Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Steelheart79 válasza McClane (#6750) üzenetére


Steelheart79
csendes tag

Már az is megtörtént,de ugyanaz.Jövöhéten megállok a szolgáltatomnál és kérdöre vonom,mert szerintem ez a gond.Köszi szépen!

(#6752) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Egy kis statisztika, így win reinstall előtt. :D:



[ Szerkesztve ]

(#6753) sfdrakex válasza Vasinger! (#6752) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Látom a seed nem az erősséged :D
Nálam ilyen mióta a w7 van fent:

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6754) Vasinger! válasza sfdrakex (#6753) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Seed 512-es feltöltéssel? :D Hülye vagy? :DDD

(#6755) sfdrakex válasza Vasinger! (#6754) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem 1M es azzal nyomtam :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6756) syler


syler
aktív tag

Sziasztok, én is megpróbálom hátha. Nos ha valakinek esetleg van aszfalt meghívója, dobjon már egy pü-t legyen kedves:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6757) sfdrakex válasza syler (#6756) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Aszfaltra senkinek nincs meghívója, naponta lehet licitálni, a megszerzett csillagokkal, amit a heti/havi feltöltésekkel elért helyezésekért lehet kapni, az első 100 legtöbb csillagot adó kap meghívót, a többiek visszakapják a csillagjaikat, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6758) syler válasza sfdrakex (#6757) üzenetére


syler
aktív tag

Igen tudom:) Már intéztem egyébként:) 80/25-ös nettel szégyelltem magam aszfalt nélkül:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#6759) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv.Van valami különbség az uTorrent és a BitTorrent között? Mármint a programban?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6760) sfdrakex válasza volvoguy (#6759) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mire gondolsz? A utorrent eszi talán a legkevésbé a gépet. Viszont nem tudom mit érteszkülönbség alatt? Más a kezelőfelülete is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6761) volvoguy válasza sfdrakex (#6760) üzenetére


volvoguy
addikt

Sebesség, vagy valami a beállításokban vagy bármi. Én olykor Bittorrentet használok, de meg nem mondom miért, csak letöltöttem, és ezt használom.
Aztán látom van uTorrent is. Ezért kérdeztem, tud-e többet, jobb-e valamiben, vagy maradhat-e a BIT?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6762) McClane válasza volvoguy (#6761) üzenetére


McClane
aktív tag

A wikipédián van egy nagyon átfogó összehasonlítás a torrent kliensekről.

(#6763) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Nem talaltam nyitva utorrent topikot, ezert itt szeretnek kerdezni.

Atpakolnam egy masik vinyora a torrentes cuccokat es melle telepitenek egy uj xp-t. Azt szeretnem elerni, hogy ne vesszenek el az utorrent beallitasai, tehat az eleresi utak, a statisztika, minden egyeb mas bentmaradjon. Mit kellene ehhez kimentenem? Lehet csak a torrentfilet, nem emlekszem mar sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

(#6764) sfdrakex válasza Lauda (#6763) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

appdata/utorrent mappában vannak a beállítások w7/vista eseten users/felh.neved ben

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6765) sfdrakex válasza volvoguy (#6761) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A sebesség nem kliens hanem a netelőfizetésedtől függ.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6766) Lauda válasza sfdrakex (#6764) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! ;)

(#6767) Tippcsi10


Tippcsi10
tag

Találkozott már valaki hasonló problémával:
hogy ha operával rákattintok egy torrent file-ra akkor megnyitja az általam beállított alapértelmezett klienst, jelen esetben az utorrentet, de az utorrentben a letöltésnél nem jelenik meg a file, de ha visszamegyek operába és ujra katt a torrentre akkor már megjelenik a letöltés és el is indul rendesen?

