Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) SUPREME7 válasza concret_hp (#43349) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mivel hosszú hétvége volt így igen, szerintem holnap már nálad lehet.

(#43352) concret_hp válasza SUPREME7 (#43351) üzenetére


concret_hp
addikt

szóval a köv. frissítés az lesz, hoyg megkaptam? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43353) radi8tor válasza concret_hp (#43352) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nagyon türelmetlen lennél, holnap felhívhatod Posta ügyfélszolgálatát és rákérdezhetsz az azonosítóval.
Ők picit többet látnak néha, mint a webes felületen visszaad a rendszer.

⭐ Stella

(#43354) Tikakukac válasza concret_hp (#43352) üzenetére


Tikakukac
titán

Május 2. lett amikor bejöttek a cuccaim, mai napra kiért mindegyik, ha beért akkor pite.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43355) raziel01


raziel01
veterán

Pozitív tapasztalat: 3 Ft-ért és 13 Ft-ért licittel nyert telefontokok megjöttek.
2 különböző eladó. Pedig azt hittem hogy egyik sem jön meg.

(#43356) radi8tor válasza raziel01 (#43355) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minőségi cucc lehet. :DDD

⭐ Stella

(#43357) raziel01 válasza radi8tor (#43356) üzenetére


raziel01
veterán

Sima mintás kemény tok a telefon hátuljára. Mindenesetre meglepő, hogy egyáltalán feladták. Mert azt ne mondd, hogy 3 Ft-ért megérte az eladónak. :D

(#43358) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

Ilyenkor mi történik ?! valaki meg tudná mondani?! (most rendeltem elsőnek :R

[link]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#43359) Hexe03


Hexe03
újonc

Sziasztok!

Írtam már ide az ügyben, hogy egy unpaid item case-ből az lett, hogy az eladó egy német inkasso-n át követeli tőlem a fizetést, már 189 euronál tartok. Írtam az ebay-nek is,mert ő törölte nekem ezt az egészet, s megint biztosított a levelében,hogy nincs fizetései kötelezettségem. Írtam az inkasso hivatalnak is, az eladónak is, az eladó nem reagál, az inkasso figyelembe se veszi a bizonyítékaimat (ebay-jel folytatott levelezés).
Most megint küldött postán egy utolsó figyelmeztetést, azt írja,hogy az ügyvédjüknek adják át az esetet,amennyiben nem fizetek most.
Kérdésem, hogy most tényleg egy ebay-es eladó átadhatja egy behajtó cégnek az ügyet? Meg egyáltalán milyen ügyet, hisz már nyoma sincs a vásárlásnak, gondolom az ő accountjáról is eltűnt, mivel tudja bizonyítani,hogy a vásárlás fennáll a mai napig???
Nem tudom már mit csináljak, ha be is fizetném, akkor mi történne? Elküldené nekem azt a kabátot,amit megvettem volna?? Már ebben sem hiszek ezek után, hogy tényleg elküldené...
Került már valaki ilyen helyzetbe? Menjek ügyvédhez? Nehéz lesz olyat találni,aki ért az ebay-es dolgokhoz szerintem...hova fordulhat ilyenkor egy magyar állampolgár, meg mit tehet egy német inkasso cég egy magyarral?

(#43360) Because


Because
őstag

tegnap megjelent a vámkezelt felírat a rendelt árunál, innentől kezdve mennyi idő szokott lenni általában?

(#43361) Siriusb válasza Hexe03 (#43359) üzenetére


Siriusb
veterán

Esetleg menj át ebbe a fórumba.
Szvsz csak próbálkoznak a "hülye magyarral". Egy levelet kiküldeni kb. nem kerül semmibe nekik, ha meg fizetsz, még keresnek is.
Én már biztosan megírtam volna nekik, hogy érvényes (adóügyi) bizonylattal támasszák alá az állításukat, amennyiben nem teszik, csalás miatt rendőrségi feljelentést teszel.

(#43362) radi8tor válasza MrRL19 (#43358) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Másik topcban kérdezd meg, ez nem foglalkozik AliExpressel.

