Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18049) Tibor0426


Tibor0426
újonc

Erősítő vásárlása előtt állok. Ti melyiket választanátok a 3 közül?
Marshall mg10cf [link]
Vox pathfinder 10 [link]
Laney lg12 [link]

[ Szerkesztve ]

(#18054) Tibor0426 válasza delta9 (#18052) üzenetére


Tibor0426
újonc

Gyakorlásra kéne otthonra. Nem kell trashmetal hangzás, lightosabb rockzenét játszom. A vox állna a legközelebb hozzám hangzásban, de mivel nincs rajta mp3 bemenet, ezért ő az utolsó a listán. A Laney mindenben megfelel, de nem tudom mennyire megbízható márka.

[ Szerkesztve ]

(#18207) Dealer95 válasza toth_janika (#18205) üzenetére


Dealer95
őstag

(#18517) akela91


akela91
addikt

Tudnátok ajánlani használtan basszusgitár combót (minimum 12" -t szeretnék), a cél hogy olyan max 50k-t akarnék rászánni. gsfanaticet átnéztem, ott van egy Laney L50B. Szinte semmit nem találni a neten róla, egy videón kívül. Elvileg 12" a hangszóró, és nem egy mai darab. Már lefoglaltam, megyek hallgatni pár nap múlva. Szerintetek?

(#18518) izomhod válasza akela91 (#18517) üzenetére


izomhod
senior tag

heló!

a laneyt nem ismerem, de ezt igen
GK
pár hete adtam el az enyémet, mondjuk az 15 colos volt, szólt, mint annak a rendje!

ilyen behringert is hallottam már, nagyon hangos volt, bár a GK karaktere nekem jobban tetszett

Orange - ezt izgatja a fantáziámat, bár semmit nem tudok még róla

usa peavey, 15 colos hangszóró, ezzel sem hiszem hogy sok baj lenne, biztos jó cucc

(#19610) reményhal válasza atomeec (#19608) üzenetére


reményhal
csendes tag

Igazibol kb minden gitárboltos tud gitározni,tehát nyugodtan megkérheted őket,csak szólj rájuk hogy milyen stílusban kéred.(ismerős is próbáltatta, ő is lp-t csak valami más márkát,a fószer meg valami durva laney -n nekiállt valami kávédarálós űveghang szétnyújtós reszelésnek,ami jó de szart sem hallottunk a gitárbol,szóval szólni kellett neki hogy bluest pls.) Kezdőnek lenni nem gáz,sokkal gázabb feladni.

brickm : Ez már csak így van ,ilyen hangot préselt lemezből nem lehet kihozni, de szerintem más fajta gitárbol sem nagyon ;]

bocsi a minőségért,de külön nem volt jobb,a szám egésze meg szar

[ Szerkesztve ]

(#21485) Plazmacucci válasza SunMount3r (#21479) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem volt Jackhammer, MetalZone és MegaDistortion is de sajnos nem nagyon tudom össze hasonlítani mert mindegyiket más erősítővel használtam. Jackhammer nagyon tetszett Laney sound/klipp erősítővel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21702) dynamicrossh válasza Skrilla (#21701) üzenetére


dynamicrossh
tag

Nem az számít hogy mivel kezdesz hanem hogy mennyire gondolod komolyan. A fémhúrok eleinte okozhatnak gondot, van akinek nem bírja annyira az ujja, de pl én is azon kezdtem de nem volt gond. Elektromos gitár is tökéletes kezdésnek, csak effektek nélkül gyakorold az alapokat mert azok nagyon el tudják fedni a hibákat. Ennyiért nyilván nem kapsz csúcs cuccot de otthoni gyakorlásra tökéletes ez is, bár Fendert inkább Fender/Squier gityókhoz és kópiáikhoz használnék. De 50k körül bármilyen Marshall, Laney, Orange, Blackstar, Vox jó lehet, de nem árt előtte megnézni róla 1-2 tesztet hogy mit tud.

