Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) F-ECT$


F-ECT$
titán

Egy 40 m mély szakadékba kell lejutnod egy 30 méter hosszú kötel segítségével. A kötelet csak két helyen lehet rögzíteni: fent a szakadék tetején, és 20 méterrel lejjebb, egy kis kiugró szikladarabon. Van még egy késed is, ezzel lehet darabolni a kötelet. Hosszába nem lehet elvágni a kötelet, mert akkor nem tart meg. Hogy jutsz le a szakadék aljába, ha zuhanni, esni és ugrani nem lehet, csak a kötél segítségével lehet lefelé haladni?

A feledatot most mondták el nekem, megoldásom még nincs.

Dive ever, work never.

(#602) Janoska26 válasza F-ECT$ (#601) üzenetére


Janoska26
addikt

Egyszerű, megkötöm fenn, lemászok 20 méterig ott a végét a kötélnek odakötöm a kiálló szikladarbhoz, miután ez megvan, felszólok a havernak, hogy oldozza el a kötelet, oszt lemászok :DDD

(#603) F-ECT$


F-ECT$
titán

Még nem jöttem rá, szóval UP. Azt mondjuk nem tudom, hogy ki lehet-e használni, hogy egy átlagos ember felnyújtott kézzel biztos van 2m magas...

Dive ever, work never.

(#604) Hca válasza F-ECT$ (#603) üzenetére


Hca
csendes tag

Kell egy 10 és egy 20 m-es darab. A 10es fent kiköt, a végén egy hurokkal (tuti van valami speckó hegymászós ami nem szorul meg :) ), amibe belefűz a 20as. így van egy 10+20/2=20 m-es köteled, amivel le tudsz ereszkedni a közbenső szintre. A hurokból kihúzott 20 m-es darabbal már le lehet ereszkedni.Szerintem.

(#605) Hca válasza Janoska26 (#602) üzenetére


Hca
csendes tag

Haver meg dögöljön meg fent? :C
Veled se indulnék hegyet mászni. :D

(#606) F-ECT$ válasza Hca (#604) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is csak ilyen megoldás jutott eszembe, de sajnos aki a feladatot mondta szintén nem ismeri a ''hivatalos'' megoldást, szóval tekintsük ezt jónak :)

Dive ever, work never.

(#607) F-ECT$


F-ECT$
titán

Áll egy rakat ember, fejükon fekete vagy fehér kalappal, egymást látják, saját fejükön nem tudják a színt és nem beszélnek egymással, és nem is tudják meg soha, milyen színű kalap van a fejükön. Egyenként bejönnek egy szobába, ahol te állsz az ajtóban. Mindegyiknek ugyanazt mondod. Mindegyik követi az utasítást, aminek eredményeképpen az összes kalapos ember bejövetele után a szoba egyik részében csak fehér kalapos, a másik részében csak fekete kalapos ember lesz. Mi ez a mondat?

Dive ever, work never.

(#608) Kobe válasza F-ECT$ (#607) üzenetére


Kobe
veterán

''k*rvák jobbra drogok balra'' ...ja nem az a legénybúcsúban volt :D
valami hasonló játék volt nálunk Játékelmélet kuzuson, de ott tudtak csinálni valamit mert emg volt adva hogy hány fekete kalapos van a fehér tömegben vagy valami hasonló és úgy eldönthették kilogikázhatták milyen kalap van a sajátjukon

(#609) Sirpi válasza F-ECT$ (#607) üzenetére


Sirpi
senior tag

''Páros (páratlan) sok fehér kalapos van összesen. Kérem, hogy a fehér kalaposok balra, a fekete kalaposok jobbra szíveskedjenek gyülekezni. Köszönöm.''

Ez alapján az infó alapján mindenki meg tudja állapítani a saját sapkája színét, és azt is, hogy hova kell mennie.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#610) F-ECT$ válasza Sirpi (#609) üzenetére


F-ECT$
titán

''és nem is tudják meg soha, milyen színű kalap van a fejükön.''

Dive ever, work never.

