridge & CT1 tailpiece
Kulcs: Die cast
Érintők: 22 Large

KX 1Q:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: mahagóni, kagylós juhar fedlap
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: gyöngyház pont
Hangszedő: EMG-HZ OPEN SA1(F)-TB1(R) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: fekete nikkel
Húrláb: TonePros locking (C-TPFP), testen átmenő húrok
Kulcs: Die-cast
Érintők: 24 Large

Kiemeltem a lényeges különbségeket, ami a leg lényegesebb, az a húrhossz,
a juhar fedlap, és annak hiánya az M520-ason,a testen átmenő húrozás VS
tailpiece, a 22-24 bund, a pick-up-ok.

Nagyjából ennyi.
Igazából neked a két gitár keverékére lenne szükséged! :DDD
Komolyra fordítva, ha olvastad egy tegnapi bejegyzésem LP ügyben, akkor
magad is levonhatod a következtetést.
Az M520 inkább LP a maga PSR formájával, mivel minden felépítése arra
hajaz, viszont hiányzik róla a juhar top.
Ennek megfelelően, nem fog igazán úgy szólni mint egy LP, viszont
leszűkiti a zenei stílust ahol igazán használható. Kövezzetek meg!
Ha nagyon tetszik az M sorozat, akkor inkább az M-600
Egyéb iránt én nagyon díjazom minden fix hidas gitáron a testen
átmenő húrozást.
Olyannnyira, hogy egy kissé elavultnak tartom a Gibson féle tailpiece-t.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6041) Printszkrín válasza X2N (#6040) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ez is igaz, de engem jobban frusztrál az a bazi nagy fémdarab a húrok és a test között.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6055) Szten Márs válasza Atticus85 (#6051) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, tudom, hogy a mezzofortén oda van csoportosítva, de ettől nem lesz Les Paul. :N A formája hasonlít-hasonlít... de csak távolról és nagy ködben ;] Vagy közelről is, de csak egy üveg whiskey elfogyasztása után. (Testen lekerekítések, a test vastagsága, a nyak vastagsága, a húrláb, a kezelőszervek... a single cutaway kialakításon kívül kb. minden más különbözik.)
Szerk: még jó régen kértem egyszer próbára egy Cort Z44-et a Mezzofortéban, akkor én is hozzátettem, hogy Les Paul. Ők maguk is kijavítottak akkor, hogy bezony nem épp. Pedig ők sorolták be oda :) Gondolom nem akartak több kategóriát létrehozni, ez is épp elég.

Printszkrín:
Jaja, tudom, hogy nem mai találmány. A videót köszi :K Magam is néztem már párat, nem tűnnek épp szarnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#6083) Printszkrín válasza Atticus85 (#6082) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Igaz, nem olyan vastag a teste mint egy V100-nak, viszont testen átmenő
húrozása van, és ez sokat dob a hangon.
Egyetlen negatívumként az említhető, ami egyben előny is, hogy a nyaki
hangszedő kicsit lejjebb került a 24 bund miatt.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6087) Printszkrín válasza Atticus85 (#6084) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Meg kellene hallgatni, de fenntartásaim vannak.
Az tény, hogy a listaár reális, annyit nyújt a gitár, amennyibe kerül.
A kérdés az, hogy neked megfelelő-e.

Konstrukció: csavarozott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: agathis
Nyak: juhar
Fogólap: rózsafa
Pozíciójelölők: fekete gyöngyház pontok
Hangszedő: AKTÍV!!! EVL pentagon logós zárt (H-H) fehér
Elektronika: 1 hangerő, 1 hangszín, 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: matt fekete
Húrláb: Tone-o-matic (LP2), testen átmenő húrok
Kulcs: Die cast
Húr: D addario EXL110(046-010)
Érintők: 24 Jumbó (2.9mm)
Lakkozás: magasfényű
Szín: fehér (WH: white glossy)

Kiemeltem a negatívumokat, ami miatt szerintem nem alternatíva.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6186) Atticus85 válasza Printszkrín (#6184) üzenetére


Atticus85
tag

Amiket olvasgatok a mahagóniról,meg a testenátmenő húrozás,és a ragasztott nyak fontosságáról,nagyon úgy néz ki,hogy nekem találták ki ezt a Cort KX1Q-t,már van is egy ajánlatom,kaptam képeket is,ha gondolod átküldöm,ha pm-be adsz egy e-mail címet,vagy annak aki kíváncsi rá.

