Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Meghivott válasza bitovi (#250) üzenetére


Meghivott
addikt

Megvettem. Hibátlan. Kívül, belül.

(#252) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!Egy Ozaki Q3 5.1-es szeretnék összekötni az alaplapomon lévő 7.1-es kártyával.Hogy a bánatba kell dugdosni a vezetékeket,hogy megfelelően szóljon?Bocs,de ehhez(is)nagyon láma vagyok,egy skicc sokat segítene.Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#253) bitovi válasza atyca (#252) üzenetére


bitovi
tag

Itt tedd fel a kérdésed!

PrinceHerceg és a többiek szívesen segítenek!

(#254) atyca válasza bitovi (#253) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#255) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Erről a cuccról szeretnék véleményeket:Yamaha NS P60
Link:http://proteusaudio.hu/index.php?/Szatelit-rendszerek/Yamaha-NS-P60-Surround-szett
Húszezer magyar forintért kínálják,korrekt ár ez szerintetek?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#256) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Végül itt kötöttem ki:Onkyo Tx-Sr501E 6.1,és egyelőre egy Yamaha NS P60.Így azonban maradt egy Arctic sound S362-es cuccom.Az érdekelne,hogy az Arctic aktív basst rá tudom e kötni az erőlködő subwofer pre out kimenetére.
Köszi minden segítséget előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#257) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Mindenki! Segítséget szeretnék kérni, és nem tudom, hogy jó helyre írok-e, ezért bocsánat előre is, ha itt nem állja meg a kérdés a helyét! A problémám a következő van egy Biostar TZ77XE4-es alaplapom amin nincs digitális kimenet se optica se semmilyen csak a 3,5 jack kimenetek, mkv filmek lejátszása esetén szeretném kiküldeni a többcsatornás 5.1-es vagy dts hangot a yamaha rxv-350-es 5.1es digitális házimozi erősítőre. Ötleteim, amiből egy már nagyából működik, hogy hdm-in(7970) kiküldöm a képet és a hangot a tv-nek(Lg plazma) a tv meg optikán az erősítőnek, a másik lehetőségem, hogy vennék 3,5 jack rca átalakitot és az alaplap jackjein keresztűl csatornánként kiviszem az eresítő 6 csatornás rca bemenetére a hangot, így is működne a dolby illetve a dts hangok átadása?, vagy a 3. hogy vegyek egy külön hangkártyát amin van opticai kimenet és úgy összekötni az erősítőt? Ha igen akkor milyen kártyát lenne érdemes, vagy valakinek erre van-e ötlete? ha rossz helyen tettem fel kérdésem hol lenne érdemes ebben segítséget kérni? Köszönöm előre is!!

(#258) bitovi válasza Gtaati (#257) üzenetére


bitovi
tag

Itt próbálkozz feltenni a kérdésed.

Itt jó ötleteket kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#259) Gtaati válasza bitovi (#258) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm, megprobalom:)

(#260) Kube


Kube
senior tag

Üdvözlet!

Van nekem egy Orion SE1025B erősítőm és két Sanyo SX-340 hangfalam ( Orion HS280-282 )

Nemrég Apuval megoldottuk a hangfalpáros egyik felének javítását, új dugót és szigetelést kapott, mivel elég régi ezért deformálódhatott a doboz emiatt volt a kifújás, pici forrasztás a sugárzónál és kész. De sajnos nem szól jól, recseg az egyik sugárzó minden baja van...

Neten találtam egy ugyanilyen hangfalpárt, még soha nem voltak szétszedve, meg is vettem őket már csak alkatrész gyanánt is. Most jött egy elég durva külső hangkártyám ami dinamikában komolyabban megnyomja a hangzást már kisebb hangerőn is, és itt ütött ki hogy az új hangfalak egyikénél valószínűleg a középsugárzó picit recseg... Ezt kipróbálásnál nem vettem észre mert nem tekertem fel maxra az erősítőmet, a laptop hangkártya meg nem annyira jó dinamikában sőt...

