Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) 3x3y válasza Dilikutya (#950) üzenetére


3x3y
aktív tag

Ha szabad ilyet állítani, bár egy japán oldalon így kategorizálták, a lemezeknek 3 osztálya létezik. A, B, C osztály. Az A osztály a jegjobb, a C osztály a leggagyibb. A verbatim a legjobbak közé tartozik, a TDK-t is nagyon dícsérik. Inkább ilyen lemezeket vásárolj.
És az asszony által vásárolt lemezek...hát nekem volt belőle jópár (igaz még hajdanán), s ma már alig müxik egy-kettő belőle. Nagyon jó minőségű olvasóval lehet már csak beszippantni a gépbe...

PF

(#952) Dilikutya válasza 3x3y (#951) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez mind szép és jó, tudom én is. De itt lentebb a Verbatimra is írták, hogy romlott a minősége. Nekem itthon csak Verbatim és TDK lemezem van, saját felhasználásra soha nem vettem mást.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#953) ANT válasza Dilikutya (#950) üzenetére


ANT
őstag

Szvsz a ''boltokban kapható legális lemezek'' még inkább zsákbamacskák. Ott aztán hiába kérdezel rá a lemez MID-re, talán asse tuggyák :DDD mi az!?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#954) zsák


zsák
tag

Hi! Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy 6 GB-os cdképem.
Namost ugye ha Nero-val elkezdjük írni, akkor azt mondja hogy tegyen be egy nagyobb kapacitású lemezt: DVD-DL; DVD-Ram; ...
Namost, nekem van DVD-Ram-om, de mégis cseszik ráírni és azt mondja rakjak be nagyobb kapacitású lemezt.
Ez mért van?
Mégvalami: Hogy lehet egy ien filet szétszedni kissebb darabokra?

Az íróm támogatja a DVD-Ram-ot!

(#955) PPeter válasza zsák (#954) üzenetére


PPeter
addikt

Az lehet, hogy az íród támogatja a DVD-RAM lemezt, de az agyad nem támogatja az olvasást és a matematikát :DDD, különben rájönnél, hogy egy 6 GB-os lemezképet nehéz felírni egy (oldalanként) 4.7 GB-os DVD-RAM lemezre.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#956) zsák válasza PPeter (#955) üzenetére


zsák
tag

De, akkor a nero mért írja oda hogy erre felmenne :F
Amugy vágom, de arra gondoltam hogy ő szétszedi, és majd forditgatni kell.
Bocs de nem értek hozzá nem kell egyböl oltani.
Ja és adatként írnám rá nem pedig kiírnám a képet.
A második kérdésemre valaki tud választ?

(#957) PPeter válasza zsák (#956) üzenetére


PPeter
addikt

Nem oltok semmit, nincs tűz :D, WinRAR programmal tömörítés nélkül (Store mód) készíts belőle darabolt fájlokat és akkor elosztod a kétoldalas lemezed külön-külön oldalaim. A kétoldalas lemez két oldala két külön lemezként funkcionál, a tartalmuk nem alkot egybefüggő állományrendszert.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#958) 3x3y válasza Dilikutya (#952) üzenetére


3x3y
aktív tag

Én is rednszeresen vásárolok Verbatimot, minőségromlást nem vettem rajta észre. Igaz, a mostani szállítmány Verbát képtelen voltam megírni Plextor 716-tal, minden más azonban megdarálta, nem volt gond, minőségteszteken is szépen muzsikálnak.

PF

(#959) zsák válasza PPeter (#957) üzenetére


zsák
tag

Nagyon szépen köszönöm!!! :R

(#960) Dilikutya válasza 3x3y (#958) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ilyen gondom szerencsére sosem volt, a NEC 3520A-m mindent szépen megírt, soha nem volt rontott lemez. Mondjuk alsó kategóriást nem is sokat írtam, ismerősöknek már Ritek, Arita, meg ez a mostani adag Bulkpaq. Meg tetemes mennyiségű Verbatim és TDK a családi archívumnak... ;].

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#961) Maistrodomai


Maistrodomai
csendes tag

Sziasztok!

Nem éppen ide tartozik,de ha valaki rendelt már a www.lemezbolt.atw-ről légyszi írja le a tapasztalatait a boltról. Elsősorban az érdekelne, hogy eredeti lemezt adnak-e vagy csak hamisítványt.

[Szerkesztve]

(#962) Dracula válasza TA68 (#922) üzenetére


Dracula
senior tag

Kösz, valóban az USA-ról van szó. De a Nero elvileg régiófüggetlenül ír, nem? A DVD-ken adatok vannak nem pedig filmek, aminél gond lenne a régió... nos?

Üdv!

(#963) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Üdv mindenki!

