Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) balage25 válasza GerykO (#8894) üzenetére


balage25
senior tag

Nem idegenkedek a linuxtól, de nem nekem lesz a gép.
Kipróbáltam az általad linkelt oldalon leírtakat. A képminőség MPC-HC-val kitűnő, de nincs DXVA a filmjeim felénél. XBMC-vel minden filmnél van DXVA, de a képminőség sajnos nem a legjobb. Vagy az MPC-HC-t kéne rávenni, hogy menjen rendesen, vagy az XBMC-ben kéne állítani valahogy a képminőségen.

(#8902) GerykO válasza balage25 (#8901) üzenetére


GerykO
aktív tag

Osibaa-t kérdezd, ő nem-rég váltott arról, vagy sb-t aki most is azt használ. Én abszolút procira támaszkodva nézek filmet. És ha az xbmc lejátszója helyett az MPC-HC-t használnád, de xbmc alól? Mintha valaki írta volna, hogy neki az a tuti. :U

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#8903) Osibaa válasza szabi__memo (#8899) üzenetére


Osibaa
senior tag

Asrock ION lapot és 1x2 GB Kingmax DDR3-1333-at raktam a sógor gépébe, mielőtt odaadtam neki, 2 hónapig használtam, semmi gondom nem volt vele.
Nekem 2x1 GB Kingston HyperX van, DDR3-1600-as.

balage25: Én használok MPC-HC-t és XBMC-t is. XBMC-ben is van valamilyen képjavítás (Beállítások / Videó / Lejátszás menüpont), de ez valóban nem közelíti meg az MPC-HC-t. Az XBMC fórumán lenne érdemes szétnézni, hogy lehet-e további szűrőket alkalmazni.
Visszaolvastam a beszélgetés elejére, ha jól értem az a gond, hogy MPC-HC alatt vannak olyan filmek, amiknél a hang és kép elcsúszik. Ha a killa sample szépen megy, akkor én abból én arra következtetek, hogy a videó dekódolás jól van beállítva. Amit írtál példát, ott DTS-MA hang van és az audió-videó szinkronizáció okozhat gondot; a 8 csatornás hanggal nálam is meggyűlik a baja az MPC-HC saját kodekjének, viszont az ffdshow True-HD kodekje egész jól működik. Tudsz még mondani filmeket, ahol gond van a lejátszással MPC-HC-val?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#8904) zsola32 válasza szabi__memo (#8897) üzenetére


zsola32
őstag

nálam is csak 2 giga van, (single)

ddr2 800 mhz

(KVR800D2N6/2G)

linuxos xbmc alatt eddig minden ment - megy, de igazság szerint win7 alatt is próbáltam és ott sem tapasztaltam semmilyen problémát.

mondjuk engem zavart win7 rendszerrel, hogy az első 2 másodpercben szétesett a kép. utána már semmi gond nem volt vele.
Live alatt pörgeti szépen 16x-os sebességgel is. (jelenleg is ezt használom, Bitlisz sokat segített a beállításokban)

"éljen Pécs"

(#8905) GerykO válasza zsola32 (#8904) üzenetére


GerykO
aktív tag

Csináljunk már egy pécsi topicot. :C

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#8906) zsola32


zsola32
őstag

lenne 1 kérdésem, Ki mit használ XBMC - Videók fülben
interlace/képskálázás pontokban?

(#8907) anti22


anti22
tag

Ha valakinek volna eladó Thermaltake DH-101 VF7001BNS háza az keressen már meg priviben.Köszi :R

Üdv:Anti

(#8908) balage25 válasza Osibaa (#8903) üzenetére


balage25
senior tag

Mióta végigcsináltam, az előzőleg tanácsolt guide-ot, azóta nem megy a killa sample sem.
Azok a filmek amik mennek dxva-val, azok tökéletesek, a többi az sajnos akadozik. A hang néha kihagy, de nem csúszik el.

[ Szerkesztve ]

(#8909) Bitlisz válasza szabi__memo (#8897) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Van olyan bitráta ami tartósan játszva meg-meg tudja akasztani.
(mkv-ból ritkább az ilyen, nem a DVD9 méretűek)
A Dual Channel főleg a DDR2-ből ajánlott.
(Linuxon ez érdekes módon nem okozott gondot)
Nekem eddig ez 2 gépnél is így játszódott le (az egyik amit lecseréltem, én linuxon nyomtam xbmc-vel, majd win7 lett rá, ahol akadt. XBMC Live pendrive be, megin nem akad...2x2GB betesz win7, nem akad...).

