Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#5651) zolikaDB válasza H_Anita (#5650) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ahol nyugatra termelnek, es ahol a fel ceg elmegy par honap alatt, ott talan el lehet gondolkodni.
Nem a nyugatiakkal, hanem a sajat berszabassal kellene versenyezni...

(#5652) H_Anita válasza zolikaDB (#5651) üzenetére


H_Anita
csendes tag

tudjuk, hogy sok esetben itthon csak az árak nyugatiak

[ Szerkesztve ]

(#5653) _BM_ válasza H_Anita (#5650) üzenetére


_BM_
senior tag

Nagyon is tisztában vannak a cégek azzal, hogy a bérkartell felrúgásával csak rosszul járhatnak.

Példa: X cég átcsalja Y cégtől az embereket nagyobb fizetésért, Z cég továbbcsalja X cégtől, aztán Y cég visszaszerzi Z cégtől (különben nem tudna teljesíteni). Visszaáll a kiindulási állapot, de magasabb lesz Y cég bérköltsége, viszont sem X-nek, sem Z-nek nem oldódott meg a problémája. Na ezért nincs bérverseny. Nem hülyék a munkaadók.

[ Szerkesztve ]

(#5654) aram01 válasza _BM_ (#5653) üzenetére


aram01
nagyúr

ezért kellenének a szakszervezetek

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5655) _BM_ válasza aram01 (#5654) üzenetére


_BM_
senior tag

Ahogy mondod.

(#5656) zolikaDB válasza aram01 (#5654) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pontosan!

(#5657) _BM_


_BM_
senior tag

Kábé egy éve linkeltem a linamar weboldalát, csillió állással.

A mai állapot:

[Szellemi]

[Fizikai]

Eszükbe nem jutna bért emelni, inkább éveken át keresnek szinte minden poziba.
Már régen jártam ott, így nincs naprakész infóm, de feltételezhetően szivárognak elfelé az emberek. Olyanokat sem tartanak vissza, akik esetleg plusz 30 rugóért maradnának.

[ Szerkesztve ]

(#5658) H_Anita


H_Anita
csendes tag

S.O.S-ben kellene a CNC-marós szakember a cégnek, ha valaki elmegy egy személyes interjúra, szerintem alkuképes pozícióban lenne. Akár már a ma délutános szakba be is állhat (és ez nem vicc...)

[ Szerkesztve ]

(#5659) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#5577) üzenetére


blasko92
őstag

Érdekesség: most találtam meg a cnc-s füzetemben, NCT90-T -n a síkmenetnek külön ciklusa van, akárcsak az összes többi menettípusnak :)

Ezzel persze nem vagy előrébb, csak gondoltam elmondom

(#5660) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#5659) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tudom de az hunor
g85vagy mi :)
meg kéne lesni
nchelp írta a g33as megoldást már
remélem nem kellem kipróbálni egyenlőre :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5661) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nocsak, eltűnt egy hsz.-em... Volt itt modi, vagy valaki jelezte?

(#5662) blasko92 válasza zolikaDB (#5661) üzenetére


blasko92
őstag

Milyen hsz?
Én most néztem vissza 3-4 oldalt, de megvolt az összes :)

(#5663) zolikaDB válasza blasko92 (#5662) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem fontos. Kollega írta, h emelés helyett embert keresnek. Én meg vmi olyat írtam, h ez lassan trend itthon...
Lehetetlen felfogni, h pénzből él az ember. De a mod szerint ez nem fontos.

(#5664) blasko92 válasza zolikaDB (#5663) üzenetére


blasko92
őstag

Néztem mod. keresőbe is, de ott se találtam. Lehet járt itt valamelyik modi, és tényleg nem tetszett neki.

