Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) fero02


fero02
veterán

Szerintem ebből takarítás lesz... :U

(#11052) Morris válasza sanzi89 (#11048) üzenetére


Morris
veterán

Akkor egy kicsit, hogy világos legyen!

Idézet a levélírótól: "Mert milyen érdekes, kb. a 2004 körüli időkig-amikor elkezdődtek az esztelen hitelfelvételek - valahol mindenki lakott, valamivel mindenki közlekedett."

Ebben a mondatban, nagyon jól látszik az általánosítás. Nincs különvéve az, aki mondjuk nem palotát és nem luxus autót vett. Ez már hiba, és felháborít, ugynakkor rosszulesik. Ezek szerint én eszetlenül vettem fel hitelt mert vettünk egy 42nm-es lakást?

Ezután a hitelektől megrészegülve belvárosi új lakás és autószalonból kiguruló "mi autónk "kellett annak is, aki addig alig tengődött hónapról hónapra

Mi autónk? Netán a Suzukira célozgat az író? Hmm. Ez az autó még véletlenül sem luxusautó. (Talán) A legolcsóbban megvehető új autó volt Magyarországon. (Már 1.8m-ért meg lehetett kapni) (Nyugodtan lehetett volna használt autót is venni 2 milláért, úgy ahogy én tettem, majd amikor elvittem szerelőhöz, kiderült, hogy gyűrűzni kell, hengerfejcserézni kell stb-stb és még plusz félmillát költöttem a gépre)

Ez csak két példa. Sokan vannak akik azért vettek fel hitelt, mert elérték az életükben azt a bizonyos pillanatot, amikor "új" életet szerettek volna kezdeni. Például lakásra (vagy talán egy 10 éves autó is belefér még).
Én is megnősültem, és hamarosan gyermeket (gyermekeket) szeretnénk. Ha felvilágosult embernek tartod magad (márpedig miért ne lennél az), akkor tudod, hogy az eltérő generációk együttélése hatalmas problémák okozója. Pontosan úgy ahogy a pénzhiány és a kilátástalanság megöli a legforróbb szerelmet is. Ez van. Ezen nem tudsz változtatni Te sem, én sem, senki...

A probléma nem ez, hanem az, hogy Magyarországon ezek az emberek vannak többségben. Azaz azok, akik nem heccből vettek fel hitelt, hanem azért, hogy legyen hol lakjon az "új" családjával. Na ez az amit a cikkíró nem vesz külön! Ez a bántó.
Az egész cikk megírása flame. Ezt az egészet le lehetett volna rendezni azzal, hogy Azok, akik azért vettek fel devizahitelt mert az életüket az átlagos szint helyett jóval magasabb szintre akarták emelni, az fulladjon bele a hitelébe, ne sírjon, hanem mosolyogva ismerje be: beszoptam.
Ennyi.

Az általánosítás - ez volt a legnagyobb hiba amit a közgazdász professzor elkövetett. Márpedig egy tanult szaki ezt nem tette volna.

Jól írta az egyik hozzászóló:
"minden hitelnél más és más volt a háttér,melyet sem ön sem más nem vizsgál,ugye?"

Ja az még eszembe jutott, hogy mi 2007-ben vettük fel a hitelt az egyik neves banktól és ha hiszitek - ha nem, forinthitel nem volt! Csak CHF és EUR.

[ Szerkesztve ]

(#11054) Morris válasza moha bácsi (#11053) üzenetére


Morris
veterán

Szó szerint!

Képzeld. Az egyik ismerősöm vásárolt hitelre egy új autót ajándék gyanánt a szüleinek. Egy évig fizette a törlesztőt (ez volt a karácsonyi ajándék), majd 1 év után a szülők kezdték törleszteni. Belefulladtak.
Ez ám a felelősségteljes gondolkodás... :(

[ Szerkesztve ]

(#11055) Morris


Morris
veterán

Nem tudom vó't e má'... :D

(#11056) Devid_81


Devid_81
nagyúr

En ha tehetnem vennek fel hitelt vagy 10-20millat es 2ft-ot nem fizetnek vissza annak a k.rva orszagnak.
A vezetoseg jutatta ide a magyarokat ahol most vannak.
Par eve .eg kereshettel annyit,hogy ne hitelben kelljen gondolkodj ha elni akarsz...most meg mi van?!

