Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) KonzolKartel

Sziasztok!

Nem rég váltottam IPtv-re, mert ugye lecseréltem a régi katódcsöves tv-t:).
A problémám a következő.
Kaptam ugye egy cisco epc3925 modem-router kombót, ami tök jó, hogy van, de ha arra csatlakoztatom a TV-m, akkor nem látja a TV-t a laptopom. A TV lan kábellel van csatlakoztatva a routerhez, a laptop pedig wifi-n keresztűl kapcsolódik.
Rádugtam a régi routerem a cisco-ra, nagy nehezen, sikerült összehoznom, hogy az is ossza a netet, és lám, egyből jött a kis ablak, hogy Új hardver, és meg is volt a TV.
Aztán sajnos pár napja állandóan elszáll a net, szakadozik stb...
Ennek öröméri kiszedtem az Asus routerem, és most a Cisco nyomatja a wifit, és lám, nem szakad. Tudtok valami megoldást, hogy miért nem csatlakozik a hálózatba a TV? A router látja, csak a többi gép nem.

Copyztam egy másik témából, mert itt is megállja a helyét.

Help:).

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#302) Vyndree


Vyndree
őstag

Mikor a Cisco EPC3925-ön a bal szélső négy lámpa világít, akkor állítólag minden rendben.
Néha elmegy az internet és az IPTV, majd reset (kikapcs/bekapcs) után 1-2 percre rá visszajön minden. Ha ezt nem teszem meg, akkor nem javul meg magától, a múltkor 1,5 órán át nem volt semmi, várt a resetre.
Mit lehetne vele tenni, meg tudom csinálni, vagy bejelentsem?

(#303) Zpalee


Zpalee
csendes tag

Érdekes ma volt egy IP váltás és a management port is elállítódott (pontosabban visszaállt a defaultra, pedig én másra tettem).
Szerk: most látom, hogy a power level is változott, jelentősen csökkent mind fel, mind le irányban.
Már azt hittem megjött az új firmware de sajnos még mindig nem :(

[ Szerkesztve ]

(#304) fPApi


fPApi
őstag

Van egy dlink 16 portos switch-em. Ezt hogyan tudom a cisco-hoz kapcsolni? Eddig a switch egy routeren keresztül kapcsolódott az internetre, de miután kicserélték a modemet erre a cisco-ra gondoltam elég a switch, de valamiért nem kapcsolódik (egyébként a korábbi routert sem bírtam rávenni az együttműködésre a cisco-val).

(#305) iff válasza fPApi (#304) üzenetére


iff
senior tag

Nekem egyből működött minden.Itt leírják részletesen a beállítást. A cisco lan port a router wan potjába bedugva, és ne legyen egyforma az ip-jük.Én TL-WR1043 akasztottam rá, mert nekem kevés volt a cisco wifi, stb. Én nem adtam fix ip-t. a router kapott 192.168.0.12-t ciscoba DMZ-be raktam a router ip-t és ennyi.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#306) -Solt- válasza Vyndree (#302) üzenetére


-Solt-
veterán

Én ugyanezért jeleztem ma hibát. Firmwaret frissítettek, most tesztelem, hogy javult-e a helyzet.

www.smart-bus.hu

(#307) fPApi válasza iff (#305) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, a leírtak szerint megcsináltam, és működik (az volt a gond, hogy mindkét router-nek 192.168.0.1 volt az ip címe. Átraktam a belső dolgokat 192.168.1.x-re és most működik).

(#308) Vyndree válasza -Solt- (#306) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem azóta nem volt ilyen gondom. (kopp, kopp, kopp) Lehet megcsinálták (fw frissítés), vagy csak néha jelentkezik, vagy lehet csak valamit csesztettek a központból és nem tért magához. A lényeg, hogy most jó. :)

(#309) -Solt- válasza Vyndree (#308) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy nálam is orvosolta a problémát... :)

www.smart-bus.hu

(#310) Zpalee válasza -Solt- (#306) üzenetére


Zpalee
csendes tag

Hol jelezted? Egyből firmware frissítést kértél?