Oké, gondoltam semmi baj a két szettből csinálok egyet. Fogtam bekötöttem a két jó hangfalam és ekkor jött a meglepi mintha nem egyformán szólnának, mintha az egyik kioltaná a másikat, miközben hallgatod szédítő érzést nyújt. Elmentem haverhoz elmondtam mi a gond, leszimulálta egy programmal ha fordítva kötöm be a csatlakozót akkor ez a kioltás történik. És igaza volt egy az egyben olyan mintha kioltanák egymást... csakhogy én nem kötöttem be fordítva.

Két dologra tudok gondolni:

1. Mivel nem egy légtérben voltak a hangfalak ezért nem egyformán amortizálódtak és kiüt a különbség.

2. Hiába ugyanaz a modell elképzelhető hogy más sugárzó van benne. Az is lehet hogy cserélték bár ezt kétlem mert az újakon biztosan nem mivel azt láttam volna a csavaron ha szétszedték volna.

Valaki ötlet? Vagy az egyik rosszból vegyem ki a közepet és tegyem át a másikba? Sajnos a két különböző szett összeállítás nem jött be.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#261) leximester


leximester
tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám.
Van egy Asrock Z68 Extreme3 Gen3 alaplapom, és egy Sony Str-De875, a kettőt szeretném összekötni optikai kábellel.
A kábel megvan, összedugom a kettőt, erősítőn kiválasztom az optikai bemenetet, illetve pc-n is. De nincs hang, illetve az erősítő azt írja hogy Unlock. Mi lehet a gond?

(#262) bery08


bery08
csendes tag

Sziasztok,

A szomszédom költözik, és rám hagyott négy hangfalat.
Kettő ebből: [link]
És kettő ebből: [link]

Abban kérném a segítségeteket, hogy ajánljatok hozzájuk valamiféle erősítőt.

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv!

(#263) Bici válasza bery08 (#262) üzenetére


Bici
félisten

Szia!

Sajnos ez nem neked való erőlködő. :(

Ez olyan hangfalakhoz való ami pl. egy házimozi tönkrement fejegysége után marad.
5 kicsi és egy nagy mélyláda. Ezekhez való.

Üdv: bici

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#264) ntomtb


ntomtb
tag

Sziasztok!
Lenne egy 2.1-es hangfalam, amihez a régebbi hifim hangfalát (a hifit pedig erősítőként) beraktam hátsó hangfalnak. Realtek HD Audio Managerben átállítva kvadrofonra, nagy sávszélességű hangszórók: bal és jobb első, surround hangszóróknál pipa illetve a hangszóró kitöltésnél is.
Haveromnak (bár neki 5.1-nél) a hátsó hangszóróknál a vokál illetve a háttérzenéket lehet csak hallani, nálam viszont főleg a tv(-tuner)nél hátul is sima sztereó hang hallatszik, illetve pár zenénél is (akár YT-on vagy WMP) mintha csak sztereó lenne.
Kérdés hogy ez-e a normális ilyen felállás (2.1+2) esetén vagy valahogy be lehetne állítani hogy ami "hátul van" az tényleg ott szóljon.

(#265) Krix CS 1.6


Krix CS 1.6
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi hangfalt szeretném rákötni notira (3,5" jack), milyen átalakítóra lenne szükségem? (erősítő/keverő nélkül megoldható?)

A hangfalból nem RCA kábel jön le hanem egy fekete vastag kábel.

Sjcam Sj8 PRO (Kingston Canvas React MicroSDXC 128GB A1 UHS-I V30)

(#266) Tomacko


Tomacko
senior tag

Sziasztok!

A Scythe PCI Slot Amp SDAS-1000 PCI helyre beépíthető erősítőre lennék kiváncsi.