Olvastam itt a topicban, hogy mennyire sz@r lemez a Ridisc (8x). Picit el is csodálkoztam rajta, hiszen itthon már elírtam belőle kb egy ötven darabos hengert (nem most volt) és azok a lemezek még mindig 100%-osak (na jó, nem néztem meg mindet egyessével, de amelyiket előveszem azzal gondom :) ).
Csak ennyit akartam a Ridisc védelmében :D

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#964) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Sziasztok!

Dual Layer-ből melyik lemezt érdemes választani?
Verbatim 2.4X DL+R
TDK 8X DL+R
Ricoh 8X DL+R
Philips 2.4X DL+R?
Esetleg más?

Az ár másodlagos, nem szeretnék rossz minőségű lemezt.

Sajnos nemrégiben ráfaragtam a TDK-val (16x, miuszos)... Valószínűleg kifogtam egy hamis szériát, ugyanis két 25-ös hengerem úgy ahogy van kuka lett mind kb. 2 hónap után (TTH02-es kódúak, de ezek szerint hamisak, mert van még sok ilyen kódú lemezem amik régebbiek és semmi bajuk). A legtöbbet be se tudom olvasni, de ha mégis, akkor is gyakorlatilag csak a file struktúra látszik, felmásolni semmit nem tudok. Illetve mostanában DAXON16S-ekbe is belefutottam, de ezekkel sincs semmi baj, szépen lehet olvasni mindet.

[Szerkesztve]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#965) Agyzuzo válasza Maistrodomai (#961) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én eddig csak Plextor-t rendeltem onnan, az jó volt (TYG03).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#966) Met válasza Maistrodomai (#961) üzenetére


Met
nagyúr

Én vettem már tőlük ezt azt és nem volt gondom vele.
DL-es Verbát is és az is jó volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#967) PPeter válasza Dracula (#962) üzenetére


PPeter
addikt

Ennek semmi köze a régiókhoz. Ha jól olvastam a korábbi beírást, akkor újraríható lemezekről volt szó. Sajnos előfordul, hogy egyes írókkal megírt RW lemezeket más meghajtók nehezen, vagy egyáltalán nem kezelik. A lemezeket lezárta az írás során az ismerősöd? Minél több meghajtóban ki kellene próbálni. A 4x-es DVD+RW lemezeket ráadásul a régebbi meghajtók nem minden esetben támogatják rendesen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#968) PPeter válasza Agyzuzo (#964) üzenetére


PPeter
addikt

DVD+R DL lemezek közül a 8x-os Verbatim és Ricoh korongok a legjobbak. Nem is éri meg mással vesződni.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#969) Agyzuzo válasza PPeter (#968) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Köszönöm a tippet! :R
Nem szeretnék többet ráfaragni...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#970) ANT válasza Maistrodomai (#961) üzenetére


ANT
őstag

Gab boltjáról van szó, ha nem tévedek. Tapasztalataim alapján ott nyugodtan vásárolhatsz. :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#971) hoby36


hoby36
senior tag

Benq-val mi a tapasztalatotok?

A logikában semmi sem véletlen!

(#972) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Hi.
Pár napja vettem 2db újraírható +-os TDK lemezt (Disc ID: MBIPG101-W04-00) és képtelen vagyok formázni.IMGBurn hibát ír mindig:
E 16:30:21 Failed to Erase Disc - Invalid Command Operation Code
E 16:30:21 Operation Failed! - Duration: 00:00:00

Az íróm egy Pio 109BK A09es fw-vel.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#973) Met válasza Zomb€€ (#972) üzenetére


Met
nagyúr

Kell formázni az RW-s lemezt?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#974) PPeter válasza Zomb€€ (#972) üzenetére


PPeter
addikt

Most formázni, vagy törölni szeretnéd? Az íróban a legújabb firmware legyen - ismeri egyáltalán ezt a relatíve új lemezt, hányszoros a korong, 4x-es? Nincs a gépen Alcohol, BlindWrite, AnyDVD ugye?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#975) angol


angol
tag

a Ricoh (Gold) DVD+R 16x régen jó volt, most is ua. a minőség ?? (55 ft)

(#976) ANT


ANT
őstag

Kb. milyen időközönként célszerű az RW lemezeknél teljes törlést csinálni? Vagy nem is kell, elég a gyorstörlés?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#977) 3x3y válasza ANT (#976) üzenetére


3x3y
aktív tag

Amikor kedved van hozzá, vagy íráshiba lett...

PF

(#978) PPeter válasza ANT (#976) üzenetére


PPeter
addikt

Én úgy szoktam, hogy amikor eszembe jut és van időm rá, akkor hagyom, hogy teljes törlést csináljon a lemezen a program az írás előtt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#979) ANT válasza PPeter (#978) üzenetére


ANT
őstag

Oké, csak azért merült fel a dolog, mert a minap teljes törlést csináltam az összes RW-s lemezemnél (most először :B ), és bizony a legrégebbi már van 3 éves is.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#980) tmb


tmb
csendes tag

Épp a napokban szenvedek én is a dual layer lemezekkel.

