Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Locutus válasza Locutus (#600) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor most egy meglepő dolog következik ebben a topikban: Egy válasz :DDD

Leszedtem a gombot, és a switchbe alkoholt cseppentettem, majd jól megjárattam. Kiszáradás után újra csatlakoztat, és láss csodát, nincs dupla space!

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#602) bigsee válasza Locutus (#601) üzenetére


bigsee
addikt

Látod...! :K :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#603) Avicularia


Avicularia
veterán

Logitech G410-es billem pixelhibás lett. A T betűn nem világít a kék led, más színek mennek neki. Sok egeres csalódás után most a billentyűzetük is csalódás. Szerencsére még van rá gari, másfél éves.

(#604) #37254912


#37254912
törölt tag

Üdv.1150es gépem van de kicsi gonddal:Van 1Trust billentyűzetem 17376-03 amit néha nem érzékel gép.Indítás után bírja vmeddig majd azt írja ismeretlen eszköz s nem érzékeli.HA kihúzom vissza akkor bírja 1darabig majd újra.Próbáltam azt is előlapi usb de ugyanez.Mi lehet gond?Milyen jó billentyűzetet tudtok ajánlani ez helyett?Alap célnak megfelelne ill attól félek másik billentyűzettel is ez lesz.Win 10 van telepítve,aktiválva.

(#605) tomy88trance


tomy88trance
tag

Üdv! Lehet kicsit offf,ddde nemm tudok máshonnnan heelppett kérrni. bboccssi,hooggyyyy így írok,,ddee márrr aa máásooddik Canyon bill amiivvel íígy járok,mezei 1500 ft körülli. Leheteetleen gépelnni,meerrt így ír ,valami ötlet,hogy mitől van eez,hogy ilyenn érzékeny? Nálam jó volt ,másik gépen íírok vele, lehet azért,mert régi gép nem usb3-as? Kösszi a ssegíítségett éss bocsi :DDD

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#606) matth78 válasza tomy88trance (#605) üzenetére


matth78
csendes tag

Na most ez a problémám nekem is, ugyanez jött elő nekem egy Asus Cerberus Mech RGB-nél. Gépelek, közben néha pár betűt duplán ír (van hogy triplán). Kiimondottan idegesítő a dolog...

(#607) Killer01


Killer01
őstag

Nem egy pörgős topik, de hátha...
logitech k800 billentyűzetem van, gond nélkül használtam évekig. egy hétig nem volt bekapcsolva a pc (nyaralás) és most nem érzékel 4 gombot akárhogy tehénkedek rá (jobb shift, hosszú o, f, u) ez most WTF?? még csak egymás közelében sincsenek....

(#608) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte Aivia K8100 billentyűzetem szerintetek az mitől lehet, hogy egyik pillanatról a másikra nem működik az m, n betű és a pont az összes többi gomb jó?
Próbáltam ki bekapcsolni a gépet stb.?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#609) Stainleze


Stainleze
csendes újonc

Sziasztok, olyan problémám lenne hogy, van egy Razer Black Blackwidow Chroma billentyűzetem , kb. 1,5 éve használom és mivel Chroma a billentyüzet ezért RGB világítása van azaz bármilyen színű lehetnek a gombok.. Na én mint mindenki más szoktam a színeket változtatni, sokáig KÉK színbe használtam, majd zöld, piros, össze vissza, egyszer csak átraktam az egészet Fehér színre és a W,A,S,D gombokat pirosra, és amikor átállítottam a fehér színre egyszer csak a " DEL" gomb az Enter mellett jobbra ilyen sárgás színű lett majd pár napra rá a "P" gombom is, ( közbe persze kikapcsoltam a gépet, ugye ez 1-2 nap alatt) és utána napok múlva a baloldalon fent a "2"-es számú billentyűgombom is besárgult miközben fehéren van, Na Átváltottam teljesen KÉK re a gombokat, a "P" gombom és a "2" gombom egyáltalán nem villágít mint ha ki lenne kapcsolva, ezután átraktam, Lilára ( ugye teszt képp) és a "P" a "2" és a "DEL" gombom is pirosan ég... kipattintottam a gombokat és egy ilyen kés kör alakú lámpa van ugye ami megvillágítja öket, na azok is eltérő színbe égnek ugye fehéren beállítva sárgán.. kéken meg kivan kapcsolva.. röviden, az első pár napba csak 1 gomb, ezt kővetően pár napra rá a másik 2 is máshogy ég, Ehez kérném a segítségeteket hogy ez mitől lehet, :W :W