...

(#11057) mezis válasza Devid_81 (#11056) üzenetére


mezis
nagyúr

"es 2ft-ot nem fizetnek vissza annak a k.rva orszagnak"

Vagyis nekünk, akikkel az ilyen veszteségeket is megfizettetik. :F
(A szódás esetében is a lovát rugdosták meg, vagyis aki húzza az igát. :O

Egy jó tanács: ilyen kis tétélben nem érdemes lopni, mert úgyis elkapnak. Nagyban kell azt csinálni és előfordulhat ugyan, hogy lesz egy kis herce-hurca, de csak annyi. :U

mezis

(#11058) Devid_81 válasza mezis (#11057) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kerlek Bar-listaskent szulettem...szovak en csak ezt tennem ha tudnam... :)

...

(#11059) mezis


mezis
nagyúr

Ezzel a deviza hitellel kapcsolatban csak egy dolog nem tiszta még nekem: A hitelnyújtó pénzintézet a devizáját váltotta át forintra, vagy egyszerűen csak trükközik a deviza árfolyamokkal és a forint betétekből folyósította a pénzt.
Mert ez utóbbi esetben meg kéne kicsit csavargatni érzékenyebb szerveiket. Ne a mi csődbe ment hitelfelvevőink vagyonkáiból hizlalják milliárdjaikat....

mezis

(#11060) Morris válasza mezis (#11059) üzenetére


Morris
veterán

A deviza alapú hitelben nincs semmi deviza. Tiszta forint minden. A bank forintot folyósított, és forintban is kéri vissza havi törlesztőrészlet formájában. Nem is engedik, hogy CHF hitel esetében frankban fizesd a törlesztőt.
Csak deviza alapú.

[ Szerkesztve ]

(#11061) mezis válasza Morris (#11060) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor pedig le kell csukni őket tiltott szerencsejáték művelése miatt !

mezis

(#11062) public73 válasza Morris (#11060) üzenetére


public73
aktív tag

A deviza alapú hitelben nincs semmi deviza. Tiszta forint minden.

ott a pont! ;) :K

(#11063) Morris válasza mezis (#11061) üzenetére


Morris
veterán

Ezért is mennek mostanában a perek és a megmozdulások.
Nekem sem a hitellel van bajom. Csak egy kicsit uzsorázásnak tűnik ez az egész cirkusz. Ha anno a 39k helyett most kb 50k lenne a havi törlesztőm, nem érdekelne, mert benne van, de ez a 82 már egy kicsit rémálomba illő.
Amikor felvettük a hitelt akkor 152ft volt a frank.
Most 240 körül van. A 240ft-os frank 57%-kal több mint a 152ft-os. (Ha a 152-t vesszük 100%-nak)
Így 57%-kal kellett volna emelkedni a törlesztőmnek. Azaz most 22.230Ft-al fizetnék csak többet, így a jelenlegi törlesztőrészletemnek (39.000 + 22.230) 61.230Ft-nak kellene lennie.
Ehelyett 82k a havi fizetendő...hogyan...miért...

Nem beszélve arról, hogy a jelenlegi 82k-s törlesztőrészletet felszorozva durván 300 hónappal (25 év) az barátok közt is több mint 24 millió forint. És felvettünk 6,8milliót.
Akkor ki zsákmányol ki kit?
És most eltekintek a jövő/jelenérték számításoktól. De bele is számolnám, akkor is 15 millió alatt nem ússzuk meg.

[ Szerkesztve ]

(#11064) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

(#11065) sanzi89 válasza BaKeSZ87 (#11064) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezen kifeküdtem, kész... :C

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11066) Devid_81 válasza BaKeSZ87 (#11064) üzenetére


Devid_81
nagyúr

:C

...

