Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) F-ECT$ válasza TooN (#900) üzenetére


F-ECT$
titán

-tudják, hogy 2-2 sapka van? (gondolom igen)
-megbeszélhetnek előre egy taktikát, vagy elkapják őket, beássák, és utána mondják el a feltételeket? (gondolom az előbbi)

Dive ever, work never.

(#902) TooN válasza F-ECT$ (#901) üzenetére


TooN
aktív tag

Hi!

Jól gondolod!

Nincs kommunikáció és előre megbeszélt taktika!

2 fekete és 2 fehér sapka van! Ja meg a kondér, ami 10 perc múlva forrásnak indul! :K

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#903) F-ECT$ válasza TooN (#902) üzenetére


F-ECT$
titán

Gondolom találgatni sem lehet, tehát ha egyszer az egyik azt mondja pl, hogy fekete, akkor vagy mind megmenekülnek (ha jól mondja), vagy mind meghalnak.

Dive ever, work never.

(#904) TooN válasza F-ECT$ (#903) üzenetére


TooN
aktív tag

Igen!

Tehát akkor érdemes mondani valamit, ha tuti a dolog!

Ha nem, akkor inkább ne, mert irány a leves!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#905) bozont válasza TooN (#904) üzenetére


bozont
veterán

Ha a B alanyt a falhoz közel ásták be, akkor könnyen lebányászhatja magáról a sapkát és meg is menekültek. :D

(#906) TooN válasza bozont (#905) üzenetére


TooN
aktív tag

"Ha a B alanyt a falhoz közel ásták be, akkor könnyen lebányászhatja magáról a sapkát és meg is menekültek. :D" - attól, hogy a homokba beásva felforrjon az agyvizük, ellenben irány a leves!

"Nem ez lesz a jó irány" - Mondja a marcona alak a kondér mellett állva, miközben egy kis paprikát még szór a lébe majd rápillant a homokórár - "Hogy megy az idő!" - Majd dob még egy fadarabot a tűzre!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#907) F-ECT$ válasza TooN (#904) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem C szól:

-ha fehér lenne rajta, akkor D rögtön mondaná, hogy fekete, de mivel nem szólal meg így biztosan egy feketét és egy fehéret lát maga előtt

Dive ever, work never.

(#908) RpPRO


RpPRO
őstag

Van ket szoba. A szobakat egy gorbe folyoso koti ossze. Az egyikben 3 kapcsolo (X szoba), a masikban 3 villanyego (Y szoba). Mindegyik kapcsolo 1 egot hoz mukodesbe - termeszetesen.

Feladat: meghatarozni, h melyik kapcsolo melyik egot mukodteti, ugy, h csak EGYSZER mehetsz vegig a folyoson (X-bol Y-ba). Persze X szobaban nem lehet latni Y-ban levo egoket. :)

Bocs, ha mar volt.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#909) F-ECT$ válasza RpPRO (#908) üzenetére


F-ECT$
titán

Kezdeti állapotról tudunk valamit? Pl ég valamelyik égő? X-ből indulunk?

szerk: ja megvan:
-1-et felkapcsolunk, 10 perc után le
-a 10 perc elteltével felkapcsolunk egy másikat
-átmegyünk Y-ba, ott lesz egy lekapcsolt, egy világító, és egy lekapcsolt de meleg égő

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#910) RpPRO válasza F-ECT$ (#909) üzenetére


RpPRO
őstag

;)

Azert hagyhattal volna idot masnak is. :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#911) F-ECT$ válasza RpPRO (#910) üzenetére


F-ECT$
titán

Tegnap cseréltem égőt, miután több órányi világítás után kiégett az egyik, én meg megfogtam :)

Dive ever, work never.

(#912) RpPRO válasza F-ECT$ (#911) üzenetére


RpPRO
őstag

Azert dobtam be ide, mert kivancsi voltam, h az - itt talalhato, alapjaban veve matematikai fejtoroket megoldo - forumlakok hogyan boldogulnak egy ilyesmivel es hogy mennyire tudnak elvonatkoztatni. Most nem tudtam meg, neked gratula. :)

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#913) TooN válasza F-ECT$ (#907) üzenetére


TooN
aktív tag

Hello!

