Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:18:39

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) AtiSnatch válasza fozopali (#26698) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Abba se, ha nem az egészet adják vissza... ;)

(#26699) Dr. Gonzο ez biztos hamisítvány, mert erre nem adja :DDD Most nézem és már nem adja a többire se.

[ Szerkesztve ]

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#26702) bazsimano válasza fozopali (#26700) üzenetére


bazsimano
őstag

szernitem meg siman nem fogadod el. vissza kell h adjak az egeszet... :U

(#26703) fozopali válasza AtiSnatch (#26701) üzenetére


fozopali
újonc

Biztosítás nélkül nem adják vissza az egészet! Paypal nélkül 100usd-ig jutottam velük, 2 hét alatt.

(#26704) fozopali


fozopali
újonc

Ha te küldenél valakinek egy csomagot! És lenyulná a posta, akkor is ezt mondanád?

(#26705) kulcsipeti válasza kulcsipeti (#26662) üzenetére


kulcsipeti
csendes tag

alakul vmi :)

most már kitartok!

(#26706) AtiSnatch válasza fozopali (#26704) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Gondolom 150 dodós csomagot nem unregistered postával kérted, a feladó boxolja le szépen a szállítóval. És le is fogja. Plusz még rajtad is húz 30 dodót. Így már annyira nem rossz deal (neki) :DDD

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#26707) jeselivo válasza Imy (#26683) üzenetére


jeselivo
csendes tag

Vigyázz, én is vagy 80$-t összegyűjtöttem, aztán mikor valami drágát akartam rendelni, szembesültem azzal, hogy csak 2500 pont (50$) váltható be egy rendelésnél. Tehát ha egyetlen nagyobb rendelésben gondolkodsz, akkor a plusz 8,8$-t akár el is lőheted másra. :)

[ Szerkesztve ]

(#26708) ga_-bor


ga_-bor
tag

Szerintetek ezzel mit csináljak? 12 napja elméletileg a magyar postán van, de a posta nyomonkövetés sem látja.

(#26709) jeselivo válasza ga_-bor (#26708) üzenetére


jeselivo
csendes tag

Csak Belgiumba érkezett meg akkor, onnan még el kell jutnia Mo-ra. Bőven van remény, nekem több csomag is ilyen szállítási móddal 2-3 hét alatt ért Belgiumból (azaz az ilyen nyomkövetés státusz után) ide hozzám. Persze volt olyan, ami pár nap alatt átjött. Azt nehéz megmondani, hogy Belgiumban vagy itt tökölnek vele. A lényeg, hogy újabb állapotot már nem fogsz látni, egyszercsak (kisebb csomag esetén) bedobják a postalába, mert még aláírni se kell...

(#26710) fozopali válasza AtiSnatch (#26706) üzenetére


fozopali
újonc

Te választásod a biztosítás megkötése, nem a gearbesté! A biztosításnak pont ez a lényege. Ha biztosítás nélkül is megtérítene mindent a szállító, akkor minek kellene biztosítás? Mint opcio.

(#26711) Tommmysun válasza ga_-bor (#26708) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Nekem négy hasonló csomagom van .... a legkorábbi dec 23-as a legutolsó, úgy mint a tied jan 12.! Erről már jó esetben csak postai értesítőt kapsz, a Tracking nem fog már frissülni!

(#26712) Tommmysun válasza jeselivo (#26709) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Lehet úgy van ahogy te mondod, de én azért gondolnám, hogy ilyenkor már itt van az országban, mert volt olyan csomagom is, ami ez után a bejegyzés után, már 1,5 nappal a postás kezében volt, tehát én úgy gondolom, hogy ilyenkor már a belga posta átadja Magyarországon a központi elosztónak, de aztán az is lehet, hogy ilyen baromi gyorsan ide ért Belgiumból és jött is rögtön az elosztóból.

[ Szerkesztve ]

(#26713) agroman válasza fozopali (#26710) üzenetére


agroman
senior tag

szerencsere ez a paypalt nem erdekli legtobb esetben, mert a regisztralt kuldemeny egyfajta biztositas is a feladonak.

------

(#26714) jeselivo válasza Tommmysun (#26712) üzenetére


jeselivo
csendes tag

Elvileg ennél a szállítási módnál csak Belgiumig követhető az út, korábban mindenhol azt olvastam, hogy ez a bejegyzés azt mutatja, hogy oda megjött. Valóban hektikus, hogy utána hány napra kapjuk kézhez, a lényeg, hogy még ne add fel, volt amiről már én is lemondtam a csomagról, aztán egyszercsak beesett. Ha a feladástól eltelt a 60 nap, akkor reklamáld meg, ha volt biztosításod, akkor visszafizetik vagy újraküldik, ha nem volt biztosítás, akkor kezdődhet az alkudozás...

