Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2601) kovasz válasza UdVi86 (#2600) üzenetére


kovasz
senior tag

elvileg a photoshophoz nem jó a flash mert swap kell neki, igy oda a sebesség.

(#2602) Muton válasza engusz (#2589) üzenetére


Muton
addikt

az lesz, h a héten megpróbálok utánajárni, esetleg letesztelni. ha lesz eredmény, megosztom.

amúgy az a bajom, h a ff cache-jét a greenre (ami köztudottan nem seek-bajnok) raktam, emiatt nem érzek akkora különbséget a régi vinyóhoz képest. szóval érik egy ramdisk is

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2603) Márton válasza kovasz (#2601) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem köszöni jól van a Photoshop úgy,
hogy a scratch disk is az SSD-n van.
De a legjobb hogy kattintástól számítva 2sec alatt munkára kész :K
és ez még csak egy single MLC

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2604) Márton válasza Muton (#2602) üzenetére


Márton
nagyúr

ramdisk nagyon ajánlott
nekem is van egy 500megás a temp könyvtárnak, IE cache-nek, stb

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2605) szki


szki
őstag

Friss PH teszt: Középkategóriás SSD-k a boncasztalon
A Kingstone SSDNow V+ és a Silicon Power M10 meglepően jónak tűnik.

(#2606) fsb1000 válasza Márton (#2604) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A ramdisket mivel "csinálod"?

(#2607) fsb1000 válasza szki (#2605) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megnyugodtam, hogy nem "Kingston SSDNow V+" 64GB-ot vettem...

A külföldi tesztekből az derült ki, hogy csak a 80GB-os tud közel azonos teljesítményt nyújtani az Intellel. Az eBay-en pedig majdnem 1 árban vannak.

Ennek ellenére a tesztben szereplők közül lehet, hogy a Kingston-t választanám.

(#2608) RiddleR válasza szki (#2605) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Mert a kínos tesztek (random write-al kapcsolatosok) kimaradtak. :)

(#2609) Márton válasza fsb1000 (#2606) üzenetére


Márton
nagyúr

gavotte, ingyenes.
itt ajánlotta Overlocker :K

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2610) UdVi86 válasza kovasz (#2601) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Akkor az nem lényeges, csak hogy gyorsan induljon a program.

Tehát Vertex vagy ST Ultradrive?

A sejtésem az, hogy lényegesebb a 392 random IOPS (Vertex), szemben a 191-el (Ultradrive), mint az, hogy az egyiknek 135MB (Vertex) az írási sebessége, szemben a 160-al (Ultradrive).

Csak egy megerősítést várnék, hogy jól gondolom-e. Valamint a tesztben 120GB-sat néztek. A 30GB-os IOPS-a nagyon eltérhet ettől? :R

(#2611) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Hello!

Valaki tudna nekem ajánlani 30k körüli 60-64 gb-os SSD-t ami megéri az árát és nyugodtan használhatom rajta a rendszerem?

KINGSTON 64GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V SNV125-S2BD/F64GB ezt néztem ki magamnak, csak az az igazság, hogy nem igazán értek hozzá.

(#2612) fsb1000 válasza m4rk.89 (#2611) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezen az árszinten nem túl nagy a választék 64GB-ból.

Kutass a neten a "sima" V széria után. Több tesztben is láttam az új V+ és OCZ ssd-kel összahasonlítva.
Nem véletlenül kerülnek kb. dupla ennyibe.

(#2613) m4rk.89 válasza fsb1000 (#2612) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Az a baj, hogy normális tesztet eddig nem találtam róla.

Ha drágább is, ekkora kapacitással szerinted melyik éri meg?

(#2614) fsb1000 válasza m4rk.89 (#2613) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem tudom... de a jobbak 50-60K között vannak a boltban és ennyiért a PH-n kaphatsz Intel X25-M-et is.
Nem hinném, hogy elromlana 1 év alatt igy alig rizikósabb a bolti garnál.

(#2615) m4rk.89 válasza fsb1000 (#2614) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Intel & Samsung egyenlőre csak álom. :)
Köszi a válaszod!

