Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2651) Ottoka


Ottoka
őstag

Az intel új firmware-t nem látta még senki letölthető állapotban?

Mezőhegyes

(#2652) szki válasza Ottoka (#2651) üzenetére


szki
őstag

Iponról: "A 02HA szoftverrel ellátott X25-M meghajtók első szállítmánya november 7-től kezdve lesz elérhető a piacon, de a firmware várhatóan a jelenlegi tulajdonosok számára is hozzáférhető lesz letöltés formájában"
Majd itt fog megjelenni: [link]

(#2653) mpierre


mpierre
veterán

Ha minden igaz, akkor lesz ocz vertex-em. Egy kis segítséget kérnék:
Mire kell figyelnem a formatáláskor? (Szektor méret, pár cikkben olvastam, hogy 4k.)
Tudtok egy megbízható drive klonozó programot javasolni? Nem telepíteném újra az egész rendszert. Vagy javasolt inkább a teljes újra telepítés?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2654) Ottoka válasza mpierre (#2653) üzenetére


Ottoka
őstag

Én a helyedben újratelepíteném...

Mezőhegyes

(#2655) fsb1000 válasza mpierre (#2653) üzenetére


fsb1000
nagyúr

4K ok.
Ha lehet én is az újratelepítést javasolnám, úgy is ki kell kapcsolni néhány funkciót az OP rendszeren.
Ha nem, akkor Norton Ghost a hiren's boot lemezről.
(GHOST32 is jó lenne, de olyat még nem tudtam szerezni, ha valakinek van linkje, akkor adhatna, egy portable verzió hasznos lenne)

(#2656) mpierre válasza fsb1000 (#2655) üzenetére


mpierre
veterán

Amennyiben újra telepítem, akkor ugye ssd berak, boot a win7 dvd-ről. Ez eddig ok.
De - nem emlékszem pontosan - a formatálásnál nem lehet megadni a szektorméretet, csak a fájlrendszert. :F (Habár lehet, hogy az xp-s telepítés és formatálás van beégve nálam...)
Akkor javasolt, először bekötni valahova és a win7 alatt leformázni a megfelelő szektormérettel?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2657) canniball


canniball
nagyúr

Megkérném az SSD-gurukat véleményezzék az itt levont konklúziót: jól gondolom, tényleg a meghatóm gyenge írási képessége (is) lehet a csúnya grafikon oka (vagy esetleg elszámoltam magam)? :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2658) joshua7 válasza fsb1000 (#2650) üzenetére


joshua7
veterán

Ok.
Szerinted érdemes 230/130 körülit venni 30k fölött vagy megteszi egy 150/100-as is ~20-ért?

Semper Fi

(#2659) Gorneck válasza joshua7 (#2658) üzenetére


Gorneck
titán

Mivel csak OS van rajta így nemtom mennyit vesztenél egy lassabb SSDvel, de sztem semmit...
Nekem egy 32gigáson (100/80as tán) van a win7 és repül rajta rendesen...

Gorneck#1239

(#2660) UdVi86 válasza joshua7 (#2658) üzenetére


UdVi86
aktív tag

JMicronos nem legyen a vezérlő chip. Ezt nézd meg.

(#2661) fsb1000 válasza joshua7 (#2658) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha a boot idő számít, akkor ne a max sebességet nézd, azt nagy blokkok irás-olvasásánál mérik.
De az új SSD R/W értékek már olyan magasak, hogy kis file-oknál is messze felülmúlja a HDD-ket, meg van egy fontosabb jellemző is, a seek idő. Az meg mindnél ultra rövid.

Példa: A Samsung SLC-m elvileg 100/80-as az Intelem meg 250/70 és csak 1 sec-vel gyorsabb a boot. Pedig a gyári olvasási érték 2,5x nagyobb.

Ha a 150/100 érték egy Buffalo 30GB-osat takar, akkor azt is ajánlani tudom, de nekem NTFS-vel néha akadt. FAT32-vel tökéletesen ment.
Néha bánom hogy eladtam, mert USB-ről is üzemeltethető volt...

(#2662) joshua7 válasza Gorneck (#2659) üzenetére


joshua7
veterán

Értem.

UdVi86: na azt pl. nem tudom. :F

fsb1000: az apróból nézegetem ezeket: 32GB ST Masterdrive, 32GB Transcend és 32GB Siliconpower. Nekem kb ebben a sorrendben kellenének. Szvsz itt mind Jmicron-os...

