Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Látom hogy az általam indított fórumtéma pár év alatt elég nagy hozzászólásmennyiséget hozott ez elég szép csak így tovább remélem másnak is elég hasznos lett ez.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2002) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. tudnátok adni linket, honnan érdemes dupla rétegű dvd-t rendelni? 10es csomagot szeretnék, ilyen tányér/henger alakut.....akár 2X10 db.....
köszi
üdv

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#2003) TeeJay válasza volvoguy (#2002) üzenetére


TeeJay
félisten

kimégy a syma csarnokkal szemben a verseny utcai piacra és ott szétnézel ;)
megéri :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2004) ANT válasza TeeJay (#2003) üzenetére


ANT
őstag

Zalaegerszegről? :U

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#2005) Vidori válasza TeeJay (#1960) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
No és ez milyen verba?
[link]
Jóféle?

[ Szerkesztve ]

(#2006) TeeJay válasza Vidori (#2005) üzenetére


TeeJay
félisten

ez TY Verbatim?
én még "made in japan" féle Verbatim lemezre sosem írtam
DVD-R-t veszek mindig és eddig csak tajvani indiai meg most kínai fordult meg nálam
azokkal sosem volt bajom, mióta megvan az íróm lassan 3éve 1 azaz 1 darab írást sem rontottam még el :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2007) Vidori válasza TeeJay (#2006) üzenetére


Vidori
aktív tag

----------------------------------------------------------------------------
Unique Disc Identifier : [DVD+R: YUDEN000-T03-000]
----------------------------------------------------------------------------
Disc & Book Type : [DVD+R] - [DVD+R]
Manufacturer Name : [Taiyo Yuden Co. Ltd.]
Manufacturer ID : [YUDEN000]
Media Type ID : [T03]
Product Revision : [Not Specified]
Blank Disc Capacity : [2,295,104 Sectors = 4.70 GB (4.38 GiB)]
Recording Speeds : [1x-2.4x , 4x , 6x-8x , 6x-16x]
----------------------------------------------------------------------------
[ DVD Identifier V5.0.1 - http://DVD.Identifier.CDfreaks.com ]
----------------------------------------------------------------------------

[ Szerkesztve ]

(#2008) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Heló!
Honnan tudnék beszerezni Verba DL + ost olcsójé? Olyat ami xbox 360 is szeret!
Köszi! :)

(#2009) PPeter


PPeter
addikt

Egészen biztos, hogy a lemezek beszerzési forrásainak megtárgyalására kellene lezülleszteni ezt a - sokáig szakmai témaként üzemelt - topikot?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2010) v.gyuri


v.gyuri
csendes tag

Szervusztok PH-sok!
Régebben komoly problémák akadtak a tajwani olcsó írható dvdk és egyes lejátszók között -vagyis adott lejátszók csak a márkázott lemezeket szerették (TDK, Verbatim). Én akkortájt körülnéztem fórumokon, neten, haverok, boltok között, s kezemben egy újraírható dvdn pár divX-es feliratos filmmel nyomkodtam a bekapcsolt lejátszókat az áruházakban - az eladók megrökönyödésére.
Az eredménye az lett, hogy először ajándékba egy airist vettem havernak, amellyel nincs ma sem probléma. magamnak viszont már egy Yamada 6700-át vásároltam ****systemstől a neten. Észrevételem: a Yamada 6700 3 éves, New-Age firmwarekkel okosítható, van benne 2 MB memória, minden formátumot ismert eddig, kivéve marharitka kodekeket. dvd-filmek lejátszásával nem volt probléma, divx-xvid ekkel szintén nem (ez az airisról nem mondható el teljes mértékben).
Beetetett lemeztípusok, melyeket kezelt gond nélkül:
Arita 8x bugyirózsaszín tajwani reteklemez ritek g05 mid
Gigamaster 8x nemtommilyen mid-del
Traxdata 8x ritek g05
Traxdata 4x
Traxdata 8x Ritek rg 03-02 mid
TDK16x TTH02
Verbatim MCC 03RG20
Ricoh 16x +R ricohD03 mid, Ricoh -R TTH02
Philips dvd-r 8x - nemtommilyen mid
Maxell dvd+r 16x Ritek F16 mid

DL-es lemezből:
Maxell dvd+r dl 2,4 ritek middel - nyöszögve először, majd második indításra már minden gond nélkül vitte a szarvasvadászt. Verbatimmal, Ricoh lemezzel nem próbáltam - az csak jobb lehet a ritekes maxellnél.

