Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:26:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) pandras83


pandras83
senior tag

Halp

Jól tudom hogy a pirossal karikázott sniper láthatatlan? A citrommal jelölt lootok emiatt csak scavvel látogathatóak? Illetve a narancs útvonal old gastől a center felé még javasolt? Eddig kb 300-ba van hogy mindig elfelejtem a sz#rházit.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#2602) vaakuum válasza pandras83 (#2601) üzenetére


vaakuum
addikt

Simán lehet lootolni PMC-vel is mind a négy sárgával jelöltet.
Csak tovább nem szabad menni a két statik hullánál, mindig a narancssárga vonal irányából kell menni hozzájuk 2 méterről. Illetve mint beadja, hogy searching, nyomi kell, nem kell a fejükre állni. Woodson is van ilyen hulla, amire ha odasétálsz, agyonlő a sniper, ha meg odakúszol, és amint lehet, nyomod a keresést, akkor felguggol tőle vagy egy méterre, és simán kilootolható.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2603) pandras83 válasza vaakuum (#2602) üzenetére


pandras83
senior tag

akkor az is lehet, hogy a legmagasabb helyen lévő fehér toronyról lőtt ki mindig a sniper, nem tudom...mindenesetre kösz az infót!

apropó Woods..létezik olyan térkép, ahol a lehető legpontosabban vannak jelölve a taposóaknás területek?

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#2604) etrop01 válasza pandras83 (#2603) üzenetére


etrop01
tag

[link]

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#2605) vaakuum válasza pandras83 (#2603) üzenetére


vaakuum
addikt

[link] pl. itt egész jól látszik a kisUSEC mellett pirossal bekarikázott rész, és a sraffozás a pálya szélén...
egyébként a pálya szélén kívül csak azon az egy helyen van jelöletlen aknamező.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2606) pandras83


pandras83
senior tag

Sajna egyik map sem jelöli azt, ahol tegnap rásétáltam, bár mindegy is, Woods-on egyébként is van még mit tanulni. Kezdő Tarkovosként még meg-meglepődom a játék kegyetlenségén néha, de ez a taposóakna dolog tűnik eddig a legnagyobb falatnak. Meg pl az olyan apróságok, hogy Woodson a car extractnál még az sem mindegy, hogy a kocsi hátuljánál vagy az elejénél próbálok meg rejtőzni. Előbbinél kaptam a scav snipertől a fejest, pedig csak 3 lépést mentem hátra, hogy közben ne lőjenek le a scavek a villageből.

Cyberfuck Patchrunner

(#2607) Tyler Durden válasza Preda (#2600) üzenetére

Jóval durvábbak a scavek, mint voltak. Engem az bosszant fel, hogy olyan fegyverekkel is ellőnek a világ vége mögé, amivel esélytelen lenne normál esetben /shoti pl/.
Nekem interen volt ilyen sztorim, hogy jövök kifele megrakodva minden jóval Emercom felé a kerítés mellett lapulva, majd a betonfeljáró mellett álló scav 100m+ szépen 2 lövéssel elrakott..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#2608) psion2101 válasza pandras83 (#2606) üzenetére


psion2101
tag

Egy éve játszok és a mai napig néha azt sem tudom merre vagyok woods-on.Ez egy kegyetlen játék.Az autós kijáratnál ad oda a lóvét és fuss le oldara a bokorba.Majd az utolsó 5 másodpercben szaladj az autó mögé

(#2609) pandras83 válasza psion2101 (#2608) üzenetére


pandras83
senior tag

Kösz a tippet!

Cyberfuck Patchrunner

(#2610) pandras83


pandras83
senior tag

Tapasztaltabbakat kérdezem, hogy mit tartsak meg feltétlenül és mi mehet a tradereknek? lvl 9 vagyok, lassan haladok, messze még a flea market. A hideoutomban néhány alap dolog már fejlesztve van, de ma pl eladtam az felhalmozott cigiket, pedig tuti valami cserében jól jöttek volna. standard edition-öm van és persze hogy mindig kevés a hely. Lehet harmadik scav ládám? Van értelme?

