Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Tomacko válasza PetGer (#400) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ilyenen én is "bőgőztem" 20 éve. De sajnos segíteni nem tudok :(

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#402) SchumiBácsi

Na újabb hangfalas kérdéssel jövök, mert van valami ami számomra érdekes.

Azonkívül hogy az erősítőmnek (Yamaha AX-490) még mindig nincsen "megfelelője", van egy igen érdekes illetve kettő tétel is.

Terveztem egy hangfalpárt építeni SAL alkatrészekből és becsléseim szerint csak az alapanyag kb 100k ami a hangsugárzókat illeti. Ezért nézelődtem kész hangfal témakörben is és többek között megakadt a szemem ezen.

Ha már itt voltam megnéztem mi a helyzet aktív hangfal téren és ott is találtam valamit. Ha aktívat vennék egycsapásra megoldódna az erősítőprobléma is mert nem kellene venni, de ha igaz ez a teljesítmény (amit egyébként kétlek) az átlagosan 2-3kg-os erősítő hogy a tökömbe tudja ezt?

Az már csak hab a tortán de hogyan lehetnek ennyire olcsók? Igaz hogy zenekari hangfal de ha sokan a SAL-t a legaljának tekintik akkor ezek most jobbak vagy nem ennyiért?

Kissé hülye kérdés még, de mivel szobában lesz, a hangminőséget befolyásolja hogy igen "alacsony" teljesítményen járnak majd? Nyilván nem lesz szükség a kültéri teljesítményre :DDD

A másik már már bagatellnek ható kérdés, a linkelt 4ohmos aktív hangfal hangkép terén hátrányba kerülhet egy 8ohmos verzióval szemben legyen az a mostani vagy akár egy teljesen új hangfal? Vagy az ellenállás csak az erősítő-hangfal illesztés viszonylatában számít és nincs érdemi különbség egy minden téren 4ohmos vagy 8ohmos rendszer között?

Választ előköszi!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#403) Kasya


Kasya
nagyúr

Tekintve, hogy a forumon megszunt a bearazas, viszont nekem most nagy segitseg lenne, tudna egy kedves forumtars privatban segiteni nekem egyszeri alkalommal?

(#404) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok!
Ha a Fisher CA-876 erősítőmre rákötnék egy Videoton DC 2550 A hangfalat amiben cserélve lettek a mélyek 150W-osra azzal nem vágnám tönkre a hangfalat. :F
Az erősítő csatornánként ha jól néztem 160W leadására képes.
A válaszokat előre is köszönöm :R

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#405) SchumiBácsi válasza Psychopeti (#404) üzenetére

Úgy látom nem sikerül megnyugodni :D

Szóval legyen bármilyen erősítőd és annak a teljesítménye amit megadnak az az esetek többségében azt jelenti hogy egy adott frekvencián mennyit ad le folyamatosan (RMS) és maximum (zenei/dynamic power stb.) Esetedben ha jól látom ez 1kHz de sok esetben is erre adják meg... más esetben nem tudni hogyan változik, de valószínű hogy kevesebb. Meg ezek az adatok a hangerő felső végállásában érvényesek szabványos bejövő jel esetén. Tehát ha csak 25%-on van elég valószínűtlen hogy tönkremegy a hangfal. Mellékes de egy jó hangváltónak le kell kapcsolnia az erősítőt ha gond van. Ezt mint műkedvelő laikus mondom, de sztem a szakiknak is hasonló lenne a véleménye erről. Nekem a 40wattos hangfal simán lelőtte a csatornánkénti 70wattos erősítőt annak idején. 200wattosal nem csinálja... :D

A hangfaladdal kapcsolatban ha csak a mély 150wattos pláne nincs miért aggódnod, mert gondolom van benne egy közép/magas is aminek gondolom több mint 10w a teljesítménye. Szintén valószínűtlen eset hogy csak mély szóljon valahonnan, hacsak nem direkt erre a célra szolgáló jelet hallgatsz teszt jelleggel. Egyébként megnézhetnéd annak az erősítőnek a fogyasztását is, mert az sokkal többet elárul a valós teljesítményéről mint a marketing.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#406) Psychopeti válasza SchumiBácsi (#405) üzenetére


