Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2451) csigi válasza ATtIs_80 (#2449) üzenetére


csigi
addikt

Nekem ilyen van, de másfajta még nem volt, így nincs összehasonlítási alapom SSD-hez viszonyítva. Vincseszteren volt Vista 64bit, ezután lett meg az Ultradrive 32GB-os darab amire win7 ment fel.
Az asztalomra kitettem a bekapcsolás óta eltelt időt. Ez egy minialkalmazás, jó sokára jön be, addigra már minden kész is van, használható a gép.
Nos ez a vincsi-vista kombóval 40 másodperc volt.
SSD-win7 -el pedig 20-22 másodperc (láttam 18-at is de mióta vírusírtó, stb. telepítve van, több lett).
A kikapcsolás még ennél is jobban lerövidült
Viszont nem tudom a javulásból mennyi esik a win7-re, illetve az ssd-re... :U

Használat közben pedig a hangtalansága, ami feltűnő.

nofene

(#2452) ATtIs_80 válasza csigi (#2451) üzenetére


ATtIs_80
tag

Köszi az infót! Közben olvastam pár tesztet a SuperTalent SSD-kről és eddig csak jót írtak róluk (egyetlen nagy hátrányuk talán a rövid garanciális idejük!). Bár a 32GB-os SSD egy kicsivel lassabb nagyobb társainál, azért gondolom, az alkalmazások sebessége így is érezhetően javult, igaz!? Amit írtál minialaklamazást, azt az SSD-hez adták, vagy le kellett töltened valahonnan?

(#2453) P00By


P00By
nagyúr

(#2454) csigi válasza ATtIs_80 (#2452) üzenetére


csigi
addikt

Az alkalmazások sebessége... hát fogjuk rá. Ezt én nem érzem annyira egetrengetőnek. Vagyis ez biztos nem lett feleannyi idő. Talán igen, gyorsabbnak tűnik, de nem mértem ilyesfélét, így nem tudom, max. érzem.
A kérdéses minialkalmazás az valójában az Everest oldalsávja. Az meg gondolom az oprendszertől veszi az infót.

nofene

(#2455) ATtIs_80 válasza csigi (#2454) üzenetére


ATtIs_80
tag

Ok,köszi! :R
Erősen gondolokozok egy SSD-én én is, de a mérete még kérdéses. Úgy láttam, hogy minél nagyobb a tárkapacitás, annál nagyobb az adatátviteli sebesség is. Tudja valaki, hogy miért?

(#2456) Templomegere


Templomegere
senior tag

valaki tudna nekem linkelni helyet ahonnét az intel ipeak progi leszedhető ?

[ Szerkesztve ]

(#2457) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Tripling NAND Performance in Mobile Systems [link]

(#2458) TigerCat válasza TigerCat (#2447) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, tényleg látványos a különbség!
Sokkal gyorsabb a boot és a leállás, semmire nem kell várnom, szóval abszolút rendben van a dolog! OCZ Vertex Turbo 120GB
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2459) xcbiker


xcbiker
addikt

A samsung 32gb slc-vel senki nem hasonlította össze az új 30gb körülieket?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2461) RiddleR válasza xcbiker (#2459) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Konkrétan mire gondolsz?

(#2462) xcbiker válasza xcbiker (#2459) üzenetére


xcbiker
addikt

mennyivel gyorsabbak az újak?
érezhető-e lényegesen?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2463) RiddleR válasza xcbiker (#2462) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Sokkal gyorsabbak. :)
Érezni szerintem annyira nem lehet.
Mondjuk én főleg raid0-ban használtam annó két samu slc-t, de ott sem volt szerintem tetemes difi a sima és a raid között. Mármint alkalmazások, boot egyebek terén (nem másolás meg crc check meg ilyenekre gondolok).
A mostaniak érzésre pedig még ezen tolnak kicsit, de nem óriásit.
Saját véleményem és tapasztalatom ez, bár lehet, hogy azért érzem így, mert túl folyamatos volt az átmenet. Lehet, ha a samu slc után egyből az x25-e-t próbáltam volna ki mást mondanék. :)

(#2464) fsb1000 válasza RiddleR (#2463) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És az új MLC-kkel semmi akadás, ha OP rendszer van rajtuk?

