Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Best Buy Ebay

Hozzászólások

(#1) Predator2


Predator2
addikt

A cím magáért beszél. Ide várjuk az általatok értelmesnek/ a hazainál kedvezőbb árú cuccoknak a linkjeit. Természetesen ebay-ről.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2) LuckyL válasza Predator2 (#1) üzenetére


LuckyL
őstag

jó ötlet, UP neki, betettem kedvencekhez

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3) napocska2 válasza LuckyL (#2) üzenetére


napocska2
senior tag

Én is hasonlóan cselekedtem és kíváncsian várom a javaslatokat. :)

(#4) Newyorker


Newyorker
addikt

ez idáig nem sok :D gyerünk gyerünk, halljuk mit érdemes venni az ebay-ről :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#5) Fecogame válasza LuckyL (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

Szintén... :)

Hajrá, jöhetnek a cuccok :DD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) zoli03


zoli03
őstag

Én nem látom sok értelmét ennek a topicnak.
Ha valakinek annyi pénze van, hogy csak úgy rendelgessen eBay-ről, akkor már itthon is megveheti, nem számít, mennyibe kerül. Vagy ha most azt mondom, van egy 30e Ft-os DAC, amit szinte csak eBay-en tudsz megvenni, és igen jó az ár-érték aránya, akkor megveszed, attól függetlenül, hogy egyáltalán nincs szükséged rá?
Ha meg kell valami, és van rá esély, hogy eBay-en olcsóbb és valószínű, hogy nem vámolják meg, akkor megnézem, hogy eBay-en mennyi. Ha olcsóbb és a garancia se fontos, vagy annyival olcsóbb, hogy eltekintek a garanciától, akkor eBay-en veszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#7) Viry


Viry
csendes tag

Szerintem senki nem fogja elárulni, hogy "miből él meg"... majd hülye leszek ide linkelni, hogy aztán 26 másik ember is ráálljon és azt vegye-árulja itthon (mert 99%ban ez történne)!
Peeersze mindig akad bestbuy...
Értelme nincs sok topik! :(
SzVSZ :B

hogy ne csak off-oljak, vettem múlthéten egy macska mászókát 19.000ért németből itthon a kedves kolléga 27ért árulja vaterán (természetesen erre is igaz, amit fent leírtam) boltban meg 50 körül van...
Tessék itt egy jó tipp lehet macskamászókát is árulni...erre jó ez a topik...majd a tudatlanok linkelgetnek, az árusok meg vásárolnak....szó se róla én is ezt fogom csinálni...figyelek...csak beírtam nyíltan...szerintem zárható... ;]

[ Szerkesztve ]

:::: Powered By Eizo ::::

(#9) Predator2


Predator2
addikt

A topic nyitás fő célja egymás segítése volt, mivel írták egy páran h nem rossz ötlet megkérdeztem pár moderátort és engedélyt kaptam rá.

De itt nem legfőképpen az ebay-el kapcsolatos gondok kibeszélése a fő szempont hanem h megbeszélhetjük h pl: én rendeltem egy memória kártyát de az hamis ilyet ne vegyetek vagy hozattam egy játékot és nagyon olcsón megúsztam..... vagyis én valami ilyesmire gondoltam.

És nem is legkedvezőbb ár a lényeg mert azt mindenki maga döntse el h számára mi a kedvező.

És végül egy példa (kezdő ebay-es vagyok)

Rendeltem egy: Fóliát telefonra pár nap alatt megjött megbízható volt a vevő

ha látom h nincs értelme a topicnak a későbbiekben kérem majd h zárják

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#10) LuckyL


LuckyL
őstag

playstation játékokat vettem régebben a ps3-amhoz, fele-harmada volt az ár angliából mint az 576-ból
hamar ideértek, nem volt semmi gond, és mivel uniós ország ezért nem volt áfa meg vám meg egyéb lehúzás sem

cryptot minden termékemért elfogadom

(#11) bul07


bul07
nagyúr

Horgászoknak ötlet , ez az eladó folyamatosan nyomatja a wobblerreket csak licitálással, van hogy elég olcsón is hozzá lehet jutni(pl nekem ennyiért sikerült legutóbb [link] , [link], [link], [link])

Akkor a női szakasznak ez jó ajándék

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Jó topic! Örülök hogy van ilyen!

