Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13472) M@trixfan


M@trixfan
addikt

A Gretsch és a Gibson kapja tőlem a szavazatot, nem tágítok az eredeti formák és arányok mellől :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#19078) brickm válasza Neuler (#19069) üzenetére


brickm
őstag

"Elektromos gityón a hangszedők veszik fel a jelet közvetlen a húróktól, "

Dehogy...
A fa milyensége, az üregek mérete, a hangszedő felfüggesztése stb, nagyban befolyásolja a kialakult jelet.
Az egy dolog, hogy maga a szedő milyen elven működik, ha kiveszed a gitár testéből és a húrok túloldalán függeszted fel, teljesen más hangképet ad.
Tüntesd el az üreget a szedő körül, illetve szüntesd meg a felfüggesztésében lévő mozgási lehetőségeket. Teljesen más hangja lesz...
Hiába teszel egy gretsch filtertron-t egy telecasterbe, megse közelíti a hangot, amit az eredeti hangszerben ad.
Vagy hiába teszel egy burstbuckert egy stratba... nem lesz les paul hangja soha.
Illetve a lespaulba is hiába teszel fender single coilt.

A gitár fáit amikor összetáblásítják gyakorlatilag hangolják a gitárt. Nézd meg a lespault, tömör vaskos mahagóni, ami a sötét telt mély hangokat adja, egy marha kemény csilingelő hangú jávor toppal, illetve rózsafa fogólappal van felfényesítve.
Ha ezeket leveszed róla egy tompa mély hangú hangszert kapsz.
Ha fogsz egy kőris testet és megfurkálod, könnítéseket teszel bele, elveszti a sustaint a test...

A pickuppal annyit tudsz variálni,hogyha túl sok a magas a testben, a potmétereket 250kOhmosra(vagy kisebbre) választod, ami csillapít a magas hangokon, illetve olyan hangszedőt teszel bele, aminek mindkét tekercse magas menetszámú, nagy impedanciával rendelkezik, így veszít a magas tartományából.
De ha a testben nincs mély hang...azt sehogy nem fogsz hangszedővel bele tenni.

(#20153) brickm válasza kizul (#20151) üzenetére


brickm
őstag

Így van. Amikor a standardomat lecseréltem egy agyonhasznált(!) kopott bundos piszkos traditionalra eldobtam az agyamat.. Amikor kinyitottam és a belsejében megláttam a 18ezres kondenzátort...abból is kettőt....majdnem magamhoz nyúltam. A cts poti meg alap gibsonnál mondjuk, legfeljebb a sz r studióbol spórolják ki.
Na az hangszer, ez tény...

De a mai fender stratok is elég gatyák...a régi made in usa széria, na az tudja amit a dirty blues-nak tudni kell.
az újaknál meg reszelgetheted a hangszedő polepiece-jeit, hogy hasonló hangja legyen. Vagy vehetsz bele plusz 3x75ezerért hangszedőt, amit kiszedték régi stratból.

Más:
Nem vagyok zenész én a hangszerek fizikájával foglalkozom, meg a lelkivilgukkal, gitározni se tudok igazán, inkább olyan középszerűen elmajmolok a magam szórakoztatására, esetleg ha felkérnek beugrok zenekarokba, de időm nincs rá, inkább a családra fordítom ami van...
Rengeteg hangszert javítottam, turbóztam.
Megmondom az őszintét, amikben nem csalódtam, a Gretsch és framus gitárok. Azok igazán jó hangszerek. Nem is szaladgál belőlük 300 000 darab csak magyarországon. Míg gibson studio, standard, fender strat és társai tömegccikkek ha úgy vesszük.

(#20156) Neuler válasza brickm (#20154) üzenetére


Neuler
csendes tag

Így van, nem egy "sima" epiphone volt. Igazából én ha új elektromos gityót vennék lehet Epiphone lenne, de a 200 000 körüli ...:/ (nincs pénzem, ez ilyen elméleti feltevés). Úgy néztem ,hogy a toppon lévő les paulok elég jók náluk az árkategóriában.

Ha bármit vehetnék szóba jönne a Parker, Manson, Gretsch, MusicMan ESP márka. Ibanez valahogy nekem sem jön be ha ránézek, passz nemtom miért...

Mg kell jelennie vagy nem azt nem tudom de ha neki bejön az a gitár akkor azt használja oszt kész. (Végig azt használta).

(#20208) kriszneuer válasza Eastman (#20207) üzenetére


kriszneuer
újonc

Gibson Les Paul, Fender Telecaster, Gretsch Spectra Sonic; ezeken játszanak többnyire. Amit ajánlattál, az nekem most még nagyon drága, de baromira tetszik. Ezért is húzok már a Squier felé.

