Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) CS_D


CS_D
senior tag

11. Lighttpd + PHP5

Ezek a csomagok valószínűleg már csak akkor fognak felférni, hogyha külső meghajtóra telepíted őket.

Ennek a csomagnak a telepítése és konfigurálása tényleg megizzasztott. Pár órát véres szemmel ültem a gép előtt, mire működésre bírtam.

opkg update
opkg install lighttpd lighttpd-mod-access lighttpd-mod-accesslog lighttpd-mod-auth lighttpd-mod-cgi lighttpd-mod-fastcgi lighttpd-mod-scgi
opkg install php5 php5-cgi php5-fastcgi php5-mod-gd
opkg install libsqlite3

vi /etc/lighttpd/lighttpd.conf

Módosítani kell az alábbiakat: lehet, hogy csak egy #-et kell kivenni az adott dolog elől, de van, ahol bele is kell írni.

Értelemszerűen a documentum root-ot, meg a log fájlok helyeit is meg kell adni.

server.modules = (
"mod_fastcgi",
)

server.document-root = "/mnt/www/"
server.port = 8081

fastcgi.server = (
".php" => (
"localhost" => (
"socket" => "/tmp/php-fastcgi.socket",
"bin-path" => "/usr/bin/php-fcgi"
)
)
)

/etc/init.d/lighttpd enable
/etc/init.d/lighttpd start

A /etc/php.ini fájlban találhatóak a php beállításai. Ezt is értelemszerűen kell konfigurálni, kinek mire van szüksége, stb.

Teszteljük a webszervert:
Hozzunk létre egy üres fájlt a webszerver gyökerébe.
touch /mnt/www/index.php
vi /mnt/www/index.php

Helyezzük el benne:
<?php
phpinfo();
?>

Így a php szerver a 8081-es porton fog futni. Nézzük meg a 192.168.1.1:8081 címen, és ha jól dolgoztunk, akkor egy php-információs oldal fog betöltődni.

[ Szerkesztve ]

(#52) CS_D


CS_D
senior tag

12. Tanácsok

12.1 SSH port áthelyezése
vi /etc/config/dropbear

config dropbear
option PasswordAuth 'on'
option Port 'xxx'

xxx legyen az a port, amin használni szeretnéd. Ha WAN felől is el szeretnéd érni a routert ssh-n, akkor javaslom, hogy keress helyette egy másik portot, mert robotok hamar meg fognak találni, és megpróbálnak belépni. Miután áttettem a portoto máshova, nem próbálkoztak többet.

12.2 Tűzfal
Luci-ban:
Network->Firewall->Traffic control

Advanced Rules-nál hozzáadhatsz portokat, amiket el szeretnél érni. Legyen most xxx port hozzáadva
Name: xxx port
Source: wan
Destination: device
Add -> Protocol
Source port: hagyd üresen
Destination port: xxx
Action: accept (ha reject, akkor elutasítja a kapcsolódást)

Amiket mindenképp érdemes kiengedni:
- ssh wan felé TCP
- php szerver 8081 TCP
- transmission által használt port TCP + UDP
- esetleg FTP 21 TCP

(#53) CS_D


CS_D
senior tag

Most egyelőre ennyi jutott eszembe. Én ezeket az alkalmazásokat használom, és alapvetően működik minden.

vargalex nélkül ez a gyűjtemény nem jöhetett volna létre. Tőle tanultam szinte mindent, Ő mutatta, hogy mit és hogyan kell csinálni. Ezúton is köszönöm. :R

Természetesen köszönet illeti a netes leírások készítőit és szerkesztőit is. :R

Ha valahol hibás dolgokat írtam, akkor mindenképpen javítsatok ki, legyen meg egy rendes leírás, ami alapján a DIR-825 tulajok gyorsan fel tudnak telepíteni egy működő OpenWRT rendszert.

Üdv,
D

(#54) CS_D válasza CS_D (#52) üzenetére


CS_D
senior tag

Kiigazítás

Na máris szükséges egy kiigazítás magamhoz:

A tűzfalnál a transmission által használt porton azt a portot értettem, amivel a külvilág felé kommunikál (ez az az 40-60 ezres portok közül valamelyik). Ezt ki kell engedni, hogy aktív legyen a kapcsolat, így több peer-hez tudj kapcsolódni.

