Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31501) Gorneck válasza Mankó (#31494) üzenetére


Gorneck
titán

Egy-két kérdés: Minek kell az neked és milyen os?

Vasinger!: Meg.

HunChaos: Milyen procival?

vincze90: Mit vártál? Meleg van...és 2.2V mellé illik hűtés...

xlalix: Nagyon nem update. Amúgy meg van link az egyes hsz-be...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#31502) Gorneck válasza barnam_ (#31496) üzenetére


Gorneck
titán

Nem kéne hozzá vmi plusz prog? Java, net keresztrendszer vagy mi?

Gorneck#1239

(#31503) Bordoi válasza xlalix (#31497) üzenetére


Bordoi
őstag

A giga oldalánál jobb nem kell.
Nem update az szerintem.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#31504) barnam_ válasza Gorneck (#31502) üzenetére


barnam_
nagyúr

Java fennt van, .net meg soha nem kellett, jó volt ami a Vista-ban van.
Most kipróbálom a Gigabyte oldaláról letöltött verziót, hátha jó lesz. Ha nem, megy vissza a 32bites Vista. Kár, mert sztem gyorsabb a 64bites.

(#31505) barnam_ válasza barnam_ (#31504) üzenetére


barnam_
nagyúr

A Gigabyte-os verzió is ugyanazt a hibaüzenetet dobja ki :W
Biztos hogy valami szoftveres gond van (frissítés, vagy valami); de nem érdekel, inkább visszarakom a 32bites Vista-t.

(#31506) Gorneck válasza barnam_ (#31505) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi akkor is hibádzik...
Sztem a 4 giga ram miatt tűnik annak...Én próbáltam...semmit se éreztem abból, hogy gyorsabb lenne...

Gorneck#1239

(#31507) Laraxior


Laraxior
titán

Nem igazán sikerült beindítani a kicsikét 475ös FSBvel... Oda a 3800MHz 24/7re...
3760on próbálkozok (470x8)
Lehet itt a lap vége quaddal? E6750el eljutottam 520as FSBig :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31508) bim válasza Laraxior (#31507) üzenetére


bim
veterán

az könnyen lehet.
nálam 463 volt a plafon.
ma jön egy rev1.1 amit majd meglátom mit megy.a 470 nekem is tetszene stabilan.de ha a jó öreg 8x450/1125 meglesz annak is örülni fogok...

(#31509) Laraxior válasza bim (#31508) üzenetére


Laraxior
titán

15 perc után fagyi volt... egyelőre hagyom 465ön...3720MHz is bőven elég mindenhez :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31510) szacsee válasza Laraxior (#31507) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem is volt egy gyengébb Quadom, a vége 495-ös FSB volt.
3,95Ghz-en már 1,65V kellett biosban, de max 10 perc prájm után már vízzel 80°C fölé ment, így nem erőltettem, de stabil volt, csak hűteni kellett volna.
Viszont csak neked, csak most a 24/7-re lőtt beállításom. ;]
Sajnos eladtam, mert nem ment 4Ghz-et 24/7-ben... :W

(#31511) Laraxior válasza szacsee (#31510) üzenetére


Laraxior
titán

hmmm lehet neki ennyi feszt adni 24/7re? Én nagyon nem erőltettem droppolva 1.45, idlen 1.488V de akkor adok még neki :))
4GHz:1.53V :C :P nem primestabil,de a winrar, a sPi,és a 3dmark lefutott.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31512) L@co


L@co
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy P35C-DS3R rev 1.1 alaplapot. Mekkora FSB várható ettől a laptól?
Tudom minden lap máshogy húzható, egy E6320as procit raknék bele, és hát 3-3,2Ghz-et szeretnék elérni vele, ami a 7es szorzó miatt elég magas(429-457) FSB értéket jelent.
Ez elvárható a laptól vagy már nem annyira?