[ Szerkesztve ]

(#21039) brickm válasza Bakter9011 (#21037) üzenetére


brickm
őstag

szigorúan használt gretsch, prs, framus gitárért.
[link]
[link]
Framusból épp nem találtam ebben az árkategóriában elfogadhatót, így azt nem linkelek.
Talán még egy régi ütött kopott gibson LP studio is beleférne, bár attól azért óckodok erősen.
Ezekkel a hangszerekkel messze le lehet alázni az összes ilyen ibanez szerű fadarabokat.
Mondjuk ez az én véleményem, ami nem találgatásokból, meg mások véleményéből született, hanem a saját tapasztalataimból, de az mindegy. Lesz aki megfogadja, lesz aki nem aztán majd kialakul mindenkinek a tetszése, nemtetszése.

Félreértesz... Azért ne vegyél 180ezerért másik gitárt, hogy ha magas lesz a húrállás rajta, vegyél egy mégdrágábbat, holott elég lenne már a legelső gitáron is csak csiszolni, meg esetleg megreszelni a nyerget.
Én mondjuk azt szeretem ha az oktávnál 2.8 - 3,2mm a bund-húr alja távolság, de ebbe beletartozik, hogy extra jumbo bundokat hazsnálok legtöbbször, illetve elég vadul tépem a húrokat, tehát össze vissza zörögnék, ha 1- 1.5mm-en lenne. DE ettől függetlenül, ha most lelazítom ahúrokat, le belereszelek a nyeregcsontba, illetve megcsiszolom az összes bundomat megtartva a háromszöget, akkor letudom engedni 1mm alá...

[ Szerkesztve ]

(#21049) brickm válasza Bakter9011 (#21047) üzenetére


brickm
őstag

Ahogy bigrob írta. A ragasztónak van egy olyan tulajdonsága, hogy nagyon rideg.
Ugyan olyan effektus, mint a fény, amikor áthalad az üvegen. Megtöri az eredeti rezgéseket. Gyakorlatilag modulálod vele a hangot.

Szivem szerint még a topot se ragasztanám fel a gitárra, inkább az egész testet egyfából csinálnám, csakhát ahhoz rengeteg sok fát be kell szerezni, hogy megtaláld azt a megfelelő vastagságú anyagot, amiből a kész test elkészülhet és nincs benne hiba.

"mik a főbb szempontok gitárvásárlásnál?"
Ez egy megfoghatatlan kérdés.
Amit mindenképpen tarts szem előtt, ha mondjuk egy LesPaul típusú gitárt kínálnak 120-150ezerért ujonnan akkor borítékolhatod, hogy sz r.
Ugyanis, ha megnézed az alkatrészek árát amik rákerülnek egy olyan LP-ra, ami JÓ, láthatod, hogy csak a hardverek meg az elektronika 100ezer felett van bőven. Konkrétan ezt számlával tudom neked bizonyítani, 4CTS poti, 1jack aljzat, 3 állású kapcsoló, hangolókulcs készlet és a híd 60ezer Ft-omba került 2-3hónappal ezelőtt.
Ehhez tedd hozzá a hangszedőket, magát a faanyagot, a felületkezelést, a többi hardverelemet(bundok, potisapkák berakások, koptatók, stb) és láthatod, hogy máris 200-250ezer körüli összeget mutat a gitár. És ebben még nincs munkadíj, meg a boltok haszna, kitudja mekkora százalék, meg ÁFA....
Ha ezt megdobod egy minőségi FR-al máris megdobhatod 60-80ezerrel ezt az árat.

A faanyagról annyit, hogy magyarországon ha minőségi mahagónit akarsz a gitárodba,akkor kb 30-50ezer Ftárú anyagot kell venned, mire abból összeszelektálod a megfelelő testet. Mázli kell hozzá, hogy olcsóbban megúszd.
A gyártónak annyi hendikepje van, hogy válogatnak előre, nagytételben, ami szarabb anyag azt eladják olcsóbb gyártónak, így nekik nem veszteségként jelenik meg.
Plusz a rosszabb anyagot el tudja tenni a testben olyan helyre, ahol nem látod. Lásd Gibson gyárban a top alá mehet a görcs. Na a gretsch gitárban ilyen nincs, oda csak minőségi anyag kerülhet be. Plusz nem gép szárítja az anyagot, hanem természetes szárítási folyamatokon megy át. Ami rengeteg idő.

[ Szerkesztve ]

(#21052) brickm válasza Plazmacucci (#21051) üzenetére


brickm
őstag

Olvasd el mégegyszer az elejétől, amit írtam.
Pont azzal kezdtem, hogy ne vegyen 180ért egy másik ibanezt, ami pont annyira jó, mint amilye most van...Ha meg már nagyon másikat akar venni, akkor olyan gyártótól vegyen, ami tényleg egy magasa színvonalat képvisel. Erre jött a használt gretsch, meg jackson, amiből az egyik még olcsóbb is, mint a kinézett ibanez....