Megoldható-e, hogy egyből induljon el a letöltés és ne kelljen 2x rámenni?

köszi

(#6768) wexford


wexford
csendes tag

helo!
nem nagyon értek a torrentekhez és ezért kérnék egy segítséget ami a napokban nagyon felidegesített, először is az alap tudnivalók:
1 mbit-es netem van (no comment).
utorrenttet használok
vista oprendszeren
legtöbbször piratebay-ről töltök
Szóval az lenne a bajom, hogy eddig mindig max.-on(1mbit/s) töltött az utorrent most meg egyből 1-ik napról a másikra lecsökkent a letöltési sebesség 20-50 kb/s-re. De nem tom hogy miért... routert ujra indítottam, wireless-t ujraindítottam:eredmény=semmi, gondoltam a letöltésvezérlővel van baj, lecseréltem bitcometre de ez se tölt gyorsabban mit az ut.
Az internet cég 1mbit/s letöltési sebességet, illetve 100kb/s feltöltési seb.-et kínál, eddig ment rendesen. Póbáltam netgyorsítókat pl.:cFos Speed de ez nem ért semmit. iNTERNET Turbo-t is próbáltam de ez is csak néhanapján vitte fel a seb.-et 100kb.-nél feljebb. Kérdés miért? Mivel lehet a baj? Esetleg van valami netgyorsító ami látszólag is csál valamit? Segítséget szeretnék kérni... :R

Olyan világban élünk ahol a limonádé mesterséges aromákat tartalmaz, ellentétben a bútórápoló szerek valódi citromot.

(#6769) sfdrakex válasza wexford (#6768) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Előfordulhat hogy kevesen seedelik (töltik fel) amit te töltesz le és azért nem tudod gyorsabban tölteni. Hiába lenne neked akár 1 gigabites neted is ha a feltöltök csak 20Kbájtal adják nem tudod gyorsabban tölteni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6770) doddencs


doddencs
senior tag

sziasztok

előre is elnézést kérek, biztos volt már feltéve, megválaszolva a kérdés.. de mentségemre nem találtam.

szóval upc-s netem van, korlátozás megvolt nálam is, de már jó ideje utorrentről váltottam Halite-ra, amivel sikerül kihasználnom a max sávszélt.

Na de, ha az új, 2.0-ás utorrentnél lenne olyan beállítási lehetőség, mivel sikerülne uez, nagyon is érdekelne, szívesen váltanék vissza rá. Már leszedtem, próbáltam az új verziót, de komolyabban nem merek belenyúlni a programba, titkosítással (itt is ott is) pedig továbbra is a Halite gyorsabb sebességet ér el.

Előre is köszönöm a választ, segítséget.

üdv.

(#6771) fradi81 válasza doddencs (#6770) üzenetére


fradi81
veterán

Szia
Nem lehet kijátszani teljesen, próbáltam minden beállítást ami ide vonatkozik, van hogy megy rendesen a feltöltés van hogy áll.
A titkosítást tudod állítani, meg a haladó részben a bt.transp_disposition értékét. Itt le van írva hogy kell, lehet vele játszadozni de a lényeg:.
15 (1 + 2 + 4 + 8) = uTorrent will attempt both TCP and uTP
10 (2 + 8) = uTorrent will only attempt to create uTP outgoing connections and only accepts uTP incoming connection

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#6772) wexford


wexford
csendes tag

Kösz sfdrakex, már azthittem lecserélem a netet. :DDD

Olyan világban élünk ahol a limonádé mesterséges aromákat tartalmaz, ellentétben a bútórápoló szerek valódi citromot.

(#6773) D-Phrag


D-Phrag
senior tag

Üdv!

Kérésem lenne, hogy aki ért hozzá az legyen szíves leírni, hogy proxy szerver mögötti gépen mi a legegyszerűbb és leggyorsabb módja a torrentezés megfelelő működésének. Keresgélek itt a hozzászólásokban de még nem bukkantam rá a konkrét, egyértelmű megoldásra.

Előre is köszi. És bocs, ha már ezt lezongoráztátok korábban.

