Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39351) cOxeR válasza kiskornel (#39349) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mégis csak jó volt az a kis szabadság... :))
Nekem a 0503-as tetszik a legjobban, habár a 0511-es is jópofa!

(#39352) L4mie válasza Sir Riccio (#39350) üzenetére


L4mie
veterán

Tetszik, elkezdett érdekelni a csillagos háttér fotózás :) remélem hamar lejutok vidékre, tudok néhány kevésbé fényszennyezett helyet. :P bár szerintem az obim kevés lesz, de majd meglátjuk mi sül ki.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#39353) cOxeR válasza Sir Riccio (#39350) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem lenne vele gondom, méghozzá az, hogy két expóbol kellett volna összeraknod, mert így a feszület, teljesen mosott, és nem éles, ez nálam zavaró. Egy rövid expós kép a feszületről, és egy hosszú expó a csillagokról, és a kettőt összeilleszteni.

(#39354) hemaka


hemaka
nagyúr

móka

[ Szerkesztve ]

(#39355) total90 válasza kiskornel (#39349) üzenetére


total90
veterán

Baromi jók szerintem :K

(#39354) hemaka

Színesben esetleg nem mutatnád meg? :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39356) Sir Riccio válasza cOxeR (#39353) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Az elsőnél ez kb. lehetetlen volt mert abban pont az a különleges, hogy megfordult egy autó a szántás mellett és megvilágította a keresztet. A következőkben szerintem egyébként az lesz majd, mert a Perseidákat mindenképpen szeretném fotózni.Köszi, hogy megnézted illetve a tanácsot is!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#39357) Peethy válasza Sir Riccio (#39356) üzenetére


Peethy
őstag

Tetszenek a képek! :) Az oldalon a facebook kommentek lehetnének kicsit világosabb színűek, elég nehéz őket elolvasni. A Perseidák mikor lesznek láthatóak?

(#39358) cOxeR válasza Sir Riccio (#39356) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem egy kis vakuzással megoldható, csinálsz egy 20s-es záridőt, minél alacsonyabb iso értéken, és lámpával, vagy vakuval rávillogtatsz az előtérre. Utána meg jöhet a hosszú záridős móka a Perseidákkal, aztán már csak Ps és idő. :)

(#39359) Sir Riccio válasza cOxeR (#39358) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Köszi, majd igyekszem. Perseidák 13.-án reggel tetőzik 7körül, de azt ugye mi nemigen fogjuk látni, telihold is lesz szóval nem lesz egy könnyű móka.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#39360) Marky21 válasza kiskornel (#39349) üzenetére


Marky21
aktív tag

Nekem a harmadik tetszik a legjobban ,túl nagyba raktad föl a képeket.

hemaka jó lett, de a kő lehetne még egy kicsit jobb oldal felé helyezve.

[ Szerkesztve ]

(#39361) forceberg válasza kiskornel (#39349) üzenetére


forceberg
veterán

A 0503-as nagyon jó :R , de hogy "jó" szokásomhoz hűen kritizáljak is, ami miatt nem tökéletes, az a hal és a jégmadár szeme mögötti szálak kivehetősége. Gondolom, 400mm, de a rekesz mennyi volt? PM-be is jöhet.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#39362) kiskornel


kiskornel
addikt

Köszönöm mindenkinek a kommenteket.

(#39361) forceberg: 400mm; 1,5TC; F5,6 (TC miatt = 8); 1/8s; ISO320; Ezúttal a hátteret sajna nem én alakítottam. :( Úgy látom nem úszom meg, hogy be kelljen mennem a vízbe.

(#39360) Marky21: katt a képekre, és a böngésződ az ablakhoz méretezi. Szabványos HD felbontás.

(#39354) hemaka: valóban megnéznénk színesben.

(#39350) Sir Riccio: a linkelt tetszik. Én is két expoval próbálkoztam volna. Előtér / háttér. Sőt, a háttér lehet multiexpos is. Azzal jelentősen javulna a szemcsézettség. De az elképzelés határozottan jó.

(#39346) DroneZ: nem zavaró.

(#39335) cOxeR: ez is nagyon jó. Ennek kimondottan jól áll a kissé fakó. Hol katt?