Psychopeti
senior tag

És azt hogy lehet megnézni vagy hogy kell.
Meg adták a mély pontos típusát. Ha25/1028

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#407) Psychopeti válasza SchumiBácsi (#405) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Az ismerősöm azt mondta hogy ha az erősítő csatornánként 150w-ot vagy többet tud leadni arra nem lehet rá kötni egy kisebb teljesítményű hangfalat mert tönkrevágja...
Ez most igaz vagy csak ijesztgetni akar vele :F Vagy fogalma sincs róla mit beszél? :DDD

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#408) SchumiBácsi válasza Psychopeti (#406) üzenetére

A hátlapon általában fel van tüntetve mint consumption, jellemzően ott ahol bemegy a villany. Egyébként fogsz egy fogyasztásmérőt, az erősítő elé teszed és elkezded hajtani. Ha tartósan 100watt felé mégy és még mindig úgy érzed hogy halk akkor ott a füllel lesz a gond ;]

És mondom, a watt érték az a legnagyobb amit az erősítő lead. Van köztes állapot is. Az autó se mindig pölö 100kw-os, alapjáraton jó ha 10kw-od lead a motor. Fel kell pörgetni 4000-5000fordulatra hogy a teljes teljesítményét leadja. Ugyanez igaz a haladásnál is: városban 30-50km között elmégy 20-30kw környékén, míg autópályán 130-150 körül már adja a 100kw-ot. Tehát ha leveszed a hangerőt akkor biztosan nem fog tönkremenni a hangfalad.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#409) Psychopeti válasza SchumiBácsi (#408) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Nos akkor egyenlőre nem fogom szét robbantani a házat :DDD Hanem normál hangerőn fogom csak hallgatni.

Majd később talán veszek bele egy kicsit még nagyobbat hogy a szomszédokat is boldogítsam ;]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#410) Mikisys válasza Psychopeti (#407) üzenetére


Mikisys
őstag

Igaz, meg egyébként is jobb félni, mint majd a tönkremenetelkor megijedni, hogy milyen sokba kerül a javíttatás.
A nagyobb erősítőnél nem tudni, hogy pillanatról-pillanatra hogyan változik a leadott teljesítmény és nehéz észrevenni ha túlterheljük a hangsugárzónkat. Valószínűleg először a magassugárzó adja meg magát, megszakad, vagy leég a lengőtekercse, szagos füst jelenlétében, igen gyorsan.
A mélynél a membránon gyűrődés lesz látható, vagy mintha megütötték volna, repedés, esetleg később leég a lengőtekercs, de annak már szaga is van és akkor már késő.
Az erősítő legnagyobb leadott teljesítménye ne érje el a hangsugárzó névleges terhelhetőségét, ez már biztonságosnak mondható.

Üdv!

(#411) Psychopeti válasza Mikisys (#410) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Az igaz hogy túlvezérlés elleni védelmet is lehet rakni bele? Nem tudom jól írtam-e... Ami megakadályozza hogy a hangsugárzóknak ne adjon le "XY" wattnál többet az erősítő.

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#412) Mikisys válasza Psychopeti (#411) üzenetére


Mikisys
őstag

Sok erősítőben van valamiféle védelem, de az az erősítőt védi, pont a hangsugárzótól visszarúgott feszültséglökésektől, illetve a vezetékek, csatlakozók, esetleg a hangszórók és egyebek zárlata esetén.
Amire gondolsz, az a limiter, ami határol, hogy nagyobb jel nem megy ki, a másik a dinamika kompresszor, ami összenyomja a hangot, minden ugyanolyan hangos lesz. Ezek az áramkörök semmitől sem védenek, a hangszóró ezektől még meghibásodhat. Beállításukhoz egyéb műszerek is szükségesek, meg tudni kell, hogy mit hova, merre, mennyire. (A jó limiter és kompresszor drága készülékek.)
Lehet a hangszórók elé is védelmi alkatrészeket beépíteni, de ezek cseréje a dobozon belül elég macerás, ezért ilyen védelmet igen ritkán alkalmaznak.
Ha muszáj, akkor egy lengő-biztosíték tartót kell a hangsugárzó vezetékébe iktatni és kiszámolni az átfolyó áramot - az erősítő teljesítményének és a hangsugárzó impedanciájának függvényében - és annak másfélszeres-értékére kell a gyors(F-jelű) biztosítékot betenni. (Például 100W és 8Ohm esetén F 6,3A-es vagy F 5A-es biztosíték már jó.)
Ez az egész hangsugárzót védi a katasztrofális meghibásodástól.