Ha távolról is el akarod érni a transmissiont, akkor a 9091 is kinyitható, de ekkor javasolt az RPC authentikáció beállítása. Ezt nem használom, így nem vagyok annyira tájékozott benne.

[ Szerkesztve ]

(#55) vargalex válasza CS_D (#50) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A Samba-hoz annyit hozzátennék, hogy a rendszer a /etc/samba/smb.conf.template-t másolja a samba indításakor a /tmp/smb.conf-ra, és a /etc/config/samba-ban definiált dolgokkal felülírja a megfelelő config bejegyzést. Tehát, ha valakinek kényelmesebb, akkor a share-hoz tartozó beállításokat a /etc/config/samba-ban, vagy a Luci-ban (az is ezt a config állományt szerkeszti, mert az az UCI formátumú) is megteheti. A rendszer majd összemixeli a kettőt.

Alex

(#56) Narancs81


Narancs81
tag

Szevasztok!

825-öm van. Backfire 10.03.1-rc3 van rajta és van vele 1-2 gondom. Egy USB-hubon keresztül van rajta egy pendrive és egy HDD. Próbálkoztam 7x24-es torrentezgető összeeszkábálásával először a transmission-el. Nem tetszett, mert nem megfelelően konfigolható. Sehogy se tudtam elérni, hogy ne csak a peer-ek nek a 20%-át lássa csak. Lassúcska volt, nem seedelt.
Felraktam az rtorrentet, ami jobbnak tűnt elsőre, de nem stabil vele a HDD amire tölt. (Bár seedelni az se seedelt rendesen...) Állandóan leszakad a vinyó. Ez előfodult akkor is amikor csak HDD volt rajta (hub nélkül), szóval nem a hub hibája. Úgy gondoltam, hogy az rtorrent nagyon leterheli a rendszert és visszavettem a max_peer-t (20-ra) meg a letöltési sebességet, stb, de csak nem olyan stabil. Néhány óra töltögetés után a HDD leszakad. A rendszer így is le van terhelve, mert látom, hogy swappel tisztességesen (a pendrive-ra).
Transmissionnel elfutott napokig míg belefutott egy ilyen problémába, de ritkán azzal is előfordult.
Szerintetek mitől szakad le a HDD? A terhelést nem bírja? Ha valakinek volt már hasonló vagy van ötlete azt szívesen venném.

Köszi

(#57) vargalex válasza Narancs81 (#56) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nekem éppen fordított a tapasztalatom. Nálam a transmission minden esetben annyi peer-t lát, amennyit a tracker is mutat. Az rTorrent viszont csak a töredékét. Valamint a transmission sokkal kevesebb memóriát eszik, illetve szerintem a proci használata is kisebb.
Nekem is egy aktív HUB-on van egy 1GB-os pendrive (extroot-nak) és egy HDD, valamint egy nyomtató. Nincs ilyen problémám.
Ami esetleg lehet: swap-ra nem igazán jó a pendrive, én elsőre azt próbálnám ki, hogy a HDD-re raknám. Többeknek volt gondjuk ezzel anno még a WL-500gP fórumon is. A swap áthelyezése HDD-re a legtöbb esetben segített.

Amiről nem írtál, és szintén fontos lehet: mekkora neted van? Lehet, hogy egy egyszerű sávszélesség korlátozás is segítene a dologon.

Egyébként mit jelent az, hogy nem megfelelően konfigolható a transmission? Mit nem tudsz beállítani?

Még valami: esetleg meg kellene próbálni egy 10.03-al is, mert mint a neve is mutatja, amit te használsz, csak egy RC3, azaz vannak benne még bugok.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#58) Narancs81 válasza vargalex (#57) üzenetére