(#5665) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Sziasztok.
Ezt én követtem el.
[Ferrari V12 PC (Casecon ketegória)]

(#5666) nchelp válasza H_Anita (#5647) üzenetére


nchelp
tag

Mostanra itt sincs igazából megbecsülve... Főleg ezért mentem bele az ajánlatba, hogy önálló legyek. Nem fogok még egyszer 600 km-t utazni oda-vissza, csak azért, hogy a próbamunka után, ami "hű vazze, ezt így is lehet" szinten kész, bruttó 11-13 eurókkal akarják kitolni a szemem. Aztán egy órán keresztül bizonygatják, hogy milyen piszok jó fizetés lenne az nekem. és amikor megmondom, hogy legutóbb 17 volt, akkor elfogy az oxigén... Még rángatózik kicsit a szemük, aztán elbúcsúzunk csendesen. Nekem pedig a szám széle rángatózik a dühtől, hogy már megint kidobtam 110-130 l üzemanyagot az ablakon, egy "attraktív jövedelemre"...

Azt a láncot itt pénzmosásnak nevezik, és komoly büntetési tételei vannak.

Ami otthon komoly probléma a bérek körül, és erről a Bankon már írtam pár cikket: a bér/ár viszonyrendszer borult fel. Hogy ez a tény az elmúlt húsz évben hányszor vetette fel a hazaárulás büntetőjogi tényállását gyakran kormányzati szinten (és mind megúszta!!!), azt most ne feszegessük. A mostani szakszervezet kimeríti a vicc fogalmát, az adó- és vállalati szabályozás pedig a gazdasági öngyilkosság kategóriába tartozik. Mi meg voltunk olyan szerencsétlenek, hogy hagytuk, és mind a mai napig egyetlen lámpaoszlop sem lett feldíszítve...
A konyha otthon már lényegesen drágább, a megélhetés drágább, lassan már a dohány is beéri az itteni szintet, a sör (még a lóbányai homályos is) drágább... Különösen a bérekhez viszonyítva. Nemrég olvastam egy cikket, hogy Ausztriában egy háztartás átlagosan 40-50%-kal alacsonyabb rezsidíjakkal kalkulálhat, mint egy magyar.

Ehhez képest egy br. 2500-as fizetés (ha nekem csak 2000 anno összejön, sosem jövök ki) most kezdi közelíteni-elérni az itteni kölcsönzők SEGÉD- és betanított (azaz biorobot) munkára adott órabérét.

Az pedig, hogy ezzel az órabérrel már nem vagyunk piacképesek, intő jel, hogy nagyon hamar fel kell számolnunk a spekulatív tőke legutolsó lehetőségét is. Ugyanis erre épült fel a 2004-ben kibővített EU, és ez teszi tönkre a rendszert magát. A perifériaállamok már szépen zúgolódnak, és nem ok nélkül, franciák, olaszok, még Anglia is (!) feszegeti, hogy a tagságukat újra népszavazásra bocsátják. Mert az olcsó beszállító egyben a drága gyártó piaca is, de az unió annyit nem oszt vissza, hogy ezt kompenzálná, pl. a német gazdaság is ebből hízik. Az ész nélküli liberalizáció csak a spekulánsoknak kedvez, mindenki mást csődbe visz. Így lesz minden a bankoké: magán- vállalati és állami tulajdon egyaránt.

A sors fintora, hogy nálunk, ahol állítólag a legsötétebb vészkorszakot idéző nyilasfasisztanáci antibankár rendszer van évek óta kiépülőben, (lásd: antiszemitizmus) ezek a bankok (azaz a vezetőik) a válság évei alatt is extra profitra tettek szert, szinte anélkül, hogy egyetlen centet valóban adtak volna valakinek. Mindenki értse, ahogy akarja...

