Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) zsoika válasza Gyuszi83 (#750) üzenetére


zsoika
addikt

És milyen?
Szerintem kb. egy kategória volt mind a 3.
A Technics-en és az Onkyo-n van Phono (lemezjátszó bemenet) ha szükséges neked egyáltalán, de az Onkyo erősítőket mondják legkevésbé zenei hangkarakterűnek. A Technics-en cserélhető a tápkábel....így egy ilyen kábellal is már sokat javíthatsz a hangon.

[ Szerkesztve ]

(#752) Gyuszi83 válasza zsoika (#751) üzenetére


Gyuszi83
tag

Még nem érkezett meg, majd csak Péntek körül hozza a futár az ünnapnap miatt.
A teljesítmény volt amit néztem a kiválasztott erősítők közt a legjobban és a minőség, legalább 2x70-80 watt rms legyen. Technics sa-gx230d erősítőm már volt és azt szerettem.
Egy Sony str-dg500-asom volt most, de csalódás volt számomra, hifiengine szerint 100 watt csatornánként, de jó ha tudott 40watt-ot.
Erről még nem is hallottam, hogy tápkábel számít a hangzásban.

(#753) zsoika válasza Gyuszi83 (#752) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor itt olvasgass egy kicsit! Most indult a topik, mert a többi topikban sorozatban kiverte a biztosítékot az ilyen téma :(((

A Wattokkal meg ne foglalkozz! Önmagukba semmi értelme, mert a gyártók folyamatosan elferdítik az adatokat. Nem az mondom hogy hazudnak, csak olyan torzításon, csatornaszám és impedanciánál adják meg amit épeszű ember soha az életben nem fog hallgatni.
Általában 1csatornán (ki hallgat mono egy hangfalat) 1%THD (0,05 fölött már hallgathatatlan szerintem) 4Ohm -on (8 Ohm-nál már csak a fele).

[ Szerkesztve ]

(#754) Gyuszi83 válasza zsoika (#753) üzenetére


Gyuszi83
tag

Elvieleg a gx690 2x65 wattot tud 8ohm-on sztereóba 0,03 thd Service manual szerint. A hifiengine oldalon megint más van írva. Szóval tényleg úgy jó választani, hogy előtte meg hallgatom. Nem nagyon volt most a közelbe ami szimpi lett volna.
Remélem nem fogok ebbe is csalódni.
Bár nem bukok rajta nagy összeget ha mégis :)
Köszi az infókat és a topikot. :R

(#755) zsoika válasza Gyuszi83 (#754) üzenetére


zsoika
addikt

Ezek régebbi vasak, akkor még nem volt divat az 1000W ot ráírni mindenre :W
"2x65 wattot tud 8ohm-on sztereóba 0,03 thd" Elég jó ha ezt tudja. Ahogy néztem a belsejéről képeket a trafó mérete meggyőző volt.
"tényleg úgy jó választani, hogy előtte meg hallgatom" Ebben igazad van ,de az az igazi ha otthon, az ottani rendszerben és akusztikával hallgatod meg. Na ezt összehozni majdnem lehetetlen és ezért szeretem Én is a használt termékeket....ha nem tetszik, bukó nélkül el tudom adni. ;)

(#756) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok Erősítő szakik.
Segítséget szeretnék kérni, jelenlegi jó régi Onkyo erősítőmet cserélném le családi házban 36 négyzetméteres nappaliban valami modernebbre, ebben kérném a tanácsotokat.
Az elképzeléseim:
- Hálózati csatlakozás legyen, a legjobb hálókábellel, de ha minőségi a wifi átvitel mehet az is stabil jelerősségem van mindenhol.
- Telefonról és ipad-ról (iphone-ok, ipad) indítható legyen zenelejátszás, akár youtube-os is.
- usb pendrive-nak legyen
- hálózaton tudjon lejátszani a NAS-omról
- hangfalak száma: legalább 4-el tervezek, nem baj ha többet nem tud.
- internetes rádió jól jönne ha már kap netet
Tv-vel, jövőben projektorral össze kell majd kötnöm.

