Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) zsoika válasza Crinos (#1000) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor neked elég egy régebbi analóg sztereó mint ami volt is és ha tetszett a Denon hangkaraktere akkor szerintem maradj is annál.
Sajnos másban nem tudok segíteni ...nem ismerem a sztereó erősítőket.

(#1002) Gabesz201


Gabesz201
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek házimozi rendszer összeállításban.

A célom egy olyan rendszer összeállítása, ami fele-fele arányban lenne zenehallgatásra (nem audiofil) és filmnézésre használva.
A helység 22 nm-es normál belmagasságú, van lehetőségem körben elhelyezni a hangszórókat, max 5.1 kialakításban gondolkozom.
Szeretnék nagy méretű fronttal szerelt szettet, erősítőnél pedig kitétel a hálózatra kapcsolás lehetősége.
Kb 250k-t tudnék rászánni.

Első körben ezt néztem ki: Magnat Monitor Supreme 1002 szett
Ehhez milyen erősítőt ajánlanátok?

Illetve ha van jobb ötlet a hangfalszettre, azt is szívesen veszem!

Köszönöm mindenkinek előre is!

(#1003) zsoika válasza Gabesz201 (#1002) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Házimozi topikba jobban illik ,de válaszolok.
Ha újban gondolkozol arra a 250000 Ft nagyon kevés lesz.
Gondolj bele ennyi pénzből kell venned egy erősítőt (minimum 100000 Ft belépő szinten) egy mélyládát (ami megint csak 100000 Ft belépő szinten) akkor 50000Ft maradna az 5.0- ra ami kb.a kábelekre elég. Egy belépőszintű például Dali spektor 6 set olyan 200 -250 eFt tehát összességében elmondható olyan 500000 Ft körülbelül újonnan egy komplett házimozi belépő szinten.
Használt de nem ezeréves cuccból minden feleződik tehát 250eFt már reálisnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1004) Gabesz201 válasza zsoika (#1003) üzenetére


Gabesz201
csendes tag

Köszönöm a választ!

Tényleg jobban illik a másik topicba, sajna átfutottam felette, nem láttam.

Meghallgatom, hogy mit mondanak ott is, és akkor lehet újratervezek :)

Köszi még1x!

üdv
G

(#1005) kulturg


kulturg
csendes tag

Hali. Több helyen is olvastam, ill. itt is kerestem, hogy az erősítőn a hangerő 50-75% fölé tekerésekor már torzult hangot kapunk. De ha maxra tekerem az erősítőt, és olyan kis bemeneti jelet adok neki, hogy végeredményben kellemesen halk hangerőn szól, akkor is torz lesz a hang? Köszi.

(#1006) zsoika válasza kulturg (#1005) üzenetére


zsoika
addikt

Szia.
Igen.

(#1007) Degeczi válasza kulturg (#1005) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem.
Olyankor épp úgy nincs túlvezérlés (és torzítás), mint ha alacsonyabbra állítod a hangerőt. A hangerőszabályzó egyébként sem más, mint egy jel leosztás az erősítő előtt: egyszerűen a bemenő jel szintjét teszi alacsonyabbra.

[ Szerkesztve ]

(#1008) stuka20


stuka20
aktív tag

Szerk1.: Most vettem észre, hogy linkelted a házimozi topicot (@zsoika). Azt hiszem nekem is oda kellene mennem. Azért OFF-ban itt hagyom, max a modi kitörli.

Üdv!

Nem értek hozzá, így lehet kicsit érthetetlenül fogok fogalmazni.

Tud valaki valami tippet írni, hogy miért nem szólnak normálisan a hangfalak?
5 hangfal van egy Marantz sr3001 erősítőre kötve. TV-re azt hiszem hdmi-vel csatlakozik (nem tudom pontosan). Az erősítőn van egy beállítás, ahol külön-külön minden hangfalnak lehet állítani a hangerőt (dB), tehát egyesével és súgó hang van azon amelyik éppen ki van választva, tehát ezzel azt akarom írni, hogy szerintem jól vannak összedugva. Viszont, ha elindítok egy 5.1 tesztet (yt-ről, nem tudom mennyire megbízható), akkor a bal első a középső és a jobb első helyesen szól (bár, ha a jobb oldali szól, akkor a baloldali nem hangtalan), a hátsó jobb helyett az jobb első szól (a hátsó halkan) és ugyan így a bal hátsó is.
TV-n a hang beállításnál a kábeles csatlakozás van kiválasztva (nem emlékszek pontosan hogyan írja ezt, majd ha tudok holnap pontosítok), illetve PCM és DTS neo 2:5 vagy dolby digital, előbbi hangosabb, utóbbi kicsit halkabb. Mivel nem szólnak jól a hátsó hangfalak, így a különbség csak ennyi, nem vettem észre mást. Ja de, dolby digital-nál a hátsók egyáltalán nem szólnak, az erősítő kijelzőjén mind az 5 hangfalat mutatja, de csak az elsők szólnak.
DTS-nél szintén ez van, annyi különbséggel, hogy a hátsók szólnak, de nagyon halkan.
Ha megy a film, ami 5.1, és DTS, akkor is sza*ul szól, mint ha stereo-ban menne csak.

