Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) D@ni88 válasza oleslie (#1950) üzenetére


D@ni88
addikt

Mondtam, hogy a cella értékének változtatása megy, de ha ki akarom nyerni a tartalmát akkor kapok '' értéket, ha string változóba tárolnám el, míg ha egy textbox.text:=StringGrid1.Cells[1,1] akkor a textbox felveszi az értékét...

(#1952) oleslie válasza D@ni88 (#1951) üzenetére


oleslie
aktív tag

mutasd a kódot ahol
- a változókat deklarálod
- cellának értéket adsz (ha változóból töltöd fel akkor azt is ahol a cella értékadására használt változó beállítódik)
- a selcol/selrow értéke beállítódik
- próbálod kiolvasni a cella tartalmát

az én példámnál maradva. Ha értéket adsz abszolút módon (grid.Cells[1,1]="asd"; ), majd azt egy showmessage -val kiolvasod (showmessage(grid.Cells[1,1]); ), mit mutat?

[ Szerkesztve ]

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#1953) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok.

Szeretnék egy kétoldalas nyomtatványt létrehozni, aminek a hátoldalán mindig fix szöveg jelenne meg.
TQuickRep-pel hogy lehet ezt megoldani?

Köszi

(#1954) hexameter93


hexameter93
csendes tag

Hali srácok tudom nem a legjobb hely de kéne egy kis segítség!Olyan problémám van,hogy nem birok semmit elindítani a gépemen mert mindenre azt írja,hogy: A program nem indult el mert a CRYPTBASE.dll hiányzik a számítógépről.(pedig találtam 3 ilyen fájlt is a gépemen) a Segítségeket előre is köszönöm!:)

(#1955) zka67 válasza hexameter93 (#1954) üzenetére


zka67
őstag

Valószínűleg vírusod van, de ennek nem sok köze van a Delphi-hez.

How To Fix Cryptbase.dll Not Found or Missing Errors

(#1956) D@ni88


D@ni88
addikt

Vonalkódot kellene megjelenítenem (code128).
Delphiben hogy lehetséges?

(#1957) zka67 válasza D@ni88 (#1956) üzenetére


zka67
őstag

Például ezzel az ingyenes komponenssel:

Barcode Component v.1.27

(#1958) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Nem kispályás kérdésem lenne hozzátok. Egy kapcsolatot kell majd megvalósítani később egy MySQL adatbázishoz ami egy linux rendszerben van. A módszert ki akartam próbálni virtuális szerverrel. Az eltérés természetesen annyi, hogy más az adatbázis név és root-nak nincs jelszava. Wamp fent is van és Delphi 5-öt (azért mert csak ez van) használok hozzá. Az Itt található módon próbáltam a példaprogrammal, de nem működik. Arra gondoltam talán túl régi lehet a Delphi, a Wamp-ban található sql meg túl új neki...? Bármilyen ötletet szívesen fogadok.
Utóirat: próbáltam külső, létező szerverre is kapcsolódni, de úgy sem sikerült.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1959) zka67 válasza Petyyyyy (#1958) üzenetére


zka67
őstag

Szia, én írtam a MySql-hez néhány komponenst, amikkel nagyon egyszerűen lehet kapcsolódni az adatbázishoz. Ha gondolod szívesen elküldöm neked. Igaz, hogy 2007-hez és XE-hez van csak csomag, de elvileg a 2007-esnek mennie kell Delphi 5 alatt is.

(#1960) pierci


pierci
csendes tag

Kedves Fórumozók!

A következőben szeretnék segítséget kérni:
Keresek egy olyan programot, ami figyelmeztet a névnapokra. Több protokoll listám van excelben, ezeket nem szeretném egyesével bepötyögni valamilyen alkalmazásba, mert 1500-2000 név van. Eddig... Nem elég, ha kiírja, hogy ma pl: István nap van, szűrje ki nekem az összes Pistát (a név mellé írt beosztással és munkahellyel) és jelezze. (legjobb lenne, ha e-mailben értesítene) Az pedig maga lenne a csoda, ha ugyanez működne mobilon is :) Létezik ilyesmi???

