Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40051) filózoli válasza fi:zi'k (#40050) üzenetére


filózoli
senior tag

Légyszi, áruld már el, miért? :)

(#40052) Sucuka válasza filózoli (#40049) üzenetére


Sucuka
senior tag

"Egyébként ami a kritika elutasítását illeti, pont ezt tapasztaltam legutóbb, Sucuka esetében."
Én hol utasítottam el a kritikádat? Egy szót nem szóltam róla, csak kifejtettem a saját véleményem a saját képemről... én sem offolok tovább, ennyi volt.

(#40053) Karima válasza filózoli (#40049) üzenetére


Karima
őstag

Félreértesz. Engem nem szórakoztat, épp ellenkezőleg: fáraszt, hogy szétoffolod a topikot az olyan képeiddel, amiket még az Amatőr fényképeim topikba se tenne be jóérzésű ember! A kritikát meg nem bírod elviselni.

(#40054) szeva000 válasza filózoli (#40049) üzenetére


szeva000
addikt

Most nem azért,de nézz már rá az én makróimra...én nem dicsekszem velük,nem is mutogatom,mert igazából nem is azért csinálom.Ezek is azért vannak már a picasán,mert gyakorlatilag minden képem odalett egy hdd hiba miatt,a másikat meg ellopták.De a te képeid messze állnak a jótól..ez van.Nem szégyen rossz képeket csinálni,mindenki tud is keményen baltázni,fog is,de próbálja összeszedni a sok jó és rossz tanácsból a megfelelőt.Ez nem verseny,hanem türelem és sok próbálkozás.
Talán így lehet fejlődni.Igaz én nem szoktam tanácsot sem kérni nagyon,de ha úgy alakul,hogy belefogok valami más kategóriába,bizta az lesz az első.

(#40055) filózoli válasza Karima (#40053) üzenetére


filózoli
senior tag

Szerintem ez egy pofátlan, rosszindulatú megjegyzés volt, amitől hányok. :W

(#40056) Karima válasza Sucuka (#40026) üzenetére


Karima
őstag

Tetszik, esetleg egy kicsit világosítanék rajta. Az élesség meg szerintem kifejezetten jó helyen van, bár nem hiszem hogy egy ilyen képpel a fotorácsén labdába rúghatnál:))) - Bocs, ezt nem hagyhattam ki, fel ne vedd!!:) Tényleg jó a kép.

[ Szerkesztve ]

(#40057) Karima válasza filózoli (#40055) üzenetére


Karima
őstag

Én a képeiddel vagyok hasonlóképp:)

(#40058) filózoli válasza szeva000 (#40054) üzenetére


filózoli
senior tag

Ha igazad van, akkor miért kapok tökéletes minősítéseket egy kifejezetten fotóművészeti oldalon? Ezt légyszives magyarázd már el, de tényleg!

(#40059) szeva000 válasza filózoli (#40058) üzenetére


szeva000
addikt

itt van,kb ennyi maradt meg,meg párat csináltam minap még.
Ebben is van rossz,jó.ennyi.de akkor ezekre én mit kapnék ott?
[link]
én sosem jártam a fótóracsén,nemtom kik ítélkeznek:D

[ Szerkesztve ]

(#40060) filózoli válasza szeva000 (#40059) üzenetére


filózoli
senior tag

Technikailag mindenképpen kiválóak. Gondolom profi felszereléssel dolgozol. Viszont attól, hogy egy kép olcsóbb cuccal készült, még lehet esztétikai értéke szvsz.
Szerintem próbáld ki a Fotorace-t, nem biztos, hogy csalódni fogsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#40061) szőröscica válasza filózoli (#40060) üzenetére


szőröscica
addikt

Nálad sem a felszereléssel van a gond.....

(#40062) Sucuka válasza Karima (#40056) üzenetére


Sucuka
senior tag

Köszi Karesz, ahogy már lentebb is írtam, szinte nulla utómunka van rajta, de ha ráérek, akkor egy következő alkalommal megpiszkálom újra.
Az igazság az, hogy egy jól elkapott családi emlékkép, és ez nekem és a feleségemnek tökéletes, a többi meg már más tészta, remélem egyetértünk ebben :)

Köszöntem uraim, mára ennyi volt, szép jóéjszakát!