- A billentyűzet azaz a gombok alatt tiszta, nem piszkos..
- A Chroma App om, azaz a billentyűzet szoftverje fel van telepítve és a legfrissebb Updaten van..
- rá kerestem a dolgokra hogy ez miért van, és nem találtam ÉN semmit,( remélem ti igen) :F

a segítségeket előre is köszönöm, remélem rájöttök, jövünk a problémára :))

(#610) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy a billentyűzet kábel valahol megtört lehet, mert a gép sokszor nem érzékeli, vagy magától lecsatlakozik, ha mozgatok a kábel néha felismeri, aztán ismét nem, sőt az utóbbi időben sokszor már egyáltalán, hiába húzom ki és dugom be újból, másik usb portban próbálva szintén.

Megvan még a régebbi ps2 porttal rendelkező billentyűzet, aminek semmi baja - és azt szeretném tudni, ha veszek hozzá ps2-usb csatit, akkor az usb portba dugva ez a billentyűzet működni fog rendesen? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#611) Werkly


Werkly
őstag

Nem gondom hanem kérdésem lenne. USB-s billentyűzet ami mellesleg RGB-s működésre bírható PS/2-USB átalakítóval? Kösz!

(#612) nyunyu válasza Werkly (#611) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem valószínű.

PS/2 billentyűzetek az AT billentyűzet protokollt beszélik, USBsek meg az USB HID nyelvét.

Max akkor működhetne, ha szerzel valahonnan egy aktív tolmácsot közéjük, ami képes az USB-n futó adatcsomagokat értelmezni, és visszafelé fordítani a ~10 évvel korábbi nyelvre.

Elvileg megoldható, kérdés, hogy ebből is lehet-e készen kapni pár dolláros kínait, mint a régi billzethez/egérhez való USB konvertert.

Amire te gondoltál adapter az nem tolmácsol, az csak passzívan átalakítja a billzet dugóját PS/2-re, de az csak AT nyelvet is beszélő billzetekkel működik
Tizenévvel ezelőtti billzetek általában mindkettőt beszélték (azokhoz általában adtak adaptert), de az újabbak már egyáltalán nem ismerik a régi szabványt.

Egyébként nem tudom értelmezni a kérdést, hiszen lassan 20 éve minden gépen van USB.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#613) kismanobkv


kismanobkv
tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne,hogy nem érzékeli a gép a billentyűzetemet.
USB-vel és PS/2-es csatlakozóval is próbáltam.
Másik billentyűzettel is és semmi.
Az USB port működik mert ha mást dugok be,kijelzi.
Most tettem alaphelyzetbe az op. rendszert úgyhogy teljesen üres a gép.
Lehet valami driver gond?
Az egér működik.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#614) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Van egy Apple A1243 típusú billentyűzetem, kb 9 éve vettem, egyszer cserélték garanciában, de évek óta a fiókban csücsül mivel a gari lejárta után újra tönkrement.
Nem egyedi jelenségről van szó, sokan sz*pnak vele neten. Egésuz egyszerűen elkezdenek bizonyos billentyűk nem működni, csak ezek:
89üó
qwertzuioő
asdfghjklű
íyxcvbnm,.
*-+7845120,
a többi nem, szóköz igen de a régin pont az romlott el. Nyilak, enter, shift, tab, ctrl, cmd(win) del működik, alt nem. Vannak mosogatógépes, ragasztó fölmelegítéses videók neten, de nem nagyon működnek, mintha direkt baszódna el.
Van bárki itt akinek lehet halvány sejtelme, hogy lehet megcsinálni ezt a valah 15 ezer forintos és cserébe max 2 évig működő csodát?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#615) nyunyu válasza rasotamas (#614) üzenetére


nyunyu
félisten

Tipikus apple termék: dizájn előrébb való volt, mint a használhatósága.