Köszönöm a segítséget!
Üdv!

(#1961) zka67 válasza pierci (#1960) üzenetére


zka67
őstag

A kérdésedet inkább itt tedd fel: Milyen program, ami ...?

(#1962) Petyyyyy válasza zka67 (#1959) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Erre lehet még visszatérek, addig is köszönöm. Közben sikerült megoldani egy ADO kapcsolattal a dolgot, kb. 3 percig is tartott. :B

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#1963) D@ni88 válasza zka67 (#1957) üzenetére


D@ni88
addikt

Valami miatt nem működik...
AsBarcode1.DrawBarcode(QRImage1.Canvas);

Nem jelenik meg a vonalkód...

[ Szerkesztve ]

(#1964) kormost


kormost
csendes tag

Sziasztok!

Processhez tartozó ablakok és azok elemeinek bejárása?

Mivel a google nem nagyon tud segíteni (vagy csak én keresek rosszul), ezért itt kérek segítséget!

A címben feltett kérdésre keresem a választ. Próbáltam a következő API-kat siketelenül:

Getclassname
EnumWindows
Findwindow
Findwindowex
Getwindow

Próbáltam ezeket:
[link]
[link]

és ehhez hasonló kódokat is, de sikertelenül!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#1965) pierci válasza zka67 (#1961) üzenetére


pierci
csendes tag

ok, köszi!

(#1966) D@ni88


D@ni88
addikt

Mitől lehet az, hogy néhány gépen működik az ADO, néhányon pedig azt írja hogy a "Szolgáltató nem található. Lehetséges, hogy a telepítés nem volt tökéletes"

(#1967) fodi1


fodi1
csendes tag

A téma: Adatfogadás a soros portról DELPHI7 -el, pld. PIC kártya felől, az adatok pc-n történő kijelzése, és feldolgozása miatt.

Történet:
Egy PIC es fejlesztővel készítettem egy AD konvertert, mely az adatokat a saját LCD kijelzőjén kijelzi, és továbbítja a soros porton keresztül a pc felé.
A PIC boardon egy potival modellezem a kimenő értéket. 10bites ad-ról lévén szó 2-től 2023-ig mutat az LCD a pic-kártyán a poti két végállásában.

Probléma:
A pc-n elindított terminal nevű free programocska gyönyörűen kiírja a mért értékeket, alapból Hexában, ahogy küldöm HI_byte, és LO_byte, ill. ha akarom decimálisan is kijelzi.
Ez bizonyítja a PIC oldal működőképességét.
Ha viszont DELPHI7 ben olvasom ki az adatokat, csak grafikus ákom-bákomot kapok, vagy semmit, mely természetesen változik, a küldött számoknak megfelelően.
Mindenféle karakterkonverziót megpróbáltam, de csak nem kapom meg a várt számadatokat (2-1024ig).
Miért természetes a kis terminál programocskának amit a delphiben én nem tudok megoldani?

Delphi kódot mellékelem.

Igen megtisztelnétek, ha megoldást kapnék kezdő létemre a problémámra.

// xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Function ComPortRead:string;
var c,i:integer;
BytesRead:dword;
st:string;
begin
BytesRead:=0;
if not ReadFile(ComHandle, RdBuff, SizeOf(RdBuff), BytesRead, nil) then begin
end;

//st:='';
if BytesRead>0 then begin

for i:=1 to BytesRead do begin

st:=RdBuff[i-1];
end;
end;
ComPortRead:=st;
end;

//hossz:=length(ComPortRead); // HOSSZ ?
//label6.Caption:=inttostr(hossz); // Kiírni

read_ki:= ComPortRead;
kar1:=copy(ComPortRead,1,1); // Kivesszük az első karaktert
kar2:=copy(ComPortRead,2,1); // és a másodikat

