Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Far Cry Primal

Hozzászólások

(#651) vendingo válasza Sensut (#650) üzenetére


vendingo
veterán

Fc blood dragon.
Van assasin creedes, meg pár másik is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#652) Sensut válasza vendingo (#651) üzenetére


Sensut
őstag

Gondoltam, hogy valami ilyesmi :)

(#653) Doctor46


Doctor46
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan tudok vadállatot szelídíteni melyik billentyűt is kell nyomni mikor ott állok előtte? :D :D

(#654) 7om válasza 7om (#646) üzenetére


7om
tag

Most raktam össze egy ilyen berserket, nahát ezzel aztán dobálhattad volna a "bejáratot". :DDD
Gondolom a q az quest-et jelent.:(

(#655) Sensut válasza 7om (#654) üzenetére


Sensut
őstag

Én is most jutottam hozza ahhoz a bombához, de az nem arra való :D Azzal behülyíted a bandát és egymást kezdik ölni. Mammuttal aligha tudok odamenni, mert ez a barlang a térkép legelején van, a mammutok meg hegyen-völgyön túl, ha egyáltalán meg tudok nyergelni egyet. Talán valami feledat majd bevisz oda :F

(#656) tesztuser válasza Doctor46 (#653) üzenetére


tesztuser
kezdő

Ne dobd túl messzire a húst magadtól.
Ha felfigyelt rá az állat, akkor megjelenik a fejénél egy felkiáltójel.
Óvatosan közelítsd meg (a lekuporodást ajánlja a Help: "C").
Ha elég közel vagy (és még mindig eszik), akkor kiírja, hogy most meg tudod szelidíteni ("You can tame it now" - valami ilyesmi). Ekkor tartsd lenyomva az "E" billentyűt, amíg körbe nem ér a csík és készen is vagy.
Van egy kezesbárányod... :)
A "B" betűvel tudod aktivizálni, illetve elengedni. Szerintem csak akkor érdemes úgymond elengedni, ha van erősebb/ jobban használható a jelenleginél, ami szintén szelidítve van már.
A "B" betűs menünél az is látszik, hogy melyiknek milyen erősségű az adott tulajdonsága (a pöttyök mutatják).
Az állatot időnként etetni kell, ha harcba bocsátkozik és megsérült! (a körbefutó csík hossza lecsökkent).

(#657) tesztuser válasza tesztuser (#648) üzenetére


tesztuser
kezdő

"Hogyan kapom a fő küldetéseket?"

Közben rájöttem, mivel a Sayla által igényelt anyagok összegyűltek, és tudtam az ő kunyhóját fejleszteni, erre egyből beindult a sztori (megtámadták a falut az Udam-ok, stb). Új emberkék arcképe is megjelent a térképen. Tehát végső soron mégiscsak ezek az arcképes szereplők adják a fő küldetéseket, miután megtalálom/fejlesztem őket. A saját barlangot is tudtam fejleszteni, de az nem adott új küldetést. :)

Egyébként olyanra gondoltam, amikor (más játékban) valahol fel vannak sorolva a lehetséges küldetések, és azok közül lehet kiválasztani valamelyiket, és akkor az megjelenik a térképen.

A térképről eltűnnek az arcképek, ha az illető már nem tud adni új küldetést?

(#658) Sensut válasza tesztuser (#657) üzenetére


Sensut
őstag

Itt a lényeg az, hogy a fő küldetéseket a faluban adják az elöljárók, ilyenkor mindig egy sárga rombusz jelenik meg az illető ikonján. Újabb fő küldetésekért eleinte fejleszteni kell a kunyhókat, de utána majd teljesítened kell az elvállalt fő feladatokat ahhoz, hogy újabbakat kapj. Így van folyamatosság a fő sztoriban. Miután elvállaltál egy ilyen fő küldetést, el kell jutnod a megadott helyre, amit szintén a megbízó ikonja jelöl a térképen valahol. Ezek nem egyszerű feladatok, ezért jó ha előtte a hely körül megtisztítod a területet az ellenségtől, vagyis elfoglalod az outpostokat és tábortüzeket.
A különböző mellékküldetéseket a vörös ikonok jelzik szanaszét a térképen. Ezeket a pontokat egyszer fel kell keresned és ott elvállalnod a feladatot, majd eljutnod a megadott zónába, amit általában átszínezve jelölnek meg.
Az alkalmi küldetések pedig véletlenszerűen jelennek meg a közeledben és sárga rombusz jelöli azokat is.