(#311) Designe


Designe
csendes tag

Üdv,
Hogy tudom a epc3925-t firmware-t upgrédelni?T aszondja, hogy pénzért cserébe megoldja. 2010 márciusi firmwarem

(#312) #78121280 válasza Designe (#311) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hát konkrétan sehogy. T végzi. Hogy milyen szisztéma szerint azt csak ők tudják, fizetni meg nem kell érte, butaságot mondott az aki ezt mondta, valószínűleg a szuper szervizt akarta rád erőltetni, mert az valóban fizetős. Nekem is egyszer csak fogta magát és újra indult, és már az új szoftver ment rajta ( ez még október 25.-én történt). Azóta készült még egy verzió, az már az egyik fórumozóhoz megjött tegnap.
Szóval türelem.
:)

(#313) djsilas válasza redaved (#267) üzenetére


djsilas
tag

Ha erre találsz vmi megoldást, kérlek ne titkold! Átérzem helyzetedet, piszok idegesítő... :S :W

(#314) #78121280 válasza Designe (#311) üzenetére


#78121280
törölt tag

Elkezdték teríteni a cuccot, illetve az EPC3825 is frissül. :)

(#315) redaved


redaved
csendes tag

Hm.. ide is elérkezett az új firmware. Viszont ezzel együtt a sávszélesség adatok is erősen befolyásolódtak. 25/5 -ös csomag most így néz ki:
http://www.speedtest.net/result/1608956028.png

Vajon a hálózatuk tűréshatárát teszelik?
Kedves szomszédomnál amióta megvan a 25/5ös csomag azóta 80-130 Mbps letöltési értékeket mér.. fura..

(#316) Tomessz85


Tomessz85
tag

25/5 -ös csomagom van és most ezzel a sebességgel hasított ebben a szerintem igen csak holt időszakban ... hát nem tudom hova rakni :S :(

ez a firmware van most rajta : epc3925-E15-13-v302r12911-111020c

de legalább most már több mint 48 órája nem volt szakadás ,újraindulás és így majdnem háromnegyed év szenvedés után ez elég jónak hangzik , nyomtam egy hard reset-et aztán még mielőtt magához tért volna beállítottam az 1500-as MTU-t és kilőttem teljesen a tűzfalát ,a wifit nem használom ,de nem lőttem ki mert múltkoriban már emiatt is eléggé instabil lett amit nem is értek ,de így volt amíg be volt kapcsolva a wifi addig relatív stabil volt amint kikapcsoltam egyből jöttek az újraindulások ....

[ Szerkesztve ]

(#317) #78121280 válasza Tomessz85 (#316) üzenetére


#78121280
törölt tag

Én az alap beállítással használom és gond nélkül üzemel a kicsike.

(#318) Zpalee


Zpalee
csendes tag

Megjött az új firmware (emailben kértem még hétvégén, nem tudom, hogy emiatt, vagy amúgyis sorra kerültem-e, mert választ nem kaptam).

Current Software Revision: epc3925-E15-13-v302r12911-111020c
Firmware Name: epc3925-E15-13-v302r12911-111020c.bin
Firmware Build Time: Oct 20 2011 14:40:54

Kicsit gyorsabban reagál a kezelőfelület. A tűzfalat ha bekapcsolom, most is lehal a net, ez nem változott. Wifi és egyéb beállítások megmaradtak, de bosszúságot okozott, hogy a wifi MAC filter törlődött, és kikapcsolódott a remote management (ezeket visszalőttem, és utóbbinál a portot az alapértelmezettről átállítottam egy jóval magasabbra). Iphone MAC addresst nem tudom elfogadja-e már (korábban broadcast címként értelmezte és nem fogadta el), majd kipróbálom. DHCP kliens táblában viszont csak az egyetlen fixre belőtt IP-t mutatja (nyomtató), ez nagyon zavar (régiben rendben volt, a dinamikusakat is mutatta). Sebesség teljesen jó (15/1). Ha nem vagyok szigorú, akkoris legfeljebb erős közepes az új firmware nálam :(