Mivel ragasztva van, meg a kupakjai amúgy is hajlamosak a törésre, így értelmesen szétszedni, újra összerakni sem lehet, nem javítható, kuka.
Aztán lehet járulni a legközelebbi Apple storeba, hogy ismét megfejjenek egy combos összegre az asztroszürke A1843-ért.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#616) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Logitech G910 és nyáron lejárt hála égnek a garanciája... és most jönnek elő a bajok.
Nem érzékel gombokat vagy duplán érzékeli legfőbbként (shift ,altgr és 6.7,num 8-as meg random más)most pl a BF 5-ben magától ment jobbra. :W
Ezt ki takarítással meg lehet oldani vagy nem?
Vagy hagyjam a picsbe és nézek valami más márkát?
Vagy ezt is megoldja a az alkoholos csepegtetés bár szerintem ezt jobb volna lelocsolni :D
Ja és a bal shift a kék összes árnyalata kivéve a mélyet zölden világit a fehérnél meg sárga, lila és rossaszín árnyalatainál meg piros, a többi színél jó.
Elvileg a 92.4.26 frissítés óta szar legalább is ahogy olvastam a Logitech fórumot.

(#617) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Van egy Corsair K70 RGB Lux billenytűzetem és persze, hogy most járt le a gari.

bizonyos gomboknál duplán érzékel és leütéskor duplán jelenik meg az adott gomb. Szerintetek egy "egyszerű" switch csere megoldhatja a gondot vagy nem feltétlen csak ezzel van a gond?

(#618) Ragna666


Ragna666
újonc

Sziasztok.
valakinek lenne első generációs logitech g15 ös bill hez kijelzője és csuklótámasza?
nem működő billentyű is jó lenne csak a kijelzője ne legyen betörve.

ha nincs esetleg valaki tudna e olyan oldalt ahonnan tudnék olcsón rendelni?
ebay en meg alin már néztem és nem találtam.

Accelerator

(#619) vmatyko


vmatyko
tag

Egyszercsak olyan problémám lett, hogy az usb bill nem írna be semmit, hanem sima windows hangot ad pár gombnyomásra, másikak meg mintha menügombok lennének random dolgokat csinálnak.

Ha eszközkezelőben törlöm az eszközt és ki és visszadugom az usb-t, akkor megoldódik pár órára de utána ugyanaz a hiba.

Kipróbáltam másik billel is és ugyanezt a hibát csinálja.

Mi lehet az oka?

(#620) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok,

Probléma:
DELL SK-8135 billentyűzetem bal ctrl gombja megszűnt működni.

Tünet:
Érdekesség, ha a jobb oldali ctrlt lenyomom akkor egy darabig újra működik egy ideig majd megint lehal. Próbáltam ilyen keyboard tester weboldalakkal rájönni hogy esetleg van -e egy megelőző billentyű lenyomás amitől megáll a működése, de nem találtam összefüggést (ahogy sejthető is volt)

Körülmények:
A billentyűzet nem kapott semmi rendellenes hőmérsékleti vagy mechanikai stresszt. Nincs a billentyű alatt szennyeződés ami kitartja és esetleg nem tudja teljesen lenyomni a harangot.

Esetleg valaki tapasztalt már hasonló problémát?

(#621) brandarchi


brandarchi
tag

Sziasztok.

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy háttérvilágítással rendelkező billentyűzetnek aminek gombnyomásra kapcsol be a világítás hogyan tudnám megoldani, hogy mindig be legyen kapcsolva. Ugyanis az történt, hogy egy xbox-hoz csatlakoztattam amivel mükodik is de sajnos Csak azok a gombok amik a kontroller egyes gombjait helyettesítik. Így a világítás bekapcsoló nem működik. Meg tudnám oldani valahogy azt, hogy mindig legyen bekapcsolódva a világítás rajta pl. a kapcsolható kiiktatása révén

Galaxy Alpha

(#622) sklopp


sklopp
őstag

Üdv urak!
Érdekes gonddal találkoztam billentyű csere kapcsán. A korábbi Logitech multimédiás példány kifogástalanul szabályozta a hangerőt bármilyen program (tehát játék is) futtatása alatt. Az új Dell szintén multimédiás billentyűzettel viszont játékok alatt nem működik a hangerő szabályzás. A Logitechnek ugyan volt kezelőprogramja, a Dellnek viszont semmi, a pontos tipusa KB522P. A Win7 Ultimate 64 bites, első nekifutásra nem találtam semmi erre vonatkozó beállítási lehetőséget. Ha valaki tud megoldást erre, köszönettel venném.

[ Szerkesztve ]

(#623) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok!

Valami oknál fogva nem működik a laptopom billentyűzete, leszámítva az Fn funkciós gombokat. Amikor lenyomok egy tetszőleges billentyűt, akkor kiad a noti egy hangot, de ezt leszámítva nem történik semmi.