(#659) tesztuser válasza Sensut (#658) üzenetére


tesztuser
kezdő

Köszönöm a részletes választ! Az Outpost-ok és egyéb ellenséges pontok ikonjai eltűnnek, ha meghódítottam őket? Ezt eddig nem figyeltem. Jó lenne, ha csak az ellenséges/legyőzendő pontokat mutatná a térkép.

Állatszelidítés: azt írja nekem a "B"-menü, hogy még egy állatot meg kell szelidítenem, utána próbálkozhatok erősebbekkel (pl. barnamedve). Kipróbáltam egy farkassal, de abból egy példány korábban már szelidítve volt, és nem számolta újnak. Jól gondolom, hogy olyan állattal kellene próbálkoznom, amit még nem szelidítettem? De azt hiszem, ezt nem jelöli semmi a "B"-menüben. Barangolás közben már 1x-2x kiírta, hogy "ezt az állatot meg tudnám szelidíteni", de az olyan gyorsan továbbment, hogy nem tudtam húst dobni neki. Nem könnyű az ősember élete.

(#660) Sensut válasza tesztuser (#659) üzenetére


Sensut
őstag

Az outpostok és tábortüzek helyén a gyors utazás ikonja jelenik meg, oda bárhonnan tudsz "teleportálni". A szelídítés csak azoknál a fajoknál működik, amelyiknél nincs lakat. Kicsit nehéz őket élőben is kiválasztani, de nincs is szükség az összesre. A medve és a kardfogú elég mindenre, de a játék során aztán sorra kerül az összes, ahogy haladsz a sztoriban. Jó ha minél előbb beszervezed a faludba a "szakembereket", akik sorra mindenre megtanítanak, így állatot szelídíteni is. A legalsó három bestiát majd le kell győznöd ahhoz, hogy meg tudd szelídíteni, ha eljön az ideje. Ők a legerősebbek, tőlük minden más állat fél, még a velük egyenrangúak is. A legideálisabb társ a jó öreg kardfogú tigris (amelyik már a játék legelején társ nélkül hagyott), vele bármerre bátran elindulhatsz majd. De előbb le kell győznöd őt is :)

(#661) Gaboman válasza Sensut (#660) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A medve a legjobb társad, még a kardfogúnál is erősebb!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#662) vvega30 válasza Gaboman (#661) üzenetére


vvega30
senior tag

Csak látványosabban lassabb a kardfogúnál:(

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#663) vendingo válasza vvega30 (#662) üzenetére


vendingo
veterán

Meg nem tud mászni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#664) Gaboman válasza vvega30 (#662) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ha többen támadnak rád a tigris mindig előbb elvérzik, a medve tovább bírja és erősebb a csapása is.
Lassabbnak lassabb ez tény, de mindig nagyobb tömegnél a medvét választom, sőt van hogy a mamutra is ráengedem, ketten elrendezzük azt is.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#665) Sensut válasza Gaboman (#664) üzenetére


Sensut
őstag

Én hármat szoktam használni belőlük. A vérkardfogú gyors, erős és ügyesen rejtőzködik, tud mászni de nem tud úszni. A barlangi vérmedve nagy állatok ellen jó, mammutok, orrszarvúak vagy rénszarvasok ellen, de lassú, tud úszni de nem tud mászni. És a jaguárt szoktam a barlangokban használni, mert szűk helyeken csak ő tud követni. Sajna vérjaguár nincsen, de az emberekkel így is elbánik, másra a barlangban meg úgyse kell.