(#319) #78121280 válasza Zpalee (#318) üzenetére


#78121280
törölt tag

Automatikusan megy kifele az ügyfeleknek. Nem kell már kérni. :)

Bekapcsolt tűzfal mellet, nálam gond nélkül üzemel a net, régi firmwerel sem volt ilyen gondom. (80/5) :)

Egy zavaró hibát is orvosoltak IPTV-vel kapcsolatos volt a hiba. Ha mind a két box-on ugyanazt a műsort néztük és az "A" boxról átkapcsoltunk egy másik csatornára,akkor "B" boxon megállt az adás, na ez a bug javítva lett. :)

(#320) iff


iff
senior tag

Ezen a héten két nap reggeltől estig internet, telefon és ip-tv nem volt. Erre azt mondták,hogy áram szünet miatt van. Jó oké.Aztán Megjött a frissítés a Cisko-ra, majd később 1percig volt net ip-tv majd újraindult és ez így ment két napig. :((( Beszóltunk,hogy gond van vele, hát csak simán leráztak.Aztán kicsit erőteljesebb ráhatásra már foglalkoztak a problémával.Majd most ki is jött egy szerelő és a modemet cserélte.(Mondtam,hogy a modem a sz@r.)A lényeg,hogy most jó, :C de remélem nem ez lesz az általános.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#321) iff


iff
senior tag

A kicserélt cisco is újraindul pár percenként ez miért lehet? :O Eddig is volt utána rakva router (TP-Link TL-WR1043ND) Addig nem volt ilyen gondom, amíg nem frissítették az fw-t.Az új modemen is Firmware Build Time: Oct 20 2011 14:40:54 előtte nem volt semmi gondom.Lehet ennek csinálni valamit?

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#322) Tomessz85 válasza iff (#321) üzenetére


Tomessz85
tag

Próbáld ki amit fentebb írtam .... nekem azóta még mindig nem indult újra pedig ahogy ott is írtam hosszú ideig én is ""élveztem"" a folyamatos szakadásokat ,újraindulásokat ..... nekem is volt csere nem segített semmit sem ,az új 1020-as firmware van fent nekem is ...

kvázi tag lettem :) super .. lassan haladok :P

[ Szerkesztve ]

(#323) iff válasza Tomessz85 (#322) üzenetére


iff
senior tag

Az érdekes,hogy ha le kapcsoltam wr1043nd routert csak az ip-tv és a 1db gép volt rákötve kevesebb volt a szakadás. Utána a routert (terhelve nem volt) is rákötöttem szintén nem volt annyira gyakori.Ha viszont a sz.gépet a wr1043nd-re volt csatlakozva egyre gyakoribb volt.

Nem reseteltem,de az MTU size nekem 0 volt, így most át írtam 1500-ra majd mentés.
Egyből újraindult a cisco.
Gondolom így is jó lesz.

De csak nem jó mert közben ahogy írtam szintén újraindult. :W

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#324) #78121280 válasza iff (#323) üzenetére


#78121280
törölt tag

Az normális ha 1500 MTU át írása, majd mentése után újra indul a HGW. ;)

Viszont minek át írni, van valami jelentősége?
Az user manuál szerint idézek: "Az MTU az átvihető legnagyobb egység. Az MTU mérete az internetes átvitelnél megengedett legnagyobb csomagméretet adja meg. A gyári alapérték = 0 (1500 bájt)"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#325) Tomessz85 válasza iff (#323) üzenetére


Tomessz85
tag

Sajnos annyira mélyen én sem látok bele ,hogy miért pont ez a "beállítás" a hatásos ,de amióta én ezt megcsináltam rajta nem volt újraindulás ,szakadás. én is átnyálaztam a leírásától kezdve a neten található ""összes"" hozzászólást ezzel az eszközzel kapcsolatban ,és mégis nekem valamiért így lett jó ,attól függetlenül ,hogy én is olvastam ,hogy hiába MTU = 0 alapbeállítással elvileg akkor is 1500 ,de mégis átírtam ténylegesen 1500-ra ,jahh és nálam meg hiába ,hogy gondolom semmi köze hozzá ,de amint kilőttem a wifijét ,letiltottam újra elkezdett újraindulgatni ... úgyhogy most hagytam azt is csak letiltottam az SSID-t és mondom nekem így stabil már lassan egy hete és ez számomra elég nagy szó. :)

Próbáld meg leresetelni 30mp-ig nyomd a reset gombot aztán engedd fel és ne várd meg míg teljesen feláll és világít minden led ,próbálj már előtte is belépni és elsőre csak az MTU-t írd át aztán restartold már akkor amikor még nem állt fel ... és utána meg lődd ki teljsen a tűzfalát ...

