Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) rii


rii
nagyúr

jah, meg a másik:
volt a nat.geo.-n, ezen a hétvégén.
asszem egy 20 fényévnyire levô csillag gázbolygójának egyik holdja föld-jellegû, valószínûleg légkörrel, ami alkalmas lehet az életre

mivel úgy gondolják, hogy nagy sûrûségû a légkör, ezért az elképzelt "állatok" közt szerepelt egy bálna, egy repülô bálna, ami úgy, mint a földi a fejte tetján tud levegôt venni ....
ilyen fikciót akárki ki tud találni, .. mi értelme van egy ilyen mûsornak?

vagy a natgeo-sopk összehánytak gyorsan valamit, hogy ki tudjan tölteni újabb 45 percet?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#302) rii


rii
nagyúr

na meg a harmadik, amin laikusként nagyon csodálkozom, és szkeptikus vagyok

ha jól emlékszem az Európán (Europé) ocánokat sejtenek, és egy robotot/szondát akrnak küldeni, ami kienged egy robotot/szondát, ami átolvasztja magát a vastag jégen, és az óceán mélyében keresne hôforrásokat, az élet után kutatva....

ebben csak az a durva, hogy az óceán mélyén hogy tudna energiát felvenni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#303) frame>24 válasza rii (#302) üzenetére


frame>24
addikt

Szerintem nem az óceán mélyéről akar energiát felvenni, hanem magával vinne üzemanyag-cellákat.
Vagy nukleáris energia, mint erőforrás, bár azt nem tudom, egy szondához szükséges apró méretben megvalósítható-e valami "mini-atomreaktor?"

A Natgeo elképzetlt bolygós és élőlényes sorozata (repülő("égi-") bálna, meg a léggömb-növények + stb.) valóban bitang nagy baromság szvsz, ott éreztem nagyon, hogy má' nem tudnak mit kiatálni :U )

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#304) rii válasza frame>24 (#303) üzenetére


rii
nagyúr

ha jól tudom, több kilométer, vagy több száz méter mély jeget kell átolvasztani ... és azért annyi energiát termelni, hogy a körös-körül mindehonnan a 100 fokos jeget megolvasztani (Az (Europé felszínének hőmérséklete az egyenlítőn csak 110 K (kb. -160 °C)) - wiki

amikor még a marson a kis tömegû rover-eket is eléggé nezkesen lehet csak mozgatni, amihez sokkal kevesebb energia kell, akkor eléggé naív elkpzelés szerintem -100 fokot legyôzni napenergiával.

" .... A legnagyobb látható kráterek vízjéggel töltődtek fel, és ezzel „elsimították” a felszínt. Ebből a folyamatból, valamint az árapályerők által előidézett hőtermelésből arra lehet következtetni, hogy a hold jégkérge 10-15 km vastag, míg az alatta fekvő óceán akár 90 km mély is lehet.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#305) gabranek válasza rii (#302) üzenetére


gabranek
aktív tag

a tervek szerint a szonda kábelen tartaná a kapcsolatot a felszíni egységgel: [link]

és valószínüleg nem napelemekkel termelnék az energiát, én inkább nukleáris energiaforrásra tippelnék.

田中れいな

(#306) frame>24 válasza rii (#304) üzenetére


frame>24
addikt

én nem is írtam, hogy napelemeket használnának (gondolom, olyan távról már elég gyenge a napfény [?]), az üzemanyagcella alatt mást értettem

Majd valahogy megoldják, emellett az egyik legérdekesebb belátható jövőbeli küldetés lenne.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#307) rii


rii
nagyúr

jogos
én ragadtam le a napelemeknél

ugyanakkor örülök, hogy van alapja, és nem csak egy vakmerô fantazmagória

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#308) rii


rii
nagyúr

jah és az megvalósult, hogy a marsra visszatérnek majd, de egy repülôgép-szerû szonfa fog a létérben kutatni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#309) Kraptor válasza rii (#301) üzenetére


Kraptor
őstag

Az inkább fantasztikum volt, hogy milyen lehetne, ha lenne és inkább csak érdekesség volt, szerintem.