(#40063) A Zéé válasza filózoli (#40058) üzenetére


A Zéé
addikt

Egyszer mutatsz egy fotorészes linket, ahol a kritikákat olvashatjuk a képeidről, mert mindig csak hivatkozol rájuk, de látni még nem láttunk egyet sem.

Just a simple Lineman...

(#40064) fi:zi'k válasza filózoli (#40051) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem szeretnék kimenőt kapni a modiktól. :P

#40063
Neeeee.
---
Mindig elfelejtem a "don't feed the troll" intelmet. Ezúton is elnézést a sok offért. Befejeztem.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40065) szeva000 válasza filózoli (#40060) üzenetére


szeva000
addikt

közel sem profi,ezek nagy része egy pana FZ20-al készült.itt van az,hogy nem mindig a millás cucc dönt.Kell oda más is....

(#40066) filózoli válasza A Zéé (#40063) üzenetére


filózoli
senior tag

Tessék: [link]

(#40067) filózoli válasza szeva000 (#40065) üzenetére


filózoli
senior tag

Mondjuk fotóművészeti szempontból egyik sem egy nagy eresztés. De javaslom, nyomd fel a Fotorace-re, ott van pár ember, aki jobban ért a fotózáshoz , mint én - vagy ti. :D

[ Szerkesztve ]

(#40068) Karima válasza filózoli (#40066) üzenetére


Karima
őstag

Fotóművészetileg direkt van bemozdulva az egész kép?

(#40069) End-ru válasza filózoli (#40058) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ember! Egyetlen egy ember vette a fáradságot, hogy a képedet értékelje...

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#40070) filózoli válasza Karima (#40068) üzenetére


filózoli
senior tag

Nincs bemozdulva. 1/4000-del fotóztam, szerintem ki tudtam tartani. Max annyi, hogy csak 5-ös volt a blende, és nem lett követő af-re állítva a gép. :)

(#40071) filózoli válasza End-ru (#40069) üzenetére


filózoli
senior tag

És? Kevesen vagyunk. Ezért is reklámozom itt az oldalt. :DD Egyébként az is számít, hányan látták egyáltalán. Sokan lusták értékelni. Viszont az az egy 10-ből 10-et adott rá...

[ Szerkesztve ]

(#40072) A Zéé válasza filózoli (#40066) üzenetére


A Zéé
addikt

Ez egy ember véleménye (ez alapján én is hűdekirály "fotóművész" lennék, mert van 1-2 képem, ami 1-1 másik fórumtársnak nagyon tetszett? Nem hinném...)
De te lóbálod itt nekünk, mint a véres kardot. Azt hittem, hogy ódákat zengnek róla, és 10-20 magasztaló vélemény van hozzá. Ha így lenne, akkor jogos lenne a felháborodásod, de szerintem 1 vélemény alapján mindenki mást hülyének kikiáltani meredek.
Amúgy itt se kaptál olyan rossz kritikákat erre a képre, mégis habzó szájú pincsiként támadsz vissza bármire, amit írnak.

Just a simple Lineman...

(#40073) Karima válasza filózoli (#40070) üzenetére


Karima
őstag

De az úgy látszik pont elég volt a pillangónak, hogy kimenjen a fókuszból. Ezt Te nem vetted észre? Vagy úgy voltál vele, hogy feltöltöd, és majd lesz valami? Szerintem teljesen életlen. Én ilyet pl egyből törlök. Nem egyszer volt olyan, hogy szerintem tök jó lett a képem, de itthon megnézve életlen lett, és gondolkodás nélkül töröltem.

(#40074) filózoli válasza A Zéé (#40072) üzenetére


filózoli
senior tag

Ha visszaolvasod a hsz-eket, rájössz, hogy most nem írtál igazat. Igenis igyekszem korrekt módon fogadni a kritikát. Viszont ha hülyeségnek tartom, akkor azt sem rejtem véka alá.
Amúgy nyugodt lehetsz, fog ez a kép még pozitív kritikákat kapni. Amúgy pedig ismerem az illető képeit, és tudom, hogy ért a dologhoz. Ez egyébként az FR moderátorainak véleménye is, különben kevesebbet dobott volna a minősítése az átlagomon.