A többi csak okfejtés, miért nem érdemes 200ezerért gitárt venni újonnan(röviden:mert minőségi alkatrész annyi van rajta, mint gesztenye a meggyfán)

A kézben a szand dologgal meg tudnék vitatkozni, ugyanis akármennyire is fasza a 1101-es multim simán nincs ilyen hangja vonalból:
[link]
Akármennyire is 7.54kOhmos meg 8.72kOhmos PAFokkal hajtom. hasonló...demégse az.

[ Szerkesztve ]

(#21089) brickm válasza nesa (#21088) üzenetére


brickm
őstag

gretsch gitárja van a srácnak.

(#22387) brickm válasza GoTReX (#22386) üzenetére


brickm
őstag

Gretsch [link]
Kb a legjobb....nézd meg a duo jet-et.
[link]
Egyik kedvenc gitárom, nagyon jó rajta játszani. a Filtertron szedők is nagyon-nagyon jók.

(#22791) brickm


brickm
őstag

Na ezért szeretem én jobban a Framus és Gretsch gitárokat bármelyik gibson, vagy ibanez gitárnál..
Az elkészítés módja:
[link]

(#22792) cucka válasza brickm (#22791) üzenetére


cucka
addikt

Miért, mert olyan olcsók? :D
Ha valami túlárazott, az pont a Framus/Warwick, az olcsó modellek is simán Gibson Standard árban vannak. Oké, biztos tuti jók, meg Made in Germany.
Gretsch-re most kerestem rá, legolcsóbb USA modelljük 2000 dollár fölött van.
ESP még ennél is drágább, amióta kitalálták, hogy csak a japán custom shop modellekre hajlandók ráírni, hogy ESP. A sima széria modellek E-II néven futnak, és szintén nem olcsóbbak semmivel, mint a Gibsonok. Japán Ibanez dettó.

[ Szerkesztve ]

(#26296) cucka válasza eeXaa (#26272) üzenetére


cucka
addikt

Ezt a tömény keserűséget nem értem.
A Chapman egy kisérletnek indult, csináltak 1 darab gitárt, aztán szép lassan lett egy csomó modelljük, lettek forgalmazóik más országokban, stb., nekem ez pont hogy sikeres vállalkozásnak tűnik üzletileg. Ha nem venné senki és csak buknának rajta, akkor rég elhalt volna a kezdeti fázisban.

Ezzel meg ne égesd magad, hogy milyen egó dolog saját magáról elnevezni a céget. Leo Fender, Orville Gibson, Wayne Charvel, Nikolay Gretsch, David Schecter, Adolph Rickenbacker, Paul Reed Smith, Christian Frederick Martin, Helmut Schaller, Neil Grover. Soroljam még? :D

Egyedül a japán gyártóknál vannak fantázianevek, az ESP megfejtése a rettentő fantáziadús Electronic Sound Products, az Ibanez meg egy megszűnt spanyol gitárgyártó volt, akinek megvették a nevét. (És egy spanyol családnév, szóval valószinűleg az eredeti spanyol alapitó neve volt :D )

A másik fasság, amit irsz, hogy ki mennyire tud vagy nem tud gitározni. Leo Fender, aki feltalálta a tömör testű elektromos gitárt nem tudott gitározni.

[ Szerkesztve ]

(#26315) BluEyes válasza cucka (#26296) üzenetére


BluEyes
őstag

Leo Fender, Orville Gibson, Wayne Charvel, Nikolay Gretsch, David Schecter, Adolph Rickenbacker, Paul Reed Smith, Christian Frederick Martin, Helmut Schaller, Neil Grover

Mindegyik hangszerépítő, konstruktőr, mérnök, saját ötletekkel, kreativitással, amit kitalált, kikísérletezett, majd gyártani kezdte a saját üzemében. Ugye föl se merül, hogy Rob "greetings" Chapman ebbe a körbe tartozna? Őt inkább a Bigson mellé lehet sorolni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#26328) cucka válasza BluEyes (#26315) üzenetére


cucka
addikt

Igen, ez arra volt példa, hogy sok céget az alapítóról neveztek el.
Amúgy biztos, hogy ezek az emberek remek hangszerkészítők voltak, de azóta változtak a dolgok. Az, hogy pl. mi van a Gretsch-el, mit és hol gyártanak mennyi pénzért, az nem Nikolay Gretsch víziójának köszönhető, hanem a könyvelőknek meg marketingeseknek meg igazgatóknak a FMIC igazgatótanácsában.

