Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) N!tRo


N!tRo
tag

poénból, de ez az 1000. hozzászólás !! gihihihih :C

My Frist Android Logic Game -[ Frame It! ]- keresd az Android Market-en!

(#1002) Flashback válasza N!tRo (#1001) üzenetére


Flashback
addikt

de poén... Azért kösz UP-ot.

Akkor más: Hogy tudom a hibaüziket kezelni??

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1003) Flashback


Flashback
addikt

up

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1004) Flashback


Flashback
addikt

Hibaüzenet kezelés hogy működik delphi alatt?! :O

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1005) btotyi válasza Flashback (#1004) üzenetére


btotyi
tag

Úgy hogy lekezeli a hibát ! :))


Egyébként

 
try
.
.
.
valami tevékenység


except
on e:edbenginerrror do
begin // adatbázismotor hibák lekezelése

end

on e:????exception // más exception osztályok kezelése

on e:exception do
begin // minden ''maradék'' hiba lekezelése

end
end



IDE-ből való futtatáskor a delphi minden hibát elkap és megjelenít ha be van kapcsolva a debugger options - Language exceptions fülön Stop on Delphi exceptions checkbox!!!!



[Szerkesztve]

(#1006) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

elkezdtem írni egy progit, még alig van benne valami, kód pedig csak a
FormCreate-ben van. Eddig annyit csinál, h kapcsolódik egy mysql
adatbázishoz, onnan lekér néhány rekordot, és az első alapján egy
ListView-ben létrehoz egy oszlopot. Eddig rendben is van, gond nélkül
lefut, de utána jön az Application.Run parancs, ahol is access
violation-nal meghal. Use debug DCUs-t bejelölve a getmem.inc-ben jelöli
a hibát. Ilyet se láttam még. Delphi7 enterprise, WinXP prof hun sp2.
Korábban nem volt ilyen gondom. Más találkozott már ilyennel?

(#1007) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Erősítsetek meg abban a hitemben, hogy a FormCreate csak a form és a rajta levő objektumok létrehozása után hívódik meg. Egy delphis haverom nem akarja elhinni hogy így van, és a korábbi problémámra ebben látja a megoldást. :))

(#1008) Szalma válasza Tele von Zsinór (#1007) üzenetére


Szalma
őstag

(A formcreate néha furcsán viselkedik. Arra szoktam rá annó, hogy egy 0.5-1sec-es timer eventje indít minden inicializálást...
A formcreate-ben csak azok az objrefek elérhetőek, amiket designtime-ban hozol létre. Meg amiket ott helyben...)

Szeretettel:
Szalma

(#1009) Flashback válasza Szalma (#1008) üzenetére


Flashback
addikt

Csak úgy OFF-ban; te hány éves vagy? Érdeklődés képpen mert eddig amiket írtál az nagy bölcsességekre vall és valamilyen szinten, így virtuálisan is de felnézek rád!
Ja és még egy! Van egy ''Szeretettel:Szalma'' scripted??

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1010) ReJim


ReJim
őstag

üdv, hogyan lehetne megoldani, hogy egy console application-ben egy olyan szöveget írjon ki, amiben van ' karakter??? sajnos nem tudom elhagyni :( nem lehet mással helyettesíteni, csak a shift+egy :)

csak kérlek azt nem mondjátok, hogy nem lehet :(

előre is köszi...