A szoba felújításon esett át, így teljesen el lettek mozdítva minden, més helyre lettek téve. Viszont felújítás előtt valamikor jó volt, de valamikor nem. Felújítás után szintén, egy ideig tök jól szólt, majd rossz lett (valszeg távirányítón valaki valamit elnyomhatott). Ezek után én nyomtam egy gyári resetet. Reset előtt TV Dig. 1 (gondolom digital) auto módban volt. Az erősítőn dolby digital-ra nem tudtam állítani, mert incombatible-t ír. Reset után is ezt írta, viszont reset után már nem TV dig. 1 módban volt, hanem TV analógban, így viszont nem volt hang. Így pörgettem a csatornákat és csak DSS-en van hang. Dolby digital-t és dts hangot (?) csak TV-n tudom állítani a hang menüben. Az erősítőn, hiába megyek a TV csatornára és ott a TV dig1-re, nem tudom leokázni vagy is nem történik semmi, marad analógon.
Megnéztem a kézikönyvet (ami nem magyar), de nekem kínai az egész, nem értek hozzá.
És nem ismerek senkit a közelben, aki tudna segíteni.

Esetleg valami tipp?

Ez volt a "A" terv, hogy ide írok. A "B" az az, hogy felhívok valami közeli hangeszköz technikai boltot, hát ha kijönnek beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#1009) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, szállítási sérült hangfalat meg szabad venni? Pontosabban:

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1010) Degeczi válasza wwhy (#1009) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, ennyinek esztétikán kívül nincs más hátránya (és mivel hátul van, ott is alig látható)

(#1011) wwhy válasza Degeczi (#1010) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm. A tetején még van ugyan egy csúnya horzsolás, de attól nem féltem.

Egy Zensor 5 párocska lenne, vadiújak, kb. 80e-ért.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1012) zsoika válasza stuka20 (#1008) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
Igen oda kéne feltenni a kérdéseidet....ott biztos van Marantzos kolléga, aki ismeri a menüjét.

Egy pár kérdésre azért válaszolnék:
"TV-re azt hiszem hdmi-vel csatlakozik" Kizárt mert az erősítőnek nincs HDMI csatlokozója.
Valószínűleg optikai kábbelel (rosszabb esetben RCA, vagy jack).
A TV -k általában csak sztereó hangot tudnak továbbítani (az LG-k ált. tudnak bitsream átengedést is) és a youtube is ha jól tudom csak sztereó....szóval ne csodálkozz ha csak a 2db front szól.
A DTS Neo 2:5 A sztereó pcm jelből csinál egy virtuális 5.1-et, egy bizonyos algoritmus alapján.
Ez az algoritmus határozza meg hogy a sztereó jelből mi hová és milyen hangerővel kerüljön...ezért is szólhat szarul.
Illetve az erősítődet resetelted, be kellene állítani újra a távolságokat, a csatornánkénti hangerőt, frek.vágást, szóval mindent.
Ha van eredetileg 5.1-es hangsávval rendelkező filmed akkor azzal teszteld és addig váltogasd a hangzásképeket amíg a dolbynál DD, a DTS nél meg DTS-t nem ír.
Az erősítőd TV bemenete valószínűleg fixált analóg RCA bemenet ...ezért nem tudod állítani. Meg kéne nézned hogy melyik bemeneted van összekötve a TV -vel és milyen kábellel. Aztán ha ez megvan akkor azt a bemenetet konfigurálni hozzá.
Elég bonyolultnak tűnik így leírva és hosszú ,de ha ott lenék kb 2 perc az egész . A távsegítség sohasem egyszerű ...sok az ismeretlen tényező.

wwhy: Azok csak felületi sérülések...ha együtt tudsz élni velük akkor hangban nem okoznak problémát,de későbbi eladásnál sokat veszít így az értékéből a szett...ezt jó ha tudod.

