Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) lao ce válasza yksz (#1250) üzenetére


lao ce
aktív tag

azt mondatad hogy: ''bármilyen fájl bináris kódját kiíratni''
most hogy ''szoveget akarok leírni binárisan''

ugy erted hogy sztringet akarsz binarisra konvertalni?
mint peldaul ''0'' = chr(49) = 100 (2)?

sajnos en nehezen ertek meg dolgokat, szorri :)

nicht kompot

(#1252) yksz válasza lao ce (#1251) üzenetére


yksz
aktív tag

Np én is kicsit hulyén fogalmazok. Eredetileg csak sima szoveget akarok átkonvertálni bináris kóddá, de gyakorlatban úgy szeretném hogy fel lehessen használni bármilyen fájlra(képekre, arhívumokra, stb... is)

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1253) lao ce válasza yksz (#1252) üzenetére


lao ce
aktív tag

gondolom a file bent van a helyen valamilyen objektumban, akkor van valamifele stream amit olvasol (mar lassan ket eve nem delphiztem egy karaktert sem, szoval nem tudom miert kezdtem neki itt okoskodni), aztan kikerestem neked egy ilyet:

function IntToBin ( value: LongInt; digits: integer ): string;
begin
result := StringOfChar ( '0', digits ) ;
while value > 0 do begin
if ( value and 1 ) = 1 then
result [ digits ] := '1';
dec ( digits ) ;
value := value shr 1;
end;
end;

meg egy ilyet:

function HexToInt(HexNum: string): LongInt;
begin
Result:=StrToInt('$' + HexNum) ;
end;

nicht kompot

(#1254) yksz válasza lao ce (#1253) üzenetére


yksz
aktív tag

THX

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1255) Keem1


Keem1
addikt

Hali!
Egy gyors, de fontos kérdésem lenne.

van egy ilyen kódrészletem:

var Buf, Buftext : PChar;
Size: Integer;
...

Edit1.Text:='Szevasz';
S:='Helló';

Edit1.GetTextBuf(Buf, Size+1);
BufText:= // itt folytatódna a kód, ha a kérdésre választ kapnék...



Tehát (asszem) az textbox szövegét alakíthatjuk át PChar formára.
Van egy String változóm (legyen var S: String;).
Hogyan tudom ezt az S változót a kódbeli példához hasonlóan a BufText változóba préselni? :U (A string ugyebár nem vezérlőelem, nincs neki GetTextBuf függvénye)

Várom a válaszokat :R

[Szerkesztve]

(#1256) Jester01 válasza Keem1 (#1255) üzenetére


Jester01
veterán

Addr(S[1])

[Szerkesztve]

Jester

(#1257) Keem1 válasza Jester01 (#1256) üzenetére


Keem1
addikt

Köszönöm szépen :R

Pofátlanság lenne, ha megkérdezném a fordítottját? :U ,
(Tehát amikor a var P;)char; ismeretes, és ebből kellene a string)

(#1258) Jester01 válasza Keem1 (#1257) üzenetére


Jester01
veterán

StrPas()

Gúgli! :U

Jester

(#1259) Tele von Zsinór válasza Keem1 (#1257) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Lehet, h most nagy hülyeséget mondok, de úgy rémlik, hogy a PChar() használható string->pchar és pchar->string konverzióra is.

(#1260) ViragL


ViragL
tag

Hi!

Automatizálni szeretném a tesztelést Delphi alatt, elsősorban a DUnitra gondoltam, mint esztközre. Problémám, hogy nem látom át teljesen a működését (a dokumentációja kicsit vérszegényre sikerült). Ha valaki tudna segíteni néhány kérdés/válasz erejéig, kérem szóljon! thx

(#1261) athew


athew
csendes tag

Hi!

Nagy segítség!

Delphiben egy 10-es tömb random feltöltése és kiíratása! Sehogysem sikerül a deklaráció egy egyszerű kiíratás sem...:(

Tudom nagyon szerencsétlen vok, de ha vki segítene, akkor azt non megköszönném!