(#21818) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

azt szeretnem kerdezni. hogy

Vettem egy Laney erositot, mert meg tetszett a hangja ilyet szerettem volna elerni. igaz, az enyem nem fej-lada, hanem a 30 wattos combo, de lattam sok videot youtube-on, es ott is hasonloan szol. az a problemam, hogy olyan a hangja, mintha nagyon le lenne tekerve a gain, akkor is ha az a maximon all. probalkoztam sokfajta beallitassal, de nem tudom elohozni belole azt a hangot, amit szeretnek. a gitar egy Gibson Les Paul hozza ( Less+)

(#21820) BluEyes válasza UnConnecteD (#21818) üzenetére


BluEyes
őstag

Vettem egy Laney erositot

Jól tetted. :K Pontosan melyik típust?

szerk: várj, jól olvasom? Ironheart kombót vettél?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21827) UnConnecteD válasza Plazmacucci (#21826) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

ilyen kabelt vettem

Ragnar_ fel hangeronel eleg vicces lenne, a szomszedok mar igy sem koszonnek

BluEyes igen, azt Laney IRT30-112

bigrob minden variaciot kiprobaltam, minden allast

(#22603) benvolio válasza BluEyes (#22601) üzenetére


benvolio
őstag

Vagy most találtam ezt a Laney-t. Ez jobb lehet szerinted mint egy olyan aktív hangfal esetleg?

(#22606) benvolio válasza BluEyes (#22604) üzenetére


benvolio
őstag

Nevezhetjük eszetlenkedésnek. :DDD Szobába kell, hordozható legyen, otthoni gyakorlás szintjén, csak a lényeg, hogy a dobot és gitárt is lehessen rajta használni jó minőségben. /max.100e Ft a multi-val együtt/. Ez a Laney pedig tetszetős, a 80W sok is de az nem baj. Akkor ezt kizárjam?

[ Szerkesztve ]

(#24385) AKs válasza AKs (#24384) üzenetére


AKs
tag

Folytatom...
Ár: Fix. 60e. (új ár: 105.900)
Indonéz, karcmentes, évek óta a tartóban hever (van néhány gitár itthon, azt inkább nem írnám le, hogy mennyi :) ). Mixelt húrkészlet van rajta. A sustain állat (testen átmenő húrozás, mahagóni stb.). EMG HZ pickup-ok. A korrektség jegyében: a hangerő poti serceg, én ugyan ki nem cserélem :)
A személyes átvételt preferálom, Bp. Rákoskeresztúr, lakótelep. Próbálgathatod amennyi ideig jól esik, én ráérek. Laney 15W fullcső combo és 100W fullcső Marshall+1960a 4x12 láda van itthon. (azt had ne kelljen hozzátennem, hogy nem teljes hangerőn :)) )
Vidékre KIZÁRÓLAG előreutalás, a pénz megérkezése után, GLS futárral küldöm, rendesen becsomagolva.

Tel: nullahat 30 kilenszázhét 03 hetven. Ha nem érsz el, visszahívlak. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok. Nem életcélom a gitár eladása, és nem is kenyérre kell a pénz, semmit nem számítok be, kivéve Cindy Crawford borotvált intimrészét, azt akár egy az egyben is. :D

"There must be some kind of way out of here..."

(#27613) Tommyka21 válasza Humbucker (#27610) üzenetére


Tommyka21
tag

Laney Cub 12-es hangszóróval nagyon jó cucc.

(#28901) Plazmacucci válasza Moleman (#28900) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen igaz és meg is értem, én arra szeretnék rámutatni, hogy azért ennek ellenére senki se mondja meg másnak mi neki a jó, még ha most nem is erről van szó.
Én 15 évesen berongyoltam a fateromtól kunyerált zsebpénzzel a hangszerboltba és az első, legolcsóbb fostos strat copy-t megvettem ami a pénzből kifért, valamint a helyi metálos arc nekem adta a 20W-os Laney HC kombóját :) Azt kaptam amit akartam és egy percig nem bántam meg. Aztán mindig mikor összejött egy kis pénz vásároltam valami használt BOSS torzítót, majd évekkel később az első két havi fizetésemből egy normális Ibanezt. Tapasztalatnak sem volt utolsó.