[ Szerkesztve ]

(#26715) geri1111


geri1111
tag

Udv Urak.
Nov 1 rendeles. Nov 11 tol nem mozdult.Lenovo p8 tablet.
pay pal dontese: Full Refund (biztositas nelkul)
Megyek iszok:)

(#26716) AtiSnatch válasza jeselivo (#26714) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Nem volt biztosításom, most küldenek újra egy pontokkal 2000ft-os Naviforce órát első szóra.

(#26715) geri1111 GB fiókod még él?

[ Szerkesztve ]

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#26717) viktorhu válasza AtiSnatch (#26706) üzenetére


viktorhu
veterán

A szállítóval azt a 30 dollárt tudják leboxolni, amit a számlára írnak, de EU expressnél a konténerhez valószínűleg még kisebb érték megy a fuvarlevélre, szóval nem tudom, miért tartja magát ilyen erősen ez a legenda, hogy ők a fuvarozótól vissza tudnák kapni a pénzt, miközben ezt itt már többször is megbeszéltük.

(#26718) vandor01


vandor01
őstag

Vki rovidem elmondana hogy a sok DHL kozott aran kivul mi is a kulonbseg? :F
koszi! :D

DHL(EU) 3 - 8 business days £10.36
DHL (HK) 3 - 8 business days £6.58
DHL 3 - 8 business days £11.77
DHL 5 - 10 business days £7.37
(can ship more than 2pcs products with built-in or removable battery)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#26719) bul07 válasza viktorhu (#26717) üzenetére


bul07
nagyúr

És ehhez mi köze a vevőnek, az ő felelősségük hogy hazudnak az értékről

De mondjuk azt se tudom felfonni hogy valaki rendel 100-150$ értékben de azt a 1.5$ biztosításnak nevezett lehúzást már nem fizeti ki
Oké hogy csípi az ember szemét de le kell nyelni a békát, hogy esetleges gond esetén ebbe ne tudjanak belekötni
Mert azért a tapasztalatok alapján ez a DPD-s csomag is lazán eltud tűnni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26720) AtiSnatch válasza viktorhu (#26717) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

És ez engem hol érint? Mondjuk 150$nál már azért lehet, hogy bekattintanám a biztosítást is.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#26721) Tommmysun válasza jeselivo (#26714) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Persze, köszi tudom, egyelőre nem aggódom, meg nem tehetek mást, mint várok türelmesen. A legrégebbire meg biztosításom is van, szóval ha nem is jön meg, akkor sincs az idő kiesésen kívül más buktám. csak azért érdekes, milyen random módon jönnek meg ezek a belga csomagok, van amit sokkal később rendeltem és már rég itt van!

(#26722) viktorhu válasza AtiSnatch (#26720) üzenetére


viktorhu
veterán

Na látod, pontosan ott érint, hogy bekattintod azt a biztosítást (meg akkor, ha EU expresst rendelsz, és nem pont a gyorsasága miatt :) ). Amúgy meg egy kijelentés igazságtartalma ne érintettségfüggő legyen már.

(#26723) Tommmysun válasza AtiSnatch (#26720) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ott, hogy gyorsan akarsz olcsót és jót.... azt hogy kisebb értéket ír a csomagra, meg megutaztatja a csomagot a fél világon, csak hogy ne legyen rá vám, meg hogy minimalizálja a szállítási költséget első sorban nem a saját érdekéből teszi a GB, hanem azért, hogy neked jobb legyen ... nyilván ennek néha (másmilyen) ára van, pl van némi kockázat, ha probléma van a szállítással.

(#26724) AtiSnatch válasza viktorhu (#26722) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Az igazat megvallva nem láttam még a DPD-GearBest szerződést, de legyen igazad.
Ettől függetlenül, míg nincs a kezemben a csomag az nem az enyém. De én elengedtem a témát :R

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#26725) jeselivo válasza Tommmysun (#26721) üzenetére


jeselivo
csendes tag

Néha megnézném, hogy pontosan hogyan is kezelik a csomagokat, merre is járnak, mert történnek érdekességek.
Tavaly ilyen kuponnal rendelésenként 1 termékből csak egyet lehetett kedvező áron venni, így egymás után 4x adtam le teljesen ugyanazt a megrendelést. Látszólag egy időpontban fel is adták a 4 csomagot, amiből 3 egyszerre jött meg, egy pedig később. Valahol biztos kiesett a kocsiból, konténerből, stb, és elkezdett külön életet élni.

