Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Jégkokó válasza Tele von Zsinór (#1100) üzenetére


Jégkokó
veterán

Na szóval azt akarom, hogy megadok egy számot az első editbe és megnyomom a számol gombot, és akkor meg fogja és elossza 8 al.De nem akar menni, pedig eddig ha a meg c t szoroztam akkor ment de itt nem akar menni mert itt számok vannak sajna és ezt nem értem benne :F

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1102) Tele von Zsinór válasza Jégkokó (#1101) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ha jól értem akkor a típuskonverziókkal van gondod. Ez így működik:

Edit2.Text := FloatToStr(StrToFloat(Edit1.Text) / 8);

(#1103) Jégkokó válasza Tele von Zsinór (#1102) üzenetére


Jégkokó
veterán

var
a,b:real;
begin
a:=StrToFloat(Edit1.Text);
b:=StrToFloat(Edit2.Text);
Edit2.Text := FloatToStr(StrToFloat(Edit1.Text) / 8);
Ezt igy be irtam és a program el kezdett futni és amint megnyomtam a számol gombot, akkor azután rögtön kidobott egy hibaüzenetet

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1104) Tele von Zsinór válasza Jégkokó (#1103) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem értem minek változókat bevezetni egy ilyen egyszerű feladatra (főleg h utána nem használod őket :) ), de ha már kellenek, akkor pontosabb a double vagy a currency.

Amikor kaptad azt a hibaüzenetet, akkor számok voltak a mezőkben? Mert ha nem akkor nem 0-t ad vissza hanem hibát, amit mondjuk egy try-except -el elkaphatsz és szólhatsz a kedves usernek h nem úgy van az.

(#1105) Drótszamár válasza Tele von Zsinór (#1104) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hát igen... Egy hibaüzenet azért sokat segítene. Így nehéz lessz távgyógyítani. És télleg feleslegesek a plussz változók.

Ez a hsz meg tök felesleges, mer ugyan azt mondtam mint te :DDD

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1106) Jégkokó válasza Tele von Zsinór (#1102) üzenetére


Jégkokó
veterán

Köszi a segítséget, ezzel igy tényleg egyszerűbb volt megoldani, mint hogy bevezetek a meg b változókat :R

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1107) Tele von Zsinór válasza Jégkokó (#1106) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Örülök h segíthettem :)

Amúgy jótanács: ahol nem muszály, ne használj változókat, csak bonyolítják a dolgokat. :)

(#1108) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne.Hogyan is tudom előhívni a form 2 t, mármint a unit 1 be hova kell beirnom, hogy show.form 2?Meg hogy 3 számnak mi a legegyszerűbb összeadási módja, mármint, hogy ne kejlen 3 külömböző változót készítenem :F

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1109) Drótszamár válasza Jégkokó (#1108) üzenetére


Drótszamár
őstag

Mikor akarod hogy előjöjjön ? Tedd pl egy gomb onclick-jébe.

Ezt az összeadós dolgot kifejtenéd kicsit bővebben? Honnan vannak a számok ? Beolvasod őket? Edit-be jönnek az adatok ?

pl olyat lehet csinálni hogy label1.caption:=inttostr(strtoint(edit1.caption) + strtoint(edit2.caption) + strtoint(edit3.caption));

Feltéve hogy egész számokat írtak be.

Ja és lehet hogy az edit-nek text-je és nem captionja van. Ezt így fejből nem tudom hirtelen, és kb 2 hónapja nem delphiztem.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1110) Jégkokó válasza Drótszamár (#1109) üzenetére


Jégkokó
veterán

Ugy van, hogy van egy menűm és abban van egy menűpont és ha oda katintok akkor kéne előjönnie a form 2 nek.És a 3 szám összeadása pedig 3 külömböző editbe történik, az eredmény kiadása pedig egy negyedik editbe és egy gomb megnyomására irja ki a három szám összegét

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1111) Drótszamár válasza Jégkokó (#1110) üzenetére


Drótszamár
őstag

Akkor az adott menüpont onclick eseményébe helyezd el a form2.show; parancsot.

Az összeadósnál a gomb onclick eseményébe tedd be ezt. edit4.caption:=inttostr(strtoint(edit1.caption) + strtoint(edit2.caption) + strtoint(edit3.caption));

ha valam nem világos szólj nyugodtan.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1112) Metalwarrior


Metalwarrior
tag

Helló!

Adott egy dBase fájl. Programból kellene hozzáadni táblákat. Pl. Van Név, város .. és hozzá akarom adni email, tel stb.

[Szerkesztve]

(#1113) RAM


RAM
őstag

hi

InterBase 6.5 mit tud, mihez 'kell' feltenni?
(s.o.s.)