Üdv!

(#413) GardaY


GardaY
tag

Sziasztok, van egy pár jó állapotú Pioneer CS-701-esem, aminek a hátulján az áll hogy -adattábla-
A kérdésem az lenne hogy akkor most mennyi lehet a valós terhelhetősége? Milyen erőlködőt ajánlotok hozzá? Most egy kis Sony hifi hajtja, a hangja jó csak kevés :)

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

(#414) lacko0123


lacko0123
tag

Sziasztok.
Nem biztos, hogy jo helyre irok, de ettol jobb helyet nem talaltam, ezert offra rakom.
Van egy sony mhc-g100 tipusu hifim, ami eleg regi es nincs rajta aux. Szetszedtem es az alabbi kepen lattam meg egy csatlakozot, szerintem ez a kazettanak a hang csatlakozoja, a kerdesem az lenne, hogy ha ezt kikotom es a helyere berakok egy jack csatis kabelt vajon szolni fog a zene? :D

(#415) Mikisys válasza lacko0123 (#414) üzenetére


Mikisys
őstag

Egyszerűen nem megoldható, csak valami más rovására.
Ezt így kell használni, ahogy van, vagy eladni és venni egy sima hangerősítőt, amire több készülék is ráköthető.

Üdv!

(#416) lacko0123 válasza Mikisys (#415) üzenetére


lacko0123
tag

Az nem lett volna baj, ha valami mas rovasara, csak a radiot hasznaltam belole, a cd es kazetta resze nem kell.

Viszont lenne egy masik kerdesem.
Van egy hazi keszitesu erositom, amit robogoba szereltem regen, de a robogo mar nincs meg. Az erosito megvan, viszont 12v-rol uzemelne, de nekem 230v-rol kellene. Van egy regi pc hangfalam, annak az erositojebol jon ki egy trafo. Gondolom ez alakitja at a 230-at 12v-ra. Ha ezt a trafot rarakom az erositomre, akkor menni fog halozatrol?

Ui.: Holnap teszek fel kepeket, ha ugy jobb. :D

(#417) Mikisys válasza lacko0123 (#416) üzenetére


Mikisys
őstag

Sajnos az ilyen egybetornyokon nehéz találni megoldást arra, hogy külső bemenetet képezzünk ki.
Sok függ attól, hogy mennyire működőképes, milyen megoldások vannak benne elektromosan, egyáltalán érdemes-e foglalkozni a dologgal.
-
Igen, jó lenne képen is látni. Milyen aktív elemű az erősítő, milyen IC van benne?
Azok a PC-s hangsugárzók nem túl nagy teljesítményűek, pár Wattnyi teljesítmény várható, ha a tápja is bírja.
Egy jó, méretes hangsugárzó sokkal nagyobb hangélmény, mint kis vacakokkal erőlködni.
Komplett tápegység kell, csak a transzformátor nem elég.

Üdv!

(#418) lacko0123 válasza Mikisys (#417) üzenetére


lacko0123
tag

Tehát az első képen lévő erősítőt szeretném hálózatról üzemeltetni, az utolsó képen látható trafót ha rákötöm az első képen lévő erősítőre működni fog? Mert jelenleg az első képen lévőt csak akksiról tudnám.
Az utolsó képen lévő trafón melyik a plusz és mínusz? :)

[ Szerkesztve ]

(#419) Mikisys válasza lacko0123 (#418) üzenetére


Mikisys
őstag

Az első képen ami látható panel, az talán TDA2004 vagy 2005-ös IC-vel készült sztereó erősítőt sejtet.
Mintha hiányozna onnan egy kövérebb kondenzátor, a diódahíd mögött, a panelról.( 3300uF/25V)
A kondenzátor nélkül nem lesz jó, a képen látható transzformátor pedig igen kicsi, jobb lenne valamilyen kövérebb, nagyobb teljesítményű transzformátor a megfelelő működéshez. (230V/13V/25VA-es már jó lenne.)
Kérj a közeledben valakitől segítséget a beüzemeléshez, aki valamennyire járatos az elektronikában.

