Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) ViragL válasza szicsu (#1300) üzenetére


ViragL
tag

Igen az alapoktol kezdi, ne tévesszen meg a címe. :D


[Szerkesztve]

(#1302) Flashback


Flashback
addikt

Hogy tudok egy stringben kicserélni egy stringet?! Mi a függvény neve?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1303) Calogero válasza btotyi (#1295) üzenetére


Calogero
addikt

Nagyon szépen köszönöm :R

(#1304) yksz válasza Flashback (#1302) üzenetére


yksz
aktív tag

stringben 1 karaktert? Nem igazaán értem a kérdésedet :F de stringekben így hivatkozol az x. számú karakterre: a[x] ha ennek értéket akarsz adni, akkor a[x]:= stb. és így nem az egész stringet változtatod, csak azt a karaktert, de arra vigyázz h karakterként is dolgozz vele!

[Szerkesztve]

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1305) szabi244


szabi244
csendes tag

sziasztok!

Ez mitől lehet?
[kép]

(#1306) ViragL válasza szabi244 (#1305) üzenetére


ViragL
tag

Jó kérdés! :D

(#1307) föccer


föccer
nagyúr

üdv.

Adott: Delphi 3.1-ben <nem kinevetni :)>

opendialoggal választok egy fájlt. filename megadja nekem a menyitni kívánt file nevét, de mi adja meg a utolsó módosításának dátumát? és miben kapom? Date formátumban, vagy str-ban?

Tehát:


var
s, d: string;

Begin
if opendialog.execute then
begin
s:= opendialog.filename
d:= ????
end;
end;



Kösszenet.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1308) ViragL válasza föccer (#1307) üzenetére


ViragL
tag

Forrás: Jon Erik Oterhals Utolsó módosítás: 1998. december 17.
A fájl utolsó hozzáférésének (használatának) időpontját az alábbi eljárással tudod megjeleníteni. (A kérdéses fájl nevét (elérési útját) az AnyFile.FIL helyére kell behelyettesíteni.)
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);

var
FileHandle : THandle;
LocalFileTime : TFileTime;
DosFileTime : DWORD;
LastAccessedTime : TDateTime;
FindData : TWin32FindData;

begin

FileHandle := FindFirstFile('AnyFile.FIL', FindData);

if FileHandle <> INVALID_HANDLE_VALUE then

begin

Windows.FindClose(Handle);

if (FindData.dwFileAttributes and
FILE_ATTRIBUTE_DIRECTORY) = 0 then

begin

FileTimeToLocalFileTime(FindData.ftLastWriteTime,
LocalFileTime);

FileTimeToDosDateTime(LocalFileTime,
LongRec(DosFileTime).Hi,LongRec(DosFileTime).Lo);

LastAccessedTime := FileDateToDateTime(DosFileTime);

Label1.Caption := DateTimeToStr(LastAccessedTime);

end;

end;

MOD: gugli tudja :D

[Szerkesztve]

(#1309) föccer válasza ViragL (#1308) üzenetére


föccer
nagyúr

wow.

thx.

Aztatat hittem, hogy van erre is valami function, ami megcsinálja heklyeettem. Amilyen gyakrak írok progikat, annyira nem érdemes megtanulnom a google ez irányú hasaznűlatát :DD

Thx.

üdv.: föccer

aszta, de tudok gépelni... :-/

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1310) ViragL válasza föccer (#1309) üzenetére


ViragL
tag

A gugli a programozók nagy barátja :D
Jut eszembe: nem próbáltam ki, az rád vár.

(#1311) Jester01 válasza föccer (#1309) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, van. Úgy hívják, hogy FileAge [link].
Csak azt nem tudom, 3.1-es Delphiben van-e.

Jester

(#1312) föccer válasza Jester01 (#1311) üzenetére


föccer
nagyúr

Hehe, ez így menyivel egyszerübb....

benne van, de valami hülyeséget ad vissza...

27650.10.21

2006.10.25 15:34 helyett....

A próbát így végeztem:

if opendialog1.execute then showmessage(datetostr(fileage(opendialog1.filename)));

A hiba az én készülékemben van? :F

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1313) Jester01 válasza föccer (#1312) üzenetére


Jester01
veterán

Ez a dátumot FileDate formában adja vissza, vagyis kell egy FileDateToDateTime() függvényhívás is.

A gugli a barátod ;)
MOD: meg hát ott van az általam linkelt oldalon a példa :U

[Szerkesztve]

Jester

(#1314) föccer válasza Jester01 (#1313) üzenetére


föccer
nagyúr

jóvannaaa....

amilyen sűrűn programozok, anyira is értek hozzá :B

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1315) szabi244


szabi244
csendes tag

Sziasztok!

Hogyan tudok gombból és edit mezőből tallózási lehetőséget csinálni a winchesterem könyvtárai között?