(#611) Sirpi válasza F-ECT$ (#610) üzenetére


Sirpi
senior tag

Már ne haragudj, de ha a végén szeparálva vannak, akkor hogy a bánatba ne tudnák meg, milyen színű kalap van a fejükön? Csak ránéznek azokra, akikkel össze lettek terelve...

Szóval ha teljesíteni akarom a szeparálást, akkor mindenképp meg kell tudniuk, hogy milyen kalap van rajtuk. És abból, amit én mondtam, ezt meg is tudják tenni, csak azt kell megtudniuk, hogy páros vagy páratlan sok fehér kalapos van összesen (hiszen azt ók maguk is meg tudják állapítani, hogy rajtuk kívül mennyi van, és ha a paritás stimmel, akkor fekete van rajtuk, ellenkező esetben fehér).

[Szerkesztve]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#612) Ramius válasza F-ECT$ (#607) üzenetére


Ramius
őstag

Mindegyiknek ugyanazt mondod.

Ezt: figyeld a kezemet!
És elegáns kézmozdulatokkal szétválogatod őket :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#613) Sirpi válasza Ramius (#612) üzenetére


Sirpi
senior tag

Erre én is gondoltam, de nálam ez a csítelés kategória ;)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#614) F-ECT$ válasza Sirpi (#611) üzenetére


F-ECT$
titán

Sajnos ennek a feladatnak sincs meg a hivatalos megoldása, szóval nem tudok erre mit mondani. Egyébként a legegyszerűbb, hogy ''állj oda'', de ez szerintem is cheat :)

Dive ever, work never.

(#615) deniro2 válasza F-ECT$ (#614) üzenetére


deniro2
senior tag

Mindegyiknek azt mondod, hogy állj a bal oldalamra, viszont a feketékkel mindig szemben éllsz, a fehéreknek pedig hátatfordítasz.

(#616) Sirpi válasza F-ECT$ (#614) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ezt a feladatot én is most hallottam, de mivel szerintem a ''nem tudhatja meg'' feltételedet csak úgy lehet érteni, hogy senki nem súgja meg neki, nem nézhet tükörbe stb., viszont az általam hallott mondatból igenis kitalálhatja (muszáj is neki, mert különben nem tudná, hogy hova álljon), ezért szerintem a megoldásom teljesen jó. Amúgy a páros/páratlan helyett azt az infót is ki lehet adni, hogy pl. 57 fehér sapkát látok. Mert ha ő csak 56-ot, akkor fehér van rajta, ha 57-et, akkor meg fekete. Na mindegy, túlmagyaráztam :)

* * *

Azt ismeritek amúgy, mikor Beavis és Butthead állnak egy emeletes ház 15. és 22. emeletén, kint az erkélyen? Aztán adott jelre egyszerre (khm) ... szóval elszellentik magukat. Kérdés, hogy melyikőjük hallja meg előbb a másik ''muzsikáját''? Netán egyszerre?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#617) deniro2 válasza Sirpi (#616) üzenetére


deniro2
senior tag

Mindegyiknek ugyanazt mondod

(#618) Sirpi válasza deniro2 (#617) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ezt most miért emelted ki? Megszámolom a fehéreket, mondjuk 57 van belőlük. És utána mindnek ezt mondom:

Összesen 57 fehér sapkát számoltam meg. A fehér sapkások álljanak a bal, a fekete sapkások a jobb oldalamra.

Ebben mi nem ugyanaz? :U (Azt meg ugye írtam már, hogy ez alapján a mondat alapján mind ki tudja találni a saját sapkája színét, majd a 2. mondat alapján azt, hogy hova álljon.)