⭐ Stella

(#43363) Because válasza Because (#43360) üzenetére


Because
őstag

megvan a válasz, most csengetett a postás itt a csomag :) 28-án rendeltem taiwanról

(#43364) bl4ze válasza concret_hp (#43349) üzenetére


bl4ze
veterán

GLS hozza ezer éve a RM registered cuccait.
GLS oldalán élni fog a RM tracking, nézd meg itt [link]

.:. bl4ze .:.

(#43365) szijartg


szijartg
senior tag

már megnyitott dispute-hoz tudok attacolni valami evidence-t?

(#43366) Huroq


Huroq
senior tag

Érdekes az értékelési rendszer eBay-en.
Tegnap kiosztottam egy negatívot és rá pár órára megszaporodtak a pozitív értékelések. (több 10 darab)
Kb. egy időpontban. :) Ezeket nem figyeli az eBay, hogy csak javítják az arányukat?

(#43367) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Üdv!

Ha meg akarnám venni ezt a biciklit ebay-ről, akkor a valós összeg mennyire jönne ki? Gondolok itt ilyen vám és egyéb nyalánkságokra, persze ha egyáltalán lenne rá plusz költség. Vagy a feltűntetett árat elküldöm paypalan aztán annyi?

http://www.ebay.com/itm/Trofeo-Laguna-Mens-Hardtail-Suspension-MTB-Mountain-Bike-Cycle-21-Speed-/281329062176?pt=US_Bicycles_Frames&hash=item418084d120

:R

(#43368) Tikakukac válasza norbi0604 (#43367) üzenetére


Tikakukac
titán

A valós összeg: -12k + rengeteg ideg + sok levelezés+ szívás ezerrel.

Nyilván neked is leesett, hogy átverés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43369) norbi0604 válasza Tikakukac (#43368) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Ezt a választ vártam! :)) :D

(#43370) Huroq válasza norbi0604 (#43367) üzenetére


Huroq
senior tag

0 értékeléssel rendelkező felhasználótól nem éppen ajánlatos vásárolni.
Az ár pedig szó szerint bizalomgerjesztő. :N

(#43371) V/ válasza MrRL19 (#43358) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez eBay fórum, nem Aliexpress.
Egyébként ha megérkezik, akkor a mellékelt képen látható Erősítse beérkezés.... gombra kattintva igazolni kell. Láthatóan 39 napod van a vásárlói védelem lejártáig. (Emlékeztető....sora, ez te növelheted, ha csúszna a szállítás)
Pár nap múlva a RD152341555CN tracking számmal ellenőrizheted, hogy hol tart.
Pl itt: http://www.17track.net

[ Szerkesztve ]

(#43372) TaaT válasza Huroq (#43370) üzenetére


TaaT
veterán

"Az ár pedig szó szerint bizalomgerjesztő."

Nem mintha én ennyit sem adnék érte, de én ennyit sem adnék érte. :B

Give them hell Ukraine!

(#43373) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Vettem egy micro sd-t egy régi eladótól, aki valószínűleg mostanában kezdett újra eladni,még friss értékelése nincs.
Kifizettem és nemsokára kaptam egy emailt,hogy a termék már nem elérhető,de ha kifizettem,akkor nincs teendőm.
Az aktivitásnál rákattintva már azt írja : "This page may have moved or is no longer available. Please try one of the following:"

Információként azt írja "We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter."

A visszaigazoló emailben ezt írják németül (németül regisztráltam):

"MC999 Das Angebot, für das Sie sich interessieren, ist nicht mehr verfügbar
Wir möchten Sie darüber informieren, dass wir das folgende Angebot entfernt haben, bei dem Sie vor Kurzem der Höchstbietende waren:
301172839102 - SAMSUNG 32GB 32G Class 10 UHS-1 Micro SD Micro SDHC TF Flash Memory Card PLUS

Da Sie diesen Artikel bereits bezahlt haben, müssen Sie nichts weiter unternehmen. Wenn Sie ihn noch nicht erhalten haben, wird er sicher demnächst bei Ihnen eintreffen."

Jól értelmezem,hogy nincs teendőm,meg fogom kapni?
Fura,mert ilyennel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#43374) hidroponi válasza -HajTömeg- (#43373) üzenetére


hidroponi
aktív tag

fuggetlenul a mostani esettol: a reaktivizalodott acc-okkal ovatosan kell banni, mert nem keves kozuluk ellopott szamla, amit csalok hasznalnak. akar eladokent akar vevokent.