Ebben a helyzetben a szakszervezet púder a hullán... De szakszervezet? Ezek??? Nevetséges.
Ha a dicső Deutsche Bahn dolgozói nem tudnak a górékkal megegyezni, fogják magukat és sztrájkba fognak. De nem amolyan magyar vircsaft szerint, hogy "elégséges szolgáltatás", meg ilyenek... Nema, akkor egy darab vonat nem indul. Kereken 6 éve vagyok kint, van, hogy egy évben 2-3 sztrájk is esik, de egy sem tartott 3 napnál tovább. Kiesik napi pár száz millió a menedzsment zsebéből, az államkasszából, dugig vannak az utak, rögtön adja a cégtulajoknak a kormány is az áldást... Így lehet. Gaskóék meg csinálják a műbalhékat. Parasztvakítás, ügyesen tálalva: ezt is beszoptuk, ez milyen finom. "A sztrájk alatt nem volt jelentősebb fennakadás a vasúti közlekedésben". Akkor minek csinálják?

Takarítani kéne már otthon egy hatalmasat. 23 évet késtünk vele.

Bocsesz, kissé hosszú lett, de 9-kor értem haza a műhelyből, gondoltam ezzel átfogom a mai termést a fórumon.

Ja, még valami: Anita, tapasztalatból mondom, naponta egyszer nyugodtan tegye ki ide az állást, amíg aktuális, mindig vannak későn jövők. Én is teszek ki elvétve, 4 héten belül ritkán van rá kapás, most is január elejei állásra kérdeztek rá nálam...

nchelp

(#5667) nchelp válasza Andrew_31 (#5665) üzenetére


nchelp
tag

Látom, ráérsz :DD

nchelp

(#5668) Andrew_31 válasza nchelp (#5667) üzenetére


Andrew_31
Modder

:DDD

(#5669) Phülöp válasza Andrew_31 (#5665) üzenetére


Phülöp
addikt

szep gyerek :C

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5670) H_Anita válasza nchelp (#5666) üzenetére


H_Anita
csendes tag

köszönöm, kiteszem újból, hátha..rágják a fülemet nagyon...annyit szeretnék még kérdezni, hogy a bank-on hol találom azt a fórumot, ahol az állásajánlatokat fel lehet tenni? a hosszú levélre is írok majd, de most irány a cnc marós keresés! mindenkinek szép napot!!!!

(#5671) H_Anita


H_Anita
csendes tag

AZONNALI MUNKALEHETŐSÉG!! Aki hallja, adja át! Köszönöm! :R Veszprémi partnerünk részére keresünk 2 fő, min. 3 éves gyakorlattal rendelkező CNC maróst 2 műszakos munkarendbe. Heidenhain programnyelv (TNC i530, TNC 355) vezérlésének ismerete szükséges. Előny: Szerszámüzemi gyakorlat. CAD / CAM ismerete. Síkköszörülési gyakorlat. thr@t-hr.hu Bármilyen kérdés lenne, keressetek bátran!

(#5672) aram01 válasza Andrew_31 (#5665) üzenetére


aram01
nagyúr

merre van a cikked az egyedi cnc-ről?
amúgy frankó lett nagyon :K

(#5671) H_Anita: mennyi jutalékot kapunk ?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5673) Andrew_31 válasza aram01 (#5672) üzenetére


Andrew_31
Modder

Köszi.
Még nincs.

(#5674) aram01 válasza Andrew_31 (#5673) üzenetére


aram01
nagyúr

kár, kíváncsi lennék hogy építetted, mikor csinálod?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5675) Andrew_31 válasza aram01 (#5674) üzenetére


Andrew_31
Modder

Lassan kéne. :DDD

(#5676) aram01 válasza Andrew_31 (#5675) üzenetére


aram01
nagyúr

jó lenne ha összeszednéd magad ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5677) H_Anita válasza aram01 (#5672) üzenetére


H_Anita
csendes tag

ott a tíz pont :DD én még naívan gondoltam, hogy ha valaki egy jó szakembert, egy jó céghez segít, az már maga a jutalom :))

(#5678) Andrew_31 válasza aram01 (#5676) üzenetére


Andrew_31
Modder

Majd igyekszem.