[Szerkesztve]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#619) Ramius válasza Sirpi (#616) üzenetére


Ramius
őstag

Sztem az ő szempontjukból lényegtelen, hogy ki hanyadik emeleten van :)
Csak a távolság fontos. Tehát az én tippem: egyszerre :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#620) Sirpi válasza Ramius (#619) üzenetére


Sirpi
senior tag

Na jó, de akkor meg mi a poén a feladatban? :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#621) G@ben válasza Ramius (#619) üzenetére


G@ben
addikt

Nem, aki alul van, hamarabb meghallja, mert a az ő füle és a másik hátsója közelebb van, mint fordítva. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#622) deniro2 válasza Sirpi (#618) üzenetére


deniro2
senior tag

Mert a feladat szerint egyenként jönnek be a szobába, így a számuk folyamatosan változik, kezdetben 1 majd 2, etc. ember van a szobában, én nem tudom, hogy összesen mennyien lesznek. De lehet hülye vagyok és csak nem értem, hogy mit akarsz mondani. :)

(#623) Ramius válasza G@ben (#621) üzenetére


Ramius
őstag

B*sszus, ez már nagyon elvont megoldás :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#624) tope válasza Ramius (#623) üzenetére


tope
addikt

De ez lehet a helyes megoldás ;]

(#625) Sirpi válasza tope (#624) üzenetére


Sirpi
senior tag

Bizony, ez a helyes megoldás.
Grat G@ben :C

Deniro2:
Abban igazad van, hogy feltételeztem, hogy az ajtóban állva látom a másik szobában lévőket. Ha ez nem teljesül, és mutogatnom sem lehet, akkor nem tudom hogyan lehetne a feladatot megoldani. Hiszen ekkor a mondatomat már ki kellene találnom az első bejövő érkezésekor, és utána mindenkinek ugyanazt mondani. Így nem érzem, hogy meg lehetne csinálni - hiszen ekkor mindenkinek csak azzal ekvivalens dolgot tudok mondani, hogy az első fején milyen kalap van, ezt viszont maguktól is tudják.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#626) deniro2 válasza Sirpi (#625) üzenetére


deniro2
senior tag

Ahogy írtam fentebb. :) Persze, ha amennyiben az, hogy merrefelé nézek nem számít mutogatásnak. :F Ellenkező esetben, ha mindenkinek ugyanazt mondom és ők nem tudnak semmit, akkor semmilyen információt nem tudok átadni, ergo nincs mi alapján dönteniük.

(#627) Sirpi


Sirpi
senior tag

Remélem nem lincseltek meg érte, ez egy kicsit pepecselős-gondolkodós lesz, de érdekes dolgot mutat meg egy látszólag demokratikus dologról.

------------------------------------

Szóval van 10 kalóz, akik közösen zsákmányoltak 100 aranypénzt. Van köztük egy hierarchia (főnök, alvezér, al-alvezér stb.), és ez alapján a következő elosztási módot hajtják végre: a rangsorban első szétosztja a pénzt, majd egyszerre szavaznak, hogy ez az elosztás megfelelő-e nekik (az is, aki osztott). Ha kap legalább 50%-os támogatást, mindenki megkapja a ráeső részt és elmegy a közeli kocsmába elverni. Ha nincs meg az 50%, az osztót bedobják a cápák közé, és a rangsorban következő új osztást ajánl. Ez így megy addig, amíg nincs megegyezés.

Ahhoz, hogy ez így értelmes feladat legyen, nem árt tudnunk néhány dolgot a rablók lelkivilágáról: először is, egyik se akar meghalni, másodszor mind végtelenül mohó, szóval ha nincs veszélyben az élete, akkor a több pénzt előnyben részesíti. Vérszomjasak is, tehát ha van két lehetőség, amiben ugyanannyi aranyat kapnak, akkor inkább azt választják, amiben több társuk hal meg ;] Mindenek mellett végtelenül intelligensek is.

És akkor a kérdés a végén: a fentiek ismeretében a vezér hány aranyat osszon magának a 100-ból?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#628) deniro2 válasza Sirpi (#627) üzenetére


deniro2
senior tag

A kapitány mindenképpen meghal, úgyhogy mindegy. :) A többiek tudják, hogy elég leszavazni és máris csak 9 felé kell osztozkodni és így tovább, ebben a rendszerben soha nem lesz elég indok megszavazni az elosztást, még akkor sem, ha a kapitány magának nem oszt, hiszen jobb kinyírni és tovább játszani. A hierarchiában következő mindig megszavazza az aktuális ajánlatot, mert nem szeretne ő osztani, de a többieknek nem fűződik érdeke hozzá. Szal, a végén négyen maradnak, az osztó 25%, a következő ember 25%, mert hármas leosztásban az osztónak tuti halál, így az aktuális kapitány már leoszthatja magának a teljes 100 aranyat.

