Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) kali válasza Medical (#599) üzenetére


kali
legenda

nekem t-s epc3925 van, és firmware szintjén tiltva van a funkció, gondolom a upc sem különb...

(#602) Medical válasza Gubek-Einste (#600) üzenetére


Medical
aktív tag

Szóval, összegezve sz@r ez a Cisco!

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#603) Gubek-Einste válasza Medical (#602) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyira nem, a szolgáltatók butítják le.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#604) kali válasza Medical (#602) üzenetére


kali
legenda

egyáltalán nem, csak a szolgáltatónak nem érdeke, hogy te rádugod az usb csatolású tárolódat, és arról nézed a filmet, hiszen van neki videótár (fizetős is!), használd azt! :U

(#605) Medical válasza kali (#604) üzenetére


Medical
aktív tag

Igen, biztosan igazatok van. A szolgáltatók már ilyenek, saját érdeküket védik.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#606) Medical válasza Medical (#605) üzenetére


Medical
aktív tag

.....ha már butítják, kívülálló nem tudja vissza okosítani?

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#607) kali válasza Medical (#606) üzenetére


kali
legenda

olyan szinten nem enged belenyúlni a szolgáltató a firmware funkcióiba, és mivel az eszköz a szolgáltató tulajdona, így sajnos azt tesz vele, amit csak akar...

(#608) Medical válasza kali (#607) üzenetére


Medical
aktív tag

Kár, firmware frissítést kívül álló pedig, nem eszközölhet!

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#609) KingucM


KingucM
csendes tag

Hali

Ennek a T-Home -tól kapott EPC3925 -nek a WiFi része is le van butítva?
Nem találok benne N-es beállítást, pedig mindenhol azt írják hogy tud.
Nekem G Only vagy B/G Mixed van csak amit ki lehet választani a Basic Settings-ben, az Advanced Setting-ben a Transmission Rate legördülőnél meg érdekes hogy 270Mbps a vége, ha másnál van T-Home-os N verzió ebből, akkor kicserélik, ha felhívom őket?

Mi az a Bridge mód amiről itt írtok és mire jó?
Van N-es routerem, de ha az is rá volt kötve akkor 30%-al leesett a vezetékes sebesség, a 25Mbit, kb 16-17 lett, úgyhogy kihagytam, meg a HTPC sem látta akkor a többi gépet.

:F :(

(#610) kali válasza KingucM (#609) üzenetére


kali
legenda

nincs lebutítva, tud n szabványt, de csak mixed módban, csak n mód nincs!
mostanság frissítik a firmware verziót, nálam már frissült, itt már helyesen kerül kiírásra a b/g/n mixed mód!

[ Szerkesztve ]

(#611) #78121280 válasza KingucM (#609) üzenetére


#78121280
törölt tag

Bridge mód nincsen a T-Homeos EPC3925. UPC-s EPC3925 van.

(#612) Gubek-Einste válasza KingucM (#609) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Bridge mód csak a UPC által adottban van.

A Bridge módnál kikapcsolásra kerül a router funkció így minden rácsatlakozó eszköz publikus IP címet kap(na), egy 4 (LAN + wifi) portos modemmé lehet így "butítani" a HGW-t és lehet ugyan úgy használni az eddig router-t ahogyan eddig is tetted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#613) KingucM válasza kali (#610) üzenetére


KingucM
csendes tag

Köszi a válaszokat

Nekem ez van rajta: epc3925-E15-12-v302r125551-120412c
gondolom nincs újabb, nálam ennek ellenére csak B/G Mixed, vagy G Only van
Olyanokat SEM látok benne, ami a régi routeremben van, hogy
20MHz/40MHz 2.4GHz/5GHz, szinte semmi "n" képességre utaló jel sincs.
Lehet hogy több verzió is van EPC3925 -ből ? (nem szoftveresen)

(#614) #78121280 válasza KingucM (#613) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálad már az új szoftver van 2012.04.12 készült.

Pedig van benne 20MHz/40MHz is, legalább is a régebbi ( Októberiben ) van.