Üdv!

(#420) lacko0123 válasza Mikisys (#419) üzenetére


lacko0123
tag

Az elso kepen levo erosito mukodik.
De akkor koszi.

(#421) core i7


core i7
addikt

5.1 Összekötése TV vel hogyan?

Nemértek hozzá

Illetve nincs 3 fehér és 3 piros a kábeleknek csak 2 piros 1 fehér ilyenkor teendő? :F

(#422) Mikisys válasza core i7 (#421) üzenetére


Mikisys
őstag

Milyen TV?
Csinálhatnál jobb fényképet, nem látni a feliratokat a felső képen, ami gondolom a TV-csatlakozópanelja lehet.
5.1-csatornás digitális hangot nem fog tudni, ahhoz olyan erősítő kell, ami azt tudja.
-
Házi mozi erősítőkből az a megfelelő, aminek van több HDMI-bemenete és S/P-DIF, valamint optikai bemenetekkel is rendelkezik, valamint képes a Dolby-Digital és DTS-hang dekódolására, 5+1, vagy 6+1, vagy több csatornában is.

Üdv!

(#423) lacko0123 válasza lacko0123 (#418) üzenetére


lacko0123
tag

Mi lesz, ha ezt a kis transzformatort kotom ra?

(#424) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

TV-re köthető kis 5.1-es rendszert szeretnék, kb 20.000 Ft-ból, újonnan.

Ezeket néztem ki egyenlőre.

1

2

Mindenképpen kellene FM lehetőség bele.

TV-n van optikai bemenet+rca is.

Egy idősebb hölgynek lesz, szóval nem kell 2 milláért denon...

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#425) bboss61


bboss61
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbiakban lenne szükségem segítségre:

Szeretném megoldani hogy a számítógépem illetve a TV-m hangját elfogadható minőségben küldhessem az 1db 2.1es hangfalakra illetve a 2db vezeték nélküli fülesre.
Fontos hogy az eszközök egymástól függetlenül is szóljanak, csak pc, csak tv.
Esetleg egy átkapcsolással válthatnék.

Jelenleg úgy van megoldva:
PC videokártyából HDMI-n megy a hang és a kép a TV-be.
Innen a TV fejhallgató kimenetén jön a hang elosztva a 2 fülesbe és a hangfalakba.
Ezzel a kombóval elég doboz hangja van, a mély hangok szétesnek, zörögnek.
Közvetlen PC-ről tökéletesen szól mint a hangfal mint a fülesek. (az én elvárásaimhoz képest)
Szerintem a szűk keresztmetszet vagy a HDMI vagy a tv headphone out csatija.

Én arra gondoltam hogy valami erősítő féleségbe befutna a PC hangkártyából a Jack-en keresztül és a TV Optikai kimenetén keresztül a hang. Majd innen pumpálnám tovább a hangfalakba, fülesekbe.

A gond hogy, nem nagyon vagyok otthon az audió világában így nem tudom milyen eszközökkel lehetne ezt össze hozni. Tescoba vizsgálgattam a házimozik, hifik hátulját, hát nem lettem okosabb. :)
Nem vagyok white fülű, nem kell drága Bower hangzás, csak ne zörögve szóljanak a youtube videók, videójátékok.
Tudnátok ajánlani egy eszközt amivel ezt össze gyúrhatnám?

A PC-n van:
1 x HDMI (videókártya)
2 x Jack OUT (hangkártya)
2 x Jack IN (hangkártya)

A TV-n:
2 x HDMI
2x Piros, 1x fehér, 1x kék, 1x zöld/sárga RCA
1x Digit Optical OUT
1x Jack headphone out

Hangfal csatlakozása: 1db Jack
Vezeték nélküli fülesek csatlakozása: 1-1 Jack, vagy 1-1 Piros és Fehér RCA

Előre is köszönöm a segítséget!