(#8910) Osibaa válasza balage25 (#8908) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ha mondasz konkrét release címeket, vagy bemásolsz mediainfót azokról, aminél nem megy a DXVA, akkor tudunk rá mondani valamit. (Ez inkább a HD filmek lejátszása topikban illik, az ottani topiklakók mélyebben ismerik a DXVA működését, ill. feltételrendszerét.)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#8911) balage25 válasza Osibaa (#8910) üzenetére


balage25
senior tag

Köszönöm, átmegyek oda.

(#8912) oszkart


oszkart
csendes tag

EPC1 mini-ITX számítógép ház + paneltáp + ACDC12120 12V/10A/120W
desktop tápegység használ valaki ilyent a megbízhatósága érdekelne. :R

(#8914) Barnes


Barnes
aktív tag

Na úgynéz ki ma megrendelem a htpc-met. ha valamelyik alkatrész szerintetek nem passzol, szóljatok:

Ház: Thermaltake DH202
Alaplap: AsRock 890GM Pro3
Processzor: ezen vacilálok nagyon, hogy Athlon II X2 245e vagy X3 445 (nem tudom melyiket válasszam)
Ram: 2x2 Gb Geil Ram
HDD: 1.5Tb ecogreen samsung 5400rpm
Optikai meghajtó: ASUS dvd író
Táp: THERMALTAKE LitePower W0292RE 350W

SZERINTETEK?

(#8915) balage25 válasza Barnes (#8914) üzenetére


balage25
senior tag

Ha már mATX-es lapot veszel, nézd meg az Antec fusion házikót. Itt megtalálod az aprók között.Nagyon profi, nekem is ilyen van. Van benne tápegység, LCD kijelző, a HDD-nek gumis felfogatás, két nagy állítható fordulatszámú venti stb.. Volt nekem Thermaltake DH101-es házam. Az ugyanaz, mint amit kinéztél, csak a frontot cserélték ki. Nagyon pocsék minőség, főleg ennyi pénzért. A ventik nagyon hangosak, az anyagminőség csapnivaló. Elvileg nagy ház, de alig lehet benne elférni.

(#8916) balage25


balage25
senior tag

Megkaptam a választ, a másik topikban. Az ATI HD3200-as igp alkalmatlan, a hd filmek nézésére. Csak azt nem értem akkor minek raknak rá HDMI kimenetet, és miért reklámozzák, hogy támogatja.

(#8917) Balinov válasza balage25 (#8916) üzenetére


Balinov
félisten

ki mondott ekkora csacskasagot, marmint hogy alkalmatlan? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8918) stevve válasza balage25 (#8916) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha CPT.Pirk válaszából ez jött le, az gond, mert nem alkalmatlan, csak régi és van jobb... pár generáció már eltelt azóta, hogy kijött. :)

(#8919) balage25 válasza stevve (#8918) üzenetére


balage25
senior tag

Úgy értem, ha a filmjeim 1/3-át nem viszi, csak procival, akkor nem a legjobb. Ha csak egy-két filmről lenne szó, akkor nem lenne kellemetlen, de így nagyon sokat kell nyelni, vagy venni mellé egy erősebb procit. Na ezért szerintem alkalmatlan. Visszaolvasva a fórumban PuMbA is inkább másik kártyát vett, és nem szenvedett vele tovább.
Ha jól emlékszem, akkor az nvidia 9300-as igp-vel egy időben jött ki. Az pedig viszi az összes filmemet, pár százalékos proci terheltség mellett. Az ATI pedig a játékok terén domborít a videokártyáival.

[ Szerkesztve ]

(#8920) stevve válasza balage25 (#8919) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, mert abban van CUDA. Az UVD nV-s párja a PureVideo HD. az pont ugyanannyira jó, mint az UVD, de az nV esetében a CUDA át tudja venni a számításokat sok esetben. Persze a felhasználó számára lényegtelen, mi számol... :)

A HD3200 fölött már eljárt az idő és sajnos az AMD IGP-k egyébként is kicsit mostoha gyerek szerepben voltak mostanáig. A Fusion változtat ezen, de amíg az nem terjed, IGP-ben inkább nV, diszktérben meg HD5xxx-től meg mindegy szerintem. Bár nV oldalon a HDMI-s bitstreaming nem éppen erősség még most sem minden esetben.

(#8921) Bitlisz válasza balage25 (#8919) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

+1 a HD3200 ellen:)
Én szívtam vele annó. A 128MB sideport szrt sem ér. Ha esetleg ment is DXVA-n, valahogy nem bír olyan folyamatos lenni a kép (mint pl ION, vagy HD 5730-on, vagy egy intel 4500HD-n). És HTPC-be már tuti nem vennék olyat.