Használta ezt valaki? Nem zajos ? Meg hajtana ez egy 40w-s 3 utas hagyományos Videoton hangfal párt élvezhetően egy HTPC-ben amit panel lakás körülmények közt zene hallagatásra is használnék ? (A régi fa dobozos Kenwood reciverem sokat is fogyasztana ehez és kikerült egy sokkal inkább hozzá illő helyre ahol tisztességesen meg lehet hajtani, és kellő hangerővel stb.stb élvezni a zenét :) ) Szóval a panelban kis hely kis hangerő mellé elég lehet ez vajon amit fentebb írtam ?

Itt
, van róla pár sor írva.

A kérdést fel dobtam a HTPC fórumon is természetesen, de úgy éreztem ide is be illik. Több embertől több válasz jöhet.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#268) JSHammer


JSHammer
tag

sziasztok!

ehhez milyen hangfal illene?

CSAk zenehallgatásra lenne...(sajna abban metal,dubstep,rap,techno,klaszikus) minden játszik:P

Harman/Kardon HK-3490
előre is kösz a help-et
kb 100-ig érdekelne a dolog:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#269) Terminator17


Terminator17
senior tag

üdv centernek kéne vmi olcsóbb hangfal tudnátok ajánlani vmit ? itt használtan keresgéltem aprón de nem tudom mi lenne a jó erre a célra.

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#270) bitovi válasza Terminator17 (#269) üzenetére


bitovi
tag

ha kevés a kavics akkor bármilyen kétutas hangfal megfelel, legnagyobb részt csak beszédhangok jönnek rajta. Lehetőleg minél kisebb legyen ha nincs elég helyed, me3g ne legyen nagy, hogy el ne nyomja a két oldalsót

(#271) Terminator17 válasza bitovi (#270) üzenetére


Terminator17
senior tag

ezt nehezen tudná elnyomni egy center :DDD de azt hiszem találtam. egy Heco Vitas Center 2 néztem ki, vélemény?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#272) bitovi válasza Terminator17 (#271) üzenetére


bitovi
tag

Szerintem tökéletesen megfelel.
Szétnézhetsz az apród.hu-n vagy expresszen is

(#273) schawo


schawo
titán

Mindenkinek ajánlom figyelmébe a hifi topikot. Ott sokkal több, és hasznosabb válasz várható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#274) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Nem ismertek valakit Pesten, aki jártas házimozi erősítőkben? Valószínű nem működik az infra, mert régebben próbáltam univerzális távirányítót is, és nem működött, pedig rendesen be lett kalibrálva
Fogalmam sincs, hogy szervíz van-e valahol, de régi már az eszköz (Kenwood krf-v5050d), és lehet csak pár forintos alkatrész cseréről lene szó.

(#275) laza2310


laza2310
újonc

Segítség! Ki melyiket ajánlja? Kisebb-nagyobb kültéri rendezvényekre?
-FS Audio - NUX 122
-VoiceKraft - LK-618-15-Hangfal-15-300W-8Ohm
-http://aprod.hu/hirdetes/reflex-mega-r400-ID1L6l1.html
-http://bolthely.hu/piramistechnika/id/01878_TOP_hangfal_01
Max keret olyan 100.000 körül lenne!
50 fős kül és beltéri rendezvényekre egyaránt használnám!
Ha van valakinek valami jobb ötlete nyugodtan írja le ilyen árba és ilyen teljesítmény körül!

(#276) _XXXXX_ válasza laza2310 (#275) üzenetére


_XXXXX_
tag

Milyen rendezvényeken hangosítanál? mert csak szöveg, előadás ilyesmikre, nem kell túl nagy teljesítmény. Ha valami zenés bulit akarsz, akkor kellhet több. Beltéren 150-200 főig simán hangosítunk két Voice-Kraft LK-684 -essel, előadásokat, beszédeket. Néha kültéren is használjuk őket. Nagyobb létszám esetén, meg más/több hangfalat használunk. Amúgy meg nem mindegy a helyszín mérete, akusztikája se.

Az se világos, hogy most csak hangfalakat vennél? van erősítőd? ha igen, akkor ahhoz kellene hangfalakat keresni. Ha nincs, akkor lehet aktív-hangfalakban is gondolkodni.