Tudnátok segíteni? Már szinte mindent kipróbáltam. Billentyűzet nélkül a BIOS-ba sem tudok belépni.

(#624) Deftyyy


Deftyyy
tag

Hali! Nem tud valaki utángyártott Bal control gombot logitech g105-höz? Vagy esetleg hol lehetne találni. Nekem nem nagyon sikerült sehol. :\

(#625) koppim


koppim
csendes tag

Segítségeteket szeretném kérni.
Vettem egy Gamdias Hermes E1 combo gamer (mechanikus) billentyűzetet. Mikor az asztali gépemen használom, véletlenszerű időközönként valamelyik billentyű lenyomása után úgy csinál mintha beragadt volna. Van, hogy lenyomom újra és abba hagyja, de van mikor ki kell húznom és visszadugni az USB csatlakozót, hogy megjavuljon. Win 10 rendszerem van. Makro kikapcsolva, több USB bemeneten is próbáltam. Egy idő után mindig előjön a hiba.
Próbáltam laptopon is, ott működik rendesen. A régi noname billentyűzetemmel nincs ilyen gondom.

Mi lehet a gond vele?

alaplapom gigabyte aorus elite b450

(#626) stuka20


stuka20
aktív tag

Sziasztok!

Bár nem biztos, hogy a billentyűzet okozza, de azért megkérdezem, mert zavaró.
Tudtok valami megoldást arra, hogy nem működik az alt gr+ w kombó, ami a függőleges vonal karaktert hozza elő? Minden más alt gr + akármi működik csak ez nem.

[ Szerkesztve ]

(#627) Tbs82


Tbs82
tag

Sziasztok !

Van egy Rapoo vezeték nélküli billentyűzetem ahol az I betű nem működik sem az asztali gépen sem pedig a laptophoz csatlakoztatva kicsivel több mint 1 éve vettem.

Mechanikai vagy szoftveres ismert hibáról tudtok esetleg ?

(#628) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung VG-KBD1500 billentyűm, ami tök jól működik a tv-vel viszont Win10-nél, ahol párosítva van kikapcsolás után mintha elfelejtené ezt. Csak úgy működik ismét, hogy törlöm az eszözt, újra párosítom és, amíg ki nem kapcsolom teljesen ok. Hogyan tudom megcsinálni, hogy csak bekapcsolom és puff működik? Sajnos, használati útmutató nincs meg, bár nem hiszem hogy sokat segíteni ez ügyben.

(#629) Misi_D


Misi_D
tag

Sziasztok!

Nem biztos, h ide kellene, csak a hiba billentyűzetnél jelentkezik...
Kb. két hónapja vettem egy Asus Cerberus Mech RGB billt. Egy ideig teljesen meg voltam vele elégedve, azonban olyan 5-6 hét után elkezdett furán viselkeni. Teljesen random módon elkezdte ismételni a leütött billentyűket. Semmi rendszert nem találtam benne, lehetett az akár a backspace is, ill. időben is volt. h egészen normálisan viselkedett, de olyan is, h mondjuk már mindegy 4. leütést elkezdte ismételni. Csak annyit vettem észre, h gépelés közben egyszer csak egy gomb leütése után vette a jelet, majd picit habozott (nem vette a következő leütést), majd egy rövid idő (pár tized mp) múlva megismételte 10-15 alkalommal az előzőleg leütöttet. Kissé frusztráló jelenség...
Újraindítgattam a gépet, bill. firmware-t frissítettem (ami szintén elég régi már, de mindegy), nem ért semmit.
Aztán átdugtam hátulról egy előlapi usb portba, s tádámm, a hiba elmúlt! :)
Egy Asrock Z77 Extreme4 típusú alaplapra van kötve (nem mai darab már,. de teljesen kiszolgál egy i7 3770 társaságában), ill. win10-et használok.
Valaki találkozott már ilyesmivel? Mire utalnak ezek a jelek? Kezd meghalni az alaplapom? Esetleg vmi mintavételezés nincs jól belőve az usb portokra? Vagy esetleg rossz lenne a bill, és előbb-utóbb tönkreteszi majd szép sorban az összes usb portot...? Igazság szerint mióta átdugtam, nem mertem másik eszközt rákötni a hibás jelenséget produkáló portra...