Ezt képzeld el: 23e forintos Strat, single coil, C# hangolás + BOSS MD-1 + Laney HC, na ezen Panterát játszani a pincében :)) Van a motyóról valahol fényképem, majd előkerítem.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28908) Plazmacucci válasza Eastman (#28907) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mikor le mentünk hülyülni a dobos haverhoz, a kis Laney kombóból a szart is kihajtottam. Tönkre is ment. A Marshall már bírta a kiképzést, ment a Cowboys from hell.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29004) Humbucker


Humbucker
senior tag

Kezdem nagyon megszeretni ezt a villanygitározást.
Mint ahogy említettem legutóbb, érdekelne egy full csöves gitárkombó. Mit ajánlanátok olyan 100.000 ig otthonra szobai muzsikáláshoz? Laney ket sok helyen olvasom hogy jók.

(#29020) kenyocsaba23 válasza Humbucker (#29014) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Azzal tisztában vagy hogy egy elektroncsöves erősítőt karban is kell tartani, csöveket cserélni, amit jobb ha szakember végez?
Illetve legegyszerűbben ugy tudom elmagyarázni, hogy ez olyan dolog mint a bicikli lánc + a hátsó fogaskerék. ezeket egyszerre érdemes cserélni elő és végfokcsövet egyaránt. Így ha bele gondolsz a 100k-s kombód pár év alatt felkùszik az árának a duplájára. Jobban megéri ez mint egy drágább félvezetős vagy előfokcsöves cucc? Laney fejeket tudom ajánlani s ha esetleg zenekarban gondolkozol majd egyszer 100k-ból teljes színpad képes cuccot tudsz összehozni.

(#29343) NeoPampalini válasza 98bja (#29327) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kerestem néhány nem túl drága cuccot (keretet nem írtál, hogy mennyi HUF). Hozzáteszem, gitáros cuccokhoz nem nagyon értek, csak annyit, hogy a gitárosunknak egy Fender Princeton kombója van, ha jól emlékszem a típusra, az biztos, 2x10-es, teljesítményt nem tudok, valahol 50-100W között, de b.szott hangos tud lenni. :)

Fej-ládából ezeket lehet érdemes megnézni:

Randall
Laney
Marshall
Fender

Ha méretileg ennél kisebb cucc kell, akkor én inkább kombóban gondolkodnék. Egy korábbi gitárosunknak egy Fender Frontman 2x12-es 100 W-os cucca volt, az bőven sok szerintem, ha nem metálra kell. :)

(#29672) Moleman válasza Kobe (#29671) üzenetére


Moleman
addikt

Én azt nem értem, hogy miért spórolják le a fejeskimenetet egy csomó csöves cuccról. Ennyire drága lenne a hangszórók terhelését pótló dummy load?

Szombaton kipróbáltunk Eastman kollégával egy Laney Cub stacket 1 watton, tökéletes otthoni cucc lenne, de azon sincs füleskimenet. A nap meglepetése pedig egy Ibanez S970 volt, nem gondolom, hogy a mi stílusunkra szánták volna, de fantasztikus gitár.

(#29760) Moleman


Moleman
addikt

Új gyermek érkezett:

Laney CUB12R

Köszönet Eastman kollégának az ötlet elültetéséért! :))

(#30632) consono válasza Humbucker (#30631) üzenetére


consono
nagyúr

Próbáld ki, pont ezen nem játszottam, de a Laneyről nekem jó a véleményem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#31338) Eastman válasza Szten Márs (#31337) üzenetére


Eastman
őstag

[Csek disz!]

A'szondják, a Fenderhez karcos a Fender kombó, mert 'szott sok magasat ad. LP-hez viszont nagyon ajánlják a Fender erősítőt, mert a mahagónit meg jól kiegészíti a magasaival. A kismarsik, meg hát nem'tom. Egyre nagyobb rajtuk a logó. ;]

Molemannal titkon Laney-fanok vagyunk. Ha lesz kedve, beszámol majd a kis kedvencéről.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31764) Moleman válasza 98bja (#31762) üzenetére


Moleman
addikt

8"-os hangszóró van benne, nem tudom elképzelni, hogy ebben a méretben bármire is lehetne cserélni, ami normálisan szól (normális = 12").