Ha egy tényleg elég jó sorozatot akartok nézni akkor érdemes letölteni The Universe dokumentum sorozatot, már három évada van, kb 35 résszel (legalább is eddig annyi van meg nekem), nagyon jó. Mondjuk ebbe is vannak gyengébb részek de összességében szerintem nagyon élvezetes és jóval mélyebben taglalnak benne mindent, pl csak egy rész a Tejútról szól, a másik csak a fekete lyukakról vagy csak a Napról, stb.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#310) rii válasza Kraptor (#309) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

ez a sorozat ez csak angol nyelvû? esetleg felirtat létezhet hozzá?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#311) Kraptor válasza rii (#310) üzenetére


Kraptor
őstag

Azt sajna nem tudom, én angolul nézem.

Itt van a teljes sorozatlista [link]

Eddig a legjobban az a Beyond the Big Bang rész tetszett, ez 2 órás és végigmegy a vonalon, hogy jutottunk el a Big Bang teóriához a Görögöktől kezdve.

[ Szerkesztve ]

(#312) vati válasza rii (#304) üzenetére


vati
senior tag

Az űrkutatásban évtizedek óta használatos energiaforrás az atomreaktorban "tenyésztett" transzurán elemek (pl. kürium) spontán radioaktív bomlásának hője. (izzásig képes hevíteni az anyagot, hosszú éveken át folyamatosan)

A Naptól elég távol jutott szondáknál (pl. Voyagerek most) már elég karcsú lenne az ott kinyerhető napenergia. (a Marsnál még elég, és a rovereket eleve rövid időtartamra tervezték)
A jégholdak környékén, különösen a felszín alá fúrásnál is csak nukleáris energia jöhet szóba.

A marsi rovereket azért lehet nehézkesen mozgatni, mert ha felakad valahol a köveken, vagy felborul, vagy elakad a homokban, akkor nincs második esély és ahhoz drága cuccos... Minden centit alaposan meg kell tervezni, real-time kapcsolatról szó nincs - ezeket nem jostickkal irányítják.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#313) vati válasza rii (#301) üzenetére


vati
senior tag

Ez a film az evolúcióról szólt, nem rossz.
Van értelme, pl. arról magyaráz, hogy miért olyan az élőlények (illetve azok közössége), amilyen, és gyökeresen más körülmények között mennyire lehet más.
Science fiction a jó értelmében.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#314) Kraptor válasza vati (#312) üzenetére


Kraptor
őstag

Net Geon volt egy jó dokumentum a Mars roverekről és ott mondta az egyik srác aki "vezeti" a rovert, hogy pár méter megtétele vagy 500 sor kódból áll:). Az nagyon jó film volt érdemes megnézni.

(#315) rii válasza vati (#312) üzenetére


rii
nagyúr

ok, ... azért megemlíthették volna a filmben ezt az alternatív energiaforrást, leglább 2 mondtat erelyéig ....

-

a roverek mozgását meg már vágom, a Kraptor által említett filmet láttam én is, de megmondom ôszintén, tényleg azt hittem, hogy yostick-al irányítják, még ha több perc is a válaszidô.

mondta a srác, hogy beadtak neki egy napra való útvonaltervet, majd másnap reggel megrökönyve látták hogy a rover homokos területre ért, és beásta magát tengelyig

-

a filmmel meg az a bajom, hogy _túlontúl is földhözragadt_.
olyan mint az alien 3 ... iszonyatosan kutya-jellege volt a mozgásának. Gondolom erre volt modell .... szivesebben láttam volna egy 2 órás filmet arról, hogy mit csinálnak a marsról hozott kövekkel, és hogy találnak-e benne fagyott állapotban levô baktériumokat, mikrobákat ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#316) Kraptor


Kraptor
őstag

(#317) lorcsi


lorcsi
veterán

(#318) rii


rii
nagyúr

galaxis térkép létezik?

valami interaktív?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#319) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Valaki jön innen a Messier-maratonra, Bátorligetre március végén?
Engem komolyan érdekel eme rendezvény. Tőlünk is látható több Messier objektum már egy egyszerű binokulárral is, de az igazi észlelésük sötét égen érdemes és komolyabb távcsővel. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#320) Kraptor válasza rii (#318) üzenetére


Kraptor
őstag

Milyen galaxis térképre gondolsz, a Tejútról térkép vagy a látható galaxisokról? :) Mondjuk ez elég durva adat:) Stellarium.org lehet, hogy amit te keresel.

