Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31151) sz.j válasza P00By (#31149) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kétszer ment el ..... :W

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31152) nike_ válasza lala42 (#31143) üzenetére


nike_
addikt

Adni kellett neki időt XD

Semmit nem csináltam :D Ez benne a poén

Csak kikapcsoltam, pár óráig hagytam

Szóltam tesómnak hogy nézze már meg

Atomgyorsan bebootolt a vista

És utána teljesen jó :D

lol

Ráadásul leírtotta magának az avast ikont a tálcáról :D Nem szereti, ellenszenves neki ;] :DDD

(#31153) nike_ válasza sz.j (#31146) üzenetére


nike_
addikt

Mi az, polírozta(tta)d a procit hogy ilyen jó hőfokaid vannak a hullámvasút tokozás ellenére? :D

(#31154) bim válasza tlac (#31142) üzenetére


bim
veterán

mert ezt kapok azonnalra...
itt 2 komolyabb beszerző van és pár rissz-rossz bolt.az egyik beszerzőnél mára ez van igy nincs választási lehetőségem.hétvégén már gépezni akarok.a saját gépemmel!!! ;]

(#31155) sz.j válasza nike_ (#31153) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Mi az, polírozta(tta)d a procit hogy ilyen jó hőfokaid vannak a hullámvasút tokozás ellenére?"

Ez neked jó?!?
A prime alatti <1,3V Vcore-nél 81 °C!?!? :Y

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31156) Gorneck válasza sz.j (#31150) üzenetére


Gorneck
titán

Mind1ik jól megy ha jó proci és ram van benne...itt már nem nagyon van olyan, hogy kiugróan jó...vagy betudod állítani vagy nem...nem is várj olyan, hogy majd bios friss után táltosodik meg egy lap...a mostani biosokkal is mennek mint disznó a lapok...kb ennyi...szal ha váltani akarsz válts, ha nem akkor ne...

Gorneck#1239

(#31157) nike_ válasza sz.j (#31155) üzenetére


nike_
addikt

Ja, eddig nem volt rosszabb? ;]

Itt csak 66 °C 4GHz-en.

[ Szerkesztve ]

(#31158) P00By válasza sz.j (#31150) üzenetére


P00By
nagyúr

Én is azon a véleményen vagyok, mint Gorneck!
[I]itt már nem nagyon van olyan, hogy kiugróan jó.../I]
Én is váltani akarok, majd. Csak attól a sok állítgatni valótól félek... :D

(#31159) sz.j válasza nike_ (#31157) üzenetére


sz.j
nagyúr

Jaaaajjjj!
Még jó, hogy 1,2V-on "csak" 66°C!!! 1,29xxV-on meg már 81°!!! :W

Másnak meg 4G-n, hasonló hűtő+proci+fesz esetén kb. 50-55° ...

POOBy
Sorry, de nem tudtok meggyőzni ...
:D

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31160) nike_ válasza sz.j (#31159) üzenetére


nike_
addikt

:D

Nyugi, políroztasd le szerintem... Vagy vidd vissza gariba, hogy alapon is 50 °C.. :D

(#31161) sz.j válasza nike_ (#31160) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezt a procit visszavinni gariba???
Azt már neeeemmmm!!! Esetleg akkor ha tönkremegy ... :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31162) nike_ válasza sz.j (#31161) üzenetére


nike_
addikt

Akkor marad a polír... ;)

(#31163) bim válasza bim (#31138) üzenetére


bim
veterán

ez már megvan csak a lapomat nem kaptam kézhez.mst nézegethetem kivülről a vga-t... :W :O

(#31164) ludla


ludla
őstag

Sziasztok mától én is a Gigabyte-t erősítem egy P35-DS3L lappal :DD Segítenétek nekem abban hogy jól legyen beállítva a bios? Tuning? Csökkentett módot hogyan csalom elő indulásnál? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#31165) i are robot


i are robot
senior tag

Sajnos továbbra is segítségre szorulok ebben a témában.. :(

Így csinálom a dolgot, ezeket töltöttem le hozzá, és nyista, nem megy. Csinált már valaki ilyet, tudja tapasztalatból hogy hogyan lehet megcsinálni? :F

(#31166) Termi16 válasza i are robot (#31165) üzenetére


Termi16
őstag

Nos először is a két vinyó sárga csatiba legyen dugva.
A gigabyte oldaláról szedd le az inteles, windows alól telepítendő sata-raid drivert (tehát ne a floppysat), ezt tedd is fel.

Ezek után a biosban a sata ahci mode legyen raid, az alatta lévő beállítás (sata 1-3 port native mode) pedig disabled. Ezek után elméletileg a lap üdvözlőképernyője után látod, ahogy az ahci-s bios kilistázza a dolgaidat (minden, ami satás), majd látod, hogy a lemezek még nincsenek raid-ben, itt kell egy ctrl+i-t nyomni. (ki is lesz írva, hogy a raid-beállíátsok módosításához nyomj ctrl+i-t.)