Biztos nem adnék ennyit érte, hasonló áron vettem a Laney CUB-12R-t, azon is van 1 wattos bemenet, annyival tud kevesebbet, hogy csak egycsatornás, cserébe ki lehet tekerni teljesen tisztára, bőven szobahangerő fölé még 1 watton is.
Van fejváltozatban is, de elég jó a kombó gyári (Laney HH) hangszórója. Próbáltam másokkal is, Seventy 80-vel zseniális volt, V30-cal viszont nem jó. A korábbi szériák Rocket 50 hangszóróiról kevésbé jók a vélemények, de egyszer próbáltuk azt is Eastman kollégával, az is jól szólt.

(#32069) Moleman válasza bigrob (#32061) üzenetére


Moleman
addikt

Első szériás Laney CUB-10 volt 40-ért. Nem csoda, hogy elkelt, igaza lett Eastman kollégának. :K

(#32847) Valka1978 válasza brickm (#32845) üzenetére


Valka1978
csendes tag

Ezt nézegetem (többek között)

[link]

Laney A-DUO: Hordozható kombó elektroakusztikus hangszerek számára, A széria, 2X8" CUSTOM DESIGNED DUAL CONE SPEAKER, D-osztályú dupla erősitő, két teljesen független csatorna saját XLR és jack bemenettel, 3-sávos EQ-val és ''Shape'' kapcsolóval az azonnali optimalizáláshoz. Mindkét XLR bemenet fantomtápot kínál, így dinamikus vagy kondenzátor mikrofonok is csatlakoztathatók. Ezenkívül egy AUX csatlakozás a hangszerek számára. Mindkét csatorna saját Chorus és Reverb effektekkel rendelkezik. Használható a padlóra helyezve, az oldalsó lábakra döntve vagy hangszóró állványra helyezve. Anti-Feedback kapcsoló a nem kívánt visszajelzések eltávolításához. Fáziskapcsoló: eltávolítja az interferenciát. Kiegyensúlyozott XLR D.I. kimenet (közvetlen kapcsolatot a keverőhöz vagy aktív hangfalakhoz), négy digitális EQ előbeállítás, súly: 10,5 kg.

2x30watt RMS ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#32853) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Ha nem ilyen "kamu" sztereó megoldás kell (1 ládában, nem értettem soha...), akkor abból a pénzből, amibe ez a Laney kerül, vehetsz két aktív hangfalat, kábeleket meg mindent, és még sörre is marad. :DDD

(#32885) NeoPampalini válasza Nyugis (#32884) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Egyszer próbáltuk, felejtős, piszok hamar túlvezérelte az előfokot, ha meg letekertem, nem hallatszott szinte semmi. :)

Attól függően, hogy mire kellene, ezeket javaslom (de részletezheted is, hogy mi a keret és a felhasználás módja :) ) :

- ha otthonra, és van pl. számítógépre kötött nagy(obb) teljesítményű 2.0 vagy 2.1 rendszer, akkor az jó (otthon én is így zenélek, gitár -> PC -> 2.1);
- szintén otthonra, de nincs a fentebbi, vagy mobilisabb megoldást szeretnél, akkor nézz használtan basszusgitár kombókat 30-60W körül, min 12"-os tányérral (esetleg 10", határeset);
- ha másokkal zenélnél, akkor meg 100W+ és min 12", ez és az eggyel fentebbi is kifogható 30e környékén használtan.

Olcsóért kb. mindegy, milyen márka, bár ezeket a fura neveket, mint pl. Baltimore, Reflex, fenntartással kezelném. Laney, Crate, Roland, Peavey, ezekből van olcsó, és mégsem a legalja.

(#32887) NeoPampalini válasza Nyugis (#32886) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ezeket nézd meg:

Peavey Basic 60

Laney BC50

A Facebook Marketplace-n is érdemes lehet keresni, hátha van ott is valami...