(#26726) viktorhu válasza AtiSnatch (#26724) üzenetére


viktorhu
veterán

Teljesen mindegy, hogy kié az a csomag filozófiai szempontból. Van egy ÁSZF, aszerint teljesítenek, lehet rendelni vagy nem rendelni :)

Szerk: a problémás csomagok többsége a DPD-ig el sem jutott, az már csak az utolsó lépcsője a fuvarozásnak.

[ Szerkesztve ]

(#26727) AtiSnatch válasza viktorhu (#26726) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

És a PP meg nem nézi, hogy a GBnek mi van az ÁSZFjében és csak úgy jófejségből visszaadja a teljes összeget? :U Meg általában maguktól is visszaadják, ha csak megemlíted nekik a PP-t.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#26728) yociweb


yociweb
újonc

Sziasztok!

Csatlakoznék a novemberi "károsultak" köréhez.
November 20.-án rendeltem EU Express 130$ értékű cuccot, szerencsére biztosítással.
Tracking státusz a kezdetek óta: 2017-11-21 09:30 Southall, Your parcel is on its way
December 18-án jeleztem nekik ticketben, hogy ez így nem lesz jó, lejárt a 25 munkanap /sablonválasz/, elengedtem.
Január 23-án nyitottam új ticketet, hogy mi a helyzet, 62 napja várok. Automata sablonválasz. Kértem valós tracking számot, meg hogy a DPD UK nem tudott segíteni (amúgy nem írtam nekik, minek is.) Belengettem egy paypal full refundot, így már kaptam értelmezhető választ:
---
Gearbest Customer Support At01/24/2018 02:05:11
Dear XXX,

Thank you for placing an order with us. We apologize that you have yet to receive your package.
There has been a slight delay to your delivery. However, we are pleased to inform you that the package is now in your local country and will be delivered to you soon.
By way of apology kindly accept a refund of 14 USD to your original payment account.

For PayPal refunds, kindly allow up to 48 hours for the transaction to process and appear in your account.

If you agree with this, please let me know.

You may continue to wait for your package, it will be with you shortly.

We sincerely appreciate your patience and kind support.
Best wishes
Genette
Gearbest Customer Service
---
Abban kérem a segítségeteket, hogy szerintetek meddig várjak a Paypal refund/vitanyitással? Ki lehet futni az időből?

Szeretném ha lenne valami felmutatható korábbi egyezkedés, hogy biztosan teljes visszatérítéssel szálljak ki. Persze igazából a terméket akarom ennyiért, mert jelentős árelőny van benne. Vannak más kis értékű tracking nélküli rendeléseim is, addig azokat se igazolom vissza, mert ha morcos leszek, mindet vitára viszem :)

(#26729) AtiSnatch válasza yociweb (#26728) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

180 nap PP védelem van.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#26730) geri1111


geri1111
tag

En ticket parbeszedet kuldtem el kepernyo mentesben. Irta a gearbest kivizsgalja az ugyet kernek 10-14 napot. Nem jekeztek vissza.Valoszinuleg ők itt bukták el.kepernyomentest kuldtem a patbeszedrol es a trackingrol is.

[ Szerkesztve ]

(#26731) Tommmysun válasza jeselivo (#26725) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Lehet, jobb ha nem látjuk :D

Igaz nem kínai posta, de egy kis támpont :) ..: From A to B

készíteni kell egy ilyen cuccot és feladni a GB-nek :D

(#26732) Sir Csimbók


Sir Csimbók
tag

Sziasztok!

A belga postás szállításról érdeklődnék, mert a kommentek és a tapasztalatom szöges ellentétet mutatnak. Dec. 9-én rendeltem egy telefont 200$ értékben ezzel a szállítási móddal. A nyomkövetés pontosan olyan volt, mint korábban az EU Express szállítás esetén, vagyis Belgiumig nem volt követhető, onnan viszont igen, egészen a kézbesítésig. (Ez pontosan az ellentéte az itt általánosan hirdetettnek.) Mivel származási országnál Belgium szerepelt semmiféle egyéb költségem nem adódott. Mivel szeretnék ismét rendelni, ki szeretném deríteni, hogy pusztán mázlim volt vagy ez ténylegesen így működik. Kérem, akik konkrét tapasztalattal nem rendelkeznek ezzel kapcsolatban, azok az elméleteiktől kíméljenek! A segítő válaszokat előre is köszönöm.

