Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) Flashget válasza fer (#12999) üzenetére


Flashget
félisten

ellenőrizted a midet? mert ezzel a csomagolással csak az elején volt infomedia a mid!

ez volt a 100%-ban tuti Philips. Eltettem emlékbe 1 db csomagolást :D

basszus 3 éve még természetes jelenség volt ilyen lemezt venni...

Realme GT Master Edition

(#13002) verybigboy válasza M107 (#13000) üzenetére


verybigboy
senior tag

Van ki ezért az egyik karjat is felaldozna!!!

Komoly lemez M107, vigyazz is rá!!!

(#13003) verybigboy válasza Flashget (#13001) üzenetére


verybigboy
senior tag

Azert ez már veszélyes ... eltettem egy csomagolást :) mint régen mikor külföldröl kaptunk Milka csokit, napi 1 kockat, nem tobbet, mert ki tudja kapunk-e meg valaha ilyen portekat ... hat igen.

Persze én megértelek, persze bárcsak a párom is ilyen megértő lenne velem :)

(#13004) Flashget válasza verybigboy (#13003) üzenetére


Flashget
félisten

súlyos eset mi? :)

van még a polcon fent 50+10-es csomagolás így a 10db-é is meg van :))
na meg elfér a Panasonic BD lemez csomagolása mellett a fiókomban :D

Realme GT Master Edition

(#13005) fer


fer
őstag

Azt elfelejtettem írni, hogy a kép csak illusztráció! Mindegyik lemeznek stimmel a mid-je, bár van egy 60-as amit még nem teszteltem le!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13006) Flashget válasza fer (#13005) üzenetére


Flashget
félisten

a 60-as (50+10) és a 30-as (25+5) tuti jó csak a 100+20 esetében volt az első ereszték a jó mid, utána már CMC MAG AM3 volt miközben a másik két cw csomagolás továbbra is a jüó fajta volt.
a 100-as csomagolás pedig csak aminek volt tengelye és füle mint a cw esetében az volt infomedia.
25-ös -R abban az időben RitekF1 az 50-es -R kiszerelés meg CMC MAG AM3 volt.

Realme GT Master Edition

(#13007) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Ahogy a postokból kikövetkeztetem,akkor most se dvdt,se cdt ne vegyek?

Minden szinten,szinte minden.

(#13008) M107 válasza m0rd0k (#13007) üzenetére


M107
addikt

:R

Ezt neked kell eldöntened válasz ....

Minőségi cd :

[link]

Vagy

[link]

[link]

Dvd :

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13009) M107 válasza verybigboy (#13002) üzenetére


M107
addikt

:R

Vigyázok is ne aggódj :)

Még ez is a vitrinbe van s ott is marad örökre :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13010) FishAir válasza M107 (#13008) üzenetére


FishAir
senior tag

Na most akkor még egy kérdés. Pluszos lemezt érdemes venni asztali játékosokhoz? Régebben kompatibilitási gondok voltak vele. Mondjuk ezt bitsetting-el ki lehet küszöbölni. Illetve egy-két relanz nem fért rá ugye, mivel egy kicsivel kisebb a mérete.

iDontcare

(#13011) M107 válasza FishAir (#13010) üzenetére


M107
addikt

:R

Pluszos lemezt érdemes venni asztali játékosokhoz?

- Teljesen mindegy ez ma már nem szempont,

A pluszos és mínuszos DVD között csak az írás iránya a különbség. Az egyik az óramutató járásával megegyezően, a másik ellentétesen ír. Mindezt csak azért, mert anno a nagy cégek nem tudtak megállapodni az irányt illetően.