Sz

(#1316) ViragL válasza szabi244 (#1315) üzenetére


ViragL
tag

Gombnyomásra tallózás ablak és a tallózás eredménye az edit mezőbe? Ha igen, akkor attol függően, hogy milyen tallózó ablak kell adj hozzá a formhoz egy OpenDilalog/SaveDialog-ot vagy bármely más dialogot, a gomb OnClick-jébe pedig pl.
if OpenDilalog1.Execute then
Edit1.Text := OpenDialog1.Filename;

Remélem segítettem.

[Szerkesztve]

(#1317) szabi244 válasza ViragL (#1316) üzenetére


szabi244
csendes tag

köszi

(#1318) szabi244


szabi244
csendes tag

Tizedespontoot szeretnék átalakítani ponttá.
HA tört értéket szeretnék tárolni, akkor a pontot elfogadja a tizedesvesszőt nem, és hibával leáll. Ezt akarom kiküszöbölni.

(#1319) steveetm válasza steveetm (#1269) üzenetére


steveetm
őstag

up
Üdv.: steveetm

(#1320) yksz


yksz
aktív tag

Udv! A kov a problémám: Hogyan tudok ''extra'' modemnek szóló paranccsal (type of service - ha jo´tudom) pinget kuldeni egy IP-re? a pingelésig eljutottam és muxik is rendesen, csak a parancs kéne, h hova mikor mit és mivel?

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1321) btotyi válasza szabi244 (#1318) üzenetére


btotyi
tag

Ha stringet akarsz float-tá konvertálni akkor a Delphi a windowsban beállított tizedes jelet használja fel. Tehát magyar windowson tizedes vessző, angol nyelvűn pedig tizedes pont van. Ha a stringet te magad rakod össze akkor használd a SysUtils DecimalSeparator változóját.

[Szerkesztve]

(#1322) btotyi válasza yksz (#1320) üzenetére


btotyi
tag

A kérdést nem értem ?
Ha dialup networkon keresztül akarsz pingelni, a kapcsolat létrejötte után (ha az a default ) akkor létrejönnek a megfelelő (dns,routing) bejegyzések. Ilyenkor a sima ping ipcím parancs működik.

(#1323) yksz


yksz
aktív tag

Akkor h tudom meghatározni egy kikuldott PING csomag méretét és még a ping mellé, pinggel egyutt más parancsokat is kikuldeni 1x-re

[Szerkesztve]

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1324) bukica


bukica
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő vagyok Delhiben.
Az StrPCopy() függvényt szeretném használni, de fordításkor mindig kiírja, hogy 'undeclared Identifier: StrPCopy'. Több progit is találtam már a neten, ami ezt használja, de egyiket sem sikerült lefordítanom, mindegyiknél ezt a hibát írja ki. Próbáltam 8-as és a 2005-ös Delphivel is. Mi lehet a gond, mi marad ki a progiból?

(#1325) ViragL válasza bukica (#1324) üzenetére


ViragL
tag

A SysUtils unitban van a StrPCopy függvény, ellenőrizd, hogy használod-e a unitot. Szerintem abban a unitban, ahol használni akarod a függvényt, nem szerepel a SysUtils az uses után sem az interfészben sem az implementációs részben.

(#1326) bukica válasza ViragL (#1325) üzenetére


bukica
csendes tag

Gondolhatod, hogy amit a neten találtam progikat, mindegyikben ott volt a SysUtils uses-ként. Ezért nem értem a dolgot.

(#1327) yksz


yksz
aktív tag

Melyik komponenseket használjam, ha egy esemény megtorténését akarom elkuldeni egy másik gépen futó proginak (nem trójait akarock írni:D ) csak egy csóró kis multiplayer gamet, h ki nyomja le gyorsabban a gombot. Szal a gomb lenyomására elkuldeni h én már lenyomtam:S rem értheto

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1328) btotyi válasza yksz (#1327) üzenetére


btotyi
tag

Indy TCP vagy UDP szerver és kliens komponensek

[Szerkesztve]

(#1329) yksz válasza btotyi (#1328) üzenetére


yksz
aktív tag

thx :R

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1330) ViragL válasza bukica (#1326) üzenetére


ViragL
tag

Nos a problémád oka az, hogy nem a megfelelő Delphi verzióval akarod fordítani a netröl leszedett programokat. A külömböző Delphi verziók nem véletlenül külömböző verziók. :D Semmi nem garantálja, hogy a külömböző verziókban a függvények és egyéb eszközök specifikációja, működése megegyezik.