[ Szerkesztve ]

(#321) rii válasza Kraptor (#320) üzenetére


rii
nagyúr

régi dok. filmekben vot róla szó, hogy egy csapat elkészíti a univerzum térképét, amint akár át is lehet "repülni" ... szóval eléggé látványosra akarták elkészíteni ...

persze tényleg durva adatmennyiség lenne

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#322) Kraptor válasza rii (#321) üzenetére


Kraptor
őstag

Inkább csak a látható univerzum:) De azt ne úgy képzeld el mint pl Goggle Earth-öt, olyan nincs. Amiről te beszélsz az szerintem a Solan Digital Sky Survey

[link]
[link]

De ez se olyan, hogy csak úgy átrepülsz rajt és olyanokat látsz min a dokumentumfilmekben. Amiket abban látsz annak 85% CG és csak csekély valós felvétel. Fentebb amit linkeltem pdf-et az SDSS-ből van.

És itt van egy projekt ami a Tejút-at akarja 3D-ben modellezni.
[link] Mint látod ez is rengeteg számítást igényel és ez csak 1 galaxis!!!

Vagy van ez:[link] itt a helyi galaxis csoportunk körül tudsz repkedni, de ez nem sok adatot tartalmaz és nem igazán "látványos."

[ Szerkesztve ]

(#323) rii válasza Kraptor (#322) üzenetére


rii
nagyúr

köszi a linkeket :)

valameliyk nap néztem én is egy csillagászati kisfilmet, és pont arra gondoltam, hogy 60%-t halggathattam volna akár rádión is, hisz nagyrésze számítógépes látványterv, meg animáció. No meg persze a riportok teszik ki a maradék 40% nagyrészét.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#324) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]

12 éve járt a naprendszer belső részén a Hale-Bopp üstökös. Életem egyik legnagyszerűbb csillagászati élménye. (A legjobb a 99'-es napfogyatkozás volt.)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#325) Kraptor válasza rii (#323) üzenetére


Kraptor
őstag

Tán ez hasonlít legjobban arra amit te keresel: [link]. Mondjuk nem lehet "átrepülni" galaxisokon de elég mutatós és informatív.

(#326) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]

A nap képe, a holdbéli X. Tényleg kirajzolnak a kráterek egy x-et. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#327) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szép dolog ez a csillagászat, csak nagyon drága mulatság.
Gondoltam veszek egy teleszkópot és hozzá egy astrocam kamerát, de így együtt már 230K felett járok. Nem tudom, hogy jönnék ki összegben a legjobban :U

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#328) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]

Érdekes rendezvény. Kedvem lenne felkapni egy binoklit, és kimenni az utcára szétosztogatni az égbolt iránti lelkesedésemet. :)

Kár, hogy nincs távcsövem... Inkább könyvmoly amatőr vagyok, vagyis szép képekről ismerem az égi objektumokat. Meg persze, ha felnézek a derült éjszakai égre, kapásból felismerem a csillagképeket, az éppen látható bolygókat, és fejből elmondom, hogy melyik csillagképben miféle Messier van. Párat magam is láttam a 10x50-es binoklimmal. Legutóbb sikerült ránéznem az M42-re. Hogy mennyire fényes volt a kiváló átlátszóságú égen! Vagy sikerült észlelnem a Lulin-üstököst. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#329) Kraptor válasza BITBOYS (#327) üzenetére


Kraptor
őstag

heh:) ÉS az még az olcsó kínai cuccos:)