(#6774) Kekmen válasza D-Phrag (#6773) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha koliban vagy akkor max VPN, vagy beszélni kell a rendszergazdával.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#6775) Dzsoszta


Dzsoszta
csendes tag

Sziasztok! 1 utorrent-tel kapcsolatos kérdésem volna.A seed-nél a kis zöld felfele nyilacska miért pirosul be sokszor? Ilyenkor az oldal(ahonnan letöltöttem)sem számolja a visszatöltést.Valami beállítás probléma van az utorrentbe,vagy valami más az oka?Előre is köszi a segítséget

(#6776) Tele von Zsinór válasza Dzsoszta (#6775) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem tud kapcsolatba lépni a trackerrel. A tracker fülön szokott lenni bővebb info.

(#6777) headhunter


headhunter
addikt

Erre valaki tud megoldást? :F

[link]

(#6778) Dzsoszta válasza Tele von Zsinór (#6776) üzenetére


Dzsoszta
csendes tag

Köszi a segítséget.Meg is lett a bibi,a naplóba írta,hogy a tűzfal nem engedte ki.De most már beállítottam.Még egyszer kösz

(#6779) flash-


flash-
veterán

üdv emberek
egy kérdés

amtelnél vagyok,se router,se windows tűzfal,se szoftveres tüzfal,mégis utorrentnél azt írja hogy a kimenő port nincs nyitva.(letölteni tudok,csak feltölteni nem)
mi okozhatja még ezt a hibát?
mit tegyek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6780) McClane válasza flash- (#6779) üzenetére


McClane
aktív tag

Szerintem a szolgáltató miatt van. Bár nem ismerem az amtelt.

[ Szerkesztve ]

(#6781) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
uTorrent 2.0-át használok, általában 15-20 torrent van bent, 5-10 aktív, UPC netem van routeren keresztül és többször előfodul hogy elmegy 5-10 percre. (modem, router restart sem segít) Felhívtam őket, szerintük jó.
És az elöbb beraktam 3 torrentet letölteni és alig rá egy percre elment a net. Szerintetek ez véletlen vagy lehet valami összefüggés?

"Csak úgy mondom"

(#6782) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Bluedragonon új jelszó kérése link jó lesz valamikor?

moto g72, Ninebot d28e

(#6783) Spam123


Spam123
tag

Keresek egy torrentet, aminek ez a címe: Kungl István - Keresőoptimalizálás lépésről lépésre
Ez egy E-Book. Ha valaki esetleg megtalálná nagyon örülnék neki, sőt jutalmaznám is. :K

(#6784) Welsing


Welsing
csendes tag

Üdv!
Egy elég érdekes problémában szeretném kérni a segítségeteket, mert teljesen tanácstalan vagyok: Ha wifin csatlakozom az internethez és elindítom a torrent kliensemet, akkor abban a letöltés nem indul el, az internet pedig mintha megszakadt volna úgy belassul(nem szakad meg, mert pl az msn működik, de a honlapok nem jönnek be).Ilyen információkkal tudok szolgálni: Upc-s vagyok, linksys WRT160 routerem van(de ezt máshol is csinálja,más szolgáltatónál és routernél is),vistám van(32bit), intel wifi link 5100 AGN-es wifim,uTorrent legújabb verzióját használtam, de megpróbáltam a Halite kliensel is, Nod32 4.0át használok.A következő sikertelen probálkozásaim voltak:kikapcsoltam a windows tűzfalat, a vírusírtót, ellenőriztem a kliensbe beírt és a routeren nyitott portot, a kliensbe kikapcsoltam a dht-t az upnp-t, a max csatlakozások számát lecsökkentettem.Az irónia az benne,hogy ha nem wifin csatlakozom, hanem egyszerűen kábellel kötöm a routerre, akkor tökéletesen működik. Valamint a wifivel ,hálózatsebességével sincs semmi baj amíg a torrentet be nem kapcsolom.A bennem fölmerülő kérdések: Romolhat el úgy egy wifi kártya,hogy csak a torrent ne működjön?Segítene valamilyen driver frissités, windows reinstall?Előre is köszönöm az ötleteket,bármiféle megoldást a problémámra.

(#6785) SM1


SM1
csendes tag

Azt szeretnem megtudni, h mi van akkor, ha egy filmet mar letoltottem sot jelenleg is seedelem, de nem masoltam at a laptopomra es letoltom ujra? (igy egy bizonyos ideig raadasul 2 helyrol seedelem majd u.a.-t)

"mag-os" oldal, ha ez szamit v.mit.

