Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) tasiadam válasza zsolt_64 (#48398) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor a 720p-nél maradva akár még jó is lehet.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48403) Srob válasza erahurka (#48399) üzenetére


Srob
tag

Nem ingyenes, de most a jobb oldali kóddal belehet jutni!
[link]

"curiosity killed the cat"

(#48404) tonyrulez válasza erahurka (#48399) üzenetére


tonyrulez
őstag

1337x

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#48405) erahurka válasza Srob (#48403) üzenetére


erahurka
félisten

Ez már megvan, bár ritkán használom mert 8 napig kell seedelni és még szarul is számol úgyhogy a végén egy hónapig kell benn tartanom amit leszedtem...

(#48406) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

tcp helyett/mellett érdemes használni a uTP protokollt vagy van valami előnye/hátránya?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#48407) enginev3.0 válasza UnSkilleD (#48406) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem érdemes, tapasztalataim alapján csak tcp-n sokkal több seed érhető el

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48408) TeeJay válasza enginev3.0 (#48407) üzenetére


TeeJay
félisten

Viszont azzal meg nem tudsz olyannak seedelni aki esetleg fixen uTP-re nyomta magát. Persze lehet kevés olyan user van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48409) Intruder2k5 válasza TeeJay (#48408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az meg is érdemli.

(#48410) ClioRS


ClioRS
őstag

Sziasztok,

Bocs, ha már volt, gyors kereséssel nem találtam megoldást, így gondoltam kérdezek, de jöhet link is ha van valahol használható leírás. Kb 10 éve már csináltam ilyet, de már nem emlékszem pontosan hogyan. Szóval adott két gép két különböző városban, az én gépemen van nyitva port a qbittorrentnek, ahogy láttam van benne tracker funkció, ami jó mert nem akarok semmilyen publikus trackert használni, gép-gép kapcsolatot szeretnék és úgy áttölteni a dolgokat minél gyorsabban.
- Kell nyitni külön portot a trackernek a routerben a küldő/feltöltő gépen a meglévőn felül?
- Kell nyitni portot a fogadó/letöltő gépen?
- Tracker helyére csak ennyi kell: http://IPcímem:port/announce?
- Ha ezek megvannak, akkor csak simán létrehozom a torrent fájlt, átküldöm a letöltő gépre és ott elindítom? Vagy kell még valamit mókolni?

Köszi előre is! :R

(#48411) Kekmen válasza ClioRS (#48410) üzenetére


Kekmen
senior tag

Leírás: [link]
Saját vélemény, hogy pont-pont kapcsolatra inkább FTP szervert készítenék.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#48412) UnSkilleD válasza enginev3.0 (#48407) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

de ha jól értem akkor a legtöbb embert úgy érem el ha mind a kettőre állítom nem? mert akkor bárkihez tud kapcsolódni

de egyébként nem lenne jobb ha mindenki uTP-t használna? úgy tűnt nekem hogy hatékonyabb protokoll

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#48413) zsolt_64 válasza Srob (#48403) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Van valalmi spéci feltétel azon kívül hogy seedelni kell ?, pl kötelező feltöltés ?

(#48414) amargo válasza UnSkilleD (#48412) üzenetére


amargo
addikt

Ha az "uTP" alatt az udp-t érjük, akkor megvan annak is a helye tipikusan audio/video streaming esetén, amikor egy-egy csomag veszteség nem probléma a gyorsaság és kisebb overhead oltárán.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#48415) Geth válasza amargo (#48414) üzenetére


Geth
addikt

Valóban UDP-re épül, de uTP alatt az uTP-t értjük.

[ Szerkesztve ]

(#48416) ClioRS válasza Kekmen (#48411) üzenetére


ClioRS
őstag

Uh, kösz (a linket is), az nem is jutott eszembe :R

(#48417) amargo válasza Geth (#48415) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm, nem is ismertem vagy már elfelejtettem :B

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#48418) TeeJay válasza UnSkilleD (#48412) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha fixen holnaptól csak az lenne minden torrent kliensben akkor a hálózat terhelés csökkenne viszont a mai optikai hálózatokon nem igen van ebből gond akkora kakaó van a rendszer mögött :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48419) ClioRS válasza Kekmen (#48411) üzenetére


ClioRS
őstag

Megnéztem az FTP-t, nekem az bonyolultabbnak tűnik, mert 0-ról indulok. Követtem ezt a leírást amit küldtél, ezt az üzenetet kapom a trackernél üzenetben: "A létező kapcsolatot a távoli állomás kényszerítetten bezárta.", és nem is megy a letöltés. Mit csinálok rosszul?