// Numerikussá alakítjuk
szam1:=strtoint(kar1);
szam2:=strtoint(kar2);

// Szam1 viszaalakítása. (rotated Hi bits - Make back: to left)
szam1:= szam1 shl(8);

// A Hi ls Lo szám összege adja a küldött értéket, a szám1-be tesszük
szam1:=szam1+szam2;

// A kar1-be tesszük a stringgé visszaalakított számot
kar1:= inttostr(szam1);

label6.Caption:=kar1; // Kiírni

(#1968) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok.

Van egy delphi 6-s alkalmazás, kb 10 éves ami állandó szépítés és fejlesztés alatt áll.
Azt vettük észre, hogy egyes gépeken aránylag gyorsan, más gépeken viszont nagyon lassan működik az alkalmazás.
(Nem csak XP és Win7-en futás közt van különbség, hanem azonos oprendszerrel rendelkező gépeknél is).

Logoltuk a lekérdezéseket, de úgy tűnik, hogy nem azok futtatásával van probléma. A select-ek futtatási ideje ~ megegyezik. Így arra gondolunk, hogy az adatok betöltésénél lehetnek problémák.

BDE-t használunk.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma?
Üdv Dani

(#1969) D@ni88 válasza D@ni88 (#1968) üzenetére


D@ni88
addikt

senki?

(#1970) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok.

Van egy lekérdezés ami kb 25000 sort ad vissza. Nincs semmi feltétel (select * from table).

BDE-vel azonnal megtörténik az Query.open míg ADOval kb 3-4s.

Valaki tudja mért lehet ez? Pedig ugye az ADO elvileg gyorsabb :)

(#1971) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok.

Szeretnék pdf-et nyomtatni delphiből

ShellExecute(0, 'open', 'acrord32', PChar('/p /h ' + 'c:\proba.PDF'), nil, SW_HIDE);
DeleteFile('c:\proba.PDF');

parancs működik debugnál, ha elég időt várok, futásnál mire végigmenne a nyomtatási process, az előtt már törli is a fájlt, így a nyomtatás nem lehetséges.

A másik irány amin elindultam, hogy megvárjam a win process lefutását, de valamiért nem jön össze (még a fájl megnyitása sem:

procedure TTest_frm.bCloseClick(Sender: TObject);
var
Info: TShellExecuteInfo;
pInfo: PShellExecuteInfo;
exitCode: DWord;

begin

{Pointer to Info}
pInfo := @Info;
{Fill info}
with Info do
begin
cbSize := SizeOf(Info);
fMask := SEE_MASK_NOCLOSEPROCESS;
wnd := Application.Handle;
lpVerb := 'open';
lpFile := PChar('acrord32.exe');
{Parametros al executable}
{Executable parameters}
lpParameters := 'c:\proba.PDF';
lpDirectory := NIL;
nShow := 0;
hInstApp := 0;

end;
{Execute}
ShellExecuteEx(pInfo);

{Wait to finish}
repeat
GetExitCodeProcess(pInfo.hProcess,exitCode);
Application.ProcessMessages;
until (exitCode <> WAIT_TIMEOUT);
end;

Esetleg valaki tudna segíteni?

(#1972) zka67 válasza D@ni88 (#1971) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ezt próbáld ki, nekem működik:

function Execute(FileName, Params : string; Show : integer = SW_HIDE) : boolean;
var
SEInfo: TShellExecuteInfo;
ExitCode: DWORD;
begin
FillChar(SEInfo, SizeOf(SEInfo), 0) ;
SEInfo.cbSize := SizeOf(TShellExecuteInfo) ;
with SEInfo do begin
fMask := SEE_MASK_NOCLOSEPROCESS;
Wnd := Application.Handle;
lpFile := PChar(FileName) ;
lpParameters := PChar(Params);
nShow := Show;
end;
if ShellExecuteEx(@SEInfo) then begin
repeat
Application.ProcessMessages;
GetExitCodeProcess(SEInfo.hProcess, ExitCode) ;
until (ExitCode <> STILL_ACTIVE) or Application.Terminated;
Result := true;
end
else begin
ShowMessage('Program file not found!') ;
Result := false;
end;
end;

procedure TForm1.Button3Click(Sender: TObject);
begin
Execute('acrord32', 'filename.pdf', SW_NORMAL);
end;