Manapság már az írók/olvasók kezelik mindkét fajtát, de azért ajánlott megnézni, hogy kinek mit kezel az asztali dvd-lejátszó, az a biztos :)

"
Maga az írás túl sokban nem különbözik, ha a DVD+R és DVD-R korongok írását részleteiben elemezzük. A menet közbeni sávkövetés módszere eltérő csöppet, itt a DVD+RW szabvány előnyben van, ugyanis az előre rögzített ''sorvezető'' más rendszerű. Az írás menete elvileg rugalmasabban programozható, ezért ment egyszerűbben a menet közbeni minőségellenőrzés implementálása, és a külöböző, gyors írási sebességet biztosító (P-CAV, Z-CLV) írásmódok bevezetése. Ezért tudta a DVD+R formátum hamarabb elérni a 16x-os tempót (mára a DVD-R teljesen beérte). A lemezre rögzített adatok logikai és fizikai kódolása (adatrögzítés, hibajavítás, szektorok) természetesen megegyezik mind a két szabványnál, hiszen ezeknek a paramétereknek minden tekintetben az '''alap'' DVD formátummal kell megegyeznie.

Ha már megírtuk őket, nincs számottevő különbség a DVD+R és DVD-R lemezek között a minőség tekintetében. A megírt lemezek közötti eltérések nem azon múlnak, hogy "pluszos" vagy "mínuszos" a korong.

Ma már mindegy, milyen lemezre írsz. Ha normális, márkás lemezt veszel, legyen az akár DVD+R, akár DVD-R, körülbelül ugyanazt várhatod el tőlük mind kompatibilitás, mind életattartam szempontjából. "

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13012) FishAir válasza M107 (#13011) üzenetére


FishAir
senior tag

Miért kezded minden hozzászólásodat ezzel? :R Neked nem aláírás kellene, hanem fejléc és oda betehetnéd, hogy ne kelljen mindig irkálni. :)

Kösz az infot.

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#13013) M107 válasza FishAir (#13012) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem ez a fórumtársaimmal szembeni tisztelet megadása smiley....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13014) M107


M107
addikt

:R

Sok gondolkodás érvelés s külföldi fórum olvasgatás után oda jutottam, hogy :
Csak a Digitális dolgokat vegyük :

- CD

Manapság még mindig létező és használható formátumeszközről van szó, ha eljárt felette az idő, ha nem.
A kiadók is jelentettnek meg single s double cd-ket bár kevesebbet mint mondjuk 5-10 évvel ezelőtt.
S a vásárlók használják még mindig.
Jövője még mindig kérdéses, hogy meddig lesz még a piacon.

-DVD

Ez az egyik legnagyobb fejtörést okozó médiaformátum tömegével vannak a piacon mind az írható mind sajtolt formátumban.
A minősége (az írhatónak , újraírhatónak) a silány és a prémium között található,sokan használják még s csak nem akar kikopni a piacról :)
Tudni kell azonban, hogy nem elég egy jó (prémium) lemez a sikeres lemez elkészítéséhez, megfelelő író eszköz is kell, a maximális eredmény eléréséhez, de ez egy hosszabb lélegzetvételű kitárgyalás (leírás szükségeltetik).
Bár sokan állítják hogy a dvd mint formátum meghalt (közük én is) s nemcsak a kis kapacitása a hátrány most már, hanem egyre kevesebb a normális írható média gyártó sor ami tényleg minőséget képvisel.
Olyan 15-20%.
A sajtolt műsoros lemezek piaca bár csökken csökken de még mindig van rá igény.
Ki tudja meddig.

-BD

A fekete ló :U - nem igazán tudott elterjedni sokan a mai napig nem bíznak benne s az egyik nyomós ok a magasan tartott ár, a másik hogy például az "olcsóbb" lemezekre nem kerül fel a karcolásmentes réteg, (Maxell-Panasonic) az elsőn nincs a másodikon viszont már van.
Plussz az élettartam (várható) sem lehet megjósolni bár 25-50 évet mondanak, de ezt kéretik fenntartással kezelni.

