Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) L4mie válasza Dluinet (#6250) üzenetére


L4mie
veterán

ŐŐ nem, az mit javít rajt, fagyasztóba vagy sima hűtőbe is jó?

*telefonnal nem látom, se villogás se bármilyen tevékenység nincs töltésre, csak magasfrekvenciás sípolás :S

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6252) Wendelke válasza Wendelke (#6249) üzenetére


Wendelke
senior tag

:((( Rosszat linkeltem!

Ez lenne a hasonló az itthon kaphatóhoz, bár itt már nem akkora a különbség árban.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6253) Outlander válasza L4mie (#6251) üzenetére


Outlander
őstag

Ha hagytad lemerülni 0-ra, akkor a hűtős urban legend nem is annyira urban legend, szokott segíteni....

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#6254) L4mie válasza Outlander (#6253) üzenetére


L4mie
veterán

hagyni nem hagytam, mert 21.-én jött meg kapásból fullra töltöttem, vasárnap már nem ment :S ha 6 nap alatt lemerült akkor valami nem stimmelt vele...
de mind1 most berakom sima hűtőbe. Próbát megér :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6255) vandor01 válasza L4mie (#6251) üzenetére


vandor01
őstag

jaja...
fagyasztoba... nekem polymeres aksikat sikerult mukodesre birni..
ha esetleg annyira lemerul, hogy egy bizonyos fesz alaesik
akkor nem lehet tobbet tolteni... nos ilyenkor egy kis fagyasztas utan?
van esely ujra eletre kelteni a tolteshez... probacseresznye!

ha PP vel vetted es a GB vel nem tudsz megeggyezni? akkor PP segit..
de GB vel egyezkedve ha walletra kered a piizt?
akkor szerintem konnyebb a dolgod....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6256) L4mie válasza vandor01 (#6255) üzenetére


L4mie
veterán

ÓÓóó szoktam egyezkedni GB-vel, de általában eltűnt csomaggal kapcsolatban, ezt walletról vettem :P Szóval az egyezkedés megy, csak garanciális ügyintézésem még nem volt, bevallom semmi kedvem postára futkosni meg egy 5k-s kütyü miatt x+1000-t fizetni a postán utána a Paypallal visszaigényelni etc etc etc.
Szóval remélem valami walletos mókára számolhatok majd, utóbbi pár alkalommal korrekt volt a GB- vagy szerencsém volt vagy összekapták magukat picit. :)

Fagyasztó nincs itt, egyenlőre megy hűtőbe aztán otthon kap fagyit is, ha ez nem segít.
:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6257) cidalain válasza L4mie (#6256) üzenetére


cidalain
veterán

nekem egy 16 dolláros bt billentyűt újraküldenek, és nem kérték a rosszat. (mondjuk még nem jött meg.)
egyébként nem jó hír amit mondasz, pont én is egy miband 1s-t akarok venni. kínából vetted olcsón, vagy az EU raktárból drágán, de gyorsan?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#6258) L4mie válasza cidalain (#6257) üzenetére


L4mie
veterán

Kínából-gyorsan :) 10 nap alatt itt volt.

Mondjuk hétvégén fürödtem benne, lehet, hogy ez nem volt vízálló? O.o
A színes ledesemben fürödtem, úsztam, szaunáztam etc. bírt mindent...

vandor01: jaja simán benyalhattam egyet ami átment a Meo-n közben nem volt annyira rendben, így belemehetett a víz.

amúgy frankó kütyü, bár a simához képest nem nagy előrelépés ez a pulzusmérés...

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6259) so_ha


so_ha
senior tag

Valakinek esetleg van ilyen helyzetről tapasztalata, hogy a GB-ről rendelt, és 02.15-én feladott akksim 03.04-óta a vámon van a követési infó szerint (03.04-én érkezett Mo-ra is), pedig értékhatár alatti. Ma írtan egy érdeklődő e-mailt a vámhivatalba, kíváncsi vagyok a válaszra. Elveszhet a csomag a vámhivatalban? A magyar postán nem látom a csomag infót, csak ezen a linken van infó, mert csak Q......XX belső követési számom van.