(#5679) aram01 válasza H_Anita (#5677) üzenetére


aram01
nagyúr

ne érts félre, ha én vagy barátom esetleg rokonom( az a legrosszabb) tudnám ajánlani, boldog lennék ha segíteni tudnék, de az nincs ez meg egy olyan világ ahol farkastörvények uralkodnak, én meg nem szeretnék birka lenni :)

de azért mondom az ismeretségi körömben :R

(#5678) Andrew_31: tényleg jó lenne :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5680) BÁ Nutrition válasza H_Anita (#5671) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem holnap azért ne írd be újra ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5681) aram01 válasza BÁ Nutrition (#5680) üzenetére


aram01
nagyúr

[link] ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5682) H_Anita válasza BÁ Nutrition (#5680) üzenetére


H_Anita
csendes tag

nchelp javasolta, hogy még egyszer tegyem fel, mert vannak későn érkezők is, ez a még egyszer volt tegnap :))

(#5683) H_Anita válasza aram01 (#5679) üzenetére


H_Anita
csendes tag

nem értem félre, semmi gond, én jót akartam a hirdetéssel, de már nem zavarok senkit vele

(#5684) aram01 válasza H_Anita (#5683) üzenetére


aram01
nagyúr

engem nem zavar(lehet még kereslek is pár év múlva), a többieket nem tudom

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5685) blasko92 válasza H_Anita (#5683) üzenetére


blasko92
őstag

Én a helyedben még megpróbálnám annak a városnak a topikjában, ahol a meló lenne, esetleg a környező városok topikjaiban is.

(#5686) H_Anita válasza blasko92 (#5685) üzenetére


H_Anita
csendes tag

Fiúk! nagyon köszönöm a támogatást, komolyan mondom, hogy a kolléganőknek csak jót mondtam eddig erről a csapatról, akiket itt leltem ezeken az oldalakon! :K bárcsak más területeken is ekkora összetartást látnék!!! megpróbáltam azon a topikon is, hálás vagyok az ötletért!! :R

(#5687) H_Anita válasza aram01 (#5684) üzenetére


H_Anita
csendes tag

rendben, állok elébe :)) én mindig azt mondom, hogy mindenkire vár a megfelelő munkahely!

(#5688) zolikaDB válasza H_Anita (#5687) üzenetére


zolikaDB
veterán

ezért adok egy respect pontot neked :D (mmint a jó hozzáállásért)

(#5689) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv urak!

Szeretnék érdeklődni, hogy mennyire könnyű vagy nehéz frissen végzett CNC-sként elhelyezkedni, illetve hova érdemes menni Budapest-Vác vonalon tanulni.

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5690) blasko92 válasza TESCO-Zsömle (#5689) üzenetére


blasko92
őstag

Több lehetőség is van: egyszerű gépkezelő (csak korrekciózik, darabot cserél), ilyen helyre még papír nélkül is el lehet menni melózni, igaz kevés a pénz is.

Egyedi gyártásban elhelyezkedni, kisebb cégeknél: beállás, programozás, szerszámozás (konkrétan teljes gyártási folyamat)

Én úgy vettem észre, hogy simán alkalmaznak kezdőket is (az osztályból ahol végeztem kb. 25-en szereztünk cnc bizit, ebből kb. 5-en akartunk elhelyezkedni, sikerült is)

Az viszont biztos, hogy sok helyen meg kell próbálkozni, és a legtöbb elutasít, de ugyanakkor rengeteg cnc-s cég is van emellett.

Most is vannak itt a fórumon, akik nemsokára végeznek, és azt hiszem már kaptak is ajánlatot.

Nekem is szerencsém volt, igaz le is jártam érte a a lábam, de a legutolsó visszajelzés komoly volt, és sikerült elhelyezkednem.