Egy jó kis Televue vagy Takahashi 500k-milla kezdődik és ez csak a tubus:)

(#330) BITBOYS válasza Kraptor (#329) üzenetére


BITBOYS
addikt

No szép, asztrofotózás kilőve :)
Utánaolvastam a témának, sajnos nagyon drága mulatság. Kinéztem magamnak egy 127/1500 teleszkópot ami szintén kínai, de jobbára csak ezek vannak piacon elérhető árban. Most akkor hagyjam az egészet a francba mert kínai? Legszívesebben már holnap megvenném :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#331) Kraptor válasza BITBOYS (#330) üzenetére


Kraptor
őstag

Nem, nem azt mondtam csak főleg fotózáshoz nagyon baba cucc kell. makszutov.hu-n vannak páran akik kezében nagyon sok megfordult és asztrofotózással is foglalkoznak ők pontosabb választ tudnak adni. Tény, hogy egy TeleVue-n szebb képeket tudsz csinálni sokkal mint pl egy Celestron vagy SkyWatcheren és sajna a fényképezőgép sokkal "érzékenyebb" mint a te szemed és jobban érzékeli a minőségbeli különbségeket.

Mondjuk mindennel lehet képeket csinálni:)

Más,

[link]

Mindenki vegyen részt, tavaly amcsik után magyar adott be legtöbb jelentést. Nálam nagyon nagy a fényszennyezettség.

[ Szerkesztve ]

(#332) Kraptor válasza Kraptor (#331) üzenetére


Kraptor
őstag

(#333) Algieba válasza Kraptor (#331) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Este nyolckor pont megcsinálom a fényszennyezés felmérést. Nálam közepes a helyzet. Sajnos, két város között vagyok, nyugati horizontot teljesen kitakarja Békéscsaba fénykupolája, a keletin pedig házak vannak és a kertség lámpasora... :(
Csak a ház mögött egyenesen felnézve szemlélhetem a maga szépségében az égboltot.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#334) BITBOYS válasza Kraptor (#331) üzenetére


BITBOYS
addikt

Már be is ruháztam :) Kamera még nincs, valszeg valami nagyobb felbontású astrocamot veszek.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#335) Kraptor válasza BITBOYS (#334) üzenetére


Kraptor
őstag

Végül mit vettél? MAjd rakj fel pár képet:)

(#336) BITBOYS válasza Kraptor (#335) üzenetére


BITBOYS
addikt

Egy 127/1500 MC-t autotrak mechanikán. De viszem vissza az egészet mert ez nekem gyengusz lesz. NEQ3 GOTO-ra váltok és egy 150/750-es Black Diamond tubus kerül rá. Fotózásra szerintem ez a kombó ideális lesz.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#337) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]

Nézzétek! A Szojuz TMA-14 űrhajó indítása - Simonyi Károly újabb űrutazása (élő közvetítés, 150 perc)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#338) Kraptor válasza BITBOYS (#336) üzenetére


Kraptor
őstag

Én is Black Diamondot néztem még anno. Én egy 150-es Newtont és egy 80-as apo-t néztem, de drága volt:(

(#339) BITBOYS válasza Kraptor (#338) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az apo tényleg húzós árban van, nem is szemeztem sokáig vele. Viszont ez a BD Newton nagyon meggyőző. Hétvégén, ha az idő is engedi kipróbálom.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#340) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Láttam átsuhanni az égen az Űrállomást. Érdemes figyelni az eget, mert a napokban többször is áthalad felettünk. Ma este még 20:23-kor nyugatról dél-nyugati irányban lesz látható.

[link]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#341) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Érdemes volt nézni a NASA tévét, egy élmény végigkövetni az űrsikló hazatérését. A Discovery sikeresen landolt.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#342) BITBOYS válasza Algieba (#341) üzenetére


BITBOYS
addikt

Király lenne távcsővel követni a légkörbe érkezés pillanatától. :) ...és rögzíteni míg lehet.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#343) Algieba válasza BITBOYS (#342) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Részlet a Wikipédiából:
[link]

"Leszállás

A légkörbe való visszatéréshez három percig járatják az űrrepülő földkörüli manőverező hajtóműveit a keringéssel ellentétes irányba, így az űrrepülő sebessége lecsökken, ezáltal az űrrepülő magassága is csökkenni kezd. Az egész műveletet – a futóművek kiengedésének és a landolás kivételével – számítógép vezérli, bár a kézi vezérlés lehetősége adott.

