Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 2042

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 18:49:38

LOGOUT.hu

Battlefield 2042

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Light Yagami válasza AsakuraDave (#1798) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Úúú, 15 másodpercnél de király, ahogy a robbanás mozgatja a fákat! :C Nekem bejönnek a modern fegyverek, már nagyon unom így 20-25 év gaming után a világháborúkat... a BF1 frissítő volt az első vh-val, hihetetlen ötlet volt a Dice-tól, de a BF5 már megint egy újabb 2.vh rókabőr. De legalább Frostbite-tal!

(#1802) mcwolf79 válasza FollowTheORI (#1800) üzenetére


mcwolf79
veterán

Gyanítom a XIM és társai , amivel lehetett konzolon egerezni (meg talán makrókat beállítani , de ebben nem vagyok biztos) .
Gondolom mind az új BF és COD is natívan fogja támogatni a bill+egeret , szóval a sírás oktalan . Annyi , hogy a XIM -et kontrollernek érzékeli a konzol , így bedob hatja kontrolleres lobby-ba .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1803) CptAdamica válasza AsakuraDave (#1798) üzenetére


CptAdamica
veterán

Milyen fizikai modellt szeretnél egy grappling hookra? Vagy mi lenne az elvárt azon kívül, hogy eljutsz A-ból B-be?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#1804) Leon77 válasza Light Yagami (#1797) üzenetére


Leon77
őstag

Nem tudom, mert a ps4-en a bf4 (azt játszottam utoljára, mielőtt eladtam a konzolt) az nem támogatta az egér+ bill kombót.

De, ha az 5 támogatja, akkor nekem van logitech g502-es egerem, annak van memória módja. És alapból az egér úgy viselkedik, ahogy a saját belső memóriájába elmented. Én így használom. Sok játék nem ismeri fel az egérgombokat és ezért én például billentyűzet kódokat adtam nekik, így az összes gombját tudom használni és nincsen a működése a logitech szoftveréhez kötve.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1805) batai15


batai15
félisten

Nekem továbbra sem tetszik ez a harc közbeni fegyver alkatrész csere . A hangtompító még csak csak , az otpika talán talán , de a többi ?

(#1806) oriic válasza AsakuraDave (#1798) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

" Hát ezek a "futurisztikus" fegyver modellek belőlem a hányingert váltják ki "

Mármint mire gondolsz? Ma is létező fegyverek vannak benne, csak más néven. Az M5A3 például egy módosított SIG Sauer MCX. (Ami alapból 2015-ös)

A fizika hiánya vagy a Grapling hook megítélése szerintem szubjektív, ez egy videojáték, abból is az árkádabb fajta, nem egy katonai szimulátor, egyik BF sem volt az. (BF3-4 sem, sőt, amilyen trükköket ott csináltak a népek, OMG :DDD)

Ahogy írod a Tarkov ilyen, de az össze sem hasonlítható ezzel szerény véleményem szerint, azzal csak az játszik aki szeret "szenvedni" ;] (NO offense Tarkov fanok. :P )

Live-Die-Respawn

(#1807) Light Yagami válasza oriic (#1806) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Tarkov, vagy ArmA. Ott lehet "szimulálódni". Jah, hogy az már annyira nem jó, amikor a játékosnak kell számolgatnia az ellőt golyókat is. ;]

(#1808) AsakuraDave válasza CptAdamica (#1803) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nagyon illuzió romboló, hogy rombolható környezet és pl a fák, bokrok stb a robbanások hatására mozognak de melletted a GI JOE egy vonalba repül fel a grapling hook-kal...
Mondjuk nem egy egyenes vonalat kellene leírni vele hanem egy görbét mivel nem egy kifeszített merev kötélről van szó. 60-90 fokos szögbe van végig azért elég nevetségesen fest szerintem.

pl AC Syndicate-be 100x realisztikusabb a grapling hook, hogy sose egy fix vonalba visz fel hanem elösször inkább az épület falához húz fel és onnan pattogsz fel tovább.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1809) 3L1T3 válasza AsakuraDave (#1808) üzenetére


3L1T3
addikt

Azért nagy problémák vannak a világban, ha tényleg ez a legnagyobb probléma egy játékkal! :(

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1810) FattyDove válasza AsakuraDave (#1808) üzenetére


FattyDove
őstag

Hát ez dráma. Vissza is kérem a pénzem a Green Man Gaming-től, azzal az okkal, hogy az AC Syndicate-ben sokkal, de sokkal valósabb a grappling hook, tehát már nem is kell a BF 2042 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1811) CptAdamica válasza AsakuraDave (#1808) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szép rajz! :D

Elfogadom, bár ha a játék jó, akkor annyira nem érdekelnek ezek az apróbb fizikai tényezők. Igazából olyan is volt a 4-ben, hogy C4-ekkel felreptették a tankot... :D

Megyen!