</end.?>

(#1011) ReJim válasza Flashback (#1009) üzenetére


ReJim
őstag

nekem is van egy scriptem az aláírásra, firefoxban van berakva a könyvjelzőeszköztárhoz:
javascript:uziin.uzenet.value = (uziin.uzenet.value +''Üdv&Oi!'' ); uziin.uzenet.focus();

szerintem szalmánál is valami ilyesmi lehet... hacsak nem még álmában is ''Szerettettel: Szalma feliratot gépel''. :)

</end.?>

(#1012) Diskcopy válasza ReJim (#1010) üzenetére


Diskcopy
tag

Csak egy sima aposztróf jelet? duplán kell beírni.. ' aztán mégegy ' közvetlenül space nélkül, ez lesz a sima aposztróf.
lásd:
[CODE]
rogram Project1;

{$APPTYPE CONSOLE}

uses
SysUtils;

begin
writeln('kiiratom az aposztrófot '' és már kinn is van');
readln;
end.
[/CODE]

(#1013) ReJim válasza Diskcopy (#1012) üzenetére


ReJim
őstag

köszi szépen :)

</end.?>

(#1014) wolffy


wolffy
aktív tag

Sziasztok!

A következőben kérnék segítséget. Delphi-ben írtam korábban egy adatbáziskezelő programot. Access adatbázisra épül ADO kapcsolattal megoldva. Az Access adatbázisban vannak kész lekérdezések, s valahogyan ezeket szeretném meghívni a Delphi-ben írt programon keresztül. Létezik valamiféle módja annak, hogy Delphi-ből meghívhatóak legyenek ezek az Access lekérdezések?

Köszi!

(#1015) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

most írok 1 kisebb csevegő progit, de van 1 kis problémám

Indy komponensnél OnConnected eseményre elküldi a szervernek a cuccot az meg visszaküldi mindenkinek aki konnektálva vagyok..ez eddig remek is

az alapja, hogy beküldöm a szerverre az adatokat az meg szétküldi mindenkinek
saját maga vissza is kapja, de a többi kliens nem..ez az egyik probléma..a másik meg, hogy, hogy lehet megoldani a folyamatos kapcsolattartás -t?..nem találtam olyan metódus -t az OnConnected en kívül amikor tudok küldeni a szervernek cuccot..(valszeg csak énvok vak)

bízom benne, hogy tudnak segíteni a nagy delphi guru- k:)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#1016) Tele von Zsinór válasza ^Bundi^ (#1015) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Hát, én nem Indy-t használtam ilyen célra, hanem TClientSocketet és TServerSocketet, ott a kliens úgy tud küldeni, hogy ClientSocket1.Socket.SendText pl. Nézd meg hátha van annál is ilyen.

(#1017) ^Bundi^ válasza Tele von Zsinór (#1016) üzenetére


^Bundi^
senior tag

küldeni és fogadni tudok az nembaj
csak azzal van gond, hogy milyen eseményre is csinálja mindezt...
mert onConnected re csak akkor ha épp felcsatlakozott...
de ha már fel van csatlakozva akkor hogyan lehet küldeni fogadni?

Nos Omnes Una Manet

(#1018) ^Bundi^ válasza ^Bundi^ (#1017) üzenetére


^Bundi^
senior tag

pontosítok..olyan kéne ami folyamatosan figyeli..mert 1 readln egyből leterheli az egszet és nem csinálhatsz semmit amíg megjön
oké akkor szálban csinálok 1 ciklus -t ami folyamatosan figyeli
de vmi egyszerübbb módszer?:$

Nos Omnes Una Manet

(#1019) Tele von Zsinór válasza ^Bundi^ (#1018) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem tudom. Érdemes megnézni azokat a komponenseket amiket mondtam, ha nem használsz Indy-spec. dolgokat, akkor lehet hogy jobb lenne arra portolni.

(#1020) _AnTi_ válasza ^Bundi^ (#1018) üzenetére


_AnTi_
tag

[link], SimpleTCP komponensek (Freeware Part3)?

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#1021) Flashback


Flashback
addikt

Hogy lehet a programom az előtérbe helyezni?! Úgymond rá rakni a focus-t?!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1022) Diskcopy válasza Flashback (#1021) üzenetére


Diskcopy
tag

Form1.BringToFront; ?