Lehet rossz irányban gondolkodom, természetesen elfogadom a szakmai tanácsokat, nekem elsőre a Denon, Onkyo, Yamaha jutott eszembe.

Ár max 200.000.- bruttó Forint.

Segítenétek? Köszönöm!

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#757) zsoika válasza JoceeHunt (#756) üzenetére


zsoika
addikt

Szia.
Egy pár adat még kéne. A meglévő hangfalak tipusa? Használt vagy új? Zene lesz e és ha igen akkor nem csak mp3, meg youtube?
Sztereó vagy sok.1?

[ Szerkesztve ]

(#758) JoceeHunt válasza zsoika (#757) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igazából Rádió, Zene a NAS-ról, de minőségi gyári CD-ket nem fogok lejátszani, + TV hang átvezetés.
Hangfalak száma jelenleg 2 meg kell néznem mik, de azokkal együtt cserélném az újra, tehát új készülék + új hangfalakban gondolkodom.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#759) zsoika válasza JoceeHunt (#758) üzenetére


zsoika
addikt

Kicsit bezavar a képbe hogy tv és projektor is lesz.
Oda egy dupla hdmi kimenetes AVR-t javasoknék ha 5.1 a cél és azzal már mp3 és youtube is szépen szólna .
Viszont minőségi, elmélyült zenére csak a prémium AVR kategóriák valók(Nad, CA, Anthem stb) esetleg a kommerszebb gyártók (Denon, Marantz,Yamaha , Pio stb)nagyvasai.
Ha csak sztereó a cél akkor meglesném a Harman Kardon 3770 es erősítőt, ami elég jól felszerelt (andalog, digitális bemenetek, hálózatra köthető, stb).
Azt tudnod kell, hogy 35nm elég nagy...tehát felső kategóriás AVR vagy sztereó erősítő kéne, de a 200eFt ból csak használtan jönne ki.
A HK 3770 szokott lenni garanciás az aprókon 80eFt körül. Boltból 160eFt én nem venném meg.

(#760) JoceeHunt válasza zsoika (#759) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia,

Mondjuk egy ilyen?
Onkyo TX-NR686 BL?

Valami ilyesmi kategóriát nézegettem eddig. Ez hova tartozik?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#761) zsoika válasza JoceeHunt (#760) üzenetére


zsoika
addikt

Az Onkyo 6-os sorozata alsó/közép kategória.....35nm-re inkább RZ-t vennék, méghozzá egy 900-ast, de min 7-es sorozat. Ha ennyi a kereted akkor mehet a 6-os Onkyo is ,de akkor valami érzékenyebb hangfalat válassz hozzá....azzal nyersz egy kis "erőt". Az Onkyot nem tartják zenei hangkarakterűnek(kivétel RZ 900) inkább mozivas, de annak nagyon jó.
Esetleg nézz szét külföldi boltokba is(jellemzően sokkal olcsóbbak).....jó akciók, visszahozott erősítők szoktak lenni. [link]

(#762) zsoika válasza JoceeHunt (#760) üzenetére


zsoika
addikt

Ez lemaradt: AVR= audio/video receiver ....a 686 is az.

RZ 900-as használtan 250eFt körül is láttam már. Esetleg ha van kint ismerősöd akkor a német eBay Kleinanzeigen (német jófogás) hamarabb kifogsz egy olcsóbb példányt.

[ Szerkesztve ]

(#763) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de gondom támadt a hangrendszeremmel. Egy elég régi (10-15 éves), de eddig nagyon jól bevált Genius 5.1-es szettről van szó.

Ilyenről:

Arra lettem figyelmes, hogy a bal első hangfal nem szól, vagyis inkább hogy rendkívül halk. A többi jól szuperál, de ez mondjuk 5% hangerőn van folyamatosan. Megcseréltem két hangfalat, de a hibajelenség ugyanaz volt, nem a hangfalakkal van a probléma, hanem az erősítővel. Ha adok rá hangot, akkor kb max hangerőnél lehet normálisabban hallani a bal elsőt, a többi hangfal szétveri a házat...

