Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) mzprox válasza chicken (#93) üzenetére


mzprox
tag

Gratulálok, ezt kerestem!! :DDD

(#102) hm válasza Memphis (#100) üzenetére


hm
aktív tag

Na ez így már fogós kérdés. :P

(#103) Memphis válasza hm (#102) üzenetére


Memphis
tag

ugye-ugye? ;) :C

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#104) chicken válasza mormota (#1) üzenetére


chicken
senior tag

9:
a) Elfogyott a macskakaja
b) Szanaszét fel van feszítve a bejárati ajtó
c) Folyamatosan locsog a felesége, hogy milyen barátnői voltak ott nála aznap.
?

mens sana in campari soda

(#105) hm válasza Memphis (#103) üzenetére


hm
aktív tag

Amúgy van rá objektív válasz?

(#106) Sirpi


Sirpi
senior tag

A 100%-80%-50% találati valószínűségi rablós feladványra eddig nem sok hozzászólás érkezett. Nem is a számszerű eredmény az érdekes, hanem a sorrend, de a számolás néha nehéz. Ezért leegyszerűsítem a dolgot:

A) mit csinál a 100%-os, ha mind3-an élnek még?
B) mit csinál a 80%-os, ha mind3-an élnek még?
C) mit csinál a 50%-os, ha mind3-an élnek még?

Nyilván ha már csak 2-en vannak, akkor nem kell gondolkodni, mert lő a másikra, azt vagy talál, vagy nem. De az A) B) C) esetek közt van egy érdekes...

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#107) Memphis válasza hm (#105) üzenetére


Memphis
tag

én nem tudok rá... :B aztán lehet hogy az aki kitalálta.... :D

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#108) hm válasza Memphis (#107) üzenetére


hm
aktív tag

Van rá egy elméletem, hogyan is képzelte el az illető. Tehát nulla Celsius fok fele nulla, de nem mindegy milyen határértékben. Tehát, a nulla fok terjed +0,4999... tól -0,499... Celsius fokig. Tehát ha kétszer olyan hideg várható, akkor vagy egy gyenge, vagy egy lassú hidegfront halad át az adott terület fölött. Ami annyit jelent, hogy amíg az adott napon havas eső esik, úgy holnap esős hó, netán tiszta eső, és egy nappal később tiszta hó. Ellenben ha nincs határértéke a nulla Celsius foknak, akkor is ebben lelem a hidegebb fogalmát, hogy a mai eső helyett holnap hó fog esni.

(#109) aluser válasza maddog (#50) üzenetére


aluser
tag

abcde = 47513

(#110) mormota válasza WuDu (#95) üzenetére


mormota
senior tag

csak hogy örülj: a 8asban a teherautó egy hátul dobozos rakodós autó


hm: a házikós betörős is egyszerű... és egyik válasz sem a tied

gondolkozz egy kicsit tárgyilagosabban.. anyit segítek, hogy vmit látott a lakásban, még mielőtt felkapcsolta volna a villanyt

Illusztrálok, tehát vagyok

(#111) mormota


mormota
senior tag

egyébként akit érdekel az megtalálja a feladatok megfejtését az #1 végén található linkben

Illusztrálok, tehát vagyok

(#112) bLaCkDoGoNe válasza Sirpi (#67) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Valaki ennek a tutajosnak a megoldását ossza meg velem legyen szíves! Nem tudok egyszerűen rájönni, pedig nem tartom magam hülyének. Van egyáltalán megoldás?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#113) Sirpi válasza bLaCkDoGoNe (#112) üzenetére


Sirpi
senior tag

A tutajosnak mindjárt leírom a megoldását, de csak linkként, hogy ne fusson bele mindenki, aki nem is akarja tudni. Pill...

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#114) bigdewil


bigdewil
csendes tag

Elöször widd át a rablot és hagyd ott...

Az alkoholmentes sör, az első lépés a guminő felé ..

(#115) Sirpi


Sirpi
senior tag

Na, akkor itt a tutajos megoldása: Bővebben: link. De érdemes megpróbálni megoldani, szerintem nagyobb élmény.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#116) DaSilva


DaSilva
senior tag

5 4 6 9 6 7 x
x?

huss, fohászom száll feléd

(#117) bLaCkDoGoNe válasza Sirpi (#115) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hűha, mégis hülye vagyok. Ez olyan egyszerű, mint a pofon! :B
Mindegy, az Einstein-félét megcsináltam anno :D

Köszi a megoldókulcsot.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#118) bcs válasza DaSilva (#116) üzenetére


bcs
aktív tag

5?