(#6260) vandor01 válasza L4mie (#6258) üzenetére


vandor01
őstag

birnia kene... de csak kinyai....

Waterproof: Yes
Waterproof Rating : IP67

"7" -el lehet 1 meter mellyen uszni...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#6261) cidalain válasza L4mie (#6258) üzenetére


cidalain
veterán

pont most hozta meg a postás a csere billentyűt, amiről írtam.
márc 1-én kaptam a hibásat, 1 hét alatt eljutottunk oda hogy akkor csere, és most ért ide.

(illetve ma jó napom volt, még két csomagot is kaptam, minden kintlévőségem megérkezett. lehet este berendelem a mibandot én is kínából. azért mégiscsak vagy 8 dollárral olcsóbb, mint EU raktárról.

update: ma csak 5-tel olcsóbb)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#6262) bul07 válasza vandor01 (#6260) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet hogy fűtött beltéri 5m mély medencéjük van, na akkor meg is van a hiba oka

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6263) L4mie válasza bul07 (#6262) üzenetére


L4mie
veterán

Sajnos nem így van :D

Akkor lehet nem problémáznék egy 5000 forintos kütyün :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6264) bul07 válasza L4mie (#6263) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy simán lehet hogy nem jól rakták össze és tényleg befolyt valahol a víz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6265) BluEyes


BluEyes
őstag

2016-03-16 12:50:16 In Transit AT 深圳站 深圳站
2016-03-15 10:45:31 Arrived at Terminal Location - Frankfurt, DE DGM DGM
2016-03-12 10:45:31 Processing Completed at Origin - Singapore, SG DGM DGM
2016-03-10 10:45:31 Arrival DHL eCommerce Facility - Singapore, SG DGM DGM
2016-02-24 16:32:16 Arrived AT 深圳站 深圳站

Üdv, mit lehet ebből kiolvasni, hol tarthat a kütyü, meddig érdemes várni, mielőtt hisztizni kezdek?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6266) Outlander válasza BluEyes (#6265) üzenetére


Outlander
őstag

MIért nincs időrendben? :F

Amúgy majd jövőhét pénteken már akár hisztizhetsz...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#6267) Castell


Castell
aktív tag

A téma összefoglalóban le vagyon írva, hogy érdemes tracking számot kérni. Múlthéten rendeltem az oldalról, a 1,99 dollár nem vészes összeg a trackingért. Viszont utána jöttem rá, hogy a kapott tracking valószínű kamu. YunExpress-es és TY-nal kezdődő. Ugyan pl. a 17 track oldalán látok bejegyzéseket a tracking számmal kapcsolatban, de utána olvasva itt: [link] a téma összefoglalóban már egyértelmű, hogy ez a típusú TN fake. A posta oldalán nem is "működik..."

Van valakinek ezzel tapasztalata? Ez vajon a gearbest-nek egy plusz bevételi forrás? Illetve, ha igaz, hogy tényleg kamu a kapott tracking szám, akkor lehet javítani kéne a téma összefoglalóban.

(#6268) Beni2360 válasza Castell (#6267) üzenetére


Beni2360
félisten

Az UPS-nak és a YunExpress-nek Vecsésen van a magyar depója. Nyom követhető de nem mindenhol, zárt rendszerük van és úgymond gyorsak, aláírni nem kell.A végin a posta kézbesítette legalább is tavaly még ők hozták ki.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6269) vargaroli


vargaroli
csendes tag

Üdvözlet!

Olvastam itt régebben olyanokat hogy a a rendelések a bpost-al jöttek meg ilyenek. Nekem jelenleg egy garanciáztatott tablet van úton és az érdekelne hogy nektek hogyan hozták mármint egy teljes utat letudnátok írni? Jelenleg ott tartok hogy "Departure to country of destination". Egy ideje már várom a csomagot és nagyon azt sem tudom mit várjak az mpl-t vagy csak a postást vagy mit?

Roli

(#6270) DJosef


DJosef
őstag

Üdv Urak!