(#2616) kovasz válasza Márton (#2603) üzenetére


kovasz
senior tag

nem azt irtam, hogy nem megy fel rá, hanem, hogy elcseszi az ssd-t.

(#2617) deicide válasza m4rk.89 (#2611) üzenetére


deicide
veterán

Ha a kingston V sorozat mellett döntesz, azt olcsóbban is tudom adni, mint az Ipon... ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2618) Márton válasza kovasz (#2616) üzenetére


Márton
nagyúr

én se azt írtam, hogy "deigen, felmegy rá!", hanem hogy köszöni jól van, nincs sebességcsökkenés a vinyós állapothoz képest. Csak gyorsulást érzek.

Nekem már több mint 1 éve cseszi az ssd-t :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2619) m4rk.89 válasza deicide (#2617) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Nem tudom, hogy ssd vagy seagate 1,5terra... Mindenesetre írd le az ajánlatod! :DDD

(#2620) deicide válasza m4rk.89 (#2619) üzenetére


deicide
veterán

31.100.- ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2621) Márton válasza m4rk.89 (#2619) üzenetére


Márton
nagyúr

TERA

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2622) Uzmany válasza deicide (#2620) üzenetére


Uzmany
őstag

szia, a V+ mennyi lenne?
thx.

® visions created with passion

(#2623) deicide válasza Uzmany (#2622) üzenetére


deicide
veterán

42.200 a 64es V+...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2624) m4rk.89 válasza deicide (#2620) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Öö akkor most pontosan mi mennyi? V vagy V+ -t árulsz? 60asat v 30asat?

(#2625) deicide válasza m4rk.89 (#2624) üzenetére


deicide
veterán

Ezekből 30as nincs, 64es a legkisebb, van V és V+ is... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2626) m4rk.89 válasza deicide (#2625) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

42.200 a V+ 31100 a V 64es 3 év garival akkor gondolom. Tényleges sebességeket tudsz mondani?

(#2627) deicide válasza m4rk.89 (#2626) üzenetére


deicide
veterán

Sebességet csak azt, amit a gyártó megad...a garancia az 3év.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2628) fsb1000 válasza deicide (#2623) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az jó ár... 80 GB-os is rendelhető?

(#2629) Immy


Immy
őstag

Érdemes 2db 32gigás ssd-t alaplapi raid-ben összekötni? (vagy jobban járnék ha azt a pénzt nagyobb kapacitásúba fektetném?)
(teljesítmény miatt kötném össze őket)

off: Igaz az, hogyha tönkremegy ssd-ben az egyik memória cella akkor még mindig kitudom olvasni róla az adatokat? (ergo nem történhet adatvesztés?)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2630) Henk válasza deicide (#2625) üzenetére


Henk
veterán

Ebből a V szériából ha jól láttam van SNV125 meg 225. Ez melyik amit árulsz? Mert a 225 jóval gyorsabb meg drágább is.

(#2631) deicide válasza fsb1000 (#2628) üzenetére


deicide
veterán

V és V+-ból 64, 128, 256 van

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2632) deicide válasza Henk (#2630) üzenetére


deicide
veterán

A 125ös a V a 225ös a V+, van mindkettő.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2633) fsb1000 válasza Immy (#2629) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Érdemes, mert jóval gyorsabb lesz, mint 1 db azons tipusból.
De... kis számolás után kijön az a képlet, hogy 2db 32Gb-os legolcsobb SSD árából + nemsokKP lehetne venni 1db Intel vagy V+ 64GB MLC-s SSD-t.

Én samsung SLC-ket használtam RAID0-ban és nagyon elégedett voltam a teljesítménnyel, csak az zavart, hogy az alaplapi vezérlő bootoláskor elszöszölt 8-10 sec-et a RAID miatt.
(leginkább a bootidő érdekel, pedig naponta csak 1-2 alkalommal kapcsolom ki/be a gépet)

Az SLC-t épp árulgatom, ha nagyon "rákattannál", akkor adom párban is, bár az egyiket szerettem volna megtartani, mert SLC-t ilyen áron már nem fohgok kapni..
P45 alplappal hajtottam őket.