(#1331) bukica válasza ViragL (#1330) üzenetére


bukica
csendes tag

Ezek szerint azt mondod, hogy pl. egy Delphi 3 alatt működő progit nem tudok lefofdítani Delphi 2005 és Delphi 8 alatt? Hát ez nekem egy kicsit magas. :( Én azt hittem, hogy lefele kompatibilisek ezek a progik. Egyébként a Delphi 2005 helpjében megtaláltam az StrPCopy-t, azt írja, hogy a SysUtils-ban van, és mégis azt írja, hogy nemdeklarált vátozó :O . Nem értem.

(#1332) Khelben válasza QG (#1) üzenetére


Khelben
nagyúr

if findcomponent('button3')<>nil then
begin
.
.
end;

:C

oké, a hozzászólások sorrendjének beállítása még nem mindig megy... :DD :DD

[Szerkesztve]

(#1333) ViragL válasza bukica (#1331) üzenetére


ViragL
tag

Jól érted, nem teljesen kompatibilisek az egyes Delphi verziók. A fejlődés során sok mindent újraírtak, megváltoztattak, így valóban van egy StrPCopy() függvény mindegyik Delphi SysUtils unitjában, az nem egyezik meg azzal amit a másik Delphi verzióban megírt program használni akar. A neve ugyanaz, de a szignatúrája külömbözik, ha jobban megnézed. Így, mivel Delphiben (is) túlterhelhetőek a nevek, a fordító nem azt a függvényt keresi, ami a SysUtilsban van, hanem egy olyat keres, aminek a szignatúrája megegyezik a hívott függvény szignatúrájával és mivel olyat nem talál, azt mondja, hogy nem deklarált eszközt akarsz használni.

MOD: nem egy egzakt megfogalmazás, de remélem érthető a lényeg.

[Szerkesztve]

(#1334) bukica válasza ViragL (#1333) üzenetére


bukica
csendes tag

Nagyjából értem, de mi is az a szignatúra? A paraméter megadás? A Delphi 2005 helpjében a

[Delphi] function StrPCopy(Dest: PAnsiChar, const Source: string): PAnsiChar;

található, míg a programban a következőként szerepel:

function ExecAndWait(const FileName: string; const CmdShow: Integer): Longword;

var { by Pat Ritchey }
zAppName: array[0..512] of Char;
zCurDir: array[0..255] of Char;
WorkDir: string;
StartupInfo: TStartupInfo;
ProcessInfo: TProcessInformation;
AppIsRunning: DWORD;
begin
StrPCopy(zAppName, FileName);
GetDir(0, WorkDir);
StrPCopy(zCurDir, WorkDir);
FillChar(StartupInfo, SizeOf(StartupInfo), #0);
.
.
end;

Itt az StrPcopy() és a FillChar() -ra is hibát jelez. Mi is akkor a teendő? Próbáljak egy másik függvényt írni helyette?
Bocs, hogy sokat kérdezek, de szeretném megérteni, ill. megcsinálni a progit, hogy működjön.

(#1335) ViragL válasza bukica (#1334) üzenetére


ViragL
tag

A szignatúra az eljárás/függvény neve+ a formális paraméterek száma és tipusa + függvényeknél a visszatérési érték tipusa. (a teljesség igénye nélkül :D )

Ja, vagy írj saját függvényt, vagy keress egyet amivel megfelelő tipusura tudod konvertálni a nem megfelelő tipusu paramétert. Azt hiszem PChar -> PAnsiiChar konverterre lesz szükséged. A FillChar-ral is ugyanez a teendő.

(#1336) yksz


yksz
aktív tag

Ezzel mit kezdjek: ''could not load ssl library'' - amikor a kliensemmel csatlakozni akarock egy serverre? Ha viszont utána az írja h connected=true és ha megint próbálok egy connectet, akkor ''already connected'' :S Most akkor rossz valami azzal az ssl-lel, v nem? és ha nem akkor h tudom eltuntetni h ne írja azt ki?

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1337) btotyi válasza yksz (#1336) üzenetére


btotyi
tag

Ha SSL interceptort használsz akkor kell az openssl csomag 2 dll-je. (libeay32.dll és ssleay32.dll).

(#1338) yksz válasza btotyi (#1337) üzenetére


yksz
aktív tag

igen ezek meg is vannak, mind a system 32 mappában, mind a progi mellett, de még így is kiírja

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1339) bukica válasza ViragL (#1335) üzenetére


bukica
csendes tag

Na rájöttem végre, hogy mi a baj. Delphi for .NET -et használtam, Delphi for Win32 helyett, és az előző nem ismerte a StrPCopy() fv.-t. :W
Most már működik, és köszi minden segítséget. :R

(#1340) ViragL válasza bukica (#1339) üzenetére


ViragL
tag

nm :D

(#1341) szabi244


szabi244
csendes tag

olyan Edit komponens kellene nekem, amiben a beírt számokat ezres helyiértékkel tudja csoportosítani. pl.: 12 000 000 vagy 85 953 500

(#1342) btotyi válasza szabi244 (#1341) üzenetére


btotyi
tag

RxTools ?