(#31513) Laraxior válasza L@co (#31512) üzenetére


Laraxior
titán

550 felett van a vége....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31514) old gray


old gray
addikt

Használja valaki a gigabyte easytune-t (a 6-os van fent)? Lehetséges, hogy instabillá teszi a rendszert? Igazából csak a ventik vezérlésére használom, nicns sw-tuning csak BIOSból. T.illik egy ideje random módon újraindul a gépem, dob egy kék-halált és reseteli a gépem. A prime-stabil tuningból már bőven visszavettem, de a rejtélyes fagyások megmaradtak. Filóztam azon is, hogy v.mi szoftver-gond lehet, újratelepítettem az XP-m, de a helyzet nem változott. Óvatosan megkérdezném, hogy a degradálódás mit takar? (nem az 1. tulajdonosa vagyok sem a lapomnak, sem a cpumnak ill. ramjaimnak sem)

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#31515) vincze90 válasza Gorneck (#31501) üzenetére


vincze90
tag

értem!

amugy az lehet h a 6850 es procihoz 440*8 fsbnél már kell plusz feszültség? mert prime egy pár perc után kiirja h 1 error?! sajnos csak elméletben took vmit de az se sok gyakorlatom még nincs igazán! a ramot levetem 1:2re auto idözitéssel tehát csak a procit probálom beállitani 3,7ghz-t probálom elérni az lehetséges?

mod: a proci nem igazán melegszik nagyon alapon 28 fokos!

még esetleg anyit h ha a 7Xesen szorzom akor lehet h jobb eredményt tudok elérni?

[ Szerkesztve ]

(#31516) HunChaos válasza Gorneck (#31501) üzenetére


HunChaos
aktív tag

Direkt nem mondtam proci-t hozzá,mert nekem mindegy milyen procival,csak mekkora volt a max fsb...érted?!

(#31517) Laraxior


Laraxior
titán

hogy jobban menjen a tuning :C vajon egyedi ötlet? :C ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31518) Gorneck válasza HunChaos (#31516) üzenetére


Gorneck
titán

Pont hogy a procitól függ...teljesen más Quaddal, teljesen más wolffal, teljesen más E2140nel...és még sorolhatnám...
Láttam már 610et is...580as prime stabil eredményt is...de csak wolffal...

Érted?!

Gorneck#1239

(#31519) Gorneck válasza Laraxior (#31517) üzenetére


Gorneck
titán

Ennek van értelme?

Gorneck#1239

(#31520) Gorneck válasza vincze90 (#31515) üzenetére


Gorneck
titán

Ha NEM akar tovább menni akkor biztos...ezt neked kell érezned...nem mi ülünk a géped előtt...

FSB-ben vagy órajelebe?

Gorneck#1239

(#31521) vincze90 válasza Gorneck (#31520) üzenetére


vincze90
tag

orajelben akarom a 3.7 ghz-t csak monyuk ha 7Xesen szorzom az 528 as FSB-t jelent viszont csak 3 helyen láttam az oldaladon hogy igy szoroznák ki a procit! 1,4 Vnál többet nem akarok neki addni de ezt droppal tehát biosba olyan 1.45V ennyivel el lehet érni? bocs ha hülyéket kérdezek de sajnos csak a tudatlanságom miat van :R :R

(#31522) Gorneck válasza vincze90 (#31521) üzenetére


Gorneck
titán

Még egyszer leírom...NEM TUDOM, NEM VAGYOK JÓS ÉS NEM ÉN ÜLÖK A GÉPED ELŐTT!!!! Ha tudja a proci akkor biztos...nem a lap fog korlátozni...

Gorneck#1239

(#31523) vincze90 válasza Gorneck (#31522) üzenetére


vincze90
tag

arra irtam amit kérdeztél de ok értem! :R

(#31524) Laraxior válasza Gorneck (#31519) üzenetére


Laraxior
titán

tudod.. a hőfok... :C rétettem a kis ujjamat,forró volt..most már csak meleg :C :B :DDD
holnap megnézem mi újság a lapomban az SLivel ;] ha működik faszán veszek bele még egy ultrát :Y
szerinted az Ultra és a GTX megy SLiben? :F jó lenne..elvileg ugyanaz a két kártya...

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31525) Gorneck válasza vincze90 (#31523) üzenetére


Gorneck
titán

Max szorzó és adj annyi feszt amennyit max adnál...ram szinkronba...és szépen emelheted is az fsb-t míg el nem éred a kívánt órajelet...ha ez meg van, akkor megpróbálhatod a ramot belőni esetleg a cpu feszt is csökkenteni...lehet menni fog kevesebbel...