(#2634) canniball válasza fsb1000 (#2633) üzenetére


canniball
nagyúr

Merthogy a V+ ilyen jó?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2635) fsb1000 válasza canniball (#2634) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem próbáltam, de a tesztek és a gyári adatok szerint igen.
(és sajnos nincs másból itélni, mig valaki nem vesz egyet és el nem mondja a szubjektív véleményét..)

Persze vásárláskor megint dilemma lehet. hogy a PH!-n az Intel X25-M 80GB csak kicsit drágább.. és akkor inkább intel.
De lehet hogy jó középút a V+, vagy a vele szinte azomnos eredményeket felmutató más 64GB-os új MLC-s SSD-k.

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

[ Szerkesztve ]

(#2636) canniball válasza fsb1000 (#2635) üzenetére


canniball
nagyúr

Halvány emlék derengett fel: jól emlékszem hogy a V+-nak az Intel a beszállítója, a Kingston csak matricázza?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2637) fsb1000 válasza canniball (#2636) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem csak a 80GB-os egyenértékű (vagy közel hasonló) az Intel X25-M G2-vel.

A 64GB-osról nem tudom.
A tesztek szerint lassab mint 80GB-os.

(#2638) Flashcash válasza canniball (#2636) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem minden meghajtójuk intel alapú.

Ez a 64GB-os modell, pl. egy Samsung MLC SSD, samsung vezérlővel. Viszont azt is meg kell jegyezni, hogy a teszt alapján nagyon sokat fejlődött a samsung vezérlője. Az anandteches cikkekben szereplő tesztekben még ez a vezérlő mutatta a leggyengébb eredményeket, most pedig már az intel közelében vannak a teszteredményekben is.

[ Szerkesztve ]

(#2639) canniball


canniball
nagyúr

Hmm, rákerestem, erre a hírre emlékeztem, de ez nem a V szériáról szól... :B
Pedig azt hittem van "Intel SSD" jóárasítva. :)
Általános használatot (net, office) alapul véve amúgy szerintetek jelentősen megváltozna az életem (boot, programok indulása/működése) ha a jelenlegi SiliconPowert egy "erősebbre" (pl. említett Kingston, Vertex) cserélném?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2640) Immy válasza fsb1000 (#2633) üzenetére


Immy
őstag

Üdv

Egyre több tesztet átbogarásztam és arra jutottam hogy inkább veszek mlc chipes 64gigásat single-be és majd később mikor 'ócsóbb lesz akkor 2 slc-set raidbe.

Alaplapi raid-nek nincs más hátránya minthogy leterheli a proci egyik szálját, a raid kártyával szemben?

Amikor tönkremegy 1 memóriachip az ssd-ben akkor kiolvasható még az adat-->ergo sose történhet adatvesztés?

Köszönöm ajánlatodat! Versenyképes áron ajánlod, viszont nekem megrögzött eszmém, hogy csak új terméket veszek.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2641) lacig


lacig
csendes tag

Szervergépbe szerintetek érdemes lenne ssd-t tenni raides normál vinyók helyett? Egy szempont van: a megbízhatóság... Esetleg raides ssd-t? Vagy annak nincs értelme?

(#2642) fsb1000 válasza Immy (#2640) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Alig van CPU terhelés, RAID0-ban 2db eszköz gyorsabb lesz, viszont bármelyik meghibásodása esetén az összes adat elvész.

1 "szektor" hiba esetén nem tudom mi történne ha 2 SSD van RAID0-ban.
Nehéz elképzelni 1 szerktor hibát, mert ha valami elromlik akkor az legalább alkatrész szintű lesz (szerintem) sok szektorral.

(#2643) canniball válasza lacig (#2641) üzenetére


canniball
nagyúr

"Egy szempont van: a megbízhatóság..."
Ha nagy szavakat akarunk használni a HDD már jól kitaposott úton jár, az SSD meg még gyerekcipőben... Tehát ilyen szempontból nem. Persze szigorúan szvsz.
Amúgy mit csinál az a szerver?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2644) Immy válasza fsb1000 (#2642) üzenetére


Immy
őstag

RAID 0+1:

Ez egy olyan hibrid megoldás, amelyben a RAID 0 által hordozott sebességet a RAID 1-et jellemző biztonsággal ötvözhetjük. Hátránya, hogy minimálisan 4 eszközre van szükségünk melyekből 1-1-et összefűzve, majd páronként tükrözve építhetjük fel a tömbünket, ezért a teljes kinyerhető kapacitásnak mindössze a felét tudjuk használni. Mivel a tükrözés (RAID 1) a két összefűzött (RAID 0) tömbre épül, ezért egy diszk meghibásodása esetén az egyik összefűzött tömb mindenképp kiesik, így a tükrözés is megszűnik.

