Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14) Fisha válasza Skót (#13) üzenetére


Fisha
őstag

Na tolok egy upnak valo bemutatkozast en is :).
11 eve gitarozom, ebbol kb. 3-at jartam tanarhoz, a tobbi autodidakta lustalkodas.
Van egy Epiphone Les Paul Custom gityom, meg egy Marshall JTM 60 kombom. Szoke kekszemu lanyok jelentkezeset varom...ja ezt nem ide kellett :).

(#16) AND1 válasza Fisha (#14) üzenetére


AND1
őstag

:)

Epiphone Les Paul az király!

[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#20) lordjancso válasza AND1 (#18) üzenetére


lordjancso
senior tag

Szerintem, hogy Strato vagy Les Paul-e az első gitár, az nem számít. A test csak az egyik tényező. Az csak ízlés kérdése. A márka, a pénz és az elszántság az, ami számít... :)) :))

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#32) delta9


delta9
senior tag

én is itt vagyok a gitározós csapataban. üdv minden zenésznek és a dobosoknak. (csak vicc volt)

szal 13-14(?) éve kezdtem, első kb. két évben kizárólag akusztikuson. azután egy mexikói fender stratocastert használtam kb. 10 évig. ma már cca. 1 éve gibson les paul studio modellen játszom + marshall valvestate 65-ös combo.

(#33) Goose-T válasza Skót (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj az ilyen gány cuccokkal, hogy ha esetleg bandában szeretnél játszani vele, akkor semmit sem ér, nem bírja a terhelést, torzít, béna a hangszíne. Ezért gyártanak speckó gitárerősítőket és hangszórókat. Ha házilag akarsz készíteni hangfalat, akkor nagyon tudom ajánlani a Celestion G12-H hangszórókat, a legvacakabb erősítőkkel és torzítókkal is igazi király zúzós hangzást lehet belőle kihozni. Sajna 20K körül van egy ilyen hangszóró, ami nem a legolcsóbb, de tényleg nagyon jól szól. A Marshall JCM-900 ládájában is ilyenek vannak. Nekem is van egy ilyen hangszóróval szerelt ládám, sajnos kölcsönadtam és szétb@szták. :((( Soha ne adj kölcsön ilyen cuccokat hosszú távra.
Amúgy nekem is van egy gityóm, egy fekete Les Paul utánzat, Hondo a márkája. A pickupok vadállatok benne: Seymour-Duncan alul, DiMarzio felül. Most vittem el Zalaegerszegre a gityóm, nyáron jó lenne összehozni ott egy bandát. Két hét múlva ott lesz az erősítőcuccom is, megjavítják addigra (ugyanis az erősítőmet is szétb@szták, de mondtam nekik, hogy ha nem lesz kész időre, elviszek egy Fender vagy egy Peavey csöves kombót a próbatermükből ;] ).

Apropó, nem akar valaki Zalaegerszegen v. a környéken zenélni? Kellene basszgitáros, énekes, dobos, esetleg másodgitáros. A stílus: doom/stoner metal zúzós formában, irányvonalak: Black Sabbath, Down, Corrosion of Conformity, Trouble, Pantera, Mood, ilyesmi. Akit érdekel, írjon a mailcímemre, vagy ide! Kezdők kíméljenek, én 8 éve gitározom! Hasonló tapasztalatú zenészek kellenének, de legalább 3-4 év tapasztalattal rendelkezők!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#103) delta9


delta9
senior tag

szal belehegesztettem egy Seymour Duncan Alnico Pro II-es bridge pick-up-ot a Les Paul-ba. Valahol hasonlít a gyári Gibson alnico-hoz a hangja, de a mélyek dübörgősebbek lettek, a magas(abb) hangok pedig élesebbek és talán még tovább szólnak, jobban feedback-es a hang. Főleg akkor lehet észrevenni, ha a G húron lefogott hanghoz a H húron hozzáfogod a tercet és felfelé megpengeted... Összességében mélyebb tónusú és jobban torzított lett a bridge hang, feljebb kellett tekerni az erősítőn a magas potit, kb. 2-3 egységgel (cca 5ről 7re).

Sajnos Medgyesi mesternél most nem volt APH-1 neck, csak 3 hét múlva lesz kb, ha addig nem cseszem el a pénzem, akkor lecserélem azt is. Ja, akkor már meglesz a következő fizu is, akkor majdnem biztos.

Ért egy kellemes meglepetés is, miszerint én 30-40k közé saccoltam az árát, de kiderült, hogy ''csak'' 28.4k.