(#2465) csigi válasza fsb1000 (#2464) üzenetére


csigi
addikt

Én még nem láttam akadást, sőt nagyon pörög a win7! ;)

nofene

(#2466) RiddleR válasza fsb1000 (#2464) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Semmi.
De azért érdemes utánanézni, hogy milyen a vezérlő benne.
Azokról az ssd-kről nem tudok mit mondani, amikben 2db jmicron602 van raid-elve illetve az új samsung vezérlő.
Az Indilinx-el és az Intel-el garantáltan nincs gond. De szerintem azok is rendben vannak ebből a szempontból. Persze az szokásos tweak-eket érdemes mindegyiken megcsinálni, biztos ami ziher. :)

(#2467) canniball válasza RiddleR (#2466) üzenetére


canniball
nagyúr

"...hogy milyen a vezérlő benne."
És melyik progi az amelyik megmondja ezt?

"...szokásos tweak-eket érdemes mindegyiken megcsinálni..."
És az mi is?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2468) RiddleR válasza canniball (#2467) üzenetére


RiddleR
aktív tag

"És melyik progi az amelyik megmondja ezt?"
Google és SSD tesztek mindenféle oldalakon.

"És az mi is?"
Tulajdonképpen a gugli szerintem ezt is megmondja, meg itt a topicban is volt soxor szó róla, de talán ezek a fontosabbak:
- partition alignment
- disable hibernation
- disable drive indexing
- disable search indexing
- disable pagefile (vagy más meghajtóra tedd)

Régi SSD-hez ezt érdemes átolvasni, akkor is, ha nem OCZ drive-ról van szó.
Új SSD-hez ezt érdemes főleg, hogy a legtöbb új SSD indilinxes, de ezek elég általános beállítások, szóval mindegyik SSD-nek segít.

Az OCZ fórumán amúgy elég sok az info, javasolt átolvasni őket és a megfelelő következtetéseket levonni a saját SSD-re.

Üdv: R.

[ Szerkesztve ]

(#2469) canniball válasza RiddleR (#2468) üzenetére


canniball
nagyúr

"Google és SSD tesztek mindenféle oldalakon."
Nyilvánvalóan ha megfelelő szinten beszélném az angol nyelvet többet olvasnék és kevesebbet kérdeznék. :B De. pl. azt sem tudom hogy hívják angolul a vezérlőt... Meg gondoltam ha már itt az SSD létezik olyan progi ami részletes tájékoztatást ad róla.

"Tulajdonképpen..."
Azt hittem konkrétan az SSD-hez kötődő dolgokról van szó, nem tudtam hogy OS-szintű beállításokra gondolsz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2470) RiddleR válasza canniball (#2469) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Értem.
Ha van konkrét típus amire kíváncsi vagy, akkor megnézzük mit is tud.

A partition alignment (eltolás) konkrétan bármilyen oprendszer esetében hasznos szerintem.
Van linux-hoz is tweak de én azokat sose néztem. :)

(#2471) westlake


westlake
félisten

a profikhoz lenne egy kerdesem..
lehetseges az, hogy az falconom azert lassult le, mert gyakran toredezettsegmentesitettem? az o&o defrag ujonnan megjelent 12-es verzioja mar kiirj valami figyelmezteto uzenetet (most nem tudom pontosan mit, de majd este belinkelem), hogy nem igazan ajanlott semelyik flash drive-ot toredezettsegmentesiteni..

Play nice!

(#2472) canniball válasza RiddleR (#2470) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ha van konkrét típus..."
32GB Silicon Power B20 (MLC). Ezek szerint amolyan SSD-fullinfo progi nem létezik? Valahogyan csak kiolvassák a tesztelők is a specifikációkat, nem?