(#1812) AsakuraDave válasza 3L1T3 (#1809) üzenetére


AsakuraDave
őstag

2021- et írunk tudtommal így eléggé nevetséges, hogy egy ilyet nem oldottak meg, igaz lehet a véglegesbe nem fog ennyire idiótán kinézni ez a grapplingeléses hülyeség. Mindezek mellett az egész játék eddig olyan semmilyen így videók alapján, majd ha open beta lesz megnézem de eddig csalódás.
[link] 3:50 azért elég nevetségesen néz ki, hogy a levegőben egyvonalba odahúzza magát :D
De jah legyen ez a legnagyobb hibája és akkor okés. :P

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1813) AsakuraDave válasza CptAdamica (#1811) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Csak ez egy gadget amit fixen megtervezve direkt raknak a játékba.
A C4-ezéses hülyeségek meg szimpla játékosok által kihasznált "glitch" ha nincs TK akkor ilyenekkel lehet hülyéskedni jah de amúgy nem.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1814) Light Yagami válasza AsakuraDave (#1812) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Batman is egy síkban húzza fel magát az 50 emeletes felhőkarcolóra, ráadásul 2 másodperc alatt. Még nem szólt senki a DC-nek, hogy nem élethű. :P

[ Szerkesztve ]

(#1815) AsakuraDave válasza Light Yagami (#1814) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Szerintem egy ilyen háborus játékba nem való ilyen faszság mint grappling hook de ha már annyira akarják akkor olyan megoldással kellene, hogy nem 600km-ről lövöm a házra és húz oda egyvonalba... Ha ilyet látok akkor lézerfegyverek meg ilyeneket várnék a játékba nem azt, hogy azért próbál realisztikus lenni...
Mert ha ez okés akkor igazából semmit se szabad kifogásolni, hogy az mé nem igy meg úgy van. Hát azért mert egy fantasy agymenés az egész.
Ha rombolhatóság, környezet valósághűen viselkedik ha felrobban valami akkor a lökéshullám mozgatja a fákat, bokrokat stb akkor azt miért olyan nehéz megoldani hogy ennek a szarságnak is realisztikus hatása legyen mert még a trailerbe mikor nyomja ezt a szart belső nézetbe valamennyire érződik, hogy azért hat rá a gravitáció és egy görbét ír le a mozdulat de annyira lassú és gagyi az animáció hogy nagyon gagyin hat.
[link] Nem tudom de nekem úgy fest hogy azért előre fele is halad a modell nem csak felfelé de jah ez sem "tökéletes" :D
De amúgy sorry, hogy én 2021 közepe táján már elvárnék egy szintet a játékoktól persze tudom, hogy EA kiadó így csóri DICE-nak kb arra van ideje és erőforrása, hogy egyáltalán legyen valami futattható játékuk. Csak mondom nekem eddig az összhatás főleg ezzel a grapplingeléssel elég gagyinak hat akkor már ott van a COD ilyenre.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1816) nincsnév007 válasza AsakuraDave (#1815) üzenetére


nincsnév007
őstag

2042-ben lehet már mi is így fogunk közlekedni, ha nagyon szigorítják a dízeleket.

[ Szerkesztve ]

(#1817) AsakuraDave válasza nincsnév007 (#1816) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nah jah, épp lehet ez ami zavaró számomra, hogy jövőbeli hadviselés akar lenni és hát erre mit mondjak lehet ilyen lesz lehet nem. Nekem ezek sose tetszettek, a COD futurisztikus részei is harmat gyengék és hülyeségek voltak még COD szinten mérve is :D

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1818) Light Yagami válasza AsakuraDave (#1815) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Abban egyetértek, hogy ilyen játékba szerintem nem való grappling hook, viszont végre lesz valami "fegyver" a 20 percen át a 17. emeleten bújkáló sniperek ellen.

(#1819) 3L1T3 válasza AsakuraDave (#1812) üzenetére


3L1T3
addikt

Értem, amennyi energiát öltél az itteni hozzászólásokba, azt bőven arra is pazarolhattad volna, hogy írsz nekik minden létező fórumon. :)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1820) Leon77


Leon77
őstag

Kicsit visszatérve arra, hogy egérrel játszani csalás konzolon, hát nem, ez hivatalos, sony által támogatott cucc és van egér + bill, ps5-ön is működik, ki lett próbálva.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1821) zebra_hun válasza Leon77 (#1820) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ami boltban megvásárolható, hozzá gyártják, számlát adnak róla kategóriába belefér, az nem csalás. Amennyiben ez igaz, hogy van bill és egér, elgondolkodtató masina. Asztali gépem nekem pl csak Bf miatt van. Munkára elég a 10 éves Thikpadom ;)

(#1822) Leon77 válasza zebra_hun (#1821) üzenetére


Leon77
őstag

Pontosan, ez hivatalos és működik, innentől kezdve mindegy is, hogy van xim, vagy nincsen és nem lehet rásütni, hogy csalás. És persze ugyanúgy működik, mint a xim.

