Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31351) winfier válasza Gorneck (#31350) üzenetére


winfier
senior tag

köszi :W :U
Jó nekem ez a lap csak érdekelne, hogy minek lehetne még feszt adni, hogy tovább menjen.
és a p45 mennyivel megy jobbat?
550-580FSB? és nem a tuning lapok, hanem mondjuk a p45 ds3

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#31352) lala42 válasza winfier (#31351) üzenetére


lala42
őstag

Ebben a lapban van még valamennyitartalék, de valszeg a procidnak itt a vége.
Nekem is e-körül volt, csak nálam a RAM-ok értek véget hamarabb. GEIL 800 low-os :((

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#31353) winfier válasza lala42 (#31352) üzenetére


winfier
senior tag

köszi. ;)

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#31354) Motar


Motar
tag

Hali!

Nekem ga-p35-3dsl van és az érdekelne h vajon elbírja-e az alaplap a 1066 circuil ballistix-et?
Írja elvileg h fut az 1066-al, de a hivatalos oldalon a circuil csak 800Mhz-re van, írva 1066ra nincs! Vagy csak annyi h értelemszerüen nem tudnak minden típust felsorolni és csak azért nem irták oda? Érdeklődnék van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Thx a választ előre is :R

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#31355) Gorneck válasza Motar (#31354) üzenetére


Gorneck
titán

Miért nem jó neked az a 800as ram amid van?

Amúgy teljesen jól fog menni...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#31356) RiZool


RiZool
tag

sziasztok!
Ismét hatalmas kérdésem lenne:)

Szóval kicseréltettem a memóriát 2x2GB Kingstone HyperXre /ez a száma: KHX6400D2/2G /
és az a vicces hogy a BIOSban meg az everestben csak 667esnek ismeri fel a gép...ez hogy lehet ? lehet hogy a dobozban csak 667es memo volt ?:) vagy most tuningolgassam ? ez nekem nem világos :) mert elvileg 800asnak kéne lennie....és ha esetleg BIOSba kéne feszültséget állitanom stb azt hogy mennyire stb ?

köszi a helpet elöre is :R :R

(#31357) fagy53 válasza RiZool (#31356) üzenetére


fagy53
nagyúr

A száma alapján 800-as.
Ha a GEIL ULTRA-nak adtál volna 2.1V-ot, amit a gyár is előírt és mondtam én is, akkor most nem találkoztál volna egy újabb problémával. :D

[ Szerkesztve ]

(#31358) RiZool válasza fagy53 (#31357) üzenetére


RiZool
tag

köszi...csak amikor már irtad már kivolt cserélve:DD csak én meloztam ezért msá vitte vissza:S de azért köszi....amugy meg egyik nap irta asszem Gorneck hogy adjak neki és adtam is..ugyanugy fagyott...+0.2-t adtam neki ha jol emléxem...

(#31359) fagy53 válasza RiZool (#31358) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igen, a 0.2V az kevés az ULTRA-nak legalábbis a stabil üzemhez. Nem baj a Kingston sem rossz, a RAM szorzót ne hagyd auto-n, hanem kézzel állítsd be kb 800MHz-re a RAM frekit.

(#31360) RiZool válasza fagy53 (#31359) üzenetére


RiZool
tag

hát ha 2.4esre állitoma akkor lesz 800...ugye ezt irja a bios..de ekkor elkezd valami felirat villogni hogy emelnem kéne a feszkot is ...csak ezt nemtudom mennyivel és mit :)

(#31361) fagy53 válasza RiZool (#31360) üzenetére


fagy53
nagyúr

A villogó feliratokkal ne törődj, maradjon a 2.4-es szorzó és futtass egy tesztet, pl Orthost ami leteszteli a CPU-t és a RAM-ot. Egy-másfél órát menjen 5-nél magasabb prior-ban.
Ha nincs meg, innen leszedheted.
Magától nem áll le, neked kell ha úgy látod elég volt a tesztből /másfél óra / leállítani.