Nekem is 1043-as router van rákötve ,én ott Dynamic IP-t választottam ott is megadtam neki az 1500-as mtu-t illetve beírtam a DNS szerverek címeit ....

[ Szerkesztve ]

(#326) Đave


Đave
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon sok hozzászólást elolvastam de nem találtam olyat mint az én problémám!esetleg ha vki tud segíteni irjon.

Tehát: Cisco modem ip tv és 25/5ös net.mögötte egy TL-WR1043ND router amiről csak számítógépek mennek!

tv minden rendben megy,DE ha bekacsolom utorrent-et vagy bittorrent-et akkor 4-5 percu tán ujraindul...

átállítottam 1500-ra és tűzfal is ki van kapcsolva.de így is ujraindulgat...2 napja volt modem csere,legujabb firmware...

köszönöm vkinek:) :B :B :B

(#327) kali válasza Đave (#326) üzenetére


kali
legenda

mi indul újra? a hgw?
próbáltad visszavenni a torrentes terhelést?

[ Szerkesztve ]

(#328) Đave válasza kali (#327) üzenetére


Đave
csendes tag

maga a modem.folyton újracsatlakozik....

(#329) kali válasza Đave (#328) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy túl hózós lesz a torrentes terhelés, próbálj visszavenni rajta!
amúgy a netes kapcsolatod milyen? 192.168.0.1 -> belépés nélkül is láthatod az értékeket!
mtu size; 0 (jó az alap)

[ Szerkesztve ]

(#330) Đave válasza kali (#329) üzenetére


Đave
csendes tag

mármint mire gondolsz h milyen?
kábel net van 25/5ös. eddig 1 évig simán ment.1-2 hete csinálja ezt,10hó 20.ai firmware van rajta!

(#331) Đave válasza Đave (#330) üzenetére


Đave
csendes tag

igen 0,de volt h átállítottam 1500-ra.de ugyan az.

(#332) kali válasza Đave (#330) üzenetére


kali
legenda

erre gondolok;

n

(#333) Đave válasza kali (#332) üzenetére


Đave
csendes tag

hát vmi hasonló van:most nem vagyok otthon de ha jól emlékszem akkor hasonló értékek vannak.sőt biztos!

(#334) kali válasza Đave (#333) üzenetére


kali
legenda

fokozatosan vedd vissza a torrentes terhelést, lépcsősen csökkenteni kell a kapcsolatok számát, és tesztelni, hogy mennyit bír a hgw...

(#335) Đave válasza kali (#334) üzenetére


Đave
csendes tag

az ami 200 gyárilag?kapcsolatok száma összesen ugye?

csak nem értem h eddig h ment akkor....:(

(#336) iff válasza Đave (#335) üzenetére


iff
senior tag

Nekem is újraindult állandóan az fw frissítés után.Többször voltak kint és cserélték a ciscot is, Skype-nél kb 2 perc után már újraindult és más nem ment róla.Legutóbb elosztót is cseréltek és utána még egyszer újraindult. Azóta nem, de a TL-WR1043ND-t lekapcsoltam.Csak a Cisco van használva.Előtte, ha csak a Ciscot használtam akkor is újraindut.Tehát nem a router miatt lehetett a gond mert előtte 1,5 hónapig minden okés volt.