(#426) Mikisys válasza lacko0123 (#423) üzenetére


Mikisys
őstag

A kisebb transzformátorral is működni fog, de nem lesz nagy teljesítménye, illetve hamarabb torzít.

Üdv!

(#427) Mikisys válasza SoulReaver (#424) üzenetére


Mikisys
őstag

Ezek sajnos nem tudnak digitális hangot, tehát az újabb TV-készülékek digitális kimenetéről nem fog működni egyik sem.
Ezek a cuccok a PC-hez való, a PC-ből már analóg kijövő jel erősítéséhez megfelelőek.
Az újabb "lapos" TV-készülékeknek csak digitális hangkimenetük van, ez lehet optikai, vagy S/P-DIF (narancs-színű, RCA alj), vagy HDMI-csatlakozó.

Üdv!

(#428) Mikisys válasza bboss61 (#425) üzenetére


Mikisys
őstag

Ezt legjobban egy házi mozi hangerősítővel lehetne megoldani a hozzávaló kábelezéssel és hangsugárzókkal.
A PC-ről jövő (YouTube) hangot tessék visszavenni kb 50%-ra! ( Ott, az ablakban.)

Üdv!

(#429) SoulReaver válasza Mikisys (#427) üzenetére


SoulReaver
veterán

De a fekete, sárga, piros rca csatikon gondolom lenne hang... az van a tv-n.

(#430) SoulReaver válasza Mikisys (#427) üzenetére


SoulReaver
veterán

Vagy van esetleg egy ilyen Ezzel megoldható a dolog.

(#431) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! Mi lehet a gond olyankor ha az erősítőre kötött hangfal is nagyon halkan szól pedig az erősítő rá van véve majdnem a maximumra... Tegnap még minden flottul ment...
Fisher erősítő és Videoton DC 3010 A.

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#432) Mikisys válasza SoulReaver (#430) üzenetére


Mikisys
őstag

Esetleg, ki kellene próbálni.

Üdv!

(#433) Mikisys válasza Psychopeti (#431) üzenetére


Mikisys
őstag

Abból amit leírtál, meg semmi nem derül ki.
Tessék szépen végig ellenőrizni, hogy a kábelek, csatlakozások rendben vannak-e, minden a helyén, nincs sérülés nyoma sem az erősítőn, sem a műsorforráson, sem a hangsugárzókon.
Félrekapcsoltál valamit.
Másik bemeneten sem szól?
Kicsúszott a kábel, ezért nem kap jelet, csak nagyon gyenge átjutásból, áthallásból.

Üdv!

(#434) Psychopeti válasza Mikisys (#433) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Meg van a bibi oka :K
Véletlenül be volt kapcsolva a "muting" felirat de nem vettem észre mert az nem világít :D
De most már működik :)

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#435) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! :)
Tanácsot szeretnék kérni. LCD TV-t használok monitornak és egy mini hifit csatlakoztatok rá analóg kimeneten RCA kábellel. Ez nekem bőven megfelel filmekhez, zenékhez.
TV-t fogok cserélni és az általam kiválasztott tv-ken már egyáltalán nincs analóg audio és még fejhallgató csatlakozó sem. Egyedül csak optikai kimenet van. Láttam létezik Optika - Analóg audio átalakító 8-9 ezer körül. Nem tudom ezeknek milyen a minősége, megéri-e. Gondoltam lecserélem a hifit, egy megfelelő hangfalpár is elég lenne, amin van optikai bemenet. Eddig nem nagyon találtam (és mini hifit sem).

Tudnátok nekem ajánlani optikai csatlakozós hangfalpárt? Nem kell extra teljesítmény, egy átlag mini hifinek megfelelő is jó lenne.