Semper Fi

(#2663) fsb1000 válasza joshua7 (#2662) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezeket nem ismerem, de a régi Jmicron chip hire miatt kerülném.

Lehet FAT32-vel ezek is mennének akadás nélkül. Ki kéne próbázni, de a tulajok erről a ficsörről valszeg nem fognak nyilatkozni.

(#2664) joshua7 válasza fsb1000 (#2663) üzenetére


joshua7
veterán

Mert ezek mind Jmicron-osak?
Mert akkor mit? Vennék én 30Gb-os OCZ Vertex-et, de az alapáron is jó 30k, akkor meg már 64GB-os Agility inkább, ami 45k. Csak ezek elég messze vannak a 20k-tól. :) De ha tényleg jobbak...

Semper Fi

(#2665) canniball válasza joshua7 (#2662) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem 32GB-s SiliconPowerem van, de akadást nem tapasztaltam (vagy csak nekem nem tűnt fel). Ennél egy dologra viszont érdemes figyelni: én 10 év kisker. garral vettem, több helyen (bár azt hiszem csak hírekben) élettartam garit említenek, míg a hazai kiskerek nagy része előszeretettel 1 év garanciával kínálja.
Illetve úgy általánosságban ha kéz alól veszed érdemes rákérdezni a papírra, mert néha csak 1-2k-val olcsóbb mint boltban, így nem biztos hogy megéri (persze ez szigorúan szvsz).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2666) Overlocker válasza joshua7 (#2664) üzenetére


Overlocker
veterán

ST-t nem tudom, de Transcend és Silicon Power Jmicron-os.

Én Silicon Powert vettem élettartam garral.

(#2667) szki


szki
őstag

Iponról: Olcsó X25-ös SSD-t készít az Intel?
Eszerint lesz 100 USD-ért karácsonyra X25-X 40 GB 170/35MB-os sebességgel.

Másik hír Iponról: Nagyon jó lett az OCZ új SSD firmware-je
Saját tapasztalattal kiegészítem, hogy az Indilinx új fw lett jó. Ez főleg kisebb blokkok írásánál érezhető.

Amúgy nézegetem a külföldi oldalak árait, és bizony mennek fel az árak. Nem lesz olcsóság a karácsony közeledte miatt, hiába erősebb a forint...
Konkrétan az én 64 GB-os Crucialom 40%-ot drágult 2 hónap alatt...

[ Szerkesztve ]

(#2668) fsb1000 válasza joshua7 (#2664) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem a topictársak tapasztalat sokat segíthet.
Ha náluk nem akad, akkor nálad sem fog azonos OP és rendszerrel és particióval.

(#2669) joshua7 válasza canniball (#2665) üzenetére


joshua7
veterán

Honnan van? Jöhet pü-ben is.

Overlocker kösz az infót. Így tovább bonyolódik a dolog. :)

fsb1000: persze. 30-as elég lesz, el van döntve. Nagyobb csak azért jött szóba, mert egy márkásabb 32-as árából kijön egy 'noname '64-es.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#2670) Overlocker válasza joshua7 (#2669) üzenetére


Overlocker
veterán

Tudtommal ahova 10 év gar van írva, ott is elvileg élettartam gar lenne..csak többet talán az adott bolt nem akar vele foglalkozni..de az SP elvileg cseréli..

(#2671) UdVi86 válasza joshua7 (#2664) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Nekem még nem volt ssd-m. Csak sok helyen írták, hogy a JMicronos kerülendő, laggolhat a rendszer (akadozás, mintha megfagyna pár mp-re a gép), de ez is fájlrendszer függő, mint ahogy írták is itt lentebb.
Nem tudtam viszont hogy ezek a gyártók már élettartam garival dobálóznak. Az OCZ 3 évet ad, a SuperTalent az UltraDrivera 2 évet. Ez utóbbi a maga 28-29k árával elég jó vétel, szerintem. De az OCZ is 32,5kért beszerezhető. Jó nincs rá bolti garancia, de van gyártói.
De igaz lehet, hogy ezeken sem sokkal gyorsabb a bootolás. A teszt is ezt igazolják. A későbbiekben már nem is szerepel ez az összehasonlítás. De lehet a programok gyorsabban indulnak vagy egy munkafolyamat gyorsabb (pl.: Photoshop (ez lehet rossz példa)).