Ott a WMI, ahol ezek a Chapmanek készülnek, ül a koreai bundkalapáló fickó, egyik percben egy Chapman bundjait kalapálja be, rá 5 percre meg egy PRS bundjait. Ez van, a hangszerek többsége futószalagon, arctalan, ismeretlen távol keleti gyárakban készül, az egésznek semmi köze ahhoz, hogy volt valamikor régen egy zseniális fickó, aki alapított egy gitárgyárat.
A Chapman népszerűsége szerintem pont abban van, hogy itt látod az embert a gyár mögött, van a márkának egy arca, aki ráadásul nem pénzügyes vagy marketinges, hanem zenész, aki ugyanazon a hangszeren játszik, amit te is megvehetsz.

(#28997) consono válasza bigrob (#28995) üzenetére


consono
nagyúr

Pont ez tántorít el a Pathfindertől :) Az összes videón, amit megnéztem azt éreztem, hogy ez nem az amit akarok. Pedig sokan szeretik... Én tisztában Fender párti vagyok, nem Vox, bár a Vox+Gretsch párosítás tetszeni szokott.

"In God we trust. All others must bring data"

(#30553) Eastman válasza nap (#30550) üzenetére


Eastman
őstag

[Gretsch G6144 Spectra Sonic Baritone]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30566) Eastman válasza nap (#30565) üzenetére


Eastman
őstag

Itthon 200+ -ból egy jó/életreszóló gitárt.

(Gretsch amúgy tetszik?)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30569) nap válasza Eastman (#30566) üzenetére


nap
addikt

Tetszeni tetszik, de nem sok közös pontunk van.
A Gretsch benneragadt a 50-es 60-as években, mind külsőségekben, mind hangzásban. Nem véletlenül tolják a rockabilly-t főleg ezekkel. A legmodernebb fazonjuk a Bo Diddley is közel 60 éves.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32660) nap válasza NeoPampalini (#32658) üzenetére


nap
addikt

Nekem meg tervben van, hogy veszek egy épkézláb, rövid menzúrás (30") basszust. Egy Jazz Bass-om már volt, imádtam is a hangját, de nem állt a kezemre a 34". Aztán egyszer majdnem rendeltem egy Ibanez Micro-t, de nem voltam hozzá elég bátor. Élőben lehet, hogy meggyőzött volna, de a környéken nincs olyan hangszerbolt, ahol ki lehetne próbálni bármi engem érdeklő dolgot.
Amit eddig kinéztem neten, a Squier Jaguar SS, Epiphone EB-0, Gretsch 2220. Az tetszene leginkább, ha az EB-3-nak, vagy az EB-4-nek lenne rövid változata. Van valakinek ötlete, hogy mit lenne érdemes még megnézni? (Höfner violint, kérlek ne, még ha fizetnének, akkor sem.)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#32664) NeoPampalini válasza nap (#32662) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Van összeszedve egy lista, kábé így (igyekeztem a névről egyértelműen "violin" modelleket kiszedni), igaz, nem volt érkezésem átnézni, hogy melyik kifutott, régiség, stb. Ezek elvileg mind 30-32" körüliek, néhol a tényleges menzúra is fel van tüntetve:

AC Guitars - Custom
Alembic - Custom
Ampeg AMB-1 "Dan Armstrong" - 30.5"
Ampeg SSB 30"
Aria (some older models) 32"
Aria 1720 - 30.5"
Aria Pro II TSB "Thor" series 32.0"
BaCH TC Bass - 30"
Birdsong 30.5"
Bohemian Oil Can Bass
Brice HVB-600 - 30.3"
Bronco 30"
Carvin SB series
Chowny CHB-1 - 30"
Chowny SWB1 "Scott Whitley" - 30.75"
Colibri Gedovius - 30"
Cort Action Bass Junior - 30"
Daisy Rock 30"
Daisy Rock Heartbreaker - 30"
Daisy Rock Retro-H - 30"
Danelectro Dano 63 - ?
Danelectro Longhorn - 30.5"
Danelectro Silvertone 1444 - ?
Danelectro Vintage Shorthorn - 29.87" (this one has been admitted even though it is 0.13" shorter than the thread title)
Danelectro Wild Thing - 30"
Dean Evo 30" <Heard nothing but rave reviews about this sub £200 bass
Dean Evo XM - 30"
Dean Hillsboro Jr - 30"
Duesenberg Starplayer - 30.3"
Eastwood Airline - 30.5"
Eastwood Classic 4 - 30.5"
Eastwood Classic 4 Fretless - 30.5"
Eastwood Classic 5 - 30.5"
Eastwood DEVO Be Stiff - 30.5"
Eastwood Hi-Flyer - 30.5"
Eastwood Kustom K-200 - 30.5"
Eastwood La Baye 2x4 - 30.5"
Eastwood Saturn IV - 30.5"
Eastwood Sidejack Bass IV - 30"
Eastwood TB64 - 30"
Egmond - 30"
Epiphone Allen Woody - 30"
Epiphone EA-260
Epiphone EB-0 - 30"
Epiphone EB-1 - 30"
Epiphone EB-3 - 30"
Epiphone EB-O 30"
Epiphone ET-280
Epiphone Newport - 30.5"
Epiphone Rivoli - 30.5"
FBB (custom)
Fender Bass IV - 30"
Fender Bullet - 30"
Fender Bullet 30,32" (also 34")
Fender Coronado - ?
Fender Hello Kitty/Badtz-Maru - 30"
Fender Modern Player Short Scale Jazz Bass - 30"
Fender Musicmaster Bass - ?
Fender Mustang - 30"
Fender Mustang 30"
Fender P-Bass Jr. 28.5"
Fender Rascal
Fender Squier P-basses (a few) 32"
Fender Starcaster - 30"
Fender Urge 1 32"
Framus - 30"
Gibson EB-0 - 30.5"
Gibson EB-1 - 30.5"
Gibson EB-2 - 30.5"
Gibson EB-3 30.5" (the original not the EB-3L)
Gibson EB-6
Gibson Les Paul 30.5"
Gibson Les Paul Triumph 30.5" (often erroneously called the "LP Recording Bass")
Gibson Melody Maker Bass - 30.5"
Gibson Memphis ES (Les Paul) -
Gibson SB-300 - 30.5"
Gibson SB-350 - 30.5"
Gibson SG -
Gibson Thunderbird Shortscale -
Gretsch G2202 Electromatic Junior Jet - 30"
Gretsch G2224 Junior Jet II - 30"
Gretsch G5442BDC
Gretsch Synchromatic BassVI -
Gretsch Thunder Jet
Guild JS I - 30"
Guild JS II - 30"
Guild JSB-2 - 31"
Guild M-85 - 30.75"
Hagstrom H 2B - 30.5"
Hagstrom H8 - 30"
Hagstrom Hag II - 30"
Hagstrom IV - 30"
Hagstrom Swede - all 30.5"
Hagstrom VIII - ?
Hagstrom Viking - 30.5"
Hallmark Swept-Wing - 30"
Hamer Slammer - 30"
Harley Benton PB-Shorty Standard Series - 30"
Harmony - 30"
Herd Guitars T Bass - ?
Hofner Club
Hofner President
Höfner Club - ?
Höfner Galaxy - ?
Höfner Ignition - 30"
Höfner President - ?
Ibanez AFB200 - ?
Ibanez AGB 205 5 - 30"
Ibanez Artcore Vintage -
Ibanez GAXB 150 -
Ibanez TMB30 Talman Short Scale 30"
James Bass - Custom
Jay Turser 30"
Jerry Jones Longhorn 30"
Jerry Jones Longhorn BassVI
Jerry Jones Shorthorn 30"
Kay EB100 - 30"
Kiesel Vader Headless - 30"
Kramer Duke (aluminum neck) - 30.75"
Kramer XL-24 - 30.75"
Kubicki Ex-Factor 32"
Kustom K200 - ?
Lakland HB 30
Landing 30,32"
Linc Danger Bass - ?
Luna - Various
Maruszczyk - Custom
Maruszczyk Elwood - 30"
Mensinger - Custom
Mesinger Cazpar - 30"
Michael Dolan - Custom
Michael Dolan (custom)
Mosrite - ?
Mosrite Mark 1 basses = 31" scale.
MTD 430 - 30"
MTD 530 - 30"
MTD 630 - 30"
Musicmaster 30"
Musicvox Spaceranger - 30"
OLP Musicman Silhouette baritone (B-B) - 30"
Ovation Applause AE-40 30"
Ovation Typhoon 30.5"
Phantom bass (new reissue) 30"
PRS Private Stock Hollowbody Bass - 30.25"
PRS Semi-hollow
R Bass (custom)
Reverend Dub King - ?
Reverend Wattplower - 30"
Ric 4001 and 4003 33.25"
Rickenbacker 3000 - 30"
RMI Boomslang - 30"
Rob Allen Mouse 30"
Samick Corsair 26"
Schecter Hellcat 6 string - 30"
Shergold Marathon 6 string - 30"
Spector "Gary Talent" Bass - 30 3/8"
Spector Bantom - ?
Squier Bronco Bass - 30"
Squier Jaguar Special SS - 30"
Squier Mustang - 30"
Stagg BC300 - ?
Supro Huntington - 30"
SX (Essex, Rondo) shortscale P and J 30" <stupidly cheap from Rondomusic.com and good to modify
SX Shortscale J - 30"
SX Shortscale P - 30"
Tanglewood TEB-12 - 30"
Teisco 30,31,32"
Univox 30 - 30"
Vantage 30,32"
Ventura 32"
Vox 30"
Warwick Corvette Shortscale - 30.75"
Waterstone - 30" & 32"
Westone 32"
Wilson Sapphire (1968) - 30"
Wishbass (custom)
XStrange/Bruce Johnson SSB 30.5"

(#33765) consono válasza kemotox (#33758) üzenetére


consono
nagyúr

Ja, azokat én is csípem. El is gondolkodtam, hogy kellene egy Gretsch kopit csinálni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#35534) Eastman


Eastman
őstag

Ha a mikulástól esetleg japán FGN, FujiGen Gakki gitárt kaptok, ne rögtön dobjátok el... ;)

Az igazi [öregrádió hang]!