(#11068) mezis válasza Morris (#11063) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem csodálkoznék, ha a devizahitelesek összefognának és földig rombolnák az ilyen hitelfolyósítókat. (És nem is nagyon tiltakoznék....)
Az igazságtalanság csak annyi lenne az ilyen önbíráskodásban, hogy a "hitekonstrukció" kitervelői, irányítói messzi távolból szenvtelenül figyelnék az eseményeket. Ha egyáltalán figyelnék. Lehet, hogy most a világ egy másik abszurdisztánjában valami egészem más zsiványsággal készülnek átverni, megkopaszítani a hiszékeny, csóró lakosság millióit.

mezis

(#11069) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ekozben az Oroszok...

...

(#11070) Pacák válasza Devid_81 (#11069) üzenetére


Pacák
senior tag

Ezalatt nálunk...

Mi kérünk elnézést. :DDD

Nuclear launch detected

(#11071) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

-e-

Hátha valaki ráér. :DDD ;]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#11072) SipiBcs válasza ZetorGumi (#11071) üzenetére


SipiBcs
őstag

Zene is van a felhőben?? :D

Valahol?? :DDD

Köcsög e vagyok e?? :DD

Nem rosszindulatból: A szignálgyártó gépsornak üzenem, hogy 2013 van. :) Ilyen műsorszignált kb. 1992-ben a wave nevű programmal hegesztettünk... :U

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#11073) Devid_81 válasza Pacák (#11070) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nabazze! :DDD

...

(#11074) Devid_81 válasza fero02 (#11051) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En is akarok ma porszivozni...

:DDD

...

(#11075) Devid_81 válasza SipiBcs (#11072) üzenetére


Devid_81
nagyúr

56 perc korul talaltam egy jot! :DDD
Van amugy benne par, csak elegge szerteszet!

...

(#11076) fero02


fero02
veterán

Nem tud valaki / nincs valakinek eladó netbook-ja? :U

(#11077) doberman válasza fero02 (#11076) üzenetére


doberman
senior tag

toshiba nb100?
(akku 15-20 perc...)

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#11078) fero02 válasza doberman (#11077) üzenetére


fero02
veterán

Pénz? :U

(#11079) doberman válasza fero02 (#11078) üzenetére


doberman
senior tag

30k és van táskája is.. :-)

8lnu

(#11080) SipiBcs válasza Devid_81 (#11075) üzenetére


SipiBcs
őstag

Nem rossz egyébként... de ezt csak neked mondom... neki nem... még elszáll magától! ;]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#11081) fero02 válasza doberman (#11079) üzenetére


fero02
veterán

Jegyeztem. :R

(#11082) Devid_81 válasza SipiBcs (#11080) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Beletekergettem es par helyen telleg viselheto! :D
A sok csip-csip-csirip (DubStep) egy kicsit agypiszkalo, azt a reszt kulonosen eltekertem! :D

...