Körülbelül 120 km-es magasságban éri el az űrrepülő a légkör sűrűbb rétegét, nagyjából huszonötszörös hangsebességgel. Az űrrepülőgép orra 40 fokos szögben megemelkedik és így érkezik a légkörbe, aminek során a hővédőpajzs több mint 1500°C hőmérsékletűre hevül fel. Hogy megfelelő mértékben lelassuljon, az ereszkedés során egy elnyújtott „S”-kanyart is leír, körülbelül 70-80 fokos dőlésszöggel.

A légkör alacsonyabb rétegeiben az űrrepülő hagyományos siklórepülő módjára ereszkedik, azzal a különbséggel, hogy az ereszkedési sebessége sokkal nagyobb (nagyjából 3 km percenként). Mach 3-as sebességnél kiengedik a légköri adatgyűjtő szondát, amely légnyomási és egyéb adatokat szolgáltat a pilóta számára.

A leszállási hely megközelítése 3 km-es magasságban kezdődik, 12km-re a leszállópályától. A pilóták aktiválják az áramlásrontó lapokat, hogy csökkentsék az űrrepülő sebességét. Körülbelül 430 km/h sebességnél és a földet érés előtt 15 másodperccel kiengedik a futóműveket, majd nagyjából 340 km/h sebességgel megkezdődik a leszállás. Miután a kerekek földet értek, kiengedik a 12 méter hosszú fékezőernyőt, amit 110 km/h sebességnél leoldanak.

Az űrrepülő leszállása után a legénység rendszerint egy órán belül elhagyja a járművet. Ennyi ideig tart, míg a külső burkolat megfelelő hőmérsékletre hűl le, és a szükséges ellenőrzéseket (például nem szivárognak-e mérgező gázok) elvégzik.

Ha a körülmények megengedik, akkor minden esetben a floridai Kennedy Űrközpont területén száll le az űrrepülő."

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#344) Kraptor


Kraptor
őstag

Egy magyar fotós képe került fel APD-re:)

[link]

(#345) frame>24 válasza Kraptor (#344) üzenetére


frame>24
addikt

Most, hogy megértettem, miről is szól a kép, az kérdésem, hogy miért szaggatottak a vonalak?

szerk. a saját forgásuk miatt néha pont nem esik rájuk fény?

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#346) Kraptor válasza frame>24 (#345) üzenetére


Kraptor
őstag

Felső fényes vonal Nemzetközi űrállomás, alatta halványabb Discovery űrhajó, jobbra egy repzi. A kép 9 x 10 másodperces expozíciós képekből épül fel és a szaggatás ahol az új kép/expozíció készült.

Magyarán "megnyomod" a fényképezőt, hogy fényképezzen, 10 másodpercig exponál, majd tárol, utána újra kell "nyomnod" és ez az "újra nyomás" a szaggatást eredményezi.

TWAIN [link] Itt van leírva angolul, hogy készült a kép.

Az oldala meg:[L:ladanyi.csillagaszat.hu][link][/L]

[ Szerkesztve ]

(#347) BITBOYS válasza Kraptor (#344) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem találom a srác weboldalán a képet. Ettől függetlenül nagyon jól sikerült.:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#348) frame>24 válasza Kraptor (#346) üzenetére


frame>24
addikt

OK, nem volt vilégos, hogy szaggatott az expozíció...
Az oldalán meg voltam, csak más képeket nézegettem, jókat csinál.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#349) Algieba válasza Kraptor (#344) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Megelőztél. Most akartam linkelni. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#350) Kraptor


Kraptor
őstag

100 óra csillagászat élő webcast.

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.