Kösz!

athew

(#1262) btotyi válasza athew (#1261) üzenetére


btotyi
tag

Íme :

program Tomb;

{$APPTYPE CONSOLE}

uses
SysUtils;

Var Tmb : array[0..9] of integer ;
i : integer ;

begin
Randomize;
for i:=0 to 9 do
Tmb := Random(255);
for i:=0 to 9 do
WriteLn('Tömb ', i,'=',Tmb
);
end.

(#1263) VladimirR válasza btotyi (#1262) üzenetére


VladimirR
nagyúr

javitva:

program Tomb;

{$APPTYPE CONSOLE}

uses
SysUtils;

Var Tmb : array[0..9] of integer ;
i : integer ;

begin
  Randomize;
  for i:=0 to 9 do
    Tmb[i] := Random(255);
  for i:=0 to 9 do
    WriteLn('Tömb ', i,'=',Tmb[i]);
end.

(#1264) btotyi válasza VladimirR (#1263) üzenetére


btotyi
tag

Köszi :)

Hiába nézi át az ember ha ha nem azt látja ami ott van, hanem azt aminek ott kéne lennie.

[Szerkesztve]

(#1265) Magic


Magic
tag

Hali!
PostgreSQL (8.1) alapú adatbázist szeretnék delphi (7 ent) ''alól'' használni. Ingyenes megoldásokon gondolkodom, ezért kapcsolódás képpen Zeos (6.5.1) mellett dötöttem, bár PostgresDAC jobban tetszik. Ha van más mellett nyomós érv szívesen várom!
A Zeos telepítésével nem boldogulok, már telepítettem komponenst delphivel, de zeossal nem tudom mit kell tennem. A libpq8x.dll-t már bemásoltam a system könyvtárba, de hogyan tovább???

(#1266) Terrorista


Terrorista
senior tag

Sziasztok!

Volna egy problémám és a segítségeteket kérem. Arról lenne szó, h volna egy html oldal (űrlap) amin keresztül bekéek pár adatot. Ezen adatok alapján egy delphi program segítségével egy mysql adatbázisból kellene kiolvasni adatokat majd a kapott listát visszaküldeni a weblapra egy táblázatba elhelyezve.

Ilyesmi típusú problémával nem találkozam még és jó lenne ha vki adna pár tippet.
Milyen komponenseket célszerű használni illetve hogy fogjak hozzá.

Előre is köszönöm

(#1267) ViragL válasza Terrorista (#1266) üzenetére


ViragL
tag

Milyen komponenseket célszerű használni illetve hogy fogjak hozzá.

guglit kérdezd meg, pl ''web services delphi''

sorry, csak ennyit tudok segíteni, nem foglalkozok webes alkalmazásokkal

(#1268) btotyi válasza Terrorista (#1266) üzenetére


btotyi
tag

Indy komponensek között nézz körül. (IdHttp)

(#1269) steveetm


steveetm
őstag

Hali!
Lenne egy kis problémám delphi 2006al.
Eddig 6 és 7el dolgoztam, és kellett pár komponens ami alapból nem volt bent paláttában, szal project/import type library ms adox meg jet kiválaszt classnevet megad és pár next után már ott is volt komponens palettában.
Viszont 2006 alatt hiába választom ki import type libraryből ami kell, miután hozzáadom megjelenik a projectemben a hozzá tartozó unit aztán csa. Nem teszi be a hozzá tartozó komponenseket(create component wrappers be is kikapcsolva is próbáltam).
Szal ha valaki vágja mit kell vele trükközni, hogy eljérem azt amit 6-7 ben lehetett, az elárulhatná plz.
ty

ja igen, nem .netesbe nyomom, sima win32es.
Üdv.: steveetm

[Szerkesztve]