(#860) ReJim válasza Konflikt (#859) üzenetére


ReJim
őstag

és ha leveszem akkkor már nem fog elhangolódni? (mint amint elöbb említették...)

jó ám :)
csak még nem akarom felvarni... egyedül árválkodjon? (vagyis van még egy-kettő, de kevés)
meg hát nemtudom, ha felvarrom akkor átázik-e majd a bomber :U bár lehet belülre lesz felvarva...
ha jólemléxem te érted is mit énekelnek?


nem tudjátok a les paul típusú gitáron milyen hangszedő van? :U

[Szerkesztve]

</end.?>

(#890) Niquis válasza Kobe (#889) üzenetére


Niquis
aktív tag

Gyönyörű szép. Érdekes, hogy bár Strato formája van, a legtöbb megoldása a Les Paul-okra emlékeztet. Külön kib. jó az oktávjelzés a nyakon.:)

JA, ha már Les Paul: tegnap voltam Hollywood Rose koncerten(az arcok Guns N' Roses-t nyomnak), a szólógitár és a ritmusgitár is csodaszép Gibson Les Paul (heritage cherry sunburst, [link], [link] és antique natural színekben) volt, ráadásul még az egyik meghívott vendégzenészcsávó is azon nyomta (neki fekete-fehér koncentrikus körök voltak rajta). És ahogy azokon játszottak! :R

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#898) delta9 válasza Niquis (#890) üzenetére


delta9
senior tag

hát én akárhogy is nézem semmi lespaul-osat nem látok benne, a két humbuckeren kívül :P a h.rose-t egyszer én is láttam, és valóban jól nyomják a srácok, főleg az énekesük tetszett, mert őt lehetett leginkább hallani, ahol én voltam, eléggé gáz volt a hangosítás :( majd legközelebb talán jobban hangosítják őket, remélem. a koncentrikus körös les paul meg a zakk wylde modell, ha mindenigaz ;)

[Szerkesztve]

(#900) Niquis válasza delta9 (#898) üzenetére


Niquis
aktív tag

Húrláb kialakítása (bár ez extrább kicsit), a hangolókulcsok elhelyezése, domborított test, naés igen, a dupla humbucker. Így már sztem legalább annyi van benne a Les Paul-ból, mint a Strato-ból. :P
A céltáblás löpól azóta megtaláltam énis h zakkwylde-os. Az ürge aki most használta(talán supernemes? nem emlékszem, ájwaz dránk), kurvajó pofákat vágott közben, nagyon mókás volt:) Ezúttal odafigyeltek a hangosításra, jó volt az egyensúly a hangok között.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#903) delta9 válasza Niquis (#900) üzenetére


delta9
senior tag

az zsír, ha jó a hangosítás, nekem még mindig nagy fíling régebbi guns-okat hallgatni az appetite-ról is, és a srácok tényleg jól nyomják, 'szakmai' szempontból nézve is. a pecsában nemrég velvet revolveren is azt sajnáltam, hogy két lehetőségem van: megyek a zenészek közelébe előre és rámegyek az iszonyat csápolásra és 1 napra lesüketülésre, vagy kicsit hátrébbról a keverőpult környékéről hallgatom, hogy mennyire kiba.. jól nyomják, ellenben távol a zenészektől. hát 1 napig nem hallottam, de úgy voltam vele, hogy a cd-n(eredetin!) is hallgathatom, hogy mennyire jók, viszont szinte karnyújtásnyira lenni 'ekkora' zenészektől az mégiscsak máááás. de hogy a topic témájához is hozzászóljak: nekem volt fender stratom is és nagyon jó hangszernek tartom, játszottam már olyan ibanezen is, ami nem belépőkategóriás és nagyon jó hangszernek tartom, gyilkos az ibanez sound, de nekem akkor is a les paul a nr1. verhetetlen az a sound sztem, meg a formája, ennél szebb gitárfejet pl még semmilyen gitáron sem láttam. tudom, ez mind szubjektív vélemény :)

(#1128) legjobbna


legjobbna
újonc

Na helló nekem is tanács kéne!
Milyen effektet ajánlotok?
Multit, vagy sok kis analógot, a torzító meg legyen a marshall fejemé? dsl 100
Gitár: epiphone les paul

(#1157) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Ízlédek és pofonok!Nekem egy Les Paul Classic mindig is nagyobb ''műalkotásnak'' fog számítani mint bármelyik Ibanez!
A Squierről meg annyit h sztem nagyon korrekt gitárok!Az árukban sztem nagyon is megérik!
Stratorol meg annyit h egy Hot Rodd Stratot bármikor elfogadnék akár egy GRX helyett!
Mondom...kinek a pap kinek a papné, de sztem ezen nem veszünk össze!
Nincs értelme mindenkinek nem egyezhet az ízlése!