A "C" a jó megoldás, ahogy írtad! :C

Tuti jó!!!

:R

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#914) TooN válasza RpPRO (#912) üzenetére


TooN
aktív tag

Hi!

Ez a folyosós izzós dolog ez nekem is így elsőre bejött!
Tapasztalati úton szintén!

Így tudod pl. megnézni, hogy a kocsi csomagtartója / kesztyűtartója lekapcsol -e rendben, vagy szívja az akksit?

--------------------------

De tetszett a feladvány nagyon!

[ Szerkesztve ]

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#915) TooN


TooN
aktív tag

Valakinek valami új!

Nehogy így ragadjon a Topic!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#916) F-ECT$ válasza TooN (#915) üzenetére


F-ECT$
titán

Reggelente a Class-on 8 előtt egy kicsivel van a 'Tutipédia' rovat, ott szoktak néha jókat kérdezni. Mondjuk ott jön a megfejtés is azonnal, meg elég gyakran csak valami matek házit oldanak meg.

Dive ever, work never.

(#917) TooN válasza F-ECT$ (#916) üzenetére


TooN
aktív tag

Hi!

Azt szoktam hallgatni én is reggelente!

Néha fogom a fejem és verem bele a kormányba, amilyen hülyék tudnak lenni! Persze ez a dolguk!

De néha nagyon komoly!

:C

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#918) F-ECT$


F-ECT$
titán

Régi, könnyű, neten 3 mp megtalálni rá a választ, de UP-nak jó lesz:

Folytasd a sort!

1, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 20, ?

Dive ever, work never.

(#919) chicken válasza F-ECT$ (#918) üzenetére


chicken
senior tag

100
:)

mens sana in campari soda

(#920) chicken


chicken
senior tag

Egy folyóba keresztbe lefektetnek 128 egyforma vezetéket. Az egyik oldalon van áram, meg van egy fázisceruzád és egy ladikod. Fel kell címkézd az összes vezeték két végét (1, 2, .... 128).
Hányszor kell áthajókázz a túlpartra?

mens sana in campari soda

(#921) marsu válasza chicken (#920) üzenetére


marsu
addikt

Először felcímkézed az egyik parton,aztán átevezel,és felcímkézed a másik oldalt ...

... és én a fázisceruzát ki sem bontanám a csomagolásból.

hanem feltenném vaterára új termékként.

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#922) chicken válasza marsu (#921) üzenetére


chicken
senior tag

Ha nem használod a fázisceruzát, honnan tudod, hogy a 128 vezetévég közül melyik annak a vége, amit a túlparton felcímkéztél?

p.s. természetesen ha egy vezetéken a 14-es szám szerepel, a túlparton a 14-es számnak ugyanennek a vezetéknek a végén kell állnia, ha nem lett volna egyértelmű. :)

[ Szerkesztve ]

mens sana in campari soda

(#923) chicken


chicken
senior tag

A legrosszabb ebben a feladványban, hogy azért írtam be, mert tudom a megoldást, de nem értem.

A megoldás elvileg:

4 lefektetett vezeték esetén 2 átcsónakázás (2 ad 2 = 4)
128 lefektetett vezeték esetén 7 átcsónakázás (2 ad 7 = 128)

Szóval olyan embert keresek, akik meg is tudja magyarázni.

mens sana in campari soda

(#924) Latissimus Dorsi válasza chicken (#923) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

4 vezeték, 2 csónakázás:

-"A" parton felcímkézed 1, 2-őt, 1-re áramot kötsz, 2-t a vízbe teszed.
-áthajókázol "B" partra,
-fázisceruzával megkeresed az 1-est, felcímkézed,
-bedugod a vízbe az 1-est,( a folyón keresztül a túlparti vízben lévő is fesz. alá kerül)
-megkeresed a fázisceruzával a fesz. alatt lévőt, ez a kettes,
-még mindig a "B" parton felcímkézed a 3, 4-et,
-3-ra rákötöd az 1-est, 4-est pedig bedugod a vízbe,
-visszamész "A" partra,
-megkeresed a fesz. alatt lévőt, ami most 1-es összekötve a 3-al tehát megvan a 3-as,
-kiveszed a 2-est a vízből beteszed a 3-ast,
-megkeresed a fázis, ez lesz a 4-es.
:Y