(#119) Memphis válasza hm (#108) üzenetére


Memphis
tag

hiszek neked :C ;)

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#120) DaSilva válasza bcs (#118) üzenetére


DaSilva
senior tag

Ezt egy újságból vettem. Nincs ideírva a megfejtés, de a többi számos feladat megoldása nem ilyen jellegű volt. De lehet. Csak reméltem hátha valaki észrevesz valamit, amit én nem.

huss, fohászom száll feléd

(#121) mzprox válasza Sirpi (#106) üzenetére


mzprox
tag

Én adtam rá egy tippet a #73-asban. Nem találtam el véletlenül? :))

(#122) KovacsUr válasza DaSilva (#120) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nem a vonalkód volt az véletlenül? :D

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#123) F-ECT$ válasza KovacsUr (#122) üzenetére


F-ECT$
titán

:DD Ez jó megoldás :DD

Dive ever, work never.

(#124) KovacsUr válasza DaSilva (#116) üzenetére


KovacsUr
addikt

Bármikor tudok rá generálni megoldást, pld.

x = 6 5 7 2, mert így 54 69 67 65 72 jön ki, az meg a 'Tiger' hexadecimális ASCII-kódként. Miért pont Tiger? Csak.


Ezeket nem szeretem, mert végtelen sok megoldást lehet találni rájuk, csak a fantáziád szab nekik határt... Túl nagy a tér.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#125) chicken válasza Sirpi (#106) üzenetére


chicken
senior tag

Ugye az 50%-os az nem azt jelenti, hogy ha ugye ''egyenlő távolságra állnak egymástól'', azaz szabályos háromszögben, akkor aki 50%-os biztonsággal céloz, az vagy egyiket lövi le, vagy a másikat? Mert ha az az egyenlő távolság 15 centi, akkor az 50 %os az tuti lepuffantja valamelyiket...
Vagyis ő biztosan életben marad.

Na de ha valami brutál uzival állnak neki izéé 15 méterre egymástól, akkor mit jelent az 50%os biztonság :F

MOD kicsit sok az ''ugye'', de ugye érted, mit kérdezek? :)

[Szerkesztve]

mens sana in campari soda

(#126) chicken


chicken
senior tag

Mivel is lőnek a deli revolverhősök?

mens sana in campari soda

(#127) Sirpi válasza chicken (#126) üzenetére


Sirpi
senior tag

Na, akkor még1x: van 3 revolverhős, álljanak mondjuk szabályos háromszögben, pl. 50-50 méterre egymástól. A találati valószínűségeik rendre 100%, 80%, 50%, azaz ha megcélozzák valamelyik ellenfelüket, akkor ekkora eséllyel az illető meghal. A fennmaradó eséllyel pedig semmi sem történik az égvilágon. Előre kisorsolják, hogy milyen sorrendben fognak lőni, és ha 1 kör nem elég, akkor ugyanolyan sorrendben több kört is lőhetnek, pl: B A C B A C...
Kérdés, hogy a párbaj előtt mi az egyes pisztolyhősök életbenmaradási esélye (addig megy a gyilkolászás, amig már csak 1 van életben) a sorsolás előtt, ha mindenki a számára legjobb stratégiát alkalmazza?

Remélem, igy érthető.
Ezek után kérdeztem, hogy mit csináljon a

a) 100%-os
b) 80%-os
c) 50%-os

revolverhős, ha épp rajta a sor, és a másik kettő is életben van még?
(Ha valaki kiszámolja ezután az életbenmaradási esélyeket is, annak gratula!)

Na, ez volna a feladat.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#128) zebrafish


zebrafish
tag

Elkezdtem kiszámolni, de inkább abbahagytam :)) részeredmény szerint a sorrend: 50%, 100%, 80%
magyarázat: amíg három él, addig nem az 50-esre lőnek (neki tulajdonképp nem éri meg lelőnie senkit míg hárman vannak, jobban jár, ha a levegőbe lő :D ). Ha éppen kidől valaki, akkor mindenképp! ő jön és 50 %, hogy már nyert is, ha a 80%-os maradt életben, akkor van esélye második lövésre is...

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#129) Sirpi válasza zebrafish (#128) üzenetére


Sirpi
senior tag

amíg három él, addig nem az 50-esre lőnek (neki tulajdonképp nem éri meg lelőnie senkit míg hárman vannak, jobban jár, ha a levegőbe lő

Ez az! Erre a mondatra vártam! Szerintem poénos, hogy párbajozik, de jobban jár, ha nem lő... Amúgy a sorrendet is jól mondtad, az 50%-os éli túl a dolgot a legnagyobb eséllyel, a 80-as meg a legkisebbel...