Narancs81
tag

Hi,

Próbáltam 10.03-t, RC1-et és RC3-at. Kezdetben vinyó volt csak, ergo a swap is azon volt, de úgy is leesett.
UPC 120-asom van.
Transmissionel az a bajom, hogy nem lát elég peer-t és ha lát is pl 20-at nem kapcsolódik csak 1-2höz. Ha jó trackerről szedek akkor láttam már, hogy tud szedni 7Mb/s-el is akár, de csak néhány peertől. Úgy gondolom ez valami beépített korlátozás, vagy nem tudom. :( Érdekes, hogy neked jól megy. És a fő bajom, hogy nem seedel. Nekem elsősorban arra kéne, mert ha le kell szedni valamit azt inkább leszedem a géppel gyorsba, mert az van, hogy 15megát is elér csúcsba. A router meg azért ennyire nem penge. Viszont seedelhetne nekem folyamatosan olyan 2-400k-val. De nem.
Ezzel szemben az rtorrent vehemensebben töltött, a seedelés kérdésköréhez viszont el sem jutottam, mert annyira instabil lett tőle. Leterhelődött, leszakadt. Lekorlátoztam 1Mb/s-re de akkor se lett stabilabb. rtorrentel kavarja a dolgokat, hogy web sincs. screen-t használok, hogy menjen a háttérben.
Transmissionnel csak akkor szakadt le a vinyó amikor beraktam neki 300giga anyagot, hogy akkor most ezt hash-csekkeljed légyszives.
A pendrive fat32-re van mountolva, rajta van az ext3 swap file. A HDD meg NTFS. Igen, igen, mindent elkövetek, hogy kibasszak szerencsétlen routerrel :P
Elképzelhető, hogy ext3-al más lenne, nem tudom.
Alapjába véve boldog lenne az életem ha a transmission seedelne rendesen és látná az összes peert + csatlakozna is hozzájuk. Ennek viszont nincs köze a fájlrendszerhez. Megnézem a trackert és látom, hogy van pl 50 seeder, ebből ez lát 20-at és csatlakozni tud 1-3-hoz. pfff. Lehet valami a tűzfalban vagy valami port blokkolva van? :U

Üdv&Köszi

[ Szerkesztve ]

(#59) vargalex válasza Narancs81 (#58) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nekem FiberPower 15 van, úgyhogy nálam nem a router a szűk keresztmetszet. Viszont seed-elési problémám azon kívül, hogy az UPC torrent korlátozás azért tud aktív lenni (transmission-al, rtorrent-el nem kerülhető ki) nem mondhatom, hogy lenne. Itt láthatsz is egy nagyjából átlagos napot.
Egyébként fat32 partíción biztos nincs ext3 swapfile. :) Egyszerűen ott van a swap file. Hát, így tényleg mindenféle filerendszer előfordul nálad.

Biztosan nyitva van a routeren a transmission által használt port? Mert, ha nincs akkor még a peer-ek száma is érthető lehet. Mondom, nálam a transmission konkrétan annyi peer-t lát, mint amennyi a tracker szerint is van.

Egyébként rTorrent-hez is van webes GUI, a ruTorrent. Egy lighttpd alá simán felrakható (php5 kell hozzá). Illetve van hozzá remote kliens is, az nTorrent.

Remote kliensekben transmission-hoz azért nagyobb a választék.

Alex

(#60) Narancs81 válasza vargalex (#59) üzenetére


Narancs81
tag

Hi,

Igen, látom, hogy neked pöpecül megy. :)
Ugyanazt a portot használja a gép utorrentje is, szóval szerintem ki van nyitva. A traffic redirection-be van berakva az internal porthoz (tcp+udp). Gondolom ennyi a történet. Más port nem kellhet neki.
GUI tekintetébe meg abból szemezgettem amit az opkg update kiköp. Nem volt erőm külön ráheggeszteni.

Üdv

(#61) vargalex válasza Narancs81 (#60) üzenetére


vargalex
félisten

Állj! Mi az, hogy ugyan azt a portot használja a PC uTorrent-je is??? Egy portot vagy nyitni, vagy egy belső címre forwardolni lehet, a kettő együtt biztosan nem megy. Tehát, az egyik helyen biztos, hogy passzív leszel!!!
Semmiképpen ne használd ugyan azt a portot, illetve a Transmission port nyitáshoz nem redirection, hanem rule kell (LuCi-ban Network->Firewall->Traffic Control):

A képen éppen transmission címkéjűt nem látsz, de ez ne zavarjon!

Alex

(#62) Narancs81 válasza vargalex (#61) üzenetére


Narancs81
tag

hoppá... igen...
Én meg gondolkodtam, hogy ez olyan mintha passzívba lennék, de miért.... :W
No comment. Hazamegyek betáplálom és jó lesz az.
Csak ne essen le a HD. Szerintem a túlterhelés miatt esett le, vagy betelt a swap. Mikor megnéztem a processeket volt hogy memóriára 400%-t írt. A cpu meg 100%-on volt. Transmissionnel jobb volt.
Köszi!

(#63) vargalex válasza Narancs81 (#62) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Igen, mint írtam, a transmission szerintem kisebb igényű az rTorrent-nél. Nekem a swap használat nem ment még 4 MB fölé.