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#2611) vaakuum válasza pandras83 (#2610) üzenetére


vaakuum
addikt

[link] jobb felső sarokban kereső, minden itemre rá tudsz keresni, megnézni, mi kell küldihez, pontosan mennyi kell belőle, vagy mire tradelhető, esetleg mi craftolható belőle. Senki nem tudja neked megmondani, neked mire van/lesz szükséged.
Érdemes megnézni a trader árakat, hogy mennyiért veszik, mert jónéhány cuccot a marketen is csak olcsóbban lehet eladni, mint amit egy trader ad érte... majd ha lesz fleemarketed, persze...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2612) SidCorky válasza pandras83 (#2610) üzenetére


SidCorky
senior tag

Lvl 9 és két junk láda? Taníts mester, egyért is a lábamat adnám. :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#2613) CptAdamica válasza SidCorky (#2612) üzenetére


CptAdamica
veterán

Annyira nem nehéz, nekem is kettő van tele cuccokkal, sokat scav-ezek, a kihozott dolgok nagy részét pedig adogatom elfelé. :D

Megyen!

(#2614) Imilenni válasza SidCorky (#2612) üzenetére


Imilenni
addikt

A kaja farmal amit fentebb linkeltem nem nehéz kreditet összeszedni :)
PÁr kör és megvan simán egy scav box.

Press "F" to pay respects.

(#2615) psion2101


psion2101
tag

Amit Vaakuum ajánlott az az oldal az alap mindenkinek aki kezdi.Ott mindent megtaláltok,meg az is jó ha fegyver modokat nem adtok el ha nem muszály tradernek,mert ők nem adnak érte jó pénzt.Majd a marketen,ott van néha több tizezreket kiadnak olyan dologért amit a trader bevesz 2000-ért.

(#2616) vaakuum


vaakuum
addikt

15 perce Awaiting session start scavvel... Megint toppon van a játék. :W
Ja, mégsem...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2617) vaakuum válasza vaakuum (#2616) üzenetére


vaakuum
addikt

Server connaction lost. Gondolom awaiting volt végig, amíg még volt idő a mapból, aztán mikor a háttérben letelt a pálya ideje, kidobott...
Scaw timer indul újra :)

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2618) pandras83 válasza SidCorky (#2612) üzenetére


pandras83
senior tag

hát összemókuskodtam őket, tényleg nem olyan nehéz. pár car extract és közös pmc-scav extract után gyakrabban jönnek a jó cuccok a scavem zsebébe. a pmc-t is gyúrom, de a gearfear meg a kellő tapasztalat hiánya miatt lassabban. fura, mert van hogy bemegyek offline customsre fegyvert tesztelni és 6-8 scav kill után megunom. utána bemegyek élesbe és az első scav tepsibe vág. vaakuum kösz a tippet a cuccokhoz!

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#2619) wakula778 válasza pandras83 (#2610) üzenetére


wakula778
csendes tag

tarkov-marketdotcom a legegyszerubb amig nem vagy 15 :R

lel

(#2620) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Kedvencem, amikor SCAV-ként, találkozok egy másik SCAV-el, ráköszönök, ő is rám, eltelik 5 másodperc és fejbe lő. Az érzés felbecsülhetetlen.

Megyen!

(#2621) vaakuum válasza CptAdamica (#2620) üzenetére


vaakuum
addikt

Valami más bünti is kellene fence repu mellé... az a baj, hogy barátságos scavet játszani sokkal-de-sokkal nehezebb. Ha találkozol egy renegáttal, te nem tudod, hogy Ő renegát, de ő tudja magáról, hogy az, tehát biztosan meg fog ölni, ezért máris előnyben van. Nagyobb bünti kellene a scavkillekért, vagy a renegátot valahogyan jobban felismerhetővé tenni. (mert az npc-k egy kupacban akkor is pontosan tudják, hogy te lőtted le egyiküket, ha két szobával odébb vannak, de te akkor sem tudod, ki a rosszfiú, ha saját szemeddel látod a lövöldözés egy részét, mert ha látod, hogy playerscav lő valakit, és utána ott egy scavhulla, nem tudod, hogy az egy renegát player volt-e, aki Őt is megtámadta, vagy npc scav...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2622) CptAdamica válasza vaakuum (#2621) üzenetére


CptAdamica
veterán

Amúgy tényleg jó lenne, mert ez így elég méltatlan, hogy először helló, aztán bum, ráadásul még hamarabb is vettem észre...