(#1169) delta9 válasza rOwLeY (#1161) üzenetére


delta9
senior tag

az a lespaul nagyon ott van. nagyon bírom a les paul-ok formáját és hangját. (no meg a súlyát is:) )

(#1173) Kobe


Kobe
veterán

ma haverral körbedzsanáltuk pécs összes hangszerboltját, a kínálatban a kinézett Ibanez messze a legjobb gitárnak számitott, mindenhol les paul epiphoneok meg vorsonok, staggek, az egész városban összvissz 4 db Ibanez volt :S de élőben az a gitár, öcsém....pfúúú...gyönyörű szép és jól is szól...lenne má március április vagy lottó 5ösöm :D

(#1175) Kobe válasza sparc (#1174) üzenetére


Kobe
veterán

ibanez sa160qm-tg
sztem az áráért (90 ropi) nagyon mgéri, annyi hogy még vintage tremolo van benne és nem floyd rose, de a többi kipróbált cucchoz képest még ez volt a legszebb és legsebbe szóló, amiket kipróbáltunk : egy epiphone les paul, egy jackson performance, meg egy peavey, a többi már ránézésre sem volt hozzá mérhető :)

a képen a középső : [link] formára ilyen csak a színe más : [link]

nagyon jó kis cucc ennyi pízért, habos jávor tető, bár egy pickup csere azért emelhetné az értékét, de így is nagyon meggyőző volt...habár nekem fura hogy mindegyik bolt tele van stratocaster formákkal, még a tajti is :S szal igazi nagymenő gitárokat nem látni sehol

(#1214) delta9 válasza sparc (#1212) üzenetére


delta9
senior tag

én sem vagyok multi rajongó, és azt sem szeretem, ha egy egész pico terepasztal van előttem pedálokból. van egy marshall 65w-os hibridcombo-m (csöves elő-, tranzisztoros végfok) annak a torzítóját használom és a beépített reverb-jét, egy jim dunlop cry baby-vel, plusz szólókiemelésre egy boss ge-7 eq, egy les paul adja a soundot seymour duncan alnico2 pickupokkal. bár ez eléggé műfajfüggő is. én leginkább hardrock-ot játszom, ott meg nincs nagy szükség agyoneffektezni a hangot, csak a nyers, harapós, telt gitárhang a lényeges.

(#1279) Niquis válasza Bero (#1276) üzenetére


Niquis
aktív tag

Utánanéztem, és meghallgattam pár felvételt, amin többfajta gitár hallható. De erről később, mert basszgitár esetében vettem észre jobban a különbséget/arra koncentráltam.
Elektromos gitár esetében kb. ugyanazt mondják, mint basszgitárnál: a csavarozott nyakú gitár hangja jobban ''üt'' az elején, míg az egybenyakas/ragasztott nyakú gitárnak jobb a hangkitartása és a fa tónusa jobban előjön. Minél jobban integrálva van a nyak a testtel, annál jobban át tudja adni és venni a rezgéseket, ugye. Ebből az is következik, hogy csavarozott nyakúaknak is lehetnek nagyon jók ezek a paramétereik, ha jól van rögzítve a nyak. Ha viszont nem elég szoros a rögzítés, mert akkor rohamosan veszít a hangkitartásból. Próba: befér-e a legvékonyabb pengetőd a nyak és a test közé?:)
Saját füllel ezt kb. igazolva láttam, basszer esetén: Precision Bass, csavarozott nyak, pattogós hangzás (punk). Nemtom-milyen-de-kurva-cool-kinézetű-egybenyakas Bass: talán kicsit tompa, ''puttyogós'' hang, de nagyon szép, lágy, fa-tónus (ska-jazz).
Elektromos gitárnál már nem hallottam ennyire egyértelműen: hallgass meg egy GunsNRoses felvételt, amin ragasztott nyakú (Les Paul) gitárokkal játszanak, és egy másfajta rockot, amin mondjuk Ibanez vagy Fender vagy mittoménmilyen, jellemzően csavarozott nyakú gitárokkal tolják. Szerintem ott nem ütközik ki annyira, és az effektezés miatt nehezebb is kihallani (nekem legalábbis).
Hope it was satisfying.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1532) ReJim válasza Panzermeyer (#1530) üzenetére


ReJim
őstag

0,6 másodpercet szerintem nem lehet nagyon észrevenni. azt meg az integrált is kibírja.
de különben meg tényleg jobb a realtime torzítás...