(#48420) woodworm válasza ClioRS (#48419) üzenetére


woodworm
veterán

Felejtsd el ezt az egész saját trackeresdit, nincs rá szükség.
Elkészíted a .torrent fájlt, seedbe állsz vele és bekapcsolod a DHT-t. A letöltő gépen ugyancsak bekapcsolod a DHT-t és betöltöd a .torrent fájlt. Ha nem akarják megtalálni egymást, akkor a passzív gépen felveszed a peerek közzé az aktív gépet ipcím:port formájában.

(#48421) ClioRS válasza ClioRS (#48419) üzenetére


ClioRS
őstag

Megoldottam úgy néz ki, van kapcsolat, megy a le/feltöltés, így ez a hozzászólásom már tárgytalan. Viszont az a gondom, hogy 2-6MiB/s a sebesség, feltöltő gépen gigás netem van, letöltőn pedig 300mbit a max. Máskor se szokott feljebb menni, de eddig nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Mi a megoldás? Legfrissebb qbittorrent van fent mindkét gépen.

@woodworm
Kösz, ezt is megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#48422) Janusz001


Janusz001
őstag

500/22 -es koax netre mi az ajánlott bolondbiztos beállítás? Egyszerűen ha megy a qbit lehal az egész hálózat, se wifi, se net, qbit kliensen sincs adatforgalom, még az iptv is szarakodik, pedig annak elméletileg dedikált sávszél van. Régen tökéletesen ment minden, pár hónapja manuálisan frissítette a hgw -t a T -s szerelő, azóta ez van, ha kilövöm a torrentet percek telnek el, mire észhez tér a hálózat.

(#48423) tasiadam válasza Janusz001 (#48422) üzenetére


tasiadam
veterán

Egyszerűen ha megy a qbit lehal az egész hálózat

Nekem 1000/40-el minden alap beállítás negyedelve lett, és ha kész van a seed ratio, vagy idő, pl 72 óra ha nmag, akkor pauseolja a torrentet. Le és feltöltés pedig 40mega/sec és 4mega/sec. Egyébként ugyan ez történt velem is, ha seedeltem, a router nem tudta a kéréseket feldolgozni és hülyét kapott.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48424) Cs1csó válasza Janusz001 (#48422) üzenetére


Cs1csó
félisten

Venni egy jó és ERŐS routert, a szolgáltató vackát pedig bridge módba kell tenni.
Amúgy a beállítások kapcsolatok résznél a globális kapcsolatok számát kell jól megvágni pl. 200-300-ra, az a alatta lévő többi opció elől pedig kivenni a pipát tehát a program kezelje.

[ Szerkesztve ]

(#48425) Janusz001 válasza Cs1csó (#48424) üzenetére


Janusz001
őstag

Beállításokat már megtettem, semmi hatása.

(#48426) Cs1csó válasza enginev3.0 (#48307) üzenetére


Cs1csó
félisten

:((
Na azt mondták hogy nem tudnak dinamikus IP-t adni csak fix ip-t ez amúgy lehetséges??
Engem ez qvára felidegel nem fogom ennyiben hagyni. Amúgy technikailag a Digi alá tartozik ez a kis sufnicég aminél vagyok.

Mi az hogy nem tudnak kivenni a NAT alól?!

(#48427) Kekmen válasza Cs1csó (#48426) üzenetére


Kekmen
senior tag

Nézd meg mi szerepel az ÁSZF-ben erre vonatkozóan.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#48428) Cs1csó válasza Kekmen (#48427) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha a Digi alá tartoznak akkor a Digi ászf-e alá tartozik?

(#48429) enginev3.0 válasza Cs1csó (#48426) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nat Ip vagy fix Ip, nem mindegy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48430) Kekmen válasza Cs1csó (#48428) üzenetére


Kekmen
senior tag

Az mit jelent, hogy a Digi alá tartoznak? Attól, hogy a Digi hálózatát használják, még nem a Digi ÁSZF-je érvényes, hanem azé a szolgáltatóé, aki a szerződésedben megvan adva, akivel leszerződtél.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#48431) Cs1csó válasza enginev3.0 (#48429) üzenetére


Cs1csó
félisten

3500ft/hó a fix IP vagy ha nem kéred akkor maradsz NAT mögött, nincs harmadik opció.

(#48432) bolic válasza Cs1csó (#48431) üzenetére


bolic
őstag

Mi a probléma, ha NAT mögött állsz?? Nekem nem zavar, így is jó a NAT!!!! :W :Y :U :P

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#48433) Geth válasza bolic (#48432) üzenetére


Geth
addikt

Keress rá (akár itt is), számtalanszor le lett írva milyen hátrányai vannak.