"A partition alignment..."
Azzal próbálkoztam, de utána sehogy sem volt hajlandó felmászni az op.rendszer (persze biztos én rontottam el valahol), úgyhogy anélkül települt a Win.

(#2471) westlake!
És volt valami eredménye a töredezettségmentesítésnek? Mert ha emlékeim nem csalnak SSD-nél ez teljesen felesleges, sőt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2473) westlake válasza canniball (#2472) üzenetére


westlake
félisten

nem tudom, nem igazan vettem eszre, hogy gyorsult volna a rendszer.. viszont jelenleg nem az sdd-k toredezettsegmentesitesenek hasznossagara szeretnek valaszt kapni, hanem arra, hogy lassulhatott-e le emiatt..

Play nice!

(#2474) RiddleR válasza westlake (#2471) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Bár nem vagyok profi, de a lassulás oka simán lehetett ez.
SSD-nél egyáltalán nem ajánlott a defrag.

(#2475) RiddleR válasza canniball (#2472) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Crystaldisk Info már rendesen kezeli az SSD-ket. Most hirtelen nem emléxem, hogy a vezérlő típusát is kiírja-e, majd otthon megnézem.

A Silicon Power-nek biztos B20 a típusa? A gugli sem ad ilyet ki.

Így látatlanban nem tudom miért nem sikerülhetett a partíciózás. Aktívvá tetted mikor létrehoztad?

(#2476) canniball válasza RiddleR (#2475) üzenetére


canniball
nagyúr

"Most hirtelen nem emléxem, hogy a vezérlő típusát is kiírja-e, majd otthon megnézem."
:R

"A Silicon Power-nek biztos B20 a típusa?"
Everest azt mondja.

"Így látatlanban nem tudom miért nem sikerülhetett a partíciózás."
Nem tudom, megcsináltam diskpar-ral ami itt volt olvasható, elkezdett telepíteni majd mindenféle kriksz-kraksszal a kijelzőn megállt. De már mindegy, lenyomtam a telepítővel utána már nem volt gond.

(#2473) westlake!
Nekem valami olyasmi rémlik, hogy amíg nincs minden cella írva addig gyorsabb az SSD és ha már mindegyikre/be történt írás, akkor kissé lassabb lesz (ha a beleírt adat törölve is lett az már nem olyan gyors mint előtte). Ergo a tör.mentesítéssel felgyorsíthattad ezt a folyamatot. Persze meglehetősen hiányosak az ismereteim, így aztán lehet hülyeséget írok... :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2477) westlake válasza canniball (#2476) üzenetére


westlake
félisten

mar szimplan is teleirtam egyszer... ;)

Play nice!

(#2478) deicide válasza westlake (#2477) üzenetére


deicide
veterán

Elvileg nem kellene lassulnia, én hetente defragolom a 10GB-s rendszerpartíciómat az SSD-n, de nem lett lassabb tőle.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2479) canniball válasza westlake (#2477) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor nem szóltam...

(#2478) deicide!
És gyorsabb lett-e?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2480) deicide válasza canniball (#2479) üzenetére


deicide
veterán

Gyorsabb sem, hibahatáron belül egyforma eredmények születnek mióta megvan.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2481) canniball válasza deicide (#2480) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor mi értelme a defragnak?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2482) deicide válasza canniball (#2481) üzenetére


deicide
veterán

Javul a sebesség rendszerfile-ok olvasásánál, de ezt a tesztprogramok nemigen mutatják ki, mert azok általában szekvenciális olvasást mérnek ez meg random.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2483) canniball válasza deicide (#2482) üzenetére


