Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 2042

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 18:49:38

LOGOUT.hu

Battlefield 2042

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) IntelKiller7 válasza Light Yagami (#1900) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Cq-n meg nem is zavaro, de outposton volt mar, hogy mi voltunk 20-an az ellenseg meg 10 alatt. :C

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1902) prokxy válasza oriic (#1895) üzenetére


prokxy
veterán

Ilyenkor szokott vmelyik bug-os lenni, aztán ha azt kioldod, jó ideig op lesz. Pl. COD-ban a tüzes lőszer a shotihoz. :D

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#1903) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Lófaszt se mutattak Gamescom-on a 2042-ből, kíváncsi vagyok lesz-e ebből béta jövő hét végén...

(#1904) FollowTheORI válasza Fitzgerald (#1903) üzenetére


FollowTheORI
Topikgazda

Sehogy, ki mondta hogy akkor lesz? ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1905) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Új configomon felbuzdulva, (vga-t leszámítva, az maradt a 2070) kipróbáltama BF5-öt 4K-ban és azért látszik, hogy szereti a sokmagos procit a játék. Előző procival, ami egy i7-6700 volt eléggé szenvedett 4K alatt, az új i7-11700k-val pedig 70-80 fps natívan, (jó, tudom elég nagy ugrás, plusz minden low, kivéve a textúrákat). Szóval most kicsit még jobban várom az új részt, ahol lesz fejlettebb DLSS is, meg talán FidelityFX, jöjjön mán a béta. :D

Megyen!

(#1906) IntelKiller7 válasza CptAdamica (#1905) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Nincs gpu limited?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1907) CptAdamica válasza IntelKiller7 (#1906) üzenetére


CptAdamica
veterán

De, ha arra gondolsz, hogy a gpu 99%-on pörög. :D A cpu meg 40-50% között.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#1908) IntelKiller7 válasza CptAdamica (#1907) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Arra. :DDD
Jézus. 11700K. 4790K volt az utolsó procim a gamer gépben. :))

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1909) CptAdamica válasza IntelKiller7 (#1908) üzenetére


CptAdamica
veterán

Az i7-6700 kb a 4790K szintjét hozta, szóval most nekem is több generációs ugrás. :D A vga szerintem ennyit tud, jó lenne egy 3070, de ha hozza ugyan ezt a szintet az új rész alatt, akkor kibírom addig, amíg normális ára nem lesz. :D

Megyen!

(#1910) IntelKiller7 válasza CptAdamica (#1909) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Nem is gondolná az ember, hogy mekkora váltás tud lenni egy jobb hardver.
AMD-s korszakban volt CPU limitem, i5, i7-nél meg GPU limit. De amikor jött az új hardver, mindig hatalmas ugrás volt. :D
Csak hát közben ott hagyod a gatyádat is ezekre a motyókra. Ezért untam meg, aztán lett Mac + konzol.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1911) Light Yagami válasza IntelKiller7 (#1910) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Csak hát közben ott hagyod a gatyádat is ezekre a motyókra.

Ez manapság szerintem már nem igaz. Nekem nincs egy erőgépem, de pl. BF1 Ultrán átlagban 90-100 fps, BF5 Mediumon 80-90 fps. Rx570 4GB a vga, vagy 3 éve vettem használtan 33 ezerért, 2.5 év garival. 1080p a felbontás. Sok játékban a 2K is menne, ha lenne olyan monitorom, de én ragaszkodom a 144Hz-hez multiban (Overwatch competitive, Valorant 200 körüli fps mediumon). Ez a 33k-s VGA odavissza veri a One X-et is. Bármelyik mai single player játékot tudom játszani legalább medium+high beállítással 60 körüli fps-sel. Amelyik nem megy 60-nal azt lockolom 30-ra és ultra grafika + kontroller. :D A mai hardverek már nagyon jók játékokhoz, egy középkategóriás PC-vel is lehet bármivel játszani konzolos, vagy annál szebb grafikával. Persze, akinek 4K, meg VR az óhaja, annak ki kell nyitni a pénztárcát sajnos, főleg most, a chiphiánynál.