Kezel txt, sub, srt, ogg felirat-formátumokat is a filmekkel együtt, qpel xpel Xvidet is, szóval eddig nagyon korrekt. nem szép, nem csodás, de kiválóan működik, s tanítható is - mellesleg van aki ír is hozzá firmwaret, nem úgy, mint az orionokhoz és a zoran vadis chipekhez.

A maxellen kívül egyéb írott DVD DL lemezekkel valószínűleg szintén jól megy, ha a sima lemezekből a szarokat is gond nélkül lejátsza ma is, akkor ez nem lehet neki probléma.

Ennyit róla, német tervezés, kínai gyártmány. a 6800 -ását ma is gyártják.

szervusztok

volosigyuri

pio 212 ről érdekességképpen - nézzétek meg az európai honlapról a firmwarebe- rakott kis pdf álományt, miféle lemezekkel tesztelték le a japok - az valamit elárul arról,miért választotta ezt a plextor a 810-es alapjául. Én beszereztem 1et :)

DVR212_FW124EU.zip - ben van benne.

link---- http://www.pioneer.eu/eur/content/support/support/software.html

(#2011) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Mi a véleményetek az 1 évvel ezelőtti MID-del visszatért -16x TDK-ról? MBI 01RG40@16x/NEC 7170S

(a "teszt" nem mutat valós adatokat, csak ugyanezen iroval keszult "teszt"-tel összevethető esetleg!!! Az író nincs felkészítve ilyen "teszt"re, hogy a valóshoz közelítő adatokat szolgáltathasson...)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2012) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Megkérdezném hogy ki hányszoros tempóban ír és milyen tipusú lemezt milyen tipusú íróval szerintem ez is fontos ja és a rontott arányt is ha lehet kérnem.
Előre is köszönöm mindenkitöl.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2013) IRON STORM válasza wwenigma (#2011) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha nem linkelsz be képet véleményünk akkor is lenne. Visszaolvasási tesztet rakj be többet ér. Ez így nagyjából semmi.

Csak a TDi!

(#2014) wwenigma válasza IRON STORM (#2013) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az úgy nagyjából a zöld vonal a képen.... :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2015) IRON STORM válasza wwenigma (#2014) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az akkor teljesen korrekt :)

Csak a TDi!

(#2016) cucclee


cucclee
tag

Sziasztok.

Szorosan nem illeszkedik a témához a kérdésem ,de azért a dvd-lemezekkel kapcsolatos. Létezik olyan hogy valamelyik két asztali dvd lejátszó közül az egyik érzékenyebb a teljesen eredeti dvd filmek lemezein kialakult karcokra. Igazából nem értem miért lehet ,de ezt tapasztalom. Két lejátszóm van ,egy ócska thomson ,meg egy viszonylag jó panasonic (dvd s97) . A thomsonnal semmi probléma ,de a panasonic a kisebb karcoknál is beakad. Ez hiba?

U.i: mindekettő meg van tisztítva

(#2017) PPeter válasza cucclee (#2016) üzenetére


PPeter
addikt

Létezik. Az optikai adattárolás nagyon bonyolult dolog. Még azonos modellek között is lehetnek ilyen különbségek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2018) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne hogy a TY és az MCC Verba dvd-r között ténylegesen mekkora a különbség minőségben/tartósságban?;o /100db os mennyiségnél 500ft körüli lenne a különbség/( már jó ideje mcc-s lemezeket használok és 300-400db környéki mennyiséget már biztos kiírtam és nem igazán volt gondom azzal se)

(#2019) 3x3y válasza Rekro (#2018) üzenetére


3x3y
aktív tag

Az okosabbak a TY-re voksolnak. Egetverő különbség nincs közöttük.

