Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34051) orbo válasza SUNYI91 (#34048) üzenetére


orbo
tag

Ja ok, a szalonban is 190 op.rendszer nélkül. :)

(#34052) Chaser válasza SUNYI91 (#34049) üzenetére


Chaser
titán

Ezt most komolyan gondoltad? :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34053) SUNYI91 válasza Chaser (#34052) üzenetére


SUNYI91
csendes tag

nekem ezt állították!
bár ha látják a kalapács nyomát akkor biztos nem!

(#34054) GeGexx válasza SUNYI91 (#34050) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Szerkeszt gombot nem ismered? :(((

(#34055) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Üdv!
Ma csatlakoztam a Dell-es táborhoz. Vettem egy használt e6520-ast. :)
Van rajta még szűk 1 év NBD gari.

Gondolkodom a garancia kiterjesztésén.

Tudnátok linkelni valamit, ahol ennek a feltételei normálisan le vannak írva. És kb. mennyibe kerül 1-2 év plusz?
Vagy melyik bolthoz érdemes fordulni ilyennel? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#34056) Chaser válasza SUNYI91 (#34053) üzenetére


Chaser
titán

Valami kavar volt ott sztem.

redwhite78: Nincs különösebb feltétele. Kellenek az előző tulaj adatai és mehet. Árfolyamtó/pontos géptől l függ az ára, most talán 20-30k között lehet 1 év. Kérj ajánlatot pl humansofttól.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34057) Carryboy


Carryboy
tag

Ezt érdemes megvenni? [link]

(#34058) Chaser válasza Carryboy (#34057) üzenetére


Chaser
titán

Mire kell?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34060) Carryboy válasza Chaser (#34058) üzenetére


Carryboy
tag

Játék, net, film és hordozva lenne. Egy dolog aggaszt, hogy melegszik.

(#34061) Ice&Lime válasza Carryboy (#34060) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Sajnos a játék erősen megterhel minden mobil processzort és ezért nagyon tudnak melegedni a laptopok.
Desktop pc-nél például egy jó minőségű ventivel meg sem kottyan neki, sem a procinak sem a vga-nak.

(#34062) Carryboy válasza Ice&Lime (#34061) üzenetére


Carryboy
tag

Tudom :)

(#34063) Ice&Lime válasza Carryboy (#34062) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Vegyél akkor egy játékra tervezett laptopot, aminek normálisabb a hűtése.

(#34064) Carryboy válasza Ice&Lime (#34063) üzenetére


Carryboy
tag

Több gyártótól is elég sokat átrágtam már.

(#34065) Ice&Lime válasza Carryboy (#34064) üzenetére


Ice&Lime
veterán

és nem jutottál semmire, egyet sem sikerült találni?

(#34066) Chaser válasza Carryboy (#34060) üzenetére


Chaser
titán

Ha 15-ös is jó dell 5537 vagy még inkább 7537. Azoknál biztos nincs horror melegedés, 3D-ben sokkal erősebbek. Cpu ulv, ami nem kergeti meg teljesen a vga-kat, de sokkal jobb mindkét gép ennél a vostro kombónál játék alatt. Üzemidejük is elég brutál, haswell cpu-sak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34067) Carryboy válasza Ice&Lime (#34065) üzenetére


Carryboy
tag

Találtam egy másikat: [link]
[link]

(#34068) Ice&Lime válasza Carryboy (#34067) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ezen akarsz játszani órákat? hát....ne lepődj meg, hogyha meleg lesz.
tetejében még vékonyabb is a gép, ami mégjobban ront a helyzeten...

[ Szerkesztve ]

(#34069) Carryboy válasza Ice&Lime (#34068) üzenetére


Carryboy
tag

Igazad van, de első blikkre jó opciónak tűnt ez a gép.

(#34070) Ice&Lime válasza Carryboy (#34069) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tudom, de egy normális gamer laptopot találni normális áron az majdnem lehetetlen.

(#34071) Carryboy válasza Ice&Lime (#34070) üzenetére


Carryboy
tag

Nekem is ez a tapasztalatom.

(#34072) Drenadar


Drenadar
veterán

Van-e hivatalos Dell program, ami a ventilátorokat szabályozza?
5521-hez. Találtam valamit, amire a vírusirtó közölte hogy tuti vírus...

(#34073) lupus_l válasza Drenadar (#34072) üzenetére


lupus_l
aktív tag

SpeedFan, nem hivatalos, de működik.

De ha ventillátor problémád van, akkor BIOS frissítés segít a gépeden.

[ Szerkesztve ]

(#34074) Drenadar válasza lupus_l (#34073) üzenetére


Drenadar
veterán

és ha a bios update volt az első és nem segített?

(#34075) lupus_l válasza Drenadar (#34074) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ha az A12-es BIOS-t tetted fel és Windows 7 vagy 8.1-et használsz, akkor vidd vissza...

Ubuntu Linux-ot alattviszont valamiért mindig maxon megy a ventillátor...