Módosítok, a hármas leosztás nem tuti halál, mert az osztó odaadhatja valakinek az egészet és akkor 66% szavazat megvan.

[Szerkesztve]

(#629) laci06 válasza Sirpi (#627) üzenetére


laci06
senior tag

osszon 20at magának, 4társának pedig 20-20at, így ők öten megszavazzák, hogy ez jó nekik, a többiek meg bekaphatják...
hogyha túl fair lenne, akkor megölik, mert a halálából mki csak nyerne
mondjuk lehetne számolgatni, hogy a többiek kapnak 12-12t ő meg 52-t, mert még így is jobban járnak, mitha megölik, és utána vki fair lenne, mert akkor mki kb 11-t kap...

szerintem 12-12t négy társának magának meg tartson meg 52-t

[Szerkesztve]

(#630) Sirpi válasza deniro2 (#628) üzenetére


Sirpi
senior tag

Bocsi, tudtam hogy valamit elfelejtek...

Szóval nincs összebeszélés, ez fontos. Különben tényleg megkergülne az egész rendszer.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#631) Sirpi válasza laci06 (#629) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ezt (mivel végtelenül intelligensek) meg is szavazzák. De hogy közelebb kerüljünk a pontos értékhez, jön 3 segítő kérdés:

1) mi a tökéletes stratégia 2 kalóz esetén?
2) ennek ismeretében mi a tökéletes stratégia 3 kalóz esetén?
3) hogyan lehetne ezt általánosítani?

Aki ezeket megválaszolja, megkapja a pontos választ (ami nagyobb, mint 52). Ennyit a demokráciáról :P

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#632) Apollo17hu válasza Sirpi (#631) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ilyen kései órában előfordulhat, h rosszul gondolkodtam, de vhogy így kezdődhet a megoldás:
1) két kalóz esetén a főnöké minden, mert ő birtokolja a szavazatok 50%-át.
2) három kalóz esetén a főnök nem tarthatja meg mindet a vérszomjassági szabály miatt, tehát 1 aranyat muszáj adnia, de azt a hierarchia alján levő kalóznak, mivel így ő támogatni fogja a szavazásban [ha nem támogatná, akkor 1)-es miatt a hierarchia szerinti 2. kalózé lenne minden]
Idáig jutottam, most megyek aludni, holnap elolvasom a megoldást (vagy megpróbálom befejezni, ha nem derülne ki :) ).

(#633) Sirpi válasza Apollo17hu (#632) üzenetére


Sirpi
senior tag

Eddig tökéletes, már csak a 3. pont van hátra :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#634) Foglalt név válasza deniro2 (#626) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mindenkinek ugyanazt mondod és nem tudják meg, hogy milyen kalap van a fejükön. Triviális megoldás, hogy névsort olvasok mindenkinek amiben szét vannak válogatva a sapka szerint. Pl. Pityu balra, Feri jobbra. Mindenkinek ugyanazt mondom és semmi információ nincs a sapkáról. :)
Na jó gondolkozom is rajta. :)

(#635) Foglalt név válasza Sirpi (#633) üzenetére


Foglalt név
addikt

nono.
Ha négyen vannak, akkor a vezér megtart magának 98-at. Az apród meg elvisz 2-t, így még mindig megvan az 50% (4/2). De, ha 5en vannak, akkor sorban kéne 99, 100, 101, 3 arany, a lekenyerezéshez és ebből legalább kettő ki kell elégíteni. Ami nem megy 100ból. Ergo a főnök biztos meghal. Tehát neki ez neki nem jó megoldás. Tehát ő mindenféleképpen elfogadja az ajánlatot, ha 6an vannak, akkor már csak egy szavazat kell azt pedig még mindig 3 arannyal meg lehet váltani, így a főnöknek marad 97. Ha 7en vannak, akkor megint nem jó, mert megint 102 két arany kéne csupán az életben maradáshoz a főnöknek, mivel ő ezt elkerüli, ezért a 8.-ét megszavazza. Így neki már csak két szavazat kell, azt 5 arannyal megváltja. A 9. megint pórul jár, így a 10.-nek az életérét el kell osztania 1+2+5 aranyat, így marad neki 92.