Ha nincs kedved portot nyitni, akkor a transmission configjában megadhatod, hogy ő maga tegye meg ezt (port_forwarding_enabled). Mondjuk én ezt le is tiltottam, mert nem szeretem, ha egy alkalmazás nyitogat portokat. Majd én megmondom, hogy melyik portot nyitom.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#64) Narancs81 válasza vargalex (#63) üzenetére


Narancs81
tag

Transmissionnel nekem se.
Kösz szépen a szakértést! :)

(#65) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv,

Már a FW frissítésnél elakadtam, hibára kiáll a frissítés elején, nem korrekt file-ra hivatkozva

openwrt-ar71xx-dir-825-b1-squashfs-backup-loader.bin

ezt akarom feltenni, de nem engedi.

(#66) CS_D válasza Oczu (#65) üzenetére


CS_D
senior tag

Gyáriról frissítenél, és a webfelületen nem engedi? Én a webfelületről frissítettem, és nem volt vele probléma. Esetleg más böngészőből próbáld meg. Ezen a linken írják, hogy a Firefox nem lesz jó.

Biztos, hogy nem hibás a feltöltendő fájl?

[ Szerkesztve ]

(#67) Oczu válasza CS_D (#66) üzenetére


Oczu
senior tag

most ezt felengedte

openwrt-ar71xx-dir-825-b1-squashfs-backup-loader.bin

de nem tudom, ez jó e?

(#68) vargalex válasza Oczu (#65) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Én recovery módban tettem fel az OpenWrt-t, ott valóban az openwrt-ar71xx-dir-825-b1-squashfs-backup-loader.bin-t kell feltenni, de a gyári software webes felületén elvileg az openwrt-ar71xx-generic-dir-825-b1-squashfs-factory.bin kell.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#69) vargalex válasza Oczu (#67) üzenetére


vargalex
félisten

És ez most miben különbözik az előzőtől? Vagy valamelyiket elírtad?

Alex

(#70) Oczu válasza vargalex (#69) üzenetére


Oczu
senior tag

Én írtam el

Na, helyén van minden:
ez ment fel elöször:
openwrt-ar71xx-dir-825-b1-jffs2-backup-loader.bin

és erre felment ez

openwrt-ar71xx-dir-825-b1-squashfs-backup-loader.bin

(#71) Oczu


Oczu
senior tag

többször megemlítitek, hogy ti az extroot-os fw-t telepítettétek. Az melyik és mennyivel egyszerűbb?

(#72) vargalex válasza Oczu (#71) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Annyival egyszerűbb, hogy a csomagok telepítésének nem szab határt a flash kis mérete. (Persze extroot nélkül is megoldható a külső tárolóra telepítés, de így sokkal kényelmesebb.)
Másrészt az az óriási előnye, hogy ha valamit félrekonfigolsz, akkor a külső meghajtó nélkül boot-olva megvan az alap OpenWrt-d, felcsatolás után javíthatod a helytelen configot (vagy akár egy PC-n is).
Nincs külön extroot firmware DIR-825-höz, magadnak kell fordítani. De ha van rá igény, felteszek egyet valahova.

Alex

(#73) Oczu válasza vargalex (#72) üzenetére


Oczu
senior tag

megköszönném, ha feltennél, mert a programozásban nem vagyok jártas picit sem, gondolom a fordítás azt takarja

(#74) CS_D válasza CS_D (#51) üzenetére


CS_D
senior tag

Kiegészíteném a lighttpd konfigurációját.

Az említett beállítások mellett nekem 6 példányban futott mindig a php-fcgi. Igazából nem tudom pontosan, hogy miért is lenne arra szükség. Foglalja a memóriát, de gyakorlati hasznát még nem sikerült látnom.

Az ASUS WL-500gP fórumban olvasgatva találtam egy beállítást, aminek segítségével 2 példányra le lehet szorítani:

fastcgi.server = (
".php" => (
"localhost" => (
"socket" => "/tmp/php-fastcgi.socket",
"bin-path" => "/usr/bin/php-fcgi",
"min-procs" => 1,
"max-procs" => 1,
"max-load-per-proc" => 4,
"bin-environment" =>
( "PHP_FCGI_CHILDREN" => "1",
"PHP_FCGI_MAX_REQUESTS" => "5000" )
)
)
)

[ Szerkesztve ]

(#75) vargalex válasza Oczu (#73) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Felraktam a build-elt firmware-t, rögtön 2 verziót is, hogy legyen miből választani.