(#666) tesztuser válasza Sensut (#665) üzenetére


tesztuser
kezdő

Köszönöm a tippeket. Egyelőre nálam a barna medve a legerősebb, kardfogút még nem szelidítettem (nem ajánlotta fel). Közben rájöttem, hogy nem jól emlékeztem, mert a már megszelidített fajokat színes portréval jelzi a "B"-menü, a többi fekete-fehér. Az is gond, hogy a jelenlegi, de az előző társ is (az barlangi oroszlán volt) elijeszti a többi állatot, illetve a kardfogúval spontán harcolni kezdtek, tehát szelidítésről nem lehetett szó. Véletlenül rgy fekete oroszlánt is kinyiffantottam, amikor harcba bocsátkoztak, mivel "vadász" nézetben nem láttam, hogy mifajta. Azt sajnáltam is, se előtte, se azóta nem láttam ilyen fajtát.

[ Szerkesztve ]

(#667) Sensut válasza tesztuser (#666) üzenetére


Sensut
őstag

Vadász nézetben az egyedi, vagyis a ritka egyedek húznak egy olyan sárga felleget maguk után, arról lehet őket felismerni. Amikor vadászol inkább fürge állatokat vigyél magaddal, pld a jaguárt. Lehet, hogy nem nyiffantja ki az áldozatot, de leblokkolja és addig te végezhetsz vele. Viszont a jaguár bármelyik más állatfajt leteker futásban, azért hasznos. Belőle a ritka fekete jaguár még ügyesebb, de még ritkább is :)

(#668) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Nincs valami olyasmi mód, hogy neten keresztül valahogy lehessen játszani a játékkal ismerősökkel?

(#669) JoceeHunt válasza Anulu79 (#668) üzenetére


JoceeHunt
őstag

De van Co-Op mód de nekem sosem jött össze adott emberrel a barátlistából csak random-ban...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#670) Anulu79 válasza JoceeHunt (#669) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi!
Tudsz valami olyan oldalt ahol ez le van írva? Vagy bonyolult leírni?

(#671) JoceeHunt válasza Anulu79 (#670) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem tudom, anno végignyomkodtam mindent, Co-OP menüt valahogy be lehet hozni ott lehet invitálni barátot, vagy random csatlakozni valakihez.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#672) Sensut válasza Anulu79 (#668) üzenetére


Sensut
őstag

A szakma szerint nincsen co-op ebben a játékban, csak az előző részekben volt: "Far Cry Primal Doesn't Have Co-Op..."

(#673) JoceeHunt válasza Sensut (#672) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Tényleg bakker keverem az előző résszel :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#674) Sensut válasza JoceeHunt (#673) üzenetére


Sensut
őstag

:D Azokban volt, én is próbáltam. Jó lett volna ebben is. Gondoljatok bele egy játékos társ, vagy több egy-egy más kedvenccel az oldalán hajtóvadászatot indít az Izila ellen, vagy akár közös mammutvadászat, mint a játék elején... be jó lenne :K

(#675) Anulu79 válasza Sensut (#674) üzenetére


Anulu79
addikt

Kicsit azért reménykedtem, hogy mégis lehet valahogy össze hozni. Mi is erről beszéltünk, hogy nagyon nagy siker lett volna szerintem ha megy multiban ez a játék. Tuti évekig játszós lenne a multi része is. Sok lehetőség rejlik még benne az biztos.

(#676) k-adi


k-adi
nagyúr

Na végigvittem én is... Egyáltalán nem nyűgözött le, rengeteg animáció a FarCry 3. részéből van lopva. A mászás jelzésére használatos növények a sziklán is u.a., a grapling hook is, stb.... Szánalom. :U

Persze most is megvannak az Outpost felszabadításos meg a random Wenja-questek is.
Nem tetszett, hogy csak 4 féle mellékküldetés van (Wenja-missions) :( így hamar unalomba fulladt

Az állatok viszont jópofák, egyértelműen kardfogú a legjobb: erős, gyors és lehet rajta lovagolni is

Tetszett mikor mászkáltam ide-oda, hogy az állatok egymást is támadják, és nem csak a ragadozók a többieket, hanem vannak rivalizálások is.