Más:
Tegnap kipróbáltam ezt az Alcor DVB-t Duo-t (9ezer pénz volt), a Homesys-el.
Dögös:)
Visz mindent (ION-on ugye). Nincs túlspilázva a progi. És tetszik a TV része.
De van pár gond van vele:
- 24p-t nem tud automatikusan beállítani (?)
- Nameg a hálózatról csak becsatolt megosztás látszik (hálózatra se linkelni, se tallózni nem lehet)

Viszont az XBMC-t akartam TVre használni, úgy, hogy szerverben a tuner és távolról streamel (mindkettőn win7).XBMC PVR testing + Mediaportal TVServer-el próbáltam, de látszólag teljesen alkalmatlan erre.

Valakinek van ilyen tapasztalata (Win-en).

(#8922) Jag válasza Bitlisz (#8921) üzenetére


Jag
senior tag

(#8923) Bitlisz válasza Jag (#8922) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ja, ez már részletkérdés (ilyen olcsón én is rágódtam, de nekem így 1 antenna lesz a 2db tunerhez).
XBMC alatt használod?

(#8924) Jag válasza Bitlisz (#8923) üzenetére


Jag
senior tag

Nem próbáltam még XBMC-vel. Laptophoz vettem (Win7).
Nem is tudom, hogy linux mennyire enné meg. Majd ha lesz időm kipróbálom.
A steamelést mivel akarod megoldani?

(#8925) jayjay


jayjay
tag

Sziasztok!
XBMC-nél az egér jobbkatt gombot hogyan tudnám helyettesíteni egy logitech táv.-val?Lehet nem érthető, ezért 1 pl.-val segítenék.A filmek mappába egy kiválasztott filmnél hogy megnézhessem a szereplőket kellene 1 egér jobbkatt.
A másodlagos kijelzőmön Pana FullHD Plazma ) nem teljes képben jelenik meg a háttérkép.Csa ATI Display Driver-t használok ATI TRAY TOOLS-al.Jelenleg jobbról és balról 5-10cm-es fekete sáv van a háttérképnél.Hogyan lehetne ezt eltüntetni?

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#8926) Bitlisz válasza jayjay (#8925) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Mondjuk egy infrás PC-s távirányítóval, melynek a funkcióit beállítod a logitechbe (én is ezt tettem), majd a vevő a logitech jelét fogadja...

Esetleg próbáld meg a háttérképet (mely minimum FullHD felbontású) akkor beállítani mikor a TV-n van csak kinn a kép (ez az elsődleges, és csak ez az aktív).

(#8927) Bitlisz válasza Jag (#8924) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Na ez a gond...kipróbáltam a MediaPortal TV Servert, de gyakorlatilag félig sem működik az XBMC-vel. (lassú csatornaváltás, többnyire zöld kép a hanggal, vagy feketeség (HD felbontás), ha meg kép van nincs hang (AAC hang miatt). Ez a kódolásokkal volt összefüggésben.
(vmi mazochizmus folytán feltettem a TV Servert azon is lokálba, de pont ugyanez a helyzet)
Sajnos (márakinek) az XBMC-vel használhatóak többsége linux alapú, vagy nem ingyenes.
Egyenlőre átdugtam a tunert az ION-ba, megy a MediaCenterrel meg a Homesys-el. Egyenlőre itt tartok...még nem adtam fel, utánaolvasgatunk:)

(#8928) jayjay válasza Bitlisz (#8926) üzenetére


jayjay
tag

Van Windows Media Center táv.-óm, de szerintem azon sem tudom az egér jobbkattot gombokkal elérni.Milyen táv.-ód van?
Nekem a képen látható.[link]

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#8929) Bitlisz válasza jayjay (#8928) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Itt egy leírás.
Nekem Hama MCE Remote van.

(#8930) jayjay válasza Bitlisz (#8929) üzenetére


jayjay
tag

Még mielőtt elolvasnám a cikket, addig is elmondanám, hogy a logitech táv.-val az imon táv.-ot helyettesítem.Azért csináltam így , mert evvel be-és ki tudom kapcsolni a gépet is.
Olvasom a cikket

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#8931) jayjay válasza Bitlisz (#8929) üzenetére


jayjay
tag

Felmerült bennem pár kérdés.
Nekem is az 555-ös Logitech van, de gondolom ez teljesen mindegy.
Ez a Media Center SE lesz az új Device amiről ír.Ha jól tudom arról a távról ami neked is van az XBMC nem indul el alapból, hanem a Microsoft Media Center programja indul csak.A cikkben láttam, hogy a 4.Device egy Microsoft MCE Keyboard.Ez mi?
Nálam jelenleg így működik:
Logitech távon Activities Filmet nézni.Erre bekapcsol mindent hozzá.Utána az Imon-on be lehet állítani hogy melyik legyen a fő program, ami induljon.Nálam ez az XBMC.Tehát tök egyszerűen megnyomok egy gombot és indul az XBMC.
Ez hogy valósul meg nálad?
Az egér jobbkatt csak 1 gombnyomás nálad a Logitech táv.-on?
Ha így van, akkor ezt gondolom oda rakod ahova csak akarod.