[ Szerkesztve ]

(#1013) wwhy válasza zsoika (#1012) üzenetére


wwhy
veterán

Első komolyabb (?) szettem és nem valószínű, hogy ha megveszem, akkor 5-6 éven belül eladnám. Egy Denon AVR-2100W vagy AVR-X1400H-t képzeltem melléje, mert amolyan mindenes hétvégi konfig lenne.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1014) zsoika válasza wwhy (#1013) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor hajrá!

ui: Az AVX-en Én már többször belefutottam olyan "vevőbe" aki "nagyítóval" vizsgálja a hangcuccokat.....mintha a kinézete fontosabb lenne mint a hangja. Szerintem többet nézegeti őket otthon mint hallgatja, de mindenki másképp élvez. :DDD
Persze én sem vennék láthatóan szétcseszett szettet ,de a tiéd bőven nem ez a kategória....sokaknál már kiverné a biztosítékot (csak szóltam hogy ne lepődj meg ezen ha eladnád).

[ Szerkesztve ]

(#1015) stuka20 válasza zsoika (#1012) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszönöm, megpróbálkozom vele. De, ha a TV-n dts-re állítom, akkor erősítőn is DTS-t ír, dolbynál meg DD-t. Reset előtt sem volt szerintem normálisan beállítva, maximum össze-vissza elnyomkodva .
Gondolom nem győri vagy? :D

(#1016) Degeczi válasza stuka20 (#1015) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezzel mi a gondod? DD = Dolby Digital.
De vakon nincs értelme találgatni, hiszen azt sem írtad le, mi a műsorforrás, és milyen kábellel, hová van bekötve.

(#1017) zsoika válasza stuka20 (#1015) üzenetére


zsoika
addikt

"Gondolom nem győri vagy"
Hát nagyon nem.
A házimozi topikban biztosan van ottani.

(#1018) stuka20 válasza zsoika (#1017) üzenetére


stuka20
aktív tag

@(#1016) Degeczi Semmi gondom nincs vele, de lehet felesleges volt leírni, azért bocsi.

zsoika:
Még megpróbálkozok a fentebb leírtakkal, aztán írok abba a topicba is.
A segítségeket köszönöm!

(#1019) Degeczi válasza stuka20 (#1018) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ja, akkor félreértettelek (a "de"-vel kezdődő mondatból gondolva, h bajra utal)

(#1020) Relo


Relo
tag

Sziasztok!

Lenne egy amatőr kérdésem.
Van egy quadral sub 67dv aktív subládám, amiben szeretném kicserélni a hangszórót egy hibás creative megaworks 250d hangszórójára.

A gond az, hogy a quadral hangszórója 8 ohm-os, a creative hangszórója pedig duplatekercses (2x8 ohm), amit párhuzamosan összekötve gondoltam a quadral erősítőjére kötni, azonban ez így 4 ohm-os ellenállású terhelés lenne.
Kinyírhatom ezzel a quadral erősítőjét?

(#1021) zsoika válasza Relo (#1020) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Erre nem lehet egyértelműen válaszolni. Az biztos hogy az erősítő része 8 Ohm-ra van tervezve ....persze az induktív ellenállás emiatt ez a 8 Ohm nem egy állandó érték...frekvencia függvényében változik.
Míg 8 Ohm értéknél ha lecsökken pillanatnyilag akár 3-4Ohmot akkor az erősítő még a megmaradt 4Ohm ot elviseli, de ha eleve 4Ohm és abból csökken, az már rövidzár katagória.
A mai modern erősítőkben már ált. van erre védelem ,de erre vonatkozó info. hiányában csak a vak szerencsében bízhatsz.
Annyit lehet tenni hogy a dupla tekercsből csak az egyiket kötöd be , vagy egy hangváltóval megnöveled a 8Ohmot 16Ohm-rs és azokat párhuzamosítva megkapod a 8-at.....persze ehhez érteni is kell egy kicsit.
Esetleg kipróbálod 4Ohm-al és figyeled mennyire melegszik az erősítő része ...ha nem járatod maxon szerintem kibírja.

(#1022) Falconer


Falconer
aktív tag

HELP plz
Elkezdett zugni a '92-es evjaratu marantz stereo erositom. Ha mozgatom a tap kabelt akkor valtozik a zugas erossege. Mit lehet ezzel csinalni? Szerviz? Kontaktos a kabel?