1. BackFire 10.03 extroot firmware a szükséges csomagokkal
Ebben a plusz csomagok:

- block-extroot
- block-hotplug
- block-mount
- busybox adduser, addgroup, deluser, delgroup támogatás
- e2fsprogs
- fdisk
- kmod-fs-ext3
- kmod-fs-ext4
- kmod-nls-base
- kmod-nls-utf8
- kmod-scsi-core
- kmod-usb2
- kmod-usb-core
- kmod-usb-printer
- kmod-usb-storage
- p910nd
- swap-utils

2. Ha valakinek kényelmesebb, ha rögtön van webes felület is, akkor BackFire 10.03 extroot firmware LuCi-val, és néhány kiegészítő Luci csomaggal.
Az 1-hez képest a plusz csomagok:

- ddns-scripts
- luci (összes alapban települő csomaggal)
- luci-app-ddns
- luci-app-firewall
- luci-app-ntpc
- luci-app-p910nd
- ntpclient

Alex

(#76) Oczu válasza CS_D (#47) üzenetére


Oczu
senior tag

Üdv, e leírás így biztos jó?
Minden vessző előtt és a végén egy ENTER van:
n, p, 1, enter, +512M, t, 2, 82
n, p, 2, enter, +4096M
n, p, 3, enter, enter
w

Partíciók elkészültek, már csak meg kell formázni:
mkswap /dev/sda1
swapon /dev/sda1

mke2fs -j /dev/sda2
mke2fs -j /dev/sda3

A fenti sor szerint a 2. partíció lesz a swap, míg lentebb már az 1. partíció kerül swap formázásra,

(#77) CS_D válasza Oczu (#76) üzenetére


CS_D
senior tag

Ez bizony sajnos el van rontva.

Partícionálás helyesen:

Minden vessző előtt és a végén egy ENTER van:
n, p, 1, enter, +512M, t,
1, 82
n, p, 2, enter, +4096M
n, p, 3, enter, enter
w

Partíciók elkészültek, már csak meg kell formázni:
mkswap /dev/sda1
swapon /dev/sda1

mke2fs -j /dev/sda2
mke2fs -j /dev/sda3

Az első partíciót kellene swapnak hagyni. Bőven elég neki 512 MB.
Illetve általában azt szokták javasolni, hogy a HDD elejére kerüljön a swap, mert ennek a területnek jobb az elérési és hozzáférési ideje.

Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet. :R

[ Szerkesztve ]

(#78) Oczu válasza CS_D (#77) üzenetére


Oczu
senior tag

ez semmi, :-)

Így csináltam már eleve, olvastam, hogy a swapot illik elöre tenni

Sajnos a Samba és a Transmission nem megy, keresem az okát egyenlőre....

(#79) CS_D válasza Oczu (#78) üzenetére


CS_D
senior tag

Milyen hibákat ír ki?

Samba nekem sem ment elsőre, viszont a transmission rögtön hasított, webfelületével együtt.

Itt egy minimalista konfig a transmissionhöz:
vi /etc/config/transmission

config transmission

option enable 1
option config_dir /mnt/transmission
option download_dir /mnt/torrent
option rpc_whitelist '127.0.0.1,192.168.1.*'
option rpc_whitelist_enabled true

Ezzel már mennie kell a transmissionnek.

Így próbáld:
/etc/init.d/transmission enable
/etc/init.d/transmission start

Figyelj oda, hogy létezzenek a könyvtárak, amiket megadsz a transmissionnek, illetve a sambának.

[ Szerkesztve ]

(#80) Oczu válasza CS_D (#79) üzenetére


Oczu
senior tag

transmission felület már bejött, de a samba meg sem jelenik a WEB felületén, és nem is látom WIN alatt sem

szerk:

share - t látja, share2-t nem. temp könyvtár jelszót kér

viszont Total C alatt semmit nem látok

[ Szerkesztve ]

(#81) Oczu válasza Oczu (#80) üzenetére


Oczu
senior tag

Unable to read UCI data: samba
stack traceback:
(C): in function 'error'
?: in function '__init__'
?: in function 'Map'
?: in main chunk
?: in function 'load'
?: in function <?:657>
?: in function 'dispatch'
?: in function <?:128>(/C)[/M]

ezt írja a samba

(#82) CS_D válasza Oczu (#81) üzenetére


CS_D
senior tag

Egy konfigfájlt szerintem mellékelj.