[ Szerkesztve ]

(#6202) Atticus85 válasza X2N (#6201) üzenetére


Atticus85
tag

Nincsenek:

- Testenátmenő húrozás
- 25,5" menzúra
- EMG HZ hangszedők

(#6204) Womb válasza Atticus85 (#6202) üzenetére


Womb
senior tag

A testen átmenő miért jobb?
Hallottál már Mighty Mite-ot? EMG-t ?

(Printszkrín- kollégával ellentétben, szerintem teljesen használható drop C-ig a 24-es menzúra, 11-12es húrokkal)

(#6206) Szten Márs válasza Womb (#6204) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

11-12-es húrok elektromoson? Nem aprózod el. :N

[ Szerkesztve ]

(#6209) Womb válasza Eastman (#6208) üzenetére


Womb
senior tag

Szerintem nem lesz baja a nyaknak, miért lenne?
Nem szabad neki megmakkanni némi plusz húzóerőtől:)
Én is gondolkodom a 11-es készleten, kicsit puha már nekem a tízes.
Egy dolog miatt nem tettem még meg, elég erőteljesen vibratózom. Vastagabb húr miatt jobban odakenek neki, azt mehetek évente bundoztatni :D

(#6276) X2N válasza Atticus85 (#6274) üzenetére


X2N
senior tag

Nem, mert mind másképpen pengetünk, más szögben fogjuk a pengetőt, más erővel pengetjük meg a húrokat, nem lehet 2x ugyanazt lejátszani, próbálj meg egy számot kétszer eljátszani úgy hogy mindkettőt felveszed egymás után, lesz különbség. Ezért sose fogsz úgy szólni mint más gitárosok még ha ugyanolyan erősítőt gitárt használsz is. Erre sok példa van, pl a Guns n Roses Appetit lemezének is sokan próbálják leutánozni a hangzását, még Slash is, beszereztek ugyanolyan erősítőt, gitárt, ugyanoda tették a stúdióban az erősítőt, ugyanazokkal a beállításokkal, mégis máshogy szólt, pedig ugyanaz a személy gitározott. Ha mindig minden amit játszol ugyanúgy szólna akkor mi értelme lenne a gitározásnak? :F

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6278) Atticus85 válasza X2N (#6276) üzenetére


Atticus85
tag

Ha mindig minden amit játszol ugyanúgy szólna akkor mi értelme lenne a gitározásnak?

Az,hogy van egy hangzás amit szeret a gitáros,még nem jelenti azt,hogy minden amit játszunk mindennek ugyanúgy kell szólnia,millió hangzás létezik,ezt nem kell senkinek mondanom,de én elég sok mindent eltudok játszani,ami úgy szól mint az eredeti,az más dolog,hogy nincs meg hozzá a kellő erősítőm,gitárom stb. de a fogások,a pengetés üteme,az megegyezik.Nem is játszanék olyat amit nem tudok ugyanúgy eljátszani,azis másdolog,ha egy gyors szóló közbe valami néha mellé megy.De olyan nincs,hogy pl: a Nirvanától Polly-t csak Kurt Cobain tudja ugyanúgy eljátszani ugyanazokkal az effektekkel,és más már nem tudja ugyanúgy.Aki másként penget,más erővel pengeti meg a húrt mint az eredeti annak még gyakorolnia,fülelni kell,tökéletesíteni kell a kívánt számot,én így csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#6279) Printszkrín válasza Atticus85 (#6278) üzenetére


Printszkrín
senior tag

De olyan nincs,hogy pl: a Nirvanától Polly-t csak Kurt Cobain tudja ugyanúgy eljátszani
Rossz példa. Azért Kurt Cobain-t ne vegyük egy kalap alá a nagy gitárosokkal.

Aki másként penget,más erővel pengeti meg a húrt mint az eredeti annak még gyakorolnia,fülelni kell,tökéletesíteni kell a kívánt számot,én így csinálom.

Így csak egy ízetlen másoló lesz belőled.

Szerintem. :U

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6297) Printszkrín válasza Atticus85 (#6292) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Te Atticus!

Még mindíg a Schechter Omen 6 extreme jár a fejedben?
Látom mások is elmondták máshol is ugyan azt amit mi itt.