Vörös gém. Eszm. értéke: 250.000Ft.-

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#39363) nesa válasza kiskornel (#39362) üzenetére


nesa
veterán

Ez klafa lett, ilyet meg nemis lattam :N

(#39364) cOxeR válasza kiskornel (#39362) üzenetére


cOxeR
Ármester

Belendültél...nekem ez is tetszik, tetejéből nekem hiányzik még, de gondolom van oka. :)
Köszi. :) Hát nem a kertben, és sajnos nem is a természetben, de legalább testközelből (madárröpde).

[ Szerkesztve ]

(#39365) L4mie válasza hemaka (#39354) üzenetére


L4mie
veterán

:) nekem tetszik (de az én véleményem itt még nagyon suta) ;), te milyen obival használod amúgy a D3100-et? 18-55, vagy már kinőtted?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#39366) total90


total90
veterán

Tiszai panoráma... Mi a véleményetek?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39367) Bulitt válasza total90 (#39366) üzenetére


Bulitt
őstag

Igazán tetszetős, de szerintem jelen esetben a színes kép jobban mutatna

(#39368) _seth_


_seth_
veterán

Szitakötő testközelből
Ballon
180 fokos panoráma
360 fokos panoráma

A két panoráma automata módban készült így a gép beállításaival (nem mintha olyan sok beállítás lenne :) ) de majd manuális módban is kipróbálom.

(Olympus SZ-20)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39369) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!

Szerintetek az mitől van, hogy megcsinálom a képet, a gép kijelzőjén úgy is néz ki, ahogy szeretném, sőt még lightroomban is az elején, amikor tölti be a képeket, viszont pár másodperc után valamit korrigál rajta a lightroom, és ekkor nagyon elcsúszik a wb, és akkor már végleg úgy is marad. Pedig a WB settings "as shot"-ra van állítva lightroomban.
Tudtok erre valami magyarázatot? :F

(#39370) Bulitt válasza _seth_ (#39368) üzenetére


Bulitt
őstag

A szitakötős kép egész jó, de a minőséggel ott is van némi gond, ahogy a panoráma képeknél is. Ahogy kinagyítom zavaró az elmosódottság. Talán a kéz remegés, vagy az iso túl nagy, de erre a nálam profibbak megadják a választ :K

[ Szerkesztve ]

(#39371) _seth_ válasza Bulitt (#39370) üzenetére


_seth_
veterán

Nem kézremegés lesz inkább az ISO érték volt fent de ha alacsony akkor bemozdul így az sem volt nyerő helyzet pláne nem amikor már ment le a nap :( + A gép ennyit tud, kattintgatni megteszi ha komolyabb képet akarok akkor másik gépet viszek magammal :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#39372) kiskornel válasza Karima (#39369) üzenetére


kiskornel
addikt

Nem másik szintérben van? Állítsd sRGB-re.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#39373) cOxeR válasza Karima (#39369) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azért van, mert az LR az elején mikor képet betölt, egy automata képjavítást futtat le a képeknél, és ez időbe telik. Ezt ki lehet valamerre kapcsolni, és vagy korrigálni kézzel.
Én ez utóbbi hive vagyok, mert úgy is minden a kép stílusához kell igazítani.
Senki nem tud aludni???? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39374) andorra válasza Karima (#39369) üzenetére


andorra
őstag

No meg jpg képekkel operálsz?

(#39375) Karima válasza andorra (#39374) üzenetére


Karima
őstag

Nem én. Raw-al. Annál csinálja ezt.

CoXeR: Nem tudod hol lehet kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#39376) cOxeR válasza Karima (#39375) üzenetére


cOxeR
Ármester

Reggel kerestem félálomba, de engem annyira sosem zavart, hogy kikapcsoljam.
Most megnézegetem, hátha megtalálom, egyelőre nem tudom hol lehet kikapcsolni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39377) cOxeR válasza Karima (#39375) üzenetére


cOxeR
Ármester

Onnan pedig van egy link, ahol egyértelműen elolvasható miért is van ez a történet:
[link]
Tehát elsőre egy nem közvetlenül a RAW fájlt mutatja, hanem egy abból kreált jpeg konverziót, és utána tölti be a teljes RAW fájl információkat. Amikor ez megvan, akkor kapod meg a nyers képet.