PF

(#2020) jeni


jeni
félisten

Szia
Tudom,hogy ez a DVD lemezek rovata,de boccss ezért.Annyit szeretnék megkérdezni,hogy melyik Pc DVD-s irót érdemes megvenni?Márka ? Tipus ? :F Esetleg vegyek használtat a régebbiek közül?Állitólag azt irták,hogy ha nincsenek meghajtva akkor azok jobban irnak.A megirt cd-k,DVD-k jobbak képileg és hangilag egyaránt.Köszi a segítséget elöre is :R

[ Szerkesztve ]

(#2021) M107 válasza zsolt501 (#2012) üzenetére


M107
addikt

Adj ist

4,6 X tempóban írok mindig dvd-t, cd-t 10-16x tempó, dl lemezt 2.4, 4x tempóban.

Pio 109, 110, 111, 112, 115 írók (most 115 író 4db amit 250 lemez után cserélni szoktam megszokásból megy a kukába nem azért mert valami baja lenne).

Rontásom eddig kb 15 db lemez volt, s kb életemben több ezer lemezt írtam már meg.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2022) Ronnie12


Ronnie12
tag

Hi!

Lenne egy kérdésem. Egy eredeti DVD film mennyi ideig olvasható? Azt tudom, hogy egy írott DVD lemezen kb. 5-6 évig olvasható az adat. De a gyárilag írott, eredeti DVD-k hány évig olvashatók?

(#2023) PPeter válasza Ronnie12 (#2022) üzenetére


PPeter
addikt

Gyárilag nem írják, hanem préselik őket. Több évtizedig biztonságban van az adat rajtuk - egyes kutatók szerint ideális körülmények között akár 150 évig is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2024) Ronnie12 válasza PPeter (#2023) üzenetére


Ronnie12
tag

Tehát akkor, ha hosszabb távra kell az adat akkor érdemesebb eredetit venni, ugye?

(#2025) PPeter válasza Ronnie12 (#2024) üzenetére


PPeter
addikt

Egy normálisan megírt, optimális körümények között tárolt házilag írt lemez is simán kibírhat egy évtizedet. A saját adatokat át lehet (kell) menteni, idővel a next-gen adathordozók valamelyikére. Műsoros lemezekkel meg ugye nemigen lesz gond, de a filmekből is jöhet később újabb (HD-felbontású, újra kiadott blabla) kiadás.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2026) M107 válasza M107 (#2021) üzenetére


M107
addikt

Adj ist

most raktam be az 5 dik szet 115 írókat a pio-tól. (250 lemez után kukába megy), na nem azért mert rossz hanem mert ennyire fanatikus vagyok ilyen téren.

2 dvd-t írtam meg csodálatos hozza a pio a minőséget: )

UI: 1 szett 4 db írót jelent.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2027) PPeter válasza M107 (#2026) üzenetére


PPeter
addikt

Ne haragudj, de ez nem fanatikusság, hanem értelmetlen butaság, pénzkidobás, amit a helyedben nem híresztelnék minden második hozzászólásban, mert egyszerűen csak azt ér(t)ed el, hogy teljesen hülyének néznek miatta.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2028) IRON STORM válasza M107 (#2026) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szeretném látni én azt a kukát. Ha tényleg tele van a megunt íróiddal elmegyek érte. :)

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#2029) attiati


attiati
veterán

Éppen tegnap történt fura eset

Beraktam egy üres Verba lemezt, de furcsa, zörgő hangokat adott az író.
Ezért inkább kicseréltem egy másik üresre. Elkezdte írni (LG), de 10% körül írtó hangos "zakatoló" hangot adott ki, és a Nero "belső eszköz hibát" írt.

gép lefagyott, író ledje villogot, tálcát nem akarta kiadni, kinyomtam a gépet.

az hittem elfüstöl az író, de újraindítás után a következő Verba lemezt már simán megírta, az elrontott lemezt is látta Nero.

lemezhiba, vagy íróhiba?

szerk: a lemez szélén 1 mm-es csíkban olyan, mintha koszos lenne. Talán elmozdult a lemez az íróban?