(#31362) RiZool válasza fagy53 (#31361) üzenetére


RiZool
tag

2.4es szorzo a ramnak meg adjak 0.2-t ? okés kiprobálom

(#31363) Motar válasza Gorneck (#31355) üzenetére


Motar
tag

Az FSB-t kicsinek találom, 370en tudom stabilan futtatni! A 400at is bírja de már nagyon melegszik és hosszú távra nem merem hagyni! Láttam a circuilokat, elég rendesen lehet húzni és ha már ezt lecserélem akkor már 1066osat veszek!
Csak a cpu-z a lényeg és ezt egy circuittal érték el! [link]
:Y :Y :Y

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#31364) Qru válasza Motar (#31363) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért nem csak a Crucial megy, olcsóbban kapsz ST T800-at, ami hasonlóan jól megy. Ezt egy "sima" 800-as ram hozta (1170MHz, igaz csak CL5 2,2V-al) ugye.

#nincsbennetarcsi

(#31365) Gorneck válasza Motar (#31363) üzenetére


Gorneck
titán

Abban a lapban nem csodálkozom...nem q66-hoz való...de még mindig nem válaszoltál a kérdésemre...miért akarsz ramot cserélni mikor jobb nem lesz tőle a géped...

Gorneck#1239

(#31366) Gorneck válasza winfier (#31351) üzenetére


Gorneck
titán

Pl igen. Nálam 550et ment stabilan a P35C DS3R is...csak procinak és ramnak adva feszt...

Az az 530 lehet proci és lap limit is...
Mekkora feszt adtál max a procinak?

Gorneck#1239

(#31367) Bordoi válasza Motar (#31363) üzenetére


Bordoi
őstag

Halgass Gorneck23 mesterre, csak a lelkedet nyugtatod meg az 1066-os ramokkal. :)

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#31368) Atla válasza RiZool (#31362) üzenetére


Atla
senior tag

Nekem is HyperX-em van,és nálam +0.3-at kap a ram,igy Everestben 2.2720v!
Igy a legstabilabb 5-5-5-15 1000Mhz!
De ha komoly eredményt akarsz akkor a +0.4 et is birja 1000mhz alatt 4-4-4-8 :K
Ezt lesd meg!

Szerintem a tiedre is az van irva h 2.2V szóval annak meg kell lennie!
Persze ha tévedek és a 800-as RAM-ra csak 2.1V van irva akkor elég a +0.2 :))

[ Szerkesztve ]

(#31369) Motar válasza Gorneck (#31365) üzenetére


Motar
tag

Ha ezeket az időzítéseket csak meg tudnám közelíteni azt mondom ok, de sajna nem és a bele is ki van hajtva szegény ramomnak [link]!
Szóval azt mondod h elég ha veszek valami táposabb 800-ast :F ? Igazából erre is azt hittem h az lessz :O !
Szal akkor mit ajánlotok? szeretnék egy 400as FSB-t, meg legalább egy 5-5-5-12es időzítést!
:R :R

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#31370) RiZool válasza Atla (#31368) üzenetére


RiZool
tag

Na jó,de nekem minden BIOS is csak 667et ir ki..és ez nem furcsa, hogy ha 800asat veszek akkor az miért 667es ? jo lehet tudinngal ellehet érni a 800at vagy mitudomén... azt mondod állitsam be +0,3ra ~ 800ra és 5-5-5-15re ?

(#31371) Gorneck válasza Motar (#31369) üzenetére


Gorneck
titán

Nem azt mondom, hanem amit tud a ramod az bőségesen elég...800on is hajthatod 4-4-4-12 mellett...bőségesen elég...

Gorneck#1239

(#31372) Gorneck válasza RiZool (#31370) üzenetére


Gorneck
titán

SPD miatt...

Gorneck#1239

(#31373) RiZool válasza Gorneck (#31372) üzenetére


RiZool
tag

Hogy hogy SPD miatt? bocsi én ennyire nem vágom a témát :)

(#31374) lala42 válasza RiZool (#31373) üzenetére


lala42
őstag

Ahogy az előttem szóló is mondta, állítsd be 2,4 szorzóra 5-5-5-15 időzítésekre. Ez még nem túlhajtás, csak egyes lapok és BIOS-ok alapbeállításban vannak és nem állítják automatikusan a memoriákat be a valós értéküknek megfelelően. Mindent kézzel kell az az manualon beállítani. :K ;]

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#31375) RiZool válasza lala42 (#31374) üzenetére


RiZool
tag

Na ...most beállitottam 2.4re /5-5-5-15/ igy lett 800as..feszkot felemeltem 0.2-vel. és teszteltem Orthossal 1.5 orát nem vagyott meg semmi...akkor most ezt nyugodtan hagyhatom igy? bár a memorián az volt hogy 2Vnak kell lennie akkor 0.1re kéne állitanom ?:) bár gondolom ha igy nem fagyott akkor jo igy is.. Köszi a helpet;) :R

(#31376) old gray


old gray
addikt

Pls help!