én sem akartam kiadni sokat erre a hobbyra:
-vettem kézalól egy jóállapotú márkátlan gitárt, mai teccet is... (egy encore nevezetű fender-strató testű 2sc+1hb hangszedős fekete-fehér gitárt) [17k]
-otthonra csináltunk erölködőt. (egy csehszlovák gyártmányú, tranzisztoros lemezlejátszó erősítőből.) [0k] a próbaterembe meg vannak erölködők, szóval oda most felesleges vennem.
-most készül a boss ds-1-em, csak össze kell forrasztgatni. (+megvenni a potit, lábkapcsolót ami max 1,5k) [1,5k]
-cimboráktól ''tanulni'' [0k]
minden másra ott a mastercard. ;]

igaz most szeretnék egy epiphone gitárt [link] mert megteccet, majd vmikor ki is próbálom... :) csak valamiért a mostani gittyóm is nehéz, nemtom az ilyen les paul formák tömörek, vagy üregessek? :U milyen nehezek ezek? (4óra próbálgatás után a könnyünek hitt gitárom is letépi a vállamat...:( )

</end.?>

(#1625) delta9 válasza Panzermeyer (#1624) üzenetére


delta9
senior tag

most végzünk a studióban, egy 4 számos demot vettünk fel. hamarosan lesz honlap is, meg minden, de a lényeg az, hogy a hangzás miatt szükséges, hogy fullcsöves fejet vegyek egy 4×12''-es ládával, mert studióban egy jcm2000-es dsl100-as fejen játszottam fel a gitárokat és dinamikában összehasonlíthatatlan egy kombóhoz képest. Ráadásul jönnek a koncertjeink, ahol azért már meg kell dörrenni, de egy kombót hiába mikrofonozunk ki, nem lesz elég dinamikus. drágának drága ugyan, de muszáj befektetnem, ráadásul egy Les Paul-hoz illik egy normális fej-láda.

(#1656) delta9 válasza Kobe (#1655) üzenetére


delta9
senior tag

mondod te. bár ez hülyeség, mert nem lehet a yamahát a gibsonhoz hasonlítani (és nem csak azért, mert egy yamaha a büdös életben nem fog úgy szólni, mint egy gibson), sőt egyiket sem, mivel mindegyik márkának mások a tulajdonságai ergo nem szólhat úgy. a minőséget pedig igenis megkapod a félmillás gibsonnal, a hangzás pedig relatív. ha kőkemény skandináv metált akarsz játszani, és veszel egy lp-t és utána szidod, hogy hát ez szar, mert nem a metálszand jön ki belőle, akkor te vagy hülye nem a gitár szar. hardrock-hoz pl nem találsz jobbat. én nem bántam meg, hogy lecseréltem a stratocasterem egy les paul-ra. és nem nevetségesen drága, hanem csak nálunk a fizetések szarok.

neked milyen gibsonjaid vannak/voltak, amiből ezeket a minőséggel és hangzással kapcsolatos megállapításokat tetted?

(#1661) Kobe válasza delta9 (#1659) üzenetére


Kobe
veterán

ibanez is gyártott régen a mai artist szériájához hasonló vintage darabokat, ez a 70-80 as évek fordulójából származó darabok, a későbbi ibanez ereklyék a 80as évek rock-metal shred legendái, haver pont most vett nemrég egy 18 éves rg750es ibanezt, baromi jó hangszer...
azért megnézném, hogy egy Vai signature ibanez olcsóbb kategóriás lenne, az ibanezek egyik csúcskategóriája a signature széria és még midnig olcsóbbak mint egy alap les paul....én nem azt mondtam hogy egy vorsonból kihozod a gibson hangzást, hanem azt hogy olcsóbb, sokkal olcsóbb, esetleg más gyáraknál felsőkategóriás gitárokból, pl signature szériáiból, egy jó setuppal sztem eléred azt a hangzást....
a Gibsonban nem az zavar hogy jó gitárokat gyárt, hanem az hogy ezt röhejesen drágán teszik....kérdezhetsz te minden Gibson tulajt hogy megérte, naná h igent modnanak....
de sztem ha megkérdezel egy komoly zenészt, nem vérprofit akinek külön gyártnaak motyót, és mondjuk azt vallja h a Gibson ja a legjobb gitárja, és megkérdezed melyik volt az előző legjobb gitárja, majd megkérdezed hogy szerinte a 2 cucc közötti hangzásbeli különbség megérte azt a pénzbeli különbséget ami simán elérheti az említett előző csúcsdarab árának 2-3x osát, jobbesetben, akkor sztem más képet kapnál róla

(#1668) delta9 válasza Kobe (#1665) üzenetére


delta9
senior tag

kínában mindent hamisítanak, amit csak lehet. az e-bay-en valamelyik nap láttam épp egy les paul copy-t, még a made in usa felirat is bele volt ütve, az eladója viszont korrekt volt, mert leírta, hogy amúgy kínai.

