Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33) Goose-T válasza Skót (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj az ilyen gány cuccokkal, hogy ha esetleg bandában szeretnél játszani vele, akkor semmit sem ér, nem bírja a terhelést, torzít, béna a hangszíne. Ezért gyártanak speckó gitárerősítőket és hangszórókat. Ha házilag akarsz készíteni hangfalat, akkor nagyon tudom ajánlani a Celestion G12-H hangszórókat, a legvacakabb erősítőkkel és torzítókkal is igazi király zúzós hangzást lehet belőle kihozni. Sajna 20K körül van egy ilyen hangszóró, ami nem a legolcsóbb, de tényleg nagyon jól szól. A Marshall JCM-900 ládájában is ilyenek vannak. Nekem is van egy ilyen hangszóróval szerelt ládám, sajnos kölcsönadtam és szétb@szták. :((( Soha ne adj kölcsön ilyen cuccokat hosszú távra.
Amúgy nekem is van egy gityóm, egy fekete Les Paul utánzat, Hondo a márkája. A pickupok vadállatok benne: Seymour-Duncan alul, DiMarzio felül. Most vittem el Zalaegerszegre a gityóm, nyáron jó lenne összehozni ott egy bandát. Két hét múlva ott lesz az erősítőcuccom is, megjavítják addigra (ugyanis az erősítőmet is szétb@szták, de mondtam nekik, hogy ha nem lesz kész időre, elviszek egy Fender vagy egy Peavey csöves kombót a próbatermükből ;] ).

Apropó, nem akar valaki Zalaegerszegen v. a környéken zenélni? Kellene basszgitáros, énekes, dobos, esetleg másodgitáros. A stílus: doom/stoner metal zúzós formában, irányvonalak: Black Sabbath, Down, Corrosion of Conformity, Trouble, Pantera, Mood, ilyesmi. Akit érdekel, írjon a mailcímemre, vagy ide! Kezdők kíméljenek, én 8 éve gitározom! Hasonló tapasztalatú zenészek kellenének, de legalább 3-4 év tapasztalattal rendelkezők!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#396) CWorm válasza tankman (#395) üzenetére


CWorm
aktív tag

Aha, akkor ezek szerint nekem kombóm van, csak nemtom csöves-e vagy tranzis. Peavey 503. Értem, hogy a multi az multieffekt, azaz több effekt, de miféle több effekt? :) Többféle torzítás egyidőben?
Amúgy thx felvilágosítást!

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#867) aDM|RaL^ válasza Konflikt (#864) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

jaaa:)

csak fender style, nem fender. arról csak álmodok.

De ennek is iszonyatjó hangja van szerintem, meg van egy metal master distortionom, eléggé elvok velük :)
most jön meg a 30 wattos peavey kombóm karácsonyra, akkor mégjobban elleszek :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#927) Kobe válasza ronaldo (#912) üzenetére


Kobe
veterán

én nemrég vettem egy SX Scorpion akkusztikus gittyót, fekete-gyöngyházberakással, megfelelő hangolással - Seiko digitális hangoló :D eszméletlen szép hangja lett, és anno fizettem érte kereken 30 at, eredetileg Ibanez t akartam 35 ér csak elvitték :(( nem bántam meg ....de mivel nemrég óta nyűvöm én is, még megtartom egy darabig, utána váltok villanygitárra me kezd megtetszeni...cska ugy eköltségesebb...



közben megtaláltam végső kiszemeltem :) Ibanez RG321MH lesz belőle mattfekete színben, remélem suli végére összejön rá a zsém :) [link] full ugyanazt tudja mint haver 110 ezres cucca, csak nincs benne tremolo , de az nem létfeltétel :) az ember rászán egy 25 öt és belerak egy DiMarzio pick-upot, olyan szép hangja lesz mint a szél Ibanez rulZ mellé valahonnan szerválni kéne egy peavey Bandit ot hozzá pl és má jovilág van

apropo : tajti-music.hu ami épp üzemen kivul van sajna, de hangszer.lap.hu is megteszi...és kiválasztnai nem feltétlenul neked kell, legtöbb boltos azért hajlando infót adni

[Szerkesztve]

(#944) Printszkrín válasza ronaldo (#943) üzenetére


Printszkrín
senior tag

IBZ 10 G nem rosz, de ugyan annyi pénzért kapsz egy 20W-os Peavey-t.
Ami nem csak nagyobb teljesítményű, de jobb is szerintem.
Vagy ha elég a 10W, akkor a kissebbik Peavy 13,900-ért.
Ehez egy gityó, és garantáltan megőrülnek a szomszédok! :D

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#986) Kobe válasza HavocS (#985) üzenetére


Kobe
veterán

hát, én is szeretek költséghatékony lenni, nem azért mert, hanem mert ...na ezt jól megaszontam :) én olyan szinten akarom meghúzni a határt hogy mivel szeretném hosszú időre magaménak tudni a holmit, tehát ne kelljen hetente húrt cserélni, pickupokat, ezért gyűjtök egy ibanezre, mert az márka....de sajna emellé nem fér bele egyszerre még ugyanannyiért egy peavey bandit pl, de egy 25-30 ezres multira összetom szedni a lóvét és akkor azt mondom hogy egy évig vagy ameddig nem lesz lóvém ki tudom használni géppel
habááár, ha ez az 5.1 is negyed hangerőn már szarrá tépi a fejem akkor nem tom hogy egy kombó hogy illene a szobámba :D panel sux :S