(#1973) D@ni88 válasza zka67 (#1972) üzenetére


D@ni88
addikt

Köszi, ez majdnem jó is lett, de neked ez egyből nyomtat is?
lpVerb-hez megadtam a print-et, de az sajnos nem működik...

[ Szerkesztve ]

(#1974) zka67 válasza D@ni88 (#1973) üzenetére


zka67
őstag

Szia, a paraméterben kell megadni, nem?

(#1975) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
olyan gondba ütköztem, hogy van 1 (raktár)program ami csak simán .dbf fájlba dolgozik, újra kellene dobnom a gépeket, eléggé ősiek, és azt nem tudtam kideríteni, hogy ehhez milyen adatbázis kezelő kellene, ha kell egyáltalán, mert ugye ez delphi adatbázis kezelése. Csak simán kell egy borland shared vagy mi hozzá?
bocs a nyers fogalmazásért, de csak felületi ismereteim vannak.... :(

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1976) klambi válasza klambi (#1975) üzenetére


klambi
addikt

annyit sikerült kiderítenem hogy talán dBASE az adatbázis...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1977) Fire/SOUL/CD válasza klambi (#1975) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ezzel a progival próbáld megnyitni a DBF fájlokat, hogy kiderüljön, hogy valóban adatbázis fájlok, nem csak a kiterjesztésük az. DBF Commander
2. A DBF az csak egy típusú adatbázis a sok közül, nem csak "Delphi-ben" használatos.

UI: Ha az adatbázis jelszóvédett, akkor azt ki kell deríteni, avagy (ez bevett szokás) a raktárprogi esetleg jelszót kér indításakor, amely jelszó egyben az adatbázis jelszava is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1978) klambi válasza Fire/SOUL/CD (#1977) üzenetére


klambi
addikt

köszönöm a választ! és 64 bites w7 nél, ezeknek az "ősi" programoknak, elég ha csak xp módban futtatom?
valamit kell még valamit a raktár program mellé installálni? :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1979) Fire/SOUL/CD válasza klambi (#1978) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Már mint a raktár progira írod hogy "ősi" vagy a DBF Commander-re? (Ez utóbbi biztosan fut W8/8.1 x64 alatt is)
Ha a raktárprogiról van szó, azt meg ki kell próbálni. Ha valóban Delphi-ben íródott és telepítős, akkor fel kell települni a Borland Database Engine-nek is (BDE), az meg okozhat meglepetést.
Ettől függetlenül próbáld meg, ha nem menne, akkor meg Virtuális gépen biztosan futni fog(egy ezeréves Delphi 7-ben írt progim szorult fejlesztésre, ami szintén adatbázis jellegű, semmi gond(W8 x64 alatt Virtualbox)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1980) D@ni88


D@ni88
addikt

Sziasztok.

Még mindig nyomtatással szenvedek:
ShellExecute(0, 'open', 'acrord32', Pchar('/p /h c:\proba.pdf'), nil, 0);

A parancs néha működik néha nem! Ha nem működik akkor is elküldi a readernek, megjelenik az open recent file-ok között, de nyomtatni nem nyomtat!