(#436) menthor válasza Krystal_s (#435) üzenetére


menthor
tag

én már ~2-3 éve használok otpikai-analóg átalakítót, samsung TV-ről az erősítő felé, és hibátlanul működik, nem torzít nem súg, pedig eBay-ről van! amit a boltban kapsz ~9.000 HUF körül, az ugyanez a kínai termék lesz, max dobozban kapod (de ez sem biztos). egy ismerőssel rendeltesd meg ebay-ről, ~1.500-ért már megkapod optikai kábellel együtt... itthon pofátlanul horror árakat képesek elkérni ezekért. 2-3hét alatt meg is érkezik. a tápellátása megoldott a TV egyik USB csatijából, így lényegében csak akkor lesz bekapcsolva, ha a tv is. annyi apróság van, hogy a TV-n a hangbeállításoknál át kell állítani a kimeneti formátumot (nem emlékszem, talán PCM-re, vagy pont a másikra :) ), különben csak pattogást fogsz hallani :K

the truth is out there

(#437) Mikisys válasza Krystal_s (#435) üzenetére


Mikisys
őstag

A gyártók mindig gondoskodnak a mi bosszantásunkról.
Ahol a TV lesz vásárolva, ott kellene érdeklődni az átalakító után, ha ott van megfelelő, akkor azt meg kell venni. A garancia mindenképpen előny egy ilyen készüléknél. Számítástechnikai üzletekben is lehet hasonló átalakítókat venni, vagy legalább rendelni.
Ha megoldható, akkor interneten keresztüli rendelést kell végezni és akkor van jó pár nap csereidő, ami jól jöhet.

Üdv!

(#438) Krystal_s válasza menthor (#436) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. Ez jó hír, hogy a tápellátás megoldható USB-n keresztül is. Zavart volna, ha külön kellene...
"~1.500-ért már megkapod optikai kábellel együtt..."
Tudom, hogy nagy az árkülönbség, de annyiért még külön kábelt sem láttam. eBay-ről most nem tudok rendelni, de majd körülnézek itthon mik vannak, ha már meglesz a tv. (Itthon kb 9 ezer a DAC és +2-3 ezer a kábel :) )

és Mikisys:
Igen, nevetséges, hogy ilyen filléres dolgot kihagynak. Ráadásul alap dolog egy fejhallgató, de még az analóg kimenet is. Láttam már olyan tv-t, amin csak 1db HDMI csatlakozó van. :)

Már azt hittem a pár éves kis hifim ennyire elavultnak számít optikai bemenet nélkül. Gyorsan keresni akartam másikat, vagy külön hangfalakat a tv-hez. Akkor szembesültem vele, hogy a jelenleg kapható új átlag típusokon sincs egyáltalán optika. Nekem pedig nincs szükségem csúcskategóriás hifire.

(#439) Mikisys válasza Krystal_s (#438) üzenetére


Mikisys
őstag

Ma már tartalék biztosítékot sem adnak semmihez.
"Fogyasztói társadalom"- van, legalábbis ennek csúfolják és eszi, nem eszi - nem kap mást, kénytelen az ember megvenni azt az újat, amit nem tud teljesen kihasználni, dehát ez van, ezt köll szeretni. :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#440) #45302528


#45302528
törölt tag

Sziasztok!

Most találtam erre a topicra és segítséget szeretnék kérni:

Szeretnék venni a nappaliba egy sztereó receivert, de full laikus vagyok a témában. Elsőre nem szeretnék sokat kiadni érte, viszont nagyon tetszik a 80-as évek végi, 90-es évek eleji formavilág. Amire kell: zenehallgatás, esetleg TV-re/számítógépre kötni. Hangfalak vannak. Érdemes ilyen „öreg” erősítőkben gondolkodni vagy inkább gyűjtsek inkább egy újra? Ezeket néztem:
• Onkyo TX-811
• Kenwood KR-A4020
• Sony STR-AV320R
• Technics SA-GX230D

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#441) Mikisys válasza #45302528 (#440) üzenetére


Mikisys
őstag

Talán nézelődj még a Marantz, Denon, Harman-Kardon, Philips készülékek között is.
Hasonló árban ezek többet nyújtanak, mint az általad felsoroltak.

Üdv!

(#442) #45302528 válasza Mikisys (#441) üzenetére


#45302528
törölt tag

Köszönöm, megnézem ezeket is.