(#39378) andorra válasza Karima (#39375) üzenetére


andorra
őstag

Csak azért kérdeztem, mert a WB settings nem tudtam, hogy jönne ide raw-nál.

(#39379) Karima válasza andorra (#39378) üzenetére


Karima
őstag

Normál esetben én sem problémáznék a WB beállításon, de ez most speciális: Úgy csinálom a nappali, hosszúzáridős képeket, hogy egy hegesztőpajzsüveg van az obira felcsavarva, aminek következtében a képnek nagyon zöldes színe lesz, és ezt elég macerás visszahozni utólag, sok képnél meg pláne. Na most, ha ez az üveg fent van, és úgy csinálok WBreadinget, akkor utána - ezt a WB beállítást használva - tökéletes színhűségű képeket készít. Legalábbis a fényképezőn és a lightroom első fázisában így mutatja. Csak utána kerül porszem a gépezetbe:)

CoXeR: Köszi, elolvasom, hátha megtalálom benne a választ (mármint, hogy hogy lehet kikapcsolni) Köszi

(#39380) cOxeR válasza Karima (#39379) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem lehet kikapcsolni. ;)

(#39381) andorra válasza Karima (#39379) üzenetére


andorra
őstag

Nem teljesen értem, hogy pontosan mit és hol állítottál, de ha rawban fényképezel, azután importálsz LR-be, a fehéregyensúly szempontjából teljesen mindegy, hogy mit állítottál be a vázon, azt utólag kell korrigálnod.

(#39382) Karima válasza andorra (#39381) üzenetére


Karima
őstag

A fényképezőn állítottam a Custom WB-t. (Tudod, amikor ezt használod, akkor a státuszkijelzőn a WB-t a PRE-re állítod.) Mivel bármely más WB beállításnál nagyon zöld a színe.
De ha LR-ben a WB-t "as shot"-ra állítom, akkor elvileg át kellene vennie a fényképező WB beállításait, nem?
Na majd este linkelek be olyan képet, amin a WB auto-n van, amikor Custom WB-n, és olyat is, amit "elront" a lightroom, hogy lásd mire gondolok pontosan. Az az érdekes, hogy LR-ban, nem is az AutoWB és nem is a Custom WB színeit mutatja, hanem a kettő közt valahol.

Na talán itt tudom érzékeltetni.
Tehát az első kép az AutoWB-s, a harmadik Custom WB-s (így néz ki a fényképezőn is, és a LR első fázisában, amíg nem korrigál), és a második kép az, ami korrigálás után megmarad a LR-ban.

[ Szerkesztve ]

(#39383) andorra válasza Karima (#39382) üzenetére


andorra
őstag

Röviden, nem. A raw formátumra semmilyen befolyással nem lehet a WB beállítás. Amikor a fényképezőgépen megnézed az elkészült raw képet, akkor egy automatikus jpg konvertálás utáni képet látsz, ahol az automatikus korrekciók végeredményét látod.

(#39384) Peethy válasza Karima (#39382) üzenetére


Peethy
őstag

Valószínűleg manuálisan kell majd állítanod a fehéregyensúlyt, mert - ahogy andorra is mondta - a fényképezőgép auto WB és egyéb beállításai közül egyik sem illeszkedik a hegesztőüveg színeltolódásához.

(#39385) andorra válasza Peethy (#39384) üzenetére


andorra
őstag

Bocs én nem ezt mondtam. RAW esetén minden fehéregyensúly beállítás (és sok egyéb beállítás is) hatástalan a vázon, azok mind jpg-re vonatkoznak.

(#39386) bigmasterg válasza andorra (#39383) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nálam ez valahogy nem így van.
Raw-ba fényképezve automatán, 2500k és 10000k-en más lesz a szín. :U

(#39387) hemaka válasza L4mie (#39365) üzenetére


hemaka
nagyúr

Színesben

Nekem nincs D3100-am.