Más:
Másnak is kegyetlen sötét a játék? Postfix brightness +100-on van, de még így se látok semmit sötét helyeken, van valami jó beállítás?

Megyen!

(#2623) CptAdamica válasza CptAdamica (#2622) üzenetére


CptAdamica
veterán

Megvan, be volt állítva egy színkorrekciós séma, annak levettem az intenzitását nullára és láss csodát, látok a sötét helyeken is.

Megyen!

(#2624) malacka87 válasza CptAdamica (#2620) üzenetére


malacka87
senior tag

Engem mindig a dropp mellett lő le egy fasz scaw pedig mondom neki hogy osztozzunk nyugodtan. Erre lelőtt... Az a vicc hogy az összes cuccot el se tudta vinni...

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#2625) vaakuum válasza CptAdamica (#2622) üzenetére


vaakuum
addikt

húzogasd fel 60% környékére a postfix opciókat, és a chillwavet állítsd be, azt is valhová 50-70% környékére. Csodát tesz :K

Esetleg még a Bread lehet jó sötétben, de szerintem a Chillwave jobb.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2626) Hauptmann válasza malacka87 (#2624) üzenetére


Hauptmann
addikt

Még mindig benne van az az idióta drop?

(#2627) vaakuum válasza Hauptmann (#2626) üzenetére


vaakuum
addikt

Szerintem tök jó móka, ad némi extra izgalmat a játékba, nem csak csilliárdos kulcsokkal lehet jó dolgokat fogni, hanem egy helyen össze lehet kaparni egy hátizsáknyi lootot.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2628) malacka87 válasza vaakuum (#2627) üzenetére


malacka87
senior tag

Scaw körben pont egy láda előtt elédtem. Jól esett a sok cucc.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#2629) CptAdamica válasza malacka87 (#2628) üzenetére


CptAdamica
veterán

Egyszer én is bemakkoltam, pont előttem esett, majd összefostam magam, mire megkereste az összes cuccot a ládában, hogy merről fognak fejbe lőni. :D

Megyen!

(#2630) Picco


Picco
addikt

udv elvtarsak, tegnap megvettem a jatekot, kerdesem melyik mapet erdemes elso korben megtanulni?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2631) Imilenni válasza Picco (#2630) üzenetére


Imilenni
addikt

Woods, Customs.

Press "F" to pay respects.

(#2632) Picco válasza Imilenni (#2631) üzenetére


Picco
addikt

koszi a gyors valaszt. woods nagyon bejon, de hatalmasnak tunik elso korben, tuti eltevednek mindig :B

tolok par offline-t customson, hogy legalabb a kijaratokat megtalaljam, utana raprobalok egy scav runra...wish me luck :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2633) CptAdamica válasza Picco (#2632) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem a Factory is nagyon jó kezdésnek, ismerd ki, nem nagy pálya és scav-ezni jól lehet rajta.

Megyen!

(#2634) Kazuyaa


Kazuyaa
lelkes újonc

Hali, új vagyok a Tarkov világában, amennyiben valaki(k) meg tudnak tűrni egy kezdőt, szivesen csatlakozok. :D

(#2635) pandras83 válasza Kazuyaa (#2634) üzenetére


pandras83
senior tag

Szerintem kb lvl 10, sok-sok offline és minél több éles raid a minimum ahhoz, hogy duoba menj valakivel pl Customs-re. Én is csak azóta merek bejárni élesbe, mióta egyszer offline módban idegből kilőttem az összes scavet. Ha úgy mentek be, hogy nem ismeritek mindketten a kijáratokhoz vezető legbiztonságosabb (vagy annak gondolt) útvonalakat, akkor fakereszt. Customs pedig különösen meg tud szívatni a kerítéseivel. Röviden, hiába terelget valaki és magyaráz egyfolytában, attól nem alakul ki a saját túlélő rutinod, szóval szerintem eleinte inkább solo a nyerő.