(#26733) sambenez válasza Sir Csimbók (#26732) üzenetére


sambenez
addikt

Az a belga posta amivel te rendelted nem ugyanaz mint amiről itt általában szó van. Ami csak belgiumig követhető annak LVS-el kezdődik a reg. száma. Szerintem a tied hagyományos TN-nel jött, amit a magyar posta rendszere is tud követni.

(#26734) Sir Csimbók válasza sambenez (#26733) üzenetére


Sir Csimbók
tag

Igen, most nézem a hozzászólásokat vissza, és valóban, az én követési számom RG.....BE típusú volt. De ez mitől függ, mert vásárláskor a GB oldalán kiválasztottam a belga postát, miután az EU Expressz megszűnését követően ezt javasolták?

[ Szerkesztve ]

(#26735) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Üdv,

Van most jelenleg olyan kupon ami bizonyos értékhatár felett x összeget levesz a végösszegből? 300$ fölötti rendelésről lenne szó.

Más..

Jó lenne a vámköltséget megúszni. Az EU express még mindig a barátom ha ilyenről van szó? Rég olvastam már ezt a topicot. Nem tudom van-e változás ilyen téren. Pár hónapja volt valami keverés az EU express-el. Ezért inkább rákérdezek hátha változott valami azóta.

[ Szerkesztve ]

(#26736) Tommmysun válasza Sir Csimbók (#26734) üzenetére


Tommmysun
senior tag

A mienk kisebb értékű csomag és elvileg regisztráció nélküli. Nekünk az országba már nyomkövetési szám nélkül jön be, sima külföldi levélküldeményként, a tied meg nemzetközi ragszámos, regisztrált csomag!
Az hogy belga postától jön még nem garancia arra, hogy a származási országnak is Belgium lesz feltüntetve és valamikor át kell, hogy jöjjön az EU határain, tehát szerintem csak mázli, erre nem alapoznék. Nem tudom van-e másnak hasonló tapasztalata, de ha neki is átjött a csomagja így, még azt sem venném garanciának a helyedben. Persze kockáztatni mindig lehet ;)

(#26737) Tommmysun válasza 2thletme2day (#26735) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ha elérhető a termékhez az EU Express, akkor tapasztalatok alapján abszolút működik még jelenleg is. Kérdés, hogy a vásárolni kívánt termékhez lehet-e választani, mert az utóbbi hetekben több termékcsoportnál is visszavonták ezt a szállítást. Néha lehet trükközni, hogy ha 2 kiló alatti termékhez mást is rendelsz, akkor előjön a szállítási mód, de ez sem mindig 100%-os. Ha viszont van EU Express, akkor minden ok, csak egy kis türelem kell, bár nekem az utolsó ilyen csomagom kicsit több mint 3 hetet futott, az meg már egész tűrhető szerintem.

Szerk: Kupon helyett meg lehet jobban jársz ha simán beszámítod a pontjaid.

[ Szerkesztve ]

(#26738) Sir Csimbók válasza Tommmysun (#26736) üzenetére


Sir Csimbók
tag

Köszönöm, azóta ezt találtam. A teszt elején a szállítást ecsetelik, aztán mindenki eldöntheti, kockáztat-e.

(#26739) 2thletme2day válasza Tommmysun (#26737) üzenetére


2thletme2day
őstag

Elérhető az EU express a termékhez. Pontom nincs ezért kérdeztem esetleg van-e kupon.

(#26740) Honzi


Honzi
senior tag

Az értékelésekért kb mennyi az a pont mennyiség ami normálnak mondható?
Most adtam le az elsöt és azt írta dupla pontot kapok az első 5 alaklomra.
Írtam egy kis értékelést + videó + képek erre kaptam 70 pontot és ezt egy 250$ értékű rendelésre.
Ez mennyire számít normálisnak?

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#26741) jeselivo válasza Honzi (#26740) üzenetére


jeselivo
csendes tag

Nem a te első öt értékelésedre kapsz dupla pontot, hanem ha egy adott terméknél az első 5 értékelő között vagy. De nagyon kiszámíthatatlan, mikor milyen kedvük van. Kaptam már 140 pontot, de gyakran kevesebbet is, mint amire számítottam. Ráadásul az értékelő oldalon írt pontok megtévesztőek (10 a szövegesért, 20 a képért, 50 a videóért), mert termék árától függően maximalizálva vannak a pontok, ezt már korábban valaki linkelte, nem keresem vissza, bocsi, de abból viszonylag pontosan megmondható mennyi pontot fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#26742) Zoli-bácsi válasza jeselivo (#26741) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Én mindig 20pontot kaptam szöveges+képes értékelésekre. Nem 30-at kellene?