(#39388) L4mie válasza hemaka (#39387) üzenetére


L4mie
veterán

hmm akkor keverlek :[ sorry

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#39389) andorra válasza bigmasterg (#39386) üzenetére


andorra
őstag

http://fototipp.hu/rawflaw

(#39390) bigmasterg válasza andorra (#39389) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ok, ha ez tényleg így van, és jól értelmezem a cikket, akkor pedig az eredeti kérdésre adtál hibás választ.
Mert ezek szerint a LightRoom sem a valós, raw-ban lévő wb-t olvassa ki, így ha tekergetem a vázon a Kelvint, akkor változik a kép színe.
Azaz Karima szín problémájára megoldás lehet a kézi wb állítás.

Viszont ebben a hsz.edben nem ezt írtad. :U
Most csináltam 3 képet Raw-ban (NEF-ben) 2500on, 10ezren és automatán, importáltam lightroomba és ott is más a 3 kép alap, as-shot wb-je.

A másik, amit írt, hogy változik a kép, az pedig természetes, mivel előbb előnézetet tölt be. (de addig ott is van a képen egy Loading felirat)

[ Szerkesztve ]

(#39391) andorra válasza bigmasterg (#39390) üzenetére


andorra
őstag

A RAW-ban nincs WB. Vannak színirformációk, amit az érzékelő érez. Ezek valósághű arányát hívják fehéregyensúlynak, amit csak te állíthatsz be utólag valamilyen szoftverrel.

(#39392) #31757056


#31757056
törölt tag

Lezarando a RAW es a WB viszonyat firtato lathatoan meddo vitakat, linkelek nektek egy kepet, amibol mindenki levonhatja maganak a konzekvenciat, aki akarja :)

[link]

(#39393) andorra válasza #31757056 (#39392) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm. Mi történik azután, ha mind a négy képet ugyanarra a WB értékre húzod?

(#39394) andorra


andorra
őstag

Szerintem nem lesz különbség a négy kép között. Az rendben van, hogy az exif adatok tartalmazzák az összes beállítást, de a RAW tartalom nem változik attól, hogy, hogy a WB hogyan van a vázon beállítva. Ergo nincs értelme állítgatni, legjobb auto-n hagyni.

(#39395) Bulitt


Bulitt
őstag

Én PS-be olvastatom be a RAW(NEF) fájlokat, és ott az jelenik meg amit a vázon látok, és beállított WB. Azután, hogy állítom az más kérdés, de mindig ott van hogy: "as shot" Ez érdekes egy téma :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39396) #31757056 válasza andorra (#39394) üzenetére


#31757056
törölt tag

Termeszetesen ugyanugy :) De a Lightroom import utan, ugy neznek ki, ahogy a vazon be vannak allitva.
Azert sok esetben fontos lehet a helyi feheregyensuly beallitasa, mert ha auto-n hagyod nem biztos, hogy tokeletesen emlekezni fogsz a kep elkeszitesekor az akkori helyes WB-re, ezert emlekezetbol nem fogod tudni visszahozni, felteve ha akarod is, nem pedig pl szurrealitasra torekszel az utomunka soran.

(#39397) andorra válasza #31757056 (#39396) üzenetére


andorra
őstag

Ha profi fénymérőt használsz a fényképezéshez, akkor valóban hasznos lehet az előre beállítás, különben csak kategóriák közül választhatsz amit utólag is jól megtehetsz. Vagy próbafelvételekkel lőheted be a helyszíni fényviszonyokat. Gondolom a többség, azért nem így fotózik. Nekem eddig nem jelentett problémát a WB beállítás, csak akkor, ha vegyes fényviszonyok voltak a képen, de azon sem segít az előre beállítás.

(#39398) Bulitt válasza andorra (#39397) üzenetére


Bulitt
őstag

De akkor csak tárolja a RAW a vázon beállított WB-t :))

[ Szerkesztve ]

(#39399) andorra válasza Bulitt (#39398) üzenetére


andorra
őstag

Igen ezt tisztáztuk, mint exif adatot. Viszont nincs hatással a tartalmára.

(#39400) total90


total90
veterán

Sirályék... Mi a véleményetek?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.