Nálam ez látható:
Képet nem lehet feltölteni hoppá :F

Channel1: 4,9 dBmV 41.5dB
Channel2: 3,8 dBmV 42,7dB
Channel3: 5.1 dBmV 42,3dB
Channel4: 4.9 dBmV 41,6dB
Channel5: 3.5 dBmV 42,5dB
Channel6: 1.4 dBmV 42,6dB
Channel7: 3.0 dBmV 42,6dB
Channel8: 0.0 dBmV 0.0 dB

Channel1: 47.5 dBmV
többi 0.0dBmV

..........""..........

(#337) Đave válasza iff (#336) üzenetére


Đave
csendes tag

Nos MEGVAN a megoldás a 10.hó 20.ai frissitésre!

Csak mindent hagyjatok ALAP állapotban.reset,majd nem kell se jelszót se felhasz nevet változtatni.és a wifi is legyen bekapcsolva mint ahogy gyárilag!!!

azóta nem indult ujra. :C :C :C

(#338) kali válasza Đave (#337) üzenetére


kali
legenda

akkor te valamit rosszul állítottál be korábban...
akár a rosszul belőtt wifi titkosítás is beakaszthat, de én például nevet és felhasználót is egyedit adtam meg (ez ugye alap lenne!), illetve sokkal durvábbra állítottam be a wifi titkosítást is, mint a gyári alap ( a legjobb a wpa2 - aes páros!), és nem bírom elfektetni! igaz, nálm torrent nem játszik, de más komoly terhelés néha igen!

(#339) Tomessz85


Tomessz85
tag

Akkor talán meg lehet kockáztatni ,hogy az eddigi legüzembiztosabb firmware-t küldték ki végre .... :) A nálam lévő eszköz is most már harmadik hete nem indult újra ,pedig most már aztán tényleg levettem minden korlátozást a 1043-as routerben ...a torrent sincs korlátozva és megy :P

(#340) szuszi83


szuszi83
csendes tag

Sziasztok!
Én is nemrég váltottam IPTV-re, és eggyel nagyobb csomagra (25/5). Ezt a modemet kaptam hozzá. Szinte az összes hozzászólást elolvastam (más oldalakon is kerestem), hogy a problémám orvosolni tudjam, de sajnos még mindig fennáll.
Az uTorrent nem igazán akar tölteni kb. 2 hete, amióta váltottam. Először töltött lefelé, de most már az is kb. 5 perc alatt éri el a "normál" sebességet, mint egy csiga. Több trackert próbálgattam, mindig ua. a helyzet. Feltöltésnél a peer-ek ugrálnak ki-be, 1-2-0, de mindig eltűnnek, holott több százan vannak. A sebesség 0.1, néha felmegy 10-20-ra. Kb. 400 lenne a max. de le van korlátozva 150-re (de nem is tudom minek...)
Régen tökéletesen működött, most meg K.O. Amúgy aktív vagyok, hálózat rendben. A tűzfalam eleve be volt állítva a gépen, a Ciscon először rajta volt a TP-Link routerem, de azt inkább leszedtem. Beállítottam mindent: MTU: 1500, UPnP, portot nyitottam. 3 féle portteszt is nyitottnak írja. Eljátszottam ezt kábbellel és wifin is, de ugyanaz a helyzet. Ezelőtt a csere előtt 15/1-es csomagban mindig tudtam feltölteni maxon, bár mindig korlátoztam. A kliensben is játszottam már minden opcióval, de az sem segített.
A speedtest ok, de csináltam egy p2p tesztet is, hogy a szolgáltató korlátoz-e, az is rendben van, mint ahogy mások is írták előttem, hogy a T. nem korlátoz.
Próbáltam a legújabb klienssel, de hiába. A tűzfalat is kikapcsoltam próbaképp (hol egyiket, hol másikat), de semmi.
Kérem, ha valaki tud, segítsen, már az őrületbe kerget, hogy nem tudok rájönni a nyitjára. :W :W Főleg, hogy eddig minden rendben ment. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#341) sToOrm01umbb