(#1719) KisApám


KisApám
addikt

Van egy Gibson mintájú Epiphone Les Paul LP100-as [link] gitárom. Kb. 5 éve vettem használtan, gyönyörű állapotban, azóta sem értem hozzá, sajnos. Az internetről letöltöttem sok videót is hozzá, de baromira lusta vagyok... majd valamikor, hátha én is ''gitáros'' leszek :DDD

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#1908) kizul


kizul
tag

hello

valaki tudna nekem feltenni Hohner márkájú les paul fazonú elektromost gitárról képet,meg infót??

amúgy király a topic!!!

(#1912) Kobe válasza kizul (#1910) üzenetére


Kobe
veterán

a legelső találatok googleval a ''hohner les paul'' stringre 700x1000 es méretű képeket adtak, fficial&sa=N&tab=wi" target="_blank">[link]

(#1929) HavocS


HavocS
senior tag

Squiert hagyd a picsába, ezért most le leszek ugatva valószínűleg, de szerintem azt is csak a hype miatt veszik. Pláne az a harley benton komó, eh... a másik behringer sokkal jobban odab.sz. Mondjuk a behringer gitárt sem feltétlenül ajánlanám, de alsókategóriában nem igazán van ezek között különbség. Mondjuk 30-ért én inkább vennék egy epiphone les paul juniort [link], erősítőnek meg jó az a behringer, vagy valami hasonló 20 ezer körül (24-ért van a 10W-os marshall kombó, az legalább szól is valahogy. Volt ''szerencsém'' egy 30-as johnson kombóhoz, hát olyan ritka fos konzervhangzást még nem hallottam). Az az igazság, hogy ilyen olcsón igazán jó hangzást úgysem érsz el (tisztán valamennyire jó lesz, torzítva, hát...), ráadásul ezek olyan cuccok, amiket, ha megtanulsz gitározni, úgyis lecserélsz. Viszont ha igazán jól akarsz járni, veszel 50 körül használtan egy jobb gitárt (vagy újonnan egy Cort-ot, baromi jók), és ha úgyis egész nap a gép előtt ülsz, meg ráadásul erős is az a gép, akkor van pár torzítóprogi, amik elég jól tudnak szólni, és megspórolod a szar kombó árát, amit úgyis veszteséggel adnál el később. A kották meg ne zavarjanak, gitározni tabból szokás, ahhoz meg csak a számokat kell ismerni :)

De mégegyszer: szerintem gyakorolni nyugodtan megveheted a behringer szettet is. Alsó kategóriába szerintem korrekt, és legalább nem a nevét fizeted...

(#1932) Daneeka


Daneeka
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Sajnos nem hiszem, hogy a gépem alkalmas effektezésre de miután láttam a roland site-ján egy kis ''techdemo''-t a micro-cuberól nagyon megtetszett. Ezért HavocS válaszát olvasva az a kérdésem, hogy Behringer Stratocaster vagy Squier Bullet Stratocaster illetve Epiphone Les Paul junior? Mivel nem a ''kis kockával'' árulják őket szettbe ezért külön vennék egy Micro cubeot és egy gitárt.

[Szerkesztve]

(#2246) M@trixfan válasza amdk7 (#2238) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az alapfogalmakhoz hadd linkeljem be a magyar wikipédia egyik ide vonatkozó részét, szépen össze vannak szedve az alapok:
[link], illetve a tremolóhoz:[link]
A testen átmenő húrozás azt jelenti, hogy a húrok át vannak vezetve a gitár testén és nem a szokványos húrláb a végső rögzítésük. Ez jótékony hatással van a megpengetett hangok kitartására.