(#1912) IntelKiller7 válasza Light Yagami (#1911) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Sokáig kellett kompromisszumot kötnöm és lowon-mediumon játszottam extra rossz FPS-el. :DDD
Aztán amikor elkezdtem gépet építeni, az elején jó volt nekem is a 30 ezres VGA, meg a 20 ezres proci stb. Aztán a pár év után azt vettem észre, hogy 970SLI + i7 4790K. :DDD
És el is lett locsolva 350-400k.
15-ben vettem az első boxot, 17-ben ment el a PC, akkor már nem is nagyon használtam. Az árából vettem 1 Macbook Pro-t, meg azóta mindig a legerősebb konzolt és köszihello. :U

Mondjuk azóta az anyagi helyzetem is rendesen megváltozott, de már nem érdekel az egész PC gaming történek. Elég volt.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1913) redingitell válasza FollowTheORI (#1904) üzenetére


redingitell
senior tag

Korábban mintha valahol itt olvastam volna én is, hogy nyílt béta szeptember 4-én.....
Persze lehet, hogy rosszul emlékszem....

(#1914) Light Yagami válasza IntelKiller7 (#1912) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Hát, a rendszeres upgrade valóban felzabálja a pénztárcát. :D Főleg most, amikor minden duplájába/triplájába kerül, hála a bányászoknak és chiphiánynak...

(#1915) Sz. Géza válasza Light Yagami (#1911) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Mi számít ma erőgépnek?
Az enyém sem mai darab, igaz, nem is játszom 4K-n.

(#1916) FollowTheORI válasza Sz. Géza (#1915) üzenetére


FollowTheORI
Topikgazda

Metro Exodus | PC, MAC AND LINUX SPECS - METRO EXODUS (metrothegame.com)

Cyberpunk 2077 System Requirements — Cyberpunk 2077 | Technical Support — CD PROJEKT RED

Amit itt a "RT/ENHANCED HIGH" oszlopba látsz, azt tartják ma annak. :)

Bármi ami a 1440p max vagy közel max grafika 60 fps-hez kell.

Az új battlefieldnél is kb ide várható ez. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1917) R3laX


R3laX
addikt

Heló!
Mit tudtok, a nagy NV promóciót nézve csak nem Nvidia erős lesz a mostani rész? Aki tolt alfával vagy egyébbel milyen gépen nyomta és hogy ment?

Ugye előző címekben elég erősek voltak az AMD-k. RX 6700XT 1080P 240Hz-en játszom.

[ Szerkesztve ]

(#1918) Fitzgerald válasza R3laX (#1917) üzenetére


Fitzgerald
veterán

BFV volt az egyik fő ray cunting cím annak idején, az alapján már azt hihette volna az ember, hogy nvidián jobban fog futni mint AMD-n. Aztán nem.
Szerintem most sem lesz ez másképp, mindenestre nincs még erről semmilyen stabil infó.

[ Szerkesztve ]

(#1919) R3laX válasza Fitzgerald (#1918) üzenetére


R3laX
addikt

Igen, ez a másik gondolatmenet, hogy lehet ezzel kárpótolja az NV-t az EA. :)
Ray Tracing egyértelmű lesz az NV győzelem, multiban viszont úgysem az lesz a döntő. Sokan amúgy is full low-on tolják a multi címeket. Nálam egy RT OFF Ultra 1080P sok FPS a cél :). BF-et úgysem PRO-ként tolom. QuakeChampions-t már annyira megutáltam, alig várom, hogy valami kiváltsa azt a netcode error gyötrelmet.

[ Szerkesztve ]

(#1920) Fitzgerald válasza R3laX (#1919) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja, valamivel el kell adni nvidiásoknak is a játékot. Az nem lenne jó marketing, hogy a 3080-ad a 6700XT szintjén lesz Battlefieldben raszteres teljesítményben. :D
Nekik ott a DLSS meg a jobb ray tracing.
Én amúgy szintén 6700XT/5800X-el vágok majd neki, csak 1440p 144Hz-en.
Remélem azért 100 körüli fps lesz ultra közeli beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#1921) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Arról van valami info, hogy PS5 ön milyen megjelenítés várható? 4K 60fps? Vagy valamilyen folyamatosan változó megoldás lesz?