A story viszont eléggé lapos, bár ezt lehetett sejteni, a kor korlátjai miatt. Sajnálom azt is, hogy "csak" kétféle ellenséges törzs van... lehetett volna 3-4 is akár szerintem.

Nekem mondhat bárki bármit, ez egy átskinezett FC3. Persze ez nem feltétlen rossz dolog, de a kor korlátjai miatt még kevesebb lehetőség volt, így nem is értem hogy gondolták ezt.
Az árát egyértelműen nem éri meg (köszi CPY), most néztem meg, STEAM-en még mindig 50 € ez a játék. :C :N

(#677) tesztuser


tesztuser
kezdő

Egy kis segítség kellene, mert az utóbbi két küldetésem barlangból való kiszabadulás lett volna, és mindkettő sikertelen volt...

Az egyiket küldetést azt hiszem Karoosh adta, a másik barlangban meg egy Wenja veszett el, azt kellett volna megkeresni.

Mindkettőnél volt a plafonnál horog, amivel fel tudtam húzódzkodni, de hiába lengtem ide-oda, annyira nem tudtam kilengeni, hogy ott essek le, ahol a sárga rombusz szerint kellett volna. Max. 10 lépés távolságra voltam tőle, de mindig vízbe pottyantam.

A másodikban azt hiszem megöltem vagy három jaguárt, de utána nem volt felfelé kapaszkodási lehetőségem.

Tud valaki segíteni, hogy lehet ezeket megoldani? Mindkettő az északi részen van, de még a havas területen kívül. Az egyik barlang bejáratához lefelé ereszkedéssel lehetett eljutni.

(#678) mad1 válasza k-adi (#676) üzenetére


mad1
veterán

Nem nyugozott le meg is vegigtoltam....
ez erdekesen hangzott xD

Ne szemetelj ! = Steam

(#679) k-adi válasza mad1 (#678) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát a végére már nagyon untam, mindkettő boss harc szar volt.
Én nagy átverésnek érzem a Primalt, főleg FarCry 3-hoz viszonyítva.

(#680) Sensut válasza tesztuser (#677) üzenetére


Sensut
őstag

Az első barlangban egy válaszfal van a megjelölt hely előtt, nem? Ott elég trükkös átrepülni fölötte, mert nem tudsz abba az irányba lendületet venni a másik fal miatt mögötted. De ha jól megnézed a válaszfalat előtted, akkor a jobboldali végénél van egy kis teraszos rész, ahova akár fel is tudsz jutni a kötéllel (a másik végén egy nagy kő blokkolja az átjárót). Viszont lendületet csak a kampó melletti fal mentén tudsz felvenni oldalra, majd amikor elegendőnek látod ezt a lendületet, akkor hirtelen az ugrást a felé a kis teraszos rész felé irányítod. Ehhez teljesen le kell ereszkedned a kötélen a víz fölé, amennyire csak lehet. Nem fog egyből sikerülni, de át lehet jutni oda. A leopárdos barlangra is emlékszem, de én ott semmiféle akadályba nem ütköztem. Megtalálod az illetőt sebesülten, adsz neki füveket és megölöd a leopárdokat. Ennyi, ha egyről beszélünk.

(#681) Anulu79 válasza k-adi (#676) üzenetére


Anulu79
addikt

A Tescoban pl. 7990 Ft. De sok helyen is ennyi.

(#682) k-adi válasza Anulu79 (#681) üzenetére


k-adi
nagyúr

Aha lehet.. nos, annyit se ér ez. :N

(#683) vendingo válasza k-adi (#682) üzenetére


vendingo
veterán

Neked nem ér ennyit. Lehetett kapni 5000 körül is decemberben.
Én teljes áron vettem meg előrendelve, de nekem megérte, többször is kijátszottam.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#684) tesztuser válasza Sensut (#680) üzenetére


tesztuser
kezdő

Akkor ez egy másik barlang lesz. Most a harmadikkal próbálkoztam, ahol a "Krati" varázstárgyat kellett megszerezni. Ez sikerült, de kimenni nem tudok ebből a labirintusból... :((