Még jó lenne tudni, hogy milyen stílust kedvelsz a leginkább, mert annak fényében célirányosabban lehetne ajánlani. Nekem pl nagyon egyszerű dolgom van mert számomra elektromosból csak 3 féle forma létezik: Fender Stratocaster, Gibson Les Paul, Ibanez super strat gitárjai. Néha akad egy-két kivétel, de nagyon kritikus az ízlésvilágom gitár téren is :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2247) amdk7 válasza M@trixfan (#2246) üzenetére


amdk7
aktív tag

Előszöris köszönöm segítséged. :)

Tehát:
Formára ezek jönnek be: Fender Stratocaster, Gibson Les Paul.
Zeneileg amit játszanék rajta az dallamos rock, egy kis ritmusgitározás, ilyenek.
(megőrülni csak alkalom adtán szoktam :D )

Kiváncsi lennék arra is, hogy egy 10W-os combo mit tud.
Illetve azokban (combo) van beépítve valamiféle torzító???

Köszi: amdk7

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2273) Eastman


Eastman
őstag

Les Paul -on is legalább úgy szól mint EVH Superstratján: [link]

...persze kell hozzá egy ..szott jó gitáros!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2335) Printszkrín válasza camino (#2333) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hát ennyi pénzért ez csak egy gitárnak látszó tárgy.
Ha megpróbálnám a legolcsóbb alkatrészekből összeállítani,
akkor sem jönne ki ennyiből.
Ez már önmagában utal a minőségére.
Ha minden képpen Les Paul formát akarsz, keress egy kínai Epiphon-t kicsit több
ugyan, de legalább használható.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2358) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sziasztok!

Van egy Les Paul Classic utánzatom, "Reno" gyártmány, meg elvileg már elég idős (bár hibátlan), és nem találok semmi utalást a gyártóról a neten. Nektek nem ismerős?

Másik kérdésem, hogy milyen multiefekt illene a gitárhoz, és még megfizethető? 20k körül tudok nézelődni, abban a kategóriában ahogy néztem a KORG AX5G a legjobb. Mit gondoltok róla? Itt egy videó róla működés közben: [link] -enegm meggyőzött.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2503) nesa válasza AND1 (#2479) üzenetére


nesa
veterán

Az elso gitarom 1 jolana volt valami telecaster hasonmas talan iris volt:) nem is volt olyan rossz jolana letere....

2. Most 1 Les Paul model van (jo oreg kb 25 eves) de mar nemigen jatszok, de soha nem adom el:) nekem a legszebb forma:)

Ehez van 1 DS1 meg 1 create erosito ...

[ Szerkesztve ]

(#2506) fokukac válasza nesa (#2503) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem is egy Les Paul az álmom...
pont ma meggugliztam, 400 rugótól indulnak :(

sajnos most még másra gyűjtök...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2571) nesa válasza ReJim (#2568) üzenetére


nesa
veterán

Bazz micsoda izlesed van:) nekem is Les paul van es ds1 :C csinalnal 1 eles kepet az LP rol?

(#2658) ReJim


ReJim
őstag

egy kis up:

az LP az a Les Paul rövidítése, ami franciásan ejtve Lö Pól. Így kell ejteni? vagy Lesz Pául?

</end.?>

(#2660) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék épp' az előző hsz be vág, milyen gyártót ajánlotok Les Paul gitárból? Néztem Vorsont de nagyon megoszlik a vélemény róla, ebben az árfekvésben szeretnék de kizárólag csak les paul-t.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2666) tucsike86 válasza C.Brigante (#2660) üzenetére


tucsike86
tag

Vorsont semmiképp, mert az abba szerelt "les paul pickup"-nek mondott VALAMI, az iszonyatosan búg és gerjed (nem tudom hogy lehet ilyet egyáltalán legyártani...). Ilyesmi árfekvésben az Epiphone-t tudom ajánlani, tekintettel arra, hogy "ugyanaz" a gyártó mondjuk úgy, mint az eredeti LP-nak. Gibson. Játszottam egyszer egy Washburn Les Paul-on is, az nem drága, nem is rossz, de az Epiphone-nak a közelébe sem ér SZVSZ. Epiphone-nal nem tudsz melléfogni, az biztos.