[ Szerkesztve ]

(#615) kali válasza KingucM (#613) üzenetére


kali
legenda

nincs több verzió, de akkor nálad nem ártana egy reset, mert ilyennek kell lennie;

c

természetesen van wide 40 mhz is, meg - mint írtad is - nálad is adott a 270m, ami g szabványnál lehetetlen lenne!

[ Szerkesztve ]

(#616) KingucM válasza kali (#615) üzenetére


KingucM
csendes tag

Köszönööööm :)

Amióta kihozták ide a cuccot, másfél éve, azóta nem láttam benne semmi "n"-re utaló dolgot, csak leírásban, pedig másfél éve az első napot is hard resettel kezdte.
a backup-restore meg most semmit sem ért.
Elmentettem a beállitásokat,
Reseteltem (hard reset), megnéztem lett "n"
Visszatöltöttem a beállitásokat, eltűnt az "n"
megint hard reset, és konfigolhattam újra :(
de legalább most megy az "n" :)

Szedte már szét valaki egyébként?
van belső antenna kivezetés?

(#617) Medical


Medical
aktív tag

Szedte már szét valaki egyébként?
van belső antenna kivezetés?

Na, ez engem is érdekelne! Antenna kivezetés biztos nincs, de egy ügyes ezermester biztosan meg tudná oldani. :C

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#618) kali válasza Medical (#617) üzenetére


kali
legenda

sokkal olcsóbb lesz egy saját router, ap, vagy extender!

(#619) KingucM válasza kali (#618) üzenetére


KingucM
csendes tag

ha van benne rpsma, vagy bármi csati, akkor miért lenne olcsóbb egy extender?
pigtail-eket, jó minőségű kábelt, meg antennát fillérekért is lehet kapni, ha nem a tipikusmagyarmentalitású 500% haszonnal dolgozó üzleteket keresed, amik csak azért tesznek nagy árrést a cuccra, mert ilyen termékekben egyedülállóak.

De egyébként az is jó kérdés, hogy van két darab Linksys AP-m WAP54G, bár csak 54.esek,
Viszont azt irja az EPC3925 hogy az csak WEP titkositással megy :(
Ha nem használok semmi titkositást csak MAC szűrést, az mennyire biztonságos?

Most néztem hogy hónapokig ugyan az volt az IP-m előző modemmel minden nap más volt
még fw frissités után is ugyanazt az IP-t kaptam, csak most hard reset után kaptam újat :D

(#620) KingucM válasza Medical (#617) üzenetére


KingucM
csendes tag

Amig nem volt akkus fúróm addig felmelegitett csavarhúzóval is szép formás furatokat tudtam késziteni műanyagra :)))

(#621) #78121280 válasza KingucM (#619) üzenetére


#78121280
törölt tag

Most néztem hogy hónapokig ugyan az volt az IP-m előző modemmel minden nap más volt
még fw frissités után is ugyanazt az IP-t kaptam, csak most hard reset után kaptam újat

Nekem Májusban lesz 1 éve,hogy ugyan az az IP címem. :DDD

(#622) Medical válasza kali (#618) üzenetére


Medical
aktív tag

Nem tudom, nem vagyok ebben járatos.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#623) Medical válasza KingucM (#620) üzenetére


Medical
aktív tag

Igen, csak tudni kellene merre található a belső antenna.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#624) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Megőrülök! :Y
Folyamatosan megszakad a net, vagy valami, de állandóan az F5-re kell könyököljek, hogy behozza 10-ből egyszer az oldalt amit be akarok tölteni.
Valakinek volt hasonló baja, hogy netezget, aztán 2-3 másodpercig nincs net, majd vissza, szakad folyamatosan.
Amit nem tudok eldönteni, hogy mi a hiba? Win 7-ben alul a hálózati kapcsolat ikonnál kis sárga háromszögben felkiáltójel, ez alatt rápingeltem egy oldalra ez az eredménye:

bix.hu [193.239.149.1] pingelése - 32 bájtnyi adattal:
Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=9 ms TTL=59
Válasz 193.239.149.1: bájt=32 idő=8 ms TTL=59
Általános hiba.
Általános hiba.

Ilyenkor néha a router webszervere sem tölt be, de például tegnap hasonló hiba, akkor az volt a statusnál, hogy "scanning..." tehát ott tényleges szakadás történt.

