Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Llew


Llew
senior tag

Noname billentyűzetemmel olyan gondom van, hogy Win felállás előtt nem működik. Ennél fogva nem tudok Biosba belépni, csökkentett módban indulni, stb. Se USB-vel, se PS2-vel csatlakozva.
Van rá valakinek ötlete?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#252) Zync67 válasza Llew (#251) üzenetére


Zync67
csendes tag

Nekem is volt hasonló gondom... a lényeg az hogy van olyan bill ami nem hajlandó működni, csak akkor ha már a Windows bejött. A gondot egy kölcsön Billentyűzettel oldottam meg!

Facebook: Cink Bssz Xfire: zync67

(#253) zozogtti


zozogtti
tag

Sziasztok volna egy kérdésem vettem egy Modecom MC-GK1 Volcano bilt és van rajta egy bill parancs FN+F12 ez valami g/pc és ha rányomok világít egy win led.Ez mit is csinál pontosan ?

(#254) tomcsi38


tomcsi38
újonc

sziasztok nekem lenne egy olyan problémám hogy egyik pilanatrol a másikra nem érzékeli a gépem a bilentyüzetet igy mikor bekapcsolom a gépet nem tudok belépni a biosba nem is tölti be az xp se :((

(#255) Werkly


Werkly
őstag

Van egy új Genius KB-G 255 világítós billentyűzetem! USB-n megy de PS/2-re dugom átalakítóval akkor csak világít de nem csinál semmit sem. Mi a gond? BIOSbeállítás sem oldja meg. Szar a billentyűzet vagy nem működnek a világítósak PS/2 alól? Kösz! Reboot semmi nem bírja működésre!

(#256) KisBundi


KisBundi
őstag

Elég szutykos volt a billentyűzetem a laptopba így kivetgtem és IPA-val kitakarítottam. Most az a jelenség áll fent, hogy a billentyűzetnek néhány gombja beragad. Csak nagyon jól ki kell vhogy szárítani? :F

(#257) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy ha teljesen leállítom a gépet akkor folyamatosan világít a PS/2-es bill. num-lock led-je. Egyszerűen nem alszik el. Még akkor sem, ha win alatt kikapcsolom. Ilyenkor ugyan el alszik, de amint le állítom, a le állás alatt bekapcsol és világítva marad. Csak akkor alszik el, ha a tápot is lekapcsolom. Ha a tápot visszakapcsolom, akkor ki aludva marad mind addig míg a be nem bootolok. Innentől kezdve kezdődik előről. :F
Valakinek valami ötlete volna?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#258) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sikerült megoldanom. :))

[ Szerkesztve ]

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#259) decoco


decoco
csendes tag

Sziasztok!

Cd-ről szeretném indítani a gépet, ehhez kéne nyomni egy billentyűt. Az a problémám, hogy amikor erre lehetőség volna a billentyűzet és az egér nem kap áramot, nem ismeri fel. köszönöm a segítséget

(#260) luckynick


luckynick
csendes tag

sziaztok

billentyüvel gépelésközben lenne problémám. amit gépelek a betűk mellé automati8usan számokat szúr be.
Ez a mondat így néz ki nálam: Begépelés után
"gépöe3le3k a be3tűk me3llé au7to9mati8ku7san számo9kat szúr4 be3"

vírusellenőrzést végeztem 3 progival, volt windows telepítés, átdugdostam másik usb foglalatba a billt.

valakinek lenne tippje? a billem gigabyte gk- k6800

előre is köszi

(#261) ElEvEn11 válasza luckynick (#260) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Ez valamilyen érintkezési, vagy kontakthiba lesz szerintem. Előtte nem öntöttél bele véletlenül valamit a bill.be? Mert az okozhat ilyet. Ha régebbi a bill., akkor meg egyszerűen ennyit bírt. Megjátszhatod azt az esélyt, hogy szétszeded és alaposan kitakarítod, majd újra összerakod, hátha megy.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#262) baloghbalint


baloghbalint
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy ha egy angolkiosztású billem van akkor azzal tudok valahogy magyarul írni ékezetek meg ilyenek ?
Bill matrica nélkül mert világítós a bill
nem Laptop bill :D
Köszi :DD

[ Szerkesztve ]

Balogh Bálint

(#263) skulibuli


skulibuli
csendes tag

Segítséget szeret6nék kér6ni azért írom így hogy lássa aki ért hozzá op re6ndszer Wi6ndows 7 6n4 5bit
5billemtyütez Logitech EX 110 és ezt csi6nálja ü- most kaptam egy 5barátomtől akkor örü-ltem ,most már 6nem a6n6nyira mert 3 6napja kí6nlódok vele. ez a hí5ba.6nem vagyok egy 6nagy pc és ezért ha ír valaki
po6ntosa6n írja már le a megoldást előre is köszö6nöm.