(#2694) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Piezo hangszedős a Line 6 modellező gitárja, a Variax sorozat is. A tremolóban van elhejezve a hangszedő. Nagyon sokrétű gitár. Les Paul-tól kezdve a Telecaster-en át rengeteg gitármodell van benne. Ráadásul különböző hangolásokat is tud. Gondolkoztam is egyen, de sajnos maga a tremoló szerkezet elég gyengusnak tűnik és olvastam, hogy a palm mute nem olyan jó vele a piezo miatt. Kézbevéve nem hozza azt a minőséget a kidolgozása amit ennyi pénzért elvárna az ember...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2700) delta9 válasza tucsike86 (#2659) üzenetére


delta9
senior tag

túróst :D

amerikai gitáros emberke eredeti neve Lester (William) Polfuss ebből lett Les Paul, tehát csak semmi francia felhang ;)

[ Szerkesztve ]

(#2763) hakkspetta


hakkspetta
újonc

Eladó egy fekete színű VADONAT ÚJ (NEM HASZNÁLT) SX Les Paul szólógitár.
A fiam kapta ajándékba, de EGYÁLTALÁN NEM HASZNÁLTA!!!
Még jótálásos. Nagyon szép KARCMENTES.
Adok hozzá tokot, hangolót, húrkészletet, pengetőket is.
Valóban érdemes megnézni! Jótálási jegy, számla meg van.
Olyan mintha üzletből vennéd, csak 15000-el olcsóbban. Nem mindegy...

GITÁR: SX GG1/SII. BOB Les Paul forma Nyak: juharfa, csavarozott Test: amerikai hársfa Fogólap: rózsafa, 22 bund Pick-up: 2 humbucker Szabályzók: 1hangerő, 1hangszín 3 állású kapcsoló Állítható húrláb Húrkulcsok: zárt mechanika Az összes hardware fekete színű!

Erősítő: 15 Wattos teljesítmény, Speciális 5.5 hangszóró, 3 sávos EQ (mély, közép, magas), torzító kapcsoló, fejhallgató kimenet.

Ára (gitár+erősítő): 35.000 Ft

hakkspetta@gmail.com

(#2803) magno


magno
csendes tag

Helló mindenkinek. :) Végre egy jó kis topic :D Itt vannak a gityóim. Szeretem a változatosságot - hangzásban. :D Alapjában véve les paul mániás vagyok de azért más gitárokat is a kezembe veszek ami persze nekem kényelmes.

Sorban egy Yamaha EG112-es fat strat nagyon jól hozza a stratós sound-ot meglepő egy ilyen olcsó gitárhoz képest persze a tremolója használhatatlan :D . Aztán egy Epiphone les paul studio a nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194-es hídnál meg egy dimarzio Dropsonic DP207-es.
Aztán egy nagyon jó kis Jolana les paul Diamant a 80-as évekből nagyon szeretem azt a gitárt. És az utsó az is egy régi darab úgy saccolom kb 90-es évek elejéből való egy indonéz gyártmány Rockwood by Hohner :D. Aztán volt még Epi les paul standard -em koreai 2001-es, volt ibanezem kettő is egy GAX70-es meg 80-as évekből származó beazonosítatlan szerintem RG-szériás schaller folyd rose -os piroska. Nemsokat használtam mert egy kifli alakú kanyar volt a nyakában :D .
Volt még nálam pár gityó amit használtam egy pár hónapig persze csak kőcsönbe pl (van egy jó stúdiós barátom :D) Gibson les paul classic (1960) goldtop, aztán egy PRS custom, egy Fender strato 70-s classic, egy musicman, egy 7 húros ibanez, valami jackson gityó EMG 81-85 volt benne, Fender telecaster, ja meg még egy szuper jó hangú Marcus Miller signature Fender Jazz Bass, egy Ibanez Steve Vai signature, meg még nemtudom mi most ennyi jutott eszembe :D

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2936) magno válasza Senki9876 (#2934) üzenetére


magno
csendes tag

:D gitáron. Most egy Epiphone les paul studio-n azt használom koncerten is. Drop C hangolásban. Meg a másik 3 gitáron otthon mindegyik más más hangolásban. A gyári hangszedőket cseréltem a hidnál egy dimarzio Dp207-es van. Nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194. Eredetileg Gibson 498T-t raktam bele de az nekem túl rock-os volt, úgyhogy elpasszoltam. Aztán egyik régebbi ((#2803)) hozzászólásomban dobtam egy képet is a gitárokról. Erőlködő egy Peavey Valveking Vk100-as fej + hozzátartozó láda annyi módosítással hogy Celestion Vintage 30-as hangszórókat raktam bele. És a gitárhoz hevederzár mindíg :D.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2953) alien_


alien_
őstag

Üdv!

Egy Les Paul fanatikus segítsége kéne: Ezen kritériumok csak a hamis Gibsonokra vonatkoznak, vagy ugyanúgy igazak a fake Epiphone-okra is? (Tudom, Epiphone 3 csavart használ a nyakon lévő dekorációhoz). Ugyanaz a mérete egy Gibson és egy Epiphone LP Custom-nek?