(#32890) NeoPampalini válasza Nyugis (#32889) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz... Élőben egyikkel sem volt még dolgom, a Peavey-ről mondják azt, hogy jól összerakott, örök darab. :)

A Laney-ről nem sokat tudok, korrekt cuccnak tűnik, csak soha nem lett olyan népszerű, mint a Peavey...

Ha tudod, próbáld ki mindkettőt, vagy azt, amelyik közelebb van. :D

(#32930) Goose-T


Goose-T
veterán

Na, majdnem írtam, hogy becsatlakozok a topikba, aztán a fórummotor írta nekem, hogy a "témába írt legutóbbi hozzászólásod óta változott a téma összefoglaló". Már nem is emlékeztem rá, még a legelején írogattam, 157-es a legutolsó hozzászólásom a témában, 13 és fél éve.

Akkortájt el is adtam a Hondo Les Paul gitáromat, mert kellett valamire a zsé, de 2007 körül vettem egy hasonló gitárt, egy Epiphone Les Paul Custom Chrome-ot. Sokat nem játszottam rajta, egészen idén tavaszig, miután egy régi barátom unszolására beálltam a törökszentmiklósi bandájukba, ahol régi barátokkal zenélgetünk újra. Még az is lehet, hogy jövő hónapban lesz Budapesten egy koncertünk, majd még írok, ha van fejlemény. Akit érdekel az együttes, az aláírásomban megtalálja a facebookos oldalát.

Addig is bedobom ide a cuccomat, minden darabnak története van:

Az erősítő valószínűleg egy Carlsbro 50 Top, klasszikus brit csöves cucc, most cseréltettem benne csöveket, mert már mindegyik ki volt égve évek óta. Nem tudom, honnan került rá az a Sound of Music tábla, de azért jól néz ki.

A láda egy Laney 4x12-es volt valamikor, de egy garázsban rohadt évtizedekig, ahol csirkéket is tartottak. A burkolat lemállott róla, a vászonja elszakadt, hangszórókból csak egy volt benne, de az is el lett adva. A láda faanyaga kifogástalan állapotban vészelte át szerencsére a viszontagságokat. Egy barátomé egyébként, ő időt és pénzt nem kímélve felújíttatta, be lett burkolva padlószőnyeggel, lett rá vászon, és a saját kezével faragta rá fából az Oláda feliratot (mivel Oláh a családneve). Tett bele négy darab Celestion G12T-75-öt, úgyhogy nagyon pöpec cucc lett belőle.

A gitárt 2007-ben vettem egy barátomtól, aki a Demonlord gitárosa, ő szerezte valahonnan olcsón, de új cucc volt, dobozban. Epiphone Les Paul Custom Chrome, mahagóni test, ragasztott mahagóni nyak, Grover kulcsok, Alnico pickupok. Azért volt olcsóbb, mert nem pont olyan tekerőket raktak rá, ami az eredeti képen van (de azóta pótoltam Ebayről), és nincs a fejének a hátulján Custom Shop felirat. Így 160 helyett csak 80 ezer volt. Azon még gondolkozom, hogy fel kéne turbózni egy kicsit a hangját egy Seymour Duncan Hot Rodded Settel (JB+Jazz), de így is elég jól szól, a mostani pickupjainak a hangzása is hasonló karakterű. Próbáltam még vadászni Tom Anderson pickupokat, de szinte csak USA-ból lehet rendelni horroráron a postaköltség + ÁFA + vám miatt.

Így, hogy 11 évet állt a gitár, mostanra beérett a faanyaga. Azt mondják, kell 10 év egy gitárnak, hogy megérjen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33318) Goose-T válasza Humbucker (#33312) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát ja, nincs olyan karakteres hangja, viszont könnyű, kényelmes gitár, próbára már a Corttal járok. Amúgy meg a Carlsbro 50 Top csöves fejen (EL34) és a Celestion G12T-75-ökkel szerelt Laney 4x12-es ládán jól szól nagyjából minden gitár, még egy vécédeszkára szerelt seprűnyél is, ha vannak rajta húrok meg pickup. :D