(#26743) akom


akom
senior tag

Mindenki nyugodjon meg! Már pakolják a novemberi csomagokat! ;]

(#26744) bazsimano válasza akom (#26743) üzenetére


bazsimano
őstag

:C :C

(#26745) zzz03


zzz03
őstag

usams telefon toltok ajanlottak? vagy mit erdemes rendelni gb-rol ami jo minosegu?

(#26746) Márton válasza akom (#26743) üzenetére


Márton
nagyúr

pont így képzeltem! :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26747) p@gabi


p@gabi
tag

Én már egy hete levelezgetek velük a pontjaim miatt.Eleinte minden rendben volt,általában csak fényképes értékeléseket adok le és jöttek is rá szépen a 20 pontok.Nemrégiben ezek a pontok lecsökkentek 10-re a 20 helyett.Nem értettem és megkérdeztem őket,hogy hogy is van ez.Próbáltam nem összetett mondatokat írni,mert tudom,hogy néha nehezen értik meg a fordítójuk segítségével,hogy mit is akar az ember.
Hát,egy hetembe került :O Csak azt hajtogatta,hogy az 1$ alatti értékelésekért max 10 pontot adhatnak.Küldtem neki jó pár képernyő mentést arról,hogy egy csomó 5-20$ közötti termék fényképes értékelésére csak 10-et adtak.Szegény Lenkánál keveredtek az azonosítók,mert más azonosító van az értékelésre,más a vásárlásra és más a termékazonosító.
Aztán ma végre megértette,hogy miért is írogatok egy hete :DD
Valamelyik nap már felajánlott 20 pontot fájdalomdíjnak a kellemetlenségért,de megírtam neki,hogy ennél sokkal több hiányzik,ne vicceljenek,vizsgálják felül az értékeléseimet.
Végül ma,sűrű elnézés kérések közepette megírta,sajnos valami rendszerhiba van vagy volt náluk,azért kaptam kevesebbet és hajlandóak :F 150 pontot adni kárpótlásul,elfogadom-e.Ahogy nézegettem,nagyjából tizenegypár értékelésre kaptam kevesebbet,úgyhogy megírtam,hogy üsse kő,csak legyen már végre vége ennek a levelezgetésnek. :(
Szóval,nem az a pár dollár,de ami jár az jár,adják csak meg,ne sumákolják el :N

Ja,és először én is félreértettem ezt az első öt értékelés,dupla pont dolgot,de azt már előzőleg egy másik ticketben,egy másik ügyintézővel leboxoltam,ott én maradtam alul,mert félreértelmeztem,bár nem egészen egyértelmű ahogy megfogalmazták :N

[ Szerkesztve ]

(#26748) gonger válasza yociweb (#26728) üzenetére


gonger
senior tag

Én azt gondolom, hogy a határidő lejárta után bármikor kérhető paypal refund, a paypal accountodba belépve viszont megjelölnek egy végső határidőt amíg ezzel élhetsz.
Nov 21-.es csomagom miatt napi levelezésben vagyunk mi is. cca 80 usd-t fizettem szállítással együtt, ami egyébként jó ár a termékért.
Csomag sehol, dpd-s tracking szerint a dpd nem vette át, a support is csak azt írja, hogy már az országunkban van...blabla

Első körben felajánlottak 15 USD refundot, megírtam nekik, hogy nem kell, inkább küldjék újra a terméket EU raktárból (mert látom, hogy most van ott).
Erre új válaszban megírták, hogy fontos vevőjük vagyok, adnak 30 usd refundot és bocs a késés miatt.
Nem akarom ezt elfogadni, mert valószínűleg ez a csomag már sosem ér ide. Ugyanakkor még legalább 80 usd értékben rendeltem hozzá pótalkatrészeket amit máshoz nem is tudok használni, szóval kell a termék.
Legrosszabb esetben full refundot kérek paypaltól és újra rendelem EU raktárból, igaz az már drágább lesz.

(#26749) atee_13


atee_13
őstag

Telefonos rendelésnél milyen postával van némi esély extra költség elkerülésére?

Netherlands Post Registered

SingPost Registered

Belgium Registered(Please provide your address&city with English characters)

(#26750) cidalain válasza atee_13 (#26749) üzenetére


cidalain
veterán

Ha neked a 0.00000001 % is esely, akkor tokmindegy, de a hollandot kerulnem a legnagyobb ivben. Komolyra forditva a szot szamold ra nyugodtan az afat, es a kezelesi koltseget, telo nem jon at a vamon

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Gearbest
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.