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13) Newyorker válasza Predator2 (#9) üzenetére


Newyorker
addikt

van értelme, jó topik és köszönjük

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#14) DeFranco


DeFranco
nagyúr

GOTO kedvencek

(#15) maláj válasza DeFranco (#14) üzenetére


maláj
őstag

nálam is :K
ha látok valami érdekeset be is tolom rögvest ;]

(#16) Fecogame


Fecogame
veterán

2x 3.5mm S5230 Jack ~ 800 Ft, kettő darab

75CM-es Scart to Scart kábel, itthon ~1500 Ft.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17) DeFranco válasza Viry (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A fórum (ez és a többi topic) célja egymás segítése, közösség építése, kölcsönös és természetesen ingyenes segítésnyújtás, nem pedig tetvedék alja ügyeskedő vaterahuszároknak ingyenes reklámfelület biztosítása.

Ha ez nem tetszik, vagy szerindet a te vagy más üzleti érdekét sérti, akkor át lehet fáradni a vaterára meg az apródra.

És igen, itt teljesen természetes, hogy megosztom, ha valami jót látok, mert az a többieknek is jó, nem fogok 300 Ft haszonért lehúzni senkit, főleg nem berendelni és itthon másfél- kétszeres áron árulni, mint egyesek.

(#18) zoli03 válasza DeFranco (#17) üzenetére


zoli03
őstag

"nem pedig tetvedék alja ügyeskedő vaterahuszároknak ingyenes reklámfelület biztosítása"

Ez nem igazán értem hogy jön ide. A "vaterahuszár" nem fogja belinkelni ide a forrásait. Azt se hinném, hogy idejön, és majd belinkeli valamelyik apróhirdetős oldalról a dolgait, úgyis ki lenne moderálva. Szóval írni se fog ide.

Azt se értem, miért a lokálban lett megnyitva ez a topik, és nem a fáradt gőzben.

De mindegy, amúgy sincs értelme szerintem, a véleményem már leírtam korábban. Akinek kell valami, úgyis megnézi, hogy eBay-en olcsóbban be tudja-e szerezni. Akinek meg annyi pénze van, hogy az ide belinkelt dolgokat megveszi csak úgy, az mindegy honnan veszi.

Hiába kezdte el most használni az eBay-t valaki, a keresőjét csak tudja használni, hogy az őt érdeklő termékek árait összehasonlítsa a hazai árakkal. Vagy akármi eszébe jut, megnézze az árát. Ráadásul be lehet állítani ár+szállítási költség szerinti rendezést vagy csak aukciók mutatását, szóval semmi bonyolult dolog nincs benne, hogy valaki megtalálja a legolcsóbbat az adott termékből.

Most linkelhetnék be akár többfajta RC helikoptert, amik igen jó ár-érték arányúak, és itthon akár kétszer annyiba kerülnek. De minek tegyem, aki RC helikoptert akar venni, csak utánanéz. Főleg azért, mert elég különböző igényekre vannak.

Egyébként nem értem miért ítéled el, aki haszonnal adja el az eBay-ről rendelt termékeket. Millió ember van, aki azt se tudja, hogy működik az eBay, nem tud angolul, vagy ha tudja az előző kettőt, akkor sem vásárol valamilyen ok miatt interneten bankkártyával. Ők még így is olcsóbban meg tudják venni, mint boltban. Ráadásul szerintem ha megfelelő keresetük lenne (ami nem az ő hibájuk), nem szórakoznának ilyennel. Engem nem érdekel más mivel keresi a pénzét, az ő dolga, semmi közöm hozzá.