Cyberfuck Patchrunner

(#2636) Picco válasza Kazuyaa (#2634) üzenetére


Picco
addikt

en is szivesen betarsulok ha van lehetoseg 1-2 scav runba :K
mondanam hogy vak vezet vilagtalant alapon mehetnenk egyutt, de valoszinu jo vege nem lenne a dolognak...kb mintha verzo seggel uszkalnank a capak kozott :D

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2637) Kazuyaa


Kazuyaa
lelkes újonc

Legelső raidem scav-ként volt, tri-zip fullra pakolva meg egy tarzan mellény fullon, csak a földről szipolyoztam. :D Összefutottam több player scavvel, de nem bántottak, még beszéltünk is in-game.

(#2638) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Érdekes dolgokat olvasok:
SZVSZ
Scavvel inter vagy lighthouse esetleg reserve

Kezdő mapnak Customs és woods mert itt van a legtöbb küldi.
Ha kell roubel akkor a Woodsra feküdjetek rá de a map közepét kerüljétek.
Ajánlott lootkör map teteje (outskirts-zb14-usec-usec medic (esetleg radio tower de a fánátlátó scavek miatt érdemes kihagyni) prapor convoy-adandoned town-village-old sawmill-nortern un roadblock!

általában sturmira mennek a playerek így nem lootolnak túl sokat ott marad a cucc nagyja.

(#2639) pandras83 válasza dfdfdf (#2638) üzenetére


pandras83
senior tag

Most a juss ki customs-ről és az ölj meg scaveket customson napi taskokból élek. Woodsról eddig ötször pattantam vissza a menübe, a Jaeger üzenete is csak mákból lett meg, jó spawn után gyorsan. Legutoljára Woodson a boss egyik testőre nyelte el egy 60-as táram felét és kb az arcomba köpte, aztán lelőtt, mint egy kutyát. Szar lőszerrel a keményebb feladatok megoldhatatlanok kb.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#2640) Kazuyaa


Kazuyaa
lelkes újonc

Ja meg kihoztam 2db RPK-16-ot BT ammoval, meg eléggé modolva vannak.

(#2641) Picco válasza Kazuyaa (#2640) üzenetére


Picco
addikt

en is meglepodve konstataltam hogy 2/2 scav run sikeres volt, nem is ertem :D

en pancelbol/sisakbol talaltam jokat meg egy jo tavcsoves ak74m-et, orultem is neki mint majom a borbanannak :D

a tarhely kis merete viszont problemas lesz hamar en ugy latom, foleg amig be nem nyalja az ember fia hogy mit erdemes megtartani meg mit nem :U

a tarkov VOIP ugylatom nem kedveli az USBs mikrofonokat :/

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2642) Kazuyaa válasza Picco (#2641) üzenetére


Kazuyaa
lelkes újonc

2/2 scav sikerült nekem is, meg bementem 2x PMC-vel raidelni, egyszer Factory-re, ott 1 perc alatt meghaltam, mert beleszaladtam egy duoba, és csak pisztolyt vittem magammal, az egyik nagyon hörgött már, de nem tudtam megölni, erre a másik oldalba került és nyekk. :(
Második kört már Interchangen mentem, OLI-ban gyorsan összeszedtem amit tudtam, aztán extractoltam, de így is majdnem szomjan haltam.

Hellyel még nincs gondom, Prepare for Escape Editiont vettem meg, abban picivel nagyobb a pouch is.
Szerencsére nekem egyből működött a Voip, HyperX fülesem van.

Néztem Pestily raid seasonöket, de tiszta fogalmatlan vagyok még ezek után is. :DDD Scav Junkboxot venni fogok amint összejön rá a pénz, abba sok minden elfér.