Leopárdok ezek szerint másik barlangban is lesznek, ennél lent rohangásztak, és nagy nehezen le tudtam nyilazni őket. Belepottyantam a vízbe, és újabb leopárdok meg a partról markolásztak utánam... Kimásztam máshol és felgyújtottam az alattuk lévő fákat. De a barlangból megint nem tudtam kimenni... :O

(#685) mad1 válasza k-adi (#679) üzenetére


mad1
veterán

Far cry 2 ben az allando autoszerviz nem jott be,a 3 ban az esztelen lovolde,de jo volt az ejtoernyozes...Az hogy 1 tigrisbe belelottem masfel tarat az ak bol az eleg agyatlan volt.A 4 el meg elvoltam,de a primal sztem a legjobb eddig.valtozatos is meg monoton is,de szerintem a legjobb resz mert mind monotonna valik egy kicsit a vegere.

Ne szemetelj ! = Steam

(#686) k-adi válasza mad1 (#685) üzenetére


k-adi
nagyúr

A Primal az igazából egy Far Cry 3 extended shangri la DLC. :K

Sok ikon ugyanúgy néz ki baszki, a grapling hook és az ugrás,mászás,kibelezés,nyúzás, stb..soroljam? animációja ugyanaz, a növények ugyanazok + az állatok, látomások, stb... Pofátlan lehúzás az egész, semmi több. Persze van akinek bejön ez az ősemberes téma de a lényeg, hogy ez egy (nagy) DLC igazából. Ha alapból így adták volna, hogy ez egy dlc, akkor oké...de teljes játékként?? WTF? :U
Engem nem kell győzködni, már végigvittem de azért lássuk tisztán a dolgokat. :B

szerk.: én meg a brute-okat (erősebb ellenfelek) ütöttem bunkóval 10 percen át míg meghaltak... ugyanolyan szar, ugyanaz mintha AK-val soroznád a tigrist :DDD

[ Szerkesztve ]

(#687) Sensut válasza tesztuser (#684) üzenetére


Sensut
őstag

Hát, barlang az van jócskán, és leopárdos is. Nem tudom melyik lehet az, de én már az összes barlangot kijátszottam. Azok voltak az egyik kedvenceim :) Tény, hogy miután felfedeztem őket, nem mindig kerestem meg a visszautat, hanem gyors utazás kifelé.

Ami a játékot illeti, nekem nagyon tetszik. Nem mondom, hogy ez a legjobb játék mert a Stalker a legjobb játék. De én sosem azt nézem ami (szerintem) lehetett volna, hanem azt nézem és azzal szórakozom ami van. 75% -nál tartok 57 órával - azért ez egy qrva nagy DLC lenne :D . Amúgy az Ubi üzleti húzásait megszokhattuk, én nem is csodálkozom ezen, és ennek tudatában veszem meg és játszom (vagy nem veszem és nem játszom) a játékait. A gond csak az, hogy nincs alternatíva. Szapulhatjuk itt halomra őket, de ha egy ősemberes, lopakodós játékot szeretnék - ami a kedvencem -, akkor meg kell tőlük vennem a FC Primalt, mert csak ők merték ilyesmire adni a fejüket az egész kib...szott játékszakmában. Ennyi, mert nincs tovább :)

(#688) Gaboman válasza k-adi (#686) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem értem mit foglalkozol ezzel annyit, tetszett a játék vagy sem?
Ha DLC ha nem, más köntösbe van csomagolva, teljesen más megküzdeni az ellenséggel!
Átélheted a vadászatot úgy ahogy 10000 évvel ezelőtt tették.
A FarCry3-at nem hasonlítanám hozzá, teljesen más érzést ad, 3-at is, a 4-et is meg a Primalt is végigvittem már.
Mindegyiknek megvan a maga varázsa.
Semmivel nem rosszabb mint az elődök, sőt van olyan amiben simán túlszárnyalja.
Nekem a táj, hogy állatokat szelídítek/vadászhatok velük, hogy végre tényleg ősemberként vadászhatok kőkorszaki fegyverekkel.
Akinek ez bejön nekik hiába magyarázod neked miért nem tetszik.
Természetesen van hasonlóság is, amit már korábban én is leírtam, de a 3 és 4 között is volt, és a 4 is tetszett a 3 után, sőt még jobban mint a 3.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#689) mad1 válasza Gaboman (#688) üzenetére


mad1
veterán

+1
Ez nem resident evil 7 meg jo hogy hasonlitanak egymasra hiszen far cry :DDD .