(#19) DeFranco válasza zoli03 (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem az nem tetszik, ha valakinek nem tetszik, hogy létrejön egy olyan topic, ahol olcsó, vagy legolcsóbb beszerzési forrásokat tárgyalunk meg, mert sérti az ő üzleti érdekeit az által, hogy megszünteti az információs asszimetriát, amiből ő nem kis hasznot húzott eddig más kárára és nem elég hogy nem tetszik (ami legális) de még felháborodottan szóvá is teszi.

(Senki ellen nem szól személyesen amit írtam, általánosságban beszélek).

Semmi gond, csinálja, ha akarja, nem szeretem, de nem tudok vele mit kezdeni, de akkor legalább maradjon csöndben.

Kicsit nagyon kivagyok már az itteni kicsi dzsoni megcsinálja amerikát a hardveraprón arcokra, nem elég hogy rontják a levegőt, de még hülyének is nézik a fórum összes többi részét, az arcuk meg nem fér rá a full-HD-ra.

[ Szerkesztve ]

(#20) Viry válasza DeFranco (#19) üzenetére


Viry
csendes tag

Egy darab eladó termékem nincs se vaterán se máshol, NEM üzletelek, nem vaterázok! eBay-en is magamnak vásárolok, csak leírtam a véleményem abból, amit eddig a fórumon olvasottakból kiszűrtem...és itt most nem arról a pár emberről írok akik kitalálták ezt, hanem a sok sok "olvasóról" aki csak vadászik, meg amúgy is még azok is akik itt vannak, tuti nem írja be senki a legjobb forrását...mert ne mond már, hogy nem ebből él a többség, amikor csak azt lehet olvasni az ebay fórumon hogy tizenhuszassával rendelnek a távolkeletről mindenféle filléres szart amit "drágán" eladnak itthon...Na mind1 :R

:::: Powered By Eizo ::::

(#21) zoli03 válasza DeFranco (#19) üzenetére


zoli03
őstag

Megértelek, de azért sokszor a vevők is érdekesek. Szoktam Vaterázni, kirak oldalra-felülre ajánlott hirdetéseket, néha megnyitok párat. Mást se látni, hogy a vevő megkérdez valamit, ami jó eséllyel benne van a termékleírásban, vagy google-val egyből megvan, nem kéne várni az eladó válaszára. Aztán jön egy másik, utána még egy, aki megkérdezi ugyanazt, amit kettővel előtte. Mintha nem tudna olvasni. És ez nem ritka, szinte minden nap látok ilyet, akár többet is. Amíg ilyen vevők vannak, addig meg is fognak élni a Vaterások. El nem tudom képzelni, hogy egy ilyen ember külföldről rendeljen valamit. Itteni Hardveraprós helyzettel nem vagyok tisztában, mert csak olyan terméket keresek, amit csak innen éri meg megvenni. Pl laptopot nem fogok keresni eBay-en, hanem inkább HA-n.

Lehet nekem van valami bajom, de még most sem értem, hogy lehet olcsó beszerzési forrást megtárgyalni, mikor ott van a növekvő ár szerinti rendezés.
Visszatérve az RC helikopteres példára, szerintem pl a Syma S107 az egyik legjobb az olcsóbbak közül, maga a helikopter is igen jó, és az alkatrészek is olcsók hozzá és bőven van. Most ha valaki utánanéz valamilyen fórumon, megtalálja pl a fent említett Syma-t és rendelni akar, csak sorba tudja rendezni a találatokat (maximum megnézegeti még az eladó értékeléseit).
Ugyanígy ha telefontokot akarok rendelni a mobilomhoz, beírom a keresőbe, megnézem melyik tetszik a legjobban, aztán megveszem azok közül a legolcsóbbat. Nem látom értelmét belinkelni pl egy ZTE Blade toknak, mert ha valakinek kell, hamarabb meg tudja keresni, minthogy én megkeresem+belinkelem ide.

Vagy minek linkeljek be memóriakártya olvasót, amikor rá lehet keresni, licitál az ember egy két olcsóbbra, aztán ha megnyeri a licitet, lehet megkapja 50-100 Ft-ért.