(#1005) Kobe válasza ronaldo (#1003) üzenetére


Kobe
veterán

az SX Scorpion nem rossz vétel, mint mondtam nekem is olyan van, kedvező áron jól néz ki és szépen szól, persze egy alapos hangolás után...1 évi használatra tökéletes, ha meg később elektromosra váltasz megmarad ilyen tábortüzes zenéléshez, elvégre erdőbe vagy tábortűz mellé nem feltétlenül kell 50-60 ezres ibanez :)

ami alap : gitár :D kombó nem feltétlenül szükséges, me az drága (jobbfajta peavey pl 80) mert elektroakkusztikust asszem ki tudsz hangositani közvetlenül minden egyéb közbeiktatása nélkül...ami kellhet az egy digitális hangoló, legtisztább ha már metronomosat veszel....olyan mint egy ampermérő, 3 tartománnyal 2 piros 1 zöld, van rajta egy mikrofon ami méri a rezonanciátha piros tartoményban van akkor nem stimmt a hang, ha zöldben ok, kb akkor mint egy kisebb számológép, legtöbbjén van jack input output is elektromos behangolásához, a metronom meg az a kis fa piramisdoboz amin van egy rúd súllyal és szabályosan adja az ütemet egy skálán...kattog magyarul...na egy olyan 7 ezer ftos hangolósíp ezt is tudja, digitális hangoló plusz pittyeg neked mint a veszettegér, plusz egy állvány ami 2-3 ezer ft és nyílván nevében van arra jo hogy állva tartsd a cuccot, ne dőljön el akrcolodjon meg mert eldőlt leesett stb...ezt így kb 45 ből beszerzed, ha kicist spórolsz rajta 40ből

[Szerkesztve]

(#1047) Kobe válasza HavocS (#1046) üzenetére


Kobe
veterán

89900 pezeta :S elhatároztam hogy mivel minden nem megy adj uram de azonnal elven, így előbb a gitárra szedem össze a zsét, és utána egy komoylabb kombóra, egy Peavey Studio 112 re, 65 wat, itthon jól leszabályozható, és később ha kell valamilyen nagyobb helyen még oda is jó...addig meg gépen használom, de most ilyen kis cuccokért ami jó, pl 30 W os peavey nincs kedvem 50-60at kiadni majd, ha egy 15 ezerrel drágábban 2x oylan jót kapsz...

[Szerkesztve]

(#1175) Kobe válasza sparc (#1174) üzenetére


Kobe
veterán

ibanez sa160qm-tg
sztem az áráért (90 ropi) nagyon mgéri, annyi hogy még vintage tremolo van benne és nem floyd rose, de a többi kipróbált cucchoz képest még ez volt a legszebb és legsebbe szóló, amiket kipróbáltunk : egy epiphone les paul, egy jackson performance, meg egy peavey, a többi már ránézésre sem volt hozzá mérhető :)

a képen a középső : [link] formára ilyen csak a színe más : [link]

nagyon jó kis cucc ennyi pízért, habos jávor tető, bár egy pickup csere azért emelhetné az értékét, de így is nagyon meggyőző volt...habár nekem fura hogy mindegyik bolt tele van stratocaster formákkal, még a tajti is :S szal igazi nagymenő gitárokat nem látni sehol

(#1182) Kobe válasza rOwLeY (#1180) üzenetére


Kobe
veterán

másik havernak igen komoly Peavey cucca van, a számát, típusát nem tom de azt tom hogy 130 volt a fejegység, és 80 a hangfal...nem tom, 80 vagy 100 wattos hangfal de az pl ha a potit 1/5 re tekered már akkor dübörög a szoba...az ilyenek koncertre jók, mert azért ilyen cuccokkal meglehet tölteni egy közepes méretű termet azért :)

(#1187) Niquis


Niquis
aktív tag

Haverom ~130e-ért hozat Németországból full-csöves Peavey erősítőt (Valve King 100W-os). Ennyiért kábé mintha hozzávágnák az emberhez, és a híre is jó.:) Itthon a Peavey márkaboltban talán a 60W-os VK ára van 100k körül. Asziszem érdemes odafigyelni erre a márkára, a basszgitárjai is jók.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1192) sparc válasza Niquis (#1187) üzenetére


sparc
tag

nem olyan rossz a valve king de nekem nem jott be annyira bár tény hogy nem drága
ha peavey akko már inkább 5150 vagy triplexxx

amugy nem kell németországba menni hogy találjunk jó árakat
itt van a határ melett nem is messz bécs előt a musik-produktiv nevű üzlet de gondolom ti is ismeritek

(#1237) sparc válasza rOwLeY (#1236) üzenetére


sparc
tag

elmondom én a helyedbe mit vennék 100ból
talán picit hozzáraknék és 118ért van fullcsoves pevey valveking kombó, 6l6végfokcsovek és ecc83elofokcső

vagy 120ért ha szerencséd van kapsz használtan mondjuk peavey classic 30fullcsoves A osztályu kombot

én biztos inkább csoves cuccot vennék mert ezek a marshallok meg cubeok nem szólnak rosszul, de pl a peavey classis nagyságrendekkel jobban szól
bár igaz hogy ez a peavey classic inkább blueshoz és lightosabb rockhoz jó

a laney tf sztem nem valami jó
eccer egymás mellé raktunk egy iet meg az én laney vc30as cuccomat és ég és fold volt a külonbség
a tf olyan erőtlenül szolt és a hangban nem volt semmi élet
most hirtelen ezek jutnak eszembe
majdha még valami cucc eszembe jut majd leirom :)

(#1252) sparc válasza rOwLeY (#1251) üzenetére


sparc
tag

egyszerűen azért olyan olcsó az a peavey mert kinában készül

(#1262) sparc válasza rOwLeY (#1261) üzenetére


sparc
tag

helyes:)
asszem én is kipróbálok egyet
mo.on a peavey márkakereskedésben lehet kipróbálni