Előre is köszönöm válaszod

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#8932) Bitlisz válasza jayjay (#8931) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Gondolom van egy (infrás?) billentyűzete is.

Az MCE indításának kikapcsolására itt alul van egy leírás (angolul) Vistára (szerintem ugyanez Win7-en is).
Igazság szerint ezt nekem is meg kéne csinálnom (régebbi win-es gépemen ezt már megtettem).
Meg az indításra is (bár ott több programot is használok (XBMC/Homesys/TMT).
Nálam egyenlőre az XBMC automatikusan indul.

Az indításhoz (legegyszerűbb módszerrel) az asztalra lehet tenni egy linket, amiben megadjuk a billentyűkombinációra indítást (ez elvileg ctrl-shift-Z vagy ctrl-shift-X ?).

Az iMON-ra nem az MCE Remote beállításait kell használni!
A Soundgraph iMON alapból full benne van a Harmony-n, szal nem lehet gond. Csak a megfelelő típust kell kiválasztani (PAD?).
Nekem is az előző gépem iMON-os volt (Chieftec HT-01B), egy havernak adtam el, mindent be tudott állítani az XBMC-re (neki nincs Harmony...még:) ).

[ Szerkesztve ]

(#8933) jayjay válasza Bitlisz (#8929) üzenetére


jayjay
tag

Az első mondatot nem értem.
Logitech’s instructions mention nothing about left and right mouse buttons! So on my 555 remote I assigned the Mute button as LeftClick and the Prev button as RightClick

That’s it your done!

Now you can select the Activity called Mouse Cursor and use the Harmony remote controls directional / volume / channels buttons to move the mouse cursor around the screen and if you also added left and right mouse buttons as I did you can select items and right click.

Hogy adom hozzá a gombokhoz?

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#8934) Bitlisz válasza jayjay (#8933) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ez eredetileg a logitech oldalán jelent meg (forum?), de nem említette a leírásban az egérgombokat.
Az ő Harmony 555-ösén a bal egérgombot a Mute gombra állította, a jobbot pedig a Prev gombra.
Beállított egy külön aktivitást csak emiatt, és ilyenkor az iránygombokra az egér irányait állította be, meg ugye a fenti gombok.

A gombokhoz már benne van az adatbázisban, nem kell hozzáadni, csak kiválasztani itt.

(#8935) Bitlisz válasza Bitlisz (#8932) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Itt meg magyar nyelven az MCE "kiherélése".

(#8936) jayjay válasza Bitlisz (#8935) üzenetére


jayjay
tag

Ezeken átrágom magam, de addig is ezer köszönet a tippekért.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#8937) Barnes válasza balage25 (#8915) üzenetére


Barnes
aktív tag

úgynéz ki akkor az antec házat veszem, viszont valószínű, hogy újat, mert nettó áron tudom venni és megéri szerintem azt az 5e ft plusszt, hogy új

(#8938) Barnes


Barnes
aktív tag

LC power tápok milyenek?

(#8939) balage25 válasza Barnes (#8938) üzenetére


balage25
senior tag

Itt kérdezz rá a pontos típusra, de úgy emlékszem, hogy nem ajánlják.

(#8940) roKas


roKas
tag

Sziasztok!
A régi gépemből szeretnék HTPC építeni (egy szép házat kaptam , abba szeretném átköltöztetni). Milyen micro ATX-es lapot ajánlanátok a Barton magos 2800xp procim alá? ( Socket A) Vagy hol tudnék keresni speciálisan micro formátumú alaplapokat?

Vettem egy Gigabyte GA-7KML alaplapot, de vagy nem támogatja a procit, vagy nem működik, mert a biosba belépéskor és utána is többször fagy, most meg már képet sem küld.

(#8941) GerykO válasza roKas (#8940) üzenetére


GerykO
aktív tag

Ha bekapcsol a gép, akkor nem feltétlen inkompatibilitás. Nézd meg a hűtőt, hogy rendesen felfekszik-e, múltkor én is szopattam magam a koolink-bat hűtővel. Szóval rakd fel rendesen a bordát, meg a ventilátor is legyen bekötve...