(#22) DeFranco válasza Viry (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor ez nem rád vonatkozott :)

Szerintem meg beírja, ha meg nem, lelke rajta. A másik oldalt sem sajnálom, ha valamit itthon látok, akkor első, hogy ebay-dealextreme kört megyek, aztán döntök, ha valaki erre nem képes, akkor azt sem sajnálom.

De ez itt már nagyon off, igazából töröltetni is kellene.

(#23) Viry válasza DeFranco (#22) üzenetére


Viry
csendes tag

minden tápig indulás így néz ki...majd kiforr ha életképes!

:::: Powered By Eizo ::::

(#24) Fecogame válasza zoli03 (#18) üzenetére


Fecogame
veterán

Akinek meg annyi pénze van, hogy az ide belinkelt dolgokat megveszi csak úgy, az mindegy honnan veszi.

Hamis. Ha van sok pénzem, akkor is megnézem, hol a legolcsóbb. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25) Predator2


Predator2
addikt

"azt se értem, miért a lokálban lett megnyitva ez a topik, és nem a fáradt gőzben"

Mert a moderátor akinek írtam azt mondta h ide nyissam meg.

Akár arra is jó lehet a fórum h kibeszéljük h éppen mit vettél és h mint írtam is megbízható volt az eladó gyorsan megjött a termék! Ezzel is tanácsot adhatsz másnak.

Vagy egy laikus mint én belinkel ide egy terméket és megkérdezi az okosok véleményét h "csalás" vagy tényleg lehet valami ennyire olcsó?!

Az tény h én arra nem gondoltam h ezzel akár ronthatom a vaterások üzletét

És mint ahogy azt lentebb is írtam ha látom h életképtelen a topic akkor zároltatom.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Tabletet 7-10-es méretben rendelt már valaki jó árban!?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#28) Fecogame válasza Daniel Alves (#27) üzenetére


Fecogame
veterán

[link]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29) bzsolt99


bzsolt99
tag

Nem tud esetleg valaki jó ruhásat esetleg cipős eladót ajánlani?Gondoltam megkérdezem hátha van valakinek egy bejáratott eladoja aki megbízható.

(#30) Fecogame


Fecogame
veterán

Wireless egér, 4,42$-ért...

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31) bul07


bul07
nagyúr

Pár apróság amiket mostanában rendeltem,

Sticky Mat Anti Slip Pad Car Dash for Cell Phone, ez már meg jött, anyaga puha műanyag mint egy gumicukor ,minkét oldala tapadós üvegre rátéve alig bírtam leszedni , a kocsi napellenzőjén már nem tapadt meg annyira ha a telefont rátettük levételkor nem a telefonról jött le hanem a napellenzőről , de szerintem megérte az árát , hogy menyire érzékeny a pora még nem tudom

3 X 3G Plane Gas 502 Cyanoacrylate Adhesive Super Glue US$ 0.99+FREE - Standard Int'l Shipping, pillanat ragasztó , ezt még nemrég rendeltem meg így nem tudom menyire erős

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!

Engem FŐLEG ruha érdekelne, vagy bármi ami anyák napjára jó ötlet! lehetőleg 10 000 legyen max szállítással együtt, csak mert mindig arra panaszkodik hogy nem talál semmi ruhát, így gondoltam idén virág helyett rendelek valami márkás cuccot. Épp ez a csavar, hogy van-e ilyen 10 körül !

(#33) Fecogame


Fecogame
veterán

3$-ért 3M-es HDMI kábel, free shipping

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34) Predator2


Predator2
addikt

Vettem egy egeret "gémer" Logitech Mx310
nagyon hamar megjött meg is lepődtem rendes volt az eladó: [link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35) PH-User válasza Fecogame (#30) üzenetére


PH-User
addikt

A Tomtop termékek minősége hagy némi kívánnivalót maga után... :U
Pont egeret vettünk, pont tőle, normális használat mellett hamar behaltak. :))

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#36) Fecogame válasza PH-User (#35) üzenetére


Fecogame
veterán

Nálam korrektül működik a kábel... ( mondjuk mi is romolhatna el rajta? :D )

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#37) Predator2


Predator2
addikt

Nekem van egy Tomtop kártya olvasóm az első ami megjött rosz volt a második jó de csinál néha érdekes dolgokat!!