(#40075) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Nem lehetne abbahagyni ezt a végeláthatatlan vitát?

filózoli: Amatőr fotósok digitális fényképei <--- Ez a te topikod.

Itt is előfordul egy-két gyengébb kép, de a point-and-shoot képeiket nem itt osztják meg az emberek.
Véleményt és kritikát már kaptál, de továbbra sem tudok feldolgozni ezeket. Ha nem bírod a kritikát, NE tegyél be ide képet!

A Szerkesztés gombot hadd ne mutassam be...

A továbbiakban minden offolást törölni fogok, mert megint átláthatatlan a topik.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#40076) filózoli válasza Karima (#40073) üzenetére


filózoli
senior tag

Csak a szárnya életlen. :)

(#40077) total90 válasza filózoli (#40070) üzenetére


total90
veterán

Tényleg olyan mint ha bemozdult volna a kép, ami 1/4000-nél nem tudom, hogy történhetett... Nekem is van egy lepkés képem, ahol 1/200-asl lőttem a képet 200mm-en és simán éles, rekesz 5,6-on volt.

Ami a kritikákat illeti, ide is és oda (fotorace) is járnak nagyon jó fotósok (pl. a vita társad Karima, akit fikázhatsz, de durván jó képei vannak és ez tény) és kevésbé jók is, akik egy kevésbé jó képet is jónak ítélnek. 1 tipp: válaszd ki a képed, amire azt mondod, hogy a legjobb és töltsd fel az 1x.com-ra. Ha publikálják, akkor azt mondom mindenben igazad volt :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40078) filózoli válasza Ndruu (#40075) üzenetére


filózoli
senior tag

Nagyon nem értek egyet veled, de ha ragaszkodsz hozzá, többet nem teszek be ide képet.

(#40079) cOxeR válasza Ndruu (#40075) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszönjük!

(#40080) cOxeR


cOxeR
Ármester

Visszaterelem a topikot a megfelelő irányba:

[link]

Véleményeket szívesen fogadok, mint mindig.

(#40081) Játékos


Játékos
addikt

Nem írok kritikát, de nekem nagyon tetszik! Igazán szép fotó! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#40082) cOxeR válasza Játékos (#40081) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszönöm. :)

(#40083) Sucuka válasza cOxeR (#40080) üzenetére


Sucuka
senior tag

A bal alsó sarok sötétsége dob rajta, ugyan sem a helyet, sem a körülményeket nem ismerem, ahol készült, de gyaníthatóan lemenőben volt a nap. Exif-ből nem derült ki :D Jó kép!

[ Szerkesztve ]

(#40084) cOxeR válasza Sucuka (#40083) üzenetére


cOxeR
Ármester

Lemenőben volt, de még nem eléggé, egy picit rá kellett segítenem a hatásra, a bal alsó sötétség az egy átmenetes szűrés, keményen alexpózva, hogy megadja a szemnek a vonalat (három egymástól távolodó vonalat alakítva ki). Egy dombtetőn lévő hangulatos kis városkának a várfaláról készült.

(#40085) Kazimír válasza fattyu (#40028) üzenetére


Kazimír
őstag

touché! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#40086) priusz válasza cOxeR (#40080) üzenetére


priusz
aktív tag

Ez nagyon ütős lett! Szépen szerkesztett fotó, falra vele! :C

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#40087) cOxeR válasza priusz (#40086) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszönöm. ;)

(#40088) kiskornel


kiskornel
addikt

(#40080) cOxeR: tetszik.

Áh! Látom itt járt filozoli... :))

(#40026) Sucuka: egy kicsit állítsd melegebbre a WB-t. Nem beteg a gyerkőc, hogy ennyire kék legyen. MInden más dolog stimm egy családi fotóhoz.

(#39994) brumi1024: régebben lehetett olyan filmet kapni, aminek hasonló színei voltak mint itt a másodiknak. Az alsó képnek nincs előtere. Szerintem csak a felső felében van tartalom, ezért én azt javaslom, hogy az asztal lapja feletti képrészletet tartsd csak meg (konkrétan az öblöt).