Ezek után már egyértelmű, create raid volume, beállítod a dolgokat és kész is vagy.

ludla: Milyen hűtő van a procin, mennyire akarsz tuningolni?
A csökkentett módot szokványos módon éred el, a lap üdvözlőképernyője után nyomd meg az f8-at.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#31167) i are robot válasza Termi16 (#31166) üzenetére


i are robot
senior tag

Ez mind szép és jó, csak nem ez a gondom. Vinyók Inteles (sárga) csatiban vannak, idáig OK. Drivert leszedtem (korábban a Giga oldaláról), csak nem tudom feltelepíteni, mert hibaüzenettel elszáll (nem megfelelő hardverkövetelmény, vagy ilyesmi). BIOS-ban frankón beállítok mindent, Ctrl+I is megvolt, RAID1 tömböt létrehoztam, szereti, idáig szintén OK, csak ezek után a Vista egyszerűen nem indul el. Szóval ez a bibi, hogy ha a BIOS-ban a RAID nincs bekapcsolva, akkor nem tudom feltelepíteni a Vistás drivert, ha be van kapcsolva, akkor meg nem indul el a Vista. Olyat is próbáltam már (többször is), hogy elindítom a Vista telepítőt hogy javítsa meg magát, ekkor elvileg be lehet neki adni drivereket, USB-re rátoltam a floppy-s cuccot, megmondom neki hogy melyik drivert adja hozzá, sokáig gondolkodik, de az is elszáll hibaüzenettel. :F

Azért is kérdezem, hogy ez csak nálam nem megy valamiért, és emberek százai hajtották már végre sikeresen ezt a műveletet, vagy valami tényleg nem klappol? :B

Jut eszembe, az angol nyelvű oldalon ahol a leírás van, van az a bizonyos registry bejegyzés, az is megvolt, tehát hozzáadtam ahogy kell, de az sem segít. :(

[ Szerkesztve ]

(#31168) Termi16 válasza i are robot (#31167) üzenetére


Termi16
őstag

Én a fent leírt módon csináltam, semmi floppys driverhozzáadás, vagy reg-módosítás...

Érdekes amit írsz, esetleg arra tudok gondolni, hogy rossz drivert szedsz le a gb-tól. Próbáltál többet is telepíteni?

Ha így nem megy, akkor még mindig létre tudod hozni a dolgot intel storage managerben is, egy próbát megérhet.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#31169) i are robot válasza Termi16 (#31168) üzenetére


i are robot
senior tag

Először az alaplapom (DS4) honlapjáról szedtem le a Gigabyte által feltett drivert, de azzal nem működött, ezután az Inteltől szedtem le elvileg ugyanazt, de azzal szintén ezt produkálta.

Ez az Intel Storage Manager mi is pontosan? Csak mert a jelek szerint ezt lehet letölteni mindkét linkről, de ezt nem tudom feltenni. Vagy teljesen hülye vagyok? :F

Egy dolgot szeretnék elkerülni, hogy emiatt újra kelljen raknom a rendszert.

(#31170) Termi16 válasza i are robot (#31169) üzenetére


Termi16
őstag

Az Intel Storage Manager egy progi, nem driver. Ez a driver kellene, illetve a Storage Managert már leszedted elméletileg innen.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#31171) i are robot válasza Termi16 (#31170) üzenetére


i are robot
senior tag

De épp az a vicc, hogy azt szedtem le először amit most belinkeltél, idáig én is eljutottam. Viszont ez egy önkicsomagoló tömörítés, egy MSM mappába rakja ki, amiben meg van egy iata_cd.exe, meg egy másik MSM_8 mappa, abban szintén egy iata_cd.exe. Gondolom ezekből az első lenne a driver, az MSM_8 mappában lévő meg a storage manager, de egyiket sem tudom feltelepíteni, emiatt: „Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek.” Ezek után kerestem meg az Intel oldalán amit mutattam/-tunk egymásnak. :B Kezdek bedilizni.

No azért köszi, szerintem most ezt nem fogjuk megoldani, majd holnap még jelzi valaki, ha esetleg tapasztalt ugyanilyet.

[ Szerkesztve ]

(#31172) Termi16 válasza i are robot (#31171) üzenetére


Termi16
őstag

Nem, az első az csak maga a driver, a második meg a storage manager.