(#443) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Sziasztok! A napokban tervezek beszerezni egy Xboxot és mivel monitorra szeretném rákötni ezért kellene egy erősitő aminek van 1 optikai bemenete és 1 rca bemenete. A kérdésem az lenne, hogy 20000 forint környékén lehet ilyet találni, akár használtan is vagy ennyi pénzből lehetetlen és gondolkodjak inkább valami olcsóbb DAC-ban?

(#444) lacko0123 válasza lacko0123 (#418) üzenetére


lacko0123
tag

Sziasztok. Adott az elso kepen lathato erositom, jelenleg egy pc taprol hajtom.
Van ket db hangfalam hozza, amibe van 1 16ohmos magas (picike, par wattos) es egy 8 ohmos SAL SRP 1620 (igen tudom, de ingyen volt :D ).
Hangvalto nincs benne, de olvastam, hogy szoktak kondit is rakni bele. Talaltam is 2 db bipolar 3,3/40v-os kondit. A kerdesem az lenne, hogy ezt hova kell kotnom?

[ Szerkesztve ]

(#445) Mikisys válasza lacko0123 (#444) üzenetére


Mikisys
őstag

Sorosan a magassal. Majd így rákötöd a mélyre a két vezetéket és onnan viszed tovább az erősítőbe.
Polaritásokra figyelj, hogy azonos legyen, mindenhol.

Üdv!

(#446) lacko0123 válasza Mikisys (#445) üzenetére


lacko0123
tag

Koszi a gyors valaszt. :)
Esetleg valami rajzot tudsz rola kuldeni? Mert nem szeretnek semmit se elrontani es nem voltam valami jo fizikabol. 😁

(#447) barany35


barany35
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 5.1-es erősítőt (használt, régebbi típust 20-30k környékén) a meglévő 4db hangfal+mélyládámhoz.
A kérdésem az lenne, hogy sztereo zenehallgatásnál, PC-ről, normál sztereo hangkártyával csak a front hangfalak fognak szólni? Van-e olyan funkció az erősítőkben, ami tudja másolni a jelet és szólna mind a négy hangfal? Ha igen akkor mi a neve ennek a funkciónak amire figyelnem kell megvételkor? Vagy egyszerűbb, ha bekötöm két bemenetre a hangkártyát?
Előre is köszönöm.

(#448) Mikisys válasza barany35 (#447) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha a hangkártyán van digitális kimenet, (optikai, vagy S/P DIF), akkor ehhez való erősítőt kell venned, aminek van digitális bemenete, akár mindkettő-féle.
Normál hangkártya esetén akár minden hangsugárzó is szólhat, a jeltől függően. Ha sztereó a jel, akkor esetleg állítható az erősítőn, hogy csak sztereóban a két front szól, vagy Pro-Logic módban, (Dolby-stereo) esetleg mindegyik. Monó jel esetén csak középről szól a center, vagy a két oldali front.
Megfelelő korszerű erősítőt válassz.

Üdv!

(#449) l3v3e


l3v3e
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Rákötöttem az erősítőmre (Onkyo A-9155) egy hangfalpárat (Dali Zensor 3), viszont konzekvensen az aktuálisan balra kötött (többször is megcseréltem, hátha) hangfal tweeterje zúg, zörög, tehát gondolom, hogy nem a hangfal a hibás, és nem is a kábel. Rákötöttem az erősítő fejhallgató-kimenetére egy fejhallgatót, ott nem hallatszik ugyanez, ezért tényleg az erősítőre gyanakszom.

Nem tudjátok esetleg, mit lehetne csinálni? Vagy házilag semmit, irány valamilyen szerviz? :F

(#450) Mikisys válasza l3v3e (#449) üzenetére


Mikisys
őstag

A jobb oldalon akkor mindkét hangsugárzó jól szól, nem zörög?
Ha így van, akkor az erősítő bal csatornája lehet beteg, vagy a jelvezeték a bal csatornában. Ezt is felcseréléssel ellenőrizni kell. A jobb csatorna jelvezetékét átdugni a baloldalba, illetve fordítva ugyanezt kipróbálni.
Ha eddig minden egyéb, kábel jó, akkor célszerű szervizzel javíttatni az erősítőt, mert abban lehet a hiba.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.