Köszi szépen!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#630) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Párom kicsit (0,5dl ásványvíz) eláztatta a Ducky One RGB billzetemet, ami még működött egy kicsit, majd pár perc múlva leállt. Tudom azonnal áramtalanítani kellett volna, majd várni, de nem ez történt, mert csak a bal alsó sarokba ment, és a víz nagy része ott is kint maradt kivéve 10-20 ml-t. 1-2 percig semmi baja nem volt, majd jöttek a furcsaságok és a halál.

Ismertek Magyarországon, vagy Európában olyan szervízt, aki foglalkozik ilyennel? :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#631) Eugene Roe válasza Eugene Roe (#630) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Na, ma kipróbáltam megint és már csak a space gomb nem működik. Gondolom nem maga a mechanikus kapcsoló ment tönkre, remélem csak egy ellenállás vagy valami sült ki, nem értek hozzá.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#632) nyunyu válasza Eugene Roe (#631) üzenetére


nyunyu
félisten

Kupak lehúz, kapcsoló keresztjét benyomod, és körbefújod sűrített levegővel a résen át, hátha kiviszi a vizet?

Ellenállások, diódák általában a forrasztási oldalon, alul szoktak lenni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#633) Eugene Roe válasza nyunyu (#632) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Most olvastam erről én is. Gyógyszertári alkohol és gyógyszertári benzin is van, holnap meglátjuk miből élünk :)

Senki ne tartson folyadékot mechanikus rgb billzet mellett! :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#634) Predatorr


Predatorr
őstag

Sziasztok!
Pechemre vásároltam egy horde aimo billt. A swarm szoftver nem látja. Installálás végén egy pillanatra felugrik egy ablak, de el is tűnik. Utánaolvastam, állítólag nem szereti a friss w10-et, update bármelyik driverre naprakész, az aimo modul nem frissül. Tehetek bármit azon kívül, hogy elállok a vásárlástól?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#635) mateo91


mateo91
tag

Hali, kaptam egy Trust GXT 280as billentyűt, van gomb megvilágítás, problémám az hogy ha világítás bevan kapcsolva akkor menet közben nem tudom mennyi idő múlva, legyen mondjuk 20 perc le-fel csatlakozik a bill, világítás kikapcsol valamint játékban az utolsó megnyomott bill.parancs beragad, pl megy folyamatosan a karakter.
Ötletek hogy mit állítsak ?
Arra gondolok lehet energiatakarékosság miatt csinálja ? tesómnak is világítós bill van de nem tapasztalja, igaz más tipusú bill.

(#636) Buncaman


Buncaman
tag

Sziasztok!

Mihamarabbi segítségeteket kérném!

Van egy adott gép, melyen jelenleg nincs semmilyen OP rendszer.

Telepíteni szeretnék rá win 10-et(HP DC5800 SFF), de nem érzékeli az USB-s billentyűzetet (csak olyanom van). USB installhoz meg előbb boot menü vagy BIOS setup kellene.

Áramot kap a billentyűzet, mert a LED világít, de bevitel nem történik.

Kék HP logó után ezt írja ki :
163-Time & Date not set....

Boot agent Elindul...

4GB RAM érzékel e, setup...

És lent írja a lehetőségeket : F1, boot menü, BIOS setup...

De nem tudok választani a billentyűzet hiba miatt.

Pls help!!!!

[ Szerkesztve ]

Elérhetőség az adatlapomon.

(#637) nyunyu válasza Buncaman (#636) üzenetére


nyunyu
félisten

Kék HP logó után ezt írja ki :
163-Time & Date not set....

Ez egy lemerült alaplapi gombelem lesz.
Gondolom ebbe is CR2032 kell, mint a legtöbb gépbe. (~500Ft)

USBs billzetről bootolás már vagy 15 éve minden BIOSban be van kapcsolva defaultból.
De mivel ez egy tizenpár éves gép, lehet hogy ebben még nem volt, így az a legbiztosabb, ha rádugsz egy PS/2 billzetet, és megkeresed BIOSban a megfelelő opciót (Legacy OS USB support?)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#638) nyunyu válasza Buncaman (#636) üzenetére


nyunyu
félisten

HP DC5800 BIOS manualban nem látok ilyen opciót.

Viszont olyan van, hogy le lehet tiltani az USB portjait, azt meg előszeretettel kapcsolgatták ki a bankok rendszergazdái, hogy az egyszeri júzerek ne vírusozhassák össze pendriveval a gépet.