A /etc/samba/smb.conf.template-et, illetve az /etc/config/samba-t.

Az alapján már lehet, hogy könnyebb segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#83) CS_D


CS_D
senior tag

Ezt bele kell tenni még az smb.conf.template-be:

security = share

A megoldás ismételten Vargalexé. :R

(#84) Oczu válasza CS_D (#83) üzenetére


Oczu
senior tag

megtaláltam már, beletettem, de nem jó. Ráadásul a Wi-fi sem megy és most nyilván recovery módba vágta magát, mert villog a PW- led....úgyhogy most elegem van :W

(#85) Oczu


Oczu
senior tag

Valamiért nem megy a wi-fi. Config file teljesen rendben van, ezt az üzit kapom:

root@OpenWrt:~# wifi up
not a valid ISO/IEC 3166-1 alpha2
Special non-alpha2 usable entries:
00 World Regulatory domain
Configuration file: /var/run/hostapd-phy0.conf
Using interface wlan0 with hwaddr 00:26:5a:ce:91:90 and ssid 'D-link'
not a valid ISO/IEC 3166-1 alpha2
Special non-alpha2 usable entries:
00 World Regulatory domain
Configuration file: /var/run/hostapd-phy1.conf
Using interface wlan1 with hwaddr 00:26:5a:ce:91:91 and ssid 'D-link'

(#86) CS_D válasza Oczu (#85) üzenetére


CS_D
senior tag

not a valid ISO/IEC 3166-1 alpha2 - azt jelenti, hogy a country kódod rossz.

Állítsd be US-t vagy HU-t.

option 'country' 'US'

(#87) Oczu válasza CS_D (#86) üzenetére


Oczu
senior tag

HU van beállítva.....újból konfogoltam, most már megy, csak épp fogalmam sincs melyik :-)

Szívtam a routerral, egy újraindítás után nem töltött be, a sys lámpa sűrűn villogott, se telneten, se weben nem értem el. újraraktam a FW-t recovery-ben, akkor is ezt csinálta. Harmadik után most már újraindulás után is műkszik.

(#88) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv,

megint nem megy a Transmission
config transmission

option enable 1
option config_dir /mnt/transmission
option download_dir /mnt/torrent
option rpc_whitelist '127.0.0.1,192.168.1.*'
option rpc_whitelist_enabled true

és a samba sem

config 'samba'
option 'name' 'server'
option 'workgroup' 'wourkgroup'
option 'description' 'media'
option 'unix charset' 'utf-8'
config 'sambashare'
option 'name' 'media'
option 'path' '/mnt/share2'
option 'read_only' 'no'
option 'browseable' 'yes'
option 'guest_ok' 'yes'

[global]
netbios name = DLINK
workgroup = WORKGROUP
server string = NAS
syslog = 10
guest ok = yes
guest only = no
encrypt passwords = false
host allow= 192.168.
obey pam restrictions = yes
socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192
unix charset = UTF-8
display charset= UTF-8
preferred master = yes
os level = 20
security = share
guest account = nobody
force user = root
security = share

[share]
path= /mnt/share
browseable=yes
public=yes
writable =yes
force user= root

[share2]
path= /mnt/share2
browseable=yes
public=yes
writable =yes
force user= root

és jelszót is kér WIN alatt

hivatkozott könyvtárak léteznek. Segítségeteket köszönöm! :W

(#89) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Jól látom, hogy OpenWrt csak a rev. B1-re megy rá, a rev. A1-re nem? Melyik az újabb rev?

Amikor veszem a routert (pl. eDigital), ezt hogyan tudom megállapítani, az aljára rá van írva, vagy hol tudom megnézni?

Van valahol magyar nyelvű komplett leírás az OpenWrt telepítéséhez erre a routerre?

Előre is köszi a válaszokat!

(#90) Beri válasza sellerbuyer (#89) üzenetére


Beri
addikt

Igen, az A1-re nem megy fel, csak a B1, B2-re. Leírás itt, csak egy kicsit kellett volna visszaolvasni...
A verziószám pedig fel kell legyen tüntetve a dobozon is.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#91) sellerbuyer válasza Beri (#90) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Rendben, köszi. :R

(#92) vargalex válasza Oczu (#88) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

El sem indul a transmission (tehát a process sem fut)? Mi a /mnt/transmission/settings.json állomány tartalma?

