Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34651) Tüzi válasza somasz (#34635) üzenetére

rosszul írtam, jogos a két pont :)
nézd el nekem, nem nagyon alszom mostanában, egy hetem van össze-szervezni mindenem...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#34652) Tüzi válasza fero02 (#34650) üzenetére

nekem semmi bajom nincs vele :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#34653) Tamás9x válasza FRENK1988 (#34649) üzenetére


Tamás9x
őstag

Dupla vga-s gépben csak iylet vegyél Dell XPS1730M :DD

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#34654) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

hozzájutottam egy Dell Inspiron 3537 típusú laptophoz aminek a háza nem tetszik. Érdeklődnék, hogy van e lehetőség egy fém házat venni rá külön, vagy legalább egy erősebb burkolatot, mint amilyen ezen a gépen is van: Dell Inspiron 5521.

Előre is köszönöm.

Szép estét!

(#34655) somasz válasza Tamás9x (#34653) üzenetére


somasz
Topikgazda

M17X alá nem adnám, ez már nagyon régi... tuti beszarik hamarosan

zapikanka: :N add el, végy másikat!

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#34656) zapikanka válasza somasz (#34655) üzenetére


zapikanka
tag

Az sajnos nem opció. Ez a fémházas dolog nem járható út?

(#34657) Tüzi válasza Tamás9x (#34653) üzenetére

azt ugye tudod, hogy az összes 9-es geforce videókari gyári sorozat-hibás az xps-ben?
nekem is volt xps-em 1 év alatt kettő halt be, az elsőt kettétörtem, a 9800gtx-et nem volt humorom bga-zni, vettem egy m17x r2-t.
ez most jó, és halkabb is, gyorsabb is, igaz volt egy kis szívás az amd driverrel/crossfire-el, de most már jó az is.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#34658) somasz válasza zapikanka (#34656) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem tudok róla, hogy bármi, hasonló művelet véghezvihető volna. :N

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#34659) fero02 válasza Tüzi (#34652) üzenetére


fero02
veterán

Örülj neki! Én napok óta kínlódok egy sz@rral, és nem tudok működőképes op rendszert varázsolni rá. Se W7, se W8...

(#34660) zapikanka válasza somasz (#34658) üzenetére


zapikanka
tag

Köszönöm szépen azért! : )

(#34661) Tamás9x válasza Tüzi (#34657) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nekem nem volt semmi bajom velük pedig ha 50db noti nem fordult meg a kezemben akkor 1 sem, sőt mind túl volt húzva, a hűtés alul van méretezve ez tény, mindenkinek hűtőpaddal adtuk a szériát azóta is üzemelnek hibátlanul legfőképp cad-ra vásárolták. 9800gtx-nél az s-videó hiánya zavaró inkább:)

Moste egy Clevo x7200-ast nyúzok GTX460M-sli-vel alapon lassabb mint egy 9800MGTX sli oc változat :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#34662) szabonagyur válasza Tamás9x (#34653) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak megjegyzés de neki nem gép kell csak DVD meghajtót akar cserélni :)

(#34663) somasz válasza szabonagyur (#34662) üzenetére


somasz
Topikgazda

És a másik delikvens se két vgás gépet akar, csak felsorolt két vgát olyan gépekből, ami belefér a keretébe.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#34664) Carryboy


Carryboy
tag

Az előbb megjelent a kijelzőn egy vízszintes vékony csík. A gép nincs két hetes, 5537-esről van szó. Csak gondoltam szólok, hogy belekerüljön a statisztikába. A csík bekapcsolás után azonnal látszik. Még érvényes a pixelgarancia, holnap intézkedem.

(#34665) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Csak hogy ne agyon offolásból szóljon minden kommentem, Dell xt2-es géppel volt valakinek tapasztalata? Ilyet nézett ki magának a párom, egy kicsit ódzkodom tőle.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#34666) Tüzi válasza Tamás9x (#34661) üzenetére

Nem a hűtésével van probléma, hanem a gpu-sli chip forrasztásával.
Ahogy használod (főleg játék), melegszik-hűl-melegszik-hűl, ezen folyamat miatt pedig kontaktos lesz a videókari.
Ez tény.

(#34659) fero02 :
ATI?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#34667) Tamás9x válasza Tüzi (#34666) üzenetére


Tamás9x
őstag

Tuti nem szedett össze valami port? 90 fokig garanciálisak a forrasztások és maga a GPU is. (amiről persze sokan nem tudnak) Bacsis mostani 9800gt-sli rendszerét kb 1 évig majdnem minden nap 2-3 órát nyúztuk majd meglett a 9800gtx-sli rendszer amit ennyin hajtunk (650/930/1625) a mai napig, semmi baja nincs. Szigorúan hűtőpaddal, 80 fok feletti értéket még sosem mértem, pad nélkül elkandikált 103 fokig, ott le is kapcsolta a bios.