(#2672) canniball válasza joshua7 (#2669) üzenetére


canniball
nagyúr

Ment a pü. Bár lehet érdemesebb lenne Overlocker kollégát kérdezni. :)

"...egy márkásabb 32-as árából kijön egy 'noname '64-es."
No de akkor sebességben ugyanott lennél, míg a pénzed még kevesebb lenne...

(#2661) fsb1000!
"A Samsung SLC-m elvileg 100/80-as az Intelem meg 250/70 és csak 1 sec-vel gyorsabb a boot. Pedig a gyári olvasási érték 2,5x nagyobb."
És (a mindennapi életben) hol mutatkozik meg az előnye?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2673) szki válasza mpierre (#2653) üzenetére


szki
őstag

OCZ forumról egy érdekesség: Guide Windows 7 Tweaks & Utilities
Mindenkinek ajánlom figyelmébe átfutni!
Nem mondom, hogy mindent így kell optimalizálni, de nagyon hasznos!

(#2674) Overlocker válasza UdVi86 (#2671) üzenetére


Overlocker
veterán

Így van. A boot nem sokat gyorsul, legalábbis mondjuk egy WD Raptorhoz képest, de a programok gyorsan töltődnek. Photoshopnál is észrevehető.. ;)

szki: Köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

(#2675) UdVi86 válasza Overlocker (#2674) üzenetére


UdVi86
aktív tag

És mondjuk egy JMicronos SiliconPower és egy Indilinxes OCZ Vertex között van érezhető különbség a program megnyitásban vagy a Photoshopnál? Mert az tény hogy ezek az olcsóbb ssd-k a random írásban nagyon gyengék, csak kérdés hogy ez egy op. rendszeres meghajtónál mire van hatással...

(#2676) joshua7 válasza UdVi86 (#2671) üzenetére


joshua7
veterán

Ezek az árak honnan vannak?

Semper Fi

(#2677) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Nektek is van olyan, hogy egyszer csak lefagy az egész rendszer és lehet újraindítani, mert nem reagál semmire? Hetente egyszer-kétszer játssza el! Anno a Raptoromnál és a sima HDD-imnél nem volt ilyen! Egy Samsung 32GB SLC-ról van szó.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2678) Overlocker válasza UdVi86 (#2675) üzenetére


Overlocker
veterán

Biztosan van, de minimális. Sajnos még nem volt lehetőségem OCZ-t kipróbálni.

Én amikor vettem még itthon nem volt kapható..ha van rá pénz én azt ajánlom. Amikor gondolkodtam a cserén, akkor az itthon árak között pont 50% különbség volt, és mivel pont annyival gyorsabb is mint egy SP, ezért az élettartam gari miatt is maradtam mellette.

Én raid-ben használok két SP-t, igaz utóbbi telepítés óta nem nagyon optimalizáltam, így most kicsi lassabb. (nincs meg a 330/180). Illetve próbálgattam egy béta dolgot, ami nem jött be, így tovább lassultam, szval nem árt lassan egy újratelepítés..

(#2679) canniball válasza (Darkwood) (#2677) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam szerencsére nincs ilyen. De várd meg fsb1000 kolléga mit mond, neki pont ilyen Samsungja van/volt.

(#2678) Overlocker!
Optimalizálás alatt azt érted ami az első postban szerepel vagy tudsz más trükköt is?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2680) UdVi86 válasza Overlocker (#2678) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Nálam kb. 30k a lélektani határ. És ha azt nézzük megfizethető áron ezek a legjobbak. Vertex, Ultradrive, Crucial.
És azért vannak lényeges különbségek a régebbi modellekhez képest, csak tényleg kérdéses mennyire számít ez egy op. rendszernél.

(#2681) Overlocker válasza canniball (#2679) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen, azokat értem. ;)

UdVi86: Akkor 32k-ért OCZ. (Már ha tényleg annyi most). OCZ-nek a legjobb a supportja véleményem szerint..(új frimware-k stb)

[ Szerkesztve ]

(#2682) (Darkwood) válasza canniball (#2679) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Köszi, akkor várok fsb-re!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2683) fsb1000 válasza (Darkwood) (#2677) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szia!
Nekem volt/van több is, de egyikkel sem volt soha ilyen probléma.
Viszont a PH-n olvastam egy blogot (vagy mit), ahol a vezérlő chip melegedéséről írtak és a hütés megbarkácsolásáról.