(#1267) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

:F

nekem egy peavey rage158-as combom van, nemrossz arr a kis szobára, vadallat.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#1461) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

kezdem megszeretni a torzítómat, annyira szar hogy már jó.
De a Peavey kis combóm az azért odabasz :D szerintem szomszédok megőrülnek.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#1575) Kobe


Kobe
veterán

új kiszemeltet találtam a nekem fekvő árkategóriában, méghozzá Peavey gittyót :Y
állítólag a minőségük kurva jó csak kevésbé ismert hangszerek a pívik, inkább a kombójukra asszociál mindenki, de ez a db kinézetre hangzásra is legjobban fedi az általam elképzelt képet
[link]

(#1578) Kobe válasza Printszkrín (#1576) üzenetére


Kobe
veterán

peavey.com on bemész a Products -> Amps and Instruments -> Guitar amps and cabs, ott pl a Penta seriesnél találsz hangmintákat illetve más fejeknél is vannak ezzel a típussal felvett hangok :D
a röhej az hogy azt hittem hogy bluesos gitár, amin erőlködni kell a metalos hangzásért, minták alapján úgy el lehet rajta tekerni stock pickupokkal a metalos szólókat hogy csak na :)
nagyon fain darab és ha sikerül beszereznem akkor még egyedi is :) ha minden igaz június végén adhatom is le rá a rendelést ;)

[link]

[Szerkesztve]

(#1750) Panzermeyer válasza ReJim (#1749) üzenetére


Panzermeyer
tag

''Libria'' úr után megnéztem ezt a marshall mg családot, a 30-as dfx verzió is jónak tünik nekem, az 62 ezer újban, 30W és van rajta cd bemenet, tehát ha nincs kedved gitározni, a zenét egy mp3 lejátszóról vagy sz.gépről is tudod üvöltetni róla, én pl használnám gyakran ;)
van benne effektproci is meg OD csatorna
mindenképpen nézz szét mielőtt beleugrasz valamibe

peavey laney line6 kustom satöbbi nem az én márkáim ;)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1854) Kobe válasza ReJim (#1853) üzenetére


Kobe
veterán

hát, nem bántam volna ha jóáron akár másodkézből hozzájutok egy koncert-vagy próbacucchoz, de ez a gyanusan olcsó gyanusan régi kategória amiről semmi infót nem találtam.....haver is otthonra vett peavey fejet + peavey ládát amit 10ed hangerőn nem tud használni mert beremeg miden szal.....csak gondoltam jó fogás lehet de akkor inkább valami ksiebb de újabb cucc legyen

(#1861) Kobe


Kobe
veterán

valaki ismeri a peavey envoy 110 cuccot ?
eddig vártam a cube x szériára a rolandtól d emivel ugy néz ki hajszálhíján nem jön össze a zseton, inkább ősszel vennék egy ilyen peaveyt elvileg a stuio pro 112 és a bandit kistesója, ami nem is oylan kicsi
itthonra jónak kéne lennie, esetleg később próbára kiskoncertre

(#1867) Panzermeyer válasza Kobe (#1861) üzenetére


Panzermeyer
tag

cube x-ről annyit hogy itt nekem ez a valvetronix 30-as, voltam valamelyik nap boltban húrt venni, láttam egy cube30at aztán kiprobáltam már, méfődekkel le van maradva énszerintem... kimondottan nem tetszett, de igazából nemtudom miért
az tény hogy az effektjei sokkal szegényesebben konfigurálhatóak mint ennek, de valahogy a sound sem jött be
peavey-t mindenesetre nem ismerem :D

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1868) Kobe válasza Panzermeyer (#1867) üzenetére


Kobe
veterán

azért a cube egy kicsit régi széria, a cube x meg új lesz, a cuneot a maga kategóriájában elsőként tartják számon, legalábbis nem sok erőlködő van ami fel van szerelve ennyi effektel, szem még a valvetronixod sem, és ilyen árban kapod meg :)
peavey az márka, a banditot ismerem de az kva drága, a stuio pro 112 t néztem ki, itthon 70ezer pénz külföldön meg 55 :S szal lehet ha összejön a zsé akkor kocsiba pattanás lesz és uccu ki musikproduktivba vagy ismerőst megkérni hozzon
most ugy vagyok vele volna 40 K m az akcióra, de ősszel félretok még tenni egy 20 ast hozzá akkor mért ne venném emg azt ami koncertre is jó

[Szerkesztve]

(#1886) Kobe válasza M@trixfan (#1885) üzenetére


Kobe
veterán

kategóriáján belül van jobb pl transtube széria a peaveytől, azzal is lehet rombolni, pl studio pro 112 és a bandit
nekem egy tech 21 trademark 60as az álmom, csak sajna kvadrága, ujonnan 150 :( visont eszméletlen hangja van

(#1888) Kobe válasza M@trixfan (#1887) üzenetére


Kobe
veterán

nem fiatal annyira, csak ugye USA made cuccokról van szó, egy 60 W os kombó 150 ezer ami elég húzós tekintve a peavey bandit 80/100 as kombóját szinte feleannyiért....minőségi cuccok, ugyanugy ahogy az összes usa-beli hangszer-erősítő, és sajna ennek ára van....multkor ajánlottak egy ilyen tdm 60ast 80 ért használtba, legnagyobb szívfájdalmam hogy nem volt rá pénzem mert hazai piacon évente ha talán 5 darab tűnik fel használtba ilyen áron

(#1900) Kobe


Kobe
veterán

na úgy néz ki jövő hónapban meglesz az erősítőm :) egy peavey bandit vagy studio pro :D [kép]

(#1921) Kobe


Kobe
veterán

nah kicsit lesüllyedt a topic
sajna a peavey holmira nem lett meg a zseton, de msot boltoltam nemrég egy roland cube 30 ast, asszem vigaszdíjnak az is elég :D