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#130) chicken válasza Sirpi (#129) üzenetére


chicken
senior tag

Látod, ez pont nem válasz a kérdésedre, hogy

Kérdés, hogy a párbaj előtt mi az egyes pisztolyhősök életbenmaradási esélye (addig megy a gyilkolászás, amig már csak 1 van életben) a sorsolás előtt, ha mindenki a számára legjobb stratégiát alkalmazza? ld #127...

Nem véletlenül állt neki mindenki számolgatni.

MOD: Vagy nem tudom, lehet, hogy csak én értelmeztem úgy, hogy te most számszerűleg az esélyeked kérded. :F

[Szerkesztve]

mens sana in campari soda

(#131) concret_hp válasza Sirpi (#127) üzenetére


concret_hp
addikt

a 100%-os lekapja a 80-ast és utána 50-50% neki meg az 50-esnek (ha az 50-esre lő, akkor utána 80%,hogy ő is meghal.)
a 80%-os rálő a 100-asra ha talál, akkor úgy sacc/kb-ra 4/9-ed esélye van a túlélésre, 5/9 arra, hogy meghal. ha nem akkor viszont megszívta, mer' a 100-as amint lehetősége lesz rá, lekapja, az 50-es+:
az 50%-os szerintem jobb ha +várja mire a másik 2-ből az 1ik meghal. ugyanis ha lekapja az egyiket, akkor a 3. jön, aki vagy 100, vagy 80 % hogy lekapja, tehát túlélési esélye 0 illetve kb. 12% tehát egész addig a levegőbe lő, amíg valaki meg nem hal, hiszen a másik 2 egymást próbálja kinyírni.
ha viszont megvárja hogy lehal az egyik akkor túlélési esélye rögtön 50% a 100-as ellen, kb. 5/9-ed a 80-as ellen.
namost ezek szerint ez vagy 1 elég poén feladat vagy az 50%-os csávónak van a legnagyobb esélye a túlélésre.
úgy számoltam a 100%-osnak a sorrend sorsolása előtt 30%, a 80%-osnak 17,77%, az 50%-osan lövőnek meg 52,22% esélye van arra, hogy ő maradjon életben.
ez jó?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#132) rATdrAgOn válasza joghurt (#9) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Oooo... japanban balra tarts, vagy jobbra tarts van? :)
Mer' ha jobbra tarts, akkor balra, ha balra tarts akkor jobbra (ui, nem latszik a jarda iranyaban levo ajto :DDD)
Megbuktam! :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#133) F-ECT$ válasza rATdrAgOn (#132) üzenetére


F-ECT$
titán

Időben jött a válaszod :DDD

Dive ever, work never.

(#134) zebrafish


zebrafish
tag

Már régen tanultam ilyesmit ezért valaki írja már le:
Ha az 50%-os és 80%-os lő csak egymásra sorsolás után, kinek mennyi esélye van? THX.

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#135) rATdrAgOn válasza F-ECT$ (#133) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Istenem! :Y
Jobb keson, mint soha nem? :)

Najo... :)
Kanyarban halado gepjarmuvon melyik kereknek a legkisebb a fordulatszama? :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#136) bdav válasza rATdrAgOn (#135) üzenetére


bdav
őstag

a pótkeréknek :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#137) Sirpi válasza chicken (#130) üzenetére


Sirpi
senior tag

Látod, ez pont nem válasz a kérdésedre...

A kérdésemnek 2 része volt. Irtam, hogy aránylag nehéz kiszámolni, hogy mik az életbenmaradási esélyek, ezért irtam segitségként az a) b) c) kérdéseket.
Jött is korrekt válasz.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#138) Sirpi válasza concret_hp (#131) üzenetére


Sirpi
senior tag

úgy számoltam a 100%-osnak a sorrend sorsolása előtt 30%, a 80%-osnak 17,77%, az 50%-osan lövőnek meg 52,22% esélye van arra, hogy ő maradjon életben.
Ez jó?


Gyorsan utánaszámoltam én is, mert a pontos számokra már nem emlékeztem, csak a sorrendre, és igen, annyi az annyi. Gratula!