Nem vagyok szakértő, de az első kettő típusod jónak tűnik. Az utolsó kettő használt, csak akkor vegyél használtat, ha értesz hozzá.

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#277) fodor0410


fodor0410
tag

Sziasztok!
A sulim csengőrendszerét újítjuk fel és maga a kis szerkezet, amiben az óra meg a dallam van, az ad jelet a csengő erősítőnek. Szétszedtük az erősítőt és észrevettünk egy kis alkatrészt amiről nem tudjuk micsoda és mit csinálhat. 8 "lába" van, remélem minden látszik a képeken.
Megnéztük mi van ráírva, beírtuk google-ba, de nem találtunk semmit :S

Aki tudja, hogy mi ez, az kérem segítsen! Köszönjük előre is!

http://kepfeltoltes.hu/view/140220/DSC_0618_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140220/DSC_0619_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140220/DSC_0620_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140220/DSC_0621_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140220/DSC_0622_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140220/DSC_0623_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140220/DSC_0624_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#279) kpety11


kpety11
csendes tag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy végfokom ami 4Ohmos és két csatornája van tehát: jobb és bal csatorna, van 4db 8ohmos hangfalam ha 2-2 hangfalat párhuzamosan kötnék be akkor 4ohm kerülne oldalanként a végfokra igaz? A kérdésem az lenne, hogy ez a végfoknak így helyén van-e illetve így szabad-e használni, előre is köszönöm!

(#280) #88572672


#88572672
törölt tag

Helló !

Olyan kérdésem lenne hogy egy ilyen erősítő mondjuk "B" csatornájára egy ilyen hangfalpárt + egy ilyen(a beépített kis erősítője belül tönkrement, kikötöttem , most csak szimpla passzív hangfalakként üzemelnek) szintén 8 Ohmos hangfalpárt hogy tudnék rákötni?
(az erősítő "A" csatornáját már lefoglalta egy 10 Ohmos hangfalpár)
továbbá végülis mondjuk az "A" csatorna "jobb" oldalára konkrétan hány Ohm -os hangfalat töthetek?
mert ugye az erősítő adatlapján ez áll :

- Power output: 55 watts per channel into 8Ω (stereo)
- Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

nem igazán világos számomra hogy akkor most mi is a helyzet ezzel az erősítővel...

a válaszokat előre is köszönöm !

(#281) Bjørgersson válasza #88572672 (#280) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link] :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#282) muszor


muszor
tag

Sziasztok. Erősítő vásárlás előtt állok, és azt szeretném megtudni hogy milyen erősítő passzolna a best buy Dynaudio A 40 -es hangfalaimhoz. Árban max 120 ezerre gondoltam, a jelenlegi egy tesztgyőztes Nad sztereo erősítő, csak már recseg az egyik oldalon, amúgy is azt hiszem váltani szeretnék házi mozira. A forrás egyenlőre a számítógép ALC 1150 kodekkel ellátott integrált hangkártyája lesz, de hamarosan be fogok ruházni egy elég jó hangminőségű audio egységre. Tud valaki egy szép és nagyon részletgazdag hangú erősítőt? Ha kell, feljebb fogok menni árba, de szeretném ha a hangfalaimat úgy szólalnának meg mint régen az Arcam Alpha 8 as erősítővel.

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#283) ntbrown


ntbrown
csendes tag

Sziasztok,

Nekem a hangkártyám kimeneti jelét ketté kellene osztanom, hogy 2 erősítőt egyszerre tudjak használni (ugyan arról a jelforrásról). Mivel lehet ezt a legegyszerűbben megoldani?

(#284) ntbrown válasza kpety11 (#279) üzenetére


ntbrown
csendes tag

Jól gondolod, valóban 4 ohm-ot lát majd így az erősítő. Egyébként a 4 ohm stabil erősítőre nyugodtan köthetsz 8 ohmos hangfalakat is. A lényeg, hogy az erősítő impedanciájánál nagyobb legyen a hangsugárzóé.