(#43375) Hexe03 válasza Siriusb (#43361) üzenetére


Hexe03
újonc

Köszönöm, megpróbálkozom ott. :)

(#43376) thomasa válasza hidroponi (#43374) üzenetére


thomasa
senior tag

Az honnan látszik, hogy reaktivált?

(#43377) sirály12


sirály12
őstag

Egy kérdésem lenne a rutinosabb Ebay használókhoz.

Vettem egy terméket, de amit küldtek hibás volt. Írtam az eladónak, hogy mi a helyzet, videóval megmutattam neki a hibát. Azt mondta küldjem vissza az árut. Ezt ma meg is tettem.

A kérdésem az, hogy mennyi napom van a pénzvisszatérítést kérni?
Régebben valahol 45 napot olvastam, de ma kicsit kutakodtam az Ebay-en és ott mintha 30 napot olvastam volna. Akkor most hogy is van ez?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#43378) -HajTömeg- válasza hidroponi (#43374) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Áhhá,erre nem gondoltam.
Az alapján amit írtak szerinted nincs teendőm? :U

Alias: Júzer error

(#43379) hidroponi válasza thomasa (#43376) üzenetére


hidroponi
aktív tag

tobb eve keszitettek a szamlat, de nem volt aktiv tobb mint 1 eve.

(#43380) hidroponi válasza -HajTömeg- (#43378) üzenetére


hidroponi
aktív tag

sajnos nem ertek nemetul.

(#43381) radi8tor válasza -HajTömeg- (#43373) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha már kifizetted nincs más teendőd. Csak értesítettek róla hogy törölték a terméket, de no para.

⭐ Stella

(#43382) -HajTömeg- válasza radi8tor (#43381) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Koszi, de ilyenkor miert törlik a terméket?

Alias: Júzer error

(#43383) zserbox


zserbox
őstag

sziasztok!
van egy furcsa csomagom ami trackinges, de elég érdekes a helyzete.(4x lett feladva :F )
ugyanakkor rendelt sima tracking nélküli cumó már rég megjött.(ugyanúgy HK-ból rendelt)
szerintetek mi lehet vele? (RC740185267CN)

más:
a vásárlástól számítva vagy a várható érkezéstől számítva van 60 napom az értékelésre?

[ Szerkesztve ]

(#43384) radi8tor válasza -HajTömeg- (#43382) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezz kettő könnyebbet.

⭐ Stella

(#43385) randras válasza zserbox (#43383) üzenetére


randras
veterán

04.14-től állt, két napja került tényleges feladásra. [link]

+ [link] [link]

A posta oldala egyébként érdekesen értelmezi a dolgokat, 8-10 Célországba elküldve példám is van, de a Te esetedben a 3 még pont normális.

-HajTömeg-: Szabálysértésért, csalásért, egyáltalán nem biztos, hogy meg fogod kapni, de akár még az is lehet, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

(#43386) zserbox válasza randras (#43385) üzenetére


zserbox
őstag

köszönöm az infót!
a másik kérdésre vmi megbízható info?
a vásárlástól számítva vagy a várható érkezéstől számítva van 60 napom az értékelésre?

(#43387) -HajTömeg- válasza randras (#43385) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ha ez lenne a helyzet, -tehát a csalás- akkor nem értesítene az ebay?
Nem lenne kitiltva vagy ilyesmi?
Ő az
Elég rossz előérzetem van. :B

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#43388) randras válasza zserbox (#43386) üzenetére


randras
veterán

eBay? Ott minden a fizetéstől pereg.

-HajTömeg-: Nagyon furcsa. :D

(#43389) -HajTömeg- válasza randras (#43388) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Na,ha az illető csaló,eltűnik stb. Akkor mi a teendő? :U

Alias: Júzer error

(#43390) randras válasza -HajTömeg- (#43389) üzenetére


randras
veterán

Majd nyitsz case-t, de az eBay azt mondta nincs baj, szóval lehet, hogy nincs. Mondjuk azt jó lenne tudni mikor megvetted nála azt a valamit, hány terméke volt, mert most egy sincs, és 10 éve nem üzletelt senkivel, akkor is csak kínaiakkal. :U

(#43391) -HajTömeg- válasza randras (#43390) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát erre kíváncsi leszek :D

Alias: Júzer error

(#43392) V/ válasza sirály12 (#43377) üzenetére


V/
Topikgazda

Fent:
Összefoglaló kinyitása ▼
Röviden összefoglalva néhány tudnivaló.

