Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53068) espista válasza Ba cy lus (#53054) üzenetére


espista
senior tag

Ezért van nekem 1/15 W-os Laney-m. Nem, mintha használnám bármire is...

Romani ite domum!

(#53460) arnyekxxx válasza doc (#53454) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Pont a tömegtermelés miatt baromi olcsón lehet teljesen korrekt hangszert venni mig a bezzegrégen az olcsó hangszer tényleg a hulladékot jelentette. '95ben az akkori bruttó átlagbér duplájáért vettem az iba RG270-et ami az RG széria majdnem legalja volt, ma kéthavi bruttó átlagfizuból vérpofi gitárt lehet venni, egy R270 szintjén levő gitárt egy havi minimálbér harmadáért az ember után dobnak. De ugyanez van erősítőűgyileg is, 50ezerért tudtál venni egy leharcolt 20+éves laney fej-ládát, ez olyan másfélhavi átlagbér volt és ennél kevesebbért vermona erősítőket kaptál a duplájáért meg 100as marshall kombót tranzisztorral meg előfokcsővel, ma másfélhavi átlagbérből veszel egy vadiuj fejládát az általad szeretett márkától vagy a feléből egy olyan szimulátoros cuccot ami épphogy csak nem szop le játék közben.

szerk. paszmeg de sokáig írtam, nem kellene menet közben elmenni reggelit csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#53575) arnyekxxx válasza X2N (#53574) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egy normális kártya 20ezer és egyébként is kell ha az ember nem csak a szobája falait akarja szórakoztatni.
Beállítani annyi, hogy elinditom a NAM-ot és rákattintok a hetieldfullrig.nam-ra.

Még mielőtt nagyon belemerülsz a ti nem fogtok sose megérteni, akik nem normális erősítőkön játszva nőttetek fel. dologba jelzem, hogy a második erősítőm egy 4x12es ládás 100as Laney volt '91 környékén, utána egy kisebb marshall kombót hurcoltam évekig majd megint fejláda és most is ott porosodik egy 4x12 marshallom a próbaterembe, csak nem használom pár éve mert leszoktam róla.

[ Szerkesztve ]

(#53906) fattyu válasza FockeWulf (#53898) üzenetére


fattyu
veterán

hány használt erősítőt vettél?

nálam olyan 30 csöves fordult meg. mind használt volt. igazi bajom egy év után volt egyetlen egy darabbal (hk switchblade 100)

egyetlen egy erősítőt vettem újan. dobozból kivéve hibás volt de legalább szarul is szólt élőben amikor működött is (valami vox előfokcsöves )

Abban egyetértek hogy az árakkal vannak bajok. csak kapkodom a fejem hogy kétszer annyiba kerül (legalábbis hirdetik évekig ) minden mint 4 éve.

de ettől még mindig inkább veszek használtan mert az új árak is megszaladtak.

a kedvenc ilyenem a laney gh50l volt. talán valami 120 ezerért olyan marshall jcm hang volt hogy körbevigyorogtam a fejem. mit is kapsz ujan ennyiért?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#54598) X2N válasza X2N (#54596) üzenetére


X2N
senior tag

5150 link.

Kutyek- Egy Mesa Mark sorozat pont ezért jó hogy ahelyett hogy fixen be lenne állítva mennyire legyenek betorzítva egyes frekvencia tartományok ezt te tudod állítani a 3 potméterrel. Sajnos ha mondjuk az erősítő elé kötsz egy EQ pedált nem igazán lehet elérni ezt a hatást szerintem, sokkal jobb ha az első erősítő fokozat után történik meg ez, ahelyett hogy az eredeti eleve gyenge gitárhangot butítanád le. Persze Midrange boosterrel meglehet küldeni az erősítőt, vékonyabb húrokat használni mint Tony Iommi aki 8-as húrokat használt eleve a sérült ujjai miatt. Aztán ezekből a véletlenekből lett ma a Heavy Metál. ;] Bár ő Orange meg Laney erősítőket használt, ezekkel csak mostanában kezdtem el foglalkozni, az is egy más kategória, a fázisfordító máshogy van bennük megcsinálva mint a gitárerősítők 99%-ánál és emiatt már eleve máshogy szól...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55381) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#55376) üzenetére


Moleman
addikt

+1.