Laraxior: Nem értek Én a VGA-khoz...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#31526) Mankó válasza Gorneck (#31501) üzenetére


Mankó
veterán

Azért, hogy működjön az ncq, plusz, hogy gyorsabb legyen a hdd és a rendszer is.
Most xp van fent, de jövő héten fel akarok húzni egy vistát is sp1el.

(#31527) vincze90 válasza Gorneck (#31525) üzenetére


vincze90
tag

ok! ugy csinálom majd ha kész vagyok mindenel és akor megirom az eredményeket!

(#31528) nokiauser válasza old gray (#31514) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Felejtsd el az Easytune-t, tuningolni csak bios-ból!
Szerintem.

(#31529) nokiauser válasza Laraxior (#31524) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Valamiről lemaradtam? P35-ben lesz SLI-rendszered :F

(#31530) Laraxior válasza nokiauser (#31529) üzenetére


Laraxior
titán

így van :)) fejlődik a technika... :C kis olvasnivaló ;)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31531) Gorneck válasza Mankó (#31526) üzenetére


Gorneck
titán

Majd akkor mikor feldobod a Vista-t úgy kell beállítani a biosba...simán fel fog menni...
Csodát ne várj...965 és P35 se gyorsult az AHCI-től pláne nem XP alatt...nálam lassult szinte minden.
Vista esetén is amit érezni fogsz az a Vista jobb hdd kezelése XP-hez képest...tökmind1 ide vagy AHCI módba telepítesz...
P45-tel tényleg számít az AHCI, de itt is csak Vista-val.

Bios így legyen beállítva...

Gorneck#1239

(#31532) nokiauser válasza Laraxior (#31530) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Francba, kicsit nem ülök a gép előtt és máris fényévekkel le vagyok maradva :W
Köszi az infot!

(#31533) sz.j válasza nokiauser (#31528) üzenetére


sz.j
nagyúr

Már bocsi, de miért is kellene tuningnál "elfelejteni" az EasyTune-t? :U

Szvsz az ET (és a Setfsb) nagyon hasznos kis progi(k), csak érteni kell hozzá, mert ha tuningnál a BIOS-ban közelítő értékekre állunk (de anélkül is) utánna már csak "finomítani" kell az ET-vel a max frekit, fsb-t, memó és procifeszt.

Természetesen Te tudod, hogy neked mi a jó, de nekem bevált, szinte az összes eredményemet az ET-vel értem el.

:K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31534) Gorneck válasza sz.j (#31533) üzenetére


Gorneck
titán

Pontosan ahogy írod...finomhangolni egy beállítást legjobb ET-vel...persze benne van a pakliban, hogy szétfagy a gép, de ez nem program hiba...már a végét járja beállításunk...egy kicsivel több fesz bios szinten és lehet tovább mókázni... :D

Gorneck#1239

(#31536) Gorneck válasza bim (#31535) üzenetére


Gorneck
titán

Ilyen sok a különbség a két rev között? Ne máááá...vagy xar volt a lap?

Gorneck#1239

(#31537) Laraxior válasza bim (#31535) üzenetére


Laraxior
titán

azannya... :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31538) Gorneck válasza bim (#31535) üzenetére


Gorneck
titán

Minnyá átruccanok hozzád egy sörre... :D Úgy is kocsival vok...itt bent meg semmi izgalmas... :)

Gorneck#1239

(#31539) Bálint85


Bálint85
senior tag

Gigabyte GA-EP35C-DS3R alaplaphoz melyik a legjobb BIOS ami stabil /e2220-hoz/?, esetleg ami felismerné majd az E5200 procit?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#31540) bim válasza Gorneck (#31536) üzenetére


bim
veterán

hát nem tudom de az egy ultragáz darab volt.
ezen a beállitáson nyomtam most egy fél óra crysist gond nélkül..

a poén az egészben az hogy ezt a nagykerben kukázták nekem a hátlapomhoz(!) és ez volt az utolsó darab ezt is a gyár küldte vissza mert javitáson esett át.
megkaptam hogy döntsem el hétfőig kell e mert ha nem akkor cserélnék talán ep45-re.
még gondolkodom...

szerk: mch/fsb +0,2V

[ Szerkesztve ]

(#31541) Gorneck válasza bim (#31540) üzenetére


Gorneck
titán

Legalább tudod, hogy van tartalék még a procidba...