(#1954) Kobe válasza harry (#1947) üzenetére


Kobe
veterán

öööö hát akkor volt a nagy erősítő-vadászat nálam
azért nem az lett mert mire elő tudtam volna vakarni rá a zsetont, eladták...oszt amikor meg összejött annyi pénz (40K) akkor láttam hogy 40ér hirdetnek egy peavey banditot kis hibával - zengető men tönkre benne, kb 5 rugó lett volna megjavítani, és 45 ből lett volna egy majd 100 k t érő cuccom...egyből rá is cuppantam de az is elment addigra sajnos
így most egy Roland Cube 30 van pár napja, én szeretem mersokféle hangzás, lakásba jó még sok is

egy kis más téma : ma megszoptam rendesen, húrt cseréltem, első alkalom hogy floyd rose trmeolos cuccon csinálom, hááát öcsém, nem vagyok hangszerész de erre büszke vagyok, a hangok kb 98% pontosságal lettek beállítva úgy hogy a tremolo is mintaszerűen olyan vizszintesen áll sé tartja a hangolást mint a cövek :)

off : tegnap volt itt egy koncertsorozat, 4-5 tribute zenekar lépett fel, metallica, helloween, guns n rózsi, meg vmi deftones szerű
a gnr tribute elég komoly felszereléssel jött, 2 gibson lespaul, az egyik egy nagyon szép sunburst volt, háááát nem sok kellett h kikapjam a csóka kezből :)
következő cuccom az lespaul lesz és semmi más, msot találtam nemrég Hagstromoknak is vannak olcsó és szép darabjai pl ilyenek :D [link]

[Szerkesztve]

(#2104) Bero válasza ReJim (#2103) üzenetére


Bero
aktív tag

Erre gondoltam, mivel ha lehangolom, akkor eleve elég laza lesz, és valóban nehezebb lehet pengetni. Csak érdeklődni akartam, hogy lehetséges-e összefüggés, vagy valami.

Most készülök venni egy Peavey Backstage-t, esetleg valaki véleményezné?

(#2236) Bero válasza amdk7 (#2235) üzenetére


Bero
aktív tag

Nem rossz cucc amit kinéztél, mégis lehetnek jobb vételek.
(Mondjuk azt sem értem miért drágább ez a cucc 20 ezerrel, ha a csak a kombóban van külömbség, ott is csak 5 watt: [link])
Na szóval nekem van egy ilyen GRX-140-em és nagyon jól teljesít. Szerintem jobban lehetne az ízlésedre szabni a gitárt, mondjuk jó Vintage márkájú gitárok már vannak 50-60 körül (ráadásul mahagóni testtel), egy kisseb kombó meg tegyük fel Peavey Backstage, az azért jó.

(#2315) Spirit válasza Eastman (#2295) üzenetére


Spirit
őstag

Találtam egy tök jó leirást a gitár beállitására, és kb 1 hónapja belőttem.. Ég és föld, teljesen el volt állitva. Mind a nyak,mind az oktávtáv. Még mindig zörög a dolog, de már nem annyira, de valami gyári olcsó Fender van rajta.

Floyd meg régóta a kedvencem...én ne ismerném Dávidka stratoit? :D
Azóta kezdem kapizsgálni az effekteket is, de valahogy nem az igazi. Bár amig tanulok, addig örülök,ha valami szépen sikerül.

Egyelőre sajnos pc-ről kell tolnom egy genius 5.1-es szettel.(szerencsére legalább a késés észrevehetetlen) Lassan aktuálissá válik viszont egy kis gyakorló kombó a Peavey Rage 158(?)-asra gondoltam, mindenki isteniti,és mindössze 23k. Mivel még nem hallottam ilyen kombót(mármint hogy nem koncerten,hanem zárt téren ilyen kis 15-20W-ost) élőben el sem tudom képzelni milyen lehet a különbség a geniushoz képest..meg fogok lepődni? :)

Bocs a hosszú "i" betű hiánya miatt,de a rohadt nero valami alkalmazást rakott a jobb alt+J-re,és nem tudok hosszút irni angol bill. miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2568) ReJim


ReJim
őstag

nem találtunk több kábelt, és hangszert az albérletben :)
[link]

enyém a bordó LP (westfield) és a suzuki nylon húros. + a masszív gitár tok, a keverő, a sok kábel, ds1...

a képről hiányzik még ami otthon van: nekem egy marlboro kombó + egy széphangú szarnyaku strato. cimbinek egy orosz bass, egy hohner nylon, meg 2db peavey pro15 énekláda.

</end.?>

(#2649) tucsike86


tucsike86
tag

Üdv az uraknak!

Most találtam meg a topikot, szóval kissé megkésve, de bekapcsolódok majd néhanapján a dologba.

Régen gitároztam éjt nappallá téve, kb az életemet töltötte ki ez a dolog. Blues-Jazz-Rockabilly után, amibe még a gitártanárom rángatott bele, kissé hatalmas ugrással a Black/Death metal felé ugrottam át. Koncerteztünk sokat, aztán mindenkit másfelé sodort az élet, és senkinek nem volt ideje foglalkozni a zenekarral. További szárnycsapásaim közé tartozott 1-2 nagynak mondható magyar rockzenekar - és azok producereinek - betalálása több-kevesebb sikerrel. Sokat játszottam fel stúdióalbumokra, MD-re szám szerint 2 együttesnek (tipikusan "amikor a gitáros fárad a színpadon"-jelleg, ami a színfalak mögött megy valójában, ugyehh ..). Régebben a "garázsban" összeberhelt számokat kicsinosítva volt 1 együttes, aki előszeretettel nyúlt-játszott-vásárol (jobb esetben) számokat tőlem és a bandámtól, szép idők voltak. Az elmúlt 2 évben addig jutottam, hogy össz 1 számom jelent meg 1 együttes legutóbbi albumán, szal.. mondhatjuk, hogy leáldozott. A zenére nulla időm lett, beindult a mókuskerék, szóval a gitty a sarokban gubbaszt.