Ha van, akkor a Estimated Delivery utolsó dátumától számított 30 nap. Pl: Estimated Delivery: Fri. May. 9 - Fri. May. 30 akkor Május 30-tól (+30 nap) június 29.

[ Szerkesztve ]

(#43393) sirály12


sirály12
őstag

Rendeltem egy terméket, ami újként volt hírdetve.
A megkapott termék nem volt új, és még hibásan is működött!
Az eladóval hosszas levelezés után végre megállapodtam, hogy visszaküldöm, és visszakapom a pénzem.
Amikor megírtam neki hogy a terméket feladtam, akkor megírta, hogy feladja a csere terméket.
Ekkor kicsit már mérges voltam, mivel megyeztünk, hogy a pénzt kérem vissza.
Ezt megírtam neki, mire adta a hülyét.

Ekkor indítottam egy reklamációt az Ebay-en, az eladó válaszolt is.

A következő szöveget kaptam:

"The seller has responded to you and offered another solution to resolve this issue.
Seller's message:
'Dear friends, please return our goods, we give you a full refund.'

If you're satisfied with this solution, you can let the seller know by sending a message in the Resolution Centre. If you don't want to accept this offer, we encourage you to send the seller a message with a solution that you'd be happy with.

You can also view the details of this case in the Resolution Centre."

A viszafizetés megfelel nekem, amit írt.
Most ilyenkor kell valamit tennem? A terméket már visszaküldtem, és a nyomkövetési számát is elküldtem az eladónak.
Nem egészen értem mit kell tennem ezzel a Resolution Centre-dologgal?

V/ igazad van, figyelmetlen voltam. :R

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#43394) sirály12


sirály12
őstag

És még lenne egy kérdésem.

Mi a külömbség a paypal case és az ebay case között?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#43395) SUPREME7 válasza sirály12 (#43393) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ezek a kínaiak sötétek, előre megírt üzenetekkel dolgoznak, és annyi üzenetet kapnak, hogy azt se tudják mik az előzmények. Lópikulát se adott fel neked, nemhogy csereterméket, valószínűleg. Nem írtad milyen érték, meg mi a cucc, de szerintem felesleges volt visszaküldeni.

Ha ebay-en vásároltál akkor ebay case-t nyiss, ha máshol vásároltál paypal-el akkor pp case.

(#43396) sirály12 válasza SUPREME7 (#43395) üzenetére


sirály12
őstag

Ez egy alkatrész volt 25k értékben.

A case-t már megnyitottam, erre kaptam ezt a választ.

Itt kell valamit tennem? Vagy csak várnom kell?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#43397) SUPREME7 válasza sirály12 (#43396) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha a refundhoz ragaszkodsz, akkor a case-en belül írd válaszként neki, hogy feladtad és írd le a nyomkövetési számot, hogy az ebayesek is lássák. Ha nyomkövetés szerint látszik már, hogy visszaért, esetleg át is vette vagy szándékosan nem veszi át és nincs refund akkor pár napon belül eszkaláld az ügyet.

[ Szerkesztve ]

(#43398) fardem válasza sirály12 (#43396) üzenetére


fardem
aktív tag

ha a case megy, és cisszaküldted a cuccot, akkor a case-en belül add meg a követési számot. attól függetlenül kb 1 hét múlva megjelenik hogy escalation to claim. ez az ügy átalakítása követeléssé. írd majd meg hogy te visszaküldted és kéred a pénzed ha nem jön meg addig a refund.

(#43399) sirály12


sirály12
őstag

Köszönöm a válaszokat.

Egy kérdésem lenne már csak, hogyan tudok case-n belül válaszolni?
Mert ez az üzenet amit beillesztettem az ugye az ebay-tól jött, erre nem is lehet válaszolni.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#43400) sirály12 válasza sirály12 (#43399) üzenetére


sirály12
őstag

Hülye vagyok, és vak. :DDD
Megtaláltam.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.