A /etc/config/samba tartalma legyen ez:

config 'samba'
option 'workgroup' 'openwrt'
option 'name' 'server'
option 'description' 'D-Link DIR-825 OpenWrt'

config 'sambashare'
option 'read_only' 'no'
option 'create_mask' '0700'
option 'dir_mask' '0700'
option 'name' 'share'
option 'path' '/mnt/share'
option 'guest_ok' 'yes'
option 'browseable' 'yes'

config 'sambashare'
option 'read_only' 'no'
option 'create_mask' '0700'
option 'dir_mask' '0700'
option 'name' 'share2'
option 'path' '/mnt/share2'
option 'guest_ok' 'yes'
option 'browseable' 'yes'

A /etc/samba/smb.conf.template pedig ez:

[global]
netbios name = |NAME|
workgroup = |WORKGROUP|
server string = |DESCRIPTION|
syslog = 10
encrypt passwords = true
passdb backend = smbpasswd
obey pam restrictions = yes
socket options = TCP_NODELAY
preferred master = yes
os level = 20
security = share
guest account = nobody
invalid users = root
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
unix charset = UTF-8
client code page = 852
dos charset = 852
display charset = UTF-8
character set = ISO8859-2
syslog only = yes
log level = 10

Persze azt is nézd meg, hogy létezik-e a nobody user (a /etc/passwd-ben). Illetve az other users-nek legalább olvasási jog kell a kérdéses könyvtárakra.

Alex

(#93) Oczu válasza sellerbuyer (#89) üzenetére


Oczu
senior tag

Hali, magyar nyelvű leírás van pár db, többek között ebben a topic-ban is a 41.HSZ-től egy komplett, CS_D keze nyoma által.
A többi:

Tóth Szabi alias Speedfire oldala

toxin.lapunk.hu

Rengeteg hsznos infó itt az 1.HSZ-ben.

Már csak B2 revíziót gyártanak, de érdemes megnézni, mert az A verzió nem moddolható, B1,B2 igen, ami az újabb.

(#94) sellerbuyer válasza Oczu (#93) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nagyon köszönöm! :R
A TP-Linkes leírást ismertem, nekem is olyan routerem van most, de NAS funkciókhoz gyenge a procija és memje, azért gondoltam cserére. Ezt a D-Link routert javasolták, tényleg lenyűgözőek a tulajdonságai a hardver terén is, nem tudom, hogy ezzel járok-e jobban, vagy egy NAS-al, majd még körülnézek kicsit jobban NAS terén is, hogy egészen pontosan mik a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#95) Oczu válasza vargalex (#92) üzenetére


Oczu
senior tag

Üdv,

teljes reconfig után következő a helyzet:

Samba : elindul, látom LUci alatt, de a hálózaton nem jelenik meg.

smb/conf.template file:

[global]
netbios name = |DLINK|
workgroup = |WORKGROUP|
server string = |DESCRIPTION|
syslog = 10
encrypt passwords = true
passdb backend = smbpasswd
obey pam restrictions = yes
socket options = TCP_NODELAY
preferred master = yes
os level = 20
security = share
guest account = nobody
invalid users = root
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
unix charset = UTF-8
client code page = 852
dos charset = 852
display charset = UTF-8
character set = ISO8859-2
syslog only = yes
log level = 10

sambaconf file

config 'samba'
option 'workgroup' 'Workgroup'
option 'description' 'D-Link DIR-825'
option 'homes' '1'
option 'name' 'Server'

config 'sambashare'
option 'read_only' 'no'
option 'create_mask' '0700'
option 'dir_mask' '0700'
option 'name' 'share'
option 'path' '/mnt/share'
option 'guest_ok' 'yes'
option 'browseable' 'yes'

config 'sambashare'
option 'read_only' 'no'
option 'create_mask' '0700'
option 'dir_mask' '0700'
option 'name' 'share2'
option 'path' '/mnt/share2'
option 'guest_ok' 'yes'
option 'browseable' 'yes'

Transmission megy, de upload még nincs, sztem tűzfal probléma lesz.