„In 1962 FujiGen started production of electric guitars. In the 1970s FujiGen started making guitars (OEM) for companies such as Hoshino Gakki (Ibanez), CSL (Antoria), Kanda Shokai (Greco guitars) and Yamaha. In 1977/1978 FujiGen went into a joint venture with Roland to produce guitar synthesizers. In 1981 FujiGen opted out of acoustic guitar production to mainly concentrate on solid body guitar production. FujiGen obtained a CNC router in mid 1981 for making guitar parts and also began to manufacture their own pickups starting in late 1981.

In 1981/1982 FujiGen obtained the Fender Japan contract which lasted until 1996/1997 and in 1983 FujiGen were producing 14,000 guitars a month with 80% of the guitars being made for export markets and 20% being made for Japanese domestic markets. In mid/late 1992 FujiGen obtained a part of the Orville by Gibson contract which ended in 1998 and from then on have made Epiphone Japan solid body guitars, some Gretsch models and their own branded FgN guitars.”

...és...

www.japtone.com

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38451) benedekco válasza Moleman (#38445) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem nagyon szétesett mostanában a Fender.
Nem értem ezeket. Az új model a Meteora az tetszett, az valami új volt, nem egy ilyen "tegyünk egy casino-t, egy 335-öt, egy telét egy turmixgépbe azt nézzük meg mi lesz". Nézzük meg veszik-e.

re: Goose-T

Szerintem azért ez egy elég nagy túlzás, de érződik a vergődés.
Kezükben az EVH, a Gretsch, Jackson és a Charvell is. Két utóbbi eléggé erősnek tűnik az utóbbi időben, elég jó motyókat dobálnak. És elég nagy piacot letudnak ezzel a 4 márkával fedni. Most A squier-t ugye pont kihagytam de ők csak egy ócsó Fender, nem pedig egy külön nagyon más gyártó amivel más jellegű piacokat fednének le. Squier is nekem mostanában eléggé vergődésnek tűnik.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38452) brickm válasza consono (#38449) üzenetére


brickm
őstag

Kifejezetten elutasító vagyok még a humbuckeres telékkel szemben is, nem pláne a variált LP-kkel, szal jh, nekem se hiányzik, hogy újítsanak.

benedekco
Nálam jó pár éve a Gretsch az egyetlen gyári gitár, amiért pénzt adnék.

[ Szerkesztve ]

(#38455) benedekco válasza brickm (#38452) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem se pálya Tele-n a humbi. Sőt Straton se vagyok oda érte. Superstrat már más, de az meg ne legyen Strat test :) Tudom macerás vagyok.

Amúgy Gretsch is jó gitárokat dobál, feltéve ha az ember olyasmiben érdekelt. Nekem annyira nem jönnek be.

re: (#38454) GoTReX

Talán ezek közül valamiben megoldást találhatsz?! Nem tudom pontosan mit keresel, de talán egy jó kiindulópont: https://www.youtube.com/results?search_query=practice+scales+on+guitar

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41521) benedekco válasza kemotox (#41519) üzenetére


benedekco
addikt

Starcaster, jóvan korán van még! Stratnak olvastam, ezért nem értettem. :R

Gretsch-ek között nem találtál valamit ami tetszik? Nekem azok jobban bejönnek pl.

re: consono
nekem is a feje nem tetszik

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42001) consono


consono
nagyúr

Wow, van egy halom új Gretsch gitár. Kipróbálnám a nyak P90, híd humbi kombinációt! [link]

"In God we trust. All others must bring data"

(#45004) nap válasza beteg (#44998) üzenetére


nap
addikt

P90 SD Pearly Gates, Gretsch Filtertron, Epiphone Classic 57 (Sheraton, Dot). Szerintem.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#45691) consono válasza gaborbol (#45688) üzenetére


consono
nagyúr

A két gitár kérdésedre nagyon egyszerű a válasz : 1962-es Fender Strat + mondjuk egy 57-es Gibson LP Goldtop, vagy 59-es Standard :D Emellé a két gitár mellé semmi nem kell, szerintem.
Ha "modern" gitárokról beszélünk, akkor az egyik az Emerald Virtuo lenne, a másik meg valamilyen elektro akkusztikus rezonátoros gitár, mondjuk a Gretsch-től.