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#925) Latissimus Dorsi válasza Latissimus Dorsi (#924) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

a 3. átcsónakázás:

- "A" parton felcimkézzük 5, 6, 7, 8-at és összekötjük 1, 2, 3, 4-el 1-5, 2-6, stb.
-áram a vízbe,
-átmegyünk "B" partra,
-1-et vízbe dugjuk, megkeressük 5-öt
-2-est vízbe, megvan 6
-ugyanez 3, 4-el, megvan 5, 6, 7, 8.

4. csónakázás

-"B" parton 1-8-ig összekötjük 9-16,
-csónakázás,
-1esre áram megvan 9
-2-8-ig ugyanez, megvan 10-16

5. csónakázás: 17-32

6. csónakázás: 33-64

7. csónakázás: 65-128

Vagy valami ilyesmi
:D

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#926) chicken válasza Latissimus Dorsi (#924) üzenetére


chicken
senior tag

"a folyón keresztül a túlparti vízben lévő is fesz. alá kerül"

de te meg meghalsz!

mens sana in campari soda

(#927) Latissimus Dorsi válasza chicken (#926) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Miért is halnék meg :F

Kívácsi vagyok a további ötletekre, ha nem lehet a vizet vezetőként használni...

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#928) chicken válasza Latissimus Dorsi (#927) üzenetére


chicken
senior tag

ha a vízbe nyúlsz, amiben 220 van, akkor neked annyi :)

Először én is összekötősben gondolkodtam, aztán a következő megoldást olvastam 4 vezeték esetére:

1. áram alá helyezel 2 vezetéket, megjelölöd (mondjuk 1 és 2)
2. átcsónakázol, és megnézed, melyik kettő világít, őket megjelölöd 1 és 2-vel
/itt még nem tudod, persze, melyik az 1 és a 2 konkrétan/
3. visszacsónakázol, és mondjuk a 2-eset kihúzod, majd a másik kettőből egyet bedugsz, és felcímkézed 3-assal
4. megint átcsónakázol, és megnézed, hogy az 1 és 2 közül melyik nem világít többé, ebből megtudod, melyik volt az egyes és a kettes
5. megnézed, a másik "új" kettőből melyik világít, és az a 3-as
6. a maradék utolsó a 4-es
7. visszacsónakázol és megfelelően jelölsz.

Ez a megoldás teljesen jó, csak nem értem, hogy van a kivitelezés mondjuk 6 vagy 8 vagy még több vezeték esetén.

mens sana in campari soda

(#929) Latissimus Dorsi válasza chicken (#928) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Abból indultam ki, hogy vízen keresztül szigetelt vezetéket húznak, ha ez így van, akkor nem fog megrázni az áram, szal használhatod a vizet vezetőnek.

Annyi változtatással, hogy már az első körben 1-3, 2-4 kötés kell.

Matematikailag így jön ki, hogy minden utazással a 2 egy újabb hatványa lesz az ismert vezetékek száma.

És így igaz az általad írt 4 vezeték 2 utazás: 2^2=4

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#930) chicken válasza Latissimus Dorsi (#929) üzenetére


chicken
senior tag

és annál a lépésnél, hogy "-3-ra rákötöd az 1-est", hogy veszed ki a már vízben levő egyest, ha a vízbe már áramot vezettél?

nincs semmilyen segédeszközöd, csak a puszta kezed meg a fázisceruza...

mens sana in campari soda

(#931) Latissimus Dorsi válasza chicken (#930) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Az elejét leírom újra,

-A parton 1, 2-t felcímkézed,
-1-re fázist kötsz 2-t vízbe dugod,
-átmész,
-megkeresed az 1-est a fázisceruzával,
-beteszed a vízbe (a végét),
-megkeresed a 2-est,
-2 szabad vezetékvéget felcímkézel 3, 4,
-összekötöd a 1-3-as, 2-4-es vezetékvégeket,
-visszacsónakázol,
-megkeresed a 3-ast a fázisceruzával,
-átkötöd az áramot a 2-es vezetékre,
-megkeresed a 4-est.