Természetesen elviszem valami szerelőhöz, de a leírtak alapján lenne valakinek valami tippje, hogy mi történhetett? Illetve, mennyire kell félnem a várható javítási költségektől? Érdemes egyáltalán foglalkozni vele, vagy vehetek újat? A kor egy dolog, de maguk a hangfalak kifogástalanok a mai napig.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#764) JoceeHunt válasza zsoika (#762) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem feltétlen ragaszkodom az Onkyo-hoz, azért vagyok itt mert gondolom, hogy nagyobb tapasztalattal rendelkeztek itt ez ügyben, szóval szívesen meghallgatok minden véleményt, valószínűleg el is indulok ezeken az utakon. Mindenképpen újat szeretnék.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#765) zsoika válasza JoceeHunt (#764) üzenetére


zsoika
addikt

Jó az Onkyo....főleg ha mp3 és youtube zene lesz. A baj a kerettel van ha 35nm a helyiség és csak új jöhet szóba. Annál az Onkyo-nál amit kinéztél olcsóbban ha régebbi szériát veszel(656 még kapható) néhány ficsör kivételével azonos. Vagy sztereót ....sztereóból ua összegért sokkal jobb hangú hangot kapsz, ha az számít.

(#766) JoceeHunt válasza zsoika (#765) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szerinted hangfalakkal mi lenne az az összeg újban ami az elképzelésemnek megfelelhet?
Lehet módosítom ha elérhető számomra.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#767) zsoika válasza JoceeHunt (#766) üzenetére


zsoika
addikt

Erősítő-hsz szett (5.0) 1:2 arány az elfogadott és hozzá plusz a sub.
Ár/érték arányban legolcsóbb (akciók kivételével) Dali spektor és zensor ...a zensor szebb de hangban nem nyújt többet. 6Ohm-osak és nagy az érzékenységük, ergó könnyen hajthatók és eladásnál is előnyös ez a2 típus mert kedvelik az emberek.

Ha van lehetőséged akkor hallgasd meg v.hol a szettet mert ha újként megveszed és nem tetszik akkor nagy lesz a bukó.....ezért szeretem én a használt (de akár garis), vagy akciós újat.

[ Szerkesztve ]

(#768) JoceeHunt válasza zsoika (#767) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Látom önmagában ez egy 300k-s költség. Ehhez milyen erősítőt javasolnál?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#769) zsoika válasza JoceeHunt (#768) üzenetére


zsoika
addikt

Végül akkor mire döntöttél , 2.0 vagy 5.1 lesz az irány? Ezt fontos eldöntened mert nagyon nem mindegy pénzügyileg hogy 2db frontot kell venni vagy 5+1 sub-ot. Persze hiába olcsóbb egy sztereó ,ha te 5.1 moziélményre vágysz jobban.
Én úgy gondolom hogy 5.1 belépő rendszer új ára nagyságrendileg AVR 200eFt, 5.0 szett 300eFt, sub 200eFt összeget emészt fel .
Neked nagy 35nm -es szobád van ahová illene egy középkazegória AVR 300eFt, 5.0 szett 500eFt, sub 300eFt.
Ezekből az összegekből akció idején tudsz kicsit faragni.
Ha nem szántál rá ennyit akkor inkább maradj a sztereó vonalnál, ahol 2 front és 1erősítő+ némi kábelezés megoldja feléből és jobb minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#770) JoceeHunt válasza zsoika (#769) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Az a baj nemigazán tudok különbséget tenni, mert az eddigi Onkyom és 4 Koda hangfallal használtam, és nincs viszonyítási alapom, illetve a hangfalak sem úgy voltak szerintem lerakva ahogy illett volna.
Úgy gondolom az 5.1-es irányban indulnék el, bár a vezetékek elhúzása egyelőre probléma, a ház belső része lesz majd újítva akkor tudom szerintem elrejteni.
Gondolom vezeték nélküli megoldások jó hangzással még nincsenek ebben az iparban.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#771) zsoika válasza JoceeHunt (#770) üzenetére


zsoika
addikt

Van vez.nélküli megoldás pl. Klipsch de az nagyságrendekkel drágább és hangban felébe jobbat kapsz vezetékesből.