ü-dv skuli5buli :C :C :Y :Y :W :W

(#264) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Sziasztok! Klaviatúrám (Gigabyte K8100) nem érzékeli az F betűt. Néha működik, de csak nagyon ritkán. Tegnap óta van ez a gond. Mára csak ezzel van gondja, reggel még az A és a C betűk sem mentek neki.
Kitakarítottam, nem volt benne semmi mocsok. Nem volt bántva, gyilkolva. Nem tudom mi lehet a gondja. Szerintetek?

osu-no seishin

(#265) Töki bácsi válasza Töki bácsi (#264) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Helyesbítek. Most A betüm nincs. Délután F nem volt, de már az is van. Mindig van olyan, hogy legalább az egyik nincs :(

osu-no seishin

(#266) etejedu válasza Töki bácsi (#265) üzenetére


etejedu
őstag

Dettó!
Logitech Classic 200 -al szenvedem el ugyanezt! nincs "s" nincs "space" nincs "p"!!!

Valamikor meg a capsLock nem működik!

(#267) Medi623


Medi623
újonc

Hello!

Olyan problematikával állok szemben, hogy adott egy vacsi új ASUS billentyûzet. Játékban pl mennék elôre (w) és egyszer csak megáll a karakter, majd újra meg kell nyomnom a billentyût hogy tovább induljon. Viszont ha pl jegyzettömbben kezdem el nyomni a "w"-t akkor megállás nélkül írja a betût.

Valaki állt már szemben ilyen bajjal? Megoldás? :)

(#268) etejedu válasza etejedu (#266) üzenetére


etejedu
őstag

Nos magam oldottam meg a problémát!
Elég egy hajszálrepedés a kis nyákon és kuka.
Illetve megoldható ha van három órád vagy "fél délelőttöd" :DDD egy nagyon finom smirglivel lecsiszolni a vezetékig majd rehabolni. Bár az eredmény nem garantált.
Szóval ha nem 10ezres billentyűzetről van szó akkor inkább hagyjuk az örök vadászmezőkön.

Ez a probléma legtöbbször leejtéskor keletkezik, keletkezhet.

(#267) Medi623: Beragadó billentyűk? :U Esteleg sok gombot nyomsz le egyszerre.

(#262) tejszi199803: Igen tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#269) Medi623


Medi623
újonc

Nem beragadó.. :) Ha egyet nyomok le egyszerre akkor is csinálja. Mennék előre a játékban (nyomva tartom a W-t) megyek megyek, és egyszer csak megáll.. akkor elengedem, újra lenyomom és megy tovább.. :F

(#270) etejedu válasza Medi623 (#269) üzenetére


etejedu
őstag

Akkor javasolt egy alapos takarítás, szétszedve.
Vagy csak egy w gomb kicserélése.

(#271) Medi623 válasza etejedu (#270) üzenetére


Medi623
újonc

Meg volt. Szétszedtem összeraktam. Néztem a beragadó billentyűk állitását, próbálgattam játékokban.. Ha egynél többet nyomok le egyszerre, akkor csinálja ezt.. Jól sejtem hogy ez egy újabb billentyűzet csere lesz? :S :D

(#272) etejedu válasza Medi623 (#271) üzenetére


etejedu
őstag

Hát ha nagy játékos vagy akkor érdemes egy komolyabb gamer billentyűzetre váltanod.

(#273) Medi623 válasza etejedu (#272) üzenetére


Medi623
újonc

Annyira azért nem, csak online tolom. A többi játékot meg gamepaddal.. :)
Köszönöm a segitséget azért! :)

(#274) tomcsi38


tomcsi38
újonc

szia nekem az lene a problémám hogy bekapcsolom a gépet és folyamatosan bereg nem sipol!!!és azt irja hogy Cmos checksun error-d efaults loaded. Warning!CPU has heen changed.clease re-enter cpusettings in the cmos setup and remember to save before quit! és a billentyűt se látja.

[ Szerkesztve ]

(#275) akos3


akos3
addikt

miert nem ismeri fel a win 7 egyik naprol a masikra a billentyuzetem? ps/2, de usb-set se, pedig mindegyiket erzekelte mar. ilyen a hibam mint neki [link]

(#276) etejedu válasza akos3 (#275) üzenetére


etejedu
őstag

Valószínűleg kontakthibás az alaplapi csatlakozó.