Csak tisztán

(#1114) RAM


RAM
őstag

Egy fontosabb :):

Your JIT debugger is currently set to drwtsn32 -p...
In order for LIT debugging & Distributed Debugging features to work correctly, it needs to be changed to:
Delphi7\bin\bordbg70.exe -aeargs %ld?
Do you want to change?


:F

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#1115) föccer válasza RAM (#1113) üzenetére


föccer
nagyúr

Adatbázis szerver hez.

Adatbázis felügyelet, készítés stb. Minden ami az adatbázissal kapcsolatos.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1116) föccer válasza RAM (#1114) üzenetére


föccer
nagyúr

Itt meg egy olyan kérdést kaptál, amiben arra kér megerősítést a progi, hogy le kívánod-e cserélni a jelenleg használt debugger-t.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1117) RAM válasza föccer (#1116) üzenetére


RAM
őstag

akkor egy nagyon lámaságot kérdezek,
Mire jó a debugger, csak, hogy tiszta legyen. ;)

Javallot lecserélni?

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#1118) RAM válasza RAM (#1117) üzenetére


RAM
őstag

a hirtelen miatt up :)

Csak tisztán

(#1119) RAM


RAM
őstag

Vmi angol-magyar (előforduló szavak) Delphi szótár létezik? :)

Csak tisztán

(#1120) föccer válasza RAM (#1117) üzenetére


föccer
nagyúr

Amikor kérsz egy futtatást a megírt progira, akkor a debugger felügyeli a fordítást, és a program futását. Pl ha írsz egy végtelen ciklust, akkor a debugger szól, hogy végtelen ciklust akartál indítani, és leállítj a futtatást, mielőtt még bármi baj lenne. Vagy ha a nem használt deklarálások vannak, akkor figyelmeztetést küld. Meg ilyenek. Hogy érdemes-e lecserélni, azt nem tudom, mert nem ismerem hogy melyik debugger mit tud.:(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1121) RAM válasza föccer (#1120) üzenetére


RAM
őstag

:R , mostmár jobban tudom mi az a de bogarizáló. :D

Más:

Mikor elmenteni a dolgokat?
Van egy olyan érzésem, hogy elrontja, ha nyitogatok-szóval ki-be járkálok a fájlokkal, közben pas-t, unit-ot, form-ot szerkesztek, mialatt futtatok, dpr -re kattanok, és bekattanok, mert olyan kerül a programomba, amit ki nem tudok szedni, mert teljesen átláthatatlanná teszi a programot.... :(:((

Írjátok le légyszíves mikor kell OK-t nyomni, amikor ajánlja a Mentést? (Nekem mindig ész nélkülinek tűnik, hogy ajánlja, van, amikor persze tovább sem enged, ha nem mentem...)
Az Office mentését értem, de ezt, hát....... :o

Pancser(Kezdő) szinten vagyok még. {Észkerék from 90-es évek rulZ ;] }:B


[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#1122) czappa


czappa
aktív tag

Sziasztok!
Írtam egy egyszerű mp3 lejátszót, aminek a nehezebb részét természetesen a Delphi csinálta meg helyettem (MediaPlayer) én csak könyvtár/file megnyitást, ilyesmit.
Van egy sima listboxom, amiben a lejátszandó file-ok vannak. A kérdésem, hogy hogyan tudnám megcsinálni, hogy ha lejátszotta az egyiket, akkor ugorjon a következőre.

Két dolgon gondolkodtam:
1) Használom a mediaplayer saját gombjait, ám ekkor honnan tudjan, mikor fejeződött be az egyik szám lejátszása?
2)létrehozok én gombokat (és én használom a wait, play, stb metódusokat), akkor vmi ciklus szerűvel meg lehetne oldani, a gond csak az hogy ilyenkor ''megfagy'' a progi, tehát elvben még az exit-re sem tudok klikkelni...

Remélem értitek mit mondok :) , aki tud kérem segítsen.

(#1123) Jester01 válasza czappa (#1122) üzenetére


Jester01
veterán

How to detect when a TMediaPlayer stops playing [link] :F

Jester

(#1124) czappa válasza Jester01 (#1123) üzenetére


czappa
aktív tag

Köszi.