a többit leírtam,

Ha áram alá tudom helyezni a vezetéket, akkor össze is tudom kötni :)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#932) chicken válasza Latissimus Dorsi (#931) üzenetére


chicken
senior tag

még mindig ugyanaz a problémám, a kettes megtalálásakor az 1-es vége a vízben van, és a víz áram alatt van. tehát ha össze akarod kötni a hármassal, be kell nyúlj a vízbe kivenni.

mens sana in campari soda

(#933) Armahun


Armahun
addikt

Mítoszrombolós ismereteim alapján a folyó ilyen módon nem vezeti az áramot.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#934) chicken válasza Armahun (#933) üzenetére


chicken
senior tag

és tudtommal nem is azzal kell a feladatot megoldani, de még mindig nem látom át pontosan, miért a kettő hatvány a megoldás

mens sana in campari soda

(#935) Latissimus Dorsi válasza chicken (#934) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Lehet eleve rossz amiből kiindulunk...

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#936) chicken válasza Latissimus Dorsi (#935) üzenetére


chicken
senior tag

Inkább belinkelem a fórumot, ahol olvastam még róla, ott megoldottnak tekintik, de nekem mégis zavaros kicsit a dolog.

Itt található a feladat a ferencdeli nevű felhasználó 2010.01.15, 20:47-as hozzászólásában (milyen fórum már, hogy nincsenek megszámozva a postok?)

A feladatra még a 2010.01.15, 21:06, 2010.01.15, 21:32 és 2010.01.16, 10:57 és 10:58 hozzászólások is reagálnak, illetve a két utóbbiban a feladója szerint kevesebből is meg lehet oldani, de aztán nem találtam további referenciákat.

mens sana in campari soda

(#937) marsu válasza chicken (#920) üzenetére


marsu
addikt

Szerintem valami becsapós a válasz ...

Például, hogy egyszer sem kell áthajókázni, mert hajót nem adtak, csak ladikot!

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#938) concret_hp


concret_hp
addikt

ha a folyóba áramot vezetünk az földelődik és lab@ssza a biztosítékot :U :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#939) concret_hp válasza chicken (#936) üzenetére


concret_hp
addikt

nah megnéztem a linket, az a lényeg, hogy minden vezetéket beszámozol az 1ik oldalon, átírod bináris alakba.
n. körben áram alá rakod az innenső parton az összes vezetéket, aminek az n. bináris jegye 1, átmész a túloldalra, minden vezetéknél megnézed, hogy áram alatt van-e és felírod ennek megfelelően az n. bináris jegyét.

4 vezetékre viszont sztem elég 1 odavissza út:
beszámozod 1-2-3-4
1esre áramot dugsz, 23-at simán összekötöd
átmész a túloldalra megkeresed melyik az 1es
összekötöd valamelyikkel
ha a maradék 2n nincs áram akkor a 4essel kötötted össze
ha az egyiken nincs csak áram akkor ez a maradék a 4es
itt tehát tudod melyik az 1es és melyik a 4es vezeték
ezen az oldalon az 1est összekötöd az egyik ismeretlennel és ezt beszámozod 2esnek az utolsó ismeretlent meg 3asnak, úgy hogy ezen az oldalon csak az 1 és 2 cimkék vannak összekötve.
visszamész a kiindulási oldalra
szétbontod a 2 és 3 közti kötést és megnézed, hogy melyik marad áram alatt, ha a 3as az akkor a 2 és 3 cimkéket átcseréled ezen az oldalon
kész vagy :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#940) F-ECT$


F-ECT$
titán

Van 2 testvér, akik egy kör alakú legelőn osztozkodnak. Nincs pénzük elkeríteni, és így megfelezni a területet. Az egyiknek van egy kecskéje, amit a terület legszélére tudnak csak 1 kötéllel kikötni. A kérdés, hogy milyen hosszú legyen ez a kötél, hogy a kecske pont a terület felét tudja lelegelni.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#941) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#940) üzenetére


F-ECT$
titán

Semmi? Egyelőre én is csak brute-force módszerrel tudnék nekiállni, pedig a kollégám azt mondta, hogy a gimis tanárától kapta a feladatot annó. (És nem tudja a megoldát ő sem.)