Szerk.: amúgy nekem is külsőre tetszett meg a gitár, a hangján meg bármikor lehet alakítani, végső esetben belekerülhet egy Seymour Duncan Hot Rodded set. :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33884) Goose-T


Goose-T
veterán

A fenébe, most a facebookos Hangszer/hangtechnika csoportban hirdetnek egy Samick SG-t nevetséges 45 ezres áron, de már azt is lealkudták korábban 38-ra, csak szerintem törölte az eladó, nehogy onnan induljanak az újabb érdeklődők. Maga a gitár is megérne annyit, de ad még hozzá egy Laney CK30 kombót (igaz ez billentyűhöz van) és egy Boss ME-33-at is ennyi pénzért. A gitár mahagóni testű és nyakú, Duncan Designed pickupokkal és Grover kulcsokkal, ennyit a hülyének is megérne. Simán lecsapnék rá, ha az asszony nem dobna ki érte. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34013) fattyu


fattyu
veterán

kezdő tévelygési sokadik felvonás. megtaláltam a tökéletes lakás ampot. per pill. :D
azért per pill mert nincs rajta effekt loop meg external speaker out. ez meg később lehet gond. viszont amit ad így direktben abba szerelmes vagyok.

Laney lc15-110 egyszerűen zseniális. a reverb változata viszont tudja mindezt. na majd figyelek.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34018) fattyu válasza brickm (#34014) üzenetére


fattyu
veterán

de miért?

nem panelban lakok, igazi falak vannak. ez a laney halkan is gyönyörűen szól, hallom a cső sikítását és orgazmus.

10" nekem ide teljesen jó. Itt a lakásban semmi nem szólt még ilyen szépen telten gyönyürűen.

modellezni pedig nem akarok.

Nem mondom az 50 meg 100 watt csövek tényleg feleslegesek ide. de ez szerintem nem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34626) fattyu válasza bigrob (#34625) üzenetére


fattyu
veterán

nekem a kedvencem most a laney lc15 cleanje. ha gain kell akkor meg a triamp 4x8on :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35196) fattyu válasza Kobe (#35195) üzenetére


fattyu
veterán

kollégám blackstar ht1 et vett otthonra telecasterhez és imádja. nekem az tuti kevés lenne. nem hangerőben hanem headroomban. kedvenc itthoni cuccom 15 wattos cső kombó 10 col celestionnel. egy hot humbuckerrel már ott is érezni hogy clean clean de már majdnem nem.

van most amugy gsen laney lc15 50ért. én NAGYON NAGYON imádom az enyémek(et) van egy a nappaliban és egy a hálóban is. a wcben azért nincs mert nem férek el gitárral.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35383) Moleman válasza freelanced (#35380) üzenetére


Moleman
addikt

Én nem bántam meg a Laney Cub 12-t, szobahangerőn még az 1 wattos bemeneten is bőven sok headroom van tisztára tekerve, de pedál nélkül is szépen tud harapni, gyakorlatilag a gain poti teljes tartománya használható hangot ad, abszolút zajmentesen. Végfokot kihajtva még nem volt szerencsém kipróbálni, nem hagyta el a lakást. :)

(#35391) Eastman válasza freelanced (#35389) üzenetére


Eastman
őstag

Nem én vagyok az erőrítők guruja, csak azt látom, hogy a Katanák a kiadásuk után elég gyorsan megjelentek a használtpiacon. Szerintem Moleman (is) elég jól kijárta előtted ezt az utat. Társasház, kis zeneszoba, minőségi, de ott jól használható cuccok, tranyóstól fullcsőig minden; fej, kombó, kicsi-nagy, oda-vissza, Blues-Rock, stb.

Nyilván a többiek is, de az ő nézőpontját jobban személyesen ismerem. Ha gondolatban a Vox-ig már eljutottál, akkor Laney... :)

cucka

Ez örök vita tárgya. Az egész gitár rezeg. (Van olcsón kínai Fender-Fender Telecaster fenyőből. Biztosan jól fogyott, jó befektetés.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35397) freelanced válasza Moleman (#35394) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! Akkor leginkább a Laneyt javasolnád? Vagy volt más is ami bevált a probálkozásaid során?