Vettem 2 db Ridisc+R DL-t, amelyre egy 2h-s Pinnacle Studioban készített home video ment volna és mindkét lemez felírása közben hibát jelzett a Nero:(
Frissítettem Nero-t, író (Asus DRW-1608P3S) Firmware-t és próbaképp felírtam egy Memorex +R DL-t. Ezt már sikeresen felírtam, viszont nem játsza le az asztali dvd-m. :(

Már kezdtem azt hinni, hogy a + os lemezeket nem szereti a lejátszóm, de találtam egy régebben írt Ridata +R DL-t a polcon, amit szintén én írtam fel és megy.

Szóval még egy Verba vagy Ricoch próba, aztán ha nem, akkor irány vissza a 4.7GB lemezekhez :((

(#981) ANT válasza tmb (#980) üzenetére


ANT
őstag

Már az elején a Verbatim-Ricoh vonalon kellett volna próbálkoznod!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#982) tmb


tmb
csendes tag

Nem gondoltam, hogy ekkora különbség lehet ezen formátumok között (bár most már mindenképp kipróbálom valamelyik alant említettet, remélem több sikerrel).
Sajnos ez a DL dolog nem igazán forrott ki, és valószínűleg, már nem is fog..

(#983) Janoska26 válasza tmb (#982) üzenetére


Janoska26
addikt

jaja, Verba az istenkirály :Cbár a TDK-val sem volt eddig bajom, Egy Dualos Ricoh-t sikerált nekem is taccsra vágni multkor, amiben csak az volt az érdekes, hogy semmi hibaüzenetet nem kaptam íráskor, frankón befejezte minden, aztán mikor olvsani akartam akkor jött a cumi, hogy üres a lemez :Y írni persze nem lehet rá, jól mutatott a kukába :DD

(#984) tmb válasza Janoska26 (#983) üzenetére


tmb
csendes tag

Ma beszereztem egy Verbatim DL-t. Felírással nem volt gond, és egyelőre működik az asztali lejátszón is :)
Következik a nyomtatható felületű Verba DL.

(#985) csendes válasza PPeter (#943) üzenetére


csendes
őstag

"A Panasonic a kiszereléstől függően lehet CMC, MBI vagy akár Taiyo Yuden lemez is, amennyi fajta, annyiféle minőség"
Én most vettem Magyarországon forgalmazott Panasonic DVD-R-t. A MID az TTH02, Made in India, MBIL (Moser Baer India Ltd.) a gyártó (?). Nincs vele semmi baj.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#986) punish3r


punish3r
aktív tag

TY-es lemezekből milyet ajánlanátok (eddig Verbatim TYG02 és TYG03-t vettem, de most már nem találok ilyet sehol)? Vagy váltsak MCC alapú verbára?

Már a jövő sem a régi...

(#987) M107


M107
addikt

Tisztelettem

Sikerült szereznem jó áron plex cd- dvd (cd 40 ft/db) (dvd 50-80 ft/db)
Be is spájzoltam belőlük 400 db (bár a dvd-ket valszeg soha nem írom ki mert olyan jól mutat a polcon becsomizva)

Cdket írtam már ki és tökélyek szóval nem gagyik mint egy két kollega már belefutott ebbe ahogy olvastam.....

Van a tdknak arany írás felületű dvd-je hol lehet ilyet kapni illetve szerezni?

Még egy kérdés vegyek e a 2 pio 112 írom mellé 1 nec írót (vagy ugya úgy hangosan (porszívó effekt) olvas mint a régebbi 3520 3540 sorozat?

Írásminősége tudom hogy jó csak megéri e vagy hagyjam a fenébe...

S egy ajánlás mostanában is olvastam itt a forúmon hogy ne vegyetek gagyi olcsó lemezeket (és ide soroljátok a ridisc lemezeket is)

Idáig több mint 800 ilyen tipusú lemezt írtam ki divx-kkel és a mai napig semmi baja
Új Lg írokkal ne is próbálkozzatok tapasztalat nem egy gépen rontja
Ajánlott írok (pio/plex) nec is rontja sok helyen,én szmély szerint pio 109.110.111.112 vel írtam ki 6 X sebesség mellett a mai napig olvasható és 50 db hengerben tárolva.

Ezt csak azért írtam le mert sokan lehurogjátok e típust pedig ha adott minden feltétel akkor sokáig jól olvasható a lemez

Amúgy tdk,verbát,maxell, traxdatát is használok gond nélkül.