Szerkó:
erőlködő volt 1 Peavey Classic 212 (eladódott)
szintén volt Fender Bassman (originál 59-es klasszikus állat!!! - imádtam) - eladódott
.. jelenleg nincs, asszony ki is vágna vele együtt.. :)

Gityó:
LP Custom 1969 (Gibson) (Black Beauty style, de sajnos nem az igazi black beauty, az 3pickup-os)
Eredeti pickup-ok kivéve, eltéve, helyettük EMG-HA van jelenleg.

Effekt:
BOSS ME-50
hangoló is van KORG valami.. :)

.. lényegében ennyi, van 1 csomó apróság.. végülis tökmindegy, hogy mi VAN, az a lényeg, hogy az ember mennyire szereti, mert ha szereti, akkor örömmel játszik, ha meg örömmel játszik, akkor jó zenét játszik, jól.

(#2744) AND1 válasza DeadMen (#2743) üzenetére


AND1
őstag

Egy csőszimulátoros peavey gyakorló erősítőt otthon. Próbán meg mindig mást.

Egy régi PH-s.

(#2936) magno válasza Senki9876 (#2934) üzenetére


magno
csendes tag

:D gitáron. Most egy Epiphone les paul studio-n azt használom koncerten is. Drop C hangolásban. Meg a másik 3 gitáron otthon mindegyik más más hangolásban. A gyári hangszedőket cseréltem a hidnál egy dimarzio Dp207-es van. Nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194. Eredetileg Gibson 498T-t raktam bele de az nekem túl rock-os volt, úgyhogy elpasszoltam. Aztán egyik régebbi ((#2803)) hozzászólásomban dobtam egy képet is a gitárokról. Erőlködő egy Peavey Valveking Vk100-as fej + hozzátartozó láda annyi módosítással hogy Celestion Vintage 30-as hangszórókat raktam bele. És a gitárhoz hevederzár mindíg :D.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2948) máyköl válasza Senki9876 (#2945) üzenetére


máyköl
veterán

(#3072) Ragnar_ válasza Spirit (#3069) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én használtam driveos erősítővel is , van benne egy effekt , a booster , amelyik megemeli a beállított frekvencia jelszintjét , elég jó kis pluszt ad a hangzáshoz , bekapcsolt drive-val. Arról nem is beszélve , hogy mondjuk egy mesa , vagy peavey drive soundot küldesz az erősítőre, és azt torzítod a kombó drivesoundjával.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3079) M@trixfan válasza Ragnar_ (#3078) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az a baj, hogy még nincs rendes hangkártyám, csak a mac alaplapi hangkártyája. A kombó egy Peavey JSX 212. Alaplapit nem merem kikötni, igazából még utána kell néznem a jelszinteknek. Nem akarok semmit sem tönkretenni valami illesztetlenség miatt. Csöves cuccokban jó nagy feszültségek és áramok vannak, úgyhogy óvatosan próbálkoznék. Kötöttél már össze gépet erősítővel így?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3156) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

nem túlzás :N kell hogy hallatszódjon a dob melett ;] mű hangjuk van de nagyon univerzális és nagyot szól. a 30w-os spider III van olyan hangos mint a 70w-os peavey, az 5w-os meg hangosabb mint az én 15w-os johnson warrior-om :))

[ Szerkesztve ]

(#3258) M@trixfan válasza Dante.S (#3239) üzenetére


M@trixfan
addikt

Számítógépen keresztül nyugodtan rákötheted a házimozira, csak ne hajtsd szét a rendszered! Csak olyan hangerőn használd mintha zenét hallgatnál, vagy filmet néznél és akkor semmi baja sem lesz. Van erősítőm is de gyakran használok így szoftveres modellezőket mert rögtön be lehet keverni a saját hangodat, úgy mintha a lemezről szólna. Szerintem az egyik legnagyobb fun rájátszani valami kedvenc zenére.

Ha csak alaplapi hangkártyád van akkor tedd fel hozzá az asio4all drivert és menni fog. Próbád ki ezeket a programokat: Amplitube, Guitar Rig, Revalver mkIII.

A szett helyett inkább valami Cort vagy Squier és később vegyél erősítőt. Metálhoz, rockhoz viszont nem jó a single coil hangszedő. Gyötrelmesen szar kezdő gitárok vannak és szerintem csak elveszi az ember kedvét. Komolyabb erősítő nagy menet lesz és rengeteg irányba mehetsz a full csövestől a modellezőig vagy éppen full szoftvernél maradsz, stb. Igazán komoly befektetést akkor érdemes ha már kialakult az ízlésed és tudod mit szeretnél.

Gyakorló kezdő erősítőnek megnézném a Line 6 Spider III és a Peavey Vypyr családokból valamelyiket. Sok kollégával ellentétben én pl. nem szeretem a Roland Cube-ok hangját. A Vypyr a legújabb fejlesztés és a netes demók alapján jól hangzik. Egyedül az idióta vámpíros design nem tetszik, de hát nem nézegetni kell. :D

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3466) magno


magno
csendes tag

üdv.