[ Szerkesztve ]

(#2030) PPeter válasza attiati (#2029) üzenetére


PPeter
addikt

Valószínű elengedte a lemezt menet közben, az meg lődörgött odabent egy csöppet a lendülettől. Nem jellemző eset, ha megint előfordulna, akkor meghibásodás, kopás van a háttérben.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2031) attiati válasza PPeter (#2030) üzenetére


attiati
veterán

mármint az íróra gondolsz ugye?
köszi amúgy a gyors választ, mindjárt írok még1-et

(#2032) lorcsi


lorcsi
veterán

alaposan be voltak harangozva hogy nem lesznek többé TY lemezek, ehhez képest pl. verbából még mindig lehet kapni :U

(#2033) PPeter válasza lorcsi (#2032) üzenetére


PPeter
addikt

Rosszul olvastad :U . Csak a Plextor márkájú TY lemezekről volt szó.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2034) hcstuning


hcstuning
tag

hali
új dvd író került a kezeim közé (notebookban) és ezzel kapcsolatban tenném fel a kérdést.
Eddig mindig 6x-osan írtam a pio110D-mel, ami a pc-ben volt. Verba lemezek vannak most, amikről azt hallottam, hogy a 8x írási sebesség a legkedvezőbb számukra. A notiban levő dvd-író max. írási sebessége ezekre a lemezekre 8x. Érdemes 8x-osan írni a lemezt, vagy jobb lehet a 6x? nem tudom mennyit számít, hogy esetleg ez a dvd író 'csúcs'sebessége, és ott nagyobb eséllyel hibázhat?
írtam mindkét sebességgel, visszaolvastattam, a görbék hasonlóak lettek. viszont a minőség jobban érdekelne..
köszönöm
hcs

-=Joey=-

(#2035) M107 válasza PPeter (#2027) üzenetére


M107
addikt

Kedve Péter...

Az amit elértél idáig azt tisztelem, de az hogy hülyének is nézel az már nem még jó hogy béketűrő ember vagyok és nem jelentelek fel személyiség jogok megsértésért.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2036) PPeter válasza M107 (#2035) üzenetére


PPeter
addikt

Kedve (sic!) M107! Kinek a személyiségi jogait is sértettem meg? Mert ugye velem ellentétben rólad ugye nem tudjuk, hogy ki vagy. Másrészt meg - segítek szöveget értelmezni, gondolom az általános iskola releváns szakaszai kimaradtak - azt írtam, hogy a beírt butaságaiddal azt éred el, hogy hülyének néznek- és nem azt, hogy hülye vagy. Bár szerintem a fórumtársak nagyobbik részének már nincs kétsége ezzel kapcsolatban. De ha erre felépítve szeretnél a "személyiség jogok" megsértéséért perbe fogni, akkor nosza, szívesen megadom a jogi képviselőm elérhetőségét. Tanácsolom, hogy először tanulj meg alapszinten magyarul írni, utána próbálkozz bonyolultabb szavakkal. Szép napot.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2037) kali válasza hcstuning (#2034) üzenetére


kali
legenda

az, hogy egy adott lemez/mid esetében csak a 8x írási sebesség jó, nem feltétlenül igaz! ez inkább író/firmware függvénye az adott lemez/mid esetében! a szóban forgó korong különböző írókkal párosítva - sőt lehetésges, hogy azonos író, de különböző firmware esetében is - más és más eredményt hozhat azonos írási sebesség mellett.
próbáld ki több sebesség mellet is az adott lemezt, és látni fogod, hogy az íródnak az aktuális firmware mellett melyik sebesség tetszik jobban!

(#2038) PPeter válasza hcstuning (#2034) üzenetére


PPeter
addikt

Mivel a kompakt notebook írók könnyen melegszenek, a legtöbb meghibásodásuk a gyors anyagfáradásnak, az erősen ingadozó, szélsőséges hőmérsékletnek tudható be. Ezért érdemes nem a csúcson hajtani a drive-ot, ha nem sietős az írás. Az írásminőséget tesztekkel tudod kideríteni: más meghajtókban, asztali lejátszókban próbálgasd ki a különböző sebességgel megírt korongokat, hogy van-e olyan kombináció, ami látványosan jobb vagy rosszabb eredményt ad.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2039) Met