Sajnos ötletem sincs mi lehet, mászom aludni.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#31173) ludla


ludla
őstag

Sziasztok hogyan tudom csökkentett módba indítani a rendszert?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#31174) _ak_ válasza ludla (#31173) üzenetére


_ak_
addikt

Restartolod a géped és mielőtt elkezdene betölteni a win, elkezded nyomogatni az F8-at, az előhoz pár opciót amik közt ott szerepel a csökkentet mód is.

i are robot: Itt kerested? Azt amúgy nem tudom, h az Intel® Chipset Identification Utility miért G31/G33-as chipsetnek ismeri fel a p35ös lapomat, de ha nem működik az egyik, akkor próbáld ki a másikat.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#31175) Chalez válasza bim (#31163) üzenetére


Chalez
őstag

:C Jó cucc, nekem is pont ugyanilyen van!

(#31176) _ak_ válasza i are robot (#31171) üzenetére


_ak_
addikt

btw az első fájl a sima angol nyelvű, a másik pedig a többnyelvű, ha jól emlékszem, tehát koránt sem biztos, h fent van a driver

Let's begin, de gozaimasu!

(#31177) bim válasza Chalez (#31175) üzenetére


bim
veterán

nyomjál már priviben pár infot rola. :C
amugy itt van már fehérvároon a lapom csak a kisker elfelejtett szólni hog mehetek érte. :W :W :W

(#31178) ludla válasza _ak_ (#31174) üzenetére


ludla
őstag

Köszi! :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#31179) bim válasza bim (#31177) üzenetére


bim
veterán

rev. 2.0 DS4-et kaptam.
legalább 2.1-re cserélték volna.... :(

(#31180) i are robot


i are robot
senior tag

No, hát ezzel az Inteles RAID-el befürödtem teljesen. Végülis úgy küszöböltem ki, hogy áttettem a lila csatikra a két vinyót, a Giga RAID drivert (JMicron) pedig gond nélkül sikerült telepíteni, éppen most formázom a lemezt. Majd egyszer ha újrateszem a Vistát, lehet hogy megpróbálom az Intelest mégegyszer, de ha ez így jól fog működni, akkor lehet hogy nem is szarakodok vele. Azért köszönöm a segítséget.

(#31181) bim válasza bim (#31179) üzenetére


bim
veterán

egy nyögvenyelős 9x400 ebből a nagyon csirke lapból:démárk vga alapon.
egyszerűen nem megy 400-as fsb felett a lap quaddal.vagy én nemértek hozzá.
ez a 9x400 is csak +0,15 mch/fsb. különben el sem indulna...
legalább annyit tudna mint a régi lapom. :W

(#31182) Laraxior válasza bim (#31179) üzenetére


Laraxior
titán

eladod mi fater? nemigen megy az,szerezz egy sima rev 1.0-st helyett vagy újíts be :)
a videokari csudás,hát még a teljesítménye :C :Y :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31183) bim válasza Laraxior (#31182) üzenetére


bim
veterán

kész vagyok ettől a laptol. mch-nak ami max adhato fesz az 0,175V a felett instabil.az meg a 9x400-hoz elég. :W
fsb-nak meg bármit tolhatok, mint halottnak a csók.
jó kis rev.1-es deszkám. :O
kénytelen leszek elvegetálni ezzel a lappal mert ez nem garis téma és nincs lém másikat venni.
azért remélem ezt tudom stabilizálni.
majd még erőlködöm rajta de szerintem nem sok sanszom van arra hogy tovább lépjek. :(

[ Szerkesztve ]

(#31184) Chalez válasza bim (#31183) üzenetére


Chalez
őstag

A CCC-ben engedélyezd az overdrive-ot, és told fel 790/1100-ra próbaképpen, aztán hagyd úgy. :DDD Nálam simán viszi, Crisys-ban semmi pöttyösödés, semmi textura hiba.
Az hogy néha néha felpörög 3d-ben, a csendhez szokott fülnek elég kellemetlen, de pl engem nem zavar annyira. Brutálisan erős kártya, nem bántam meg hogy beszereztem. Ja és semmi sípolás, ciccegés nincs...

(#31185) P00By válasza bim (#31183) üzenetére


P00By
nagyúr

:( :O

(#31186) den80


den80
tag

sziasztok
p35DS3R lapba melyiket használjam?
2x1gb 1066mhz
vagy 4x1gb 800mhz ?

volt, van, lesz

(#31187) Speed® válasza den80 (#31186) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha szükséged van 4GB memóra, akkor 2x2GBos kittben gondolkodj.
2x1GB: attól függ mit vársz tőle, akarod-e tuningolni. A prociddal szinkronban 900on még CL4ben is elfut a legtöbb 2x1es kitt 2.1V környékén.
2x2GB: a jobbak bírják a kiképzést, az alap verziók jó ha 900\CL5öt mennek.