Legújabb szerzeményem :) [link]
Dimarzio D activator X -et forrasztottam belé :) vadállattul szól. Hevederzárat már rá applikáltam persze. Egy két dolgot érdemes kicserélni rajta. Gyakorlatilag a hangolókulcsokon kívül mindent :D . Gotoh GE101Z-G cink tailpiece lesz rajta, Gotoh GE103B-T bridge, pickup keret tató csavarok feketére a pickup magasság állító csavarok feketére ( a dimarzio csak króm színűt ad a pickup-höz). A pickup kapcsoló kupak vajszínűre. A nut-ot meg tusq-ra. Már megrendeltem várom a cuccot. A nut-ot kicsit kellett reszelgetni de gyárilag van elrontva az E1 H2 húrnál nagyon be van reszelve de azért még használható ettől függetlenül, csak hát érdemes akkor azt is kicserélni egy normálisra. Örömteli hogy a nyakát és a bundozást nem rontották el. Az perfect lett azért hoztam el. Ja még a neck pickupot is cserélem majd egy sima D activator -ra kevés mélyet szed sok magasat pont ideális lesz az X-es szériához. Az X-es kimenőjelével már vigyázni kell. A peavey vk100-as fejemen próbáltam a peavey ládán amibe eminence governor hangszórókat vettem az annyira érzékeny már hogy a fejen a csökkentett bemenetre kell már dugni a gitárt. A 1960-as marshall -on érdekes módon nem de a gt75-ös celestionok sokkalta érzéketlenebbek is mint az eminence-k. Asszem többet nem fogok szórakozni kínai gitárokkal a következő gitárom már gibson les paul lesz. Volt már nálam kölcsönbe egy 1960 classic gold top később meg egy szintén 1960-as classic honey burst. Ezekkel semmit nem kell mókolni csak játszani rajtuk. Max hangszedő csere azt csókolom.

forever hardcore

(#3537) M@trixfan válasza cucka (#3536) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nem kell kihajtani a ládát, a hangszórótorzítás pedig nem mindig előnyös. Egyszerűen vastagabban, szól egy zárt 4x12 mint egy nyitott hátú kombó, független a hangerőtől. Jobban mozgatja a levegőt. A Laney Lionheart szériában pl. szándékosan túl van méretezve a hangszóró teljesítménye az erősítőhöz képest, eszméletlen jó "folyékony" gitárhangot ereményez. Érdemes lenne meghallgatni külön csak egy előfok hangját, hogy mennyit számít a láda maga. Csak sajnos annak is ára van, meg lehet nézni mennyibe kerül akár egy Mesa 1x12 zárt láda is.

Persze, hogy drágábbak a csöves cuccok! A legtöbb modellezőben olcsó tranzisztoros erősítés van és pár forintos nyáklapok, ic-k amit nagyon olcsó szériában gyártani és összerakni. Arányosan lehet még nagyobb haszon van azokon az árához viszonyítva. Nézz utána mennyibe kerül megtekercselni egy kimenő trafót, mennyibe kerülnek a vákuumcsövek, stb...

Hangerőben igazad van, de főleg régebbi erősítőkre igaz. A gyártók elkezdték ontani az 5W-os erősítőket (pl: Blackstar HT-5, Marshall Haze, Peavey JSX Mini Colossal) és egyre több az olyan megoldás is ahol variálni lehet a végfokokkal (Mesa Express 5:50, 5:25, Carvin Vai Legacy 2 széria, stb...) Egyébként legtöbbet otthon szoktam gyakorolni egy Peavey JSX kombón és mindenféle csillapítás nélkül jó hangja van már beszédhangerőn is. Ugyebár itt is igaz, hogy a fej-láda vastagabban szól ugyanazon a hangerőn, csak nem fér el és itthon túl drága :(

A jó modellezők kényelmét én is szeretem, a legtöbb esetben használhatóak. A közönség úgysem hallja, csakhát másogy játszol ha érzed, hogy szarul szól. Úgy általában a tiszta és enyhén crunch vagy overdrive hangzásoktól mászom falra a tisztán digitális cuccoktól. Nem lehet megkerülni, hogy maga csöves erősítés kapcsolástechnikája annyira egyszerű és visszacsatolásoktól mentes és nagyon jó az emberi fülnek.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3539) cucka válasza M@trixfan (#3537) üzenetére


cucka
addikt

Egyszerűen vastagabban, szól egy zárt 4x12 mint egy nyitott hátú kombó, független a hangerőtől.
Ok, és az 1x12-es ládák? Barátságosabb méret és ár, ugyanakkora hangszóró. Otthonra miért kell feltétlenül 4 darab 30 centis hangszóró és egy szekrény méretű láda egy normális gitárhang előállításához?

Csak sajnos annak is ára van, meg lehet nézni mennyibe kerül akár egy Mesa 1x12 zárt láda is.
Hát mondjuk arról is lehetne beszélgetni, hogy mi kerül benne annyiba, a hangláda nem egy olyan kifejezetten bonyolult eszköz. A hangláda tervezés valóban nagy tudomány, de kb. ennyi is az egész, szerintem egy eldobható borotvát százszor bonyolultabb legyártani, mint egy marha drága hangládát. (Kell bele hangszóró, ami nem túl drága meg faanyag, ami szintén nem túl drága. Az összerakás szintén nem túl bonyolult. Akkor mégis mi kerül benne sokba?)

Nézz utána mennyibe kerül megtekercselni egy kimenő trafót, mennyibe kerülnek a vákuumcsövek, stb...
Vákuumcső párezer forint kiskerben, Budapesten: [link]. Szerinted mennyiért veheti egy erősítőgyár? 5 dollárért darabját? :D
A tekercselésről nem tudok pontosat. Gondolom ha sorozatban gyártják az erősítőket, akkor csak beszereztek egy trafótekercselő gépet. Most érted, mennyire lehet drága géppel megtekercselni egy transzformátort? Biztos nem olcsó az anyagköltség, de akkor is, azt azért nem fogom bevenni, hogy a félmilliós erősítő azért kerül ennyibe, mert a pár dolláros elektroncsövek nagyon megdobják az árát, meg hogy a rézdrót rátekercselése egy vasdarabra hihetetlenül költséges eljárás.