(#1125) czappa válasza Jester01 (#1123) üzenetére


czappa
aktív tag

Megnéztem, amit linkeltél, sajnos nem ezt kerestem; Ez akkor következik be, ha a user ráklikkel a stopra (pause-ra stb.-re). De nekem valami olyasmi kéne, ami tudatja, hogy véget ért a szám lejátszása.
A vicc az, hogy az általad linkelt oldalon még van is egy cikk a lejátszóról, de ilyet ott sem találtam.
A MediaPlayer1.Notify a delphi helpje szerint csak a mediaplayer gombjaira reagálnak

(#1126) Jester01 válasza czappa (#1125) üzenetére


Jester01
veterán

Ha jól értem a play hívás blokkol? Akkor nincs más hátra, mint másik szálról hívni.
Nincs ám delphim, csak ötletelek :U

Jester

(#1127) czappa válasza Jester01 (#1126) üzenetére


czappa
aktív tag

Igen.
Két megoldást próbáltam, az egyik, hogy bár van mediaplayer, de nem a saját gombjait fogja használni a user, hanem én hozok létre gombokat (lejátszás stb.) és onClick eventre csinál valamit. Ezzel az a baj, hogy ha én pötyögöm be, hogy Wait:=true; Play; akkor a szám végéig nem tudok semmit sem csinálni, a progival (kilépni, stopra klikkelni, a formot áthelyezni, semmit)
A másik lehetőség az lett volna, hogy a mediaplayer saját gombjait használja a user, ám ez esetben fogalmam sincs hogyan mennek a ''dolgok'', továbbá itt nem értem mi van:
procedure TForm1.MediaPlayer1Click( stb...
begin
case Button of
btPlay :
begin
Label2.Caption:='111';
end;
btPause:
stb...


itt a Label2.Caption:='111'; sor csak proba miatt van, de sajnos ez történik meg előbb, mint a szám lejátszása, ill gondolom Borland képes volt megoldani azt, hogy egy szám lejátszás ne fogja meg az egész progit, túl. képp nekem is erre lenne szükséges, vagy tudnom kéne, milyen tulajdonsága változik meg a mediaplayernek ha befejezte a szám lejátszását. (de inkább az előbbi jönne jól, utóbbira néztem a helpet, de nem jöttem rá)

A legnagyobb gond, hogy nem értek hozzá, eddig két gyakom volt delphiből (persze ilyeneket nem vettünk).

''mint másik szálról hívni''
nos ez a baj, ezt már pl. nem értem, na mindegy majd talán máskor visszatérek még a progira.

[Szerkesztve]

(#1128) Jester01 válasza czappa (#1127) üzenetére


Jester01
veterán

Gugliztam neked még: [link]
Itt azt írja, hogy nvSuccessful-t küld a végén, próbáld ki ezt. Illetve egész egyszerûen írass ki minden notifikációt amit megkapsz, az egyik szerintem biztos jó lesz.

Jester

(#1129) czappa válasza Jester01 (#1128) üzenetére


czappa
aktív tag

A leírás alapján ez kell nekem, este megnézem, nagyon szépen köszönöm!

(#1130) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Hogy lehet egy másik process memóriájából olvasni x byteot?

(#1131) Jester01 válasza Tele von Zsinór (#1130) üzenetére


Jester01
veterán

Ha kooperatív a dolog, akkor osztott memóriát kell csinálni.
Különben meg a debug api környékén kell nézelõdni szerintem.
Alapból nem tudsz ilyet csinálni, szépen is néznénk ki biztonságtechnikailag ...

Jester

(#1132) Tele von Zsinór válasza Jester01 (#1131) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem kooperatív, konkrétan egy RPG memóriájából akarom kiolvasni mennyi xp-m van, és a címsorába beírni, h mennyi van még következő szintig.
Volt pár gugli találat olyanról, hogy ReadProcessMemory, aminek kell egy cím, egy hossz, és egy buffer. Ha ez az amire gondolok, akkor már csak a process alapcímét kell kideríteni :)
Miért ne lehetne más proc memóriáját olvasni? Az írás az más téma, azt tényleg nem engedi a win.

(#1133) Tele von Zsinór válasza Tele von Zsinór (#1132) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Bocs az offért, de kicsit belegondoltam (volt rá időm :) ). Kis trükközéssel biztos hogy lehet írni is a memóriát, nem véletlen, hogy működnek a különféle trainer-progik.

(#1134) RAM válasza Tele von Zsinór (#1133) üzenetére


RAM
őstag

trainer-progi? :F

up #1120 :B

[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#1135) yksz


yksz
aktív tag

Aki jártas az Opengl témában az pls help! Miért van az h a Mipmapped textúrák helyett csak egy pár piros, kék és zold pont jelenik meg?