[ Szerkesztve ]

(#772) zsoika válasza JoceeHunt (#770) üzenetére


zsoika
addikt

"nemigazán tudok különbséget tenni"
Nagyon egyszerű! Ha jellemzően filmeket nézel és néha zenét hallgatsz, illetve tv adást és més 2.0 (sztereó) anyagot pl. Sorozatokat nézel...akkor 5.1 kell neked....Ha fordítva akkor meg sztereó. A baj akkor van ha 50-50% film és zene.....ekkor kell közép/ felső kategóriás hm erősítő(AVR) és processzorok+ végfokokba ne menjünk bele. Persze az sem mindegy hogy az 50% zene milyen és milyen formátum...mp3 és youtube -nál lejebb lehet menni.

[ Szerkesztve ]

(#773) JoceeHunt válasza zsoika (#772) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Igen nagyjából mind, filmnézés, sorozatok olyan 20%-ban, maradék zene, ebből a 80%-nak a fele a rádió hallgatás (baráti összejövetelek, főzés, takarítás stb. közben).
Filmezés lehet nőni fog, lesz egy komolyabb projektor.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#774) theanimal007


theanimal007
csendes újonc

Sziasztok van egy Kenwood KA-7090r sterero erősítőm és recseg néha valamiért Előbb a telefonom tettem rá kisit durvábban a tetejére és ki8kapcsolt a remote power de utána vissza. Mi lehet gond? a Végfognak szerintem nincs baja potok nem recsegnek. Nem kábel miatt van az tuti.

(#775) zsoika válasza JoceeHunt (#773) üzenetére


zsoika
addikt

Én megpróbálnék első körben egy hk 3770-es sztereót. Több digitális bemenete van és hálózatra köthető. Új árát szerintem nem éri meg de szokott lenni itt a HA-n garis ,dobozos 80eFt körül. Sokan hozzá tudnak jutni dolgozói kedvezménnyel a JBL/Harman cuccokhoz, de nemsokára BF nap ....hátha brutál akciós lesz.
Ha van helyed akkor nagy álló frontokat vennék hozzá, vagy min.16cm mély/közép hangszóróval ellátott állványost (csúnya nevén polcsugárzó) hangsugárzót. Az olcsóbb állványossal az a baj hogyha nem tudod bútorra tenni (úgy hogy nem beszorítva), akkor állványt kell venni hozzá és akkor az együttes ára már elérheti a nagy álló árát.....viszont felső kategóriában sokat lehet spórolni vele.
Valószínűleg neked a nagy helyiség miatt inkább az álló a jobb választás , mert az álló frontokban több db mély/közép nagyobb hangnyomást tud kelteni.

[ Szerkesztve ]

(#776) Edorn


Edorn
aktív tag

Olyan hangfalat keresek, amibe be lehet dugni pendrive-ot, hogy lejátssza a rajta lévő zenéket.
Ezt hogy hívják és milyet tudnátok ajánlani 10-15 ezerért?

Ha rossz topik-ban vagyok, akkor útbaigazítanátok, hogy hol tegyem fel ezt a kérdést?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#777) zsoika válasza Edorn (#776) üzenetére


zsoika
addikt

Party hangfalra gondolsz?
Vagy kisebbet, de azokhoz nem feltétlen kell usb, meg pendrive mert bluetooth-on kapcsolódik pl. Okostelefonhoz.

Pl. [link] nem ismerem ezt a tipust (sőt egyik ilyet sem) de ennek legalább nem 1db szélessávú hangszórója van ....hanem 16cm átmérőjű mély/közép +magas. Talán így még basszus és magas hang is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#778) Edorn


Edorn
aktív tag

Kis hangfalra gondoltam. Pendrive azért kellene, mert nincs okostelefon... Feleségem nem bírja az okostelefonokat és neki lenne...