(#1023) Diskcopy válasza Diskcopy (#1022) üzenetére


Diskcopy
tag

Bővítettem kicsit.. Ha minimalizált, meg ilyesmi ez a módja, hogy felbukkanjon:

Form1.WindowState:=wsNormal;
SetForegroundWindow(Form1.Handle);
Application.BringToFront;
Application.Restore;
SetFocus;

(#1024) lenox


lenox
veterán

Van egy Delphi 2005 pro-m, vajon a Delphi 5 prot jogtisztan hasznalhatom-e? Magyarul lehet-e downgradelni? Ha esetleg igen, van valakinek Delphi 5 pro installja?

(#1025) doc


doc
nagyúr

Sziasztok!
Több Delphi kérdésem is lenne hirtelen:

1. Szeretnék egy teljesen eCCerű beviteli mezőt a user elé dobni (mondjuk egy gomb megnyomására vagy vmelyik menüponthoz rendelve) ahova ő beír valamit, leenterezi mire az input mező eltűnik, és egy változóban visszakapom a beírt stringet (ha van olyan komponens, hogy csak számot fogad el, főleg jó)

2. Csináltam egy tök eCCerű HLP file-t (egyelőre áll egy egész sorból), ezt szeretném vhogy meghívni a programomból

bocsi ha nagyon kezdő kérdések, de hétfő óta Delphizek :D

(#1026) doc válasza doc (#1025) üzenetére


doc
nagyúr

ja és még egy:

van egy BitButton, aminek a Hint propertyjébe beírtam egy szöveget, a ShowHint az true, mégsem jelenik meg a Hint... miért?

(#1027) _AnTi_ válasza doc (#1025) üzenetére


_AnTi_
tag

Szia!

Egy edit mező láthatóságát a visible tulajdonságával tudod állítani (pl.: edit1.visible:=false - az edit mező nem látható). A tartalmát a text tulajdonságából kapod meg, tehát valtozo:=edit1.text. Az edit mezőnek van egy onkeypress eseménye, a key=#13 az entert jelenti.

Nemtom ilyenekre volt-e szükséged ehhez a részhez, ha nem, akkor bocsi!

A BitBtn nálam műxik...

[Szerkesztve]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#1028) doc válasza _AnTi_ (#1027) üzenetére


doc
nagyúr

Most úgy néz ki a dolog, hogy van egy form egy spinboxszal és egy gombbal, amit megjelenítek a megfelelő menüpont kiválasztásakor. azt szeretném elérni, hogy ha megjelenik a form, akkor ne lehessen máshoz nyúlni, (vmi Modal rémlik, de hol lehet ezt beállítani?), és ha megnyomom a gombot, akkor hajtódjon végre valami. A gondom az, hogy ez a form nem ugyanabban a Unitban van, mint azok az adatok, amiket meg kéne változtatnom a gomb lenyomásakor.

tehát van egy fő A form, ami a program indításakor látszik. Ez a form a class-ommal együtt a Unit1-ben van. a B form a spinboxszal a Unit2-ben, ezért onnan nem tudok beleírni a Unit1 adataiba. hogy tudnám figyelni a Unit1-ből, hogy mikor csukják be a B formot?

(#1029) kiskekes


kiskekes
csendes tag

Létezik olyan hogy ''összes-delphi7parancsok-listája''?:)
Csak mert gyakran az akadályoz a programozásban hogy nem ismerem a megfelelő parancsot, pedig ha ismerném mindjárt könnyebb dolgom lenne.

(#1030) Drótszamár válasza kiskekes (#1029) üzenetére


Drótszamár
őstag

F1 ;)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1031) corm válasza Drótszamár (#1030) üzenetére


corm
senior tag

Üdv! Lehet kérdeztem már ilyesmit, de az rég volt. Mi mostanában a leginkább praktikus adatbázis-kezelési módszer delphiben? Nekünk anno gimiben a paradox táblákat tanították, ezt vágom is, de úgy hiszem ez már kissé elavult, viszont az sql query nagyon megkönnyíti a szortírozási műveleteket(ezt meg egy datasource-table combohoz rendelem hozzá), amit ha saját osztályokkal dolgoznék külön megkéne írnom...