(#34076) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Használtan vett dell e6520-as (4 GB ram, nincs dedikált vga, csak integrált hd3000) aksija alatt van egy win7 licensz kód. Kérdésem, hogy meg lehet valahonnan tudni, hogy ez 32 vagy 64 bites? Vagy ez mindegy? Aktiválható a kóddal mindkettő?

Ugyanis, ha 64 biteshez is jó, akkor rakatnék még bele + 4 GB ramot. Viszont feleslegesen meg nem szeretnék költeni rá, és tört wint sem akarnék 64 bitest felrakni, ha egyszer van hozzá eredeti.

És ugye jól tudom, hogy az inteles vga, a rendszermemóriából gazdálkodik, tehát ha csak 4 GB ram van, akkor elvileg még épp jó a 32 bites OS is? Köszi előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#34077) premete válasza redwhite78 (#34076) üzenetére


premete
veterán

Nem kell kulcs a Dell OEM windows 7 egyik változatához sem. 4GB ramhoz jobb a 32 bites.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#34078) redwhite78


redwhite78
aktív tag

A másik kérdésem, hogy van valahol dvd-re írható iso formában dell e6520-hoz driver pack? Mert én nem igazán ismerem ki magam a dell honlapján a szükséges driverok után vadászva.
Ha nincs, akkor azt is szuper segítség lenne, ha valami leírást találnék, ahol pontosan meg van adva mit kell letöltenem.
Vagy esetleg van erre valami program, ami levadássza a driverokat?

never go full retard

(#34079) mghltm válasza redwhite78 (#34078) üzenetére


mghltm
addikt

6520-hoz itt talalsz driver gyujtemenyt

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#34080) redwhite78 válasza premete (#34077) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Értem, tehát csak a pruduct key-t kell megadnom és kész. Ezzel aktiválható, vagy azt sem kell?
És akkor gondolom 32-bites OS-t kell ráraknom, ehhez való lesz a kulcs.

Viszont ha bővíteni akarok memót, akkor új 64 bites wint is vennem kell? Mert akkor nem bővítek. :)

never go full retard

(#34081) redwhite78 válasza mghltm (#34079) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Köszi, bár ez számomra pont olyan, mintha ó-szuahéli nyelven lenne. Fogalmam sincs ezek közül mi kell.

Azt hittem kapok valami dell-es dvd-t a géphez, ha már win7-et adnak hozzá, amin ott vannak a driverek. Berakom és felmásolja, ami neki kell. Eddigi gépeimmel mindig ez volt, volt hozzá driver dvd.
Ilyen dvd-t iso-ban igazán felrakhatnának valahova, amit kiírhatnék.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#34082) GeGexx válasza redwhite78 (#34081) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Itt talán emberségesebben van összefoglalva a driver pack.

(#34083) redwhite78 válasza GeGexx (#34082) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Igen ez megtaláltam, de itt is beállítom, hogy 32 bites win7. És például a Modem/Communications rész alatt van 12 találat. (driver, application, firmware, utilily vegyesen) Ezeket gondolom nem kell mindet telepíteni, vagy igen?

Nincs erre valamilyen dell (vagy más) progi, amit ha felrakok a gépre akkor leszedegeti ami neki kell?

never go full retard

(#34084) trec12


trec12
addikt

Sziasztok !
Problémám a következő: adott egy Dell Insp. 7720 noti. Rákötöm VGA kábellel egy Samsung B2330-as monitorra. Egy kis idő múltán a kép a külső monitor több részén hullámozni kezd. Mi lehet az oka? HDMI-vel ugyan ez a helyzet ráadásul ott automatán be sem tudom pozicionálni a képet középre csak manuálisan. Minden szoftveres állítást próbáltam de nincsen változás. A Samu monitor évekig asztali géppel üzemelt hibátlanul.Örülnék ha tudna valaki segíteni. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34085) GeGexx válasza redwhite78 (#34083) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Pontosan mi nem kelt még életre a gépeden? Akkor talán megtudom mondani melyiket szedd le.
Egyébként van valami ilyen "felismerő" szoftvere a dell-nek pont 2 napja próbálkoztam vele de nem sokat ért. Csak kitalálta, hogy milyen típusú a gépem, de nem kínált fel semmit letöltésre pedig frissen telepített Win7 volt rajta, zéró driver-rel.

trec12: VGA driver-t frissíts, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#34086) trec12 válasza GeGexx (#34085) üzenetére


trec12
addikt

Köszi, de minden driver a legújabb....