(#1343) szabi244 válasza btotyi (#1342) üzenetére


szabi244
csendes tag

nem tudom mi az....
Honnan tölthetem le a komponenst?
hogy működik?

(#1344) btotyi válasza szabi244 (#1343) üzenetére


btotyi
tag

Egy free komponenscsomag több száz elemmel D7-ig. Utána egyes részei beépültek a JEDI-be. Nézz utána a neten.

(#1345) yksz


yksz
aktív tag

Udv! H tudok a TCPserver-rel (nem indy) egy állandóan fentartott kapcsolat mellett, szoveget, v akármit is fogadni a kapcsolódott klienstol? Mert találtam olyat h onreceive, de ez mikor hívódik meg, v h használjam? :F

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1346) ViragL válasza yksz (#1345) üzenetére


ViragL
tag

Szerintem nagy fába vágta a fejszét, amit meg szeretnél valósítani (hozzászólásaid alapján) az nem csak egy kis ''heggesztés'' lesz, hanem komolyabb tudást igényő feladat. Tehát, nem tudom az elméleti háttérrel hogy állsz, ha hiányosnak érzed, akkor javaslok egy cikket, szerintem olvasd át, ártani nem árthat (anno az egyetemen ez volt a szakirodalmunk hálózat gyakorlathoz..nc)[link] Nem Delphis cikk, csak a hálózati kommunikáció működését mutatja be.
Sajna ennyit tudok segíteni. Jut eszembe, ha jól emlékszem a Delphi demó projektek között van valahol egy p2p messenger program. Asszem.
Sok sikert. :D

(#1347) Tomcat13


Tomcat13
senior tag

Sziasztok!

Nagy pácban vagy vasárnapig bekéne adnom 3 feladaot Delphiben, de nagyon nem avgyok képben, sajna most jött ki, hogy a gyakorlat nem olyan egyszerű, a 3 probléma a következő:

1. Készítsünk programot, amelyben a nevek egyoszlopos listában és rendezetlenül jelennek meg! Legyen lehetőség a lista elemeinek ábécé sorrendben való megjelenítésére! A kiválasztott listaelemet jelenítsük meg a szövegmezőben!

2. Működtessünk szinkronban egyszeres kiválasztású listaablakokat!

3. Készítsünk állománymásoló programot. A másolás végrehajtásához használjunk adott típusnélküli fájlokat!

Nagyon fontos lenne összehozni vmit, aki tud kérem segítsen!

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#1348) ViragL válasza Tomcat13 (#1347) üzenetére


ViragL
tag

3. feladat (másolva a helpből)
var

FromF, ToF: file;
NumRead, NumWritten: Integer;
Buf: array[1..2048] of Char;
begin
if OpenDialog1.Execute then { Display Open dialog box }
begin
AssignFile(FromF, OpenDialog1.FileName);
Reset(FromF, 1); { Record size = 1 }
if SaveDialog1.Execute then { Display Save dialog box}
begin
AssignFile(ToF, SaveDialog1.FileName); { Open output file }

Rewrite(ToF, 1); { Record size = 1 }
Canvas.TextOut(10, 10, 'Copying ' + IntToStr(FileSize(FromF))
+ ' bytes...');
repeat
BlockRead(FromF, Buf, SizeOf(Buf), NumRead);
BlockWrite(ToF, Buf, NumRead, NumWritten);
until (NumRead = 0) or (NumWritten <> NumRead);
CloseFile(FromF);
CloseFile(ToF);
end;
end;
end;


2. feladat hoz annyit tudok mondani, töltsd fel a 2 lisBxot ugyanannyi elemmel, majd az OnCLick és OnKEyUp eseményekben állítsd be a másik ItemIndex propertyjét az esemény tulajdonosának ItemIndex értékére.

1. feladat. pakold a neveket egy tömbbe, lehetőleg dinamikusba, egy listBoxba pakold bele őket. (.items.add). tegyél ki egy gombot, onclick eseményben listBox törlése (.items.clear) a tömb rendezése majd pakold vissza a listboxba a rendezett tömb elemeit.

nincs most több időm erre, használd a helpet! bocs az esetleges szintaktikai hibákért. soksikert

(#1349) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok tudtok mondani magyar nyelvu doksit ahol szajbaragva elmondjak delphi alapjat ?
Tehat alapokat kellene megtanulni elvileg turbo delphit tettek fel suliban ezzel kellene megismerkedni.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1350) ViragL válasza Bandus99 (#1349) üzenetére


ViragL
tag

Delphi 7 Mesteri Szinten I. Kötet
Marco Cantú

Delphihez szerintem a legjobb, nem turbo delphi, hanem egy korábbi verzió, de a nyelv ugyanaz, csak az IDE változott. Ne tévesszen meg a címe, ez az amire szükséged van.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.