(Bár, ha lemerült az elem, akkor vissza kéne magától állnia a default, nem letiltottra.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#639) Buncaman válasza nyunyu (#638) üzenetére


Buncaman
tag

Köszönöm a válaszokat! :)
Valahonnan szerzek akkor Nem USB-s Bill-t. Régen volt, de fene gondolta hogy kelleni fog.
Ha utána sem oké a dolog, akkor veszek gombot. Ám a rendszer is a lemerülést írta.
De magát azt hogy nem veszi a billentyűzetet gondolom nem okozhatja vagy igen?

Elérhetőség az adatlapomon.

(#640) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

ANSI billentyűzetet át lehet mappelni Windows alatt valahogy, hogy a hosszú í-t ne altgr+j-vel írja, hanem pl. alt(bal)+i-vel? Próbáltam már mindenfélét, többek között SharpKeys meg egyéb noname programokat, de semelyik nem ismerte fel ezt a kombinációt. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#641) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok,

Sajnos a Gigabyte Aivia Osmium billentyűm elhalálozott. Csak a programozható billentyűk és a hang potenció méter működik valamint csak a logó világít. Windows felismeri és telepíti szűz gép esetén de a gombok se nem működnek se nem világítanak.
Mivel mechanikusan tökéletes ezért szeretném megjavíttatni ha lehet.
Tudtok valamilyen szervízt vagy hozzáértő fórumtársat ?

Gyártó weboldala

Köszi

BütyiBá

(#642) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Van egy asus echelon mechanikus bill. Az egyik gombjába üdítő folyt így nehezebben jár. Javítható a helyzet házilag valahogy?

moto g72, Ninebot d28e

(#643) sklopp válasza fradi81 (#642) üzenetére


sklopp
őstag

Leszeded a gombot, a kapcsoló mechanizmusba egy csepp tiszta alkoholt cseppentesz, megjáratod, kiszárítod, akár némi fújkálással. Ha rendbejött, kész. Ha nem, megismétled. Alkoholt, nem benzint, acetont vagy oldószereket, mert sok műanyagot oldanak, így tönkremehet.

(#644) fradi81 válasza sklopp (#643) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi.

moto g72, Ninebot d28e

(#645) fradi81 válasza sklopp (#643) üzenetére


fradi81
veterán

izopropil-alkohol jó lehet? Vagy egy ilyen lenne ideális?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#646) nyunyu válasza fradi81 (#645) üzenetére


nyunyu
félisten

Izopropil jó lesz.

Denaturált szesz (~99% etanol) sajnos oldja az almás billzetek PCBjén lévő lakkot. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#647) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Billentyűzet gondom van :)

Évekkel ezelőtt vásároltam egy A4Tech G800V-t.
Az vele a problémám, hogy alul a tapadógumik közül kettő lejár, azaz leesik, rendszeresen.

Elsőre pillanatragasztót alkalmaztam, kevés sikerrel, azóta Pattex kétoldalú ragasztóval igyekszem a helyére rakni a gumikat, de néhány hét után megadják magukat.

Gyárilag mi van oda kenve, vagy milyen más anyagot rakhatok oda?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#648) gologolo


gologolo
tag

Egy bluetoothos billentyűzetnél hogy standby-ba menjen azt ki lehet kapcsolni? Microsoft designer billentyűt vettem és folyton elmegy aludni fél óra inaktivitás miatt ami azt eredményezi hogy kb az 5. leütésre ébred fel újra és veszi az inputot.

(#649) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok!

Van egy mech Cooler Master Masterkeys Pro billem, ami kezd kiakasztani. A napokban vettem mészre, hogy egy leütésre duplán-triplán veszi a gombot. Aztán kaptam egy tippet, hogy FN+F5-F8-ig tudok állítani a sebességen, de már az FN-t lenyomva láttam, hogy az egyes villog. Megnyomtam azért és láss csodát rendbe jött.

Aztán újra és újra eljátsza, de mindig az 1x mód világít, de ettől megjavul egy időre. Nem sokra ugyan. :O

(#650) fanci


fanci
tag

Sziasztok!

A4tech b318 tipusú gaming billentyűzetem backspace gombja sajnos letört.A gombról és arról a kis "pillangóról"amire fel kell pattintani a gombot egyaránt letörtek a kis fülek.
Tudnátok segíteni hol találok ehhez alkatrészt? Javítanak valahol ilyet? (Egy-két szervizből már elküldtek vele :((( ).Esetleg garanciában javítanak ilyen tipusu hibát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.