(#1023) Degeczi válasza Falconer (#1022) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem kábelhiba. TV, számítógép nincs esetleg rákötve?

(#1024) Falconer válasza Degeczi (#1023) üzenetére


Falconer
aktív tag

Amikor a hibat produkalta akkor ra volt kotve a set top box RCAn (errol ment a hang), meg ra volt kotve egy rca-jack kabel (a masik vegen semmi)

(#1025) johnwillow


johnwillow
tag

Üdv! Abszolút analfabétaként kérdezném, hogy egy JAMO DMR 70 D kat. házimozi erősítő ( ami 5 x 65W-ot tud, elbír egy Jamo S 809 HCS-el? ( 5.0 Álló hangfalpár: 120 / 240W. )

Az erősítőhöz kapott A szériás hangfalak 6 ohmosak, míg az S 809 8 ohmos. Ez gond? Tudom, hogy ajánlott lenne egy megfelelő erősítő, de a kérdésem, hogy ideiglenesen tudom-e használni a két cuccot együtt? Köszi!

(#1026) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Sziasztok,

Van egy Onkyo HT-R390-es erositom, amely sem az elolapi gombokon, sem a taviranyiton keresztul nem hajlando hallgatni ram.

Van esetleg valamilyen general troubleshooting ilyen problemara?

Egyelore kiporoltam, megtoroltem / kifujtam par csatlakozot a belsejeben, de nem adja magat.. :/

Ugy kezdodott amugy, hogy magatol maszkalt a menuben, mostmar teljesen kuka, csak a deep colort valtogatja amikor nyomom a power gombot.

:R

(#1027) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Technics 7.1-es erősítőt, szeretném megcsinálni 5.1-es rendszerré, ehhez tudnátok ajánlani hangfalakat? 4-6-8-8.5 ohmos is lehet. 100-150k körül gondolkodom.

(#1028) zsoika válasza ßrainiac (#1026) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. húzd ki egy napra és aztán csinálj egy resetet ....benne van a manuálban hogy kell.

(#1029) zsoika válasza PainKiller13 (#1027) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Mekkora helyiségbe?
Kezdésnek egy Warfi diamond 8 szettre gondoltam, de az elég régi .....vagy Heco vitas, Canton gle.
Újabbak közül Jamo S széria talán még beleférhet használtan.

[ Szerkesztve ]

(#1030) PainKiller13 válasza zsoika (#1029) üzenetére


PainKiller13
őstag

~40nm. Ezekből hogy lesz 5.1?

(#1031) zsoika válasza PainKiller13 (#1030) üzenetére


zsoika
addikt

[link] így de ennyiért szerintem drága. ...vagy külön nézel diamond 8.3 ,8.4, 8.1 ,8 centert és hozzá v.mi subot.
Annak nem kell Wharfedalenak lenni ...sőt szerintem jobb ha nem Wharfi sub ot veszel.

[ Szerkesztve ]

(#1032) ßrainiac válasza zsoika (#1028) üzenetére


ßrainiac
addikt

Hali,

Koszi! Mar megvolt, de nem segitett :/

(#1033) zsoika válasza ßrainiac (#1032) üzenetére


zsoika
addikt

akkor passz....életemben nem hallottam még ilyenről.

(#1034) PainKiller13 válasza zsoika (#1031) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, ilyet találtam még hogy Canton Movie 135, ezek nem jók?

(#1035) zsoika válasza PainKiller13 (#1034) üzenetére


zsoika
addikt

de ... egy 18nm es szobába :D

(#1036) PainKiller13 válasza zsoika (#1035) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, igazából főnök vette és megkért járjak már utána mi passzol hozzá, aztmondta max 200ig elmenne ha piszok jól szól, de nem a hangerő hanem a minőség a lényeg.

Rákérdeztem 30-35nm a nappalijuk, és az asszony így is cseszteti hogy odavitt egy baszottnagy erősítőt, szóval kissebb hangfalakkal szeretné megoldani, lehetőleg a falra felrakva vagy lábakon.

(#1037) zsoika válasza PainKiller13 (#1036) üzenetére


zsoika
addikt

[link] [link]
Ilyen már elmegy 20-25 nm re, ha fontos a design is ,de nem lehet összemérni hangban egy ilyennel [link] .
Esetleg annyit lehet még tenni hogy a két nagy front helyett is állványos /polcsugárzót venni ...13-16cm mélyközéppel.
Egyere át a házimozi belépő szinten topikba .
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1038) zsoika válasza zsoika (#1037) üzenetére


zsoika
addikt

A linkek az elején rosszak lettek.
[link] [link]
Ahkts 16 mélynyomóját meg kell kérdezni (ha rá esik a választás) hogy búg e készenléti állapotban ....típushiba.