Ne szemetelj ! = Steam

(#690) tesztuser válasza Sensut (#687) üzenetére


tesztuser
kezdő

Tehát azt mondod, hogy ha lényegében megvan az a valami, amiről a barlangos küldetés szól, akkor lehet csinálni olyat, hogy Térkép és Gyors utazás?? Ezt soha nem próbáltam ki, de ha így működik, az jó megoldás lenne a barlangból kifelé bolyongási problémámra.

A legutóbbi barlangra emlékszem: Tensay küldetése, ahol egy "blood sabretooth tiger"-t kell levadásznom, ha jól értettem. De őt még nem találtam meg a barlangban, mert nem tudtam egyik magaslatról a másikra megtalálni az átjutási lehetőséget.
Az ezelőttinél meg valami "vérfagyasztó hangokról" van szó. Abban sem értem el a célig.

Mindig próbálkozom a fel- vagy lemászással, meg a kampóval, ha van, és próbálok lengeni ide-oda, de legtöbbször ennél nem is jutok tovább. Legtöbbször teszek egy meddő kört, majd visszajutok oda, ahol már voltam. Számomra a legfárasztóbb része a játéknak a barlangos küldetés.

(#691) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Őszinte véleményem a játékról: 2 hete tettem fel..eleinte fura volt, hogy mammut meg minden..aztán kezdett megtetszeni a játék, hangulatos szép tájak minden..de ahogy haladtam előre, egyre kevesebbet értettem belőle, öszeszedtem minden növényt de minek kiírta full, még azt sem írja a játék mire jók ezek, aztán mikor megölsz egy ősembert, mindíg nyomtam az E betűt hátha ettől kapok ilyen életet magamnak, hogy amikor harcolok és a ctrl bill.t lenyomom, feltöltöm magam élettel és innen kapom, aztán nem, semmi köze nem volt hozzá, nem nyúlta, már le megölésük után az E betűvel mert nem volt értelme, utána mentem összevissza, folyón át folyó előtt erdőben odaát meg jéghegyek közt ahol írta már, hogy COLD és csökkent az erőm lefagytam és vége..a térképen is ha nézem, mutat minden szart, hogy itt ősember tanya van ott mammutok stb. de azt cseszik írni bármelyik is, hogy merre kéne menni mi a következő küldetés stb. csak a sárga jelzés van néha hogy hány száz méter még és ott akkor harc lesz stb. de nem láttam értelmét a játéknak egy idő után, írjátok itt, hogy szelídíteni kell állatokat meg majd magatok mellé áll azt együtt harcoltok, azt meg hogy? Egy medvével vagy állattal ha harcolok, akkor az megdöglik azt ennyi ha jól csinálom, akkor az hogy áll mellém stb. mikor már megdöglött? Egy 2 heti játék után meguntam, mész összevissza, néha verekedsz, aztán ezt azt találsz, de értelme nem sok és unalmasnak találtam egy idő után, megnéztem youtubeon a gameplayt, a harmadinál tarthatok, megnéztem a 10-15-öst stb., hát semmi előre lépés, ugyanolyan állatok, mezei kőbunkó csak újabb mint volt a kezedben régen stb. Töröltem is a fenébe.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#692) Gaboman válasza Feri1977 (#691) üzenetére


Gaboman
nagyúr

User error! :W :(

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#693) Feri1977 válasza Gaboman (#692) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nincs ebben semmi user error. Unalmas volt a játék egy idő után, nem volt élvezetes. és nem láttam értelmét sok mindennek, csak mész összevissza, meg amiket fentebb írtam ez van.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#694) Gaboman válasza Feri1977 (#693) üzenetére