Kis hangfal, amit lerak a konyhában, vagy kivisz a kertbe, vagy ahol éppen van és tevékenykedés közben hallgathatja, mint egy kis hordozható rádiót pl...

ui.: régebben láttam ilyen üvegasztalra, asztalra, földre lerakható kis hengert, ami azt a tárgyat használta "hangszórónak", amire leraktad... abba is pendrive-ot lehetett dugni... Mondjuk klasszikus hangfal jobb lenne, mert ennek amit írtam nagyon függ a minősége attól, hogy mire tudod elhelyezni...

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#779) zsoika válasza Edorn (#778) üzenetére


zsoika
addikt

Értelek. Akkor nem kell nagy minőség ,csak zörögjön v.mi ....ugye? Sajnos konkrét típust nem tudok ami kafa mert nem használok ilyet, de a JBL -t látom legtöbbet a fiataloknál .....mondjuk azt telóról lövik.

Szerk. Beírod a google-be hogy usb, mp3, hordozható szavakat és válogatsz kedvedre ;)

[ Szerkesztve ]

(#780) Edorn


Edorn
aktív tag

Közben találtam egy ilyen csodát:
https://ipon.hu/shop/termek/somogyi-audio-line-retro-kazettas-radio/1668094
Biztos nem az a hűdeminőség, de hátha nem is lesz akkora csalódás... :B

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#781) zsoika válasza Edorn (#780) üzenetére


zsoika
addikt

Ismerve a SAL munkásságát az audio vonalon .....de, sajnos az lesz (szerintem).
Ha neten rendeled akkor óvatosan bontsd ki mert ha nem tetszik akkor van 14napod elállni a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

(#782) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

MONITOR AUDIO BRONZE 6 hangfalhoz milyen sztereo erősítőt javasoltok? YAMAHA R-N803D jó választás, vagy van jobb nála, esetleg használtan?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#783) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Segítenétek? Elvileg a leírásban szerepel, az internet elérésben pedig mégsem látom a spotify? (Denon x1200 legújabb fw)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#784) zsoika válasza Zsmester89 (#783) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Másik fórumban hamarabb találsz denon avr -t használó embert. [link]

(#782) h1ght3chzor te is!

[ Szerkesztve ]

(#785) Zoluska


Zoluska
tag

Sziasztok!

Olcsó D osztályos erősítőkkel van valakinek tapasztalata? Elsősorban Tangent Ampster BT II és Elipson MC Mini iránt érdeklődök. A Tangentről rengeteg jót olvasni, utóbbi viszont túl új ahhoz, hogy bármi érdemlegest találjak róla az interneten. SMSL AD18 volt még a kiszemelt, de a megbízhatóságától tartok, és kínai cuccot gariztatni nem szeretnék.
Egyéb javaslatokat is szívesen fogadok. 2.1-es rendszer lesz, ezért szükségem van a sub kimenetre és jó lenne a BT (aptX) és beépített DAC, ezért nézem ezeket. Az egyéb járulékos funkciókra semmi szükségem, amit egy rádiós erősítő nyújtani tudni, és a kis méretük is előnyös, mert íróasztalon lenne a cucc. A sub kimenetből akkor tudok engedni, ha az elő- és végerősítő szétválasztható, tehát a subot be tudom illeszteni közéjük RCA-n keresztül (csak vonalszintű bemenet van a subon). Azt gondolnám, hogy ezek a puritán erősítők jobb minőséget nyújtanak, mint hasonló árú, de komplexebb sztereó erősítők, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a valóság. Class D-ről olvasni mindent, hallani viszont még nem volt alkalmam. Elvileg csütörtökön az Elipsont meg tudom hallgatni, de nem biztos, hogy lesz mihez viszonyítani.

Lesz hozzá két állványos hangfal is, ebben is szívesen meghallgatom a véleményetek. Dali Oberon I és Monitor Audio Bronze 2 meghallgatását tervezem. Van még ebben a kategóriában (100-130e) valami, amit mindenképp érdemes meghallgatni?
Kb. 20 m2-re lesz, de közelről lesz hallgatva, PC melletti rendszerként, kizárólag zenehallgatásra, viszont komolyzenétől technoig mindent élvezhetően kéne előadnia. A mélynyomó egy SVS SB12-NSD lesz.