Március 1.-én feladtak egy csomagot Kínából, ami azóta sem ért ide.
TN nincs.
Kezdjek aggódni?

Ez az első GearBest rendelésem, főképpen Ali-ról és néha BangGood-ról szoktam vásárolni.

Előre is köszönöm a véleményeiteket.

Forget about it

(#6271) A texasi válasza DJosef (#6270) üzenetére


A texasi
aktív tag

Tehát még 1 hónap sem telt el ... 2 hónap után indokolt aggódni!
:K

(#6272) Castell válasza Beni2360 (#6268) üzenetére


Castell
aktív tag

OK. Köszi, de a kérdés még adott, kamu-e a TN szám vagy nem. A linkelt topikban szinte egyértelmű, hogy fake a TN szám, amit a gearbest ad 2 dollárért.

(#6271) TeXaSeee

Szerintem 2 hónap egy kicsit too much. 45 napon belül van paypal-nál case nyitási lehetőség, nem? Vagy mik a tapasztalatok nálad? És úgy a gerabest-tel kapcsolatban?

(#6273) DJosef válasza A texasi (#6271) üzenetére


DJosef
őstag

Ali-ról azért átlag húsz nap alatt ideszoktak érni a csomagok.

Forget about it

(#6274) Beni2360 válasza Castell (#6272) üzenetére


Beni2360
félisten

leírnád a szóban forgó számsort?
mert így nehéz segíteni

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6275) Beni2360 válasza DJosef (#6273) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát nekem évek óta 4-5-6 hét ez a szállítási idő.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6276) Castell válasza Beni2360 (#6274) üzenetére


Castell
aktív tag

Persze:

YT1608611077404679

Egyébként eddig ez a tény tűnik a valósnak:

"Léteznek különféle nyomkövetésnek látszó pótlékok (nem valós követési történetet generálnak, így akarnak valósnak látszani), Magyar Posta nyomkövető nem ismeri és nem is regisztrált küldeményként kapunk, hiszen nem kell aláírni átvételkor. Ezek nem nemzetközi regisztrált küldemények, így valós követéssel nem rendelkeznek.
Ilyenek pl.: ETHMY, BLGMY, BLVS, SGKEN, PLM, SYLMY, SYLGZ, GAOMY, FTLMY stb.

Megemlítendő még a Yanwen Post (YW,YN) ami szintén teljesen kamu generált adatokkal dolgozik, ez sima CN postával TN nélküliként jön, aláírás nélküli kézbesítéssel."

(#6277) A texasi válasza Castell (#6272) üzenetére


A texasi
aktív tag

" 45 napon belül van paypal-nál case nyitási lehetőség, nem? "

Még véletlen sem;
180 nap az!
:C

(#6278) Castell válasza A texasi (#6277) üzenetére


Castell
aktív tag

OK, benéztem és még nem volt lehetőségem erre :)

Tehát ha jól értem, ha nem jön meg valami, akkor a feladástól 180 napom van visszaszerezni a pénzem a PayPal-nál?

(#6279) Beni2360 válasza Castell (#6276) üzenetére


Beni2360
félisten

YT1608611077404679 egyelőre ennyi van róla.
Kiinduló pont: Aztán, hogy a mi két szép szemünkért csinálják ? nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6280) A texasi válasza Castell (#6278) üzenetére


A texasi
aktív tag

a vásárlástól számítva

[ Szerkesztve ]

(#6281) Castell válasza Beni2360 (#6279) üzenetére


Castell
aktív tag

OK. Túl sokáig nem akarok ezen őrlődni, de a másik topikban egyértelműen le van írva illetve mégy bejegyzés a Gearbest TN számml kapcsolatban: [link]

Majd meglátom, hogy alakul és utána úgyis okosabb leszek.

(#6282) sicc33 válasza Castell (#6281) üzenetére


sicc33
aktív tag

Nekem így jöttek az akkuim. Belgiumi követhető a dolog. Ott az utolsó bejegyzes: 2-8 nap a teljes kézbesítési. Az adott időtartamon belül még is érkezett.