Gaboman
nagyúr

"egyre kevesebbet értettem belőle"

"utána mentem összevissza, folyón át folyó előtt erdőben odaát meg jéghegyek közt ahol írta már, hogy COLD és csökkent az erőm lefagytam és vége..a térképen is ha nézem, mutat minden szart, hogy itt ősember tanya van ott mammutok stb. de azt cseszik írni bármelyik is, hogy merre kéne menni mi a következő küldetés stb"

"csak a sárga jelzés van néha hogy hány száz méter még és ott akkor harc lesz stb. de nem láttam értelmét a játéknak egy idő után, írjátok itt, hogy szelídíteni kell állatokat meg majd magatok mellé áll azt együtt harcoltok, azt meg hogy? Egy medvével vagy állattal ha harcolok, akkor az megdöglik azt ennyi ha jól csinálom, akkor az hogy áll mellém stb. mikor már megdöglött?"

Ezen tapasztalataid után jobb hogy letörölted a játékot, nem való neked! ;)
Ha nem értetted meg mit hogyan kell tenni, hogyan lehet szelídíteni, hogyan lehet főküldetéseket csinálni akkor felesleges is lenne bármit elmagyarázni.
Rendesen, egyszerűen mindent meg lehet érteni benne, minek mi a következő lépése, az hogy sajnos neked ez nem sikerült az nem a játék hibája.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#695) Feri1977 válasza Gaboman (#694) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nincs mit megérteni, nem írja a játék, hogy miután mi a küldetés, minden játékban írva van egy menüben vagy kiírja, mit keress és találj meg stb. itt csak mész összevissza, folyó hegyek stb. barlang vízesés..harcolsz néha megölöd állatokat felszedsz ezt azt azt csókolom. Akkor látnám értelmét, ha mondjuk egy törzs amihez odamegyek társaimhoz ami zölden van, jönnek utánam velem együtt harcolni, de nem, kiszabadítom őket meg odamegyek beszélgetni azt viszlát, semmi értelme+a medvéket stb. is írjátok szelidítés meg mellétek áll majd..hogy? Megölöd az állatokat az hogy áll melléd? Meg reggelig sorolhatnám hogy meguntam. És mondom youtube videókon semmi változás nincs az első és a 15. pálya közt mondjuk. Hasonló kőbalta fegyver, táj, állatok, azt ennyi. Inkább Doom, vagy call of duty új része, meg NFS új része.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#696) Gaboman válasza Feri1977 (#695) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hagyjuk inkább, érdekes módon mások megértették a játékot, nem találkoznak ilyen problémákkal mint te!
Azért is felesleges erre több szót fecsérelni!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#697) Kucsek válasza Feri1977 (#695) üzenetére


Kucsek
aktív tag

"Inkább Doom, vagy call of duty új része, meg NFS új része."
Doom és Call of Duty agyatlan lövölde. Minden évben sikerül eladni a vér Istvánoknak ugyanazt a szart.
Sajnos tapasztaltam BF1-ben, hogy sok a Call of Duty szökevény akik a sziklaölelgetésnél nem jutnak messzebb (only csipa). :W
NFS az más kategória, bár nem értem ott hogyan boldogulsz, mivel a küldetéseket ott is fel kell venni valahogy. Itt a Far Cry ban is, csak nem autóval kell menni érte :U
Nem szeretnélek megbántani (bár lehet sikerül), de a fentebb soroltak színvonala nem igényel különösebb intelligenciát illetve gondolkodást. Bár azon is meglelődöm, hogy itt problémák akadtak. Minden le van írva a játékban/menüben: mit, hogyan és merre.
Gondolom egy GTA és egy MAffia-nál is hasonló nehézségekbe ütköznél.
Ez egy kalandjáték, nem agyatlan lövölde. Bele sem merek gondolni mit élnél át egy Tomb Raider közben.