Röviden ennyi.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13015) verybigboy válasza M107 (#13009) üzenetére


verybigboy
senior tag

:D ismerős ... :R

(#13016) smiti válasza M107 (#13008) üzenetére


smiti
addikt

A legutolsó a Philips az vajon milyen middel bír ?

(#12999) fer - És ez melyik fajta, hol szerezhető még be és mit kóstál?

[ Szerkesztve ]

(#13017) Flashget válasza smiti (#13016) üzenetére


Flashget
félisten

manapság a Philips +R bármi lehet sajna infome kivételével.
CMC MAG M01, MBIPG101, MCC, Ritek F16

Realme GT Master Edition

(#13018) fer válasza smiti (#13016) üzenetére


fer
őstag

Keresgélj, hátha találsz még eladót, de nem lesz olcsó!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13019) Kcsabi válasza smiti (#13016) üzenetére


Kcsabi
tag

Itt azt írják, még van.[link]
Akit érdekel, hívja fel őket, hogy ténylegesen van-e.

(#13020) Flashget válasza Kcsabi (#13019) üzenetére


Flashget
félisten

Intensoról van valakinek tapasztalata?
Media Code *: INFOME..R30

Realme GT Master Edition

(#13021) jeni válasza Kcsabi (#13019) üzenetére


jeni
félisten

ezt láttam már 2013 karácsony előtt is.

(#13022) djculture válasza Flashget (#13020) üzenetére


djculture
félisten

Látni láttam én is e-bay-en de érdekes mert az intensonak rengeteg fake kódos lemeze volt régen is ..

(#13023) Flashget válasza djculture (#13022) üzenetére


Flashget
félisten

tavaly kaptam a linket csak elfelejtettem megkérdezni.
szóval akkor felejtős?

Realme GT Master Edition

(#13024) M107 válasza Flashget (#13023) üzenetére


M107
addikt

:R

Te mint az egyik nagy mester a dvd szakmában + a tesztelésben próbáld ki, én kipróbálnám s ha még jó is egy 2-400Db kezdésnek be is rendelnék belőle, aztán meg olyan jó olyan 800 Db.

UI:

S milyen áron ?

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13025) djculture válasza Flashget (#13023) üzenetére


djculture
félisten

Nem vagyok benne biztos hopgy felejtős, manapság a fake média kódos lemezek többet érnek mint a gagyi verba.. 5 éves omega fake kódos lemezeimmel gondom egy szál se az a vicc..

[ Szerkesztve ]

(#13026) M107 válasza djculture (#13025) üzenetére


M107
addikt

:R

Igaz, a hamisított lemezek 60-70% azóta sincs semmi baj.
Van nekem is "Fake" Verbatim semmi gondja. Gyors vs tökéletesen leolvasható olyan 5-6.5 éves

UI:

Elő is szedtem :

[Igaz-Hamis]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13027) djculture válasza M107 (#13026) üzenetére


djculture
félisten

Nem a gagyi omega vált be hitetelne hogy mig a verbák tdk-k elhaláloztak azok röhögve olvashatók amai napig. Csak már nehéz beszerezni. Intensom is van amúgy csak ujrairhatóban, 3 éves kb és 100 iráson túlvan. Én már ujrairhatókat veszek csak 1 éve, most vettem 100db maxel 4x amaray tokban..

[ Szerkesztve ]

(#13028) M107


M107
addikt

:R

Tegnap csináltam pár régi tesztet :

8.5 éves Fake Verbatim dvd-r :

8 éves 3 hónapos Verbatim dvd-r :

S az idei NO1 :U :C ;] :P :DDD

10 éves Princo dvd-r ami még mindig olvasható gyönyörűen másolási hiba nélkül :



A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13029) M107 válasza M107 (#13028) üzenetére


M107
addikt

:R

Pedig akkoriban nem nagyon tesztelgettem, csak írtam a lemezeket.
S mégis a Princo kivételével azért ezt vártam..... :U :Y

Persze, nekem akkor táj is ha a Samsung s Toshiba íróim leszámítjuk csak Pioneer íróim voltak (109-110-111-212-112-115-215) s variánsai.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13030) Flashget válasza M107 (#13024) üzenetére


Flashget
félisten

S milyen áron ?