(#11083) Tybee21


Tybee21
aktív tag

A hitelről... hát igen, minden szentnek maga felé hajlik a keze, elismerem, hogy a tegnap belinkelt elvileg közgazdás csávó levele túlzóan általánosító, bár én ismerek olyat, aki tényleg butaságokra vette fel a hitelt, és ezzel tette tönkre a saját és családja életét. Egyébként épp Gansxta kapcsán is linkeltem a cikket, ő is f*sz volt.
Ettől függetlenül én nem vettem fel hitelt, bár azt hiszem ebben az életkorom, és a családi hátterem is segített, mert épp 2-3 évvel vagyok annál fiatalabb, hogy csak beleessek a hitel bummm-ba, én most 28 vagyok. A családom meg annyiban játszik közre, hogy nálunk a hitel tabu, illetve arra neveltek, hogy soha ne vegyek fel. Egyébként meg albérletben lakok, és nem anyámék pénzéből...
Nem akartam senkinek a tyúkszemére taposni, mert nincs bajom azzal, ha valaki vett fel hitelt, és törleszti, hála' Istennek fogalmam sincs, milyen azt átélni, hogy egyik hónapról a másikra egyszer csak plusz 30-40-50 ezer forintot kelljen a családi költségvetésből kisajtolni, nem is tudom lehetséges-e.
Én, és itt jön az első mondat, azt láttam a cikkben, hogy én nem vettem fel hitelt, ennek ellenére, amikor az állam segíti a hiteleseket, azt az én adómból is teszi, és hát... az élet nem lett mostanában könnyebb, én ezzel értek egyet a cikkíróval.
A bankok meg egyébként szemetek, mert még a nagy "válság" idején is frankó kis profitokat termeltek, csak lehet nem annyit, mint előtte, vagy azelőtt, csak az a baj, hogy nem tudnak benyelni néhány évet, néhány bedőlt adóst, holott a többit többszörösen megsarcolják, hanem még az államon is beszedik a magukét.

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#11084) public73 válasza fero02 (#11076) üzenetére


public73
aktív tag

ASUS Eee PC 1015BX
47k.....
3 órás akksi (100% fényerő és wi-fi mellett), 320GB lemez, 2GB ram, szokásos apróságok.....karcmentes, bőven kiskergaris, dobozában, hibátlanul, win 8-al igen fürgén

(#11085) fero02 válasza public73 (#11084) üzenetére


fero02
veterán

Jegyeztem koma! :R

(#11086) Devid_81


Devid_81
nagyúr

[ Szerkesztve ]

...

(#11087) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez igy mar lehet politikai?

...

(#11088) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Votema'?

[ Szerkesztve ]

...

(#11089) Tybee21 válasza Devid_81 (#11088) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Lehet hideg volt :)

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#11090) ZetorGumi válasza SipiBcs (#11072) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ehhez kivételesen semmi közöm sincs. :DDD

Meg legalább annyira szerteszét, mint az, aki csinálta. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#11091) tááo válasza ZetorGumi (#11090) üzenetére


tááo
csendes tag

Lehet, hogy régimódi vagyok de ott lehet a baj - ahogy Te is írod - csinálják ezt a zenének mondott katyvaszt. :F
Na de ízlések és pofonok különböznek. :K

Apropó:

Gyermek fejjel gondolkodik:

Piszoár:

:DDD :DDD

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#11092) Tybee21 válasza tááo (#11091) üzenetére


Tybee21
aktív tag

A piszoár mintájára: :DDD

Q szo

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#11094) Devid_81 válasza Tybee21 (#11092) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A taao-e leesett azonnal, de a Te babos Q-szavas ized huszonkettedikre sem! :D
Mifasz ez? :B

...

(#11095) littlelion21 válasza Devid_81 (#11094) üzenetére


littlelion21
addikt

Kúszóbab?

(#11096) Devid_81 válasza littlelion21 (#11095) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Babkuro-kurvabab
Fingom sincs! :D
Azt mondod kuszobab?

...

(#11097) Pacák válasza Devid_81 (#11096) üzenetére


Pacák
senior tag

Nem-nem. Aljas. Kúszó. Bab. ;]

Nuclear launch detected

(#11098) Devid_81 válasza Pacák (#11097) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha valoban ez a megfejtes akkor szerintem en benn ragadtam volna a matrixban orok eletre, mivel meg elindulasi alapom sem volt ez iranyban a megfejteshez! :DDD

...

(#11099) Tybee21 válasza Devid_81 (#11098) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Pedig bizony KÚSZÓBAB a megfejtés, azt hittem ez nagyon egyértelmű lesz :DDD :K

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#11100) Devid_81 válasza Tybee21 (#11099) üzenetére


Devid_81
nagyúr

#11100
Lofaxot kedves Tibor, en ezzel ellettem volna 200 evig segitseg nelkul! :DDD

Szerk: mar most szolok a #11111 az enyem, meee olyan szep szam! :D ;]

[ Szerkesztve ]

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.