(#1270) steveetm válasza steveetm (#1269) üzenetére


steveetm
őstag

Közben addig eljutottam hogy itt már file->new-> package kell, ott import type library, átír class ami kell, madj compile és létre kéne jöjjön a bpl amit install packagenál majd beteszek. Gondom csak az hogy compile hiba nélkül lefut de bpl egy darab se jön létre.
Igen, próbáltam már úgy is hogy nemhekkelem szét az classneveket, úgyse jön létre.
Szal 5let?
Üdv.: steveetm

(#1271) steveetm


steveetm
őstag

- nemide -

[Szerkesztve]

(#1272) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy webcam komponensre, vagy valami rutinra, amivel meg tudom jeleniteni egy kamera képét. De valami tutibiztos cucc kéne, olyan, amilyet az MSN vagy Skype is használ, hogy mindenkinél minden webcammal müködjön.
Ugyanis 3-at is letöltöttem a torry-ról, egyik twaines, másik kompis, harmadik valami windowsos directX-es cuccot használ, de 2 haverhoz is elküldtem, és náluk nemmegy. Nálam mind3 mutat képet, szépen ahogy kell,és náluk vagy csak kék háttér van, vagy még az sem jelenik meg.
Használt már valaki ilyet? Kéne valami tutifrankó.
Köszi!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1273) steveetm válasza steveetm (#1270) üzenetére


steveetm
őstag

up
Üdv.: steveetm

(#1274) Terrorista


Terrorista
senior tag

Aki írt már cgi-t delphi alatt az írjon már le egy rövidebb összefoglalót mit és hogyan kell csinálni??

(#1275) ViragL válasza Terrorista (#1274) üzenetére


ViragL
tag

(#1276) Bandee20


Bandee20
csendes tag

Hülye kérdés de nekem fontos lenne hol találom a BDE Adminisztarort.Egy hete sincs hogy ismerkedek a Delphivel és fogalmam sincs hogy lehet elindítani vagy hogy merre lelném.Help plz. :R

(#1277) ViragL válasza Bandee20 (#1276) üzenetére


ViragL
tag

Ott figyel a vezérlőpultban, nem kell elindítanod. :D

(#1278) czappa


czappa
aktív tag

Sziasztok!
Függvénynek/eljárásnak ugye nem adható át (dinamikus)tömb, mert csak egyszerű típus adható át, de ez kivédhető, azzal, hogy:
type
TTomb = Array of integer;

És ekkor egy TTomb típusú változót adok át.

Na én most ugyen ezt szeretném, csak nem ''sima'' függvénynek, hanem, egy osztály konstruktorának átadni, de ez az üzenet fogad:
''Incompatible types''
Próbáltam azt is, hogy a tömb nélkül hívnám a konstruktort (magyarán csináltam egy másik konstruktort is - overload), és az objektum egy metódusát hívom, hogy adjam át a tömböt, de a hibaüzi maradt.

megj.: a
type
TTomb = Array of integer;

természetesen benne van a fő unitban is (ahonnan megy a függvényhvás), és az osztályban is, amit példányosítani szeretnék.

Mi a megoldás?
A segítséget előre is köszönöm.


[Szerkesztve]

(#1279) czappa válasza czappa (#1278) üzenetére


czappa
aktív tag

Közben lehet megoldom mutatókkal, ha mégsem, majd szólok.
(elfelejtettem, hogy lehetne mutatókat használni:) )

(#1280) ViragL válasza czappa (#1278) üzenetére


ViragL
tag

inkább privát

[Szerkesztve]

(#1281) czappa válasza czappa (#1278) üzenetére


czappa
aktív tag

#1277-ban hülyeséget mondtam a tömbök átadásával kapcsolatban, ViragL felvilágosított, köszi a segítséget.