(#1981) Fire/SOUL/CD válasza D@ni88 (#1980) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ShellExecute(0, PChar('print'), PChar('d:\valami.pdf'), nil, nil, SW_HIDE);

(A PDF-nek társítva kell lennie egy alkalmazáshoz, ami automatikusan megnyitja. Az mindegy, hogy a W8 beépített PDf olvasója vagy a Foxit vagy az Acrobat...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1982) D@ni88 válasza Fire/SOUL/CD (#1981) üzenetére


D@ni88
addikt

Végül rájöttünk, hogy működik a story.
A probléma akkor áll fent, ha XPS writer, vagy Microsoft Office Document Image Writer van beálíltva alapértelmezett nyomtatónak. Ha fizikai nyomtató, akkor köpi rendesen a nyomtatványokat...

Eléggé érdekes...

(#1983) Fire/SOUL/CD válasza D@ni88 (#1982) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezen nincs mit "érteni"... Sajnos ez is egy user error. A ShellExecute egyértelmű: [link]

Az, hogy ettől eltérsz vagy nem tudod, hogy hogyan kell alkalmazni, az user errror... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1984) D@ni88 válasza Fire/SOUL/CD (#1981) üzenetére


D@ni88
addikt

Ok, kipróbáltam, de minden nyomtatás után be kell zárnom a readert és csak azt követően nyitja meg az új pdf-et és küldi a nyomtatóra...

(#1985) Fire/SOUL/CD válasza D@ni88 (#1984) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Foxit-ról beszéltem. A fostalicska Adobe már 1,5 évtizede sem érdekelt....

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1986) D@ni88 válasza Fire/SOUL/CD (#1985) üzenetére


D@ni88
addikt

Csak elég nehéz több száz/ezer gépre telepíteni :D

[ Szerkesztve ]

(#1987) Phvhun


Phvhun
őstag

Eléggé elpusztultnak tünik a topik, de hátha alapon van egy kérdésem, amit [itt] tettem fel.

Valaki ötlet?

(#1988) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!

Van 1db MaskEdit-em amelynek ez lenne a maszkja : 99999999-9-99;1;
Azt hogy tudom megoldani, hogy amíg nincs kitöltve a helyesen addig ne lehessen tovább lépni, illetve jelenjen meg egy üzenet hogy az adószám nincs jól kitöltve?

Előre is köszönöm.

(#1989) Calogero válasza Calogero (#1988) üzenetére


Calogero
addikt

Sikerült megoldanom.

(#1990) D@ni88 válasza D@ni88 (#1986) üzenetére


D@ni88
addikt

Sziasztok.

ShellExecute(0, PChar('print'), PChar(APath), PChar('/t /s'), nil, 0);

Újabb fejlemény: Öröm és boldogság, mert ugye működik, de a tesztelés során olyan hibát találtam hogy kb a 50-100x shellexecute hívás után mintha nem történne semmi, nem nyomtat. (reader megnyílik)

(#1991) papasoft80


papasoft80
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a nagyérdeműt, hogy mi a javaslat az alábbiakra.
Az eredeti felállás Delphi6 program ADO-val Oracle Client-el az Oracle 8 adatbázishoz.
Az Oracle 8 kiesett a képletből, helyette Oracle 11g R2 van.
Nem szeretnék Oracle Client-et telepíteni minden kliens gépre, ezért az Oracle Instant Client-et gondoltam használni, de az ADO köp egy nagyot rá.
A legkisebb ráfordítással szeretnék átállni. Vagyis be lehet-e állítani úgy a dolgot, hogy az ADO használja az Oracle Instant Client-et. Ha nem, akkor mi a javaslat? Delphi 7 is szóba jöhet, de az afelettieket már nem ismerem.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1992) papasoft80 válasza papasoft80 (#1991) üzenetére


papasoft80
tag

Már igen régóta próbálkoztam és végső elkeseredésben írtam ide.
A megoldás az volt, hogy beállítottam a path-ba az OCI útvonalát és megadtam az NLS_LANG-ot a rendszerváltozókhoz. Úgy látom, hogy az ADO-s kapcsolat megy rendesen.