Szerintem ez a probléma csak egy bizonyos szériát érinthet, de lehet nálad is ez van, ha egyáltalán valós ez a melegedős probléma.

(#2684) (Darkwood) válasza fsb1000 (#2683) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ave!

Nem tudom, hogy milyen a hőmérséklete - sem az Everest sem a HD sentinel nem írja ki -, de ha megfogom, akkor még langyosnak sem nevezném.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2685) fsb1000 válasza (Darkwood) (#2684) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az enyém is hideg.
A bloggban/cikkben levették az SSD tetejét és a chip volt forró.

De... pagefile kipacsolva? Csak egy tipp...
Nélküle ki tudom akazstani az XP-t egy sima TC-vel.
Ezért egy másik meghajtóra helyeztem. Nem okoz lassulást

Én "hiszek" benne, hogy kell a page file, mégha nagyon ritkán is.

(#2686) (Darkwood) válasza fsb1000 (#2685) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Értem.

Nincs kikapcsolva a pagefile. Ja és Win7-et használok.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2687) mpierre válasza szki (#2673) üzenetére


mpierre
veterán

Kösz. Tanulmányozom.

Szerk: Csak elkezdtem, de terjedelmes a "lista"... :Y

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2688) Gorneck válasza Overlocker (#2674) üzenetére


Gorneck
titán

Elég pl egy win7 vez pultot indítani és már lehet látni, hogy nem egy vinya van a gépben... :D

(Darkwood): Nálam nincs ilyen, win7em van ...milyen idős az SSD-d?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2689) (Darkwood) válasza Gorneck (#2688) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Kérlek szépen másfél éves.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2690) Gorneck válasza (Darkwood) (#2689) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs rajta "bad sector" vagy ilyesmi? Tuning van? Szoftverek rendben vannak? Vmilyen módosítás a win7en?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#2691) UdVi86 válasza Overlocker (#2681) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Igen én is úgy vélem az lenne a legjobb választás, 32,5k gyártói garival. Igaz hogy az UltraDrivenak 160MB az írási sebessége, míg OCZnak csak 135MB. De egy tesztben a 120GB-s verziókat tesztelve ezekből, Vertexnél 400 körüli random IOPS értékek voltak, míg UltraDrivenál csak 200 körüliek. És szerintem ez utóbbi jobban számít. Jól gondolom?

(#2692) (Darkwood) válasza Gorneck (#2690) üzenetére


(Darkwood)
őstag

A HDD hibátlan, tuning nincs, szofverek szerintem rendben vannak és nincs módosítás a Win7-en.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2693) Gorneck válasza (Darkwood) (#2692) üzenetére


Gorneck
titán

Nemtom...de nekem hw hiba gyanús a dolog...

Gorneck#1239

(#2695) (Darkwood) válasza Gorneck (#2693) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Akkor marha boldog lennék... :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2696) Overlocker válasza UdVi86 (#2691) üzenetére


Overlocker
veterán

Jól..és finom beállításokkal, az OCZ is írhat 160-at..

(#2697) Bodor


Bodor
veterán

Ha valakinek sok pénze lenne.... [2 Tbájt 1 millióért]

...és annak aki még esetleg nem olvasta, és érdekli is.... [Hogyan működik az SSD?].....

[ Szerkesztve ]

(#2698) Bodor


Bodor
veterán

Azoknak pedig, akik "occsó" és jó 32 gb-os ssd-t keresnek..... [OCZ Solid State Disk (SSD) Agility Series 2,5" - 30 GB - SATA II ]

(#2699) fsb1000 válasza Bodor (#2697) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Vajon játékosoknak mire kell 2TB?

Hacsaknem azt értjük "játékoson", aki minden demot letölt, minden modot, plugint és cheatet felpakol, de játszani már nem marad ideje...

(#2700) Henk válasza Bodor (#2697) üzenetére


Henk
veterán

Egyből meg 3x-nám vele a gépem értékét. Kicsit félve rendelném meg, hogy a futár miként bánna vele az úton. Vagy ilyenkor az OCZ már saját autóval küldi? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.