(#2643) malacka87


malacka87
senior tag

Ó kihoztam kettő M4-et. Lvl 12 vagyok most. Interen air droppot lootolta 2 pmc én kicsit magasabb helyen voltam kaptak 1 gránátot aztán pápá :DD :D

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#2644) psion2101


psion2101
tag

Pestilyt én is ajánlom,1 év játék után még mindig mond bőven újat.Majd később jönni fog neki a Hardcore szériája is ahol nem használ flea marketet többek között.Az is érdekes,mert látható hogy miket lehet bartelezni pl.
Én sokat tanultam úgy mapet,hogy megnyitottam a Tarkov wiki oldalán a mapet amin menni akartam és mindig ki alt/taboltam és néztem hol vagyok.Meg igy látjátok merre vannak a hidden stashek.Van úgy hogy lootolgatni van kedvem és bemegyek interchange-re egy hátizsákkal meg egy mellénnyel (piszollyal) és csak körbe futok és kiszedek mindent a stashhekből.7 perc után már ha kijössz akkor minden amit kihoztál find in raid (fir)lesz.Tegnap pl mentem két shoreline scavet és mi mindent ott hagynak resortba.Egyik körbe többek között defibrilator másik körbe videókártya.De igen Woodson is marad nagyon sokszor egy csomó cucc

(#2645) pandras83 válasza psion2101 (#2644) üzenetére


pandras83
senior tag

Tegnap Woodson az sokadik próbálkozásom is hiábavaló volt, ezőttal közvetlenül a Search Mission Usec camp helyszínén lőtt ki egy sniper pmc, utána mindkét scav körömben scav player lőtt le Customson, tehát teljesen értelmetlenül töltöttem több mint egy órát a játékkal. Péntek és szombat este mintha nem lenne érdemes játszani, főleg a low level fogyatékos player scavek miatt, vagy akiket nem érdekel a Fence repu és lőnek mindenkire. Gondolom az ilyen nyomorékok be sem mernek menni pmc-vel és ebben lelnek örömöt. Én megdupláznám a büntit a scav-scav kill után. Az egy dolog, hogy lassan fejlődök, mert szinte minden akadályoz ebben, ez kihívás, amit szeretek. De az, hogy a fogyatékosok miatt a napi tarkovra szánt időm is megy a levesbe, az kemény.

Cyberfuck Patchrunner

(#2646) pandras83


pandras83
senior tag

Ugyenitt érdeklődöm, hogy a scav karma rendszer előtt hogy lehetett játszani? Vagy mi ment olyankor?

Cyberfuck Patchrunner

(#2647) Imilenni válasza pandras83 (#2646) üzenetére


Imilenni
addikt

Általában mindenki lőtt mindenkit :)

A jó oldala az volt, hogy mosin-os scavvel sokszor boss cuccban tudtam kijönni, azóta ez megszűnt ugye.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#2648) wakula778


wakula778
csendes tag

ha valakinek kell valami tutorial vagy szeretne játszani mi esténként szoktunk 2-3an játszani én 19óta játszok úgyhogy lehet van olyan kérdés amire még talán válaszolni is tudok/tudunk :))
dc: gay_#7533

lel

(#2649) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Én most már eldöntöttem, hogy befejeztem a SCAV jófejkedést, ha valaki rám lő, nyilván tegnap is volt olyan, aki rám lőtt, nem lőttem rá, elnézést kért, meg adott medic-et is, de aki követ titeket utána, azt nyugodtan lőjétek le a picsába, még plusz pontot is fogtok kapni érte. Most customs-on mentem SCAV-et, annyi cuccot tudnak hátra hagyni, találtam 1 vga-t, tegnap 2 procit, elég jó fegyverkiegészítőket, már csak a nagyobb tárolót kéne megépítenem, de még hiányzik hozzá néhány csavar, meg 1 WD40, mondjuk ez olyan hülyeség, hogy van 3 kis WD40-em, meg vagy 2 nagy WD40-em, de csak a kicsiket lehet használni hozzá. :D

Megyen!

(#2650) psion2101


psion2101
tag

Hülye vagyok a discordhoz még nem használtam.Mi a tarkovos szerver neve amit használtok?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.