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#2954) magno válasza alien_ (#2953) üzenetére


magno
csendes tag

Ahogy így nézem a képeket ez a ritka béna Gibson hamisítvány. Ennél vannak "jobb" hamisítványok is bár letörném a kezét aki ilyet csinál. Találsz a gitárshop-on is amolyan Gibson replikát rendes gibsonos gyöngyház berakással csak éppen messziről látszik hogy hamis. Az Epiket nagyon ügyesen hamisítják. Itt van Epi les paul custom-nál mire kell figyelni. A Gibson custom meg az Epi custom test mérete teljesen megegyező viszont a vastagságuk már nem. De ettől függetlenül már egy sima Epi standard is hozza jó les paul a sound-ot. [Epiphone Les Paul versus Gibson Les Paul guitar review]

forever hardcore

(#2956) alien_ válasza magno (#2954) üzenetére


alien_
őstag

Köszi, ezeket én is megtaláltam, de ahogy elnézem, elég sok féle hamisítvány van, főleg Koreából.. Találtam egy oldalat, ahol a serialt is lehet ellenőrizni, bár sokszor az se segít, mivel a mintagitár serialja is lehet az összes másolaton. Most vettem eBay-en egy Epiphone Les Paul Custom Ebony-t, és most elég rendesen bennem van a para, hogy nehogy hamis legyen... Itt van egy hatalmas PMT zenebolt nem messze, ott már megvizslattam egy eredeti Ebony-t, ha valami gyanús, akkor majd leviszem összehasonlítani, készítek fotókat, aztán körlevél Epiphone-nak, eBay-nek...

Swarm is coming.

(#2960) magno válasza alien_ (#2958) üzenetére


magno
csendes tag

Sajnálom hogy így jártál. Rohadjanak meg hogy ilyen szemetet gyártanak és még át is verik az embert :(( . Egyik barátom az ebay-en vett egy Gibson les paul classic -ot és ott is ment a para hogy eredeti lesz-e, azt még hozzá kell tennem ha az ember hangszert vesz akkor az a minimum hogy a kezébe veszi még akkor is ha eredeti. Vettem már pár gitárt az évek során de mindíg jól átnéztem kipróbáltam mielőtt pénzt adtam volna bármelyikért. Nem úgy születtem hogy ezt egyből tudtam volna de mielőtt megvettem az első gityómat egy régi gitáros ismerősöm szépen elmondott mindent, hogy mit nem szabad és ez volt az első, hogy hangszert soha ne vegyél látatlanba. Azért is fontos ez mert még az eredeti epiken belül is nagy a minőségi szórás, kb 1 hónapja volt a kezemben egy Epi les paul custom ebony és a nyakán egy szép nagy festési hiba kb 5 centis részen egyszerűen nem volt lefestve, és így kijött simán a gyárból. Nem beszélve az utóbbi években mennyire romlott a Gibson minősége is (az ára viszont nem :(( ). Ezt a hamisítványt meg küld csak vissza nekik csináljanak belőle tüzifát.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2963) alien_


alien_
őstag

Előtte természetesen kipróbáltam egy Les Paul Custom Ebony-t,nem láttatlanba vettem. 165 font nagyon jó ár lett volna egy eredetiért, de tudtam,hogy ha bármi gáz van (festékhiba,akármi), akkor paypal visszafizeti a pénzt. 20 perc volt hátra az aukcióból amikor megláttam, gyorsan kellett döntenem, úgy gondoltam, nem veszíthetek. Ha előre tudom, hogy már az Epi-ket is így hamisítják, lehet hogy nem vállaltam volna a rizikót..

Köszönöm az együttérzést.

Swarm is coming.

(#2964) Kidus


Kidus
őstag

En kaptam Karacsonyra egy Les Paul style gitart.
Annyi lenne csak egy kerdesem, hol talalok neten anyagot ( akar videot, barmit ), amibol tanulni lehet.
Mar a hangolasnal is gondjaim vannak, egyszeruen fel ora b*szakodas utan sem stimmel minden.
Kerdes meg, hogy a tobbi beallitasnal van-e valami iranyelv, vagy olyan hangzast valasztok, ami nekem tetszik es kesz?
Ezen kivul meg az is a gondom, hogy kicsit nagynak erzem a gitart, es pottyet tul nehez is, de azt hiszem, ezzel nem tudok mit csinalni :)

Assuming Control

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.