Adott a Gigabyte P35-DS3R lapom, tegnap egy 3DMark méréshez az eddig stabil (de 24/7ben nem ilyen órajelen használt) 7*500-as órajelet belőttem, Save&Exit nézem a boot-képernyőt: 7*266. Win alól everest u.ezt mutatja. Újból beléptem a BIOS-ba a 7*500 beállítás megmaradt de nem hajlandó "érvényesíteni" a beállításokat, visszateszi 266-os FSB-re. Mi lehet a probléma? C1E, EIST kikapcsolva, F11-es BIOS, minden úgy van beállítva ahogy a nagykönyvben meg van írva, és eddig probléma sem volt. :(

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#31377) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Hali!Nem tudjátok miért lehet az,hogy ha Ep35-ds3 lapom van ,és ugye ezen vannak ledek amik ELVILEG aszerint világítanak,hogy mennyit fogyaszt a cpu!Namármost nekem csak bekapcsoláskor világít és ennyi,most is az E6300-asom 3,4Ghz en hajtom és megy a prime95 de egy led sem világít! :F

[ Szerkesztve ]

(#31378) Pancsermeste válasza old gray (#31376) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Áramtalanítás valszeg megoldja a problémádat.

-= Pancsermeste® =-

(#31379) old gray válasza Pancsermeste (#31378) üzenetére


old gray
addikt

Ez nem jutott volna eszembe....probléma megoldva, köszi! :R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#31380) tlac válasza HunChaos (#31377) üzenetére


tlac
nagyúr

ELVILEG aszerint világítanak,hogy mennyit fogyaszt a cpu

azt még én írattam be az 1. hozzászólásba, de nem a fogyasztás szerint világítanak, olvasd el az ott lévő linket is
(mindjárt javíttatom is a hibát)

gigabyte-os programot kell telepíteni hozzá, de csak tuning nélkül megy és kicsit lassíthatja is a gépet

[ Szerkesztve ]

(#31381) KMT válasza Qru (#31364) üzenetére


KMT
addikt

Ezt p35-ös lapban?
Nekem 1040 körül hibázik, 840 CL4 sem megy. :W :((

(#31382) HunChaos válasza KMT (#31381) üzenetére


HunChaos
aktív tag

De ha azt mutatja,hány fázist használ épp a proci,akkor nem kellene mindnek világítania húzásnál,100%os terhelésen?

Ezt tlac-nak szántam :B

[ Szerkesztve ]

(#31383) tlac válasza HunChaos (#31382) üzenetére


tlac
nagyúr

az én lapom nem tud ilyet
vedd le a tuningot, telepítsd a programot, tesztelgesd
aztán számolj be a tapasztalatodról

(#31384) nokiauser


nokiauser
aktív tag

Bocs, gyors kérdés a tulajokhoz vagy hozzáértő emberekhez GA-P35-DS4 rev 1.0 lap megy 400-as fsb-n?

(#31385) HunChaos válasza tlac (#31383) üzenetére


HunChaos
aktív tag

nem nagyon tesztegettem ,csak kipróbáltam!De a progi nem engedi a tuningot,mert amikor indítod ,közli,hogy csak akkor tudod használni ,ha minden defaulton van!Nah ezt még kipróbáltam!De többet nem,mert ha ilyen procim van,szeretem tuningoltan használni 24/7 :))

(#31386) Tuja1


Tuja1
aktív tag

A következő lenne a problémám:

adott egy P35 DS3 rev 2.1 -es alaplap és egy 2.4 GHz TP-Link TL-WN551G PCI kari
ezen netezek.
A winf*s Xp betöltésekor 3-4 percig molyol a karival.(természetesen addig a Nod32,Spysweeper,Kerio,Msn messenger sem tud elindulni)

vannak programok amelyeket iyenkor is eltudok indítani.(bsplayer,FIFA08, TC)

De vannak olyanok is amelyek "megvárják" a net betöltödését.(CPU-Z), Az Everest pl azt írja ki 'meghajtók betöltése'.

Ez a kari előtte egy MSI 865 NEO2 platinum lapban hibátlanul muzsikált.