(#39993) fi:zi'k: "Az önkritikát mire érted?" az egyik korábbi hsz-edben leírtad, hogy mit lehetne még, mit kellene még... Azzal értettem egyet.

(#39988) cOxeR: az utóbbi 3 hét nem igazán jött össze madárfotózás szempontjából. Át kellett helyeznem a sátrat is + az új helyen meg kiszáradt a tó... meg hasonló hülyeségek történtek. Majd dobok be pár képet és a nyáriakkal is kiegészítem, mert most van időm feldolgozni azt a töméntelen képet.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#40089) cOxeR válasza kiskornel (#40088) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hajráááhajráá!
Türelemjáték a madárfotózás, az az egy biztos. :)
Nekem tegnap fűöntözgetés közbe vitte le a fejem a bagoly...de max a locsolócsövet tudtam volna ráfogni. :DDD

(#40090) rumos14 válasza cOxeR (#40080) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez jó. én észak buzi vagyok, de Toszkánába el akarok menni.

(#40091) cOxeR válasza rumos14 (#40090) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én meg mennék északra. :))
Azért ha megtehetem visszamegyek Toszkánába is, csak picit korábban, amikor még nagyban sárgállik a napraforgó, eszméletlen színvilágot adhat, sajnos erről lemaradtam.

(#40092) radi8tor válasza rumos14 (#40090) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyönyörűek a képek, elviselném őket a falamon poszter formájában is. :C

⭐ Stella

(#40093) Sucuka válasza kiskornel (#40088) üzenetére


Sucuka
senior tag

Köszi szépen, majd dolgozom rajta kicsit. Ahogy írtam, nincs kidolgozva, csak LR-ben Lens correction-t meg Camera Profile-t kapott, "azt jóvan", mert gyorsan fel akartam nyomni a fészbúkra :D
Egyébként jónéhányotok tanácsait köszönöm, lassan, de biztosan haladok az úton... Csak több időm lenne :)

(#40094) rumos14


rumos14
nagyúr

Izland... Izland... hol is tartottam...

ja igen :) harmadik nap. lemásztunk a Blahnukur hegyről, majd átkeltünk egy folyón (ezen a képen nem a mi autónk van, de mi is így jártunk el):

[link]

ezen a napon összesen több mint 50 folyón átkelést abszolváltunk, közben ilyen tájakon haladtunk:

[link]

ez volt a legkeményebb folyón átkelés. a motorháztetőig ért a víz és alulról elég fura hangok hallatszódtak :)

[link]

végül megérkeztünk az Eldgja szurdokba:

[link]

ennek oldalában található az Ofaerufoss vízesés:

[link]

visszatértünk a főútra, de hamarosan újabb természeti csodához értünk, a Fjadrargljufur kanyonhoz:

[link]

majd 20km hegyi úton való zötykölődés után, este 8-kor a Fagrifoss vízeséssel zártuk a napot:

[link]

(#40095) nesa válasza rumos14 (#40094) üzenetére


nesa
veterán

Pazar!

(#40096) #31757056 válasza rumos14 (#40094) üzenetére


#31757056
törölt tag

Elkepesztoen jok! :C Ezek a kepek inspiralnak engem arra, hogy en is meglatogassam egyszer azt az orszagot!

(#40097) #31757056


#31757056
törölt tag

En is jovok egyel, ez Port d`Alcudia, Mallorca szigete:

[link]

(#40098) Sucuka válasza rumos14 (#40094) üzenetére


Sucuka
senior tag

Eszméletlen pazar helyen jártál, klasz képek!

(#40088) kiskornel: Jut eszembe: a gyerek nem azért kék, mert a fehéregyensúly nincs beállítva, hanem azért, mert a kendő, amibe a keze beleakadt, kék színű, és azon keresztül jött a fény a kocsiba... :DD De hogy ez miért csak most jutott el az agyamig :F

[ Szerkesztve ]

(#40099) radi8tor válasza #31757056 (#40097) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tengerpart, tömeg fúúj :DDD
Izlandot a magyar népnek. :K

⭐ Stella

(#40100) zool1 válasza rumos14 (#40094) üzenetére


zool1
őstag

Hm.....! A képek nagyon jók! Gratula! De ha még több képet teszel fel, az asszonyt vihetem Islandra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.