T-Homeos a router, már vagy 4x hívtam a problémámmal az elmúlt fél évben a magenta csodát, de még mindig semmi javulás, lassan megint, ha lesz rá időm, hogy fogadjam a léhűtő szerelőket, felhívom a hibabejelentőt, mert ez így már nagyon gáz. Szerencséjük, hogy most nem játszom online játtékkal, azt hiszem akkor már az ablakon ugrottam volna ki, ha 3 percenként eldobja a netet...

Szóval valami ötlet, lehetséges helyi a hiba?
A régi ADSL + Dlink ruouter kombómmal évekig ment itthon a net, rendesen, semmi szakadás, annyi, hogy a Dlink 100mbites Lannal rendlekezett, ez 1gbites, de windowsban levettem a hálókártyát 100-ra, mert a 1Gbites kapcsolatnál is csinált szakadozásokat, és mivel vagy 15m lan kábellel van összekötve a gépem a routerrel, így szerintem az okozhatott bajt.

(#625) kali válasza KingucM (#619) üzenetére


kali
legenda

mert a szolgáltató tulajdonát képezi a hgw, és annak bármilyen buherálása húzós anyagiakkal járhat, akár még a megbontása is!

(#626) Skynet258 válasza Mr. Teddy (#624) üzenetére


Skynet258
veterán

Amióta ez a szar van nekem is, azóta napi 3-4 alkalommal itt is eldobálja a netet, restartol, szóval engem is felhúzott már párszor... De nem hívom őket, mert egyrészt max cserélnek egy ugyanilyen szarra, másrészt percekbe telik megértetni velük, miről beszélek. Kicsit nehéz a felfogásuk általában. ;]

https://geekpulse.hu

(#627) Medical válasza Skynet258 (#626) üzenetére


Medical
aktív tag

Nekem is ez van, Cisco EPC3925!
Én a múlt hét pénteken kicseréltettem, de nem oldódott meg a problémám. Nálam is gyakran meg szakadt a net és a wifi jel erőssége gyenge volt. A csere nem oldott meg mindent! A jel erőssége valamivel jobb lett.

A net ledobásokat alábbi kis driver-rel oldottam meg!
A cFos/cFosSpeed, ez egy csomagoptimalizáló segédprogram, mely folyamatosan figyeli a befelé jövő (letöltés) és kifelé menő (feltöltés) adatokat, és optimalizálja azok sebességét.
Lás csodát, az óta egyszer sem szakadt meg a nettem!

Egyébként UPC ügyfél vagyok és a Cisco modem Firmware szerintem elég régi, ahogy a fórumban olvasom a T-Home már korábban elkezdte frissebb firmware-t.
UPC milyen időközönként szokta frissíteni a firmware-t?

Nálam jelenleg ez van.
Current Software Revision: EPC3925-ESIP-12-v302r125532-110616c_upc
Firmware Name: epc3925-ESIP-12-v302r125532-110616c_upc.bin
Firmware Build Time: Jun 16 10:15:56 2011

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#628) Gubek-Einste válasza Medical (#627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem is voltak szakadozások de akkor hálózati hiba volt, nekem egyáltalán nincsen bajom a HGW-vel.
A kiadott eszközökön akkor van frissítés amikor a tisztelt szolgáltató úgy gondolja, hogy itt van az ideje.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#629) Medical válasza Gubek-Einste (#628) üzenetére


Medical
aktív tag

Jó neked, remélem most már jó lesz nálam is.
Neked mikori Firmware van, látom te is UPC vagy.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#630) Gubek-Einste válasza Medical (#629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Current Software Revision: EPC3925-ESIP-12-v302r125532-110616c_upc
Firmware Name: epc3925-ESIP-12-v302r125532-110616c_upc.bin
Firmware Build Time: Jun 16 10:15:56 2011

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#631) XZoli


XZoli
aktív tag

Visszatettek egy több hónappal ezelőtti romot, de jó hogy rajtunk kísérleteznek :Y

Current Software Revision: epc3925-E15-13-v302r12911-111020c
Firmware Name: epc3925-E15-13-v302r12911-111020c.bin
Firmware Build Time: Oct 20 2011 14:40:54

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#632) Medical válasza XZoli (#631) üzenetére


Medical
aktív tag

Én úgy látom, hogy a T-HON gyakrabban frissít.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#633) kali válasza XZoli (#631) üzenetére


kali
legenda

valahogy/valahol tesztelni kell, és a célközönség az igazi tesztpálya, kicsiben nem minden hiba mutatkozik meg...