Gorneck#1239

(#31542) nokiauser válasza sz.j (#31533) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Mint a konfigomból is látszik, nem vagyok egy tuningőrült, 8x400-ra állítottam biosban a sebességeket. Amikor ugyanezt próbáltam régebben ET-val elérni, sz.rrá fagyott a masina, úgyhogy nem is erőltettem tovább a dolgot.

(#31543) old gray válasza nokiauser (#31528) üzenetére


old gray
addikt

Az easytune-t csak a ventik ford.számának szabályozására használom, természetesen BIOS-ból tuningolok. Asszem kezdem a memtest-el, majd prime small ftt a cpu vizsgálatához, az meg ha a lapom sz@rakodik úgy sem derül ki. Most délután 2x művelte ezt a fagyás dolgot, 1x simán újraindította magát a win desktopról, majd UT3 alatt megfagyott a játék, a hang eltorzulva szólt tovább majd kis idő múlva újraindult. Mind a két esetben kaptam egy "a rendszer súlyos hiba után állt helyre" üzenetet és kész. :W

Esetleg a táp is lehet a hiba okozója?

MOD: ez a restart dolog kb. 3-4 hete kezdődött, szóval gyanús, hogy a konfigomban v.mi a halálán van. :(

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#31544) Gorneck válasza old gray (#31543) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet ram és proci is...tuningolva volt a gép?!

Gorneck#1239

(#31545) old gray válasza Gorneck (#31544) üzenetére


old gray
addikt

Lap / cpu / ram is használtan került hozzám, szóval az előző tulaj is lehet már sz@rrá húzta. U.akkor én is nyúztam, hogy mi a max. ami kihozható belőle:

cpu: 1,5V-ot kapott BIOSból max. (drop után ~1,42V) így ment 3605MHz-n tesztek erejéig, 24/7ben 7*500-on használtam 1,425V-al.
ram: A datasheet szerint 2,1-2,4V az adható fesz. a ramjaimnak, tesztek erejéig kapott 2,4V-ot BIOSból, ami ténylegesen 2,35V volt a drop miatt. 24/7ben BIOS-ból kapott 2,3V-ot ami ténylegesen 2,25V-nak felel meg, így ment 1200MHz-n 5-5-5-15 2T vagy 1000MHz 4-4-4-15 2T időzítésekkel. A többi időzítést nem babráltam, auto-n vannak.
lap: MCH-nak van adva állandó jelleggel +0,1V.

Energia-menedzsment kikapcsolva, PCIE freki fix 100-ra belőve.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#31546) Gorneck válasza old gray (#31545) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi hibázott szvsz...

Prime? Memtest? Esetleg kisebb tuning?

Gorneck#1239

(#31547) old gray válasza Gorneck (#31546) üzenetére


old gray
addikt

Kisebb tuning esetén is jelentkezik a probléma. :(

Cpu@ 7*400=2800MHz gyári alapfesz. mellett (1,275V VID) ill. 400*2,5=1000MHz-ra 5-5-5-15 2T 2,1V mellett a ramokat. Memtest / prime most fog felkerülni a gépre, friss XP telepítés van, megyek is tesztelni....majd jelentkezem az eredményekkel.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#31548) sz.j válasza nokiauser (#31542) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... Mint a konfigomból is látszik, nem vagyok egy tuningőrült, 8x400-ra állítottam biosban a sebességeket. Amikor ugyanezt próbáltam régebben ET-val elérni, sz.rrá fagyott a masina, úgyhogy nem is erőltettem tovább a dolgot."

Akkor miért mondasz olyanról véleményt amihez kevésbé értesz.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31549) HunChaos válasza Gorneck (#31518) üzenetére


HunChaos
aktív tag

az utolsó elöttis sor érdekelt volna engem,köszi!Egyszerűen csak annyit akartam,hogy mennyi volt a max fsb(wolffal 580)ennyi:)köszi
Nekem amúgy 500-a prime eddig,de az e6300-asom átlagos 1.35V-os ..Szóval lehet menne többet is..

(#31550) Gorneck válasza HunChaos (#31549) üzenetére


Gorneck
titán

Ha wolfot ír egyből gyün a válasz...550-570 még elérhető egészséges fesszel...de ha nem jó példány még 500 is necces...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.