"In God we trust. All others must bring data"

(#47511) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Nem akartam új gitárt venni, sőt, el akartam egyet adni, de ajánlottak egy Gretsch G5232T-t az Epiphone SG-mért cserébe, így szert tettem egy új gitárra... :D :

Viszont van egy olyan kérdésem a tapasztaltabbaktól, hogy itt a húrlábnál, ezt nem lenne érdemes a Bigsby tremolo miatt kicserélni valami görgős változatra?

Ha igen, hogy keressek erre? Örülnék valami plug&play megoldásnak, hogy a kövi húr cserénél csak kicsavarom, és az újat becsavarom... :D

Köszi előre is a választ! :R

:-)

(#47870) marcusa válasza marcusa (#47513) üzenetére


marcusa
addikt

Sziasztok!
Megjött a rollerbridge, és határozottan jobb lett a dolog, deeee még mindig ez a gretsch+bigsby gitár tartja a legkevésbé a hangolást. Gondolkodom hogy lecserélem rajta a gyári hangolókulcsokat.
Ezzel kapcsolatban van esetleg ajánlat, ami bevált? 3L+3R verzió kellene, márkához/névhez nem ragaszkodom, csak tartsa jól a hangolást.
Köszi! :R

:-)

(#48558) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#48551) üzenetére


benedekco
addikt

Az első egy ACDC gitár, a második egy nem ACDC gitár. Segítettem?
Amúgy számomra mindkettő szép. Érdekesek ezek a Gretsch-ek. Nem a kedvenceim, de nem rosszak. Ha üreges/félüreges testű gityó, akkor nekem megint a PRS Hollow Body a berögződés, vagy egy szép piros Casino.

Nálam az ilyen nagyon elvetemült koponya formák, meg ilyen elcseszett gitárok nem jönnek be pl ez a szörfdeszka totál érthetetlen. Persze értem, jó buli meg minden, poén, de játszani biztos kín rajta. Az Explorer-t is csak Edge tette számomra szerethetővé, a V-t a mai napig nem értem, igaz nem is játszok nagyon állva, persze ott meg Albert King volt aki megmutatta, hogy a forma nem számít.
A hagyományos formákból az SG (és a V ha az még hagyományos, de szerintem inkább nem az) az ami totál nem mozgat. Hiába Black Sabbath, ACDC meg Zappa, valahogy nem élem át az érzést. Firebird-re se nagyon tudok ránézni, de az is ritka gityó.
LP-m sem lesz, de azt hamarabb tartanék itthon, mert fantasztikusnak találom, csodaszép, okosan kigondolt, de a játék rajta nem az enyém, kényelmetlen és nem is játszom olyat amit a hangja megkívánna. Van HH gitárom a PRS Std24-em, az úgymond kiváltja az LP-t, de csak a hangszedők miatt, az egész egy teljesen más vonal.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#48654) benedekco válasza espista (#48653) üzenetére


benedekco
addikt

Hejj be szépek. Bár a Gretsch kissé kilóg a sorból a bigsby-vel meg a single cut-al.
Nekem jöhet az Ibanez.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#48655) consono válasza espista (#48653) üzenetére


consono
nagyúr

Én a Gretsch-t kérném, ha lehetne választani :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#49287) marcusa


marcusa
addikt

Új szerzemény:

Kb megjelenése óta vágytam erre a gitárra. Egyelőre nagyon tetszik, főleg a hídi pickup, az jobban szól mint a prs-é, viszont a nyaki kicsit "szőrös" ahelyett lehet idővel nézek másikat. Jelenleg ilyen a hárem:

A Gretsch-et nemsokára elviszik, úgyhogy oda kell majd nézni valamit, ne legyen üres az az akasztó. ;]

:-)

(#49302) Ctrl+Alt~Del válasza marcusa (#49287) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nekem őszintén szólva nem tetszik, azzal vígasztalom magam, hogy a Gretsch jóval rondább. :DDD

Ha mindenkinek ugyanaz tetszene, akkor nem lehetne sehol tökfőzeléket rendelni :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#49566) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#49565) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Oké, de nem csak te meg én vagyunk a világon. :-D

Nekem se kéne egyik sem, pláne a tele...Mehhh. Mondjuk a Gretsch-eket nézegettem, csak sajnos a legtöbbje ez a bohócgitár, meglepett, hogy van LP-jük. Amúgy azt se veszek többet, abból pont jó lesz a PRS.