DVD+R 4,7 GB Intenso 16x Speed in Cakebox 50-pack
9.49 EUR
3K!
3000:50=60Ft/db

Realme GT Master Edition

(#13031) M107 válasza Flashget (#13030) üzenetére


M107
addikt

:R

60 Ft baráti ha tényleg jó s tartós a lemez, bár ez csak idővel derül ki....

S tudsz is szerezni ? :U

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13032) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Samsung SH-224DB író tesztképes? mert ma vettem és Opti drive tesztelő progival bődületes magas hibaszámokat ad még az Optiarc AD-7200A íróval írt lemezt is, lehet, hogy nem tesztképes? vagy lehet, hogy a teszt progi és az író nem kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

(#13033) Flashget válasza Daywalkerke (#13032) üzenetére


Flashget
félisten

megkaptad rá a választ a dvd író topicban.

Realme GT Master Edition

(#13034) Daywalkerke válasza Flashget (#13033) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Sajna úgy néz ki, hogy nem teszt képes, vagy az író része nagyon rossz, itt van egy teszt vele megírt és ellenőrzött lemezről(IMGBurn progival megírt, OPC bekapcsolva):

teszt

A lemez minőségével tuti nincs gond(egyébként ez a lemez: IT Media PRO DVD-R 16x 50cake Fullprint (WR, WS) *TTH02* UAE , mert az előző íróval(SH-222) nagyon szép eredményeket adott és ez a manapság legjobban ajánlott lemez(Made in UAE).
Teszteltem még vele egy Optiarc AD-7200 íróval írt lemezt(ugyanez a típus TTH02) és bár annál a tesztnél nem lett ilyen brutálisan rossz az eredmény, de még az is horribilis volt, úgyhogy valószínű ez az író már nem teszt képes.

(#13035) Flashget válasza Daywalkerke (#13034) üzenetére


Flashget
félisten

mekkora sebességgel írtad?
vagy csak egyszerűen ennek az írónak + fw-nek nem tetszik ez a media.
vagy csak a szokásos egy tégelyen belüli gyengébb mínőség.
a csomag közepéből is vegyél ki egyet és írd meg ha ezt 8x-an írtad akkor 12x-en írd.
ha 6x-an írtad akkor 8x-an írd.

Realme GT Master Edition

(#13036) Daywalkerke válasza Flashget (#13035) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

4x és 8x írással is próbáltam, és Nero-val is írtam nem csak image fájlokat és próbáltam régi, még Taiyo-s(TYG) MID-es Verbatim lemezzel, és ahogy írtam az Optiarc AD-7200 íróval írt lemezekre is ilyen és hasonló eredményeket ad, tehát valószínű nem teszt képes ez az író.

[ Szerkesztve ]

(#13037) Daywalkerke válasza Daywalkerke (#13036) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Itt a legfrissebb(pár perce Optiarc AD-7200 íróval írt TTH02 MID-es lemezre), ez egy image file IMGBurn-el(OPC be) írt és Samsung SH-224DB-vel tesztelt lemez:

Optiarc íróval írt Samsung SH-224DB-vel tesztelt lemez

Ahogy látható ez is megerősíti, hogy a Sasung SH-224DB író alkalmatlan a tesztelésre, mert ahogy köztudott az Optiarc AD-7200 író az egyik legjobb és hozzá a manapság legjobban ajánlott lemezt használtam és ilyen teszteredményt adott, ami szerintem irreális. Sajna én buktam ezért 4000Ft-ot(ennyi volt a Samsung SH-224DB író), úgyhogy szerintem vissza is rakom az előző Samsung SH-222 írót.