[ Szerkesztve ]

(#1039) PainKiller13 válasza zsoika (#1038) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, beírtam oda is.

(#1040) vieri2000


vieri2000
tag

Engem is érdekel mélynyomó Technicshez. 20 m2 szobába. a gép régi de nekem megfelel. Nekem Wharfedale hangfalaim vannak hozzá. De mélynyomót eddig nem használtam most keresek. Mik lehetnek az opciók?

(#1041) zsoika válasza vieri2000 (#1040) üzenetére


zsoika
addikt

egy jó kis Taga tsw 120 pl.

(#1042) vieri2000 válasza zsoika (#1041) üzenetére


vieri2000
tag

Már csak azt kéne tudni hol lehet venni? de igen az árkategória az jó. Nem ismerem a Taga-kat de az erősítőjéről jókat hallottam. a TAGA Harmony Vigor SW-8 v.2 az van.

[ Szerkesztve ]

(#1043) zsoika válasza vieri2000 (#1042) üzenetére


zsoika
addikt

azt inkább ne ...8" (20cm) mélysugárzó van benne...inkább 10" az ajánlott.
Aprókon találni garisat taga tsw-ből 45eFt körül, de lehet hogy most éppen nincs .

[ Szerkesztve ]

(#1044) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Erről kérnék véleményt a hozzáértőktől:
https://hardverapro.hu/apro/infinity_beta_satelit_kivalo_allapotban_olcson_ela/hsz_1-50.html
Főleg zenehallgatásra lenne, 8 éve egy saját épített 2 utas hangfalpárom van valami SAL hangszórókkal, de ha jól emlékszem, ezek ráadásul autós hangszórók, és hiányolok belőle hangokat.
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1045) zsoika válasza TomMusic (#1044) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Zenehallgatásra alkalmatlan ....túl kicsi a mély/közép sugárzója. Önmagában nem tud elég mélyre menni , egy mélyládával kiegészítve háttérzenére talán.
5.1 szett hátterének még talán elmegy ,de én már oda sem ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#1046) TomMusic válasza zsoika (#1045) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi!
Na ez igazából jó hír, mert nem nagyon tetszett kinézetre. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1047) vieri2000


vieri2000
tag

Denon 1500h házimozi erősítőhöz milyen mélyládát javasoltok? késpbb két front is lesz majd.
Néztem
- Klipsch r-8sw-t,
- Dali sub sc-8-at.
- Jamo sub 210 ?

vagy két front amihez nem kell mélyláda????? keret max250e de inkább 200e.

[ Szerkesztve ]

(#1048) zsoika válasza vieri2000 (#1047) üzenetére


zsoika
addikt

szia.

"Denon 1500h házimozi erősítőhöz milyen mélyládát javasoltok? " nem az erősítőhöz választjuk a mélyládát .... hanem a helyiség méretéhez (légköbméter), illetve az egyéni ízlés is beleszól.
"késpbb két front is lesz majd." Itt mire gondolsz? Remélem a meglévő 5.0val azonos frontokra, mert házimozinál nagyon fontos az egységes 5.0 szett(egy gyártó, egy család).
"Néztem
- Klipsch r-8sw-t,
- Dali sub sc-8-at.
- Jamo sub 210 " egyiket sem . A 8" (20cm) mélynyomót nem nevezném sub -nak. Kicsi szobába, szatelit rendszerekhez oké, de normál 20nm fölötti szobába már a min. 10" 25cm az ajánlott membránméret.
"vagy két front amihez nem kell mélyláda" Ezt meg sem hallottam :W Házimozinál kötelező a sub...a frontok nem tudják helyettesíteni és egy sub beszerzésével még a kis x1500 is tehermentesül a legtöbb energiát igénylő mélytartartománytól(szebben fog szólni.)

[ Szerkesztve ]

(#1049) vieri2000 válasza zsoika (#1048) üzenetére


vieri2000
tag

20 m2 a szoba,

(#1050) zsoika válasza vieri2000 (#1049) üzenetére


zsoika
addikt

Taga TSW-210 pl. ...vagy drágábban 200eFt körül SVS PB, SB-1000 vagy KEF Q400b ha akciós (130eFt) ...esetleg Dynavoice T-12.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.