Egy hibás forrasztás magában nem hiba, ha társul mellé egy mindennapi hőtágulás ami nagyobb mint 40 fok akkor van baj. 20-60 :) (Ez ROHS és nem ólmozott így ridegebb) az évek sajna ezt igazolják.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#34668) fero02 válasza Tüzi (#34666) üzenetére


fero02
veterán

Intel HD 4000 és Ati 8730M. Szűz op rendszer, chipset driver fel, restart, ok. Intel vga driver fel, restart, ok. Ati vga driver fel, restart -> kék halál : atikmpag.sys

Rínni tudnék már tőle... :O :W

(#34669) HaZse


HaZse
őstag

Dell Latitude E6320-asba létezik IPS panel?

A másik kérdésem, hogy én egy PR02x dokkolóval használom. Windows 7 alatt DVI-HDMI átalakítóval van rákötve az erősítőm a hang miatt, de sajnos nem adja ki a hangot. Viszont Linux alatt (UBUNTU GNOME) alatt meg kiadja a hangot sőt a DTS-t is.

A kérdésem, hogy milyen alkalmazást, drivert kell feltenni, hogy windows alatt is működjön.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#34670) horalmada


horalmada
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám merült fel, hogy vásároltam nemrégiben egy dell inspiron 3521-es laptopot (core i-3, 8gbram, 8730m vga ) de valami nem igazán szuperál rajta videólejátszás közben Olyan mintha kicsi fps lagg lenne, beakadozik a kép enyhén. Nem igazán tudom mi lehet a probléma, próbáltam, hogy a hol a sima integrált vga-val hol pedig a dedikált vga-val játsszam le a filmeket, de egyik sem segített. Szerintetek mi lehet a probléma ? Esetleg a windowsnál lehet valami? Több lejátszót is kipróbáltam ( vlc, bs player, power dvd ) mindegyiknél ugyanez a hiba.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#34671) SzaboZE válasza HaZse (#34669) üzenetére


SzaboZE
addikt

A videokártya driver kell a hdmi hanghoz. A biztonság kedvéért persze a delles hangkártya driver is legyen fent. Ezek után a hangbeállításoknál a lejátszóeszközöknél ki tudod választani (ha már csatlakoztatva van a hdmi eszközöd).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#34672) SzaboZE válasza Tamás9x (#34667) üzenetére


SzaboZE
addikt

A por önmagában 30-40%-ot ront a hűtőteljesítményen. Ez a 90 fok meglep, hiszen 100 fok felett van a thermal shutdown is.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#34673) SzaboZE válasza zapikanka (#34654) üzenetére


SzaboZE
addikt

A házzal együtt kell cserélni az alaplapot, cpu-t, ramot, hdd-t, kijelzőt, felső borítást is ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#34674) HaZse válasza SzaboZE (#34671) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi, de sajnos ezeken tűl vagyok. Még mindig nem érzékeli a HDMI-t. (se a monitort, de az Onkyo TX-SR608-ast)

Az intel driver 2013.0222.-i dátumű. Lhet, hogy az intel honlapjáról kellene letöltenem a drivert?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#34675) rayoliviero válasza SzaboZE (#34673) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tényleg olyan rosszak a Vostrok, mint ahogy itt néhány hozzászóló beállítja? :( 15-ből 10-et javítottak... Mert nekem van egy 3550 és nem tudok rá semmi negatívat mondani (az árához képest), hibája soha nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#34676) Tamás9x válasza SzaboZE (#34672) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ez olyan mint a láz 40 foknál már baj van, pedig csak 42 foktól csapódik ki a fehérje ez a 90 fok egy etalon érték, gyárilag 1 órán keresztüli 100%-os kihasználtság mellett nem lehet 90 foknál magasabb a gép CPU,GPU maghőmérséklete. Az már más kérdés, hogy ezen tesztekhez miylen körülmények voltak biztosítva, tuti nem takarón használták a gépet :D (én így tudom, ezt verték a fejünkbe a suliban)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#34677) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,
Dell Latitude E5530-as laptopban SSD-t raktam a HDD helyére, és az ODD helyére pakoltam a HDD-t.
Mindent sikerült frankón megcsinálnom, csak 1 gondom van: a vinyó ugyebár a dvd helyén csücsül, és emiatt állandóan megállás nélkül világit a dvd aktivitást jelző led zölden, piszok erős fénnyel.
Nem lehet ezt vhogy kikapcsolni? Eléggé zavaró. BIOS-ban nem találtam beállítást, google sem adott eredményt erre.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34678) fero02 válasza Renok (#34677) üzenetére


fero02
veterán

Szoftveresen nem lehet kapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#34679) Carryboy


Carryboy
tag

Sziasztok!

Kinek milyen tapasztalata van az 5537-vel kapcsolatban? Gondolok itt összeszerelésre, illesztési pontokra, melegedésre, kijelzőre, megbízhatóságra.
Mert a lecserélésén gondolkozom!
Ráadásul bejött ez a kijelző hiba is.

Köszönöm mindenkinek aki válaszol!

(#34680) soldi3r válasza fero02 (#34678) üzenetére


soldi3r
veterán

en azert lehet, hogy egy darab szigeteloszalagot alkalmaznek elobb ;]

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#34681) Renok válasza soldi3r (#34680) üzenetére


Renok
senior tag

Még jobb, sikerült kikötnöm a ledet a kis extra házban.
Köszi srácok!