-=Libria=-

Az a baj nem akarok annyira a gépen maceráskodni, ráadásul jelenleg nincs is olyan amin normálisan tudnék VST-zni.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35409) Moleman válasza freelanced (#35397) üzenetére


Moleman
addikt

Csak a saját ízlésem vonalán tudok nyilatkozni, nekem nagyon bevált tisztán és torzítva is, a pedáljaimmal is jól szól együtt (BB preamp kópia, Joyo US Dream, Digitech Screamin' Blues, Joyo American Sound most éppen).

Nagyon szeretem a fulltranyós Trace Elliotot is, koncerten nagyon nagyot tudott szólni a 2 db V30, de meglepő módon éjszakai hangerőn is élvezhető, 2 féle overdrive-ot tud, mindkettő nagyon finom (egyik marshallos, másik boogie-s). Mostanában egyáltalán nem használom szegényt, le van takarva egy pléddel a nappali sarkában, de szerintem sosem válok meg tőle.

VST-kben az Orange cuccokat használom sokat, így egy Tiny Terror is lehet tetszene, bár sose próbáltam élőben.

Hangszerboltban próbáltam régebben Blackstarokat többször is, nem rosszak, de a Laney sokkal közelebb áll a szívemhez, nem véletlen, hogy kipróbálás után nem sokkal muszáj volt vennem egyet. :DDD

Amúgy korábban nagyon sokáig Fender Hot Rod Deluxe-ot, aztán Marshall DSL40-et akartam, vagy hasonló vonalon egy Egnater Tweaker-40-et, imádtam a Marshall 6100-at, de miután volt 50 wattos fullcsöves kombóm, már nem vágyom ekkora állatokra, műterhelés nélkül ezek kihasználhatatlanok otthon, arra meg nem szeretnék már költeni, így is sokba van ez a hobbi.

Egy időben sokat jártam különböző próbatermekbe, ezért úgy alakítottam a cuccom, hogy a pedálboardban legyenek inkább a hangok, így elég lett egyetlen tiszta vagy crunch csatorna, így jöhetett szóba az egycsatornás Laney a sokcsatornás vágyódások után. :)

(#35405) consono
Ha tudatosan ülsz le a gép elé gyakorolni, akkor azt sem muszáj sokat nyomkodni, nekem el van mentve alapértelmezettnek egy Orange preset, előtte wah, tubescreamer, chorus, delay (ha bedugnám a midiboardot), csak bekapcsolom és játszom. Persze korábban nyomkodtam én is eleget, közel 15 éve VST-zek, már rég nem sújt az újdonság varázsa. :))

[ Szerkesztve ]

(#35413) fattyu válasza freelanced (#35397) üzenetére


fattyu
veterán

laney lc 15

van belőlemost 50ért a reverb változat gsen. isteni darab. rockra remek a saját gainje. van effect loop durvább pedálnak. kiköthető másik ládára.

a saját 10 colosával istenit szól halkan cleanen is. ha gaint akarsz akkor panel hangerőhöz már nagyon nagyon finoman kell belőni a master volumot 1-1.5 körülre. de nagyon jó élvezetes pici cucc.

mindennél jobb halkan mint ami van itthon. oltárira imádom. ezért van egy a hálóban. az még a régi reverb néküli darab de celestion tube 10 hangszórós és ez a legjobb. egy a nappaliban ha ott akarok halkan. és egy másik a nappaliben 212re kikötve ha nem akarok annyira halk lenni... :D

szerk: gitárt vettél e már? :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35659) Goose-T válasza Jazz (#35657) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezek pont olyan színvonalúak, mint amilyeneket a kitekhez adnak, amiket kinéztél. Valószínűleg ezeket is kitekben kapták az eredeti tulajdonosaik. Inkább ezek után a márkák után nézelődj: Laney, Peavey, Roland, VOX, Line6.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35896) fattyu válasza arnyekxxx (#35894) üzenetére


fattyu
veterán

Tegnap bojockodtam rozsaszin párduc zenejevel otthon este. Laney lc15 közepes gain magas le kozep fel. Es az n4 olyan szepen hozta a jazz hangzast hogy odaig voltam :) persze az nincs olyan messze egy sh4n-el, de azert nem is jazzgitár ránézésre.