(#1922) Light Yagami válasza R3laX (#1919) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Mondjuk egy BF-et vétek nem az elérhető legjobb grafikán tolni. Nem egy kompetitív játék, főleg az 5 a nyílt, kevés fedezékes mapokkal és csapat kiegyenlítés hiányával... Az tuti, ha valami 3000-es Nvidiám lenne Ray Tracinggel tolnám, biztos csodálatos élmény lehet, ahogy a robbanások tükröződnek az épületeken, meg tereptárgyakon. :D

(#1923) atenza


atenza
senior tag

Ez az új nvidia bundle, vagyis hogy adják a gamet a bizonyos vga-k mellé mikortól van? Most vettem 1 hete vga-t de gondolom ezt buktam és nem tudom érvényesíteni?

(#1924) warcat válasza atenza (#1923) üzenetére


warcat
veterán

Nem jár videókártya mellé, hanem teljes számítógép és laptopok mellé adják, minden más tévedés volt (idehaza Aqua bénázott vele), te magad is elolvashatod : [Battlefield 2042 bundle]

"For a limited time, get Battlefield 2042 with the purchase of a qualifying GeForce RTX 3090, 3080 Ti, 3080, 3070 Ti, and 3070 desktop or laptop system. "

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1925) Fitzgerald válasza warcat (#1924) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az Aquánál ez valamiféle hagyomány, nekem 5 éve a Z170-es lapom mellé adtak Doom kódot, de kiderült hogy az a lap nem is vesz részt a promóban, nem tudtam beváltani.
A lap meg közben ugye be lett szerelve, nyilván nem mentem vissza verni a nyálamat.

(#1926) R3laX válasza Fitzgerald (#1920) üzenetére


R3laX
addikt

Na, akkor ugyanaz a rendszer . Ja, meglátjuk mit hoz majd. 300k-s VGA-kon futnia kell normálisan, mert csődbe mennének :).

#1922Light Yagami :
Nálam volt 3060Ti, szerettem. Control-t PL azzal toltam végig, meg a CP2077-et is kb a felétől. Eladva viszont kijött a 3600X-->5800X, 3060Ti-->6700XT csere könnyedén a bányászláz miatt. Nekem jól jött a gyors proci a magas monitor Hz-hez, meg a nyers 6700XT ereje.
BF grafikáját én sem szoktam lejjebb adni 1080P ultra-nál, csak menjen is jól :).

#1924 warcat :
Most látom, akkor egész rendszer. Az viszont kár, pedig ilyen áraknál simán bevállalhatták volna, vagy kell a 4xxx-es kártyák fejlesztésére a lóvé :S.

[ Szerkesztve ]

(#1927) FollowTheORI válasza R3laX (#1917) üzenetére


FollowTheORI
Topikgazda

RTX miatt lesz NV-vel promózva. :)

Semmi más oka nincs. Még az is lehet ugyanolyan lesz a felállás, mint a V alatt.

RT-vel NV, RT nélkül meg AMD lesz gyorsabb. Bár azért a DLSS még változtathat ezen.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1928) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na egyre esélyesebb a hétvégi béta?

[link]

Live-Die-Respawn

(#1929) stickermajom válasza oriic (#1928) üzenetére


stickermajom
addikt

"Ajándék Előrendelői DLC: Open Beta"

Ez lenne majd az access hozzá?

(#1930) oriic válasza stickermajom (#1929) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lényegében igen. Ha előrendelted a játékot, akkor a nyílt bétát korábban elkezdheted majd. (Még várjuk a pontos dátumot)

Live-Die-Respawn

(#1931) stickermajom válasza oriic (#1930) üzenetére


stickermajom
addikt

:R

Előrendelt státuszban van KV-nál, bár utánvétet választottam. Remélem ez nem lesz gond és ugyanúgy elküldik.