(#285) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem hogy egy régebbi laptopból kiszereltem a hangszóróit (5db) és piros és fekete vezetékei vannak. Ha ezeket rákötöm egy jack dugóra pirosat a pirossal, feketét a feketével összekötve akkor van esélye hogy a laptopba dugva a jackot rendesen szóljon?
Az a hangszóró ami meg van fordítva csak azon van írás.
Lényegében csak a legnagyobb is jó lenne mert szép mély hangot ad és élvezhetőbb lenne a hangzása a laptopnak. De ha mindet rá tudnám kötni az lenne az igazi.
Kellene valami kicsi jel erősítő?

Lehet balga kérdés bocsi

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#286) SchumiBácsi válasza ntbrown (#283) üzenetére

Csaknem végtelen sok megoldás :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#287) SchumiBácsi

Amiért eredetileg jöttem.

Erről az erősítőről vélemény?
Yamaha AX-490 van most, ezt kellene leváltani. Ettől mennyivel jobb/erősebb? Gondolom jobb, de az erősség az érdekes rész: 2×100W RMS van a manuálban leírva 8Ohmon, de a fogyasztás meg 175watt... hogy ad le akkor adott esetben 200wattot? Az AX-490 ha jól emlékszek 2×70W RMS 8Ohm, és 210wattot vesz fel maximum.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#288) Tomacko válasza SchumiBácsi (#287) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ha tudod hallgasd össze őket. Én ha nem feltétlenül muszály a nagyobb teljesítmény akkor nem cserélném le a helyedben. Nekem is AX-470 van amúgy :) A gyári távirányítója meg van ?

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#289) SchumiBácsi válasza Tomacko (#288) üzenetére

Hali! Távirányító nincs meg, használtan és sztem eladás előtt leégetve van meg a cucc már lassan 10éve :D.
Hangfal rekonstrukción agyalok, és úgy gondoltam hogy ha átgondoltabban megtervezett és épített hangfalat csinálok, akkor az erősítőt is cserélném, főleg ha ilyen tudása 70k árral társul. El nem vész 1ébként egyik sem mert így ez a mostani rendszer egyben lemenne a konditerembe, az új pedig kerülne a PC-hez.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#290) Grazroz


Grazroz
csendes tag

Sziasztok. Nekem len egy kérdésem hozzátok.Van egy olyan problémám hogy : a számítógépem alaplapi hagnkártyájára rákötöttem egy stereo hifi rendszert és furcsa zajt ad ki alapjáraton.Kis zúgó zaj amit nem igazán tudok hogy mi lehet. Meg még egy kérdés: Van egy keepout hx7-es típusú fejhallgatóm.Az előlapi usb-re dugva normálisan működik, de én nem ott szeretném használni, ha a hátlapi usb be rakom akkor meg nem szól a fejhallgató de a mikrofonja meg működik nem igazán tudom hogy mit csináljak hátha tudtok segíteni.

(#291) SchumiBácsi válasza Grazroz (#290) üzenetére

Lehet hogy önálló hangkártya kellene, de nekem is zúg illetve sztem a hálózat "zajait" szedi össze az erősítő és az megszólal a hangfalakban. De csak akkor amikor a PC felől egyáltalán nincs jel, illetve olyan bemenetre fordítok amin szintén nincs jel. Ha a hátlapi USB is csatlakoztatott ellenőrizni kellene az alaplapnál hogy megfelelően illeszkedik e.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#292) barany35


barany35
csendes tag

Sziasztok!
Hozzájutottam egy pár Magnat monitor 3000 hangfalhoz amiben nincsenek hangszórók.
Szeretnék bele venni 2db mély,2db közép és 2db magas sugárzót, hangváltóval. A beépítési körátmérők a mély és közép esetében 150mm(furattáv 175mm), a magas esetében 65mm (furat:95mm).
Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen hangszórókat építenétek bele. Inkább alsó/közép kategóriára gondolok, és nem bánnám ha a méret is passzolna. Esetleg ha van valakinek eladó hangszórója, érdekelne.
Köszi a válaszokat.