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#38) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, monitor vásárlás előtt állok.
És ebayröl rendelném 20.000-em vagyis kb 86 $ lenne ha jól számoltam.
A kérdésem az lenne hogy milyen monitort ajánlotok nekem, főként játékra, és filmezésre kéne és persze netezés.
Ami biztos Full hd-s, és HDMI kéne.
Szóval szerintetek mi lenne a legjobb választás?
Előre is köszönöm.

Üdv
Zoolee

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#39) po1son válasza Zoolee19 (#38) üzenetére


po1son
addikt

Ennek van külön topikja.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#40) PH-User válasza po1son (#39) üzenetére


PH-User
addikt

Gondolom nem ok nélkül írt ide, hangsúlyozta, hogy eBay-ről akarja venni.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#41) Zoolee19 válasza po1son (#39) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Tudom hogy van, de Én csak az ebay miatt írtam ide.
Kezdő vagyok ebben, és azért kértem segítséget.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#42) Fecogame válasza Zoolee19 (#38) üzenetére


Fecogame
veterán

Én inkább MO-n vennék, garival. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#43) Zoolee19 válasza Fecogame (#42) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Hát sajnos ennyiért nehéz találni és jelenleg nincs több keretem rá.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#44) Viry válasza Zoolee19 (#43) üzenetére


Viry
csendes tag

ebay-ről is csak fost kapsz annyiért és még gari sincs rá!!! Ha van akkor meg nagy szenvedés.
Nagyon vigyázz mert az olcsó számtech cuccok legtöbbje visszahívott gyári hibás cumó, amiket utólag megjavítanak és eladják új gyáriként!!! Azért olcsók!!! Amelyik eladó korrekt az ki is írja hogy új, "gyári javított"..stb.
Sokkal jobb és egyszerűbb ha itthon veszel használtan, és ha mákod van még gari is van rá!
A postáról meg ne is beszéljünk! A monitor nem levélbe jön és a csomag díj kilóra jóval drágább, azzal is számolj!!! Ha nem EU-ból jön akkor még vám+áfára is elkaphatják cirka +30% ért....így is megéri????

[ Szerkesztve ]

:::: Powered By Eizo ::::

(#45) Zoolee19 válasza Viry (#44) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Szerintem hagyom...
Mert itthon meg nagyon drága...
Akkor inkább megtartom a mostani Full hd-s monitoromat.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#46) Viry válasza Zoolee19 (#45) üzenetére


Viry
csendes tag

Én abszolút nem értelek, te HOL ÉLSZ, egy kő alatt?
hardver apró monitorok
20k alatt van egy csomó !

[ Szerkesztve ]

:::: Powered By Eizo ::::

(#47) Zoolee19 válasza Viry (#46) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Igen csak nem FULL HD-s és nem HDMI-s.
Azt is vedd figyelembe.
Főleg nem olyan áron, amiért Én keresek.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#48) Fecogame válasza Zoolee19 (#47) üzenetére


Fecogame
veterán

De azt ugye tudod, hogy a HDMI és a DVI ugyanolyan ( digitális ) jelet ad? Csak a HDMI hangot is visz. Kell az neked?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#49) Zoolee19 válasza Fecogame (#48) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Kell mivel, nem csak gépet kötném rá.
Több dolgot is rá kötnék, azért is kell.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#50) bul07


bul07
nagyúr

3D szemüveg , jobb mint amire számítottam (anyagminőségbe), és pozitívan csalódtam a csomagolásba mert egy kemény karton dobozba jött 18napra

G4 24 SMD LED Lamp , van olyan erős mint egy G4 10W-os égő és fehér fénye van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Best Buy Ebay
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.