sToOrm01umbb
csendes tag

Sziasztok! Kb féle éve váltottam csomagot erre az IPTVs-re 25/5 nettel idáig teljesen jól működött nem volt vele problémám. Viszont most elkezdte azt csinálni h ha bekapcsolom a wifi-t (mindig is volt a wifi használva laptophoz) akkor a 26megás le és az 5megás felöltésemből lesz durván olyan 7-15 közötti (mikor h jön össze a speed testen...) a feltölésből pedig 1-2mega és e mellett kapok egy olyan 100-200as pinget.(speed testen persze ez 10-20 között mozog ám mindenhol máshol pl.bármilyen játéknál ez a helyzet).
Már próbáltam resetelni a modemet gyári beállításokra nem segített, majd mivel a szomszédnak is ugyanez a csomagja és modemje van megkértem h kipróbálhassuk a wifi-t ,h ő nem kap-e esetleg a laptop miatt ilyesmi lassulást nála teljesen jól működött.
Ha esetleg valaki tud vmilyen megoldást annak előre is köszönöm a válaszát. :)

[ Szerkesztve ]

(#342) kali válasza sToOrm01umbb (#341) üzenetére


kali
legenda

először is próbáld ki más/minden csatornán a wifi szórást, hátha a tiédet elnyomja egy másik azonos, vagy szomszédos csatornán dolgozó wifi jel!
ezzel ellenőrizheted a környezetet; link

[ Szerkesztve ]

(#343) Oszilaci válasza kali (#342) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Ma megint uj FW jelent meg DEC.05

(#344) #78121280 válasza Oszilaci (#343) üzenetére


#78121280
törölt tag

Megint? De rá kapcsoltak :DD . Ezeket az adatokat kitudnád másolni? Köszi.
Current Software Revision:
Firmware Name:
Firmware Build Time:

[ Szerkesztve ]

(#345) Tomessz85


Tomessz85
tag

Remélem nem azért adtak ki újat ,mert az előző elég stabilra sikeredett .....
Kíváncsi lennék mi minden változott ....

(#346) sToOrm01umbb


sToOrm01umbb
csendes tag

A csatorna váltás működött. :D Köszi szépen :C

(#347) Oszilaci válasza #78121280 (#344) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: epc3925-E15-13-v302r12911-111020c
Firmware Name: epc3925-E15-13-v302r12911-111020c.bin
Firmware Build Time: Oct 20 2011 14:40:54

most nezem,hogy valamit beneztem! sorry ez ugyan az oktoberi amirol beszeltek.
SORRY meg 1x

(#348) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Segítsetek kérlek!
Pár napja váltottam netet Invitelről T-Home-ra, ezzel együtt ugye új egybe-modem-routert is kaptam. Pár ftp szerverre fel tudok lépni Total Commanderrel, de egy bizonyosra, ami a legfontosabb lenne számomra nem tudok. Nem jut el addig, hogy kérje az azonosítót, hanem csak vár, vár, majd kiírja, hogy Kapcsolathívási hiba.
Total Commanderben próbálkoztam a sima és passzív móddal egyaránt. Megpróbáltam a cisco Port Forwarding részénél forwardolni a 20-21-es és az 1100-as (ez úgy tudom tetszőleges lehet 1025-65535 között) portot, ki is próbáltam utorrent-tel, hogy tényleg sikerült-e kinyitnom őket, és sikerült, de ez sem segített.
Win7-em van bekapcsolt windows Firewall-al, de a másik XP-s gépemről is ugyanez a helyzet, ahol viszont ki van kapcsolva a tűzfal. Tehát tuti a cisco-ban van valami. De mi? Mi lehet a probléma?
Előre is köszi a segítséget!!!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#349) spiritex válasza spiritex (#348) üzenetére


spiritex
veterán

Hátha segít valamit:
Korábban, amikor még adsl-em volt és simán csatlakozni tudtam erre a bizonyos ftp-szerverre, ezt írta ki a csatlakozás után a Total Commander:
Pure-FTPd [privsep][TLS]
Port: 21
...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#350) spiritex válasza spiritex (#348) üzenetére


spiritex
veterán

Újabb fejlemény:
Az adott ftp szervert üzemeltető cég honlapjára sem tudok fellépni!!! Mindenhol máshol viszont, ismerősöknél, barátoknál simán bejön a weboldal, nálam nem... Mit jelenthet ez???

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.