A gyártók elkezdték ontani az 5W-os erősítőket és egyre több az olyan megoldás is ahol variálni lehet a végfokokkal
A gyártók rájöttek, hogy a szobagitárosok is szeretnének csöves cuccot venni. Sőt, már van modellezős csöves erősítő is :D .

gyébként legtöbbet otthon szoktam gyakorolni egy Peavey JSX kombón és mindenféle csillapítás nélkül jó hangja van már beszédhangerőn is.
Ez jól látom, hogy 120 wattos és 2x12-es? :) . És ha esetleg szeretnél belőle torzított hangot hallani (erősítő torzítással, úgy, hogy kihajtod rendesen), akkor is használható beszéd hangerőn?

A közönség úgysem hallja, csakhát másogy játszol ha érzed, hogy szarul szól. Úgy általában a tiszta és enyhén crunch vagy overdrive hangzásoktól mászom falra a tisztán digitális cuccoktól.
Nekem Line6-em van, a tiszta csatorna valóban nem a legjobb, a többi rendben van. Amúgy egyértelmű, hogy az eredeti csöves erősítő jobban szól, mint a digitális modellje, csak annyira drága és rugalmatlan, hogy az ilyen csóró szobagitárosoknak, mint amilyen én vagyok, egyszerűen nem alternatíva egyik sem. A nagyon olcsók (mint ez a Laney korábbról) nem szólnak jól, ami meg jól szólna, az már drága. (Pl. az Orange Tiny Terror-nak állat hangja van, de 130 ezerbe kerül láda nélkül)

(#3588) magno válasza M@trixfan (#3586) üzenetére


magno
csendes tag

Azt figyeltem meg nála, hogy erősen épít a zengő húrokra mint alaphangokra a 4/4 egyik felében. Jó ritmustartása van és feszesek a riffjei, szerintem tőle ezt lehet tanulni. Amúgy nem baj ha nem mindenki Petrucci.

Most az a videója amiről éppen szó volt ott inkább csak hülyül de azért van fent elég sok videója ahol megmutatja hogy tud mást is. Meg még jó hogy nem mindenki Petrucci elég unalmas lenne :D Kell a változatosság ez a srác meg csinált valami olyat amit más még nem. Pont azért nézik sokan. Ennyi.

Azzal azért vigyázz, hogy "itthonra felesleges erősítő meg pedál"! Anyagi megfontolásból és praktikusságból abszolút jogos, hosszú ideig vívódtam én is mire rájöttem, hogy mindkettő kell.

Tényleg csak praktikusságból használom a guitar rig-et mert ugyan van egy zoom multi effektem de nem használom. Ez amolyan vésztartaléknak van (egyszer már jól jött). Mondjuk nem vagyok egy pedál mániás bár kipróbáltam párat és még egy Damage Control Solid Metal pedálra ácsingózok :D. Volt több féle Boss pedálom de egyikse jött be igazán.
Volt egy Marshall JCM 900 4501 -es 50W-os kombóm egy plusz 1912-es ládával. Azt már koncerteken meg próbateremben használtam. Aztán később vettem hozzá mégegy Marshall ládát egy 4x12-es új fajta valvestate ládát. Meg volt itthon egy Fender Fm65R-es kombóm azt használtam itthon aztán azt is eladtam nemsokkal a marshall kombó után. A ládát a 4x12-est megtartottam még egy ideig utána azon játszottam a Peavey fejjel. Amit meg most használok lassan már 3 éve az az előbb említett Peavey VK100-as fej a hozzá tartozó Peavey 4x12 ládával, amibe először Celestion V30-at vettem de nem tetszett annyira most pedig Eminence Governor van benne. De támadt egy öteletem mert még mindíg nem az igazi hogy egy Marshall 1960-as ládába akarom belerakni az Eminence hangszórókat. És ki is fogom próbálni csak idő kell amig szétszedtem meg összerakom :D. Aztán ha beválik akkor szerványolok egy saját 1960-as ládát és a peavey-t meg passzolom, majd kiderül. A GT75 -öt nem szeretem iszonyat keni a hangokat. Tényleg nem sok pedált használok van egy sima Boss Tu2-es hangolóm egy Artec EQ pedálom effekt loop-ba kötve egy Artec compresszor meg egy Artec APW7-es Wah pedálom. Ezek mellé szeretnék majd egy Solid metal pedált. (mielőtt megkérdezné valaki hogy miért nem tartottam meg a marshall ládám - azért mert az egy XS méretű láda volt ugyan 4x12-es de kisseb a normál 4x12-esekhez képest). Tehát ha innen nézzük van minden fej is láda is pedál is szoftver is :D.

Egyre jobbak a szoftverek, a Revalver III nagyon mozgatja a fantáziámat nekem is. A praktikusság mellett viszont jótékonyan kompresszálnak és elfedik a hibákat a multik és a programok. Ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy szinte mindegy milyen gitárt dugsz bele, ugyanúgy szól a 100 dolláros és a 2000 dolláros gitárral is ami igazi cuccnál nem így van.