Viszont mielőtt megkaptam volna ezt a DS3-as lapot a "szállító" egy DS3L-t hozott mondván, hogy ez ugyanaz mint a DS3. "na, ha ugyanaz, akkor DS3-AT HOZZAD BAKKER"

Szóval 2 hétig DS3L Rev.2.0 volt a gépemben és azzal is 3-4 percig jött be a net.

Tehát 2 Giga lapban is lassult a betöltés.

van valami tippetek?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#31387) old gray válasza Tuja1 (#31386) üzenetére


old gray
addikt

Úgy gondolom itt nem a lap a hibás (reméljük...), hanem a net-kapcsolatod. Milyen netet használsz? Lehet fix IP-t kellene a hálókaridnak.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#31388) Tuja1 válasza old gray (#31387) üzenetére


Tuja1
aktív tag

Gondolom én is, hogy nem a lap a hibás.2 különböző (DS3, DS3L lapban is ezt csinálta)
Viszont az MSI lapban semmi gond nem volt, ez meg a Kártya javára billent ...

PPPoE dinamikus, publikus IPcímet kapok.

és a netem sebességével sincsen gond. 1Mbit nappal, 23-07 óra között a 4-5Mbit a letöltési sebesség.

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#31389) tlac válasza Tuja1 (#31388) üzenetére


tlac
nagyúr

először is ha az integrált hálót nem használod, kapcsold ki a bios-ban

(#31390) bim válasza nokiauser (#31384) üzenetére


bim
veterán

az én rev1-em 450-et ment 24/7-ben laráé meg 475-öt ha jol emlékszem.
a mostani rev2-es lapomrol ez nem mondható el...

(#31391) sz.j


sz.j
nagyúr

Az én P35-DS4 rev2.0 lapom úgyan megy 560-570 fsb-t, de sajnos többet már nem (még 6-os szorzóval se).

Ha váltok másik lapra, ez lesz a fő oka a váltásnak ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31392) bim válasza sz.j (#31391) üzenetére


bim
veterán

azért kiváncsi lennék hogy quad procival hogyan muzsikál.mivel neki is az van és nekem is.

(#31393) sz.j válasza bim (#31392) üzenetére


sz.j
nagyúr

A #31384-ben szó sem volt quadról csak fsb-ről.
Sőt még az erre adott válaszodban sem ...

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31394) bim válasza sz.j (#31393) üzenetére


bim
veterán

én mindössze megnéztem az adatlapját mivel szinte természetes hogy egy 2 magossal menni fog a 400.megjegyzem a 400 már a 965-nek sem volt pálya...
igy elsőkézből tudtam infot szolgáltatni rev1 és rev2 ügyben...
amugy nekem sima c2d-vel is ment az 535 a rev1-ben...

(#31395) sz.j válasza bim (#31394) üzenetére


sz.j
nagyúr

"én mindössze megnéztem az adatlapját ..."

Szíved joga megnézni (én már nem vagyok ilyen kiváncsi :D ), de ha a kérdezőnek fontos lett volna, feltételezhetően ezt is írta volna.

Ha pedig mégis quad fsb-jéről van szó, itt vagy Te, megnézed és válaszolsz .... :DDD

:D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31396) Tuja1 válasza tlac (#31389) üzenetére


Tuja1
aktív tag

oké kikapcsolom, hátha valamiért összeakadnak. Köszi! :R

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#31397) Laraxior válasza bim (#31390) üzenetére


Laraxior
titán

igen quaddal 475,de szerintem megy többet is ;]
E6750el 520ig mentem,ottis szerintem a proci fulladt ki :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31398) nokiauser


nokiauser
aktív tag

Köszönöm a választ mindenkinek, valóban Q6600-zal szeretném használni, 8x400 nekem elég is lesz. X38-ról/P45-ről váltok vissza P35-re, baromira beleuntam a sok állítgatásba, aminek a vége mindig ugyanaz: napi első bekapcs után restart alap fsb-n. A P35-ös lapjaimmal sosem volt ilyen gondom. Most kinéz egy DS4 rev 1.0, ha elmegy 8x400-on, akkor már messze lekörözte a csodacsipszetes újabb lapokat.

(#31399) Laraxior válasza nokiauser (#31398) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem is DS4 rev 1.0es van 465x8 :) 24/7 de használtam 470en is :C nagyon jó lap ez :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31400) Tuja1 válasza tlac (#31389) üzenetére


Tuja1
aktív tag

sajna semmi, változás.
alaplapi hálókártya kikapcs.
Már kipróbáltam az összes PCI foglalatban, és több driverrel.

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.