(#1282) yksz


yksz
aktív tag

Szervusztok! Lenne egy surgosen megoldásra váró problémám:
itt van ez a ciklus:
while h>1 do
begin
for i:=1 to h do
begin
r:=strtoint(p);
l:=l+r;
end ;
p:=inttostr(l);
h:=length(p);
end ;
és ha itt p-be olyan változót tárolok ami a ciklus lefuttatása után 2, vagy tobbjegyu értéket ad l-nek akkor a ciklusom valamiért végteleníti magát, vagyis sose ír ki semmit, de nem ír hiobát, ezért gondolom, h végtelen. Arra lenne elméletileg, h kiszámoljam egy szám mágikus számát, pl 198-nak 1+9+8=18 1+8=9 lenne. 1-18 ig szépen csinál midnent, amikor beadom a 19et nem ír ki semmit, csak terhlei a procit 100%-on mert 1+9=10 lenne. Miért van ez és h tudnám kikuszobolni ezt? :F :W

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1283) ViragL válasza yksz (#1282) üzenetére


ViragL
tag

Nem ma kezdtem a programozást, a Delphit is tolom kb 4 éve, de halvány lila gőzöm nincs róla, hogy a forráskód és a hozzá fűzött szöveg között mi a kapcsolat..

A ciklusod végtelen lesz, bár nem tudom mit is akar csinálni, ha L-hez mindig csak hozzáadsz akkor az egyre nagyobb lesz, több helyiérték = nagyobb hossz, tehát H monoton nő.

Újra kéne gondolnod az algoritmust. :D



[Szerkesztve]

(#1284) yksz válasza ViragL (#1283) üzenetére


yksz
aktív tag

az egész így néz ki:
var
Form1: TForm1;
n, i, l, s, r, h: integer;
p: string;

implementation

{$R *.dfm}

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
p:=Edit1.Text;
h:=length(p);
l:=0;
Click;
end;

procedure click;
begin
while h>1 do
begin
for i:=1 to h do
begin
r:=strtoint(p);
l:=l+r;
end ;
p:=inttostr(l);
h:=length(p);
end ;
edit2.Text:=p;
end;

csak nem akartam beírni, mert hosszú. Ebbol már láthatod h elméletileg nem kéne végtelenitodenie, pedig mégis sikerul neki. Mit csináltam rosszul? Edit1-be írok 1 számot és ha a számjegyei osszege nagyobb mint 9 akkor csinálja, amíg kisebb mint 10 muxik normálisan

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1285) ViragL válasza yksz (#1284) üzenetére


ViragL
tag

1, írtam, hogy nem ma kezdtem a Delphit, tehát a változók tipusát kitaláltam magamtol. Tehát az újbol beírt kód nem mond semmi újat.
2. abbol, hogy :
''A ciklusod végtelen lesz, bár nem tudom mit is akar csinálni, ha L-hez mindig csak hozzáadsz akkor az egyre nagyobb lesz, több helyiérték = nagyobb hossz, tehát H monoton nő.'' mit nem értessz?
A ciklusod azért lesz végtelen, mert L -hez mindig hozzáadsz valamit, így egyre nagyobb szám lesz, így egyre hosszabb string lesz belőle, tehát a hossz, amitöl a while ciklusod futása függ mindig nagyobb lesz mint egy, sőt szigorúan monoton nő az értéke.
3. az egész algoritmusnak semmi köze ahoz amit csinálni akarsz, az a baj, hogy gőzöd nincs róla, hogy mit csinál az amit írtál. HA mégis, akkor írd le nekem néhány mondatban, hogy elnézést tudjak kérni.

(#1286) yksz válasza ViragL (#1285) üzenetére


yksz
aktív tag

Úristen, megvilágosodtam:D Elfelejtettem nullázni az L-t. Sry, nem értem h lehetek olyan hulye:D Mint már említették feljebb: ''Hiába nézi át az ember ha ha nem azt látja ami ott van, hanem azt aminek ott kéne lennie.'' Már csinálja a dolgát rendesen. Thx

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1287) ViragL válasza yksz (#1286) üzenetére


ViragL
tag

nm :D
azért az meglep, hogy működik a dolog, asszem át kell gondolnom még 1x :D

(#1288) yksz válasza ViragL (#1287) üzenetére


yksz
aktív tag

Semmi kulonos, csak a ciklusban itt: p:=inttostr(l);
h:=length(p); kinullázom az L-t. Csak hát én ezt ugye odaláttam annak ellenére h nem volt ott.. Nha mind1, fo az h már megy.