(#293) rabtibus


rabtibus
tag

sziasztok,
technikai kérdésem lenne amiben remélem tudtok segíteni :
Van egy Dual CV 6040 erősítőm, amihez vásároltam egy Technics SB-M500M2 hangfalpárt.
Véletlenszerűen elkezd sercegni-zúgni (de inkább sípolásnak-sercegésnek nevezném).
Eddig azt hittem az RCA kábelek minősége okozhatja a problémát. De tegnap rádióhallgatás közben is hallottam, ki is kapcsoltam a rádiót és az erősítő a hangfalakkal sistergett.
Az erősítőnek lehet baja, vagy hol keressem a megoldást. ?!
Remélem valaki tud segíteni ez ügyben, köszi előre is :F

(#294) barany35 válasza rabtibus (#293) üzenetére


barany35
csendes tag

Ezt elég nehéz ennyiből megválaszolni de én első körben a hálózatból felvett zavarokra gyanakodnék, a nem megfelelő EMC szűrt fogyasztók miatt. Próbálj meg kiiktatni minden más eszközt, dugd át az erősítőt másik konnektorba stb és figyeld, hogy megmarad-e a jelenség. Ha nincs rá hatással akkor megeshet, hogy az erősítőnek van baja.

(#295) rabtibus válasza barany35 (#294) üzenetére


rabtibus
tag

nagyon köszönöm a választ, ki fogom próbálni, ha valakit érdekel, majd beszámolok a fejleményekről ;)

(#296) rabtibus válasza barany35 (#294) üzenetére


rabtibus
tag

sziasztok, ígértem hogy beszámolok a fejleményekről:
ma reggel átdugtam egy másik dugaljba az erősítő dugvilláját, kis idő után ugyanúgy serceg (az elején még serceg utána pedig halkan sípol mint a tűzhelyre helyezhető teafőző vagy kukta) a hangszórón keresztül hallható a hang, ha kikapcsolom persze megszűnik a hang, ha visszadugom újra folytatja.
A hangerő állítgatása nem befolyásolja a sercegés és sípolás hangerejét, az marad ugyanolyan hangerejű.

Ha teljesen leveszem az erősítőről a hangerőt, a hang ugyanolyan hangerejű ami a hangszórókból serceg-sípol. :U :F

Erősítőnek lesz baja ?! :F :(((

[ Szerkesztve ]

(#297) barany35 válasza rabtibus (#296) üzenetére


barany35
csendes tag

Ezek alapján igen, én arra gyanakodnék :F Az a baj sok minden okozhatja, de leggyakrabban a kiszáradt kondenzátorok okoznak hasonló problémát. Ha értesz hozzá érdemes kiméregetni, kicserélgetni őket, de legalább ránézni, hogy nincs-e köztük púpos vagy láthatóan sérült. Így hirtelen más ötletem nincs, de szerintem nem kell aggódnod és ezek az alkatrészek nem is drágák.

(#298) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Remélem jó helyre írok és remélem használ ilyet itt valaki. Szeretnék venni használtan szép állapotú Orion hs280 vagy h282 hangfpárt. Az orion hs500-at ismerem és azt
tudom hogy brutális, de a kistestvére ez a hs280 milyen? Szól úgy(hangzás hangerő és mély) mint egy jamo 170 studio(ilyenem van ehez tudok viszonyítani) ?Kösz előre is választ!

(#299) Hogen


Hogen
tag

sziasztok!
most ajánlottak nekem egy Magnat traxx 600 as erősítőt + egy Renegade RXV1200 mélyet esetleg valami infotok van róluk ?
köszi előre is

(#300) oszi666


oszi666
őstag

sziasztok nem igazán tudom hol tegyem fel ezt a kérdést, szóval nyugodtan irányítsatok át.
Annyi lenne a problémám, hogyha zenét hallgatok a laptop+hangfal kombómmal, akkor egyfolytában begerjed a hangfal a mobilom miatt. Van bármi megoldás arra, hogy ne kelljen a telót a szoba túloldalán tölteni?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.