Viszont a ps 5 150k, egy vga most meg 3-500k. És az csak egy vga. Én megvárom az őszt, aztán eldöntöm mi legyen, de úgy tűnik, hogy konzol lesz ebből. Ezzel a bf-el nagyon szeretnék játszani , de nem akarok 300+-t kiadni egy vga-ra.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1823) mcwolf79 válasza Leon77 (#1822) üzenetére


mcwolf79
veterán

Tévedsz , a XIM azért csalás , mert kontrollernek érzékeli a gép. Az általad linkelt kütyü az analóg karokként kezeli a egeret , ezért sohasem lesz olyan pontos , mint a natív (vagy a gép által annak hitt egér). Ezt írják is, hogy közel sem hozza ugyanazt az “élményt” , mint a rendes egér pl. PC-n. Szóval ne keverjük a körtét az almával , mert nem ugyanaz a kettő.
Sokaknak nem fog ez tetszeni , de rohadjon le a keze aki XIM-et használ . Akinek nem tetszik a konzolos irányítás ,az takarodjon vissza PC-re . A nativ támogatás az más tészta , ott van rá lehetőség szelektálni (pl. COD).

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1824) sixpak válasza mcwolf79 (#1823) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mi az a XIM?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1825) AxBattler válasza sixpak (#1824) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha tényleg nem tudod, akkor jobb ha nem is foglalkozol vele, csak felmegy a vérnyomásod.
;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1826) FollowTheORI válasza sixpak (#1824) üzenetére


FollowTheORI
Topikgazda

[XIM Technologies – Official site of XIM Technologies advanced gaming products]

Röviden a lényeg, hogy az egér és bill által generált input jelet átalakítja a kontrolleres input megfelelőjére.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1827) sixpak válasza AxBattler (#1825) üzenetére


sixpak
nagyúr

Sosem volt konzolom, elég felszínesek az ismereteim, annyit tudok, hogy van hozzájuk kontroller. :D

Ori: én azt hittem, hogy ezt alapból tudják a konzolok és a játékban lehet beállítani.

Ha lenne konzolom, szerintem én is egérrel tolnám...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1828) FollowTheORI válasza sixpak (#1827) üzenetére


FollowTheORI
Topikgazda

Nem. Bill és egeret csak akkor lehet használni konzolon, ha maga a játék is támogatja. :)
Alapból csak kontrollerrel lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1829) stickermajom


stickermajom
addikt

Nem bírtam magammal és előrendeltem, mert a gameplay videók alapján nekem átjött a régi BF3-4 feeling, azokban volt jó pár órám anno.

Azokat PC-n toltam, most már csak PS5 van és emiatt az egy játék miatt nem feltétlenül építenék gépet fél millióért. Meglátjuk mennyire fogok anyázni a kontroller miatt. :D

(#1830) Sz. Géza válasza Light Yagami (#1818) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Most tényleg ezen rugózni?! :)
Már több mint 15 éve is volt a BF2 Special Forces-ban grappling hook. :Y

(#1831) batai15


batai15
félisten

plussz ott a cronus cuccok is.

(#1832) Light Yagami válasza Sz. Géza (#1830) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Miért nekem címezted ezt? :D Engem teljesen hidegen hagy a grappling hook, sosem supportozom, medic vagyok 90%-ban.

(#1833) Sz. Géza válasza Light Yagami (#1832) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

"egyetértek, hogy ilyen játékba szerintem nem való grappling hook"

(#1834) Light Yagami válasza Sz. Géza (#1833) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Akkor olvasd el a mondandóm második részét is.

(#1835) anubis6 válasza aerosmith (#1796) üzenetére


anubis6
aktív tag

Van jó-pár ilyen csatorna már, érdemes őket csekkolni, sokszor rakják ki ugyanazt is, különböző minőségben, elég csak beírnod youtube keresőbe, hogy: 2042 playtest
Én nem mentegettem, a valóstól még ez is messze lehet, de nem rossz kis betekintés ;)

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#1836) Sz. Géza válasza Light Yagami (#1834) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Ezt hívják oximoronnak. :)

(#1837) Light Yagami válasza anubis6 (#1835) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Ezek még mindig pre-alpha verziósok?