"alt-speed-down": 50,
"alt-speed-enabled": false,
"alt-speed-time-begin": 540,
"alt-speed-time-day": 127,
"alt-speed-time-enabled": false,
"alt-speed-time-end": 1020,
"alt-speed-up": 50,
"bind-address-ipv4": "0.0.0.0",
"bind-address-ipv6": "::",
"blocklist-enabled": false,
"dht-enabled": true,
"download-dir": "\/mnt\/torrent",
"encryption": 1,
"incomplete-dir": "\/mnt\/transmission\/Incomplete",
"incomplete-dir-enabled": false,
"invalid-key": false,
"lazy-bitfield-enabled": true,
"message-level": 2,
"open-file-limit": 32,
"peer-limit-global": 240,
"peer-limit-per-torrent": 60,
"peer-port": 51413,
"peer-port-random-high": 65535,
"peer-port-random-low": 49152,
"peer-port-random-on-start": false,
"peer-socket-tos": 0,
"pex-enabled": true,
"port-forwarding-enabled": true,
"preallocation": 1,
"proxy": "",
"proxy-auth-enabled": false,
"proxy-auth-password": "",
"proxy-auth-username": "",
"proxy-enabled": false,
"proxy-port": 80,
"proxy-type": 0,
"ratio-limit": 2.0000,
"ratio-limit-enabled": false,
"rename-partial-files": true,
"rpc-authentication-required": false,
"rpc-bind-address": "0.0.0.0",
"rpc-enabled": true,
"rpc-password": "{7ab586ca87d7d0da279fe692f27b263e2d3788d7E86DxwWv",
"rpc-port": 9091,
"rpc-username": "",
"rpc-whitelist": "127.0.0.1,192.168.1.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,
"speed-limit-down": 100,
"speed-limit-down-enabled": false,
"speed-limit-up": 100,
"speed-limit-up-enabled": false,
"umask": 18,

(#96) CS_D válasza Oczu (#95) üzenetére


CS_D
senior tag

Szerintem a sambánál a a smb/conf. template netbios name-nek és a etc/config/samba-ban a option 'name'-nek meg kell egyeznie. Vagy legalábbis szerintem ajánlott. Bár nem tudom, hogy hogyan fésüli össze a két konfigfájlt, de én javítanám ezt.

Második ötlet: a számítógéped biztosan a workgroup tartományban van? Régebbi XP-k szeretik magukat az MSHOME tartományba tenni, ekkor a más tartományban lévő megosztást a helyi hálózaton nem fogod látni, csak, ha \\ROUTER -t beírod mondjuk az Internet Explorer-be. A \\ROUTER természetesen helyettesítendő a router netbios nevével.

A transmission aktívvá tételéhet adj hozzá egy tűzfalszabályt, amiben kiengeded az 51413-as portot TCP és UDP-n.
LUCI-ban:
Network -> Firewall -> Traffic Control:
Advanced Rules -> Add Entry

[ Szerkesztve ]

(#97) vargalex válasza Oczu (#95) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A samba jónak tűnik. Próbáld meg elérni \\Server\share néven! A windows hálózati tallózója nem túl erős. :-)

A transmission-al nem csak annyi a bajod, hogy áll az ncore? Ugyanis a "port-forwarding-enabled": true miatt elvileg nyit magának portot. Bár én ezt a megoldást nem kedvelem, jobban szeretem, ha én nyitok portot.

Alex

(#98) Oczu válasza CS_D (#96) üzenetére


Oczu
senior tag

A neveket javítottam. Tudom, hogy a hálózatoknak is meg kell egyezniük, 4 gép van itthon azonos hálózatban. A WL500-nál nem volt ilyen gondom Tomato alatt, könnyen beállítottam, evvel egy kicsit tovább tart :W Még játszogatok majd vele.

Alex: Nem az Ncore-val van bajom, Majomparádéról húztam le egy próbát.

CS_D javaslata meghozta a siker, UL elindult, THX.

jut eszembe: ha WINscp-vel szerkesztem a conf.file-okat, ugyanaz, mintha putty alól tenném, nemde?

(#99) zetecR válasza vargalex (#24) üzenetére


zetecR
addikt

Az hogy értendő, hogy nem tud önmagában a rákötött HDD-re torrentezni?
A WR1043 is tud, ebben viszont erősebb a HW, nem?
Vagy valamit félre értek?

(#100) vargalex válasza zetecR (#99) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha megnézed a hozzászólást, akkor láthatod, hogy gyári firmware-ra vonatkozott. A WR1043ND sem tud a gyárival torrentezni, sőt az nyomtatót sem tud megosztani.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.