A héten volt szerencsém egy Schechter Omen 7 extreme-hez.
Pick-up csere ürügyén került hozzám, és hát nem volt egy egyszerű eset.
Elsőre az tünt fel, hogy a frissen vásárolt Bare Knuckle Warpig
hangszedő nem fér be a gyári keretbe.
Megmértem, és kiderült, hogy a gyári hangszedő 2mm-el keskenyebb mint
a szabvány. (levettem a polcról egy Dimarzio-t és azt is megmértem.)
Ez még nem lenne olyan nagy baj, de a nyomorultak a fába is 2mm-el
keskenyebb helyet martak a gyárban. 2008-as évjárat, kínai gyártmány.
Ezek után tüzetesebb vizsgálatnak vetettem alá a gitárt.
A mahagóni csak egy két centi vékony lap a gitár hátulján, a juhar top csak
egy vékony funér, alatta a vastagságot talán égerfa adja meg.
A kidolgozás enyhén elnagyolt, főleg a nyak és a test találkozásánál.
Számomra kényelmetlen vaskos a nyaka, (igaz ez 7 húros gitár) legalábbis
egy héthúros Ibanezhez viszonyítva mindenképp.
Röviden, nekem nem tetszett, és marni kellett , hogy az új pick-up beleférjen.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6329) Noddy válasza Noddy (#6324) üzenetére


Noddy
senior tag

Meglett :)
Az előző gitáromhoz képest nagyfokú előre lépés. Vékony nyak, nagyon masszív felépítés. És lenyűgözött a hangjával. Tudom, hogy van jobb, de gyakorolni nekem tökéletes. Még kell rá egy húr csere. Kb 2 hónapja nem játszottam, de mégis puhának tűnnek a húrok, lehet, hogy 9-es lenne rajta. Korábban csak damilos gitárt próbáltam nincs viszonyítási alapom. A teste aránylag kicsi (mini jumbo), nincs nagy hangja, de a vastagabb húrtól hangosabb is lesz, ugye? Megpróbálkozok 10-es húrral, ha az ugyanakkora, mint a mostani akkor sincs veszteni való, majd a köv vastagabb lesz.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#6352) Noddy válasza alienpapa (#6330) üzenetére


Noddy
senior tag

[link]

Ez csak használtan. De szinte nem is látszik rajta, egy picit vannak kopva a bundok és a húron látszik, hogy régi.

Nem tudom ezt hallgattátok-e már: [link]

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#6359) Noddy válasza Noddy (#6352) üzenetére


Noddy
senior tag

Végülis 11-es D'Addario húrokat vettem. Erre az volt írva, hogy light...
Holnap kitudom már próbálni. Volt elixir is, de nem értem miért kerül 3x annyiba. Annyit most nekem nem ért meg.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#6363) X2N válasza Noddy (#6359) üzenetére


X2N
senior tag

Elixír nálam sokkal tovább kitart nem koszolódik el 1 hét alatt, mint a D'addario. Az ilyen sima húrok nekem csak 1 hónapig lennének jók.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6364) Szten Márs válasza Noddy (#6359) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahogy írták előttem is, az Elixir jó példája annak, hogy néha a drágább az olcsóbb. Többször tovább bírja, mint amennyiszer többe kerül. Egyrészt ez jó a pénztárcának (bár tudom, az egyszeri nagyobb kiadást gyakran kevésbé szeretjük, mint a sok aprót, akkor is, ha a sok apró végül több lesz), másrészt kevesebb hulladékot termelünk. Tudom, apró dolog pár gitárhúr, de sok apró dolog sokat ér :)
Nem csak az Elixirnek van viszont ún. bevonatos, hosszú élettartamú húrja, hanem az Ernie Ball és a D'Addario is gyárt ilyet. Az Ernie Ball elég drága, és nem is láttam sok helyen még, viszont a D'Addario teljesen korrekt árban van, és valóban döbbenetesen tovább bírja, mint egy hagyományos bevonat nélküli húrkészlet, legyen az szintén D'Addario, normál fajta, vagy bármi más. Megéri.

Ami azt illeti én a bevonatos D'Addariot nagyon ajánlom, maximálisan meggyőzött, minden téren és tényleg korrekt árban van.

(D'Addarionál EXP a bevonatos húrok típusa (foszfor bronz és sima), Ernie Ballnál nemes egyszerűséggel Coated. Elixirnél tudtommal az összes típus bevonatos.

Womb:
Na igen... mondjuk szakadt már el ezelőtt is, de nem nagyon rendítette meg a szakítószilárdságunkat tesztelő mérnök urat. Sőt, én is szóltam már neki, hogy ez így nem teljesen nyerő taktika, amit folytat. Azt meg láttam, hogy a Hangmesteren már szánalmasnak is nevezték az alakítását, pedig a tizedét nem produkálta annak, amit itt, de ott sem különösebben hatotta meg ez. Ha véletlen nem átverés és szivatás ez az egész, hanem tényleg komoly, akkor valószíűleg azt hiszi, hogy alapos és körültekintő, valójában viszont félelmetesen felületes és write only... Ami azt illeti azért csodálom az itt fórumozó emberek türelmét és kitartását, komolyan, respect mindenkinek, aki eddig kitartott.