(#277) akos3 válasza etejedu (#276) üzenetére


akos3
addikt

melyik csati? mert akarhova dugom nem ismri fel. tnap me jo vt. am lehet win. problema, mert a hdd-m szorakozik - elvileg egy szektor hibas -. igy nehezen is kapcsol be. de utana mar nem vt gond, felismerte eddig.

szerk. am felismeri, csak nem él. rosszul fogalmaztam

[ Szerkesztve ]

(#278) etejedu válasza akos3 (#277) üzenetére


etejedu
őstag

Akkor próba másik gép illetve win újratelepítés.
Ha egyik sem; továbbra is kontakthiba gyanús de valószínűbb a billentyűzet kontakt hibája és nem a gépé.
Ha nem 10ezres billentyűzetről van szó akkor kuka, nem érdemes szőrözni vele. Mármint ha tényleg a billentyűzet a ludas.
Esetleg van egy szerelő srác progdavid aki ugyan füleseket javít, de lehet, tudna segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#279) akos3 válasza etejedu (#278) üzenetére


akos3
addikt

ok, majd kiprobalom masik gepen (mondjuk csak az usb-set tudom) de mivel mint irtam h szarozik a hdd a winnel, igy lehet amiatt van.

(#280) csababarca


csababarca
őstag

Help!

Este még semmi baja nem volt a billentyűzetnek,reggelre meg a helyett a00-t ír, D lett az enter,stb...
A gond az,hogy bejelentkezni sem tudok,mert a fiokjelszomban D is van,es akarmikor megnyomom,enter funkcio történik...
Valaki?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#281) etejedu válasza csababarca (#280) üzenetére


etejedu
őstag

Nem ejtetted le véletlen a billentyűzetet?
Esetleg szétszedni, kitakarítani. Ha továbbra sem jó? akkor két dolog lehet: kontakthiba ami a billentyűzet paneljának meghibásodásából adódhat, illetve ami a billentyűzetben lévő érintkező fólián futó szálak sérülhettek meg.

(#282) illeskornel


illeskornel
újonc

Sziasztok!

Nekem is lenne egy kis gondom egy viszonylag új billentyűzettel és mivel nem értek az ilyen dolgokhoz olyan szinten, hogy önállóan orvosoljam, ezért, úgy gondoltam kiírom ide, hátha valaki tud segíteni.
Szóval karácsonyra kaptam egy Microsoft Wedge Mobile Keyboard-ot. Androidos tablettel szeretném használni. Működik is vele teljesen jól, meg a dobozán is ott van a kis zöld robot, úgyhogy alapból nem lenne vele baj. Viszont az ékezetes billentyűk lenyomására nem az ékezetes betűt, hanem valamilyen más speciális karaktert ír ki (pl.: [ } ). A rendszer kidob az értesítési függönyre egy értesítést, hogy válassza ki a billentyűzetkiosztást, ha pedig erre rányomok, akkor kihozza a fizikai billentyűzet beállításait, viszont ott ahol szerintem be lehetne állítani a kiosztást (hid-keyboard címszó alatt), csak azt hozza ki, hogy "Alapértelmezett" és alapból az is van kijelölve.
Végeredményben a lényeg az lenne, hogy rá lehet-e valahogy bírni, hogy az ékezetes karakterek is működjenek, vagy bele kell törődnöm, hogy csak az ékezet nélkülieket használhatom?

Köszönöm a segítséget!

(#283) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Van egy kis gondom a Logitech K360 billentyűzetemmel. Fagyás utáni újraindításnál amikor bejön a választóképernyő, ahol ki lehet választani a csökkentett módot, normál indítást stb. ott egyszerűen nem működik a billentyűzet. BIOS-ban nem próbáltam, hogy működik-e, de nem lehet beállítani valahogy, hogy windowson kívül is működjön?

(#284) noeminemeth4


noeminemeth4
újonc

Sziasztok!
Emachines E525 laptopom van és az f4-6, f8-12 billentyűkön vannak 'matricák', pl. egy hold, vagy körte, play, stop, és azokat hogy lehetne aktiválni?

köszi
Noémi

(#285) noeminemeth4 válasza noeminemeth4 (#284) üzenetére


noeminemeth4
újonc

Bocsi, rájöttem, :C Fn

(#286) Geller72


Geller72
veterán

Hali szedett már szét valaki tisztítás céljából Dell L100-as billt? Valahol azt olvastam, hogy ezt simán lehet csap alatt tisztítani. Az alján tény, hogy vannak gyárilag lyukak, ahol kifolyhat a folyadék. Erre vonatkozóan valami tapasztalat? Vagy hol lehet venni újat ilyen típusban. Nagyon a szívemhez nőtt.

(#287) moncsuh


moncsuh
csendes tag

Sziasztok. A probléma a következő: Épp lapos vásárlás előtt állok a kinézet masina egy Lenovo Ideapad Z500-as, újévi akció miatt, eléggé levitték az árát, és máshol nem találom, azon az áron, viszont a billentyűzet kiosztása UK.. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ki lehet-e cserélni egy magyar nyelvűre vagy lehet-e egyáltalán tenni valamit az ügyben?
Mindenféle szempontból tökéletes választás az a lapos, már jó ideje nézelődöm, még egy ilyen nincs. Meg akarom venni, de ez az UK bill. nagyon bezavar, és hosszútávon zavaró..