Egyik ismerősöm viszont csak 4 órás melóban tudott elhelyezkedni kezdőként. Pesten amúgy sok lehetőség van, és leginkább Csepelen

(#5691) aram01 válasza TESCO-Zsömle (#5689) üzenetére


aram01
nagyúr

szia
meló van/lesz ezerrel, csak nem mindegy mennyiért,
lehet mondtam már fentebb de érdemes megpróbálni Veresegyházon a GE-t

(#5690) blasko92 : Csepelen van pár ex sógoromnak is ott van az egyik :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5692) TESCO-Zsömle válasza aram01 (#5691) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hmm...

Veresi GE-hez talán még ismerős is volna... Nagybátyám akinél dolgozik öreg, annak a testvére ott valami mérnökember.

Akkor már csak az van, hogy hol érdemes megtanulni. Hol kapom a legtöbb hasznos tudást a pénzemért?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5693) aram01 válasza TESCO-Zsömle (#5692) üzenetére


aram01
nagyúr

Nagyon kellemes a pénz és a plusz juttatás, bár az hülye amerikai gondolkodásmód azt nehéz megszokni, nyomtam ott egy keveset, tudom(igaz akkor még raktárosként) hogy hol érdemes lerakni? szerintem a hozzád legközelebb lévő helyen, és persze az is számít hogy nappalin akarod e vagy hétvégente.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5694) TESCO-Zsömle válasza aram01 (#5693) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pont az a kérdés, hogy hol kapom a legtöbb tudást. Nem úgy szeretném, mit középsuliban 1-2 tárgyat, hogy csak odalöki a tanár, mint disznónak a moslékot, aztán eszi-nem eszi nem kap mást... Rendes tanár kell. Aki növeli a túlélési esélyeket a szakmában. Olyan hely, ahol nem csak megmutogatják mit-hogy kell, mert ha bekapcsolja a gépet, akkor kopik és sok áramot fogyaszt...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5695) aram01 válasza TESCO-Zsömle (#5694) üzenetére


aram01
nagyúr

Figyelj én itt nyomtam, augusztusban kezdtem nappalin, minden nap, 6 tanárom volt(ált. gépészmérnökök) kb 6-7 könyvem, volt belső gyakorlat, kis emco gépekkel, 4 eszterga 3 maró, szikraforgácsoló, sőt még kis gravirozó gép is, akkor hagyományos esztergák is vagy 20db,akkor volt vagy 20 tasztatúra amin tudtunk progit írni és szimulálni egyből (2d,3d)
Tesóm itt nyomja hétvégin, persze kevesebb könyv,tanár óraszám
Viszont az írásbeli vizsgán mindkettőnknek ugyanazok a kérdések voltak.
Remélem ezzel tudtam segíteni valamit

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5696) Andrew_31


Andrew_31
Modder

[link]
Régen itt dolgoztam.
Neked közel van.
Egy próbát megér.

(#5697) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

az normál dolog hogy a rajzot nem úgy kapom meg hogy milyenre csináljam a darabot, hanem a kész darab van rajta edzés, barnítás, köszörülés stb után, és nekem kell eldönteni hogy ahhoz képest mit/hol kisebbre nagyobbra kell elkészíteni?

régi helyen olyan rajz volt hogy én mit gyártsak, itt meg ilyen :B
izgalmas lesz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5698) aram01 válasza BÁ Nutrition (#5697) üzenetére


aram01
nagyúr

még jó hogy nem egy munkadarabot adnak, hogy olyat csinálj sokat :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5699) BÁ Nutrition válasza aram01 (#5698) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azért érdekes ez mert az oké hogy csinálok ráhagyást de akkor a letörések lekerekítéseket is lebaszkodják róla, azt meg már nehezebb hozzákalkulálni vmivel.

vagy ha van egy kúpos rész ott is elmegy a méret

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#5700) nchelp válasza BÁ Nutrition (#5660) üzenetére


nchelp
tag

Időközben belebotlottam a síkmenetbe, kolléga. Van rá fix ciklus, G92 (G78) cím alatt.

nchelp

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.