Szóval?

Y N W A

(#1032) Tele von Zsinór válasza corm (#1031) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Definiáld, h praktikus...:)
Ha most állnék neki adatbázisos progit írni, és az egyszerűség lenne a szempont, akkor valszeg ADO-val állnék neki. MS termék ez is, valamilyen verzió benne van minden windowsban, tehát telepítgetni se kell. Tudja a közvetlen SQL lekérdezést.
De én mondjuk a mysql-t is tudom ajánlani, pl a libmysql.dll-el a szervert közvetlen elérve.

(#1033) Diskcopy válasza corm (#1031) üzenetére


Diskcopy
tag

mysql alá pl ott a zeoslib.. Célszerű azzal. ha más, akkor ADO. Az meg eleve adott.

(#1034) corm válasza Tele von Zsinór (#1032) üzenetére


corm
senior tag

Akkor itt praktikus := korszerű :)

Jól megvagyok én a bde-vel, és még nem jöttem rá az esetleges hátrányaira, csak mivel elég régi, gondoltam már elavult...

Y N W A

(#1035) Tele von Zsinór válasza corm (#1034) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Sztem foltozgatják azt egész jól. De ahogy nemrég tanult kollégám is említette, ott az ADO.

(#1036) corm válasza Tele von Zsinór (#1035) üzenetére


corm
senior tag

Okés köszönöm mindkettőtöknek, de aszsem akkor marad a jóöreg bde. :)

Y N W A

(#1037) doc


doc
nagyúr

egy problémám maradt még: hlp file-okat hogy tudok delphiben használni? beállítottam a Project Optionsban hogy melyiket használja, de hogy tudom programból pl. egy menüpont kiválasztásakor aktiválni?

(#1038) doc válasza doc (#1037) üzenetére


doc
nagyúr

senki sem hasznalt meg .hlp file-t? :(

(#1039) Drótszamár válasza doc (#1038) üzenetére


Drótszamár
őstag

De én már igen, viszont gőzöm sincs, mi a francot kell csinálni, hogy előjöjjön az ojjektumhoz rendelt súgó részlet. :( Rég volt már.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1040) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Hogy tudok delphi7-ben sha1 hash-t számolni? Konkrétan egy .torrent file info_hash-éről van szó...

(#1041) Diskcopy válasza Tele von Zsinór (#1040) üzenetére


Diskcopy
tag

[link] nézted már. valami külön megírt unitot használ, ami letölthető. Nézd meg, az oldal aljafelé van az Sha1

(#1042) Tele von Zsinór válasza Diskcopy (#1041) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Köszi, megnézem amint lesz időm rá. Vizsgaidőszak, ó jee!

(#1043) wolffy


wolffy
aktív tag

Sziasztok!

Adott Delphiben egy adatbázis program, ADO-val kapcsolt MSACCESS táblával. Vannak funkciók, formok, stb., most nem írnám le az egészet. A lényeg az, hogy a főformon van egy DBGrid, ami ugye az egyik ADO-val hivatkozott access tábla adatait jeleníti meg. A táblában van egy logikai mező, mely igen/nem értéket vesz fel bizonyos szempontok szerint.

A kérdésem az lenne, hogy ennek a bizonyos logikai mezőnek a függvényében, hogy igaz vagy hamis értéket tartalmaz lehet-e az adott rekord betűszínét változtatni (pl. a rekord betűszíne piros ha igaz, kék ha hamis). S ha ez megoldható hogyan???

Köszi a válaszokat, nagy szükség lenne rá!

(#1044) wolffy válasza wolffy (#1043) üzenetére


wolffy
aktív tag

Na? Senki?