[ Szerkesztve ]

(#13038) Flashget válasza Daywalkerke (#13037) üzenetére


Flashget
félisten

ahogy írtam a másik topicban és linkeltem..samsunggal a Kprobe2-vel tesztelj ne a neroval .

Realme GT Master Edition

(#13039) jeni


jeni
félisten

mai Sony AD-7200S 8x írás

(#13040) Daywalkerke válasza Flashget (#13038) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

sajnos most nincs igazad, leteszteltem ugyanazt a tegnapi tyg03 alapú Verba lemezt kprobe progival és kb. ugyanolyan eredménye lett mint nero teszt progival, és az előző samsung sh-222 írónál is nero és optidrive progikkal teszteltem és minden jól ment, tehát itt a teszt:

tyg03 teszt

(#13041) Flashget válasza Daywalkerke (#13040) üzenetére


Flashget
félisten

akkor , hogy megbizonyosodjunk róla, rakd vissza a másik samsung írót és ezt a lemezt a Kprobe progival ellenőrizd, lássuk akkor mit ad ki eredménynek.

Realme GT Master Edition

(#13042) speedbor


speedbor
csendes tag

Az normális, ha egy TDK lemeznek a MID-je RITEKF1? mert én úgy tudtam a TDK az MBI-vel gyártat

itmedia.sk

(#13043) Flashget válasza speedbor (#13042) üzenetére


Flashget
félisten

régebben volt Ritek mid is..lehet valahol elfekvő készletben volt?
mert valóban a TDK már jó ideje MBI féle szemetet gyártat indiában.

Realme GT Master Edition

(#13044) TIT


TIT
veterán

Jól látom,hogy egyik dvd író se ír dvd+rw dl-t?
Akkor jó,hogy a maxell gyárt.
Mondjuk a maxell jó hülyén írja,hogy r vagy rw.

(#13045) speedbor válasza TIT (#13044) üzenetére


speedbor
csendes tag

Jól is látod, meg nem is.
a Taiyo yuden gyártott kísérleti gyártásban dvd+rw dl lemezt, de nem volt soha beszerezhető.
a maxell nem gyárt ilyet, ha jól tudom, legalábbis az európai maxell disztribútorok kínálatában még sose láttam.

Tehát a félreértést az okozhatja, hogy a dvd+r lemezek mindegyikén +rw logo figyel mivel az a szabvány hivatalos logója
És mivel nem létezik ilyen lemez, ezért nem írja egyik író sem
[link]

Itt azt írják a BD megjelenése miatt soha nem került gyártásba, mivel a költsége igen magas lett volna

[ Szerkesztve ]

itmedia.sk

(#13046) TIT válasza speedbor (#13045) üzenetére


TIT
veterán

Köszi,sejtettem.
Recordable-t ír vagyis 1x írhatót mert rewritable lenne ha rw lenne ha jól sejtem.
Viszont le akartam törölni ami rajta van és elvileg letörölte,viszont úgy írja mintha 2gb adat lenne rajta.

(#13047) Kcsabi válasza Flashget (#13041) üzenetére


Kcsabi
tag

Na csináltam neked egy KProbe tesztet a samu 223L-el.
INFOME R30, de csak közepes minőség.

[ Szerkesztve ]

(#13048) verybigboy válasza Kcsabi (#13047) üzenetére


verybigboy
senior tag

Szép ez azért, gratulálok!!!

(#13049) Flashget válasza Kcsabi (#13047) üzenetére


Flashget
félisten

neki kellett volna :)
PIF összhiba miatt mondod? éppen csak 1000-en kívűl van nem mondanám közepesnek.

Realme GT Master Edition

(#13050) Kcsabi válasza Flashget (#13049) üzenetére


Kcsabi
tag

Ugyanebben a sorozatban van olyan, aminél csak 80-120 közötti.
Valamiért a második fele problémás, látod az első felén csak 51 volt utána kezdett begyorsulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.