(#786) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

ez az erősítő Sony STR-DB870 képes lehet hangkeverésre? Pl. 1-es 2-es bemenet keverése, hogy a hangfalon egyszerre szóljon a kettő bemenet. (Két vonal vagy optikai bemenet keverése kellene).

Ha nem, van olyan erősítő ami ezt tudja? Vagy külön keverőt kell venni.

Köszi!

free your mind

(#787) Jazz válasza Jazz (#786) üzenetére


Jazz
veterán

(végignéztem a leírást, nem találtam benne hangkeverésre utaló nyomot, de lehet csak elnéztem valamit.)

Létezik elérhető áron optikai hangkeverő? Két optikai bemenetet kever egy optikai kimenetté, ami aztán mehet az erősítő opt. bemenetére.

free your mind

(#788) Degeczi válasza Jazz (#786) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem szoktak ilyet tudni, hiszen 99.9%-ban nincs ilyesmire szüksége a felhasználóknak. Digitálisan (optikán) meg aztán pláne nem.
Ha tényleg kell, vagy külön keverő készen, vagy barkácsolós ismerős összedobja.

(#789) Zoluska válasza Zoluska (#785) üzenetére


Zoluska
tag

Közben kiderítettem magamnak, vettem egy Elipson MC Minit. Nem ajánlom, csak könnyűzenére. A D osztály kapcsolási zaja bizonyos zenéknél sajnos hallgató, különösen zongoránál. :( Bár jellemzően nem ilyen zenéket hallgatok, de borzasztóan zavar már a tudat is.

(#790) zsoika válasza Zoluska (#789) üzenetére


zsoika
addikt

Ha újként neten rendelted akkor van 14napod az elállásra.

(#791) Zoluska válasza zsoika (#790) üzenetére


Zoluska
tag

Sajnos személyesen vettem. A netdepo egyelőre semmit nem reagált az emailemre, pedig nyitva voltak. A meghallgatás előtt mindig gyorsan válaszoltak. Hibás terméknél elvileg három napig cseréltethetem. Kérdés, hogy ez egyedi hiba, vagy egy ugyanilyen szart kapok. Szívesebben cserélném valami drágább analógra. Taga HTA800-zal és Onkyo A9130-cal szemezek.

(#792) Zoluska válasza Zoluska (#791) üzenetére


Zoluska
tag

Akit esetleg érdekel a jelenség:
https://youtu.be/q-9vmiXootE

(#793) zsoika válasza Zoluska (#791) üzenetére


zsoika
addikt

Az Onkyo sohasem a sztereójáról volt híres, így a TAGA-ra szavazok.
Néztem képeket a két erősítő belsejéről...hát ég és föld. Persze ez elvileg nem jelent semmit (meg kell hallgatni), de sejtet v.mit.

(#794) Zoluska válasza zsoika (#793) üzenetére


Zoluska
tag

Köszi!
Közben találtam még pár jelöltet:
Cambridge Topaz SR20
Yamaha A-S501
Harman Kardon HK3700

Ezeknél is jobbnak sejthető a Taga? Bár a HK felé nem sok bizalmam van, de specifikáció alapján megfelel. Az Onkyo 9010 pedig jól szerepelt a teszteken, már ha lehet hinni azoknak. Ha valaki tudna helyet, ahol meg lehet hallgatni ennyi féle viszonylag belépő erősítőt, az szóljon. Szerintem esélytelen, külön-külön hallgatni pedig nem sok értelme van.
Lassan úgy vagyok, hogy inkább megrendelem látatlanul, aztán ha tetszik marad, ha nem, két hétig elállhatok. A személyes vásárlással most jól megszívattam magam.

A Taga azért szimpi, mert legalább említés szintjén beszélnek a felhasznált alkatrészekről, viszont a kivitelezés kissé kisiparinak hat. Ez mondjuk jelenthet jót is rosszat is szerintem. Semmi tapasztalatom nincs a márkával. Használtat is vennék, de nem nagyon találok olyat, amin van előerősítő- vagy sub kimenet, és 2.1-es rendszerhez kéne.