Met
nagyúr

Ettől kész lettem :DDD
Másik fórumon kérdés: ha maxspeeden írok dvd-t rossz lesz?
A válasz: minél kisebb sebességen írod, annál több adat megy fel

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2040) PPeter


PPeter
addikt

SG? :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2041) Met válasza PPeter (#2040) üzenetére


Met
nagyúr

:))

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2042) kali válasza Met (#2039) üzenetére


kali
legenda

:C aha... :W

(#2043) M107 válasza PPeter (#2036) üzenetére


M107
addikt

Kérlek add meg és tálkozzunk a bíroságon

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2044) PPeter válasza M107 (#2043) üzenetére


PPeter
addikt

Esetleg tanulj már meg magyarul írni, analfabéta. :(((
Telefonon vagy mailben elérsz, ha "bíroságon" akarod folytatni. Részemről itt befejeztem.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2045) Thrawn


Thrawn
félisten

Örülnék neki, ha ezt abbahagynátok!

PPeter: Ha M107 ennyire fanatikus, hogy ilyen sűrűn cserélgeti az íróit, akkor tegye, nem láttam sehol, hogy mást is erre buzdított volna.

M107: Ezt a bírósági dolgot felejtsd el. Nagyszerűen elbeszéltek egymás mellett, és én sem látom, hol sérültek volna a személyiségi jogaid. Én megértem, hogy ennyire biztos akarsz lenni a dolgodban, hogy egy lemezed se legyen elrontva és tökéletesen legyen megírva, de kissé túl érzékenyen reagálsz.

Röviden, szálljatok le egymásról, vagy rendezzétek le privátban, e-mailben, személyesen, akárhogy.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2046) PPeter válasza Thrawn (#2045) üzenetére


PPeter
addikt

Én senki mellett nem beszélek el. Szakmailag hülyeséget beszél a jóember, ha meg szóvá teszik neki, akkor bírósággal fenyegetőzik. De nem gond, hadd tanulják csak el az emberek az idiótaságot, végül is erre való egy szakmai fórum... Részemről befejeztem az itteni bohóckodást egy jó időre.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2047) Thrawn válasza PPeter (#2046) üzenetére


Thrawn
félisten

Könyörgöm, ha neki ez a heppje, hogy úgy cserélgeti az íróit mint más az alsóneműjét (ezzel szórva a pénzét az ablakon), hát szíve joga. Lehet hogy ez szakmailag helytelen és értelmetlen, de szinte az összes hobbi, hóbort az. Az meg, hogy azért mert valaki megjegyzi, hogy értelmetlenségnek tartja azt amit csinál kijelenteni, hogy ebből bíróság lesz, nekem ágyúval verébre esetnek tűnik, és teljesen értelmetlennek.
Elbeszéltek egymás mellett, mert neked ez szakma, amiben nagyon sokat felmutattál már és segítettél/segítesz másoknak, neki meg 'csak' hobbi. Megnyugtatlak, nem fogják eltanulni tőle, max azok aki szintén késztetést éreznek arra, hogy mittudomén 10 lemezenként írót cseréljenek.

Végtelenszer elcsépelt frázis: Mások vagyunk.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2048) jeni válasza PPeter (#2044) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Most szakmai kérdés lesz:)
Kérdésem az attól függetlenül,hogy 4x8x16x a lemezre irási lehetőség,azon belül a DVD iró is tudja a max 16x irást akkor mennyire igaz,hogy 4x sebességgel irjam meg a DVD-t?Valahol olvastam ha a DVD lemez 8x akkor inkább 8x sebességgel irjuk meg.Ez igaz-e?Mivel arra van specifikálva a DVD lemez.Márkát szándékosan nem irtam,de egye fene leirom: én általában Taiyo Yuden alapanyagú lemezre irok ami Verbatim,Panasonic(már kevés van belőle)és még a Ricoh márkák

(#2049) blattida válasza jeni (#2048) üzenetére


blattida
nagyúr

Ricoh-ból mióta van TY MID-es lemez?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2050) jeni válasza blattida (#2049) üzenetére


jeni
félisten

óóóóóóóóóóóóóó
Boccs Rosszat írtam;) Plextor ami van Taiyo Yuden-ben.Talán még kapható :R :) :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.