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#139) chicken


chicken
senior tag

Lovagok és lókötők szigetét mindenki ismeri? Azért leírom, hátha még van, akinek fejtörést okoz.
Egy szigeten csak kétféle ember él, lovagok és lókötők. A lovagok mindig igazat mondanak, a lókötők mindig hazudnak. Odakeveredsz a szigetre, ahol egy úton kell végigmenj. Egyszer csak kettéágazik az út, és tudod, hogy az egyik választás a halálba visz, a másik a meneküléshez. Egyetlen ember áll az elágazásnál. Mit kell tőle kérdezni, hogy tudd, melyik úton indulj el?

mens sana in campari soda

(#140) concret_hp válasza Sirpi (#138) üzenetére


concret_hp
addikt

:DD
amúgy érdekes az is, ha mindegyik ugyan olyan eséllyel lő. (mindegy, hogy hány %)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#141) Sirpi válasza concret_hp (#140) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ha mindegyik ugyanolyan eséllyel lő, akkor 33,333...% jön ki mind a háromra, javíts ki, ha tévedek.

Viszont képzeljétek el azt a szitut, hogy van 50 db 100%-os, meg 1 db 50%-os.
Ekkor a 100%-osok esélye fejenként 1%, az 50%-osé meg 50%. Ez is poén, nem?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#142) bdav válasza chicken (#139) üzenetére


bdav
őstag

Azt, hogyha a másik csoportból való ember állna az ő helyén, ő mit mondana, melyik a jó út. Ha lovag áll ott, akkor igazat mond, és tudja, hogy a lókötők hazudnak, ezért a rossz utat mutatná. ha lókötő, ő is a rosszat, mert ha lovag lenne a jót mutatná, dehát szegény mindig hazudik. tehát amire az emberke rámondja, hogy az a jó út, tuti hogy az a rossz, sz'al lehet a másikon elindulni.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#143) F-ECT$ válasza chicken (#139) üzenetére


F-ECT$
titán

Ismerős, de nem lovagokkal, lókötökkel, hanem egy iker testvérpárral.

Dive ever, work never.

(#144) Turmoil válasza concret_hp (#131) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ez azért nem ilyen egyszerű. 6 féle sorrend lehetséges, ABC, ACB, BAC, BCA, CAB, CBA Ezek egyforma eséllyel jöhetnek össze. De hogy melyikben kinek mekkora az esélye, az elég bonyolult.

Az első kettő egyszerű, mert az A lelövi a B-t, és 50-50%-ban A, vagy C éli túl.
A többiben viszont lehet számolgatni körönként, hogy mekkorák az esélyek, és kettéágazni az esélyek alapján.

Mondjuk a BAC esetén.

1. kör: B lövi A-t
1/a: A túléli (20%), akkor lőheti B-t, vagy C-t, aki meghal.
1/aB (B-t lőtte), 50-50%, hogy A, vagy C marad életben (szumma 10-10%)
1/aC (C-t lőtte, mert ő még lőhetne rá), A 20%, B 80% eséllyel éli túl (4% és 16%) - ez nem optimális számára
1/b: A meghalt B lövésétől (80%) C-B egymást lövi
Mekkora esély van arra, hogy mindketten túlélik?
50%, hogy B meghal
80%, hogy C meghal
10%, hogy élnek, összesítve 8%
Azaz körönként 90% az esély, hogy vége. Ha jól számolom, akkor 8.888%-on osztoznak 5:8 arányban, stb...
Mennem kell, majd talán holnap továbbgondolom:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#145) Sanya


Sanya
nagyúr

hány szirma van a rózsának?

aki tudja, le ne írja!!!!!

Bővebben: link
http://personal.baker.edu/web2/cdavis09/roses.html

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#146) F-ECT$ válasza Sanya (#145) üzenetére


F-ECT$
titán

Bazeg! Kb 5 perc után esett le :)

Dive ever, work never.

(#147) KovacsUr válasza F-ECT$ (#146) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hm... While some students would solve the problem right away, others would struggle all semester. It had taken Dr. Duke well over a year himself, and he would always explain that the smarter you were, the longer it took to figure it out.
:DDD

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#148) F-ECT$ válasza KovacsUr (#147) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem ''rigth away'' -> reménykedhetek? :DDD

Dive ever, work never.

(#149) Pötyi válasza Sanya (#145) üzenetére


Pötyi
őstag

Lehet, hogy én vagyok a csekélyértelmű medvebocs, de valaki mondja már el, hgoy mi az értelme ennek a számkitalálós játéknak? Vagy fordítsa le valaki a használati utasítást, aki otthonosabban tapicskol az ángélus nyelvben! :F

(Nem az a kérdésem, hogy dobj, meg tippelj, hanem hogy mi alapján?)

[Szerkesztve]

QNX is cool!

(#150) F-ECT$ válasza Pötyi (#149) üzenetére


F-ECT$
titán

Látsz 5 dobókockát. Meg kel mondani, hogy hány szirma van a rózsának.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.