(#1838) IntelKiller7 válasza Light Yagami (#1837) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Az.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1839) RudY válasza batai15 (#1790) üzenetére


RudY
addikt

Boxon egyre több játék támogatja natívan a bill+egér kombót (pl. COD is köztük van).
A teszterek szerint a BF2042 is megkapja (lagálbbis XSX-en működik), de az EA még nem erősítette meg.

(#1840) Fitzgerald válasza sixpak (#1795) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"Grafika az ugyanolyan amúgy konzolon, mint a pc ultra?"

Bizonyos játékokban igen, mondjuk a konzol életciklusának első 1-2 évében.
Aztán ahogy haladunk előre az időben, úgy lesz belőlük egyre inkább kvarcjáték. :DDD

Tréfát félretéve, nekem még ingyen sem kéne konzol. Semmilyen konzol nem képes a pécén meglévő kényelmi funkciókat, a platform flexibilitását, modolhatóságát reprodukálni, nálam meg mindez esszenciális. Arról nem is beszélve, hogy sok játék 60, ne adj isten 30 (!) fps-re van capelve, én meg multis shootert el sem tudok képzelni 100fps alatt.
Akkor már inkább a csalók.

[ Szerkesztve ]

(#1841) IntelKiller7 válasza Fitzgerald (#1840) üzenetére


IntelKiller7
veterán

185-ért azért kell húzni egy határt. Vagy 120 FPS és "szarul" néz ki, vagy 60 és jól.
És akkor ott van még az a pár cég akik basznak a játékokat normálisan megcsinálni, és akkor van 30FPS. Pl Ubi játékok. Bár már ott is soknál kezdik kihozni a javításokat, és kapják meg a 60FPS-t.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1842) batai15 válasza RudY (#1839) üzenetére


batai15
félisten

Igen főleg a cod miatt vettem boxot :DDD és ő pont ezért .

(#1843) Fitzgerald válasza IntelKiller7 (#1841) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nyilván. Ez leginkább a "csalók ellenszere a konzol" kommenteknek szólt.
Sokunk számára sosem lehet alternatíva a konzol.
Ha focista vagyok, és folyamatosan felrúgdalnak meccsen mindenféle köcsögarcok, akkor nem az a megoldás, hogy elmegyek inkább kosarasnak.

(#1844) IntelKiller7 válasza Fitzgerald (#1843) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Anno én is PC-n toltam. De szerintem ez a csaló szöveg néha már nagyon túl van tolva.
Néha pár kommentet elkapva innen onna, úgy jön már le, mintha délután 2-től 8-ig minden meccsen tele lenne csalóval a szerver. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1845) k-adi válasza IntelKiller7 (#1844) üzenetére


k-adi
nagyúr

ugye?

pedig csak 90%ban van így.. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#1846) Fitzgerald válasza IntelKiller7 (#1844) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Egy időben nem is volt így. Pl. BF1-ben 2018 után kezdtek igazán gomba módra elszaporodni a csalók, BFV-ben meg 2019 közepe környékétől.
Elég egyszerű kiszúrni őket killcam nélkül is, ha már kellő rutinnal rendelkezel.
Szuperhumán reakcióidejű, lehetetlen helyzetből, füstön-ködön keresztül is tökéletes fejeseket osztogató homo erectus erectus.
Akkor tűnnek fel, amikor már felmérted a mezőnyt, illetve az ellenfél játékosainak kompetenciáját, és már javában tart a játék, felvetted a ritmust.
Majd egyszer csak gyors egymásutánban, valami lehetetlen helyről/szar fegyverrel 3-4-5x lelő ugyanaz az arc.
Aztán kapcsolsz hogy valami furcsa ebben az egészben, nyomod a tabot, és látod hogy már 70/3-as k/d-je van, gyalogosként ráadásul.
Megfelelő rutinnal a jó játékosokat is könnyű megkülönböztetni a csalóktól.
Persze sok olyan arc van aki nem képes erre, jellemzően ők cheaterezik a jó játékosokat is.

(#1847) Light Yagami válasza IntelKiller7 (#1844) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Tegnap meglőttem kúszva a medic füstjét random és megöltem 2-t. Vártam hogy leanyázzanak vagy cheaterezzenek, de elmaradt. :DDD :DDD Szerintem 90%-ban a cheaternek csak jó napja van vagy mákja mint nekem.

(#1848) IntelKiller7 válasza Light Yagami (#1847) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Ismeros. :D
en is lottqm mar parat fuston.
tegnap metron pont 1 HS-t sikerult sniperrel. :U

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#1849) Light Yagami válasza IntelKiller7 (#1848) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Az szép! Gratula! :D

(#1850) IntelKiller7 válasza Light Yagami (#1849) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Meg az ilyen homokzsakos a kedvencem. :)) [link]

meg van meg egy csomo. Csak megtelt a felho, azt nem tolti fel. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 2042
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.