Medical; igen, ténylegesen összehasonlítva jelenleg ez jön ki!
ami szokatlan, hogy a t-s utóbbi firmware olyan újításokat is tartalmaz, ami nem kifejezetten a szolgáltató számára előnyös, hanem inkább a felhasználó veszi majd hasznát!

[ Szerkesztve ]

(#634) vmaxter válasza kali (#633) üzenetére


vmaxter
tag

és működik már a Wi-Fi a PC és a Smart-TV között? Mert nekem még mindig az októberi FW-van.

(#635) kali válasza vmaxter (#634) üzenetére


kali
legenda

passz, a keddi központi hiba után nekem is az októberi firmware verzió állt vissza, az áprilisi csak néhány napig volt fent, nem tesztelgettem...

(#636) #78121280 válasza kali (#635) üzenetére


#78121280
törölt tag

A T-s fórumon is jelezték hárman is, hogy vissza kapták a régit. Szerintem észre vehettek egy hibát és visszavonták. Tavaly februárban is így volt. Kiküldték aztán meg vissza vonták mert nem volt jó és a javított verzióval elkészültek Októberre. :DDD

(#637) DS39


DS39
nagyúr

hali!

most kötötték be ezt a modemet (upc fiber power 50-nel) és a vezetékes része okés (50 megy simán), de a wifinek a másik szobából kicsit gyengébb a jele, átlagban 4-es az 5-ből. ezzel mondjuk még nem lenne gond, mert a sebességre így is 26-39 mbps között van a hálózati paraméterek szerint, viszont ha lemérem a sebességet pl a speedtest.net-en vagy akár a upc-n 20 megabitnél nagyobbat nem mér, de mondjuk még ez sem lenne gond, elég. a gond a feltöltési sebességgel van ott simán méri azt az 5-öt amit a vezetékesen, viszont nem tudja befejezni a mérést. az az eredmény hogy visszaesik a mért sebesség szép lassan, majd úgy 2 perc után kidob egy hibaüzenetet hogy nem tudja visszaolvasni a feltöltött fájlt.

mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#638) Skynet258 válasza Medical (#627) üzenetére


Skynet258
veterán

cFos-t megvettem már vagy 2 éve, de nálam nem segít, szakad ugyanúgy, mióta ez a trágya modemem van. :(((

https://geekpulse.hu

(#639) kali válasza DS39 (#637) üzenetére


kali
legenda

ellenőrizd a tűzfal beállításait, mert csak a block anonymous internet requests legyen engedélyezve, a többi képes galibát okozni, főként a block ip flood detection!

(#640) DS39 válasza kali (#639) üzenetére


DS39
nagyúr

ne nézz hülyének, de ezeket sem a win7 tűzfalban, sem a cisco-s beállító menüben nem találom.

viszont annyival egészíteném ki az előbb írtakat, hogy most az asztali gép ki van kapcsolva és csak a laptopomon megy a net wifi-n, most lefut a teszt simán, nem írja ezt a hibát. (a sebesség mondjuk 20 le, 5 fel) ezért el kezdtem nézni a cisco-s menüt, itt ezek jók? pl a transmission rate-nél lehet állítani a sebességen, ill. mi az a cts prot. mode ami most nem megy?

(#641) kali válasza DS39 (#640) üzenetére


kali
legenda

dehogy nézlek, pláne ahogy nézem, a upc más adminisztrációs felületet használ, nincs is annyi/olyan beállítási lehetőség... :(
erre gondoltam volna;

epc3925

a block ip flood detection bekapcsolása, például kapásból csomagvesztést okoz!
akkor nálad az asztalival lehet valami probléma...
az általad linkelt képen, normális esetben jók az alapértékek!