canniball
nagyúr

Puff neki! Gondolom akkor javul a boot-idő, stb. Ezek szerint nem igaz hogy "a rendkívül rövid konstans elérési idő miatt a meghajtó töredezettsége nincs hatással a teljesítményre"... Van esetleg olyan tesztprog. amely a random olvasást tudja mérni? Kipróbálnám így töredezve (fenti miatt ezzel nem foglalkoztam mióta SSD van), majd defrag után. Avagy csak "szemmel" mérted a javulást?
Negatív hatása egyébként nincs ennek? Gondolok itt arra hogy pl. "keresztbe teszel" a wear levelingnek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2484) deicide válasza canniball (#2483) üzenetére


deicide
veterán

A crystaldiskmark mér random read/write-ot elvileg, ott látszódhatna a különbség...

Rendszernél a wear levellingnek nem nagyon tesz keresztbe a defrag, mert a rendszerfileok jó része úgyis mindig ugyanott van, csak olvasva vannak. NVidia driverfrissítés és egyéb programok telepítése törlése után szoktam defragolni, hogy újra együtt legyenek. A sebességnövekedést persze csak szemre "érzem", illetve tudom hogy logikusan valamivel gyorsabbnak kellene lennie...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2485) canniball válasza deicide (#2484) üzenetére


canniball
nagyúr

"A crystaldiskmark mér random read/write-ot..."
Ez ugyanaz mint a RiddleR által ajánlott CrystalDiskInfo vagy egy cég alkotta két különböző progiról van szó?
Mod. Látom két progi...mi értelme egy cégnek két azonos célú programot írni...?

"A sebességnövekedést persze csak szemre "érzem", illetve tudom hogy logikusan valamivel gyorsabbnak kellene lennie..."
Tehát akkor van azért ebben némi placebo hatás is... :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2486) deicide válasza canniball (#2485) üzenetére


deicide
veterán

Az egyik mér a másik mutat... :D

Természetesen placebo is, nem csinálnám, ha nem gondolnám, hogy használ...viszont Te majd megerősíted mérésekkel is... ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2487) RiddleR válasza deicide (#2486) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Szerintem nálad azért nem mutat különbséget, mert 3xRAID0-án vagy, ha jól látom. Ekkora powernél már a mérési hibakeret is elég nagy.
Bár ezt erősítsd meg, hogy stimmel a konfigoddal az amiről írtál.
Ha a működési elvet nézem, akkor egy szűz (vagy manual TRIM-el lekezelt) drive-ra felkerül az adat és marad sok szűz hely. Ez további másolások és törlések után szépen teleszórja a meghajtót, mondjuk úgy, hogy lehet defragolni, de még van szűz hely.
A defrag viszont ír/olvas sokat és szerinte sorba rendezi a fileok darabjait, de közben fizikailag az SSD úgyis szétszórja, mert ő meg az egyes blokkok élettartmát veszi alapul és a kevesebbet használba dobálja szét.
Tulajdonképpen akkor nem látható se gyorsulás se lassulás, ha a drive már amúgy is "tele" volt hasznos/törölt adatokkal és a defrag előtt már nem volt szűz hely. Így előtte és utána is szét van szórva rajta minden így ugyanazt a teljesítményt hozza.
Gondolom....

[ Szerkesztve ]

(#2488) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy miért nem javasolt az SSD-k töredezettségmentesítése? Egyes állítások szerint a művelet rövidíti/rövidítheti az SSD élettartamát. Igaz ez?

(#2489) dabadab válasza ATtIs_80 (#2488) üzenetére


dabadab
titán

"Nem tudjátok véletlenül, hogy miért nem javasolt az SSD-k töredezettségmentesítése?"