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1289) ViragL válasza yksz (#1288) üzenetére


ViragL
tag

Nem az lepett meg, hogy az L nullázásával működik a ciklus, hanem az, hogy azt csinálja, mint amire kitaláltad. :D

(#1290) yksz


yksz
aktív tag

Lenne még 1 problémám: Van egy ilyen dolgom:
101
010
110
ennek a méretei változhatnak és a számok is változhatnak 1-0 kozott:D de mindig négyzetr alakú lesz. és h tom megkeresni azt a téglalapot, amelyik korul! a legtobb 1-es található? Aki tud segíteni az pls írjon privi-t v mailt, mert gondolom nem lesz rovid

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1291) Calogero


Calogero
addikt

Van egy paradox táblám Tqueryt használom lekérdezéshez. (Select * From Filmek Order By Cim)

Hogy tudom azt beállítani hogy Ékezettel betűkkel kezdődő filmek nem a lista végéré kerüljenek. ( Á- val kezdődő filemek ne a V betűsök után jöjjön)

(#1292) ViragL válasza Calogero (#1291) üzenetére


ViragL
tag

Query sehogy nem fogja neked megoldani a dolgot, javaslom, hogy kliens oldalon egy beszúró rendezéssel korigáld a hibás sorrendet. Tehát pl. a Query eredményével feltöltesz egy StringGridet, majd az ékezetes filmcímeket beszúrod a megfelelő helyre. Kib*szott lassu lesz a betöltés, de más ötletem nincs most hirtelen. :D
MOD: Ja de van még egy, ha nem ragszkodsz a Paradox-hoz, akkor használj pl. FireBird-et, ott tudsz írni egy tárolt eljárást ami adatbázis oldalon megcsinálja neked a szükséges rendezést. Ez a megoldás gyors és szép. :D

[Szerkesztve]

(#1293) yksz


yksz
aktív tag

Mivel/hogyan tudom megvizsgálni egy változó értékérol, h egész szám-e v nem? pl r: real esetében h r-ben éppen egész szám tárolódik-e, v nem?

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1294) Tele von Zsinór válasza yksz (#1293) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

i = trunc(i)

ahol i: real

(#1295) btotyi válasza Calogero (#1291) üzenetére


btotyi
tag

Ha paradoxot használsz állítsd be rendesen a tábla nyelvét PdoxAnsiHunDC-re.


[Szerkesztve]

(#1296) btotyi válasza ViragL (#1292) üzenetére


btotyi
tag

Egyszerűbb megoldás ha vagy az adatbázis nyelvét állítod be megfelelően (pld. win1250 re) vagy a Char és Varchar típusú mezőknél collation-t használsz.

(#1297) ViragL válasza btotyi (#1296) üzenetére


ViragL
tag

Igazad van! Én is w1250-re szoktam állítani a nyelvet. Meg vagyok lepve, hogy nem jutott eszembe, fáradtan kicsit másképp gondolkodik az ember, hajlamos túlpörögni a dolgokat. :R
MOD: OFF



[Szerkesztve]

(#1298) szicsu


szicsu
őstag

Hi!

Tudnátok ajánlani egy könyvet, ami lapktól indít és elég részletes......


Köszike

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#1299) ViragL válasza szicsu (#1298) üzenetére


ViragL
tag

pl. Marco Cantú - Delphi 7 Mesteri Szinten

MOD: 2 kötetes

[Szerkesztve]

(#1300) szicsu válasza ViragL (#1299) üzenetére


szicsu
őstag

De ez a könyv az alapoktól indít?
mert nekm onnan kell indulnom, mert könyvből szertném megtanulni az egészet....

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.