[ Szerkesztve ]

(#642) DS39 válasza kali (#641) üzenetére


DS39
nagyúr

na ez a rész nálam is pont ilyen, és így is van beállítva. szóval ezzel akkor nincs gond.
szerintem akkor az alacsonyabb letöltési sebességet az okozhatja hogy 4-es szinten van a jelerősség 5 helyett. (mobilnettel még ennyi [stabilan 20 mbit] sem lenne, főleg nem ingyen)

[ Szerkesztve ]

(#643) Gubek-Einste válasza DS39 (#642) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Véletlenül nem G-s adaptert használsz a wifi-hez?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#644) DS39 válasza Gubek-Einste (#643) üzenetére


DS39
nagyúr

a laptopban N-s van, a Cisco modemben is gondolom olyan van, ha 120-as nethez is ezt adják, szóval hardverileg nem kéne akadálya lenni a dolognak.

keresgéltem a témában először a upc-nél hogy szomszéd wifije bezavarhat ha azonos csatornán kommunikálnak, ezért a manuális csatornaváltás segíthet, illetve gyakori kérdéseken írta vki, hogy a DHCP szerver kikapcsolása oldotta meg neki a sebességingadozás gondot. (ez utóbbit mondjuk nem értettem mert az a lan setup résznél van). de ezeket majd holnap megpróbálgatom.

[ Szerkesztve ]

(#645) Gubek-Einste válasza DS39 (#644) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

DHCP semmilyen kihatással sincsen a sebességre, a router egyszer kiosztja és kész, többet nincs vele teendő.
A csatorna állítgatás jó ötlet, érdemes az összeset végig próbálni, hogy melyik a legoptimálisabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#646) Medical válasza kali (#633) üzenetére


Medical
aktív tag

Én úgy gondolom, igazán rá férne firmware frissítés a Cisco -ra!

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#647) Medical válasza Skynet258 (#638) üzenetére


Medical
aktív tag

Hidd el, nálam segített azóta sem szakad a Net.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#648) Medical válasza kali (#641) üzenetére


Medical
aktív tag

Így van nálam is beállítva és jó, de a jel erősségével továbbra sem vagyok, meg elégedve.
Pedig már manuálisan csatornát is váltottam.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#649) kali válasza Medical (#646) üzenetére


kali
legenda

minek? egyrészt nekem tökéletesen működik a jelenlegi, másrészt az újítások egyike sem olyan funkció, amire azt mondhatnám, hogy azt eztán használni fogom...

(#650) DS39


DS39
nagyúr

üdv urak!

egy kis helyzetjelentés, tapasztalat az elmúlt két napból. ugye írtam hogy 50-es net és csak lassabban jön wifin stb. na most rendesen megnézegettem a dolgot:

wifi-s modemmel egy szobában mérve:

- WPA2-es titkosítás, AES titkosítás típus beállítva:
a hálózati kapcsolatoknál megnézve a jelerősség természetesen max, az ott kiírt sebesség 72 mbps; így átjön simán az 50-es tempó speedtest-en mérve, viszont feltöltés mérésénél kiakad a cucc. sima böngészés közben érződik hogy szakadozik a net, illetve ez túlzás, van hogy megáll kicsit azt folytatódik nagy sebességgel, ez letöltéskor (böngészővel) jól látszódik. és a torrent gyarlatilag használhatatlan.

- WPA2-es titkosítás, TKIP titkosítás típus beállítva:
a hálózati kapcsolatoknál a jelerősség max, az itt kiírt sebesség 54 mbps;
speedtest-en mérve 20-as tempó letöltésnél, és így jó a feltöltés 5-tel megy.
böngészésnél nyilván lassabb mint előbb de végig stabil, a kapcsolat folyamatos, nincs megállás, és a torrent is tökéletesen megy fel/le.

különböző csatornaszámokkal próbálgatva hasonló az eredmény.

na most tulajdonképpen nekem ez utóbbi opció melletti állapot tökéletesen megfelel, elég (mobilnethez képest kényelmesebb és gyakorlatilag korlátlan adatforgalmat bonyolíthatok), de csak úgy puszta kíváncsiságból szerintetek ez a titkosítás típusa által kiváltott különbség minek az oka/hibájából következhet be? a laptop wifi vevője vagy a cisco adója lehet a ludas?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.