1 Láma kérdés: Ha most van 4db terabyte-os winyóm, ezeket összerakom raid0+1 -be akkor a "hasznos" tárhely vagy az a tárhely amit használni is tudok az 1 tera lesz ugye?

RAID 1+0

Hasonlít a RAID 01 megoldáshoz, annyi különbséggel, hogy itt a diszkeket először tükrözzük, majd a kapott tömböket fűzzük össze. Ez biztonság szempontjából jobb megoldás, mint a RAID 01, mivel egy diszk kiesése csak az adott tükrözött tömböt érinti, a rá épült RAID 0-t nem; sebességben pedig megegyezik vele.

Ezek szerint a raid1+0 a raid0+1-el szemben sokkal jobb megoldás, hogyha meghibásodás történik, viszont kevés alaplapot találok ami támogatná a raid1+0.

Egyik ismim mondta, hogy megtörtént vele, hogy alaplap tönkrement és "valahogyan" magával rántotta a raidbe kötött winchestereket is

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2645) deicide válasza Immy (#2644) üzenetére


deicide
veterán

Nem, a 4TB-ből 2TB lesz így a kapacitás.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2646) szki válasza szki (#2581) üzenetére


szki
őstag

Friss firmware a Crucial ssd-khez 1819-es verzió számmal: [link]
Support forum: [link]

Gondolom a többi Indilinx vezérlős ssd-hez is kiadták az új fw-t. Várjuk a tapasztalatokat!

Sajna fw frissítés előtt egy particíó mentés kell csinálnom az ssd tartalmáról...

[ Szerkesztve ]

(#2647) szki válasza szki (#2646) üzenetére


szki
őstag

Na frissítettem a Crucial SSD fw-t 1571-ről 1819-re:
- Csináltam egy bootolható DOS-os USB-t HP tool progival
- Bemásoltam az USB-re a Crucial upgrade exe fájlt (nálam ct64m.exe).
- Aztán értelemszerűen boot az usb-ről és dos alól indítva a fw upgrade

Végül fölösleges volt a partíciók lementése, mert nem nyúlt hozzájuk

Aztán CrystalDiskMark teszt lefuttatva, és siralmas lett a kép a régi mérésekhez képest...
Seq, 512k és 4k olvasás is kb 2/3-ad értékre jött ki Win32XP és Win7x64 alatt is (IDE mód). Míg az írás csak kb felére!

Aztán ráengedtem a patched_wiper.exe-t (Win7 alól), ami rendberakta a dolgokat.
Az újra lefuttatott mérések már sokkal jobb képet mutatnak. Az olvasás még nem a régi, de random 4k írás nagyon jó lett!

Szóval a Wipert csak ajánlani tudom! Bár remélem a továbbiakban nem kell, és rendesen fog menni az új fw-rel a trim!

[ Szerkesztve ]

(#2648) szki válasza szki (#2647) üzenetére


szki
őstag

Még egy javaslat a fw. frissítéshez: biosban ide módot beállítani a frissítés idejére, mert dos alól nem látszik az ahci.

Tesztekhez:
Kiderült, hogy biosban be volt kapcsolva a C1E (más néven Enhanced Halt State) energiagazdálkodási funckció, és ez csökkentette a benchmark értékeket jelentősen!
Tehát benchmark idejére biosban kikapcsolandó a C1E funkció, a CNQ és SpeedStep/EIST) , ha szép magas értékeket akarunk kapni:)

[ Szerkesztve ]

(#2649) joshua7


joshua7
veterán

Win7-nek elég egy 30 gigás ssd? Nem raknék rá semmi extra progit, se játékokat. Csak oprendszer lenne rajta.

Semper Fi

(#2650) fsb1000 válasza joshua7 (#2649) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elég.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.