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1136) yksz válasza Tele von Zsinór (#1133) üzenetére


yksz
aktív tag

lehetetlen nincs ;) csak olyan van, amit még nem találtak ki/nincs 'koztudatban'.../nem jottek rá h h kell,

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1137) yksz


yksz
aktív tag

senki? v ne itt kérdezzem? :F

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1138) yksz


yksz
aktív tag

Hogy lehet azt megcsinálni, h a winXP a proginkat system procesnak ismerje fel és ne user procesnak? és h lehet akkor is leellenorizni a gomblenyomásokat, ha éppen nem a mi ablakunk az aktív ablak?, vagy csak háttérben fut a programunk?

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1139) Kulagép


Kulagép
csendes tag

Hali!
Kénne egy kis help.
Nem is olyan rég sok fontos játékom megkarcolodott.
Erre újrairtam csak nem ISO formátumban amibe volt.
Ehejett lemásoltam a fájlokat a virtuális meghajtóból új lemezekre.
És mondjuk a DOOM 3-at ha fel akarom rakni vagy bár mit akkor nem találja a DISC 2.öt hiába teszem be. :O
MOST mit csináljak?
Az a sok idő és lemez.
Nincs valami megoldás még mielőtt szívinfartust vagy agyvérzést kapok.
PLEASE ME!!! :O :O :O

(#1140) RAM


RAM
őstag

2 kérdés :
1. Hogyan lehet az Exe-hez (más ikont rendelni, ne a Delphi látszódjon... :F )
2. Exe -ből vissza tudtok fejteni forráskódot? (Csak tanulási célból...)


[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#1141) yksz válasza RAM (#1140) üzenetére


yksz
aktív tag

1.: project->options->application->Load icon...
2.: nem, teljes forráskódot nem. De van egy program: DeDe (delphi decompiler), ami ha nincs besurítve az exe akkor megmutatja, h mi található a formon, meg ilyesmi ha jól tudom, még nem használtam. De ezt nem is mondtam, mert tudomásom szerint ez cracker tool, vagy ha nem akkor is azok használják :D

de nekem segítsen valaki pls! :R

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1142) yksz válasza Kulagép (#1139) üzenetére


yksz
aktív tag

Biztos h ezt ebben a topicban kéne megkérdezni? :F vannak erre alkalmasabb topicoc is...

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1143) RAM válasza yksz (#1141) üzenetére


RAM
őstag

:R , a tömörítéses dologról tudsz még vmt mondani?
Alapesetben CTRL+F9 és késszel nyomom. Így tényleg nem kis (gazdaságos) a mérete az exe-knek.

Csak tisztán

(#1144) RAM válasza yksz (#1142) üzenetére


RAM
őstag

szerintem csak megtetszett neki a topik címének 2.fele .)
semmi köze , amit kérdezett itt

Csak tisztán

(#1145) Tele von Zsinór válasza RAM (#1143) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Gugli: UPX
Sztem a legjobb exe-tömörítő

(#1146) yksz válasza Tele von Zsinór (#1145) üzenetére


yksz
aktív tag

Én is azt használom... Az a baj az egésszel, hogy nem kompatibilsek egymással a tomorítok, szal ha nem saját progit akarsz visszafejteni:D és nemtod h mivel van tomrítve, akkor próbálgathatod az egészet elég soká, de szóljatok ha nem így van!

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1147) RAM válasza Tele von Zsinór (#1145) üzenetére


RAM
őstag

Ha jól betömörítem, az elérésben érezhető lesz lassulás v. egyáltalán nem vészes?
Úgyis betömörítem. :)

Csak tisztán

(#1148) yksz válasza RAM (#1147) üzenetére


yksz
aktív tag

nem, egyáltalán semmi nem lesz, azonkívul, h csokken a mérete

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1149) Tele von Zsinór válasza yksz (#1148) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Azért ez így nem igaz. Lassabb lesz, de a mai gépeken ez nem érezhető. Több memóriát fog enni, mert oda tömöríti ki és onnan fut. Meg ha durván használsz .res fileokat akkor nézd meg a help-et, van olyan opció, amivel az erőforrásokat nem nyomja be, nekem azzal gondjaim voltak.

Amúgy többféle tömörítő: ha egy exe upx-el van benyomva, akkor van benne egy upx0 és egy upx1 szekció. Ha ilyet konkrétan nem találsz, de van benne 2db 4 karakteres, akkor egy hexeditorral próbáld meg átírni őket, nekem nemegyszer bejött.
Visszafele ugyanez: ha nem akarod, hogy egyszerűen ki lehessen tömöríteni a progijaidat, egy hexeditorral írd át ezeket :)

[Szerkesztve]

(#1150) RAM


RAM
őstag

TotalCommander MIME, UUE fájlkódolói mire jók?
A mérete nagyobb lesz bekódolva.

[Szerkesztve]

Csak tisztán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.