1. Abszolut semmi haszna nincs.
2. Plusz iras az SSD-re, marpedig az SSD ha valamit nem szeret, az az iras. Egyreszt csokkenti az elettartamot, masreszt meg lassitja az SSD-t (legalabbis egy bizonyos ideig (utana mar nem lassul tovabb) ill. a TRIM rendbeteszi a dolgokat - ha tamogatja az SSD),
3. Pont errol volt szo egesz eddig, legalabb egy hozzaszolasnyit visszaolvashatnal. :(

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#2490) fsb1000 válasza RiddleR (#2487) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt nagyjából megerősíteném:

Amig single SSD-m volt (32Gb Samu SLC) addig tapasztaltam a lassulást 60% teleírás után.
2xRaid0-nál semmi lassulás effekt, sem méréssel, sem szubjektív érzetre.

(#2491) fsb1000 válasza szki (#2430) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kicsit megkésve... de ez tényleg egy jó cikk.
Végre hiteltérdemlően kimérték, hogy van különbség az USED és NEW álapot között.
.
Két furcsa következtetésem is támadt végigolvasva a cikket (lehet tévedek)
1. Az SLC-k jobban bírták az USED állapotot.
2. Az "OCZ vertex turbo" azonos vagy jobb vételnek tünik, mint az Intel új MLC-je.

Mindenesetre elgondolkodtatott mire cseréljem a Samsung 32GB SLC-ket.

Mindkettőben van TRIM (ha jól értelmeztem), mig a Samsungnál nem tudtam kideríteni.
A Win7-en kivül milyen progival lehet ezt a TRIM funkciót "aktiválni"?

(#2492) Sawa_1 válasza deicide (#2482) üzenetére


Sawa_1
csendes tag

Iometer tud mérni random írást.

Az erkélyhűtésé a jövő!

(#2493) ATtIs_80 válasza dabadab (#2489) üzenetére


ATtIs_80
tag

Köszi a segítséget! Még csak ismerkedek a témával, de a 2. pontban világos választ kaptam a kérdésemre. A TRIM-nek pedig még utána kell nézzek!

(#2494) fsb1000 válasza ATtIs_80 (#2493) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bár korábban számomra sem volt teljesen világos ez a "TRIM" funkció, de rászántam egy éjszakát az utánaolvasásnak.
Kb azt takarja amit régóta hiányoltam(tunk) a lassuló müködés miatt, azaz "inicializálja" az SSD-t (illetve nem foglalt/törölt tárrészeit), ezzel gyorsítva a működését-

Az SSD lassulása természetes folyamat (nem hiba), használattól és tipustól is függhet akár 10-40%-is lehet.
Az újabb RBB chippes Samsung alapú SSD-knél automata TRIM funkció került beépítésre.
(fogalmam sincs, hogy a logikai allokációs táblát miként fordítja le fizikaira, hiszen egy file törlésekor az fizikailag nem törlődik, vagyis csak a logikai bejegyzések változnak meg)
Az Indilinxes (és IBM) vezérlőknél manuális TRIM lehetősége adott, azaz szoftverből inditható.

A TRIM funkciót csak a WIN7 oprendszer (tán valamamelyik Linux ver is) használja, elvileg minden törléskor. És az OCZ viper parancssori program, amely létrehoz egy nagy file-t, majd törli és annak a helyét inicializálja.
Más programot nem találtam, ami ezt megtenné.

A TRIM szemléltetése: [link]
A probléma lényege: Az SSD felépítéséből következően a törölhető egység mérete nagyobb, mint az OP rendszer foglalási egység mérete, azaz 1 fizikai (SSD) tárolóegységen több logika tárolóegység helyezkedik el, és törlésük csak egyszerre lenne lehetséges.

(#2495) RiddleR válasza fsb1000 (#2494) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Én úgy tudom, hogy az Indilinxes vezérlőknél is megy a win7 trim-je nem csak a manuális (wiper).
Az megint más tészta, hogyha intel chipset driverrel rakod fel, akkor állítólag az nem továbbítja a trim-et az ssd-hez (már készül a javítás, hacsak kész nincs).
Az auto trim (vagy garbage collection) nekem gyanús. Az OCZ is próbálkozott vele, de több volt vele a baj, mint amennyi hasznot hozott, úgyhogy egyenlőre még a béta fw-ket is leszedték és fejlesztik. nem tudom, hogy a samsung mennyire tudta ezt tökéletesen megoldani.