[ Szerkesztve ]

Neked Kell Lenned A Legeslegjobbnak, Mert Ha Szar Vagy Akkor Lenyomnak!!!!

(#698) k-adi válasza Gaboman (#688) üzenetére


k-adi
nagyúr

Összességében? Nem tetszett. Volt benne pár ötletes dolog, de rengeteg dolgot (pl. hogy csak egyet mondjak... ÖSSZES KARAKTER ANIMÁCIÓ) viszont az előző részből ültettek át pofátlanul és teljes játékként eladják. :)) Bocsánat ha ehhez nem tapsolok...

Bár lehet trollkodik, de abban igaza van Feri1977-nek, hogy nincs rendes quest log / mission log.. mondjuk faék egyszerűségű a játék, de aki nem játszott az előző részekkel annak nem lett elmagyarázva mire valóak pl. a növények (nincs tutorial) se. Persze ez nem tűnik fel nektek, (nekem se tűnt fel) hiszen a korábbi részekkel is játszottatok.
Azt meg már tényleg nem értem, miért kell még mindig egy 2016-os játékba a retkes outpostokat belerakni, már előző részben is csak púp volt az ember hátán. :B

Ugyan előző kommentemben elírtam a számozást (nem 3, hanem FC 4. részére gondoltam) de továbbra is tartom, hogy az egész játék egy hosszú "shangri la" küldetés néhány ősemberes átvezető videóval. Az egyik "álom" (mikor Batteri félelmét ismerjük meg) kb. egy az egybe egy shangri la küldetés a robban nyílvesszőkkel, stb.

Nem mondom, hogy rossz játék lenne, meg persze poén szelídíteni az állatokat, majd órákig simogatni őket meg lovagolni rajtuk, de tartalmilag eléggé hiányos a játék. Azért lássuk be, még simán elfért volna még legalább 1 ellenséges törzs és többféle mellékküldetés, még több villagers-mission, stb. :U

(#699) Gaboman válasza k-adi (#698) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A karakterek animációja is jó volt!
Az hogy lehetett volna még több főellenség, persze lehetett volna, ezt kívántam már több játéknál is amivel szerettem játszani!
Sőt azt hogy legalább még egyszer ilyen hosszú legyen mert akkor dupla annyi élményt nyújtana.
shangri la küldetést hasonlítani ehhez, hát erre sok mindent nem tudok mondani.....
Mi a hasonlóság, ja hogy itt is nyíl van, meg ott is tudod a tigrist irányítani, amúgy ott démonokkal harcolsz, nekem nem sok minden hasonlóság van benne!
Valahogy nem értem, semmi de semmi köze élményben a negyedik részhez.
Ez teljesen más, a Primal után a 4 grafikailag is jóval visszafogottabb, mivel mindkettő megvan így látom a különbséget.

"mondjuk faék egyszerűségű a játék"

Pont most írtad le, amikor a 3. részével játszottam először sem okozott gondot semmi.
Ennél a játéknál sokkal de sokkal nehezebbek vannak.
Akkor ott is a játék az unalmas mert nem tudom hogyan kell vele játszani!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#700) mad1 válasza Feri1977 (#695) üzenetére


mad1
veterán

Ha craftolnal neha fejlodnenek a fegyverek is amikor meg idomitasz mutatja azaz kiirja hogy kraftolj csalit(tabbal) majd kozepso eger gorgot lenyomva dobod el neki,aztan E betuvel lenyugtatot es mar a tied is a B gombal azaz a beast menuben barmikor.Ahogy latom a kuldetesekhez nem nyomtad le az M betut amivel kijelolod mi merre van merre menj(jobb klikk).
Azert fagytal meg mert ruhat kell csinalni azt is kiirta mikor havas tajra mentel elsonek,hogy kesobb majd tutsz is csinallni,de vigyazz ha a kek csik lemegy halott vagy...amugy qrvasok a tuzhely ott vissza lehet tolteni hogy ne fagyj meg de ajanlott a lv1 es ruha legalabb..Remelem tudtam segiteni.

Ne szemetelj ! = Steam

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Far Cry Primal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.