(#6283) Beni2360 válasza Castell (#6281) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát amit látod nem pontosan nézett utána és mint írtam én már tavaly kaptam evvel a szállítással több cuccot, köztük egy telefont is. És a postás hozta ki. Még nem volt itthon akkortájt szállító rendszerük de most már van komoly telephelyük óriási raktárral az UPS-al közösen. A témanyitóban meg nem változtattak a beíráson.
Nekem is izgi volt az első ilyen fuvar.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6284) WestBam válasza Wendelke (#6249) üzenetére


WestBam
senior tag

Ahogy látom még nem kaptál érdemi segítséget.
Az a véleményem némi csillagászattal kapcsolatos gyakorlati ismeretemre alapozva, hogy távcsőből nem érdemes megvenni az ismeretlent.
Egyszer kell megvenni egy "normális" kategóriát és az ha jól tárolod és nem ejted le akkor egy emberöltőt kibír. Nem írok kis regényt de ha budapesti vagy akkor annyira szerencsés helyzetben vagy, hogy el tudsz menni az ország két legnagyobb távcsőboltjába: BTC és Makszutov.
Ha nem szeretnél mellé lőni akkor elmész és kipróbálsz pár távcsövet ami a zsebednek megfelel és azt veszed ami jobban tetszik.
Méret és nagyítás terén kell még kitalálni mit is szeretnél. Ha kirándulsára vinni is szeretnéd és nem csak megvenni akkor kompakt távcsövet keress, egy két kilós nagyobb darabot nem szívesen fogsz a nyakadba akasztani és cipelni. Ha inkább a csillagos eget kémlelnéd akkor fontos a nagyobb front lencse átmérő mert azzal több fényt gyűjt be illetve a nagyobb nagyítás is előnyös. Ellenben nem érdemes arra alapozni, hogy majd a nagyobb nagyítás biztosan jobb is lesz mert minél nagyobb a nagítás annál nehezebb lesz kézben "megfogni", hogy ne remegjen a kép. Egy 10-12x50-es távcső ilyen célra egész jó, túrához inkább egy kisebb 6-8x max 40-es távcsövet akánlanék. Egyik ismerősöm pentax jupitert vett, ez 10e körül kapható és elégedett vele. Állítólag jót is ki lehet fogni a lidl-ben kapható saját márkás távcsőből, én egyszer belenéztem de annak "fakó" képe volt.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#6285) beg válasza Beni2360 (#6283) üzenetére


beg
veterán

Alá kellett írni a postásnál? Nem. Akkor lehet bármekkora cég, ha az ajtómig az lopja el nyom nélkül aki akarja. A valós tn sem biztosíték, de legalább a várost be lehet azonosítani, hogy hol tűnik el.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#6286) hevizms válasza Beni2360 (#6283) üzenetére


hevizms
addikt

Belefutottam ebbe a dologba én is.
Azt hittem ha fizetek a tracking számért,akkor olyan számot kapok,ami legalább a helyi postahivatalig nyomonkövethető.
Hát nem.
Ez nem szép dolog a GB-től hogy 2$ fejében csak Belgiumig követhető a csomag,vagy mittudomén meddig,mert számomra az utolsó bejegyzésből nem derül ki hogy éppen hol szakadt meg a nyomkövetés

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6287) PiEm-14B válasza hevizms (#6286) üzenetére


PiEm-14B
csendes tag

Én megint konkértan beleírtam a rendelés kommentjébe, hogy mivel Post NL-ért fizettem, legyenek kedvesek azzal is küldeni, mert a Belgium post pl nem nyomonkövethető Magyarországon. Kisebb dolgokat rendeltem (kb. 30 USD volt összesen), nem akkut és eddig másodszor is bevált a kérés.