Na ez az alap. Mivel a kalózok végtelenül intelligensek. Ezért ezt ugye pillanatok alatt végig gondolják. A 9., 8., 6., 4., 3., 2. kalóz így nem kap semmit. Tehát ebből akkor is jobban jönnek ki, ha kapnak egy aranyat. Mivel ezt a főnök is tudja, ezért ad 4-nek 1-1-et és van 5 szavazata. Marad 96 aranya.

[Szerkesztve]

(#636) Foglalt név válasza Foglalt név (#635) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ja nem, bocs a 9. eleve rá szavaz, tehát neki nem kell arany, akkor már csak 3 és úgy 97 marad neki.

u.i.: és még nem végeztem csak nézem a következő kört :)

(#637) Sirpi válasza Foglalt név (#635) üzenetére


Sirpi
senior tag

Kezd jó lenni, valami ilyesmiről van szó, de már 4-re se teljesen pontos a megoldásod, szóval nézd meg még egyszer ;)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#638) Foglalt név válasza Foglalt név (#636) üzenetére


Foglalt név
addikt

A konkrét ajánlat tétel és az intelligens vérszomj visszanyomja 92-re, mert ha a kapitány ad a 2, 3, 4-nek, akkor a nem fogják elfogadni. Ugyanis, a 8. szintúgy adhatna nekik 1-et de megölik a 10. és 9.-et.

(#639) Foglalt név válasza Sirpi (#637) üzenetére


Foglalt név
addikt

Mi baj a 4essel? A legalul lévő eddig egyet kapott az ölés elött prioritásban a pénz van, tehát le kell fizetni. Az minimumban még 1 arany, az kettő. 1 szavazat plussz a saját az 4ből 2, amit 50%. 98 arany marad. Hol a hiba?

Jah, tehát 1et kap a második, mert úgy még mindig jobb, mintha 3man maradnak.
Pedig egész izgi volt úgy a felépítés, ahogy néztem :)

[Szerkesztve]

(#640) Foglalt név válasza Foglalt név (#639) üzenetére


Foglalt név
addikt

Marad neki 96 végülis az sem rossz :)

(#641) Sirpi válasza Foglalt név (#640) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ezt a 96-ot hány emberre mondod?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#642) deniro2 válasza Foglalt név (#640) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem nagyon értem, hogy mit számolgattál eddig, de, ha megnézed amit írtam, abból egyértelmű, hogy háromnál többen nem maradhatnak (a 4 azért nem jó megoldás, mert a hierarchiában az osztó alatt levő 2 arc max. 99 ill. 100 aranyat tudhatnak magukénak, ha ők osztanak, amit megajánlani nincs értelme, mert ugye a vérengzés, a legalsó tag pedig a következő osztótól várhatja ugyanazt, mint így...), innentől meg már egyértelmű, ezért is nem részleteztem, hiszen a legalsó csóka kettes felállásban nem kap semmit, így elfogadja a hármas felállás ajánlatát.

Bár..., ha jobban belegondolok, négyes felállásban, ha a kapitány odaadja a következő osztónak a teljes összeget, akkor az nyer egy aranyat. Így működhet a dolog.
Vagy mégegy: captain jack lefizetheti a rangsorban az utólsó elöttit is, hiszen mindketten tudják, hogy a kettes felállásig nem jutnak el, mert a hármason már elakad a buli.
Szóval tulajdonképpen lehet négyes felállás, több választási lehetőséggel, de mostmár nem írom át az egész hsz-t. :)