Amúgy, ha le akarod cserélni a samu 32-t, akkor vagy indilinxes drive-ot vagy intelt vegyél szerintem. Az indilinxesnek meg van az az előnye, hogy nem olyan brutális árban mint az intel.

(#2496) fsb1000 válasza RiddleR (#2495) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Félreérthetően fogalmaztam, mert a "manuális" TRIM-en azt érttem, hogy külső szoftverrel (SSD-n kivüli) lehet használni, ebbe beleértve az OP rendszert is.
A Samsungnál az automata TRIM funkció OP rendszertől független, de semmilyen infót nem találtam a hatékonyságáról.

Hajlanék az OCZ Vertex Turbo felé, de a PH-n senki nem árulja jóárasítva, és boltokban sem látom. (pl árgép)
A másik probléma az ár/sebesség.
Nekem elég lenne a 60GB, de az lassab mint a 120-as. (talán valami belső RAID miatt..).
És sajnos a kis fileok R/W-jénél is gyengébben muzsikál a 60-as, pedig leginkább a BOOT miatt használok ssd-t. Mondjuk a böngésző cach-re is jó hatással van...

Viszont Samsung MLC van 120GB-os gyak. azonos árban az OCZ vertex turbo 60GB-val.
Igaz igy elesek a man. TRIM-től, de eddig is elvoltam nélküle, és egy 120-ast sosem fogok 50%-nál jobban teleírni, igy nem várható a lassulás az első OP élettertama alatt.

Ráadásul 20% gyorsabb is, amit ha elvesztenék teleíráskor, még épp az OCZ 60-as sebeségénél vagyok...
kemény dilemma....

[ Szerkesztve ]

(#2497) c41r0^ válasza fsb1000 (#2496) üzenetére


c41r0^
őstag

Nekem is 32GB-os Samsung SLC drive-om van, a TRIM-et nem támogatja és valószínűleg nem is fogja, mert régebbi a Samsung vezérlő, "elsőgenerációs", valamint én más FW-t sem találtam hozzá a neten (mondjuk ez még nem jelenti azt, hogy nincs is). A CrystalDiskInfo kiírja, hogy nuku TRIM.

(#2498) ATtIs_80 válasza fsb1000 (#2494) üzenetére


ATtIs_80
tag

Köszönet a válaszért és a plusz infóért! Már kezd halványulni a homály! :) Olvastam, hogy örlődsz az OCZ Vertex Turbo 60GB és a Samsung 120GB között. Mit szólnál egy köztes megoldáshoz? A Crutial CT128M225-ről mi a véleményed? Szerintem penge kis SSD! Teljesítményben a Vertex Turbo 120GB-hoz, árban pedig a Samsung 120GB-hoz közelít, ráadásul itthon is elérhető.

(#2499) szki válasza ATtIs_80 (#2498) üzenetére


szki
őstag

Nekem 64 GB-os Crucial van 1 hónapja. Szerintem ár/teljesítmény szerint most bestbuy. Legalábbis nekem "csak" 39eFt-ba került.
Win7x64-et telepítettem rá, és egy gyors hdd képest is észrevehető a teljesítménytöbblet.

[ Szerkesztve ]

(#2500) BigBear


BigBear
senior tag

Végigolvastam Anandék tesztjét, s ahogy láttam, az Indilinx vezérlőre épülő meghajtók gyak. ugyanazok belülről. (Pl. OCZ Vertex, Patriot Torqx, G.Skill Falcon, Super Talent UltraDrive stb.)
A kérdésem épp erre irányulna. Láttam, a Corsair is kihozta a maga Indilinx alapú meghajtóját, az X sorozatot. Gondolom akkor várhatóan ez is ugyanazt takarja mint a fentiek. Találkozott már valaki vele esetleg?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.