(#6288) hevizms válasza PiEm-14B (#6287) üzenetére


hevizms
addikt

Elég szomorú hogy a vevőnek kell figyelmeztetni őket hogy amiért fizetünk nyomkövetést,azt nem lehet nyomkövetni rendesen :W
Csak utána tudtam meg hogy külön kérni kell hogy ne ezzel küldjék.
Mondjuk nekem egy pár dolláros cucc,meg biztos hogy meg is jön,csak nem értem ezeket az apró idegesitő trükköket miért csinálják.
Nem hiszem hogy ők ezt nem tudják hogy nem megy végig a nyomkövetés.
Ha meg lenyúlják valahol,akkor széttárják a kezüket hogy ők biza feladták és a paypal is nekik ad igazat.

Ha rendes számot adnának,akkor azért a helyi postás már nem merné lenyúlni hisz már csak ő van a végén,de így hogy egy csomó helyen eltűnhet,hol keresi az ember ha elveszett?

(#6289) hpsafl válasza Castell (#6281) üzenetére


hpsafl
tag

Általában a feladástól számítva 60 nap után van hivatalosan is eltűntnek nyilvánítva.

Olight SR Mini Intimidator Ⅱ kupon: SRMZS ár: 79.99$ 7db maradt
Olight H35 fejlámpa + akku kupon: H35ZS ár: 97.59$ 11db maradt
Olight i3S kulcstartó lila / arany / kék színbem kupon: Olighti3S ár: 14.99$

EMIE Elfy érintésvezérelt LED-es éjjeli lámpa ár: 29.99$
Philips MR16 5.5W-os 450LM LED-es Spot "izzó" ár: 7.51$
Philips Hue okos LED-es villanykörte

Manker U11
Manker Quinlan T01 videó

CIMA fixpengés kés ár: 21.26$ videó

CooYoo Quantum SS Mini LED-es lámpák
- Acél kupon: cyss ár: 21.99$ videó
- Sárgaréz / vörösréz kupon: cycobr ár: 25.99$ videó
- Matt titán /Polírozott titán / kékített titán kupon: cyti ár: 31.99$

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#6290) PiEm-14B válasza hevizms (#6288) üzenetére


PiEm-14B
csendes tag

Igazából az nem biznisz nekik, hogyha elveszik a csomag, ők adtól még feladták. Feltételezzük, hogy útnak indítják, mert elég sokan meg is kapjuk az egyéb TN-es csomikat is, teát nem feltétlenül vész az el. Elképzelhető, hogy az a TN csak 1 dollárjukba kerül, nem 2-be, így akarnak némi extra haszonhoz jutni.

Pl. vettem most egy origi tokot egy Chuwi tablethez. 6,xx dodóért adják, ebayen minimum 2x ennyiért láttam máshol, nem is értem hogy lehet az. Szóval nyilván nem szép dolog ez tőlük, sőt mi több undorító, de mivel árérzékenyek vagyunk ezért vásárolunk sokak innen és nem a nem vagyok hülye boltból.

Egyébként sok apró cuccot majdnem ugyanilyen áron meg lehet venni ebay-en. Ha azonnal meg akarom rendelni és csak egy apróság, nincs kedvem fizetni 2,14 dodót a TN-ért, akkor inkább onnan rendelem, mert az ebay policy szerint az eladó felelőssége, hogy az áru megérkezzen. Nos, ez GB-en inkább fordítva van, ami nagyon nem mindegy. Mostanában ha ebay-en gondom volt, már refundolták is az egészet. De nem élek vissza vele, sőt, volt hogy jóval később megérkezett a cucc és újraküldtem a lóvét.

[ Szerkesztve ]

(#6291) hevizms válasza PiEm-14B (#6290) üzenetére


hevizms
addikt

Látom nem jött le miről írtam.Nem baj :R

(#6292) Beni2360 válasza beg (#6285) üzenetére


Beni2360
félisten

Na pont erről szól a nóta. Igen is az utolsó postahivatalig lehet követni ha feljelentés van belőle.
Manapság már nem lasszóval fogják a postásokat és mindegyik félti az állását.
Tudjátok amíg vannak idős bankkártya nélküli nyugdíjasok addig csak álmodtok a postások fizetéséről. Van kettő közeli ismerősöm............
Idézet mástól: Ha rendes számot adnának,akkor azért a helyi postás már nem merné lenyúlni hisz már csak ő van a végén
Megkérdeztem az egyik ismerősömet és az ilyen szállítmányokat ami nem nyomkövetős de ajánlott azt igen is a belső hálózaton dokumentálva kapja kézhez és az ő érdeke, hogy megkapjam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6293) beg válasza Beni2360 (#6292) üzenetére