UI: ha a ridisc lemez hibás akkor már azt az elején kiköpi az író mind a plex mind a pio dvd+-rw. (made in china) szitázásúaknál állt fenn ez a probléma (50 packból 5-6 volt a hibás amit az elején kidobott az író)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#988) punish3r


punish3r
aktív tag

aki vett már ilyen lemezt írjon tapasztalatot lécci: PANASONIC 16X DVD-R C100 TAIYO YUDEN!
köszi

Már a jövő sem a régi...

(#989) M107 válasza punish3r (#988) üzenetére


M107
addikt

Panasonic 16X lemez

2 db írtam meg hawernak idáog még nem panaszkodott (pio 112)

Amit észre vettem nem sokáig kalibrál az író 1-2 mp és már írja is a sávot :)
Verbánál ez 4-8 mp közt változik (lehet hogy javítottak a lemez Calibrálo bevezető részén)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#990) lorcsi válasza punish3r (#988) üzenetére


lorcsi
veterán

vettem és nagyon jók a tapasztalatok
amúgy meg: pana

M107: az qurva yo ár plex lemezekért :Y
tuti eredetik?
hogy lehet ilyen nagy tételnél ekkora szórás (dvd 50-80ft) ?

(#991) punish3r válasza lorcsi (#990) üzenetére


punish3r
aktív tag

köszi és neked is M107! ez lenne az a henger?
Pü-ben megírnád h te honnan vetted? Én 2 helyen találtam eddig!
Előre is köszi!
szerk: M107: azokra a plex lemezekre én is kiváncsi lennék! :R

Már a jövő sem a régi...

(#992) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy!

Mostanában kapható dvd lemezek közül a panasonic Ty ill ricoh gold ill verbatim abból is a ty ill mcc ami megbizható.Ezek már annyira olcsó kategoriáju lemezek,hogy kár azon fáradozni ki mikor hol látta vagy kapta -5ft-al olcsobban.
Természetesen írok között is van amilyik lehet ezekre is finnyás de kétlem.
Plextor 712
Pioneer 212 ezekbe tőkéletes.

Ha már valaki itt a szorást emlegette akkor válaszolnék pár mondtaban.Vagyunk páran a ph-n akik már régota áruljuk a cd il ldvd lemezeket.Gondolom van pár ismerős arc köztünk.De sajnos egyre tőbben vannak olyanok akik ezzel el kezdtek foglalkozni se pénze se raktárkészlete és még sorolhatnám.Vagy a "nagyok" árlístáját kicsit megheceli és ráteszi a maga hasznát amivel nekem nincs is bajom de ő egy kanyi vasat nem fektet az üzletbe.
Iwiwen is már árulják páran.Szánalmas ,amikor felhívtam a srácot vagy csajt akkor azt mondták jelen pill nincs de jővőhéten lesz.Na hagyjuk az ilyen dumát ....

Plextor 712
Pioneer 212 ezekbe tőkéletes.

(#993) lorcsi válasza punish3r (#991) üzenetére


lorcsi
veterán

igen az a henger
egy debreceni srácnál láttam, helyben volt és valahonnan tudott még szerezni. de van sok pestinél is

(#994) punish3r válasza lorcsi (#993) üzenetére


punish3r
aktív tag

köszi szépen! a DVD MID számát + tudnád nézni?
jah és a DVD felső része milyen színű?
Dodi72: neked is köszi! meglesem a ricoh gold-ot is!

Már a jövő sem a régi...

(#995) lorcsi válasza punish3r (#994) üzenetére


lorcsi
veterán

aranysárga, mint a + őplex lemezeké
a mid: TYG03

(#996) punish3r válasza lorcsi (#995) üzenetére


punish3r
aktív tag

THX, nem tom eldönteni, h ricoh gold v ez a pana! :F nem mintha az a pár ft zavarna... :(
csak 1-2 hét múlva esedékes a vétel, addig mér ráérek ;)

Már a jövő sem a régi...

(#997) lorcsi válasza punish3r (#996) üzenetére


lorcsi
veterán

panából véges a készlet és a TY anyagtól nincs jobb :U

(#998) M107


M107
addikt

Adj ist

Hawer hozta nekem cseh-ből aranysárga plextor lemezek, hengeres (25 db/pack)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#999) #00809728 válasza M107 (#998) üzenetére


#00809728
törölt tag

Utcsó db-ok lehettek. ;)

(#1000) punish3r válasza lorcsi (#997) üzenetére


punish3r
aktív tag

az tom h TY minőség, de h érted h véges a készlet? már nem fogják gyártani?
más: erről mi a vélemény? eredeti taiyo DVD!
TYG02-es MID számu DVD-k már elér ritkák nem? "jobbak" voltak, mint a 03-asok?

Már a jövő sem a régi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.