Dive ever, work never.

(#942) tope válasza F-ECT$ (#941) üzenetére


tope
addikt

Nyilvánvalóan a sugárnál nagyobb hosszúságú kötél kell, de hogy hogy lehet kiszámolni, az nagy talány

UI: De lehet valami körbe írható egyenlőoldalú háromszög, vagy valami hasonló a megoldás kulcsa

[ Szerkesztve ]

(#943) F-ECT$ válasza tope (#942) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is eszembe jutott a háromszög köré írhó kör, de nem jutottam előbbre. Kellene egy négyjegyű függvénytáblázat, hátha van benne valami jó kis képlet. És szerintem a háromszög "csak" egyenlő szárú.

Dive ever, work never.

(#944) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#940) üzenetére


F-ECT$
titán

Továbbra sincs ötlet?

Dive ever, work never.

(#945) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#940) üzenetére


F-ECT$
titán

Lassan megkapja a "legtovább megfejtés nélkül maradt fejtőrő" címet. Ha más nem kiadom egy infósnak, hogy programozza le :)

Dive ever, work never.

(#946) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#940) üzenetére


F-ECT$
titán

10 m sugarú terület esetén kb 11.58 m hosszúra kell hagyni a kötelet. Remélem jól számoltam :)

Dive ever, work never.

(#947) tope válasza F-ECT$ (#946) üzenetére


tope
addikt

Hogy sikerült ezt kiszámolni ? :)

(#948) F-ECT$ válasza tope (#947) üzenetére


F-ECT$
titán

Kerestem egy általános képletet kör-kör metszetre. Ha jól gondolom, akkor a (14)-es sorban lévő képlet alkalmazható erre az esetre, mert a két kör és metszéspontjaik az ábrának megfelelően helyezkednek el, azzal az egyszerűsítéssel, hogy R = d.

Ezután írtam egy progit, ami kiszámolja ezt

y := r*r*acos((d*d+r*r-R*R)/(2*d*r)) + R*R*acos((d*d+R*R-r*r)/(2*d*R)) - 0.5*(sqrt((-d+r+R)*(d+r-R)*(d-r+R)*(d+r+R)));

ahol R = d = 10m, r pedig 0.01-től nő 20.00-ig. Vizsgáltam, hogy y mikor esik 156.9 és 157.1 közé, és csak a r = 11.58-ra jött ez ki.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#949) F-ECT$


F-ECT$
titán

Aki tanult mikrot és/vagy játékelméletet, annak nem lesz újdonság, de a többieknek egy kis érdekesség.

2 bűnöző megöl és kirabol egy embert. Menekülés közben elkapják őket a lopott cuccokkal, de a holttestet nem találják meg. Bezárják őket 2 cellába, kommunikációra nincs lehetőségük. Bemegy egyikükhöz a bíró és azt mondja:
"Ami most mondok, azt elmondom a társának is. Biztos vagyok benne, hogy megölték azt a szerencsétlen embert, de bizonyítani nem tudom. Valljon a társa ellen, és amennyiben ő tagadni fog, akkor magát szabadon engedem, a társa pedig kap 15 évet. Ha Ön és a társa is vall, akkor mindketten 10 évet kapnak. Ha mindketten tagadnak mindent, akkor a rablásért 7-7 évet fognak ülni."
Kívülről az látszik, hogyha az össz büntetést nézzük, akkor a 7-7 évvel járnának a legjobban, mert ez összesen 14 év. 2 esetben 15 év(0-15 és 15-0), és 1 esetben 20 év (10-10) lenne ez a szám.

A kérdés, hogy mit fognak tenni a rabok?

Dive ever, work never.

(#950) alitak


alitak
senior tag

Ezt próbálta már valaki?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.