(#795) zsoika válasza Zoluska (#794) üzenetére


zsoika
addikt

"Ezeknél is jobbnak sejthető a Taga" A Cambridge és a Yamaha a legjobban csengő név,de a Harman sem rossz hangú.... viszont silány alkatrészek miatt nagy a meghibásodás és hamar kifingnak. Mondjuk nem nagy összeg ezeket javítani de akkor is na.
Ha Harman akkor inkább legyen a 3770. Az sokkal erősebb és többet is tud mint a 3700. Aprókon garanciásan 80eFt körül már meg lehet venni mert a Harman/Jbl gyárban dolgozók nagy kedvezménnyel tudják megvenni és olcsón el is adogatják .
"Használtat is vennék, de nem nagyon találok olyat, amin van előerősítő- vagy sub kimenet, és 2.1-es rendszerhez kéne." Szóval ha olcsó, nagy tudású és elfogadható erősítő kell...amolyan mindenes akkor 3770.
Sajnos én csak a Harman-t hallottam élőben mivel házimozim van (5.1-ben utazom) így sztereóhoz nem nagyon konyítok de amit tudtam leírtam.
Mondjuk még ha hallottam volna mindet akkor sem biztos hogy neked az a hang jön be mint nekem. Ezért is kell hallgatózni és a legjobb ha otthon ,saját környezetedben (saját hangsugárzó, kábel, akusztika).

A személyes vásárlással ez a baj sajna. Érdemesebb neten rendelni és 14napod van rá ha nem tetszik. Kissé etikátlan de szabályos ...ha nincs lehetőséged meghallgatni mindet egy helyen akkor csak ez marad. Bp , Győrött vannak boltok ahol meg lehet hallgatni őket , de szerintem Debrecenben is.

(#796) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! Lehet hogy nincs nagy jelentősége de meg kérdem.
Az erősítőmön lévő balance gombot állítva bal állásban sokkal halkabban és tompábban szól a hangfal. A másik irányba állítva normál hangerővel szól tehát nem tompán. A végfok kezdi megadni magát?

Az erősítőm: Fisher CA-9060 8Ω
EQ: Fisher EQ-P7
Hangfalak: Fisher F3-5000 8Ω és egy Videoton DC 3010A 8Ω SAL mélyekkel. :DDD

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#797) zsoika válasza Psychopeti (#796) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Cseréld meg a hangfalakat hogy kizárd azok hibáját......továbbá lehet akusztika is. Tedd át a hangfalakat máshová hogy kizárd az akusztikát is.
Ha mindent kizártál és a hsz kábelek egyformák és egyforma hosszúak, illetve régen is ezzel volt bekötve és nem volt ilyen probléma ...akkor valószínűleg az erősítőd döglődik.

(#798) Degeczi válasza Psychopeti (#796) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azt írod "a hangfal" szól halkabban, ez így nem egyértelmű, hiszen gondolom kettő van - bár ott sem világos, h most az egyik Fisher, a másik Videoton? :Y

Mindenesetre ha középállásban vagy enyhén jobbra tekerve kifogástalan, akkor nagy eséllyel a balansz potméter lehet kontakthibás, jó esetben csak koszos, rosszabb esetben elkopott - de ezt már úgyis szerelőnek kell megnéznie.

(#799) Mikisys válasza Psychopeti (#796) üzenetére


Mikisys
őstag

Eltérő hangsugárzók nem szólnak egyformán, ezek ráadásul a legalja minőség.
Próbáld meg eladni, elcserélni ezeket a hangsugárzókat és használj helyettük azonos gyártótól származó hangsugárzó-párt, ami vélhetően hasonló hangerővel fog szólni.
A végfok nem úgy megy tönkre, hogy elkezd tompán szólni, vagy szól tisztán, normál hangerővel, vagy torzan, gyengén, vagy sehogy.

Üdv!

(#800) zsoika válasza Mikisys (#799) üzenetére


zsoika
addikt

Jaa, hogy nem is egyformák a sugárzók.....az alap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.