(#643) concret_hp


concret_hp
addikt

ha ketten vannak akkor a főnöké minden ez trivi.
ha 3an vannak, akkor a főnök ad 1et a legutolsó rangúnak, így ő ezt elfogadja, emrt ha nme tenné akkor semmi nem jutna neki.
ha 4en vannak, akkor a főnök beajánl 1 aranat annak aki 2vel utána jön a sorban, (a 4ből a 3. a ranglétrán) ő ezt el fogja fogadni, mert ha nem teszi, kinyírják a górét. és a 3as felosztás alapján semmi tnme fog kapni.
innen pedig sztem általánosítható, hogy a főnök, minden 2. embernek ad 1 aranyat a többinek semmit. tehát 10 embernél a 3, 5, 7, 9 rangban állók kapnak 1-1 aranyat, a főnök meg megtart 96-ot. (igen szar dolog beosztottnak lenni :DDD)

ha ők ezt nem fogadják el, akkor 9en maradnak, és valszeg nem kapnak 1 vasat se... illetve megnő az esély arra is h meghalnak.

ha a feladatban nem lenne kikötve hogy a kalózok nagyon intelligensek, akkor viszont borulna minden, mert ha meghallja a 10 fős banda, hogy a főnök megtart 96-ot akkor érdés nélkül kinyírják :D

sz: kicsit szar a bill, azért vannak néhol felcserélve a betűk

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#644) concret_hp válasza F-ECT$ (#607) üzenetére


concret_hp
addikt

állj oda az egyik csoport emberhez, majd várj. ha mindenki elkezd mozogni a szobában akkor amradj a helyeden. ha bejön egy ember és odaáll a csoportodhoz, és az ő fején más színű sapka van, mint a többiekén, akkor menj át a túloldalra.

ezzel csak az a ba, hogy elindulni nem lehet vele, de ha már mindkét oldalon áll 2-2 ember egyszínű sapkában, akkor már müxik.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#645) deniro2 válasza concret_hp (#643) üzenetére


deniro2
senior tag

Azt mond meg nekem, hogy pl. az 7. ember (aki, ha jól sejtem 4 embernél az osztó) miért szavazná meg a dolgot, hiszen egyrészt hajtja a vérszomj, másrészt, ha pozicióba kerűl, akkor kaszálhat? A 9. embert pedig hajtja szintén a vérszomj és őt ígyis-úgyis megkenik (a 7. :) ), tehát miért szavazná meg az első főnöknek a bulit? :U

[Szerkesztve]

(#646) Foglalt név válasza Sirpi (#641) üzenetére


Foglalt név
addikt

10 4-et megfizet 1-1 arannyal, meg neki marad a százból 96, nem? De írták már felettem is.

Ebből a feladatból is kiderül, milyen rossz, ha okos valaki, a mi buta világunkban mindenkinek több jutna(kivéve a kapitányt :) )

(#647) Foglalt név válasza deniro2 (#645) üzenetére


Foglalt név
addikt

Rosszul írta, minden második. Ergo a 2, 4, 6, 8 kap. Miért szavazza meg? Mert pl. a 8.as. Nem szavaz, akkor ugye a kilencedik oszt, akkor neki semmi nem jut a logika alapján, ergo rosszabbul jár.

(#648) Foglalt név válasza F-ECT$ (#607) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ennek tudod a megoldását vagy csak találgatni lehet?

(#649) deniro2 válasza Foglalt név (#647) üzenetére


deniro2
senior tag

Közelít... Viszont, a 8. miért szavazná meg? Ha ő oszt, akkor kaszál. Akkor jönne ki a dolog, ha azokat lehetne lefizetni, akik biztos nem tudják úgy megkenni a többieket mikor osztanak, hogy jobban járjanak, mint most. Viszont ezek nincsenek elegen. Az első kapitány meghal tutira, RIP. :)

(#650) sekli


sekli
addikt

Heló

Van egy fejtörőm, sajnos nem tudom a megoldását, de jó lenne, ha hétfőig meglenne:

Van egy szoba amiben csak egy csap van. Van egy henger alakú üveg poharunk amit pont félig kell megtölteni vízzel. semmi más nincs. Hogy lehet megcsinálni?

azok a megoldások, amikre én gondoltam, de nem jók: cseppenként megtölteni, megszámolni, hogy hány csepp, aztán feleannyit belerakni, ugyan ez időre pulzusszámolással, pohár összetörése...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.