[ Szerkesztve ]

(#31188) bim válasza Chalez (#31184) üzenetére


bim
veterán

több év nv. korszakom után most ismerkedünk még...
nálam sincs pötyözödés és semmi sipolás vagy cicergés.mondjuk mikor indul a gép a 100% venti az brutál hnagos. :Y
amugy olyan 61-70°körül vannak a gpu hőfokaim de ezt nem hiszem el.szabályosan süt a kártya. :Y

(#31189) tlac válasza bim (#31183) üzenetére


tlac
nagyúr

mch-nak ami max adhato fesz az 0,175V a felett instabil.az meg a 9x400-hoz elég

nálam is ugyanez van a rev2-es ds4-gyel (de ezt már párszor írtam)
+0,2-vel el se indul a gép, +0,2 felett elindul, de csak pci-e x1-gyel

nem értem miért nem cserélted le egy p45-re
beleszoktak menni, hogy a jelenlegi árat számolják, aztán ha még rá is fizetsz, pl. egy p45 ds4-re, akkor már biztosan cserélték volna örömmel

[ Szerkesztve ]

(#31190) bim válasza tlac (#31189) üzenetére


bim
veterán

ez fehérvár...
itt örülhetek hogy cserélték..
még azt megnézem hogy nem lehet e az a bibi hogy a foglalat görbe és olyan erővel szoritja bele a procit a keretbe hogy azt hittem eltöri.azoon hajlitok hátha...
nekem elindul +0,2 mch-n is és pci-e 16x van...

(#31191) nike_ válasza bim (#31163) üzenetére


nike_
addikt

Pedig ez gyönyörű kari.. :)

(#31192) nike_ válasza den80 (#31186) üzenetére


nike_
addikt

Szia!

Szerintem inkább 2x1GB 1066MHz (bár attól is függ milyen procihoz kell)

p.s: Látom már, E6750, annak elég a 800-as RAM, ami visz 900-at. :)

(#31193) tlac válasza bim (#31188) üzenetére


tlac
nagyúr

amugy olyan 61-70°körül vannak a gpu hőfokaim de ezt nem hiszem el.szabályosan süt a kártya

a kazánodat kicserélted nagyobbra :D

ez fehérvár...
itt örülhetek hogy cserélték..

szerintem csak türelmetlen voltál :)

még azt megnézem hogy nem lehet e az a bibi hogy a foglalat görbe és olyan erővel szoritja bele a procit a keretbe hogy azt hittem eltöri.azoon hajlitok hátha...

inkább az nb hűtését ellenőrizd

(#31194) Laraxior válasza bim (#31183) üzenetére


Laraxior
titán

Add el...szerezz innen egy DQ6-ot. szoktam néha néha látni rev 1.0 es DS4et,de ritka mint a fehér holló :)
Tettem süniket a kis kockákra a proci körül,mindjárt nem melegszik annyira,pont szemben van egy szerverventi,tegnap simán lement a winrar, a 3dmark,és egy sPi-re is futotta 4.1GHz-en :B :C :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31195) bim válasza tlac (#31193) üzenetére


bim
veterán

nem rajtam mult semmi.én leadtam a lapot dobozba visszacsomizva minden kiegészitőjével.ők visszaküldték csak a lapot és kaptam helyette egy rev2-es ds4-et.most van egy rev.1-es dobozom minden kiegészitővel és van egy rev2-es lapom hátlap és minden nélkül.
szerinted ezt hogy fogom eladni?
ráadásul alig megy.még a 400-at sem tudom stabilizálni.

lara: köszi a jótanácsot de szerinted mennyi pénzem maradt a vga után? :(

szerk:a lap tök uj, csak harmatosan teljesit...

[ Szerkesztve ]

(#31196) tlac válasza bim (#31195) üzenetére


tlac
nagyúr

most van egy rev.1-es dobozom minden kiegészitővel és van egy rev2-es lapom hátlap és minden nélkül.

értem...
cserénél mindent kellett volna cserélni...

(#31197) Bordoi


Bordoi
őstag

Én pénteken vittem vissza gariba az EP-35DS3 rev2.1 lapomat, ami nem volt hajlandó 4x1 giga rammal működni.
Kiváncsi leszek a fejleményekre. :U

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#31198) tlac válasza Bordoi (#31197) üzenetére


tlac
nagyúr

ne sok jóra számíts...
a chippek egyeztek a modulokon?

(#31199) Bordoi válasza tlac (#31198) üzenetére


Bordoi
őstag

Persze teljesen egyformák. Azóta vettem onnan egy másik ilyen lapot és csont nékül megy kb. 1 hónapja 24/7-ben.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#31200) Chalez válasza Laraxior (#31194) üzenetére


Chalez
őstag

Nekem van egy DQ6-om, rev 1.0-s. Mindennek meg van az ára, ha valakinek nagyon kell, elboltolható... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.