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#8942) roKas válasza GerykO (#8941) üzenetére


roKas
tag

Köszi a választ, adok még egy esélyt neki. Még csak annyit, hogy hogyan tudnák socket A micro atx-es lapokra korlátozva keresni a neten? Valami összefoglaló táblázatról nem tudsz ahol sok gyártó alaplapja van összegyűjtve?

(#8943) sb válasza Enszuke (#8873) üzenetére


sb
veterán

De egy mostani platform sem biztos, hogy halott lesz. Eddig ilyen komplett platformok nem voltak, most viszont láthatóan minden gyártó ebbe az irányba megy. Gyk ez a jövő, szóval eléggé maguk ellen mennének, ha nem lenne folyamatos támogatásuk... így annyira én a jövőbeli kodekektől sem félek. Még ha natívan nem is támogat valamit, eléggé rugalmasan programozhatóak gpgpu alapon is, simán gyorsítható vele bármi. Gyk, ahogy a CUDA alapú CoreAVC is, ahogy már írtam példaként...

A proci meg proci marad: általános célú eszköz. Vagy lassú vagy fogyaszt. Egy E3300-nak is megnézném a fogyasztását, ha tuningolni kezdi a ember és se normális c1e, eist, se más.

A többiben igazad van, amit nem idéztem be:
- A fogyasztás nyilván teljesítményfüggő, a hő meg fogyasztás. Ennek meg függvénye a szellőzés, ház.
- Ill. az is igaz, hogy ha komolyabb számítási célokra kell a gép akkor jobb fajlagosan egy erősebb. Kérdés, hogy mire kell... nekem is "kell", van is erős gépem, de az meg nem HTPC célú, elrendezésű, elhelyezésű, stb... az már más dimenzió szerintem.

(#8945) sb válasza Enszuke (#8944) üzenetére


sb
veterán

Nálam 10m-es HDMI-vel van összekötve, de mióta megvan a HTPC, azóta nem nézek filmet a nagy gépről.

Fogyasztásban meg ez már nem mindegy... a nagy gép eszik idle 65-68W-ot... és akkor ez még igen jónak is számít. HD lejátszás közben még nem mértem...

A kicsi meg HTPC+NAS, így jár eleget (bár közel sem 24/7-ben). Így jobb szeparálva. Legalábbis nekem. 3 gép külön NAS, HTPC, PC-nek már sok lett volna, szükségem sincs rá (nagyon sok vinyó, ami nem fér el HTPC-ben).

Az hogy ARM, vagy mini igp-s pc-k... hát nehéz ügy lesz. Szerintem mindkettőnek van létjogosultsága fix és mobil platformra szeparálva.

(#8947) Barnes


Barnes
aktív tag

na csütörtökön megjön a htpc-m, aztán össze kell rakni és had menjen! várom már nagyon!

az összeszerelésnél mire kell figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#8948) sb válasza Enszuke (#8946) üzenetére


sb
veterán

Inkább 2-2.5 év az... persze nem 24/7-ben megy, így nem csak ez volt az érv.

Nem csak megtérülés van a világon.
- Kényelmesebb
- Addig sem zajong a nagy gép.
- Nem fűt (nyáron).
- Ha mégis külön megy, akkor lehet használni másra.

Másrészt a megtérülést sem hiszem, hogy így érdemes számolni, vagy ha 100% amortizációval számolok akkor az vélhetően nem 2-3 év alatt jön el. 1 éve vettem és alig ér kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#8949) jayjay válasza jayjay (#8936) üzenetére


jayjay
tag

A kiherélést elvileg megcsináltam, de hogyan rakom bele az XBMC-t?A billentyűzetről is egy gombbal indul az XBMC.További 4 programot be tudok programozni, de nem ez kell.
Nekem is van még régebbről egy Microsoft Remote Control, azon is próbáloztam, de nem ez a legfontosabb.

A legfontosabb(B)(/B)
A Logitech távon ha kiválasztom a filmnézést utána XBMC.Eddig megy minden, de ebben a az egérjobbkatt hogy megy?Természetesen egy Imon modulon keresztül megy minden.

Logitech’s instructions mention nothing about left and right mouse buttons! So on my 555 remote I assigned the Mute button as LeftClick and the Prev button as RightClick

That’s it your done!
Szóval csináltam egy Mouse Cursor-t.Activities-sel indítom elvileg az egér jobbkatt-nak működnie kell.De nem és nem :W
Nem értem még pontosan, hogy hogyan de ha tudsz tippet megköszönném

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.