(#34087) premete válasza redwhite78 (#34083) üzenetére


premete
veterán

Írdd be a service tag-edet és mindjárt leszűkíti a találatokat.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#34088) rizso


rizso
addikt

Bahh, ez az előretelepített win8 kikészít. Okés, hogy nincs a gépben ssd, de egy i7+8GB ram kombónál ne kelljen már "nincs válasszal" találkoznom. Komolyan mondom, a pentiumos Z570-nél win7-tel nincsenek ilyen gondok, itt meg folyamatosan be-be fagy valami, lassan nyílnak meg alkalmazások/fájlok...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#34089) premete válasza rizso (#34088) üzenetére


premete
veterán

Én másnap legyalultam, nem fehér embernek való a nyóc meg 1.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#34090) mghltm válasza rizso (#34088) üzenetére


mghltm
addikt

nekem a tiedtol regebbi es gyengebb gepem van ( e6330 + i5 ), de barmire gondolok win7 alatt, azonnal megtortenik ( 16g ram, 256g ssd )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#34091) rizso válasza premete (#34089) üzenetére


rizso
addikt

Lehet nálam is az lesz. Megy vissza a jó öreg win7, aztán írok a Dellnek, hogy küldjenek már nekem egy gyári rendszerképet a gépemhez, ki tudja, később lehet jó lesz még valamire.

tiborandras: ez az, hogy még asszony gépe sem szarakodik ennyit, pedig az aztán nem egy erőmű (talán B960-as proc van benne 4GB rammal, sima HDD-vel).

Szerintetek amúgy küld nekem a Dell gyári lemezképet, ha írok nekik?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#34092) SzaboZE válasza SUNYI91 (#34049) üzenetére


SzaboZE
addikt

Persze :) Ahhoz nagyon le kell ejteni, hogy ne lehessen gazdaságosan megjavítani :) Azt viszont a biztosító nem fogja benyelni, hogy jaj, kiesett a 10. emeletről :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#34093) SzaboZE válasza rizso (#34091) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem. Vagy tán van licenszed valamely lemezkép készítő szoftverhez? :) Max telepítő médiát küld, de akkor a régit visszakéri.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#34094) rizso válasza SzaboZE (#34093) üzenetére


rizso
addikt

Gyári lemezkép, telepítő média, nálam jelen esetben egy a kettő ;]

Mi van, ha mondjuk abszolút nem értek a géphez, és valahogyan törlöm a recovery partíciót is? Nehogy már ne tudjon kiküldeni a Dell 3-4 dvd...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#34095) Avicularia válasza rizso (#34088) üzenetére


Avicularia
veterán

Dettó, premete-től vett 6230-at win8-al kértem, de 1-2 nap múlva mikor megkaptam a hozzá vett 256-os ssd-t akkor azonnal ugrott fel a win7. Nem is értem hogy lehet használni a win8-at idegroham meg agyvérzés nélkül :)

(#34096) rizso válasza Avicularia (#34095) üzenetére


rizso
addikt

Össze-vissza fossa magát, lassú, mindenre várni kell. Az előbb készenlétbe raktam a gépet, most visszakapcsoltam, erre a chrome nem hajlandó a háttérben futni, eltűnt a tálca, minden :D Azt kell megnéznem, hogy vannak-e driverek win7-hez. Vagy esetleg a 8-as driverek kompaibilsek a 7-tel?

Telefonon sem használnék 8-at, nemhogy laptopon...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#34097) premete válasza Avicularia (#34095) üzenetére


premete
veterán

Van egy másik ócsóér, ha érdekel.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#34098) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Adott egy Dell Vostro 3460. Windows 8-on jó működött az ujjlenyomat-olvasó (Validity) a legfrissebb driverrel (2.2.0.0 A02) és DigitalPersona 6.2.1-gyel. Aztán 8.1-re frissítettem, és előjött a korábbi driverrel Win 8-on is előforduló, alvásból való sokadik felébresztéstől újraindításig, bejelentkezésnél jelentkező "Reader not detected" probléma.

Ma láttam meg, hogy kiadtak hozzá hivatalos Win 8.1 (WBF) drivert is. Lepucoltam a DigitalPersoná-t és a régi drivert, majd felraktam az újat. Meg is jelent a Gépház -> Fiókok -> Bejelentkezési lehetőségeknél az Ujjlenyomat opció, de a Hozzáadás gomb ki van szürkítve. Ha házirend módosítással elérem, hogy kattintható legyen, akkor meg a beállítás során, az első ujjlenyomat beolvasásánál dob hibát. Ezen felül még a DigitalPersoná-val sem kompatibilis ez a driver... :W

Van bárkinek bármi ötlete, hogy mit kéne csinálni vele? :U

A másik probléma, hogy sem Chrome-mal, sem IE-vel nem tudom beregisztrálni a notit a My Dell Downloads oldalra. A feltételek elfogadása utána rákattintok a Rendszer regisztrálása gombra és nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#34099) somasz válasza somasz (#33986) üzenetére


somasz
Topikgazda

Újabb visszajelzés alapján simán berakható a 6430 mini mylar slotjába rakott msata ssd fölé a wwan kártya is, mert nem egy síkban vannak.

Hátha érdekel valakit.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#34100) soldi3r válasza somasz (#34099) üzenetére


soldi3r
veterán

ezt jo tudni, most mar csak arra kellene rajonni, mi alapjan meg melyik gepekbe mukodik az msata

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.