Lenovo Z510

(#288) Geller72 válasza moncsuh (#287) üzenetére


Geller72
veterán

Vagy matrica, ami mondjuk 1k körül kapható, vagy új bill, ami tizen-huszonezer típustól függően. az, hogy ennyi az ára, nem véletlen. Nem gondolod?

(#289) moncsuh válasza Geller72 (#288) üzenetére


moncsuh
csendes tag

Mármint a laposnak vagy egy billentyűzetnek? Többféleképpen is lehet értelmezni a kérdést. :D
Lehet azért vitték így le az árát, mert UK-billentyűzet? Nem rég hívtam fel őket, elvileg csak át kell állítani majd, mert nemzetközi bill. és mindegyik betűnek meg lesz a helye, nem kell semmit sem trükközni. matricától kicsit óckodom, mert háttér világításos ráadásul, szóval kitudja hogy nézne ki ha lematricázom. lehet, hogy a memóriámra és a megszokásra kell bíznom a dolgot.

Lenovo Z510

(#290) Geller72 válasza moncsuh (#289) üzenetére


Geller72
veterán

A kiosztás egy dolog, a bill felirata egy másik dolog. Nekem is UK billem van, én sem nézem, hogy mi-hol, mert tudom. Engem nem irritál, de téged valószínűleg fog, ha már egyáltalán feltetted a kérdést. Van olyan weboldal, ahol komplett billeket lehet venni notikhoz, de miután megtudtam az árát annak a noti billnek, amire szükségem lett volna, kibékültem a meglévővel..:DDD.

(#291) nulzkukac


nulzkukac
csendes tag

SOS!
Pénteken leöntöttem a laptopom billentyűzetét energiaitallal, s most a 2,q,w,a,s,x,z ragad. Valóban le lehet venni a gombokat úgy, hogy a két sarkát a körmömmel felfeszítem? Ha igen, akkor pontosan hogyan, s mit kell takarítani ilyenkor? Mire figyeljek oda?

(#292) etejedu válasza nulzkukac (#291) üzenetére


etejedu
őstag

Milyen tipusú billentyűet?

(#293) nulzkukac válasza etejedu (#292) üzenetére


nulzkukac
csendes tag

[Toshiba Satellite C850] laptopról van szó...

(#294) etejedu válasza nulzkukac (#293) üzenetére


etejedu
őstag

Laptopos topikban érdeklődj, hátha!
Esetleg youtube videót nézz meg laptopbillentyűzetek takarításáról.

(#295) DS39


DS39
nagyúr

üdv!

vezeték nélküli billentyűzetbe eddig két nimh-s akku elemet használtam, de az egyik már nem tölthető, a másik igen. átmenetileg berakhatok mellé egy hagyományos alkáli elemet? (gondolok itt a feszültség különbségre, az akku elem 1,2V-os, az alkáli 1,5V-os)
veszélyes-e ez ill. okozhat ez bármi problémát az eszközben?

(#296) etejedu válasza DS39 (#295) üzenetére


etejedu
őstag

Semmiképpen sem!
Még egy másik márkájú akkus elem sem javasolt!
Akkor inkább maradj 2 hagyományos alkáli elemnél.

(#297) DS39 válasza etejedu (#296) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi választ. igen én is éreztem hogy ez így gáz lesz. a problémám abból adódott hogy perpill egy van mindkét fajtából, ezért merült fel az "összeeresztésük".

de elővettem a szekrény aljából a régi vezetékes billentyűzetemet, amíg nem veszek új elemeket.

[ Szerkesztve ]

(#298) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Üdv
A gond az hogy bootolás közben nem működik a billentyűzet tehát nem tudom újratelepíteni a gépet,mert nem tudom elindítani a telepítést,a biosba sem tudok belépni,miután az oprendszer betöltött csak akkor van billentyűzet..
Másik billentyűzettel sem megy lehet ps2-esel menne a dolog még nem próbáltam.
Az alaplapban keresem a hibát,mi lehet a gond?

(#299) etejedu válasza nindzsavagyo (#298) üzenetére


etejedu
őstag

Sztem nem a bill.-ben van a hiba!
Probáld úgy hogy folyamatosan nyomkodod a gombot amikor bootol.
Hátha csak roszkor nyomod az F2 F8 stb gombot.

(#300) DS39 válasza nindzsavagyo (#298) üzenetére


DS39
nagyúr

biosban az usb keyboard/device le van tiltva. (így bootoláskor nem kap áramot) engedélyezd.
ezt máshogy nem tudod megoldani csak ha ps2-est dugsz rá, és azzal engedélyezed, utána menni fog minden az usb-ssel is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.