(#6786) Chieftec


Chieftec
őstag

Heloo sracok!!

Segitsetek legyszi, mert kitepem a hajam mindjart!!
A helyzet, hogy amint elinditom az utorrentet rogton behal az internet, Ff, explorer se hoz be egy oldalt se, de a letoltes megy tokeletesen.. 1 Torrentnel is csinalja, de nemtudom, miert.. Most kezdte el csinalni, par napja ment siman 40-50 torrenttel is 3 megabajtokkal.. (Masik gepen megy is..) Aki tud vmit ajanlani ne tartsa magaban!!!

Kosz elore is!

(#6787) fradi81 válasza SM1 (#6785) üzenetére


fradi81
veterán

Nem lesz semmi különös.

Chieftec
Akkor se tudsz netezni közben ha nincs nagy forgalom utorrentbe?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#6788) Tele von Zsinór válasza SM1 (#6785) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Leginkabb semmi.

(#6789) Rico33 válasza Chieftec (#6786) üzenetére


Rico33
aktív tag

Hello

Ugyanezzel a problémával küzdöttem.Nekem a megoldás az volt, hogy az Avira premiumban (tüzfal nélkül ) kikapcsoltam a tömöritett fájlok ellenörzését letöltéskor.

(#6790) Zscca


Zscca
tag

A utorrent teljesen lefagyasztja a netet :(
mit lehet tenni?
Nálam otthon ezekkel a beállításokkal vígan megy itt nem.
Főleg ha elkezdek dht-zni akkor aztán fagy minden.

(#6792) Killing


Killing
addikt

Hello!
Utorrent 2.0-ban hogy lehet beállítani hogy titkosítsa az adatforgalmat? Tehát ne lássák hogy én mit fájlcserélek mert még a végén lebukok. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#6793) Killing


Killing
addikt

Még valami:

Ezt a statisztikát hogy lehet előhozni?

Nekem még csak ilyesfajta statisztikám van, a márciust különösen ajánlom a figyelmetekbe.

Mindezt egy 4Mbps/256Kbps ADSL-el. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#6794) Calogero válasza Killing (#6793) üzenetére


Calogero
addikt

Ezt a statisztikát hogy lehet előhozni?

Sugó menüpont és ott statisztika

(#6795) McClane válasza Killing (#6792) üzenetére


McClane
aktív tag

Options/Preferences/BitTorrent/Protokol Encryption < ezt enabled-re

[ Szerkesztve ]

(#6796) Killing


Killing
addikt

Calogero&McClane: :R

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#6797) Zscca válasza Zscca (#6790) üzenetére


Zscca
tag

ha tiltanak bizonyos portokat akkor nyissak meg a routerben egy portot és kész?

(#6798) Calogero


Calogero
addikt

Solarion oldalon illetve a Diablon tiltják a 2.0 utorrent használatát, mert állítólag valami probláma van vele. (Téves adatot küld)
Ti találkozattaok már ilyen problémával?

Most visszaraktam a 1.8.5-öt, de az meg nálam egy idő után belassul.

(#6799) McClane válasza Calogero (#6798) üzenetére


McClane
aktív tag

Lehet benne valami... Eddig ha seed-eltem valamit az oldal mindig kevesebbet számolt el mint a uTorrent kliens. De egy ideje ez pont fordítva van az oldal szerint nagyobb mennyiségű adatot küldtem vissza mint a kliens szerint.

(#6800) Kekmen válasza Calogero (#6798) üzenetére


Kekmen
senior tag

Szerintem alaptalan a tiltás, itthon és szerveren is az fut. Soha semmi probléma nem volt vele, még a beta verzióknál sem. Bizonyítja az is, hogy a nívósabb, nagyobb külföldi és magyar oldalakon is engedélyezve van.

szerk.: Inkább az a valószínűbb, hogy az említett oldalak trackereivel van a gond.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.