[ Szerkesztve ]

(#6366) matyi94 válasza Szten Márs (#6364) üzenetére


matyi94
senior tag

Én a bevonatos Ernie-től nem vagyok elájulva! Sokkal inkább Elixir vagy D'addario ennyi pénzért, de szerintem ár/érték arányban legjobb a roto, ráadásul hatalmas a választék és mindhez van extra E1 húr!

Legyen szép napod!

(#6367) Szten Márs válasza matyi94 (#6366) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, az Ernie drága. Ami azt illeti, én nem is próbáltam. Sőt, lehet ez már-már szentségtörés, de az Elixirt sem :DDD Végigpróbáltam egy rakat húrt (talán már írtam erről itt), de a bevonatos D'Addario-val annyira meg voltam/vagyok elégedve, hogy semmi késztetést nem érzek tovább kísérletezni :)

(#6371) Eastman válasza Szten Márs (#6369) üzenetére


Eastman
őstag

Rendelhetünk húrt (Ernie) külföldről többen több csomaggal és csak egy postát fizetnénk. ...meg persze alacsonyabb árat.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6375) Szten Márs válasza alienpapa (#6370) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jelenleg foszfor-bronzosat, de igen, EXP-t és 0.12-est. Gondolkodtam már a 0.13-ason, lehet egyszer kipróbálom. Mellesleg pl. a legtöbb Taylor alapból 0.13-assal van szerelve, így fejből úgy rémlik, hogy csak a koafából készültek vannak 0.12-esekkel. Szóval azt hiszem nem lehet olyan nagy kaland egy jó gitáron :)
Apropó jó gitáron: jóval kényelmesebben le tudom nyomni a gitáromon a 0.12-es készlet húrjait, mint egy Stagg csodán a 0.10-eseket. Ezt is írtam szerintem már párszor, de döbbenetes tapasztalni újra, meg újra...

Eastman:
Nemrég tettem újat és be van raktározva egy új készlet is... általában, ha van véletlen kis feles pénzem, veszek előre, ki tudja mit hoz a jövő alapon :DDD Mindenesetre, ha később (mivel nem övid élettartamú dolgokról beszélünk, ezt így nézd) is aktuális lesz majd, akár benne is vagyok. Szerk: most látom, erre a fordulóra már van is embered :) Szerintem ha ilyen köröket terveztek, írjátok le mindig ide a topicba, és aki akar, jelentkezik :K

[ Szerkesztve ]

(#6376) Printszkrín válasza Szten Márs (#6369) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Egy kis olvasni való Coated húr ügyben.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6415) Szten Márs válasza atidzsiforc (#6414) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugyanolyan húr volt, nem volt az egyik bevonatos véletlen? :)

Amúgy attól erősen függ, hogy egy-egy időszakban mennyit használtáta és milyen módon és milyen körülmények között. Páratartalom, ujjal pengetett, vagy pengetővel, épp milyen állapotban volt a bőre, így mennyi és milyen minőségű hám potyogott le róla, ilyesmi.

Ettől függetlenül a különbség baromi nagy, és egy évet én még bevonatos húr esetében is túl soknak találok, bevonat nélkülinél meg....

[ Szerkesztve ]

(#6421) matyi94 válasza atidzsiforc (#6416) üzenetére


matyi94
senior tag

Nekem is volt hasonló esetem többféle húrral is, aztán azt a magyarázatot találtam rá, hogy valahogy úgy feküdt a húrbabában, hogy kivágta egy él. (persze ha nem a húrbabánál szakad el neki, ez nem magyarázat)

Legyen szép napod!

(#6426) combonari


combonari
tag

Sziasztok!

Húrokkal kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem. Van egy Yamaha F310-P akusztikus gitárom, erre szeretnék új húrokat venni, kérdés, hogy milyet. Múltkor D'addario húrokat vettem rá, azt hiszem 10-est, de húrozásnál elszakítottam. (fogalmam sincs, hogy csináltam, de túlfeszítettem.) Esetleg ha 20-as vastagságú húrokat veszek, akkor kevesebb az esélye, hogy elszakadjon? illetve ti milyen tanácsokat tudnátok adni, mire érdemes figyelni húrozás közben? Előre is köszi! :R

(#6427) bucsupeti válasza combonari (#6426) üzenetére


bucsupeti
senior tag

20-as készletet ne vegyél (lehet hogy nem is lehet kapni).
Akkusztikus gitárra 12-es húrkészlet általában megfelelő.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.