(#1932) oriic válasza stickermajom (#1931) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lemezes változatnál nem tudom hogy oldja meg adott bolt, de elvileg a béta indulása előtt még ki kell küldeniük. (viszont ilyen esetekben néha előfordul, hogy csak adott mennyiségű kódot kapnak és nem biztos, hogy jut mindenkinek)

Live-Die-Respawn

(#1933) FollowTheORI


FollowTheORI
Topikgazda

Ezt azt hiszem úgy szokták, hogy megveszed digitálisan a bétát, és az ára levonódik a teljes játékból amikor az megjelenik. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1934) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Amúgy, ha GMG-n veszem meg a goldot, akkor egyből vonják az árát, vagy ott is csak megjelenéskor? Illetve addig küldeni az early béta kódot?

Megyen!

(#1935) oriic válasza FollowTheORI (#1933) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akár ez is lehetséges, ezer éve nem vettem már lemezes példányt boltból. :R

Live-Die-Respawn

(#1936) STC Speed válasza oriic (#1928) üzenetére


STC Speed
őstag

Itt miből gondolod? Szerintem 2 héten belül biztos,de nagyon várom már :)

(#1937) oriic válasza STC Speed (#1936) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hogy értelmezed azt, amit Lirik mond?

Live-Die-Respawn

(#1938) STC Speed válasza oriic (#1937) üzenetére


STC Speed
őstag

Aha én nem tudom ki ő, megbízható "szivárogtató"? :DD

(#1939) oriic válasza STC Speed (#1938) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jahogy. :D Egyik legismertebb streamer, EA-vel is dolgozik/dolgozott többször.

Live-Die-Respawn

(#1940) stickermajom válasza oriic (#1932) üzenetére


stickermajom
addikt

Annyi választ kaptam, hogy emailben fogják kiküldeni a kódokat, amint megkapják. Nem lesz túlbonyolítva akkor.

(#1941) mettek válasza oriic (#1939) üzenetére


mettek
addikt

Eléggé parázok hogy nem a jövő héten lesz a beta...mert a szabit már kiírattam :DDD
Azért 1 héttel előtte illene bejelenteni sztem. Lehet hogy nincs olyan állapotban még a játék hogy open betáztassanak. :(((

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#1942) Gigi01 válasza oriic (#1928) üzenetére


Gigi01
őstag

Pc béta? Előrendeltem pc-re,de ma vettem egy ps5-öt.
Lehet megpróbálom ps5-ös kiadásra cseréltetni,mert félek a pc-m kevés lenne neki már.

(#1943) oriic válasza Gigi01 (#1942) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha bejelentik bétát, az már minden platformon lesz.

Live-Die-Respawn

(#1944) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Na, GMG-ről behúztam én is egy gold-ot, nagyon remélem, hogy még egyszer nem okoznak csalódást. Amúgy figyeljetek, mert ha a paypal maga akarja váltani az euro-t, akkor 1100 Ft-al többet kóstálna, szóval nyomjátok át, hogy euro-ban szeretnétek fizetni és akkor a bankotok fogja váltani.

Megyen!

(#1945) nincsnév007


nincsnév007
őstag

asszem valahogy a bf5 bétája is szeptember elején volt ,remélem most is így lesz :D

(#1946) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Egyre több a jel. Most egy ismert német streamer heti terveiben van ott, hogy szombaton BF2042-t streamel. [link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1947) @rglaaf válasza oriic (#1946) üzenetére


@rglaaf
veterán

Csak only előrendelőknek lesz béta?

PSN:BiZzare_0 ️

(#1948) CptAdamica válasza @rglaaf (#1947) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mindenkinek lesz, csak lesz egy korai hozzáférései is előrendelőknek, ahogy megjelenéskor is.

Megyen!

(#1949) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Ennek fényében az early indulhatna a hétvégén, ha igaz. :D De olyat is írnak, hogy szerdától indult az early és péntektől az open.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#1950) FattyDove válasza CptAdamica (#1949) üzenetére


FattyDove
őstag

Vajon az early-hez a kulcsokat az olyanok is meg fogják kapni, akik mondjuk a Green Man Gaming-en vették a kulcsot?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 2042
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.