(#1045) Drótszamár válasza wolffy (#1044) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ha jól emléxem szerkesztési időben lehet állítani a gridben a színeket --> valszeg futási időben is lehet

Monnyuk ez már nem annyira triviális feladat, de asszem a grid sorain keresztül el lehet érni az adatokat is. Tehát pl az akt sorban lévő értékeket. Na ha sikerül kiolvasni, és futási időben is lehet szerkeszteni a grid tulajdonságait, akkor már könnyű dolgod lessz.

A gyakorlati megvalósításban sajna nem tudok segíteni. régen volt már az adatbázisos bohóckodás, és utáltam is mint a szart.... legalább annyira mint az sql-t papíron.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#1046) wolffy


wolffy
aktív tag

Nah, végül is sikerült egy külső komponenssel megoldanom a prblémát. A Neten találtam egy bizonyos SMDBgrid nevű szerzetről van szó. A standard DBGrid-del az istennek nem sikerült a színeket módosítanom egy adott sorra, de biztos csak én voltam béna.

(#1047) d-j


d-j
csendes tag

Sziaszotk!
Ha van egy formon egy DBGrid-em és egy beviteli mezőm, hogyan lehetne megvalósítani, hogy a program futása során a beviteli mezőbe beírt szövegnek megfelelően a DBGrid a kívánt rekordra ugorjon???
Amatőr kérdés tudom, de a házimba kéne. Légyszi segítsetek! Köszike!

[Szerkesztve]

(#1048) Tangerine


Tangerine
senior tag

Hi!

Két rövid kérdésem lenne:

Van pl, egy ''ős'' form azon pl. egy Button1 gomb. Ennek a click eseményére feljön egy MessageDlg, és az Yes vagy No szerint elágazik. Ebből származtattam egy gyerekformot, de ebben szeretném az Yes ágat átírni. Jelenleg úgy műxik, hogy a gyerekben az ''inherited ;''-et kitörlöm, és átírom az egészet.

Kérdés1: Hogyan lehet csak a Yes ágat felülírni?

Kérdés2: Ciki kitörölni az inherited-et, vagy teljesen bevett dolog?

Itt a kódja:

Az ősben:
procedure TfrmOs.miKilepesClick(Sender: TObject);
begin
if RichEdit1.Modified then
begin
if MessageDlg('Biztosan kilép a programból mentés nélkül?',mtWarning,
[mbYes, mbNo], 0) = mrYes then Close
end
else
if MessageDlg('Biztosan kilép a programból?',mtConfirmation,
[mbYes, mbNo], 0) = mrYes then Close
end;

A gyerekben:
procedure TfrmHibaJavitas.miKilepesClick(Sender: TObject);
begin
inherited;
end;

így műxik:
procedure TfrmHibaJavitas.miKilepesClick(Sender: TObject);
begin
// inherited;
if RichEdit1.Modified then
begin
if MessageDlg('Biztosan kilép a programból mentés nélkül?',mtWarning,
[mbYes, mbNo], 0) = mrYes then Application.Terminate
end
else
if MessageDlg('Biztosan kilép a programból?',mtConfirmation,
[mbYes, mbNo], 0) = mrYes then Application.Terminate;
end;

Szóval csak annyit szeretnék a gyerekben változtatni, hogy a két MessageDlg Yes-ére ne ''Close'' legyen, hanem Application.Terminate

Köszi!

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1049) Jester01 válasza Tangerine (#1048) üzenetére


Jester01
veterán

Delphiben nem annyira vagyok otthon, de ez igy szerintem teljesen jó.
Esetleg egyszerűbb megoldás lehet, ha a form bezárás eseményt kezeled le úgy, hogy hívod az Application.Terminate-t. Biztos van valami OnClose vagy hasonló.

Jester

(#1050) Tangerine válasza Jester01 (#1049) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi.

Közben rájöttem, hogy egyszerűbb az ősben átírni application.terminate-re, és akkor mindkét helyen jó lesz.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.