Nos kérem alássan úgy szól a guitar rig-en egy gitár hogy a 100 dolláros mint a 100 dolláros a 2000 dolláros meg mint a 2000 dolláros :D. Persze nem 100% de megközelítőleg úgy. Ha otthon guitar rig-ezel egy ismeretlen gitárral és leviszed nagy cuccra ládára akkor kb azokat a tulajdonságokat kapod vissza amit itthon. Bár ezek olyan dolgok amik hangszedő függők. Pl a gibson sg supreme-ben egy 57-es burstbucker van ami tök jó ős rock hangzás és ugyanazt kapod ha ezt a hangszedőt belerakod egy epi sg400-ba. De szerintem nem kell ezt mondanom biztos te is tisztában vagy ezzel. Tehát a guitar rig korántsem nyúl bele úgy a hangképbe mint azt elsőre gondolná az ember. Először én is azt hittem de rájöttem hogy nem. Lehet hogy egy próbát megérne a guitar rig. Hátha :). Multi effektekről meg annyi tapasztalatom van hogy őő iszonyat :D Egyik barátomtól kölcsön kaptam még annó egy Boss Gt6-ot hát nem jött be. Aztán egyik próbaterem tulaj barátom-nál mielőtt még nyitotta a termet bevásárolt pár db Korg AX 3000G-t, persze eggyet kölcsön kértem pár napra. Hát ez sem jött be :). Össze vissza szól bénán digit egyszerűen nem jó. Nekem legalábbis nem. Innentől kezdve nem érdekeltek :D. Egyébként nagyon jó kompresszorok vannak a guitar rig-ben :).

forever hardcore

(#3841) M@trixfan válasza Demonata (#3839) üzenetére


M@trixfan
addikt

A kis teljesítmény önmagában még nem garancia. Szobahangerőn azok az erősítők használhatók atennuátor nélkül amik modernebb kapcsolású, "master volume" tervezésűek. Ezeknél a végfok sok esetben állandó teljesítményen megy és a "master" azt szabályozza, hogy mennyi jel menjen ki rá az előfokból. Tehát a végfok legnagyobb mértékben a puszta hangerő biztosítására szolgál míg pl. egy régi Marshall hangzásában a szaturálódása adja a jellegzetes karaktert. Sajnos az emberi hallás is különbözőképpen ítéli meg a hangzást a hangerő függvényében.

Csak érdekességként említem (mert ezek nagyon drága csöves erősítők) a Peavey JSX és a Marshall JVM kivállóan használható szobában. A JSX-en például beszédhangerőn lehet metált, sőt AC/DC-t játszani.

Elsőre, később felvételre is jó megoldások a szoftveres modellezők amiket kiköthetsz az otthoni hifire. Ez a legolcsóbb megoldás ha van géped és minőségben profi szintet is elérhetsz.

Ugyan 30 ezer Ft a Line 6 Spider IV 15, de nagyon komplett kis cucc, ez kell neked most. :) Ebben a kategóriában a Line 6-nak nincs szerintem ellenfele. Később megmaradhat gyakorolni vagy vendég erősítőnek ha átugrik valaki.

Rengeteg megoldás van még, de azok mind drágábbak és nagyon messze esnek a 20 ezer Ft-os kerettől:
1.Csöves Blackstar HT-5 kombó
2.Az új Vox Tonelab ST, Digitech RP, Pod X3, Boss GT, stb vonalból.
3.Multik kombó végfokába kötve.
4.ENGL E530 csöves előfok beépített 1W végfokkal gyakorláshoz.
5.Tech 21 Trademark sorozatból valamelyik.
6.Kisedálok egy erősítő tiszta csatornáján halkan, vagy végfokba bekötve.
.
.
.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3843) Womb válasza M@trixfan (#3841) üzenetére


Womb
senior tag

szerintem a peavey vypyr 15-öse jobb választás, messze nem olyan műanyag, mint a tizenötös line6.
bár drágább egy ötössel....
a trademark meg mindent visz, ha már megemlítetted :D

(#3844) M@trixfan válasza Womb (#3843) üzenetére


M@trixfan
addikt

Tényleg, a Peavey Vypyr! Revalver algoritmusokat használ. Hülye vámpíros design miatt felejtettem el. Még nem próbáltam ki, de a Revalver-t már igen és nagyon jó.

Milyen a Tech 21? Mindenki nagyon jót mond róla, annyit tudok, hogy analóg módon modellez. Főleg a Power Engine miatt írtam, mert sokan használják modellezővel.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4007) Atis707


Atis707
tag

Kezdő basszusgitárosként kérdeznék pár dolgot. Szóval van nekem egy nemrég használtan vett peavey basszusgitárom, sorozatszám szerint elvileg 1992-es szóval nem mai darab...

Az első pár bundnál (1-3kb) nagyon kemény a fogása*...ezt a régi (több éves, mert nem volt használva) húrok okozhatják, vagy velem van a gond? A hangzáson javítana az új húrkészlet? Nincs bajom a hangjával...csak ugye egy jobb húrkészlet nem olcsó, sőt be is kell állítatni vszeg... :U

Aki pengetőt használ milyet használ?(aki ujjal penget annak nem szól... :) )

Utolsó kérdésem az, hogy ráejtettem véletlenül a hídnál lévő hevederrögzítőre ami amúgy se volt valami stabilan rögzítve kiesett...visszatekerni nem lehet már mert nincs 'menet', ragasztáson kívül valami ötlet?

*Elég erősen kell nyomni hogy ne zörögjön...bár az is igaz hogy nincsenek gitáros ujjaim :F :D

[ Szerkesztve ]

(#4173) magno válasza X2N (#4172) üzenetére


magno
csendes tag

Inkább programokkal pl: Cubase, Guitar Rig 3-4, Amplitube, Cakewalk Studio Instruments (ebből a bass gitár nagyon jó), Ezdrummer, Addictive Drums, néha Battery3, Peavey Revalver MKIII, B4II stb. Most pl a Waves plugin pack -okból szemezgettem. Baromi jó kompresszoraik meg EQ-ik vannak.

forever hardcore

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.