beg
veterán

Mert csak a végén tűnhet el? Ahogy beérkezik, kikerül a követésből. Nem a végén álló postás a leggyengébb láncszem.
Áruld el nekem, ha ilyen jó a forrásod, hogy ragszám nélküli levelet a központi elosztó után hogy követ a posta? Nincs olyan, hogy ajánlott, de nem nyomkövetős. Az ajánlott kap egy ragszámot, az a TN ha úgy tetszik. Az ilyen kamu trackingek hol és mikor kapnak ilyet?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#6294) Beni2360 válasza beg (#6293) üzenetére


Beni2360
félisten

fel adom, már az elején eltűnik. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6295) hevizms válasza Beni2360 (#6292) üzenetére


hevizms
addikt

Aha persze az utolsó postahivatalig mi?
Valószínűleg ez az utolsó bejegyzés:it will take 2-8 days to complete delivery

Szerinted ebből mi derül ki?
Ha innentől mondjuk nem kapnám meg a csomagot,akkor hol is kellene keresnem?

[ Szerkesztve ]

(#6296) Castell válasza hevizms (#6295) üzenetére


Castell
aktív tag

Hát kb. ez a kérdés fogalmazódott meg bennem is...Miért kínálja a trackinget a gearbest, mikor nem is követhető a teljes útja? Így a bizonyíthatóság is nagymértékben csökken, ha elveszik egy csomagunk. A trackingnek pont az a lényege, hogy nyomon követhető teljes mértékben. Szerintem írni kéne nekik vagy írok nekik, hogy hogy is van ez. Ha azt mondanák, hogy dupla ennyi lenne a tracking, hát legyen, de akkor már legyen rendesen nyomon követhető és a postás kérje el az aláírásomat is...

(#6297) cidalain válasza Castell (#6296) üzenetére


cidalain
veterán

és hiába van tracking, ha elveszik, az ő olvasatukban cseszheted ha nincs insurance pluszban...
a tracking nem véd semmi ellen - attól nem vagy előrébb, hogy látod, hogy elkeverték a csomagodat brüsszel és budapest között :)
nettó lehúzás a TN és az insurance is.
megrendeled simán , aztán jön valamikor. ha nem jön meg, akkor paypal dispute, kész. szerintem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#6298) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
tegnap este rendeltem egy orat....kivancsi vagyok h megerkezik-e. nem kertem ra semmi trackinget...lassuk megerkezik-e.
elso rendelesem...eddig mindig ebayan rendeltem es ott nem volt semmi problema. Nem ertem, hogy a GBnel miert van ennyi gond...vagy ennyi panasz.

annyi hogy ma reggelre mar shipped...eleg gyrosak voltak :)

[ Szerkesztve ]

(#6299) PiEm-14B válasza cidalain (#6297) üzenetére


PiEm-14B
csendes tag

Annyit azért ér az igazi TN, hogy nekem már volt olyan, hogy a postás nem dobott be értesítőt, így ha nem lett volna tracking soha nem derül ki, hogy sikertelen kézbesítés után nekem kell átvenni a postán.

(#6300) beg válasza cidalain (#6297) üzenetére


beg
veterán

A TN akkor kell, ha nem akarod szívatni magad a GB supporttal. Azt kihagyva és bekopogva a PayPalhoz, valós TN nélkül nem sok esélye van a boltnak. Az, hogy ők az insurance-ra hivatkozva nem térítenek egy kamu.
PayPal dispute és claim. Megkérdezi a PP a GB-t, hogy cimbi, bizonyíték a feladásról? TN? Nincs? Full refund.

Nem a customer supporttal kell piacozni 50% vagy 100 a walletra, hanem egyből a PP-nél kell nyitni 50-60 nap környékén normális tényszerű bővített mondatokkal.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.