en amugy halal poennak tartom metalbaltat csinalni stratbol is meg telebol is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35941) fattyu válasza freelanced (#35937) üzenetére


fattyu
veterán

egy kütyübuzi gyűjtő vagyok. a gitározásnak nagyon az elején

van itthon 13 gitár.
5 kombó, 3 fej és két láda.
és 0 pedál. na jó vettem egy olcsó mutlieffektet de főleg modelingjét próbálgatom még.

egyszerűen nem volt rá igényem és hiányérzetem még. ha visítós cső kell eltekerem bármelyik csövest és búg ahogy egy tube screamer tolná. ha kruncs kell feltekerem a gaint oda ahol már szépen törik, ha halálmetál kell akkor valamelyik randall drive csennelje vagy a triampon a red csennel több mint elég és nagyon nagyon remek torzat ad. reverb van mindenben. más meg még nem kell amennyit én tudok.

minapi napon nálam tartottuk az órát tanárral. én annyira kedvelem a kis laney lc15 hangját hogy átengedtem neki a triampot a 4x8 ládával. le volt esve az álla hogy bármilyen gitárt kötöttünk rá minden úgy szólt mint az álom. még az is ami nála nem... egy JÓ erősítő az jó.

amugy andertonék csináltak valami vaktesztet hogy hi gain pedálok erősítők saját torz hangjával szemben. csúfosan az erősítők nyertek.

ez csak egy vélemény valakitől aki nem ért hozzá de van itthon ez az :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36516) fattyu


fattyu
veterán

Ha esetleg érdekel valakit a youtubon kívüli személyes tapasztalat

kaptam kölcsibe egy fender bassbreaker 007 kombót. a hangjáról nem írok annyit mert a yt úgyis jobb, ami a close micing miatt becsapos tud lenni: marha jó mélye van. nagyon meggyőző nemcsak a méretéhez képest. ha valaki halkan is szépen szóló csövest keres karakteres kellemes rock lágy metál gainnel annak mocsok jó választás. aki single coil cleaneket akar annak is.

viszont itt jön ami miatt leírom egyáltalán. beszélgettünk itt a mennyi a sok meg mennyi a kevés lakásba.
eme 7 watt. bőven tud túl hangos lenni. nem itt van a gond. hanem a clean headroommal. humbuckerrel, pláne erősebbel egyszerúen nem tud clean maradni. 1 gain fél hangerő ez teljesen szomszédkompatibilis hangerő mondjuk nappal. este már talán kicsit sok de értitek. na ha FINOMAN pengetsz akkor még clean, de ha picit erősebben akkor azért már érezni hogy crunshosodik. ami nem baj és nem hiba, csak tudni kell.

nagyon csípném megtartani a gyűjteménybe. de EGY erősítőnek én tuti nem ezt venném, mert a humbuckerrel clean azért kell. és ezért imádom a laney lc15öt mert abban van elég headroom hogy a hotrail és a bl500 is tiszta marad ha azt akarom.
szóval nagyon jó csak kevés a headroom. ez lehet előny ha valaki halkan szeretne meghajtott cső élményt. meg hátrány ha erős jellel szeretnél clean maradni.
uff

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36532) Ragnar_ válasza fattyu (#36522) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szép gyűjtemény :R a H&K-eket, a Randallokat, meg a Laneyket kipróbálnám.

Valahogy így :) :

[link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#36590) fattyu válasza brickm (#36588) üzenetére


fattyu
veterán

nem mondtam és nem is gondoltam hogy lehetetlen olcsón nagyon jót csinálni/találni. de azért ezek lesznek a legendás dolgok nem pedig a mindennapok nem?

más? használ valaki splitter pedál szerű dolgot? gondolkodom hogy a két laneyt sztereosítanám :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36992) Moleman


Moleman
addikt

Megvan, hogy mit veszek egyszer a Laney Cub12 mellé, ha nagy leszek. :D Orange Rocker 15.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.