(#1993) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van a Google fordítónak egy felolvasó funkciója
http://translate.google.com/translate_tts?tl=hu&q= ezután meg a szöveg
Az URL-nél átalakítja a spacet, meg az ékezetes karaktereket %+hexadecimális ASCII-kódszám formátumba
Bekérek egy szöveget, és azt akarom átalakítani úgy, hogy az ékezetek az URL formátumában legyenek.
A space az így néz ki: %20 , azt át is alakítja, de az ékezeteseket máshogy kódolja
pl.:árvíz %C3%A1rv%C3%ADz --> á=%C3%A1
Hogyan tudom az ékezetes karaktereket ilyen formába átalakítani?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1994) zka67 válasza mekker (#1993) üzenetére


zka67
őstag

Szia, így:

Uses HTTPApp;

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
const S : string = 'Árvíztűrő tükörfúrógép';
begin
Memo1.Lines.Add( S );
Memo1.Lines.Add( HTTPEncode( UTF8Encode(S) ) );
end;

A példa kimenete:

Árvíztűrő tükörfúrógép
%C3%81rv%C3%ADzt%C5%B1r%C5%91+t%C3%BCk%C3%B6rf%C3%BAr%C3%B3g%C3%A9p

(#1995) mekker válasza zka67 (#1994) üzenetére


mekker
őstag

Köszönöm a választ!
Még abban kéne segítség, hogy Lazarus IDE-hez használom a Synapse libraryt, hogy letöltse a hangfájlt a Google fordítóról, de hiába a jól lefordított url link - a böngészők jól lejátszák a vágólapozott linket -, továbbra is beleolvas speciális karaktereket/más betűket az ékezetes karakterek helyére (a letöltött mp3-ban).
Mit kéne csinálni, hogy a normális hangájlt töltsön le?
(VLC-nek is van Chromehoz egy lejátszó-pluginja és az is ezt produkálja egyébként)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1996) zka67 válasza mekker (#1995) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ez ugyan a Delphi fórum, de talán:

uses
SynaCode;
..
begin
s := EncodeUrl( str );
//
s := DecodeUrl( str );
end;

(#1997) mekker válasza zka67 (#1996) üzenetére


mekker
őstag

Ezzel is jól alakítja át az URL-t, de nem az a baja, hanem a letöltéssel van valami.
Synapsesal is, meg most ezzel is.
A karakterkódolással lehet a baj, mert ilyeneket mond bele a szövegbe a robothang (ékezetes betűk helyére), hogy "szerzői jog", "negyed", "bekezdésjel", "plusz", "mínusz" ,stb.
Böngészőbe jól menti le és jól játssza le a program vágólapozott linkeit.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#1998) mili84me


mili84me
újonc

sziasztok, én abszolut nem vagyok jártas programozásba, ezért kérnék egy hatalmas segítséget.
Scar divi be kellene futattnom egy adott forráskodot.
ez egy bot program lenne, a lényeg h vhogy rá kellene illesztenem a koordinácios paramétereket de nem tudom hogyan és hova.
ezuton kérnék egy programozó segítségét aki elmondaná hogy kell csinálni.
A forráskodot el is küldeném hogy tudja miről van szó.

Köszönöm

(#1999) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok

Van nekem egy A könyvtárba txt és db kiterjesztésű file-k.
Ezeket szeretném a program kilépésekor átmásolni egy B könyvtárba, és ha már ebben a könyvtárban létezik olyan nevű file, akkor azokat felül írja.

Előre is köszönöm.

(#2000) bucsupeti válasza Calogero (#1999) üzenetére


bucsupeti
senior tag

onClose eseményben:

begin
CopyFile(PChar('c:\A\*.txt'), PChar('c:\B\'), False);
CopyFile(PChar('c:\A\*.db'), PChar('c:\B\'), False);
end;

Egyébként az is megoldás lehet, ha készítesz egy batch fájlt a program indítására, amibe a végén megoldod a másolást a copy paranccsal.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.