(#34682) SzaboZE válasza rayoliviero (#34675) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát én ugye csak rosszal találkozok munkám során.... ;) A hűtésen kívül más gond nem szokott lenni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#34683) Tüzi válasza Tamás9x (#34667) üzenetére

Tuti nem...
Nekem pad nélkül, furmarkban sem ment 88 fok fölé a kártya, mégis megdöglött.
BGA-zni nem akartam 15ezerért (20ért szállítással), sütőzni nem volt kedvem, szétszedtem, és árulom a darabjait. 80ezret már sikerült kiárulnom belőle, szóval jelenleg 180-ban van az r2.
Ez van :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#34684) Tüzi válasza fero02 (#34668) üzenetére

Hátőőő...
Van egy 13.4es driver, amivel én használom a két 5870-et a gépemben, ha gondolod adok linket.
(nekem is úgy töltötték fel itt PH-n :) )
mod:
Muerte75-nek köszönd meg ha működik :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#34685) fero02 válasza Tüzi (#34684) üzenetére


fero02
veterán

Megköszönném! :R

Illetve ha megtennéd, hogy megnézed melyik Intel driverek vannak installálva... :R

Neki is THX!

[ Szerkesztve ]

(#34686) fero02 válasza Tüzi (#34684) üzenetére


fero02
veterán

Ja igen, Win7 x64? :B :U

(#34687) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Helló!
Én is beálltam a sorba... Egy 3521-esssel sz*pok éppen(i3, HD4000, 7670m, Win 8.1 64 bit). A wifi kártyát képtelen vagyok beüzemelni(a Win látja talán, de bekapcsolni nem lehet), illetve a VGA-k közül csak az AMD drivere működik, az Intel nem talál kompatibilis hw-t. Minden driver a hivatalos support oldalról való. Tudnátok ötletet adni, hogy lehetne megoldani a problémákat? Ha sokszor felmerült dolgokról kérdezek, bocs, de most csak telefonról netezek, nem olvastam vissza a fórumba. Köszi!

BÚÉK!

(#34688) Tüzi válasza fero02 (#34686) üzenetére

aha, ahhoz.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#34689) horalmada válasza Ukraan (#34687) üzenetére


horalmada
csendes tag

Helló!

Hasonló helyzetben voltam én is, talán annyi szerencsém volt h nekem a hivatalos szoftverekkel ment nagyjából. Intel kártyánál, ha sikerül szóra bírnod a wifit, akkor az alap windowsos illesztőprogram keresést próbáld ki nekem az segített . ( de lehet hogy már próbáltad)
Esetleg, neked nem akadt problémád videólejátszással ? Nekem valamiféle fps lagg van, és nem tudok rájönni mi lehet ( win 7 64bit) ...

(#34690) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy 3521-es gép. A08-as Bios van rajta.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e A12-es verzióra frissíteni.
Előre is köszi!:)

(#34691) cellpeti


cellpeti
veterán

feltettem a W7 64bites verziót a gépre, 5.perc után kék halál. Jól kezdődik... :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34692) fero02 válasza cellpeti (#34691) üzenetére


fero02
veterán

atikmpag.sys? :U
atikmdag.sys? :U

(#34693) TheProb


TheProb
veterán

Kipróbáltam 8.1-en a Dell féle ATI drivert, hát elég elkeserítő eredmények születtek:

Ilyen lett a 13.9-el:

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34694) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

A Dell Wireless 1504 wifi kártyának mennyi a maximális sebessége (Mbps)?

(#34695) Killer01


Killer01
őstag

Sziasztok, kinéztem 2 gépet de kéne egy kis support :) Az egyik egy Vostro 2551-es (i3 3227u), a másik Inspiron 15 3521 (i3 3217u). Asszonynak lenne net/video meg ilyesmik, max én kínoznám meg néha valami komolyabbal. Ezért gondoltam hogy elég az integrált vga, viszont mindkét gép (gondolom a dedikált vga hiánya miatt) csak 4 cellás akkuval van. Mennyit bírnak ezek a 4 cellások, mire számítsak? Illetve melyik gépet ajánlanátok a kettő közül?

(#34696) Avicularia válasza B-L-A-C-K (#34694) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem 300 Mbps-el csatlakozik a routerra

(#34697) B-L-A-C-K válasza Avicularia (#34696) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem 72 a plafon, nem értem...Milyen driver van fent?

(#34698) Avicularia válasza B-L-A-C-K (#34697) üzenetére


Avicularia
veterán

Bocsánat, rosszul emlékeztem. Nekem 1540 van a 6230-ban, nem 1504.

(#34699) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Dell 1520as laptopba a milyen winchestert vegyek gyakran ismételt kérdései alatt ajánlott 250es esetleg 500as vinyók közül bármelyik belerakható?? Gondolom a lényeg, hogy ne legyen az új sata 2 a csatija?!

[ Szerkesztve ]

(#34700) FRENK1988 válasza b1sti (#34699) üzenetére


FRENK1988
veterán

Az sem akadály. A sata visszafelé kompatibilis

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.