Én mindig is abból tanultam, hogy megtanultam valamit elutánozni. Zenei "pályafutásom" csúcspontja volt, mikor a Reasonben nulláról midiben összerakott What is love coveremet a Soundhound/Shazam eredetiként ismerte fel. :DDD

Pár évtized után már nyilván mindenkinek kialakulnak a preferenciái, ami a hangzást illeti, pl én már rég nem vágyom JCM800-ra, sem Mesa Boogie-ra, nekem tökéletes, ahogy élőben illatoznak a csövek a Laney Cub12-ben és megtolja magyar kézműves BB preamp, mikor néha előveszem őket. Amplitube-ban meg úgyis ott van minden, elfogadható virtuális minőségben, ha valami specifikus vágyam lenne. :D

A barátnőmet meg pont az motiválná a zenére, hogy saját számokat írjon, de nincs kitartása hozzá, hiába adtam már neki kölcsön évekre több gitárt, billentyűt, semmi eredménye. Nem érzem magam alsóbbrendűnek, amiért én utánozni szeretek, mert legalább tényleg csinálom, amit szeretnék. :K

#55379 X2N
Én zenekaroztam saját számokkal is, a másik gitáros kreatívkodott helyettem is, elméleti háttér nélkül is olyan számokat írt és olyan akkordformákat talált, hogy mai füllel is csodálom. :) Felvette otthon a demókat 2 sáv gitárral, aztán a próbára már úgy mentünk, hogy én megtanultam az egyiket. Talán akkor fejlődtem a leggyorsabban.
Később játszottam cover bandben is, ott is én voltam az unalmas ritmusgitáros, de végtelenül élveztem.

(#57056) arnyekxxx válasza doc (#57053) üzenetére


arnyekxxx
veterán

huszonéves ifju punkként 100as Laney Sound fej meg 4x12 Laney láda volt a szomszédkínzóm, ez használtba volt ugyanabban a kora90es időszakban 50ezer. Ez akkoriban bő kéthavi bruttó átlagfizu volt. Ma 2 havi minimálbérből elég komoly új cuccot is lehet venni. De nem kell mert modellezős multival sokkal jobb az élet :)

(#57462) Moleman válasza benedekco (#57450) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem ilyen LSR nyereg van az épített stratomon, eddig egyszer eltépte a vékony E húrt egy nagyobb nyújtáskor, de ezt leszámítva nem volt vele probléma, működik.
Húrleszorító vagy staggered kulcsok mindenképp kellenek hozzá, legalábbis nálam túl lazán feküdtek fel rá a húrok.

Összességében nekem csalódás volt, 14 éven át vágytam egy ilyen nyeregre (köszi Fender katalógus :D), aztán a katarzis elmaradt.

#57453 fattyu
Nagyon erősítőfüggő is, hogy mi mivel szól jól, pl a fenderes hangú Koxomban Seventy80 volt eredetileg, de sokkal jobban szólt V30-cal. A Laney CUB12 viszont nekem nem tetszik a V30-cal, annak pont a Seventy80 áll jól, ki is cseréltem rá a gyári HH1265-öt.

[ Szerkesztve ]

(#57786) fattyu válasza X2N (#57785) üzenetére


fattyu
veterán

nekem laney lc 15 van kettő. azt pont azért szeretem mert tiszta marad ha tisztának akarod kb a hangerejétől függetlenül.
volt nálam egy fender bassbreaker 7wattos. na az humbuckerrel semmilyen hangerőn nem tudott tiszta maradni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.