W | W | H | W | W | W | H

(#49596) jmarcell válasza Smiley (#49595) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Ezzel maximálisan egyetértek, nem is volt ilyen szándékom, meg szerintem másoknak sem. Csak tudjuk már merre van előre, bohócgitárnak nevezzük a Gretsch-eket, igénytelen a Tele, stb. Nincs baj a véleménnyel, csak a történetet tudjuk már ezen gitárok a mögött. A Tele sem véletlen olyan, amilyen, oka van. A Gretsch meg megint más kategória. Lehet hogy nem tetszik minden mindenkinek, csak legyen már annyi alázat, hogy másként adunk ennek hangot. Pláne, hogy 1 éve van gitár a kolléga kezében. Nem egy 50 éve szakmában levő emberről beszélünk, aki látott már ezt-azt.
Tényleg ez egy kulturált fórum, ahol a belépő gitár ér annyit, mint egy Custom, és nem azzal kezdjük, hogy ami olcsó az szar, ami indonéz az szar, blabla. Bocs az offért.

(#49614) jmarcell válasza Ctrl+Alt~Del (#49612) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Ha nekem vannak bajaim a szövegértéssel, akkor neked is, ezt kár vitatni. Nem mondtam, hogy a szar szót használtad volna. A fórum minőségének fenntartására gondoltam, nem úgy kellene ezt is, mint FB csoportokban, hogy kapásból nem tudunk értelmes kommentet írni valamire. Nem sűrűn írok ide, de napi szinten olvasom, mert vannak érdekes és hasznos témák. Egyszer kell elkezdeni süllyedni, utána nincs vissza.
Neked sem kiragadni kellene dolgokat, hanem értelmezni a lényeget, hogy valami alázatot tanúsíts már legyél szíves bármilyen nemű kérdéshez, válaszhoz, bármihez. A bohócgitárt se írtad ugye? Nem kell sokat visszamenni a Gretsch-hez, amit már többször is mondtál, hogy neked ugyan nem. Mondjuk kérdezni nem kérdezte senki sokadjára sem. Néha mélyebbre kellene nézni adott témában és megértenénk dolgok miértjét. Én ezt nem bántásnak szánom, de látod, hogy nem egyedül voltam a véleményemmel. Te meg újfent azt mondod, hogy a szádba adunk ezt meg azt. Na, mindegy részemről ennyi. Bele se kellett volna kezdenem, okos, aki hallgat alapon…

[ Szerkesztve ]

(#49959) espista


espista
senior tag

Nincs az az új hangszer (normál árkategória), ami úgy jönne ki a gyárból, hogy rendesen be van fejezve, be van állítva. Sajnos ma már mindegyikkel foglalkozni kell az első használat után. Hol jobban, hol kevésbé. Az árak az egekben a QC meg a béka segge alatt. Mindegy, hogy egy 50 eFt-os Ibanez, vagy egy 350 eFt-os Gretsch. Az, aki a nagynehezen összekuporgatott kis pénzén vesz egy olcsó gitárt, nem biztos, hogy azon fog elkezdeni hangszerészetet tanulni. Még, ha csak beállításról is van szó. Azért pár gitárt be kell állítani, mire az ember tudja, hogy mit, merre, hogyan. Youtube ide, vagy oda. Hiába egy egyszerű hangszer a gitár, azért még a beállítás közben is elő-elő jön valami nem várt, nem ismert dolog. Szerintem. Idén nyáron az "én" hangszerészem is megduplázta a díjait, mert sajnos minden minimum a duplája lett.

Romani ite domum!

(#50176) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Tegnap voltam a megújult Gitárcentrumban. Nagyon klassz lett az új üzlet. Végre tágas, a gitárok márkánként szekciókban lógnak a falon. Jó nagy rész van külön az akusztikusoknak is.

Van most már FGN is, azt mondták, hogy a jövőben igyekeznek újabb márkákat is behozni, pl. Charvel, Gretsch stb.

Aki Budapesten él, vagy erre jár, érdemes benézni hozzájuk.

W | W | H | W | W | W | H

(#55619) cucka válasza Ba cy lus (#55617) üzenetére


cucka
addikt

Nem olyan rég volt hasonló "botrány" a jútúbon, hogy a Gretsch Junior Jet basszusgitárnál a minihumbucker kinézetű pickupokra ráírták, hogy minihumbuckerek.

Aztán néhány embernek feltűnt, hogy rohadt zajosak azok a humbuckerek, kiderült, hogy valójában single coil-ok, rosszul adták meg a specifikációt. Ha jól rémlik, a világ boldogabbik felén még kedvezmény kupont is kaptak ezért az "átvert" vásárlók a Fendertől.

(#57681) Goose-T válasza arnyekxxx (#57678) üzenetére


Goose-T
veterán

Ugye hogy ugye? A '70-es években még senki sem hallott ezekről a márkákról, hogy Gibson meg Gretsch vagy Reccs vagy miaisten. Bezzeg az Orfeust mindenki ismerte! Nem is kérdés, hogy melyik volt előbb. :DDD

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.