(#48434) UberMutant válasza Geth (#48433) üzenetére


UberMutant
őstag

amikor a DC hubon nyomta (tizenx éve) tudta mi a gond a passzív móddal. lehet elfelejtette

(#48435) zichie válasza bolic (#48432) üzenetére


zichie
senior tag

Már nem olyan nagy probléma a NAT mögött állás, mert csak az IPv4-et érinti. IPv6-on publikus az IP cím, távolról elérhető a legtöbb esetben. Lényeg, hogy a tűzfalon az érintett portot IPv6 felé nyitva kell hagyni, így simán tud bárki csatlakozni hozzám (IPv6-on), ha IPv4-en NAT mögött vagyok.

Én kíváncsiságból letiltottam a PC-men az teljes IPv4 adatforgalmat, ekkor IPv6-on szépen ment minden. Tudtak hozzám csatlakozni és én is másokhoz IPv6-on, olyanokhoz is, akiket a torrent oldal passzívnak jelzett, mert IPv4-en NAT mögött voltak.

[ Szerkesztve ]

(#48436) Milka 78 válasza Cs1csó (#48426) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az érdekes, én pár hete pont hívtak ez ügyben őket és simán segítettek volna (nem voltam nat-olva mint kiderült), de eddig az első szóra kivettek nat alól.

[ Szerkesztve ]

(#48437) Geth válasza zichie (#48435) üzenetére


Geth
addikt

IPv4 tiltással csak az IPv6-al nem rendelkező aprócskának nem mondható csoportot veszted el, mint lehetséges peer, egyébként valid.

(#48438) woodworm válasza Milka 78 (#48436) üzenetére


woodworm
veterán

Visszakerested melyik szolgáltatónál van?

(#48439) Milka 78 válasza woodworm (#48438) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Diginél mint a fórumtárs (nem invitel meg hasonlók).

(#48440) Cs1csó válasza Milka 78 (#48436) üzenetére


Cs1csó
félisten

A DIGI megvette ezt a kis céget kb. fél éve, itt nincs ipv6 csak 4.

(#48441) Milka 78 válasza Cs1csó (#48440) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Okés, leesett...sry

(#48442) woodworm válasza Milka 78 (#48439) üzenetére


woodworm
veterán

Ha nem lenne egyértelmű, nem közvetlenül a diginél van.

(#48443) totron válasza UberMutant (#48434) üzenetére


totron
addikt

Ott egy passzív mód gyilkosabb volt mint egy NAT a torrentezőre.

(#48444) zichie válasza Geth (#48437) üzenetére


zichie
senior tag

Olyan esetben (csak próbaképpen) tiltottam az IPv4-et, ahol sok volt a seed.
Más érdekesség, de IPv4-en... Digis userek NAT mögött aktívként el tudják érni egymást. Azt vettem észre, hogy sok a 100.*.*.* kezdetű IP cím, ami hozzám csatlakozik vagy én csatlakozok hozzájuk. Ezek mind NAT mögött vannak, de én el tudom őket érni, azaz nem csak ők engem.
Csináltam tesztet digimobilos nettel, ami köztudottan NAT mögött van. A mobilomon digimobilos net volt (100-al kezdődő ip címmel), indítottam FTP szervert, amit távolról vezetékes digi-s netről el tudtam érni (100-al kezdődő IP címre csatlakoztam rá). Magyarul a digisek tudnak ugy torrentezni egymás között, hogy a digi belső hálózatán belül maradnak, azaz valójában nem is a neten megy az adatforgalom. Ilyen tesztet csináltam telekommal is, ott ez a 100-as IP címek közötti elérhetőség nem működik.

(#48445) totron


totron
addikt

Tetszőleges könyvtárakba való szétszórhatóságra, letölthetőségre keresek megoldást, ahonnan aztán seedelhetők is a fájlok.

(#48446) enginev3.0 válasza totron (#48445) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát mindent oda mentesz ahová akarsz :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48447) zsolt_64 válasza totron (#48445) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Qbittorrentben a kategóriákhoz hozzárendelhetőek különböző meghajtók könyvtárai.

(#48448) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Az uTorrenttel mi történt? Vagy 10 éve használom, legutóbbi időkben a webeset, de most kb egy hónapja nem töltöttem le vele a PC-n és eltünt róla. Ha újratelepítem bármelyik verziót, akkor először kiír valami hiányzó datachannel.dll fájlt, ha meg a parancsikonra kattintok akkor nem találja az exe-t... Droidos telefonon meg működik.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#48449) Dragon3000 válasza petymeg (#48448) üzenetére


Dragon3000
veterán

1-2 éve volt valami, amiért a windows defender is törölte. Ha sehogy nem megy válts qbittorrentre vagy valami egyéb kliensre.

(#48450) TeeJay válasza petymeg (#48448) üzenetére


TeeJay
félisten

Törli egyre több AV szoftver :D
uTorrent web amúgy se seedelt semmit szóval kuka kategória

qBittorrent teszi a dolgát :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.